Nazwa kategorii

Garaż w ramie

Garaż węglowy z własnymi rękami instrukcja krok po kroku

Dom na samochód to ważna rzecz w życiu każdego entuzjasty samochodów. Samochód powinien znajdować się w ciepłym, suchym miejscu, które przedłuży jego żywotność. Każdy właściciel samochodu marzy o garażu. Wcześniej wybór polegał tylko na budowie garażu i żelaznej skrzynki, dziś wszystko jest znacznie prostsze.

Plusy i minusy garażu ramowego

Wśród minusów jest jedno oczywiste: Woda przenika przez drzewo i jest zimna. Aby ten minus zniknął, będziesz potrzebował materiału do izolacji i izolacji termicznej.

Niewątpliwie najprostszą konstrukcją do tej pory jest konstrukcja ramowa. Jest lekki, trwały, nie wymaga ogromnych inwestycji i jest zbudowany w ciągu kilku dni. Budowa garażu podziemnego będzie kosztować więcej. Jeśli wybrałeś strukturę ramki, zacznij od wybrania lokalizacji pod garażem. Miejsce powinno być otwarte.

Jak zbudować garaż ramowy własnymi rękami

Nie ma nic skomplikowanego w budowie garażu. Jest to prosty projekt, który wymaga minimalnego wysiłku. Do tego nie potrzeba specjalnego sprzętu, nie ma potrzeby wynajmowania zespołu, rysowania rysunków. Jeśli znajdziesz miejsce na budowę, określ wielkość garażu, oczyść miejsce z roślin i utwórz poduszkę z żwiru. Ziemia musi być zagęszczona. Następnie możesz bezpośrednio rozpocząć budowę. Będzie składać się z następujących etapów:

 1. Tworzenie fundamentu
 2. Składanie ramy
 3. Budowa dachu
 4. Pokrycia ścienne
 5. Montaż bram

Narzędzia i materiały budowlane

Będziemy potrzebować różnych materiałów. To zależy od tego, jaką ramę wybierze garaż.

Z potrzebnych narzędzi:

To jest minimum. Jako materiał budowlany będziesz potrzebował drzewa. Może to być osika, lipa, modrzew. Potrzebne będą pręty o wymiarach 100x100, 100x50. Aby wypełnić fundament, musisz przygotować dobrą zaprawę betonową.

Która rama do garażu wybrać

Wybór tuszy do garażu nie jest świetny. W sumie dwie nazwy są konieczne, aby wybrać jeden, odpowiedni dla Ciebie.

 • Rama wykonana z drewna
 • Metalowa rama

Garaż ramy z rury profilowej

Instrukcja krok po kroku dla budowy garażu ramowego

Na początku miejsce jest gotowe do budowy, powstaje poduszka z żwiru i piasku, która jest bardzo starannie zagęszczana. Teraz będzie trzeba użyć tej instrukcji i krok po kroku, aby wykonać prostą pracę. Cóż, musisz zacząć od rysunku.

Rysunek ramy przyszłego garażu

Zasadniczo rysunek nie jest obowiązkowy, ale trzeba będzie sporządzić dość prosty rysunek, aby mieć wyobrażenie o przyszłym projekcie. Określ dokładne wymiary garażu, dokonaj wstępnych obliczeń materiałów. Znając z góry rozmiar struktury, można łatwo określić zużycie materiału i koszt ukończonego projektu. Jest to bardzo wygodne, więc nie ignoruj ​​takich prac.

Aby go utworzyć, potrzebujemy:

Na obwodzie przyszłego budynku wykopany jest wykop. To nie powinno być głębokie. Instalujemy szalunek po trzech stronach garażu. Nie wystawiaj z czterech stron! Konieczne będzie wzmocnienie takiej betonowej podstawy. Aby to zrobić, możesz użyć specjalnej siatki do usztywnienia, a także wzmocnienia. Płyta monolityczna rozkłada obciążenie równomiernie. Wypełnij wysokiej jakości mieszankę betonową opartą na piasku lub na piasku i żwirze.

Montaż ścian ramy garażu własnymi rękami

Nasza fundacja całkowicie wyschła i możemy rozpocząć dalszą pracę. Teraz potrzebujemy drzewa lub rury profilowej. Podczas korzystania z rury profilowej.

Podczas pracy z rurą profilową można użyć:

Słupki kątowe i bramy muszą być montowane z sekcji prętowej 100x100. Między filarami dolnej taśmy, musisz zachować odległość 120 centymetrów. W rogach ustaw kolumny. Da to strukturze siłę. Jeśli potrzebujesz drzwi lub bramy, zapewnij im miejsce. Rama musi być mocna.

Ramy garażowe garażowe

Prace nad konstrukcją ramy trwają kilka dni. Gdy rama będzie gotowa, przejdź do urządzenia dachu. Konieczne jest zbudowanie go zgodnie z zasadami, ponieważ dach będzie musiał wytrzymać obciążenie wiatrem i ładunek ze śniegu.

Musisz zacząć budować system krokwi. Do tego potrzebne są deski o wymiarach 100x25 i 100x50. Cała konstrukcja z reguły jest zbierana na ziemi, a dopiero potem instalowana na garażu i przymocowana do podstawy ścian. Wykorzystaj w tym celu wszystkie rodzaje elementów łączących.

Dach lepiej jest zrobić szczyt z tymi samymi rampami. Musisz to naprawić. Ponadto konieczne jest wykonanie skrzynek z mniejszych prętów. Naprawia każdy materiał wygodny dla Ciebie:

Wykończenie garażu znajduje się w podszewce. Jest produkowany przy pomocy różnych materiałów. Najczęściej stosuje się drewnianą podszewkę. Łatwo jest go uszyć, jego koszt jest niski. Tak więc weź pod uwagę wszystkie materiały na okładzinę:

Ocieplenie garażu ramy własnymi rękami

Od wewnątrz garaż jest izolowany. Aby to zrobić, możesz użyć wełny mineralnej lub innego materiału, który jest dostępny na rynku. W razie potrzeby można również użyć folii polietylenowej, a następnie odciąć garaż od wewnątrz. Poszycie od środka wykonane jest z różnych materiałów, które prezentowane są dziś w asortymencie. Dzięki temu garaż będzie ciepły i chroniony od wewnątrz i na zewnątrz. A czego jeszcze potrzebujesz do samochodu?

Tak więc, cała praca została wykonana, garaż jest gotowy!

Ramowe garaże samochodowe stały się tak popularne, że można je znaleźć praktycznie na każdej stronie. Dziś można znaleźć nie tylko zwykłe garaże, ale także duże, na przykład na dwa samochody lub na umeblowany strych. Budowa takiego garażu jest sprawą prostą, dlatego są one popularne wśród letnich mieszkańców i właścicieli domków.

Garaż ramowy na dwa samochody własnymi rękami

Ten rodzaj garażu ramowego jest tak prosty, jak garaż na jeden samochód. Wszystkie etapy budowy są zachowane. Aby odróżnić taki garaż będzie tylko jego szerokość. W takim przypadku należy postępować w następujący sposób: zbuduj mur w garażu lub bez niego. W tym przypadku, podczas instalacji dachu, musisz zainstalować kolejną belkę rozszerzającą. System krokwi jest odsłonięty w tym samym jednorodnym kroku. Wtedy nacisk zostanie rozdzielony nie na pewne obszary, ale równomiernie.

Garaż na ramę z poddaszem własnymi rękami

Garaż samochodowy z poddaszem jest rozgrzewany o wiele poważniej. W jego konstrukcji konieczne będzie zaizolowanie zarówno dachu, jak i podłogi. Należy także zainstalować urządzenia grzewcze. W tym garażu dobrze jest wykonywać prywatne prace remontowe w domu. Z reguły takie budynki znajdują się w garażach na dwa samochody. Do wewnętrznej podszewki ścian garażu należy podchodzić bardziej konstruktywnie. Użyj również materiału hydroizolacyjnego. Często tworzenie podobnego projektu opartego na metalowej ramie.

Garaż z metalową ramą własnymi rękami

W tym artykule zwróciliśmy uwagę na konstrukcję garaży metalowych, które również są łatwe w produkcji. Kiedy są budowane, czasami nie mają monolitycznego fundamentu. Możesz użyć rur z metalu i zbudować fundament palowy. W takim przypadku do budowy podłogi będzie konieczne wypełnienie piaskiem. Taki garaż jest szybszy niż drewniany.

Kilka instrukcji wideo dla pełnego zrozumienia ogólnego obrazu konstrukcji garażu ramowego:

Aby zbudować tak pozornie skomplikowaną strukturę, potrzebujemy tylko kilku tygodni i trzech tygodni czekania, aż posadzka wyschnie. Dzisiaj budowa garaży przeniosła się na nowy poziom. Wszystko dzięki doskonałym niedrogim niedrogim materiałom. Ponadto ten garaż wygląda harmonijnie, dbałość o jego minimalność, a żywotność jest dość duża.

Kliknij tutaj, aby anulować odpowiedź.

W sprawie współpracy prosimy o kontakt przez e-mail: [email protected]

Kopiowanie materiału bez określenia źródła odniesienia jest zabronione. Wszelkie prawa do zdjęć i tekstów należą do ich autorów.

Jak samemu zbudować garaż w ramie - proste wskazówki

Właściwa konserwacja samochodu wymaga specjalnych warunków przechowywania. W konsekwencji karawana musi spełnić szereg wymagań. Do niedawna budowa takiej konstrukcji mogła powodować trudności. Dzisiejsza technologia pozwala jednak zbudować garaż ramowy własnymi rękami, wydając minimalną ilość pieniędzy w jak najkrótszym czasie.

Niezbędne narzędzia i materiały

Właściwa konserwacja samochodu wymaga specjalnych warunków przechowywania. W konsekwencji karawana musi spełnić szereg wymagań. Do niedawna budowa takiej konstrukcji mogła powodować trudności. Dzisiejsza technologia pozwala jednak zbudować garaż ramowy własnymi rękami, wydając minimalną ilość pieniędzy w jak najkrótszym czasie.

1 Zalety garaży ramowych

W naszych czasach wielu buduje nie tylko domy szkieletowe, ale także buduje garaże na tej technologii. Praktyczność i opłacalność tej technologii potwierdza duża liczba budynków, które są zbudowane wokół niej na całym świecie. Konstrukcja wykonana jest głównie z drewna, więc ta konstrukcja ma niską wagę, a montaż fundamentu nie wymaga dużych nakładów.

Garaż ramy ma wiele zalet. W rzeczywistości każdy właściciel samochodu ma możliwość zbudowania garażu samochodowego z własnymi uchwytami. Wśród zalet można wyróżnić szybkość i prostotę procesu budowy. Różne elementy konstrukcji są mocowane za pomocą śrub i śrub, dzięki czemu można wykonać tę pracę o każdej porze roku.

Aby zbudować garaż ramowy w ciągu kilku tygodni wystarczy tylko dwóch instalatorów. Sprzęt budowlany nie jest wymagany. Na placu budowy nie będzie gruzu budowlanego, więc nie musisz się martwić o jego czyszczenie.

Do pozytywnych cech garażu ramy można przypisać niskie przewodnictwo cieplne. Dzięki temu rozgrzewka w zimie jest dość szybko. Również taka struktura ma wysoką wytrzymałość. Dlatego nie martw się zniszczeniem struktury przez wpływ czynników naturalnych.

2 Budowa garażu - od czego zacząć

Przed przystąpieniem do montażu bardzo ważne jest przygotowanie projektu do garażu ramowego. Do niedawna należało to zrobić ręcznie, a obliczenia zajęły dużo czasu. Wraz z pojawieniem się specjalistycznego oprogramowania znacznie łatwiej było opracować dokumentację projektową. To z kolei da możliwość skrócenia czasu budowy. Taki program pozwala dokładnie obliczyć rozmiary wszystkich niezbędnych komponentów. Jeśli nie ma możliwości samodzielnego korzystania z tych programów, można znaleźć plan budowy w Internecie lub zamówienie od firmy architektonicznej.

Następnie możesz przejść do wyboru miejsc dla garażu. Najkorzystniejsze miejsce to 10x10 m. Następnie należy przeprowadzić prace przygotowawcze na placu budowy. Aby to zrobić, strona będzie musiała być oczyszczona z różnych zakładów. Konieczne jest również zagęszczenie i wyrównanie gleby. Nie zapomnij stworzyć podkładu pod poduszkę z piasku i żwiru. Aby wygładzić powierzchnię, należy ją wyrównać za pomocą płyty wibracyjnej.

3 Ważny etap budowy - układanie fundamentów

Jak wielu wie, podstawą jest siła, która zapewnia siłę każdej konstrukcji. Wybierając rodzaj wsparcia garażowego, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na własne możliwości finansowe, cechy gleby i strukturę konstrukcji. W przypadku takich konstrukcji najczęściej wybiera się monolityczną płytę betonową. Działa również jako szorstka podłoga, która może być później wykończona wykładziną podłogową. Główną zaletą płyty monolitycznej jest to, że rozkłada obciążenie równomiernie. Stworzenie solidnego fundamentu garażu wymaga wdrożenia obowiązkowej sekwencji działań.

Jak położyć fundament pod garaż ramowy - schemat krok po kroku

Układanie fundamentu rozpoczyna się od wykopu wykopu wzdłuż całego obwodu konstrukcji o głębokości 40-50 cm.

Po zakończeniu prac ziemnych szalunki są tworzone z trzech stron.

Krok 3: Tworzenie szkieletu żelaznej podstawy

Teraz ważne jest, aby dokonać manipulacji dla szkieletu podstawy garażu. Do tego celu będą potrzebne pręty o średnicy 10-12 mm. Kilka ich razem może być wykonane z drutu. Ważne jest, aby armatura nie wyglądała pod fundamentem. W przeciwnym razie będzie podlegać wczesnej korozji.

Po utworzeniu klatki wzmacniającej można rozpocząć nalewanie betonu. Aby stworzyć rozwiązanie do ugniatania, najlepiej użyć betoniarki. Kiedy betonowy roztwór jest już wylany, wymagane jest nadanie mu wytrzymałości. Aby to zrobić, musisz poczekać kilka tygodni. Następnie możesz rozpocząć inne etapy budowy.

4 Ściany garażu - jak je złożyć

Szkielet garażu można złożyć z drewna lub metalu. Najtańszą opcją jest wykonanie garażu ramowego własnymi rękami z drewnianych podstaw. Ale taki materiał jest palny, a dla niektórych może to być duży minus. Dlatego, aby zmniejszyć możliwość uderzenia ognia w drewnianą konstrukcję, wszystkie użyte deski muszą zostać zaimpregnowane materiałami ogniotrwałymi. Nie zapobiega to również przykrywaniu prętów drewnianych środkiem antyseptycznym. Zapewni to dodatkową ochronę przed wilgocią i gniciem.

Najbardziej odpornym i trwałym materiałem jest metal. Konstrukcje nośne wykonane z profili żelaznych, o największej wytrzymałości. Ich połączenia nie są po prostu przykręcone, ale również spawane, co jest najbardziej niezawodne. Ciężarówka tego typu będzie narażona na wszelką presję złej pogody. Dlatego maszyna będzie pod doskonałą ochroną.

Jeśli chodzi o możliwości finansowe, proponujemy bardziej szczegółowe rozważenie najkorzystniejszej opcji dla budownictwa. Aby stworzyć podstawę do budowy ścian drewnianego garażu, trzeba położyć poprzeczkę na fundamencie. Wcześniej musi być pokryty materiałem hydroizolacyjnym. Mocowanie belek jest konieczne za pomocą samorozprężalnych kotew. Umieszczenie ich jest lepsze w krokach co 1-1,5 m. Do takiego niskiego wiązania odpowiednie są płytki o wymiarach 100x50 mm.

Po zakończeniu można przystąpić do instalacji innych części ścian ramy. Na tym etapie instalowane są regały, do których potrzebne są pręty o wymiarach 100 x 100 mm. Najlepsza długość to 3 metry. Z tego będzie mniej odpadów.

Zaleca się, aby między słupkami zrobić krok 120 cm. Można je przymocować wstępnie przygotowanymi rowkami. Można się bez nich obejść, a następnie zapina się gwoździe lub samorezami 70-90 mm. Aby nadać projektowi wytrzymałość, konieczne jest wykonanie w narożnikach zakątków, założenie zworek i zapięcie pasa drewnianego górnego bandaża. Przy długości stojaka 3 m zaleca się wykonanie przeciętnego pasa na wysokości 1,5 m. To wzmocni konstrukcję i uprości dalszą powłokę ścienną.

Aby utrzymać ciężar konstrukcji bramy, punkt wejścia musi mieć wzmocnione części. W dowolnej z luk drzwi garażowych konieczne jest umieszczenie wzmocnionego wspornika. Przed instalacją drewnianej konstrukcji zaleca się stosowanie związków bioprotekcyjnych i antypoślizgowych.

5 Ważne niuanse w projektowaniu dachu

Większość entuzjastów samochodów wybiera dwuspadowy dach garażowy. Ale dla tańszej konstrukcji możliwe jest wykonanie jednego dachu. W przypadku pierwszego wariantu wymagana jest belka kalenicowa o przekroju 100x100 mm. Jest przymocowany do górnej obręczy. W krokwiach możemy zastosować deski o wymiarach 100x40 mm.

Krokwie muszą spoczywać na stojakach. Aby rozprowadzić ładunek ze śniegu i wiatru, lepiej jest umieścić krokwie między drenami. Za pomocą dokręcania krokwie są ze sobą zaciśnięte, co umożliwia nieco rozładowanie łyżwy. Zaleca się zamocowanie desek pod łyżwami na górze dokręcania i przymocowanie ich arkuszami sklejki lub płyty OSB.

Znaczna liczba właścicieli samochodów do pokryć dachowych woli używać tektury falistej lub metalu. Dostosowanie takich arkuszy nie jest konieczne, a ich duże wymiary znacznie przyspieszają rozwój firmy. Wzmocnij materiały za pomocą prostych urządzeń elektrycznych.

6 Panele ścienne - praktyczne porady

Wcześniej trzeba zrobić skrzynię, zanim ściany się ubrudzą. Będzie to wymagało prętów 40 x 40 mm. Niektórzy eksperci zalecają stosowanie prętów 30x30 mm. Po ich zainstalowaniu możesz kontynuować proces platerowania. Materiał na to wydarzenie może być używany inaczej. Na przykład, niektórzy ludzie wolą wykonywać zewnętrzne wykończenia z tektury falistej. Jego mocowanie odbywa się w jednej klapie. Fale powinny być ułożone pionowo, tak aby podczas deszczu woda płynęła równomiernie wzdłuż ściany. W przypadku zewnętrznych okładzin ściennych można również polecić arkusze ze szkła i magnezu, które następnie mogą być otynkowane.

Do wykańczania wnętrz można zastosować orientowane płyty wiórowe lub płyty wiórowe. Między zewnętrzną i wewnętrzną wykładziną zaleca się instalację bazaltowej izolacji cieplnej. Ten materiał nie jest łatwopalny i może wytrzymać wystarczająco wysoką temperaturę.

Samodzielny garaż garażowy: budownictwo budżetowe

Problem "maszyna jest, ale nie ma miejsca na jej umieszczenie", okazuje się, rozwiązuje się dość szybko w obecności rzetelnego i silnego fizycznie partnera oraz minimalnej gotówki.

Technologia budowy ramy garażu zredukowana do prostoty, niezbędnej zwykłym właściciel samochodu, nie przyzwyczajony do falbanek, ale wymaga co najmniej minimalny komfort zawartości urządzenia.

Oczywiście pierwszą rzeczą, która będzie zwracać uwagę na każdego szanującego się i kochającego samochód kierowcę, jest siła przyszłego garażu.

Brak prowizoryczne namioty, projektowanie, wiaty i inne konstrukcje, różne kruchość, a garaż nie może być stosowany, chociaż wiele z oldtimerów i zarządzaj „vpihnut9raquo; tam twój samochód przez cały rok "accommodation9raquo;.

Jeśli fundusze zostaną odcięte, a garaż jest potrzebny, wówczas powłoka osnowy może uratować samochód przed zjawiskami naturalnymi i zmianami temperatury.

Rama "dom dla maszyny" będzie wystarczająco mocna, ale aby idealnie dopasować konstrukcję, potrzebujesz:

 • zbudować garaż w taki sposób, aby nie zależał od środowiska zewnętrznego;

Jeśli fundament garażu ramowego jest bardzo jasny: waży niewiele i dlatego pozwala za podstawę struktury platformy, a następnie z potrzeba dołu pojawia się uczciwe pytanie: czy w ogóle jest to konieczne?

Decyzja o jej obecności lub nieobecności jest konieczna w przededniu budowy wszystkich prac. Ten element garażu jest obowiązkowy tylko w przypadku samodzielnej naprawy samochodu.

Jeśli zdecydujesz, że dół jest potrzebny, jego urządzenie zajmie trochę czasu i sprawi, że realizacja twojego projektu będzie nieco droższa (nieznacznie).

W głębi wykopuje się oznaczenia, wzmacniając ściany cegłą (sposób układania w jedną cegłę) i zapewniając wysokiej jakości oświetlenie.

Na górnym obwodzie dołu inspekcyjnego konieczne jest (!) Zainstalowanie taśmy stalowej, która jest starannie przyklejona. Jest to konieczne, aby uniknąć zawalenia się studni pod ciężarem samochodu.

Następny etap składa się z układ monolitycznego fundamentu. Tak zwaną poduszkę wylewa się na przygotowany obszar (na dole) - mieszaninę piasku i żwiru nie więcej niż 10 cm, na górze - beton (3 cm). W betonie umieścić ramę ze zbrojenia - żelazne pręty układa się wzdłuż i w poprzek, mocując w przecięciu.

Na obwodzie prawie ukończonego miejsca zostaje zainstalowany szalunek, a konstrukcja jest betonowana.

I ten artykuł mówi o naprawie dachu garażu własnymi rękami.

Jak każdy inny, budowa garażu ramowego własnymi rękami zakłada najtrudniejszy i najbardziej odpowiedzialny moment na wzniesienie fundamentu. Ale kiedy ten etap prac się skończy, okazuje się, że wciąż jest wiele ważnych punktów, których nie można przeoczyć.

Nawet w przypadku rodzaju garażu, w którym wybór padnie, zależy od bezpieczeństwa twojego samochodu.

Wśród niektórych modeli szkieletów znajduje się kilka rodzajów garaży, które określają jakość zawartości maszyny. I chociaż eksperci twierdzą, że aby samochód we wszystkich modelach stał się mniej więcej taki sam, masz szansę wybrać, sprawdzić, porównać.

Według ekspertów, ten garaż szkielet będzie kosztować właściciela tylko 30 tysięcy rubli.

Optymalne wymiary garażu z tektury falistej (i wszystkich innych rodzajów garaży) 4,5X3,5 metra z zastrzeżeniem utrzymania jednego samochodu w nim.

Garaż nie powinien być ciasny, powinien zapewniać wygodne umieszczenie maszyny, właściciela oraz wszystkie małe i duże poręczne narzędzia.

Przede wszystkim do ścian i dachu takiego garażu odpowiednie są dwumetrowe arkusze profilu metalowego klasy C 10. Grubość takiego arkusza powinna być nie mniejsza niż 0,5 mm.

Do standardowego garażu potrzeba 23 kartek, których lwią część pójdzie na budowę ścian.

Laminuj ściany za pomocą arkuszy, łączenie za pomocą śrub dachowych. Długość pokrycia (dach) jest regulowana w taki sposób, aby jego główny rozmiar (pokrycie) wynosił 1,9 metra, a 10 cm pozostało na zwisie sprzętu potrzebnego do spuszczenia wody deszczowej.

Czas budowy takiego garażu na technologię szkieletową to tydzień.

O garażach z metalowymi ramkami opisano bardziej szczegółowo w następnym artykule.

Aby zbudować garaż z panelem, nie potrzebujesz projektu. Możesz po prostu wziąć najbardziej bezpretensjonalne projekty produkowane w każdym zakładzie: w tym przypadku są to konstrukcje krokwi i panele ścienne.

Ten rodzaj garażu ramy jest wysoce ekonomiczny, przy jego wzniesieniu można utrzymać w granicach 25 tysięcy rubli, doskonałe теплосберегаемостью i prostotę projektu.

Ponadto takie konstrukcje przypominają raczej dom niż miejsce konserwacji pojazdów i skutecznie uzupełniają projekt krajobrazu.

Budowa garażu ramowego własnymi rękami, na wypadek, gdybyś wybrał typ szkieletu-panelu, wygląda on tak jak zwykle:

 • układanie fundamentów;
 • ustanowienie ram;
 • skeleton9raquo; panele budowlane;
 • ocieplenie;
 • konstrukcja dachu;
 • zawias bramy.

Na swój film instruktażowy o tym, jak zbudować garaż ramowy własnymi rękami.

A oto artykuł o tym, jak i czym lepiej jest pokryć dach garażu.

Cechą budowania tego typu garażu jest budowa drewnianej ramy, no i cena. Taki garaż ramowy za cenę będzie znacznie wyższy niż ich odpowiedniki - garaże metalowe i panelowe.

Ale jeśli przestrzegasz zasady: jeśli budujesz, budujesz jakościowo i masz rację. Drewno jako materiał ma wiele zalet:

 • najbardziej przyjazny dla środowiska;
 • najbardziej energooszczędny;
 • najbardziej przepuszczalna dla pary;
 • najłatwiej przetwarzane;
 • najbardziej odpowiedni w kompozycji krajobrazu.

Na tych zdjęciach widać etapy budowy garażu ramowego.

Podczas budowy garażu ramy tylko z baru wziąć pod uwagę niektóre niuanse:

 • przy wyborze typu taśmy fundamentowej pod ramowym drewnianym garażem, wystarczy pogłębić go do 60-80 cm, ale stosy lub słupy będą musiały stać się głębsze i bardziej odporne;

Kwestia ceny pozostaje istotna dla realizacji każdego projektu, nawet tak bardzo prostego, jak budowa garażu ramowego własnymi rękami.

Wszyscy od dawna przywykli do tego pomysłu wykonane własnoręcznie jest kilka razy tańsze, więc większość właścicieli samochodów również próbuje zabezpieczyć swoją "jaskółkę" 9raquo; apartament "autor 9raquo; budowa.

A oto artykuł o budowie ceglanego garażu.

W tej sekcji naszej strony http://ru-house.net/postrojki/garazh/ wszystkie najważniejsze i niezbędne do budowy garażu.

Czy widzisz niedokładności, niekompletne lub niepoprawne informacje? Czy wiesz, jak ulepszyć artykuł?

Czy chcesz zaproponować publikację zdjęć na ten temat?

Pomóż nam ulepszyć stronę! Pozostaw wiadomość i swoje kontakty w komentarzach - skontaktujemy się z Tobą i wspólnie poprawimy publikację!

Masz niedokładność w tekście. Profilista o grubości 5 mm będzie twardy. Najprawdopodobniej 0,5 mm.

Mamy samochód, ale nie ma garażu. Taki jest pomysł zakupu domu na samochód. Mój mąż i syn pracują na budowie, generalnie ich ręce są na miejscu. Wcześniej nie słyszałem nic o garażu z ramą. Pomysł naprawdę się podobał, a ponadto nie wymaga dużych zastrzyków finansowych, a my mamy zasoby pracy.

Dodaj komentarz

+ 59 = 60