Nazwa kategorii

Zdjęcie Caprifol

Kapryfolium wiciokrzew: sadzenie i pielęgnacja, zdjęcie

Liana kapryfolium wiciokrzew jest szczególnie powszechne na Kaukazie, w Europie Południowej i Środkowej. Pięknie kwitnie, kręci się, osiągając 4-6 metrów wysokości. Młode pędy są jasnozielone, a po słonecznej stronie - fioletowo-czerwony odcień. Liście rośliny z dołu są niebieskawo-szare, a od góry - ciemnozielone. Zachowują kolorystykę do późnej jesieni, spadając jedną z ostatnich.

Kwiaty mają do 5 cm długości i znajdują się w zatokach zrośniętych górnych liści. Cień na zewnątrz jest fioletowy lub fioletowo-czerwony. Przyjemny zapach, szczególnie wieczorem, przyciąga pszczoły. Jeden kwiat sprawi przyjemność mieszkańcom lata przez 3, maksymalnie 4 dni. Ogólnie, wiciokrzew wici kwitnie na trzy tygodnie.

Świeże artykuły o ogrodzie i ogrodzie

Owoce mają pomarańczowo-czerwony kolor i małe łodygi. Od czterech lat roślina kwitnie i owocuje. Okres wegetacji trwa od pierwszej połowy kwietnia do końca września i początku października. Odporność na niskie temperatury jest średnia. Żywotność rośliny wynosi 50 lat lub więcej.

Sadzenie wiciokrzewu wiciokrzewu

Aby zasadzić nerkę w ziemi, konieczne jest wykopanie dołu do sadzenia lub rowu sadzenia. Wybór jednej lub drugiej metody zależy od pożądanego wyniku końcowego. Jeśli użyjesz sadzenia przez dziurę, wyhodowana roślina przybierze kształt krzewu, a sadzenie w wykopie zostanie użyte do pionowego ogrodnictwa, aby stworzyć rzędy wiciokrzewu. Aby umieścić wiciokrzew wiciokrzewu w ogrodzie, pożądane jest, aby wybrać miejsce, które jest jasno oświetlone przez promienie słoneczne. W takim przypadku roślina zadowoli oko z obfitym kwitnieniem. W zacienionym obszarze łodygi pozostaną silne, ale duża liczba kwiatów nie pojawi się.

Jesień to tradycyjny czas na odnowienie krzewów ozdobnych. Technologia sadzenia wiciokrzewu praktycznie nie różni się od uprawy innych roślin pnących. Dorosły krzew ma potężny system korzeniowy. Należy to wziąć pod uwagę przy sadzeniu buszu w pobliżu domu. Kopalnia kopie, cofając się około 80-100 cm od piwnicy. Jego wymiary powinny być duże, 60 x 60 cm, co jest konieczne, aby potężny system korzeniowy mógł swobodnie rozgałęziać się.

Gleba dla wiciokrzewu musi być bardzo płodna i uporządkowana. Dlatego też platforma do lądowania jest początkowo wypełniona mieszanką składników odżywczych, do której dodaje się wapno gaszone.

W przeciwieństwie do swoich kręconych krewnych, mróz jest mrozoodporny i nie powinien być chroniony przez zimę. Możesz tylko posypać korzeniem drzewa, aby zapisać korzenie.

Zasady pielęgnacji wiciokrzewu w ogrodzie

Po zasadzeniu wiciokrzewu troska o nią nie wymaga zbyt wiele czasu i wysiłku, jest w stanie dobrze rosnąć i przynosić owoce bez aktywnego udziału ogrodnika. Niemniej jednak, istnieją pewne punkty, które muszą być znane podczas uprawy tej niesamowitej rośliny.

Przede wszystkim należy zacząć od określonej odmiany tego krzewu: ozdobnych wiciokrzewów, kędzierzawych i jadalnych - wszystkie gatunki mają swoją własną specyfikę przycinania, szczególnie pod względem częstotliwości zabiegu.

Świeże artykuły o ogrodzie i ogrodzie

Wynika to z faktu, że wiciokrzew dekoracyjny i kręty charakteryzuje się intensywniejszym wzrostem, w przeciwieństwie do uprawianej rośliny z owocami. A jeśli w dwóch pierwszych przypadkach przycinanie powinno odbywać się co 2-3 lata, wówczas forma jadalna nie powinna niepotrzebnie niepokoić się o pierwsze lata 7.

Więc kiedy wyciąć wiciokrzew do odmłodzenia: wiosną lub jesienią? Jednoznaczna odpowiedź brzmi na jesieni, mniej więcej pod koniec października lub na początku listopada. Optimum to okres po opadnięciu liści, ale przed pierwszym śniegiem i silnymi mrozami.

Wiosną przyciąć wiciokrzew, zwłaszcza gatunków owoców, nie. Wynika to ze specyfiki wzrostu roślin w tym okresie. Nawet jeśli skrócisz gałąź, pojawią się inne punkty wzrostu, ale na przyciętej gałęzi więcej jagód nie będzie rosło.

Podlewanie roślin i pielęgnacja gleby

Jak wspomniano powyżej, wiciokrzew jest prawdziwym wodorostem, dlatego podczas suszy bardzo ważne jest zapewnienie krzewu z codziennym podlewaniem, z reguły wiadro wody wystarcza dla dorosłego krzewu.

W dużym upale staraj się monitorować temperaturę wody, która ma zostać użyta do nawadniania, nie powinna być bardzo zimna, w przeciwnym razie roślina może zachorować. Krzew wiciokrzewu powinien mieć koło korzeniowe, najlepiej tam, gdzie najlepiej wlewać wodę, a następnie cały system korzeniowy będzie równomiernie nawadniany.

Co karmić wiciokrzew jesienią? Tak więc, aby roślina przynosiła bujne zielonkawe liście i owoce, powinna być karmiona co trzy do czterech lat nawozami organicznymi. Tutaj przydadzą się humus, nawóz, obornik lub obornik z kurczaka.

Wdrażanie obluzowywania i odchwaszczania. Zasadniczo, po podlewaniu fundamentu wokół krzaków należy poluzować. Ponadto konieczne jest wyeliminowanie wszystkich bez wyjątkowych chwastów. Dbając o krzak jesienią, nie usuwaj liści z ziemi w pobliżu systemu korzeniowego. Więc może pomóc krzakowi znieść mróz, ale także zapewnia pomocniczą żywność.

Rozmnażanie wiciokrzewu wiciowego

Rozmnażanie nasion wiciokrzewu jest szeroko stosowane, gdy jest wprowadzane w nowe obszary uprawy, w hodowli, często spotykane w ogrodnictwie amatorskim. Poprzez jedno-dwukrotne krzyżowanie nasion dziko rosnącej wiciokrzewu możliwe jest, w warunkach hodowli, selekcjonowanie sadzonek, które są dobrze przystosowane do określonego obszaru uprawy, które przekraczają pierwotne formy dla plonu i dużych jagód.

Nasiona są ekstrahowane z owoców, które osiągnęły pełną dojrzałość. W przypadku, gdy konieczne jest zbieranie niewielkiej ilości nasion, jagody są kruszone na arkuszu papieru filtracyjnego lub gazety i suszone w naturalnej wentylacji. Wysuszone nasiona można przechowywać z papierem przed zasiewem. Jeśli to konieczne, przygotować dużą liczbę nasion, jagody są mielone, wyciśnięty sok, po którym zacier jest wielokrotnie myte. Po umyciu nasiona osadzają się na dnie pojemnika, a jaśniejsze cząsteczki miazgi unoszą się i są usuwane za pomocą wody. Nasiona suszy się w cieniu na gazy lub na tkaninie, dzięki czemu można je łatwo wytrzepać podczas suszenia. Suche nasiona przechowuje się do wysiania w papierowych torebkach. Z 1 kg jagód można otrzymać około 10 g lub 7-8 tysięcy nasion.

Dobre kiełkowanie nasion to siew w pierwszym roku po zbiorze, nieco mniejszy - w drugim-trzecim roku. W naszych doświadczeniach nasiona przechowywane przez 4-5 lat były prawie nieporównywalne.

Charakterystyczną cechą biologiczną wiciokrzewu jest krótki okres spoczynku nasion. W związku z tym nie wymaga przed wysiewem stratyfikacji. Podczas siewu suchych nasion, pędy pojawiają się w 20-30 dnia, a szybkość kiełkowania waha się od 30 do 80%.

Reprodukcja sadzonek wiciokrzewu

Aby to zrobić, wybierz roczne pędy, których grubość nie powinna być mniejsza niż centymetr i pocięte na fragmenty 20 cm.

Po odejściu gleby od zimy mrozy są sadzone w szklarniach, pogłębiając się o kilka centymetrów. Należy upewnić się, że przynajmniej kilka górnych nerek pozostaje nad ziemią.

Lądowania są ukierunkowane na lepsze ukorzenienie, które trwa około miesiąca.

Dalsza pielęgnacja polega na regularnym podlewaniu i utrzymywaniu temperatury.

Powinieneś wybrać takie gałązki, które po zgięciu łatwo się łamią. Pociąć sadzonki rano, aż będzie gorąco. W tym celu odpowiednie są centralne części pędów. Na każdym fragmencie muszą znajdować się co najmniej dwa oczy i jedna śródmiąższowa.

Górne cięcie musi być proste i powyżej nerek o półtora centymetra, a dolne cięcie pod kątem 45 stopni. Liście od dołu są usuwane, a na górze skraca się o połowę.

Po wycięciu sadzonek natychmiast posadzimy w przygotowanej ziemi, którą przygotowuje się mieszając torf i piasek (1: 3). Aby skutecznie ukorzenić korzenie, konieczne jest utrzymanie wysokiej wilgotności powietrza i gleby. Optymalna temperatura wynosi 20-25 stopni.

Pierwsze korzenie pojawią się po 1-1,5 tygodniach. W tym momencie należy rozpocząć odpuszczanie przez wentylację zbiornika w ciągu 25-45 minut. Czas przewietrzania jest stopniowo zwiększany, jednocześnie rozpylając.

Transplantację do stałego miejsca przeprowadza się na drugi rok na wiosnę, a od trzeciego roku indywidualni przedstawiciele zaczynają kwitnąć i przynieść owoce.

Świeże artykuły o ogrodzie i ogrodzie

Rozmnażanie wiciokrzewu wiciokrzewu według warstw

Oddział planowany na przyszłą sadzonkę jest wygięty z krzaka i ostrożnie, starając się go nie złamać, zagłębić się w dół tak, aby końcówka wystaje w górę. Przy pomocy metalowych zszywek lub grubego drutu, spoiwo jest zamocowane w ziemi. Będzie więc niezawodnie stykać się z ziemią.

Warstwa gleby jest zwieńczona, mulczowana i dobrze nawadniana. W przyszłości nie będzie wymagana dodatkowa konserwacja instalacji. Wszystko, co otrzymuje z krzaka matki, z którym nie traci kontaktu. Dzięki temu potomstwo nadal rośnie, aby rosło zielone i kwitnąć, tworzy także system korzeniowy i zamienia się w sadzonkę.

Zwykle dają mu zimę z rośliną rodzicielską i są przeszczepiane do niezależnego miejsca zamieszkania wczesną wiosną, przed pączkiem. Zrób to, aby nie uszkodzić dorosłego krzaka i młodego potomka.

Ponieważ kaptur ma długie baty - pędy, to miejsce kontaktu z podłożem można usunąć o 1-1,5 od pni. Jest to możliwe, jeśli strona ma wolny obszar.

Niektórzy ogrodnicy, którzy uprawiają okapy na ogrodzeniu, nie oddzielają resztek od głównej rośliny. Po prostu mocują swoją górną część na podporze. W dalszym ciągu rośnie jako gałąź krzewu matki i jako nowa roślina, ponieważ jednocześnie rośnie w korzenie. Ta metoda oszczędza czas i energię, a wynik jest doskonały. Capryfall nadal kwitnie i rozwija się, nie zatrzymując wzrostu.

Wiciokrzew wiosenny przycinający wiciokrzew

Ponieważ wiciokrzew ma wczesne przebudzenie nerek, przycinanie wiosenne powinno odbywać się wczesną wiosną, ze śniegiem leżącym, gdy temperatura powietrza jest ogrzana do 6 ° C.

Ten rodzaj przycinania ma na celu przerzedzenie przestarzałych gałęzi i samego krzewu.

Wybierz dla swojego ogrodu pachnący wiciokrzew wiciokrzewu

Wśród krzewów ozdobnych szczególną uwagę zwraca się na lianę wiciokrzewu wiciokrzewu. Szybko rosnąca liana może ozdobić wysoki płot, który oddziela teren od drogi. Gdy stosowane są wsporniki prowadzące, roślina może aspirować do 4-5 metrów. W tym przypadku bat jest usiany dużymi i pachnącymi kwiatostanami przez miesiąc.

Curling dekoracyjne wiciokrzew jest winoroślą, która wspina się na podporę, zgodnie z projektem projektanta. W naturze roślina ta występuje w południowej i środkowej części Europy i na Kaukazie. Nazwa gatunku "capry" jest tłumaczona jako "liść kozy". Określić, że przed nami wiciokrzew wiciokrzewu może być na następujących podstawach:

 • strzela jasnozielony, od słońca różowo-czerwony;
 • Liście zbiera się w płytkach w kształcie elipsy;
 • kwiaty na długich rurach zebranych w bukiet;
 • aromat kwiatów ostry;
 • pomarańczowe jagody są niejadalne.

Nagi młody strzelec w poszukiwaniu wsparcia może użyć szkieletowej gałęzi krzaka, a następnie tworzy brudną zieloną grudę. Dlatego tak ważne jest stworzenie rośliny od pierwszych dni jej rozwoju. Bardzo gęste liście mają kształt elipsoidalny. Pary rosną na dysk, a w jego środku rozwija się pędzel kwiatowy.

Górująca nad elipsą na wysokich rurach, kwiaty z wystającymi pręcikami i tłuczkami wydzielają silny przyjemny aromat. Same kwiaty są bardzo nietypowe i dekoracyjne. W okresie obfitości kwitnienia wiciokrzew ozdobny jest doskonałym plastrem miodu. Kwitnienie trwa około miesiąca, w wyniku wiązanej niejadalne jagody w kolorze pomarańczowym.

Obecnie ten gatunek liany nie jest uprawiany tylko w regionach północnych o ostrym klimacie kontynentalnym. Powodem jest to, że południowa roślina zamarza w okresie zimowym.

Agrotechnika dekoracyjnego wiciokrzewu

Aby uzyskać szybko rosnące pędy z obfitym kwitnieniem, konieczne jest stworzenie krzewu optymalnych warunków rozwoju. Aby to zrobić, liana musi być sadzona w miejscu nasłonecznionym, z niskim poziomem wód gruntowych. Gleba powinna być lekka w oparciu o próchnicę, trawiastą ziemię i piasek. Reakcja musi być neutralna lub lekko zasadowa.

Podlewanie wiciokrzewu uwielbia umiarkowaną, dobrze reaguje na wiosnę z opatrunkiem na próchnicę. Latem będzie wdzięczny do podlewania zieleni podlewania w czasie suszy i 2-3 nawożenia kompletny nawóz mineralny lub napar z dziewanny do połowy lipca, nie powinny być karmione później, tak aby nie zakłócić zimotrwalosc. Ziemia pod krzakiem powinna być poluzowana i ściółkowana.

Ozdobne kapryfolium wiciokrzewu dobrze reaguje na koronę tworzącą przycinanie, które przeprowadza się na wiosnę do pierwszych żywych nerek. Suche gałązki również należy wyciąć. Lekko eksfoliowana kora na starym winorośli jest cechą ogólną.

Choroby i szkodniki wiciokrzewów ozdobnych niszczą piękno zielonego płotu, więc aby zapobiec szkodnikom i chorobom na zielonym płocie, musisz przestrzegać pewnych zasad, które mają zastosowanie do innych roślin:

 1. Przewaga w diecie fosforu i potasu powoduje, że sok z rośliny jest nieatrakcyjny dla mszyc i innych owadów i larw jedzących liście. Aby to zrobić, w kręgu pnia, superfosfat, popiół i wapno są rozproszone.
 2. Zimujące szkodniki można zniszczyć, jeśli na krzaki naniesie się oprysk liściowy za pomocą 5% roztworu mocznika.
 3. Użyj biotoksycyliny, Lepotsidu i podobnych, do rozpylania biopreparatów, z których bakterie wchodzą do owadów i niszczą je od wewnątrz.

Zapobieganie jest zawsze lepsze niż zwalczanie szkodników przenoszonych przez szkodniki.

Rośliny ozdobne są atrakcyjne tylko wtedy, gdy korona jest dobrze uformowana, a liście nie są uszkadzane przez choroby i szkodniki.

Wiciokrzew wiciokrzew

Dla kogoś, kto widział wzrost hoodoo, nieuchronnie chce uzyskać tę lianę w swoim posiadaniu. Powielanie wiciokrzewu wiciokrzewu jest możliwe na kilka sposobów:

Propagacja wiciokrzewu wiciokrzewu może być jedynie świeżym zarodkiem drugiego roku. Zebrane owoce należy uwolnić z pulpy, umyć i wysuszyć. Przed zasiewem wiosennym nasiona muszą koniecznie przejść stratyfikację. Nasiona do sadzonek wysiewa się na wiosnę, a latem kiełki są umieszczane na stałym miejscu.

Sadzonki zbierane są w sierpniu. Sadzonki z trzema międzywęźlami są ukorzenione od jesieni w specjalnym żłobku z mieszanką piaskowo-torfową. Wiosną roślina jest sadzona w stałym miejscu.

Najprostsze jest pomnożenie wiciokrzewu wiciowca przez ukorzenienie warstwy, która jest nacięta i zakopana w ziemi na rosnącej lianie. W miejscu nacięcia powstają korzenie, gałąź jest oddzielona od winorośli i sadzona w stałym miejscu.

Wiciokrzew wiciokrzew nie toleruje wielu przeszczepów. Przy pojawieniu się pierwszych korzeni konieczne jest zapewnienie roślinie stałego miejsca zamieszkania.

Sadzenie i pielęgnacja wiciokrzewu

Z góry, w określonym miejscu, wykopywane są indywidualne doły o głębokości 60 cm lub rowu wypełnionego żyzną glebą z dużą ilością kompostu lub zeszłorocznego obornika. Obowiązkowe jest wprowadzanie nawozów mineralnych. Nie zapomnij o popiołach, aby nawozy mineralne nie zubożyły gleby.

Najlepszy czas na sadzenie i pielęgnację wiciokrzewu to kwiecień - maj. Przez rok roślina wzrośnie o 2 metry. Ale w ciągu pierwszych dwóch lat winorośl musi zostać usunięta ze wsporników na zimę i chronić przed zamarzaniem. W całym okresie wzrostu winorośli konieczne jest pielęgnacyjne przycinanie i kształtowanie korony.

Wiosenna pielęgnacja aromatycznej liany wiciokrzewu wiciokrzewu - wideo

Jeśli masz pytanie, możesz go poprosić w komentarzach do poniższego artykułu!

Nasi eksperci odpowiedzą na twoje pytanie w najbliższej przyszłości (1-2 dni), zasubskrybuj komentarz, aby otrzymać na czas powiadomienie o odpowiedzi!

Zdravstvuyte.Kupila wysłane kobieta wiciokrzew kaprifol.Posadila, to dobrze prizhilas.No zostawia nie wyglądają (moim zdaniem) do liści curling zhimolosti.Oni szorstki i tonkie.Posmotrite Proszę zdjęciu jest wiciokrzew, czy nie?

Odłożyłem ją w cień, ponieważ. Chcę zamknąć brzydkie ogrodzenie, czy rozkwitnie w cieniu i czy należy go podgrzać na zimę, ponieważ jest jeszcze mały? Jeśli jest to konieczne, to jak jest lepiej? Czy można zamurować korzenie trocinami?

I czytałem, że na dolnych liściach wiciokrzewu krętych i prawie cały spadek, że nagie gałęzie bez liści nie zepsuć widok z przodu jest lepiej umieścić jakąś niewymiarowych rasteniya.Kakie można doradzić, zważywszy, że wiciokrzew posadzone w cieniu

Kliknij FOTO:

Na "czystej" wiciokrzewu odmianowym roślina ta nie jest bardzo podobna. Być może to jedna z jej hybryd. W odniesieniu do sadzenia wiciokrzew dobrze rośnie w półcieniu, ale dla aktywnego kwitnienia (i owocowania) potrzebuje dobrze oświetlonego miejsca.

Wiciokrzew odmianowy rzadko się zawiesza, ale jego hybrydy nie mają takiej stabilności i potrzebują schronienia na zimę. Korzenie mogą być pokryte trocinami, ponadto trzeba usunąć pędy ze wspornika, ułożyć na ziemi i przykryć suchymi liśćmi lub spandonem.

To, że pień wiciokrzewu nie jest oderwany od dołu, powinien zostać uformowany. Zwykle pierwsze przycinanie przeprowadza się natychmiast po posadzeniu, skracając gałęzie o 2/3. W drugim roku pozostawia się nie więcej niż 4 silne gałęzie, a pozostała część zostaje odcięta. Moja wiciokrzew, chociaż tylko drugi rok, ale pełna "łysina" w dolnej części buszu jeszcze nie była. Jeśli istnieje pragnienie, możesz zasadzić krzak w pobliżu krzaka - ma nie więcej niż 15 cm i uwielbia cień. Poza tym będą dobrze wyglądać obok roślin pełzających dorosłych i wysokich wiciokrzew (mankiet, barwinek, kozica).

Kapsułka wiciokrzew i inne rodzaje wiciokrzewu w projektowaniu krajobrazu

Wiciokrzew to elegancka roślina, którą można spotkać w wielu ogrodach. Krzewy owocowe osiągnąć dwa metry wysokości. Różne odmiany różnią się pod względem płodności, odporności na niekorzystne warunki pogodowe. Ozdobne rodzaje wiciokrzewu są przyjemne z wdziękiem i niepowtarzalnym kwitnieniem.

Wśród ogrodników jest opinia, że ​​najpiękniejszy jest widok dekoracyjny wiciokrzew wiciokrzew Inga. Wizualnie reprezentuje kształt winorośli i może osiągnąć wysokość do sześciu metrów. Młode pędy występują w odcieniach zieleni lub burgundu, ale z wiekiem przybierają ciemne barwy.

Wiciokrzew kręta Inga

Okres kwitnienia przypada na maj lub czerwiec. Kwiatostany mają lekko różowawy lub kremowy rdzeń, kwitnąc jeden po drugim. Na początku sierpnia zamiast delikatnych kwiatostanów pojawiają się małe owoce o jaskrawym pomarańczowym kolorze. Kwitnienie wiciokrzewu trwa kilka miesięcy, ale dekoracyjny wygląd pozostaje przed nadejściem mrozu.

Kapryfolium wiciokrzew (Lonicera caprifolium)

Wiciokrzew roślinę najlepiej jest zrobić natychmiast w stałej lokalizacji. Znakomicie współistnieje z innymi roślinami pnące: róże, powojniki.

Wiciokrzew lubi słoneczne miejsca. Może również rosnąć na zacienionym, ale bujnym kwitnieniu, w tym przypadku nie trzeba czekać. Optymalny czas lądowania to kwiecień lub maj.

Uważa się, że jest to gleba umiarkowanie kwaśna idealna dla tej uprawy. Ziemia o wysokiej zawartości gliny lub piasku jest niepożądana. Sadzenie wiciokrzewu odbywa się w kilku etapach:

 1. Przygotuj małą depresję na pół metra. Trzeba spróbować, aby ze wszystkich stron dołka była tej samej wielkości.
 2. Wstępnie dno dołu jest odwadniane. Stosuje się żwir lub piasek.
 3. Grunt, który został wcześniej usunięty w celu utworzenia wnęki, musi zostać zapłodniony. Jeśli gleba jest zbyt kwaśna, konieczne jest dodanie wapna.
 4. Na dole małe wzgórze.
 5. Obniżenie wiciokrzewu w ziemi jest konieczne przyciąć korzenie. Następnie kładziemy wiciokrzew na wzgórzu, prostujemy, naprawiamy i prostujemy ponownie. Bezwzględnie zasypiamy z wypełniaczem otrzymanym za pomocą nawozów, kopiemy i obficie w wodzie.
 6. Wokół rośliny torf może być rozłożony lub inne nawozy dostępne do użycia.

Kapryfolium wiciokrzew, kwiaty w pobliżu

Kapryfolium wiciokrzewu jest szeroko stosowany na Zachodzie w dekoracji ścian zewnętrznych.

Wiciokrzew - roślina nie pochodzi od "przerażającego", niezłomnie toleruje chłodzenie. Ale w ciągu pierwszych kilku lat w okresie chłodnej pogody konieczne jest pokrycie pokrywy ziemnej wokół rośliny, aby chronić system korzeni przed uszkodzeniem, a także usunąć gałęzie z podparcia i schronienia. W kolejnych latach nie możesz się już martwić, że umrze, ta część opieki nie będzie wymagana.

Usuwanie chwastów jest ważnym elementem kompleksowej pielęgnacji roślin. Przed sadzeniem cały obszar wokół wiciokrzewu musi być starannie przetworzony pod kątem roślin chwastów. Szczególnie ważne jest usunięcie zarośniętych bylin.

Kapryfolium wiciokrzewu kocha wilgoć, więc musisz obficie podlać roślinę. Jeśli lato jest gorące, musisz podlać je dwa razy więcej. Pod koniec sezonu roślina musi otrzymać część nawozu humusowego i potasowego, a wiosną wiciokrzew potrzebuje azotu. Do zapłodnienia można stosować odchody ptaków.

Przycinanie jest konieczne tworząc elegancką formę roślinną. Ważne jest, aby trzymać go po raz pierwszy natychmiast po zejściu ze statku. W przeciwnym razie w ciągu tygodnia zamieni się w bezkształtny krzew.

Jeśli istnieje pragnienie, że wiciokrzew jest bardziej bujny, musisz wyciąć wierzch.

Kapryfolium wiciokrzewu, jako zielona kurtyna

Istnieje wiele rodzajów wiciokrzewów, a każda odmiana mnoży się na różne sposoby. Mówiąc o wiciokrzewu wiciokrzewu przed rozmnażaniem, konieczne jest przygotować sadzonki. Optymalnym czasem dla tego procesu jest koniec kwitnienia.

Ważne jest, aby pamiętać o stanie sadzonek. Wybierz tylko te, które mają dobrą elastyczność i mogą pękać. Jeśli są solidne, lepiej nie używać ich do reprodukcji. Na każdym wycięciu powinno znajdować się miejsce śródmiąższowe, nie mniej niż dwa.

W górnej części trzeba zrobić nacięcie w odległości kilku centymetrów od nerki, a drugie w dolnej części, pod kątem 45 stopni. Pozbywamy się całkowicie z dolnych liści, a górne powinny być skrócone na pół. Uzyskane pędy są trzymane wyłącznie w szklarni i nie pozwalają na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zachowaj odległość co najmniej pół centymetra.

Jako nawóz lepiej używać zwykłego torfu. Na początku spryskiwać trzy razy dziennie. Po pojawieniu się pierwszych młodych liści nie można zakryć rośliny. Przesadzanie w glebę najlepiej wykonywać wczesną wiosną.

Wiciokrzew w projektowaniu krajobrazu

Wielu ogrodników lubi wiciokrzew dzięki soczystym kolorom. Jest to doskonała opcja do dekoracji tarasu, budynków gospodarczych. Przy pomocy specjalnych urządzeń, na przykład wysokich drzewostanów, możesz zacząć rosnąć wiciokrzew w taki sposób, że zdobi boczną ścianę domu. Całe piękno tego projektu w wiejskim stylu nie będzie w stanie przekazać żadnych zdjęć.

Kapryfolium wiciokrzewu w wystroju ścian.

Ponieważ roślina wizualnie przypomina tropikalne kraje, dzięki jasnym kwiatostanom można użyć do dekoracji łuków i pergoli. Warto jednak zachować ostrożność i używać cienkich gałązek lub metalowych łuków, aby roślina mogła się pewnie zamocować i nie uszkodzić łodyg.

Kapryfolium wiciokrzewu w romantycznym ogrodzie.

Jeśli ogrodnik lubi sadzić kwiaty, to na pewno wie, że wiciokrzew jest połączony z praktycznie dowolnymi bezpretensjonalnymi roślinami. Wsparcie dla wiciokrzewu powinno być obowiązkowe. W przeciwnym razie roślina może się zepsuć, gdy osiągnie dużą długość.

Wiciokrzew zimozielony (Lonicera sempervirens) Cedar Lane

Bajka wygląda jak wiciokrzew Browna obok innych zielonych krzewów. Na ich tle wyróżnia się bordowymi liśćmi i rozcieńcza całą kompozycję, skupiając się na sobie. Jeśli istnieje chęć wybrania dowolnego fragmentu w ogrodzie, taka odmiana może być stosowana odważnie. Ponadto ten gatunek jest bezpretensjonalny i stanowczo toleruje chłodzenie.

Wiciokrzew Brown Dropmore Scarlet

Wielu marzy o tym, aby ozdobić ściany swojego domu kwiatami, ale nie wiedzą, jak to zrobić poprawnie. Jeśli dom jest murowany, to jako dekoracja nie jest wskazane stosowanie techniki powójki, która przylega do systemu korzeniowego do wyściółki betonowej lub cegły.

Warto zrozumieć, że kiedy roślina rośnie w dolnej części ciała, konstrukcja niczego nie zagraża. Jeśli jednak planujesz udekorować ściany domu tak bardzo, jak to możliwe, to na górze cegiełki musisz zamontować kratkę, do której roślina przylgnie i stworzy efekt wizualny zielonej ściany.

Lonicera japonica - japońska wiciokrzew

Jako klasyczna wersja projektowania pejzażowego można używać rośliny na rabatach kwiatowych o nietypowych geometrycznych kształtach, w których posadzona jest cała kompozycja. Miło jest połączyć w jednym kształcie kilka małych wiciokrzewów na raz. Ponieważ rośnie dość szybko, czasami trzeba go przyciąć, zachowując schludny wygląd i odpowiedni kształt. Częstym sposobem jego użycia jest lądowanie w pobliżu niskiego ogrodzenia. Możliwe jest utworzenie łodygi.

Hecroot Hemp (Heckrotti), klasa Goldflame

Nawijanie wiciokrzewu (Lonicera periclymenum) Belgica

Nawijanie wiciokrzewu (Lonicera periclymenum), Serotina

Odbiór żywopłotu pasuje harmonijnie do każdej części, ponieważ w miesiącach letnich i wiosennych soczyste, zielone kolory nigdy nie będą zbyteczne. Należy zauważyć, że technika ta jest często używana przez projektantów, gdy chcą osiągnąć efekt podziału na strefy. Oznacza to, że należy przydzielić jedną część witryny innej, dzieląc ją na strefy funkcjonalne.

Wiciokrzew wiciokrzew jako żywopłot.

I chociaż zagospodarowanie przestrzenne było pierwotnie używane w lokalach, to w projektowaniu krajobrazu znalazło również swoją niszę. Najważniejszą rzeczą przy jej tworzeniu jest zapamiętanie, że optymalne warunki wzrostu muszą zostać stworzone dla rośliny.

Lonicera japonica - japońska wiciokrzew w żywopłocie

Co do zasady wiciokrzew klastra najczęściej próbuje się łączyć z jasnymi kwiatami ogrodowymi. Mogą to być nawet hybrydy herbaciane, dobrze tolerujące cień. Jeśli używasz dekoracyjnego widoku, kwitnącego przez dwa miesiące, to jako dodatek sadzone są zielone krzewy.

Przed uformowaniem kompozycji należy zwrócić uwagę na te gatunki roślin, które mają podobne warunki do normalnego wzrostu. W przeciwnym razie ogród wkrótce zostanie zniechęcony.

Bez odpowiedniego przycinania krzak będzie nieco niechlujny. Jak stworzyć piękny krzew - o tym w wideo poniżej.

Dodaj komentarz

+ 52 = 57