Nazwa kategorii

Kwiaty z Cannes

Cannes kwiaty na zdjęciu

 • Wyświetl pełny obraz

Cannes kwiaty na zdjęciu

Cannes kwiaty na zdjęciu

Niezwykły rodzaj kwiatów, podobny do egzotycznych mieczyków, ma tę samą jasną nazwę, zgodną z nazwą słynnego na całym świecie miasta - kanna. Ojczyzną tej odwiecznej rośliny zielnej są tropikalne Ameryki Południowej, Azji i Chin. Odkąd kwiaty zostały przywiezione do Rosji, a stało się to w czasach Piotra I, powstało wiele nowych rodzimych odmian i zebrano bogatą kolekcję. Centrum selekcji w Cannes znajduje się w Jałcie, w Nikickim Ogrodzie Botanicznym.

Kanna roślinna jest dość potężna, z wysokimi mięsistymi łodygami, w zależności od odmiany o różnej wysokości od 0,5 do 3 m. Piękno kani nie jest tylko w jej kwiatach, ale również w liściach dużych i owalnych, do 25 cm szerokości. struktura jest gęsta, jak połysk. Woda spływa z nich bez zatrzymywania się. Liście są często zabarwione niejednorodnie, w bogatych odcieniach brązu-czerwieni, szarości lub zieleni, mogą mieć podłużne pasma, czasem brzegi są obrzeża.

W stanie niedojrzałym liście są składane do tuby, która wygląda jak trzcina, która po grecku to "cana".

Kwiaty Canna łączą się w luźne szczotki o wysokości do 35 cm, otwarcie pąków następuje stopniowo, począwszy od najniższego, tworząc krem, żółty, ciemnofioletowy, czerwony, pomarańczowy kwiatostan na prostej strzałce. Kwiat jest asymetryczny, może mieć cętkowany lub paskowany wzór. Jeden krzew jest zwykle dekorowany w tym samym czasie za pomocą 3-4 pędzli. Cannes nie pachnie.

Cannes różni się pod względem kwitnienia. Wczesne odmiany zaczynają kwitnąć pąki w drugiej połowie czerwca, a później - od połowy lipca. Ale wszystkie odmiany są rozróżniane przez czas kwitnienia, który trwa aż do przymrozków. Aby zachować piękno roślin, wyblakłe części muszą zostać usunięte na czas.

Cannes ma duże mięsiste kłącza w postaci bulw, które są najczęściej używane do rozmnażania kwiatów. Wczesną wiosną kłącze dzieli się na tyle części, ile zawiera nerki, dezynfekuje roztworem manganu i sadzi w kubkach z mieszanką humusu, kompostu i piasku. Raz na 10 dni zaleca się podlewanie rosnących roślin roztworem nadmanganianu potasu.

Innym sposobem rozmnażania, który może być użyty nie później niż w lutym, są nasiona. Wstępnie są namoczone i wysiane w ciepłym miejscu, w temperaturze około + 22 stopni. W otwartym terenie rośliny mogą być przenoszone tylko w dobrze ustalonych temperaturach dodatnich, ponieważ mrozy są śmiertelne dla kwiatów. Część konopi uprawianych z nasion może kwitnąć dopiero następnego lata.

W klimacie średnio-klimatycznym ogrodnicy zaczynają sadzić kajaki przed majowymi wakacjami. Gleba przed sadzeniem roślin, trzeba dobrze przygotować. Jest nawożony humusem i nawozem na głębokość 0,8 m.

Sadzonki sadzi się w uprzednio wykopanych i dobrze nawilżonych studzienkach. Odległość między kaniulą powinna wynosić co najmniej 0,5 m.

Cannes jest bezpretensjonalne w kultywacji. Kochają słoneczne, otwarte miejsca, dobrze znoszą upały, ale potrzebują obfitego podlewania. Z gleby wolą przewiewne, żyzne, więc ziemia musi okresowo poluzować i odchwaszczać od chwastów.

W okresie letnim kwiaty wymagają nawożenia nawozami mineralnymi od 2 razy. Gleba jest najpierw podlewana obficie, a następnie nawozy granulowane azotowo-fosforowo-potasowe są równomiernie rozproszone.

Pielęgnacja roślin w zimie

Loki termofilne nie tolerują hibernacji w otwartym terenie. Wraz z nadejściem jesieni są one odkopywane, łodygi i liście są wycinane w odległości 10 cm od korzenia, kłącze jest suszone i przechowywane do przechowywania w niezamarzającym pomieszczeniu o temperaturze około + 8 stopni.

Jako inną metodę zimowania pod koniec sierpnia, rośliny mogą być przeszczepiane do skrzynek i przenoszone do pokoju. Jeśli cannes nie zapominają o regularnym podlewaniu wody, wtedy bardzo łatwo przenoszą przeszczep. Aby kolory wystarczały na światło, pojemniki są odsłonięte bliżej okien.

Zimą cannes nie potrzebują obfitego podlewania, wystarczy go zmniejszyć do 2 tygodni. Wraz z nadejściem wiosny należy posadzić kwiaty.

Zaletą laski jest ich wysoka odporność na choroby. Jednak przy nadmiernej wilgotności zwiększa się prawdopodobieństwo chorób bakteryjnych. Czasami kwiaty mogą zostać dotknięte przez szarej zgnilizny lub rdzy, w takim przypadku chore rośliny powinny zostać usunięte jak najszybciej z miejsca.

Z gąsienic motyle pomogą pozbyć się środków owadobójczych. Kiedy pojawiają się żółte liście, użyj roztworu nadmanganianu potasu.

Ze względu na wysokie właściwości dekoracyjne i czas kwitnienia, pędy są szeroko stosowane w alejkach krajobrazowych, centralnych placach i ulicach. W klombach cannes zajmują zwykle honorowe centralne miejsce. Ogrodnicy tworzą spektakularny widok klombów i samych cannes, korzystnie pokonując różne wysokości i odcienie kwiatostanów.

Kanna jest nie tylko rośliną ozdobną. W swojej ojczyźnie jest znany jako jadalny, jego bulwy zawierają dużą ilość skrobi. Mieszkańcy Ameryki Południowej i do dziś używają kłącza w formie pieczonej do żywności i do produkcji skrobi.

 • Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze

Interesujące w ogrodzie i ogrodzie

Forum zawiera pytania bez odpowiedzi, pomaga uczestnikom, a oni ci pomogą.

Na żywo

(c) 2012 - 2018 MegaOgorod.ком - Dziennik ogrodników i ogrodników.

Funkcje zasad uprawy, przechowywania i pielęgnacji canny

Trudno jest znaleźć słowa opisujące te emocje i uczucia, które odczuwasz na widok tych rozkosznych kwiatów. Właściwa uprawa canna: lądowanie, opieka na czas - pozwoli każdemu cieszyć się swoim niesamowitym widokiem i ciągłym kwitnieniem.

Kanna jest monokulturą, czyli jedynym przedstawicielem rodziny Cannaceae. W warunkach naturalnych rośnie w Ameryce Południowej i Środkowej, Chinach, Indonezji, Indiach.

Kwiat ma cienkie wyprostowane łodygi rosnące na wysokość w niektórych odmianach do 3 m. Liście są lancetowate lub podłużne, raczej duże, mogą rosnąć do długości do 80 cm i szerokości do 25 cm.

Jego wspaniałość może ujawnić się podczas kwitnienia. Głównym kolorem jego pąków jest czerwień, chociaż hodowcy zdołali hodować odmiany o żółtych, białych, pomarańczowych, różowych, a nawet z dwukolorowymi płatkami - w plamki lub frędzle. Kwiaty rosną do 8 cm, są biseksualne, asymetrycznie umieszczone na strzałce kwiatu i zebrane w kwiatostanie - trzepaczkę lub szczotkę.

Wady kwiatka to tylko dwa: nie toleruje naszej zimy w otwartym terenie i nie ma zapachu. Wśród jego zalet, ogrodnicy wyróżnić następujące:

 • bardzo rzadko zachoruje;
 • szybko rośnie;
 • łatwy wzrost;
 • prosta opieka;
 • udekoruj miejsce jego kwitnieniem do późnej jesieni.

Jeśli pąki zostały zapylone przez owady, dojrzewają duże, brązowe nasiona. Mogą być używane do reprodukcji.

Uprawa kwiatu pochodzi z nasion lub kłączy, podzielonych jesienią. Kiełkowanie w domu bulw lub uprawa roślin z nasion jest obowiązkową procedurą dla naszego klimatu.

Najlepszym czasem do siewu jest koniec stycznia lub początek lutego.

Hodowlę canny w podobny sposób bardziej nadaje się do prac selekcyjnych, ponieważ sadzonki uzyskane z nasion w większości przypadków nie zachowują cech odmianowych i gatunkowych.

Aby nasiona dobrze kiełkowały, ich silna muszla musi zostać zniszczona. Aby to zrobić, możesz użyć jednej z następujących metod:

 • przewrócić wrzącą wodą;
 • trzymaj 3-4 godziny w termosie z ciepłą wodą;
 • przez 2-3 godziny włożyć do śniegu lub 1 godzinę w zamrażarce;
 • niszczyć mechanicznie.

Jeśli ta procedura zostanie zignorowana, kiełkowanie nasion pogorszy się, a pojawienie się sadzonek będzie przedłużało się.

Następnie nasiona są moczone przez 24 godziny w stymulatorze wzrostu, a następnie sadzone w pojemniku z glebą, której temperatura przed siewem nie powinna być niższa niż 22 ° C. Są one uszczelniane do głębokości 7-10 mm, nawadniane, pokryte folią (szkło). Pierwsze zdjęcia pojawią się około miesiąc później. Gdy rosną 3-4 liście, są zanurzane (sadzone) na poszczególnych doniczkach, w których kwiaty są przed sadzeniem w otwartym terenie.

Po zbiorze młode sadzonki umieszcza się w pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 16-18 ºC.

Uprawa kwiatu z korzenia jest uważana za najprostszy i najbardziej niezawodny sposób. Pod koniec marca lub na początku kwietnia kłącza składowane do przechowywania są usuwane z ziemi, wysuszone części są usuwane. Podział przechodzi przez liczbę pąków bulw. Kiedy znajdują się w pobliżu 2 nerek, powinny zostać pozostawione razem.

Powstałe przekroje powinny być traktowane roztworem manganu, rozcieńczonym w stosunku 0,2 g proszku manganu na 1 litr wody. W tym samym celu można wziąć popioły drzewne. Leczenie przeprowadza się w celu zapobiegania zakażeniu bulw infekcjami grzybiczymi.

Podzielone kłącza sadzi się płytko w przygotowanej mieszaninie gleby, składającej się z piasku, torfu i czarnoziemu, pobranych w równych częściach. Pierwsze liście pojawiają się szybko - po 2-3 tygodniach. Po wykiełkowaniu kwiat zabiera się do chłodnego, ale wystarczająco oświetlonego miejsca o temperaturze 16-18 ºC. Takie warunki są konieczne, aby młoda roślina się nie rozciągała. Opieka nad nim polega na terminowym podlewaniu i utrzymywaniu wymaganej temperatury.

Jeśli na wiosnę planowane jest wyładowanie kanny w otwartym terenie, to w połowie kwietnia należy ją uzyskać i przygotować na nowe warunki. Aby to zrobić codziennie przy słonecznej pogodzie, musisz wynieść je na świeże powietrze.

Sadzenie odbywa się po zakończeniu przymrozków. Kwiat preferuje słoneczny obszar, chroniony przed przeciągami, z lekką żyzną glebą. Przed sadzeniem w otworze kładzie się drenaż składający się z następujących elementów:

Taka "poduszka" rozgrzeje korzenie, pobudzi intensywny wzrost i kwitnienie kani. Można ją sadzić po intensywnym nawadnianiu dziury. Głębokość sadzenia wynosi 20-25 cm, odległość pomiędzy sadzonymi krzewami wynosi około pół metra. Od sadzenia i przed kwitnieniem trwa zwykle do 2 miesięcy.

Dalsza pielęgnacja polega na podlewaniu, poluzowaniu gleby, zwalczaniu chwastów i karmieniu.

Opieka obejmuje trzy posiłki w sezonie do karmienia. Co 10 dni podczas podlewania pod każdym kwiatem znajdują się ziarna manganu (lub rozcieńczone w wodzie w ilości 2 g na 10 litrów wody). Konieczne jest stymulowanie kwitnienia.

Najlepszymi nawozami są minerały (z zawartością azotu, fosforu i potasu) i organiczne.

Ich wprowadzanie odbywa się metodą korzeniową: granulki nawozu rozrzucają się wokół krzaka, a gleba się rozluźnia. Przed kwitnieniem w odstępach 2 tygodni można nakarmić kroplę drobiową, rozcieńczoną w wodzie 1:10.

Podlewanie roślin powinno być regularne, ale umiarkowanie. Obfite podlewanie jest konieczne dla kwiatu tylko przed jego kwitnieniem.

Podlewanie cannes, nie przesadzaj. Nadmiar wilgoci wywołuje rozwój chorób bakteryjnych i grzybiczych.

Opieka obejmuje zachowanie dekoracyjnej postaci kanny. W tym celu musi regularnie wycinać wyblakłe kwiaty.

Kultywowanie kanny jest możliwe iw domu - jest hodowana jako roślina doniczkowa (kadochnoe). Aby czuła się dobrze i dorastała w zimie, ważne jest, aby znać niektóre cechy jej uprawy w domu.

Aby kwiat wyrósł w domu, wystarczy wykopać go z ziemi i umieścić go w doniczce dla roślin doniczkowych o średnicy co najmniej 50 cm, przed podlewaniem gleby ogrodowej środkiem owadobójczym. Ta procedura jest konieczna, aby uniknąć migracji owadów do pomieszczenia.

Opieka nad rośliną w domu jest jeszcze łatwiejsza niż w ogrodzie kwiatowym. Nie spryskuj go, nie usuwaj chwastów i nie poluzuj gleby. Wystarczy umieścić w oświetlonym pokoju, wodę i podać nawozy. Armata pokojowa tylko 2 miesiące jest w okresie odpoczynku, a cała reszta czasu podoba się jej pięknem.

Prawidłowe i terminowe leczenie w domu uratuje piękno canny nawet po kwitnieniu.

Armata pokojowa po kwitnieniu potrzebuje trochę odpoczynku. Konieczne jest codzienne zmniejszanie podlewania, a następnie całkowite zatrzymanie go. Następnie liście są odcinane, a doniczka z rośliną umieszczana jest w chłodnym miejscu, gdzie temperatura nie jest niższa niż 10 ° C. Wiosną korzenie są usuwane z gleby, dzielone i osadzane w doniczkach lub na otwartym terenie.

Jeśli kanna wyrosła w ogrodzie, to po kwitnieniu nie potrzebuje obfitego podlewania. Stopniowo się kurczy, a następnie zatrzymuje. Jak tylko zacznie się pierwsze mrożenie, łodygi zostaną odcięte, a kłącza zostaną wykopane wraz z ziemią.

Składniki odżywcze są zlokalizowane w kłączu dopiero po schłodzeniu. Jeśli kwiaty zostaną wykopane przed mrozem, korzenie nie uzyskają zapasów substancji niezbędnych do zimowania.

Przed przechowywaniem kani, kłącze należy suszyć w cieniu przez 2-3 dni. Lepiej jest rozłożyć je pod baldachimem lub w stodole.

Możesz uratować roślinę do wiosny na dwa sposoby:

Jeśli wybrano pierwszą opcję, to przed kopaniem należy przygotować glebę: wymieszać torf, piasek i trociny w równej ilości. Po usunięciu kłącza z ziemi i wysuszeniu, układa się je w pojemnik, wlewa do gleby i, jeśli to konieczne, lekko zwilża. Najlepsza temperatura przechowywania wynosi + 8-10 ºC.

Należy przejrzeć cały okres przechowywania bulw. Zepsute części są odcięte, są posypane węglem drzewnym, cynamonem lub popiołem.

Druga opcja pozwala jednocześnie oszczędzać kwiaty do wiosny i cieszyć się ich wyglądem zimą w domu. Najważniejsze, żeby wykopali się przed mrozem. Opieka w tym okresie jest nieco inna. Cannes należy umieścić w oświetlonym miejscu, nakarmić i napoić.

Jeśli kilka odmian canna jest przechowywanych jednocześnie, zaleca się, aby każdy z kłączy przyczepiał znacznik z jego nazwą. Taka technika pomoże wiosną podczas sadzenia stworzyć unikalną kompozycję, biorąc pod uwagę cechy każdej odmiany.

Aby wyhodować kwiat, ważne jest dla niego stworzenie warunków bliskich krewnym. Latem jest ciepło i obfituje w wilgoć, w zimie - umiarkowane podlewanie i chłód. Nagrodą dla floriculturist za troskę i właściwą opiekę i cierpliwość będzie zdrowy i wytrzymały gatunek roślin, obfite kwitnienie.

iw niedalekiej przyszłości zostaną opublikowane.

© 2016 - Porady dotyczące pielęgnacji włosów

Uwaga, proszę! Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko za zgodą administracji i z aktywnym linkiem do źródła.

Informacje są podane w celu zaznajomienia się. Samoleczenie może prowadzić do niepożądanych konsekwencji!

Przy pierwszych oznakach choroby skonsultuj się z lekarzem.

Kanna kwiatowa (45 zdjęć): wszystko o gatunku, rozmnażaniu, sadzeniu i pielęgnacji

Jeśli szukasz roślina, które przyniosłoby obraz ogród z nutą egzotycznej różnorodności i wyrafinowanej łaski, zapoznaj się z kwiatem kanny. Kultywowanie tego gościa z krajów zamorskich na naszym witryny od dawna przestaje być ciekawostką, a dziś wielu amatorów ogrodnictwa i profesjonalnych hodowców szczerze sympatyzuje z cannes. Czas się dowiedzieć, jak się rozwijać kwiaty i co jest potrzebne do tego.

Istnieje wiele odmian tych kwiatów, z których każdy może się poszczycić własną kolor oraz kształt płatków i liści. Istnieją trzy główne grupy tych roślin - kanały Crozani, liściaste drobnokwiatowe i orchidea canna. Spójrzmy na najciekawszych przedstawicieli tych grup:

 • Canna Picasso osiąga wysokość 90 cm, ma duże kwiaty i szerokie mięsiste liście. Kwitnie od lipca do października.

 • Canna Striata. Jego wysokość wynosi również 80-90 cm, okres kwitnienia przypada na okres od lipca do września.

 • Kanna Pak jest jednym z najrzadszych przedstawicieli rodziny Canna na naszych szerokościach geograficznych. Przyczyną tej "niepopularności" jest fakt, że roślina jest niedożywiona. Ma delikatny kremowo-kremowy odcień i cieszy oko od jego kwitnienia od lipca do pierwszych przymrozków.

 • Kanna Salmon Pink. Ta odmiana wywodzi swoją nazwę od podobieństwa jej barwy z łososiem: delikatny różowy odcień płatków zdobi twój ogród od lipca do września.

Kanna Salmon Pink

 • Canna America będzie Ci odpowiadać, jeśli lubisz rośliny wysokie z dużymi kwiatami. Wysokość łodyg sięga 140 cm, a wielkość kwiatów jest imponująca - w średnicy, każda z nich ma 10-12 cm.

Rada! Ponieważ mówimy o wystarczająco dużej ilości roślin, szczególnie uzasadnione jest hodowanie kani w ogrodzie, który ma takie obszary, które trzeba zamaskować - na przykład może być nieestetyczny ogrodzenie lub niska ogrodzenie.

Kompozycja, zawierająca laski, nie traci swojego wyrafinowania w krajobrazie, nawet na tle prostych form i materiałów

Doświadczeni ogrodnicy powinni kupować nasiona tych roślin w specjalistycznych sklepach ogrodniczych. To dlatego, że będziesz chroniony przed kupnem połuczennyh lub uszkodzonych przez szkodniki nasion.

Cannes fascynuje się ognistymi odcieniami niezwykłych kolorów i przepychu liści

Cannes można rozmnażać na dwa sposoby - za pomocą nasion lub dzieląc kłącze.

To jest kłącza tego kwiatu

Ponieważ nasiona cann mają silną skorupę, muszą być poddane zabiegowi przed zasadzeniem w glebie. Aby to zrobić, należy najpierw umieścić je w śniegu lub umieścić w lodówce na kilka godzin, a następnie popić wrzącą wodą. Następnie zaleca się pozostawić nasiona na 3 godziny w termosie z ciepłą wodą. Następnie trzeba mechanicznie uszkodzić skorupę (można lekko pocierać nasiona dużym piaskiem rzecznym lub delikatnie je ciąć).

Nasiona canny w pudełkach szypułek

Przed posadzeniem w ziemi należy przeprowadzić mechaniczną obróbkę nasion

Nasiona wysiewa się zwykle w lutym. W pomieszczeniu, w którym planujesz reprodukować laski, powinien być półcień, a temperatura nie powinna przekraczać 22 stopni. Pierwsze zdjęcia pojawiają się często miesiąc po lądowaniu. Kiedy zdobędą 3-4 liście, zostają one zanurzone w osobnych doniczkach i pozostawione w temperaturze 16 stopni przed czasem zejścia na ląd.

Pomysł! Jeśli chcesz cieszyć się widokiem tych roślin przez cały rok, możesz wyhodować kwiat canny w domu. Świetnie nadaje się również do dekoracji ogród zimowy lub szklarnie.

Możesz sadzić laski nie tylko bezpośrednio w glebie, ale także w ozdobnych donicach, które idealnie wpasują się w ogólne rozwiązanie krajobrazowe

Zimą kanna w doniczkach może być przenoszona z obszaru letniego do szklarni

Jeśli jesteś bliżej wegetatywnej metody rozmnażania roślin, to wczesną wiosną kłącza są podzielone tak, że w każdym miejscu jest silna nerka. Miejsca plastry w tym przypadku ważne jest, aby odpowiednio traktować - posypać posiekanym węglem drzewnym i wysuszyć. Podzielone kłącza umieszcza się w szklarni wypełnionej piaskiem, aby nerka spojrzała w górę i odrobinę posypała piaskiem. Od czasu do czasu kłącza należy lekko posypać ciepłą wodą. Optymalna temperatura kiełkowania wynosi 20-24 stopni. Kiedy pojawiają się pierwsze liście, kanna jest sadzona w małych doniczkach, jak opisano w przypadku nasion.

Kłącza są podzielone, więc na każdym z nich była silna nerka

Pierwsze wykiełkowane liście cannes

Po pojawieniu się pierwszych liści, kanna siedzi w małych doniczkach

Sadzenie młodych roślin w otwartym terenie odbywa się w drugiej połowie maja - na początku czerwca, kiedy nie pojawiają się nocne przymrozki. Konieczne jest ułożenie kanny tak, aby przerwa między nimi wynosiła 50-80 cm.

Podczas sadzenia młodej kanny w otwartym terenie, zachowaj konieczną odległość między nimi (50-80 cm)

Rada! Ponieważ cannes dobrze czują się w luźnej, odżywczej i dobrze traktowanej glebie, zalecamy wykonanie tak zwanej "ciepłej pościeli". Jest to pestka (W30 * D30 * H70 cm) wypełniona obornikiem końskim, którego warstwa powinna być mniejsza niż 20 cm, a wylana ziemia (nie mniej niż 25 cm) wylewa się na obornik.

Przestrzegaj wszystkich zasad sadzenia tych roślin, a wynik na pewno Cię zachwyci.

Podobnie jak wielu ich braci, canna, niestety, są podatni na atak szkodników, a także na niektóre choroby charakterystyczne dla nich. Na szczęście takie skomplikowane czynniki uprawy kanny w ogrodzie to niewiele.

 • Na przykład, jeśli obszar jest zbyt mokry, kwiaty mogą mieć bakteriozę. Przejawia się to w tym, że pąki stają się czarne, a na liściach pojawiają się ciemne plamki. Niestety, nie jest możliwa walka z chorobą, a ogrodnik może usunąć tylko zainfekowane kwiaty.
 • Inną chorobą spowodowaną nadmierną wilgocią jest porażenie grzybów rdzy. Przejawia się w zardzewiałych plamach pokrywających liście, jak również w wyglądzie szarego rozkwitu rozkładu, prowadzącego do czernienia kwiatów. Aby pozbyć się rdzy, można z czasem odciąć zarażone liście i odciąć pędy. Następnie zainfekowane części rośliny muszą zostać spalone.
 • Jeśli liście kanna zaczną żółknąć, najprawdopodobniej jest to spowodowane działaniem grzybów. Aby poradzić sobie z tym nieprzyjemnym momentem, ogrodnicy używają manganu rozpuszczonego w wodzie (10 litrów wymaga 4 gramów), które są opryskiwane roślinami.
 • Gąsienice motyli działają jak szkodniki kani. Aby chronić przed nimi kwiaty, środki owadobójcze pomagają (używaj ich zgodnie z instrukcjami na opakowaniu).

Grzybica na liściach kanny

 • Aby cannam było wygodne, sadzono je na lekkiej sekcji, dobrze chronionej przed wiatrem. Gleba dla tych roślin powinna być pożywna i luźna. Jako dobry substrat, mieszanina ziemi próchnicy, piasku, torfu i liści, w równych proporcjach.

Najbardziej wygodne kanny będą słoneczne i osłonięte od wiatru

 • Jeśli chodzi o nawadnianie, przed pojawieniem się pierwszych młodych pędów, canna powinna być podlewana umiarkowanie w razie potrzeby. Ale gdy kwitnie, roślina powinna być obficie podlewana. W okresie jesiennym, kiedy cannes traci liście, stopień nawadniania powinien być stopniowo zmniejszany.
 • Kiedy pojawiają się pierwsze pędy, roślina potrzebuje nawożenia - odpowiednie są do tego złożone nawozy płynne.

Pierwsze delikatne pędy

 • Przycinanie zwiędłych liści i pąków powinno następować systematycznie w razie potrzeby.
 • Przed rozpoczęciem pierwszych nocnych przymrozków zaleca się wykonanie wysokiego posadzenia roślin, aby chronić je przed mrozem.
 • Na zimę kanna jest odkopywana, ich kłącza są suszone, a następnie oczyszczane do zimowania. Przechowuj kannę w zimie w temperaturze 10 stopni. Wilgotność powietrza powinna być umiarkowana, a światło rozproszone.

Cannes może wyglądać ekologiczne nawet w sąsiedztwie z rzeźbą z pozornie szorstkiego metalu

Jeśli więc lubisz egzotyczne rośliny o niezwykle pięknych kwiatach i dużych liściach, z pewnością pokochasz cannę. Sadzenie i opieka nad tą rośliną wymaga oczywiście pewnych umiejętności, ale generalnie nie są one zbyt skomplikowane.

Dodaj komentarz

+ 66 = 67