Nazwa kategorii

Odmiana kapusty

Popularna kapusta z imionami, zdjęciami i opisem

Kapusta jest dwuletnią rośliną dietetyczną, która jest jednym z głównych produktów do gotowania. W gotowaniu stosuje się go zarówno w postaci świeżej, jak i przetworzonej. Również liście i sok z kapusty są stosowane w medycynie w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych. Rośnie wszędzie, a dzięki długiemu okresowi przydatności do spożycia jest dostępna przez cały rok.

Najczęściej spotykana w wodzie roślina z rodziny kapustowatych odporna na niskie temperatury z wysoką łodygą, na końcu której tworzy się wydłużona lub spłaszczona głowa (głowa). Niższe, mięsiste ciemnozielone lub szaro-zielone liście tworzą podstawową rozetę. Łodyga z kwiatami rośnie przez drugi rok nawet bez korzenia. Kwiaty są żółte, czasem białe. Owoce to strąk z ciemnobrązowymi nasionami. Rośnie wszędzie w umiarkowanym klimacie. Okres wegetacji od 90 dni (wczesne odmiany) do 180 dni (późne odmiany). Zawiera dużą ilość witamin: prowitaminę A, witaminy B1, B2, B6, PP, E, P, K, U, a także wapń, potas, magnez, żelazo, fosfor. Witamina C zachowuje się do późnych odmian dojrzewających do wiosny.

Jarmuż, Gryunkol, jarmuż lub Brunkol - coroczny zimowy (może wytrzymać do 15 stopni Celsjusza), warzyw, roślin ozdobnych, kapusta pastewna rodzina z oryginalnej koronki pozostawia zielony, fioletowy, czerwony i solidne łodygi. Ma dobry smak, szczególnie po zamrożeniu, ale tylko liście są używane do jedzenia, ponieważ łodyga nie tworzy głowy.

Koralowych lub romańskiego - roczne gatunki kalafiora miękką kremową i orzechowy smak spirali jasnozielone pąków, umieszczonego w postaci spirali logarytmicznej, uzyskuje się po przekroczeniu kalafior i brokuł. Liście są ciemnozielone. Kwiatostany są spożywane po krótkiej obróbce cieplnej. Jest przygotowany tak samo jak brokuły. Jest bogaty w witaminę C, K i karotenoidy.

Jest to rodzaj białoogłowia, o barwie fioletowoczerwonej, bardziej odpornej na mróz, o wyrazistym smaku kapusty. Głównie uprawiane są odmiany kapusty środkowej i późnej. Liście są jędrniejsze. Jest przechowywana czerwona kapusta lepiej biała, zawiera więcej witamin (witamina C więcej niż 4 razy). Czerwony kolor liści jest podawany przez antocyjaninę flawonoidową.

Roczna roślina z cylindrycznym trzonem o wysokości od 25 do 65 centymetrów. Liście są szaro-zielone z długimi ogonkami, często wzniesione za pomocą powłoki woskowej. Mięsiste pędy są używane do jedzenia w fazie pączkowania, które tworzą w górnej części głowy śnieżnobiałą głowę, czasami zielonkawy lub żółtawy odcień. Kwiaty - małe białe lub żółte. Owoc to mały cylindryczny strąk zawierający małe ciemnobrązowe lub czarne nasiona. Najlepsza kapusta rozwija się w temperaturze + 18-20 stopni. Obniżenie temperatury poniżej 10 stopni źle się znosi. Zawartość składników odżywczych znacznie przekracza biel.

Szparagi to roczna roślina warzywna, podgatunek kalafiora. Na szczycie łodygi tworzy się mała luźna głowa małych zielonych pączków, które jedzą, nie czekając, aż pąki rozwiną się w żółte kwiaty. Na miejscu cięcia powstają nowe pędy. Rośnie dobrze w umiarkowanym klimacie.

Jest przedstawicielem rodziny kapuścianej. Jest to kochająca wilgoć dwuletnia roślina warzywna z ciemnozielonymi lub żółtymi liśćmi pęcherzykowymi. Podobnie jak biała kapusta tworzy głowę, ale jest bardziej luźna i płytka. Również w drugim roku pojawiają się żółte kwiaty i strąki z małymi nasionami. Kapusta włoska zawiera więcej użytecznych witamin i mikroelementów niż biała kapusta. Może być włączony w dietę dla diabetyków i osób starszych. Jedz lepiej w surowej postaci w profilaktyce raka.

Odmiana jarmużu, woda kochający i odporne na zimno roślin z podłużnych ciemnozielonych liści, które wynikają w części z powietrza będzie kulisty, na przykład rzepy, która jest spożywane. Zawartość witaminy C w kalarepie jest wyższa niż cytryny. Jest to cenny produkt dietetyczny. Łodygę można spożywać zarówno na surowo, jak i po obróbce cieplnej.

Mrozoodporna, przyjazna dla światła, dwuletnia roślina warzywna, o wysokości do 1 mz mocną łodygą, na której znajdują się liratowo-zielone liście i małe, solidne głowy. Wydaje się, że to Belgowie, którzy uważają go za produkt narodowy. Nie lubi cieniowania i zagęszczania. Najlepsza temperatura dla roślinności wynosi + 18-22 stopnie.

Petsay, sałata to roślina zielna z rodziny kapusty, rodzaj rzepy. Delikatnie zielone lub prawie żółte liście z białymi soczystymi żyłkami i falistymi brzegami tworzą podłużną rozetę lub sięgają do pół metra długości. Okres wegetacji wynosi 25-35 dni. Podczas sadzenia lepiej jest używać zacienionych miejsc, ponieważ przy długim świetle dzień szybko strzela. Przygotuj tak samo jak biały: dodaj do sałatek, barszczu, dodatków, marynaty i marynaty. Kapusta pekińska nie ma charakterystycznego smaku kapusty.

Bok-Choi to roczna mrozoodporna roślina zielna, rodzaj rzepy. Liście są małe okrągłe lub jajowate od szaro-zielonego do niebiesko-zielonego w ogonkach wokół centralnej małej nerki. Kochan Bok-Choi nie tworzy. Uprawiać tylko w otwartym terenie. Bardzo popularny w kuchni chińskiej, koreańskiej, japońskiej. Niskokaloryczne (wartość odżywcza na 100 gramów - 13 kcal), z dużą ilością witaminy A i C.

Jarmuż lub Laminaria należą do rodzaju brązowych alg, rosną na Pacyfiku i Oceanie Atlantyckim na głębokości od 4 do 35 metrów. Płaskie brązowo-zielone plisy o szerokości do 35 centymetrów i długości do 20 metrów tworzą całe poszycie pod wodą. Wykorzystywane do celów spożywczych i leczniczych. W Japonii około 300 potraw przygotowuje się z wodorostów. Bogaty w witaminy i minerały. Yoda w wodorostach jest 30 tysięcy razy więcej niż w wodzie morskiej.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Dla każdej rodziny, która planuje mieć dziecko, jest to ważne.

Rzęsistkowica (rzęsistkowica) jest chorobą układu moczowo-płciowego.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest zakaźną chorobą zapalną nerek.

Zapalenie błony maziowej jest deformacją błony maziowej stawu.

Joga jest niesamowita duchowo, psychicznie i.

Zapoznajemy się z głównymi rodzajami kapusty

Kapusta od dawna znana ludzkości i jest jednym z najbardziej spożywanych pokarmów.

W przyrodzie istnieje ponad pięćdziesiąt odmian tego warzywa.

W najpopularniejszych rodzajach kapusty, ich zdjęcia i nazwiska zostaną przedstawione w tym artykule.

Najbardziej znana i popularna kultura w naszych szerokościach geograficznych. Gdy się rozwija, tworzy z jasnozielonych liści zaokrąglone, gęste rozeta. Warzywa zawierają dużą liczbę witamin z grupy B, karoten i kwas askorbinowy. Istnieją odmiany różnych terminów sadzenia i dojrzewania, prawie wszystkie odmiany są dobrze tolerowane przez niskie temperatury.

Późnie dojrzewające odmiany są dobrze zachowane, co pozwala na spożywanie produktów bogatych w witaminę C, a zimą - na czas przeziębienia. Ze względu na swój skład, białowłosa piękność o regularnym zastosowaniu ma korzystny wpływ na choroby układu trawiennego, nerek, serca, normalizuje sen.

W gotowaniu aplikacja jest bardzo różnorodna: można gotować, gotować, piec, kwaśne, marynowane, jeść świeże i zrobić sok warzywny.

Kapusta z czerwono-fioletowymi liśćmi wygląda jak biały krewny - gęsta okrągła rozeta, ze względu na kolor liści nazywa się oznaczone czerwoną etykietą.

W swoim składzie, oprócz witamin, znajduje wiele przydatnych cukrów, białek, jodu i składników mineralnych (wapnia, potasu i magnezu). Jej regularne stosowanie normalizuje ciśnienie, kwasowość żołądka i metabolizm tłuszczów.

Bardziej zwyczajowo jest spożywać warzywa w sałatkach, chociaż jest również marynowany i duszony.

Kultura podczas uprawy uwielbia słońce, regularnie nawilża, dobrze znosi niskie temperatury.

Roczne, tworząc gęste liczne kwiatostany wokół grubej, rozgałęzionej łodygi. Przydatne i smaczne, a także produkt hipoalergiczny, polecany nawet do karmienia niemowląt. Jest bogaty w sole żelaza, fosforu, potasu, wapnia; witaminy z grupy B, kwas askorbinowy i niacyna. Używany w postaci gotowanej, smażonej, pieczonej, marynowanej i solonej na zimę.

Jeden z najbardziej dietetyczny gatunki kapusta. Brokuły - roślina jednoroczna, na grubym pniu centralnym, który ma wiele łodyg, to kwiatostany zielonych pąków. Jest to ulubione warzywo zarówno dla dietetyków, jak i ich pacjentów: kaloryczność świeżego produktu wynosi 34 kcal.

Warzywo ma działanie przeciwutleniające, zwiększa wydajność, sprzyja eliminacji toksyn. Skład dużej liczby aminokwasów, witamin, białka i błonnika.

Gdy rośnie kultura nie jest wymagająca, spokojnie toleruje mrozy, nie boi się słońca i ciepła. W kuchni brokuły gotowane, smażone, pieczone i marynowane, zamrożone na zimę.

Jest arystokratką w swojej rodzinie: prawie idealnie okrągła, jest "ubrana" w płaszcz płaszcza z ciemnozielonych liści bańki z czystymi białymi żyłkami. Podobnie jak cała rodzina, jest pełna witamin i minerałów, białek i cukrów. Jest to doskonałe warzywo do sałatek, nadzień do ciasta i podstaw do ziaren kapusty.

Miękkie liście nie pozwalają głowie pozostać długa, ale gdy jest uprawiana, jest mniej podatna na ataki szkodników niż inne i nie boi się suszy i mrozu.

Rodzaj kapusty, bardziej jak rzepa z liśćmi. Kolor pałeczek może być jasnozielony, zielony i fioletowy. Smak jest słodkawy, delikatny i miększy niż rzepa, o soczystej miąższu o białej barwie. Płód bogaty witaminy, błonnik, minerały, fruktoza i sacharoza, przydatne dla diabetyków. Zastosuj owoce kalarepy głównie w sałatkach.

Roślinę można sadzić bezpośrednio w otwartym terenie, uwielbia oświetlenie, owocuje dwa razy w roku i jest doskonale zachowana.

Różne rodzaje kapusty na swój sposób są niesamowite, na przykład, Bruksela rośnie w klastrach. Na długim, czasem więcej niż metr, łodygi w zatokach między liśćmi rosną miniaturowe nie więcej niż 5 cm średnicy kochanchiki. Brak kultury w długim okresie dojrzewania, ale jest najbardziej odporny na mróz w swojej rodzinie i nie wymaga opieki. Zbiory są dobrze przechowywane w piwnicy, ponieważ warzywa zimowe można zamrozić.

Olej z gorczycy w warzywach nadaje mu orzechowy smak, gotowana mini kapusta uważana jest za przysmak.

Pecanka to krzyżówka kapusty z roślinami sałatkowymi. Ma wydłużoną, głowa w kształcie stożka, o długich, soczystych, jasnozielonych liściach. Gęstsza część liści i żył ma kolor biały.

Zarówno liście, jak i kapusta są stosowane w sałatkach, ciastach, drugim i pierwszym kursie, soli i marynacie; różnią się one od siebie czasem siewu. Pierwsza roślina może być używana wcześniej wiosną i latem. Drugi - później do zbioru jesienią. Roślina dojrzewa szybko - w ciągu dwóch miesięcy można zasiać bezpośrednio w glebie.

Jednym z najlepszych rodzajów kapusty jako źródła długowieczności jest chiński liść. Są to ukorzenione liście bez głowy, które zastąpione są grubymi łodygami. Liście mają jasnozielony, wydłużony-owalny kształt. Jako część warzyw, istnieje wiele witamin, minerałów, aminokwasów, w tym lizyny, która pomaga oczyścić organizm z szkodliwych substancji. Kultura może rosnąć w domu, zapewniając zieleń zimą. Podczas gotowania liście są świeże, duszone z innymi warzywami, gotowane.

Jakie są różne rodzaje kapusty, patrząc na zdjęcia, myślisz najmniej o tym warzywach. Rzeźbione, długie, jak coś gąbczastego, liście rosną bez głowy i mogą być w różnych kolorach: zielonym, czerwonym, fioletowym. Uprawiając ten gatunek, szczególnie jasny odcień, można jednocześnie ozdobić ogród.

Do gotowania używa się tylko liści, ale aplikacja jest bardzo różnorodna: sałatki, drugie i pierwsze dania, zapiekanki, wypieki i sosy. Liście duszone są mięsem, drobiem, wykorzystywane jako ozdoba, sól i marynaty, suszone.

Kapusta została doceniona przez starożytnych ludzi, a teraz kultura i jej odmiany i odmiany są uprawiane na całym świecie. Jest to smaczne, zdrowe i dostępne dla wszystkich warstw warzywnych populacji. Łatwo się rozwija, możesz zachować świeżość i przechowywać go do wykorzystania w przyszłości, możesz przygotować wiele ciekawych potraw.

Ktoś już zajął się takim https://www.neoform.su/teplitsy-kremlevskie/lyks/ szklarni? Chcę dostarczyć.

Lubię uprawiać goździki. Kup nasiona tego kwiatu w dobrym sklepie, tutaj :.

I dlaczego kruszarka do ziarna Niva znajduje się na liście? Są lepsze!

wiele błędów biologicznych i geologicznych: na przykład napisano, że glina jest zwykle zakwaszana.

Świetny artykuł, mnóstwo świetnych wskazówek! Jestem teraz w Tajlandii i złamała mi się głowa, czy istnieje jakiś sens.

 • © 2018 Agronomu.com
 • Poufność

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów zamieszczonych na stronie jest dozwolone pod warunkiem, że link do agronomu.com

Portal redakcyjny nie może dzielić się opinią autora i nie jest odpowiedzialny za materiały autorskie, za autentyczność i treść reklam

Rodzaje kapusty ze zdjęciami i nazwami

 • Pozdrowienia dla czytelników bloga!

  Chcę opowiedzieć o różnych rodzajach kapusty ze zdjęciami i nazwami. I aby rozpocząć ten artykuł cykl różnych artykułów o wielostronnej kapustce. W nich chcę powiedzieć szczegółowo o każdym gatunku - jak je uprawiać, o przydatnych właściwościach i może być kilka przepisów na gotowanie. Wiemy o białej kapuście, która jest uprawiana, prawdopodobnie bez wyjątku. To najczęstsza kapusta. Ale jest ich wiele więcej. Dzisiaj porozmawiamy

  • Na czerwono
  • Kolorowy
  • Brokuły
  • Savoy
  • Kalarepa
  • Bruksela
  • Pekin
  • Chiński
  • Calais

  Jest bardzo podobna do swojej kuzynki, białej kapusty, ale jak sama nazwa wskazuje, cudowny czerwono-fioletowy kolor. Zawiera więcej witamin niż w zwykłej kapuście. Witamina C dwa razy, a karoten 4 razy więcej. Zawiera również więcej minerałów, cukrów, białka i jodu.

  Możesz zbierać liście na sałacie w czerwcu, nie czekając na pełną dojrzałość głowy.

  Czerwona kapusta dzieje się wcześnie, średnio i późno.

  Czerwona kapusta

  Myślę, że jest to popularna kultura wśród rolników ciężarówek. To wspaniały produkt dietetyczny. Jest dobry jako niezależne danie, a w połączeniu z innymi warzywami będzie bardzo przydatny.

  Ma swoje kaprysy, kiedy rośnie. Kalafior uwielbia żyzne gleby i głowy muszą być pokryte liśćmi od słońca, aby pozostały śnieżnobiałe. Zawiera w swoim składzie białko, sole mineralne potasu, wapnia, żelaza, fosforu, witaminy C, PP i grupy B.

  Kalafior

  Głowę kwiatostanu uzyskuje się na zielono, a poza tym podobnie jak kalafior. Kapusta jest najbogatsza w skład białek i witamin, o właściwościach leczniczych i dietetycznych. Zawiera dużo witaminy C, metioniny - zwiększa odporność na promieniowanie i zwiększa efektywność.

  Skład aminokwasów obejmuje substancje przeciwzapalne, które zapobiegają starzeniu się organizmu. Ten delikatny kapusta jest łatwo uprawiana. Jest bezpretensjonalny, wytrzymuje mrozy do -7 ° C, głowy nie muszą zacieniać się i nie wymagają specjalnej płodności. Lubi podlewać, gdy rosną głowy.

  To niezwykle piękna kapusta. Jej liście są kręcone i jak w pęcherzykach powietrza. Kompozycja w porównaniu do białej kapusty jest znacznie bogatsza. Dużo białka, soli mineralnych, witaminy C, karotenu, cukrów. Smak i struktura liści jest łagodniejsza niż zwykłej kapusty.

  Ta interesująca kapusta tworzy łodygę. Taka jest tutaj ogromna słodka kolba, smak bardziej delikatny niż rzepa i rzodkiew. Idealnie pasuje do sałatek. Gatunek ten jest szczególnie polecany dla diabetyków, witamina C zawiera więcej niż cytryna, dużo potasu i wapnia, fruktozę i glukozę. Najważniejsze jest, aby odciąć głowy na czas i nie pozwolić, by włókna zostały zgniecione.

  Najrzadsza kapusta w naszych ogrodach. Ma małe kochanchiki, nie więcej niż 4-5 cm, a okres uprawy jest rozciągnięty do października, kiedy sieje w kwietniu. Ale pomimo tych niedociągnięć ma wielkie zalety.

  Znacznie więcej niż w płodach białych są witaminy i aminokwasy, zwłaszcza dużo fosforu. Ma olejek z musztardy, jak rzodkiewka. Wyjaśnia to pikantny, orzechowy smak brukselki, zupełnie niepodobny do kapusty. Gotowane kochanchiki - to prawdziwy przysmak.

  Brukselka

  Przez swój wygląd i kompozycję jest podobny do kapusty i sałatki w tym samym czasie. Ma luźne, wydłużone głowy z delikatnymi, soczystymi liśćmi. Zjedz je głównie w sałatkach, świeże. Pędzi szybko, w ciągu dwóch miesięcy. Siew jest lepszy na początku kwietnia-maja, aby nie trafić do strzelca. Możesz rosnąć poprzez sadzonki i siać bezpośrednio w glebie.

  Kapusta pekińska

  To niezwykła kapusta liściasta. Ona nie ma kapusty. Zawiera wiele witamin i minerałów, w składzie zbliżony jest do kapusty białej. Zawiera lizynę, niezbędny aminokwas, który oczyszcza organizm z toksyn i zwiększa odporność. Jest uważane za źródło długowieczności.

  Chińska kapusta z liści

  Piękna kapusta liściasta, można uprawiać jako dekoracyjną i jadalną. Zaskakująco przydatna kapusta, tylko spiżarnia różnych witamin, minerałów, niezasłużenie zapomniana przez rosyjskich rolników.

  Kapusta Calais

  Zobacz, ile różnych odmian, piękna i przydatna kapusta. I wielu, w starym stylu, nadal rośnie tylko biały. Aby skorygować to nieporozumienie, opowiem ci więcej o wszystkich tych rodzajach kapusty ze zdjęciami i opisami w nowych artykułach. Nie przegap tego!

  26 stycznia 2015 r. | 21:54

  i mamy to Pekin, że Chińczycy - wszystko nazywa się głową sałaty)))

  26 stycznia 2015 r. | 22:48

  A to są wszystkie różne rośliny. ale są one podobne!

  27 stycznia 2015 r. | 10:33

  Kapusta jest naprawdę niesamowita dzięki swojej różnorodności. Tutaj każdy może wybrać odmianę do swojego gustu. Chociaż ... wszystkie są dobre! Lubimy bieli i czerwieni.

  27 stycznia 2015 r. | 11:08

  Tak, jesteśmy przyzwyczajeni do nich blond i czerwoni, a ile jeszcze więcej pożytecznych i smacznych gatunków!

  27 stycznia 2015 r. | 14:04

  Cała seria kapusty w swojej wspaniałości 🙂 Z tej serii tylko kalarepa nie próbowała. A z kapusty pekińskiej robię pyszne zrzuty.

  29 stycznia 2015 r. | 10:55

  Szczerze mówiąc, nie znam ostatniego słowa, ale wierzę, że coś smacznego. Lubię kapustę w dowolnej postaci.

  23 sierpnia 2015 r. | 20:05

  27 stycznia 2015 r. | 18:27

  Niemal bez przerwy w naszej diecie, nasza własna, o krwi białej. Reszta kapusty jest bardziej egzotyczna i nie tak często w mojej sałatce.

  29 stycznia 2015 r. | 10:57

  Bez niego nigdzie nie ma nigdzie, a reszta jest bardzo przydatna i smaczna. Często rozpieszczaj się "egzotycznymi"!

  27 stycznia 2015 r. | 23:47

  Smażę kapustę i czytam twój artykuł. Na patelni po prostu brokuły =) Wspaniała i użyteczna odmiana.

  29 stycznia 2015 r. | 10:58

  Olga, życzymy miłego apetytu! Uwielbiam również brokuły i kolorowe w smażonej formie!

  28 stycznia 2015 r. | 12:49

  Tak, w zależności od pory roku, ile jest rodzajów kapusty? I jak wszystko jest użyteczne. Przepisy są bardzo proste. Te same sałatki lub w zupie i dobrze usmaż ...

  29 stycznia 2015 r. | 11:05

  Irina, zgadzam się. Różne kapusty są przydatne na swój sposób, możesz wcześnie wyhodować sałatki Peking lub Leaf.

  28 stycznia 2015 r. | 15:39

  Na mojej działce wyhodowałem wszystkie rodzaje kapusty, które opisałeś. Szczególnie smak brukselki, tak że każdego roku sadzimy dość dużą plantację tej odmiany krzyżowej. Ale nie mogę zdobyć paczki choy: na początku maja pędy krzyżowe przerzynają wszystkie młode liście swoich pędów.

  29 stycznia 2015 r. | 11:10

  Wiosną te pchły są najważniejszymi szkodnikami, szczególnie jeśli pogoda jest sucha. Możesz spróbować zasłonić młode pędy pokrywą i rzodkiewką, ponieważ stają się silniejsze - już pchły nie są tak straszne. Cały ogród, oczywiście, że się nie ukryjesz, ale kilka łóżek można ukryć.

  28 stycznia 2015 r. | 21:39

  Przede wszystkim lubię kalafiora. Dania z tego są bardzo smaczne! Rozwijamy się w kraju.

  29 stycznia 2015 r. | 11:16

  Bardziej lubię też kolorowe i brokuły niż ktokolwiek inny.

  29 stycznia 2015 r. | 22:53

  Myślałem, że chińska i pekińska kapusta, to to samo. Okazuje się, że się myli.

  30 stycznia 2015 r. | 23:56

  Irina, wielu tak myśli! Miło cię widzieć na blogu!

  30 stycznia 2015 r. | 18:25

  Przede wszystkim uwielbiam Pekin - łatwo się rozwija, a sałatki są bardzo smaczne. Mogę zjeść tonę kalafiora, ale możesz się z niej lepiej, jeśli nie z umiarem. Ale jest pyszne!

  31 stycznia 2015 r. | 00:14

  Irina, każda kapusta jest pyszna na swój sposób! No cóż, oczywiście każdy ma swoje zwierzęta!

  1 lutego 2015 r. | 01:57

  Uwielbiamy kapustę całą rodzinę.) Szczególnie - kolorowy. W innej kuchni.)

  1 lutego 2015 r. | 10:58

  Podzielam twoją miłość do kapusty. Dzieci uwielbiają gryźć w surowej postaci, ale szanuję wszystkich!

  1 lutego 2015 r. | 16:48

  Ile masz kapusty? Kocham w każdej formie. Pamiętam, że w destva kachany gryzły - jak było pyszne!

  3 lutego 2015 r. | 00:18

  Żuliśmy też na kije i liście, a moje dzieci z jakiegoś powodu nie lubią ciast.

  3 lutego 2015 r. | 06:55

  Wspaniale, ile kapusty)). Niedawno uzależniłem się od Brukseli, nie rozumiem, co mi się podoba, ale mogę jeść tak po prostu, gotować w słonej wodzie i jeść.) To miłe, że ma wiele różnych witamin. Będę kontynuować).

  3 lutego 2015 r. | 11:59

  Irina, idź! Fajnie, gdy smaczne połączenie z pożytecznym!

  16 lutego 2015 r. | 16:59

  Nauczyłem się wielu ciekawych rzeczy na temat kapusty. Teraz pozostaje zdecydować, co sadzić. Dziękuję Powodzenia!

  19 lutego 2015 r. | 10:07

  22 lutego 2015 r. | 23:26

  Uwielbiam brukselkę i kolor. Szkoda, że ​​w naszym regionie do rozwoju Bruksela jest prawdopodobnie nierealistyczna, chociaż nie byłem nawet zainteresowany.

  Lubię też prostą kapustę, ale dusza potrzebuje egzotyki!

  23 lutego 2015 r. | 22:33

  Bruksela jest dla nas zbyt ciężka, tylko przez sadzonki. A w domu, a więc nie wiesz na wiosnę, gdzie cokolwiek włożyć, nie ma miejsca na kapustę.

  24 lutego 2015 r. | 15:28

  Uwielbiam kapustę, w każdej postaci, nawet każdego dnia! Bardzo chciałem zobaczyć wśród odmian przedstawione kapusta Kale (inne nazwy Grünkol lub Braunkol). Kale to czwartorzędowy beta-karoten, bardzo bogaty w luteinę i zeaksantynę, bardzo ważny dla naszych oczu. Niestety, nie ma żadnych opinii na temat uprawy i stosowania. Może to wszystko MIT?

  24 lutego 2015 r. | 18:27

  Kapusta taka jest naprawdę i zaskakująco przydatna. W skrócie, nie możesz powiedzieć o jej rosnącym, więc napiszę nowy artykuł o kapuście Kale!

  25 lutego 2015 r. | 17:33

  Natalia poprawiła się, dodała do artykułu o kapuście Kale i napisała artykuł http://belochka77.ru/kapusta-kale-poleznyie-svoystva-vyirashhivanie-foto.html

  27 maja 2015 r. | 01:54

  W "My Beautiful Dacha" w sali 10 jeden ogrodnik warzywny mówi, że kapusta dekoracyjna jest bardzo przydatna i smaczna. W Internecie piszą, to nie jest dobre

  27 maja 2015 r. | 09:01

  Natalia, przeczytaj artykuł o ozdobnej kapuście http://belochka77.ru/dekorativnaya-kapusta-vyirashhivanie-i-uhod.html

  To jest naprawdę jadalne, ale rzadko ktokolwiek próbuje, jest uprawiane na piękno!

  1 listopada 2015 r. | 12:55

  Kapusta jest najbardziej przydatnym produktem w żywieniu człowieka, można ją spożywać na świeżo jako sałatkę i gotować różne potrawy. Jedz kapustę, a będziesz zdrowy.

  20 lutego 2016 r. | 11:55

  Uwielbiam też kolor i brokuły, aw tym roku uległem chińskim, a ona bardzo mi się podobała. Savoyskaya jeszcze nie wyrosła, reszta kapusty próbowała wszystkiego, by rosnąć

  15 maja 2016 r. | 12:32

  Cześć, Sophia! Może powiedz mi, co mam zrobić, prawie całą kapustę Wit. Wyciągnęła kiełek, a korzeń był suchy jak kij. Coś jest nie tak z ziemią, ale coś, czego nie mogę zrozumieć

  16 maja 2016 r. | 08:36

  Wydaje mi się nie tylko w kraju. Ta choroba jest prawdopodobna. Jeśli na kręgosłupie występują obrzęki, to jest to kil - trzeba sadzić kapustę w nowym miejscu, a nie sadzić żadnych krzyżów przez pięć lat. I leczyć ziemię wapnem. Choroba zaczyna się od opadających liści po południu, a następnie całkowicie usychają i odpadają.

  19 maja 2016 r. | 08:31

  Cześć, Sophia! Faktem jest, że nie ma obrzęku na korzeniach, korzeń jest wysuszony i to wszystko. Wyszedłem dziś do ogrodu i moje ręce opadły - wylała się tak duża kapusta i prawie zniknęła, chociaż płakała. I które wapno przetworzyć?

  19 maja 2016 r. | 11:29

  Galina, bardzo przepraszam za twoją kapustę, spróbuj w innym miejscu, nie wiele, aby założyć nową. Zobacz, co się stanie. Nie ma obrzęków, nie jest źle, więc nie ma kila. Proste suche wapno-pushenku dodać do ziemi podczas kopania 500-600 gramów. za metr.

  11 listopada 2016 r. | 14:27

  Uwielbiam ten klub, twoja kapusta jest pod przymusem, śpię.

  Khvu, yaki protiven ludzi, ponovidimuvali yakis kolorovikh kapusty sobi!

  21 kwietnia 2017 r. | 19:59

  Wszyscy byłem

  30 października 2017 r. | 00:36

  Chłopaki! Wypróbuj mój przepis z białego kalafiora. Gotuj małe części we wrzącej wodzie przez 15-20 minut, spuść wodę, pozwól ostygnąć, dodaj 2-3 jajka, zmieloną bułkę tartą lub 3-4 łyżki mąki. Przyprawy, pietruszka, koperek. Wymieszać i nałożyć cienką warstwę vylozhete o średnicy 1-2 cm na patelni z olejem słonecznikowym. Smażcie aż do skórki, odwróćcie się i pozwólcie ostygnąć. Zapewniam cię, jest kilka kolonii i bardzo gustownie

 • Dodaj komentarz

  40 − = 39