Nazwa kategorii

Gzymsy do łazienki

Gzymsy do łazienki: rodzaje i kształty

Jednym z najważniejszych i wyjątkowych miejsc w naszym domu lub mieszkaniu jest łazienka. W tym, że nie tylko zaakceptować uzdatniania wody, to jest tutaj, że możemy całkowicie odpocząć, „zmyć” z siebie cały ciężar skumulowana za kwestie dziennie i problemów, lub po prostu być sam z siebie.

Wybór gzymsu do łazienki

Dlatego tak wiele czasu i uwagi poświęcamy układowi tego pokoju, rozważając każdy na pierwszy rzut oka drobny detal wnętrza lub wystroju. Szyny kurtynowe, które chronią podłogę i ściany przed nadmierną wilgocią, odgrywają ważną rolę w tworzeniu komfortu w tym pomieszczeniu. Czy wiesz, że posiadacz lub karnisze do łazienki mają różne typy i kształty? A który z nich jest lepszy do wyboru? Na zdjęciu wszystkie wyglądają świetnie i każdy na swój sposób! We wszystkich szczegółach i subtelnościach tego wyboru postaramy się teraz z tobą zrozumieć.

Ta opcja jest idealna dla okrągłych lub półokrągłych pomieszczeń. Jego główną zaletą jest to, że zgina się znakomicie w dowolnym kierunku i może mieć dowolny kształt. Jest to elastyczne gzymsy, które będą dobrze wyglądać, jeśli twoja łazienka wykonana jest w kształcie półkola. Taki uchwyt na zasłony można przymocować zarówno do sufitu, jak i do ściany. Oznacza to, że doskonale pasuje do niemal każdego wnętrza, a Twoja łazienka będzie kompletna i harmonijna.

Należy jednak pamiętać o tym, że wybór zasłon powinien być również podejmowany z całą odpowiedzialnością, ponieważ bezskutecznie dobrany rysunek lub kolorystyka może zepsuć ogólne wrażenie ogólnie starannie zaplanowanego projektu. Wystarczy spojrzeć na te zdjęcia, na których właściciele mieszkań nie kupili akcesoriów i kupili je jako okropne.

Półokrągły uchwyt na zasłony

W nowoczesnych budynkach, często przy budowie ścian, należy stosować okrągłe i półokrągłe kształty, w których po prostu niemożliwe jest stosowanie standardowych listew. Łazienka bez zasłon nie wygląda już niecodziennie, ale również mniej funkcjonalnie. W końcu krople wody, gdy weźmiesz prysznic lub dziecko rozpryskujące się w łazience, z pewnością spadną na podłogę, co nie wpływa najlepiej na stan tej podłogi. I poślizgnięcie się na takiej podłodze i uzyskanie wystarczająco poważnej kontuzji jest znacznie łatwiejsze niż na suchym. Dlatego przychodzimy z pomocą pięknych i eleganckich zasłon, które (patrząc tylko na zdjęcia) są starannie zawieszone na nowoczesnych okapach. A twoja łazienka z takiego wystroju wygrywa! I nawet półkolista forma w tym przypadku wcale nie jest przeszkodą, ale wręcz przeciwnie, pomaga stworzyć indywidualny styl.

W przypadku, gdy twoja łazienka ma zwykle prostokątny kształt, ale przylega do ściany z trzech stron, ale tylko od dwóch, wtedy otrzymasz kątowe karnisze, które pomogą ci:

 • dzięki swemu kształtowi zapewnia maksymalną ochronę podłogi podczas latania podczas kąpieli;
 • tak łatwo można go zamontować w ścianach, że można go łatwo wykonać samodzielnie, bez konieczności wzywania specjalisty;
 • są wykonane wyłącznie z wysokiej jakości materiału.

Taki posiadacz stanie się rzeczywiście niezbędnym pomocnikiem, a zasłony zawsze będą dobrze przylegały do ​​boków łazienki. W rezultacie Twoja łazienka przestanie "bać się" niepożądanej dystrybucji wilgoci. Szeroki asortyment, który można zobaczyć na zdjęciu, pomoże ci wybrać te gzymsy, które najlepiej pasują do ogólnego projektu.

Jest to teleskopowe gzymsy, które pozwalają łatwo i bez wysiłku zawieszać zasłony, dzięki czemu łazienka zawsze będzie sucha i czysta. Jednocześnie ich konstrukcja i sposób montażu absolutnie nie psują ścian i umożliwiają, ze względu na łatwo zmieniającą się długość, zamontowanie takiego uchwytu w pomieszczeniu o dowolnych wymiarach.

Zdjęcie wyraźnie pokazuje, jak te gzymsy są połączone i jak wyglądają jako całość. Aby je zainstalować, należy wcisnąć rurę do szerokości ścian w pokoju, a potem, gdy posiadacz jest już na pożądanym poziomie, przesuń rurkę przez kolejne cztery centymetry i jest bardzo ciasno i bezpiecznie być zabezpieczone. Jak widać, płytki lub inne pokrycie ścian naprawdę nie cierpi.

Jak widać, bez względu na to, jaką formę w łazience jako całości lub w kanalizacji w szczególności, niezależnie od wielkości pomieszczenia lub na wybranym stylu wnętrza, podnieść nie jest trudna do montażu różnego rodzaju zasłony. Najważniejsze, aby zrozumieć, co skutkować chcesz dostać w końcu: czy harmonijnie pasować do wnętrza, a gzyms i bardzo ślepy, albo odwrotnie, z akcentem na nich całą uwagę. Ale niezależnie od rezultatów, do których nie dążysz, efekt, który z pewnością będziesz usatysfakcjonować i cieszyć się. Życzymy powodzenia w tak ekscytującym i twórczym procesie!

Które gzymsy do łazienki są lepsze i jak je zainstalować?

Łazienka - bardzo kameralne miejsce. Dlatego każdy detal wystroju, każdy element wnętrza musi być przemyślany, wyselekcjonowany i obliczony. Nie jest wyjątkiem i gzyms do łazienki.

W domu nie ma miejsca bardziej samotnego i niezastąpionego. Jest to nie tylko obszar, który pozwala na higienę - miejsce, gdzie można odpocząć, „wash off” negatywne emocje nagromadzone w ciągu dnia pracy, wolny od problemów i niepowodzeń.

Gzyms w łazience - część funkcjonalne, praktyczne elementy wystroju wnętrz, niezbędne i must-have akcesoria przeznaczone do pomieszczenia, w którym znajduje się otwór okienny lub przestrzeń pokoju jest podzielony na strefy, lub po prostu planuje udekorować pokój specjalną kurtynę do kąpieli.

Specyfika zastosowania okapu w łazience wynika z obecności jednej z dwóch sytuacji.

 1. Istnieje pilna potrzeba, aby ozdobić okno w łazience zasłonami. Ta potrzeba pojawia się rzadziej niż inne, ponieważ trendy mody we wnętrzach wykluczają obecność okien w pomieszczeniu o tej specyfice.
 2. Istnieje pragnienie ograniczania i dzielenia przestrzeni na oddzielne strefy - w kontakcie z wodą i nie ma z nią kontaktu. Wiele osób chce korzystać z karnisza w łazience, aby zapobiec rozpryskiwaniu wody. Ten model jest montowany wyłącznie nad samą łazienką.

Sklepy z ceramiką sanitarną i dekorami towarzyszącymi oferują ogromny wybór opcji wyposażenia łazienki. Obecnie istnieje wiele takich opcji - dla każdego smaku i koloru, dowolnego kształtu i dowolnego materiału. Najważniejsze to wiedzieć, czego szukasz i co chcesz uzyskać w ostatecznej wersji.

Ten aspekt jest bardzo ważny w wyborze, ponieważ zawartość łazienki zwykle wybiera się nie na rok i dwa, ale przez dość długi czas. Dlatego należy podchodzić do tego wyboru z dużą odpowiedzialnością i pewną wiedzą. Co oferują nam dziś sklepy? Jakie rodzaje produktów sprzedają producenci? Spróbujmy zrozumieć szczegóły.

Idealny do standardowej kąpieli prostokątnej. Kurtyna do łazienki jest przymocowana do przeciwległych ścian.

Podstawa bezpośredniego gzymsu jest ze stali nierdzewnej.

Jest to metalowa rura, pusta wewnątrz i kołnierze, które trzymają ją na ścianie w łazience.

Zasłony są przymocowane za pomocą specjalnych pierścieni lub pętli. Dzięki tym elementom poruszają się bardzo swobodnie po całej długości metalowej rurki.

Prosta konstrukcja, optymalna kategoria cenowa, funkcjonalność, trwałość, estetyka. Bardzo popularny typ, łatwy do zrobienia w domu

Gzyms do łazienki idealnie komponuje się z wnętrzem pokoju, wyposażonym w narożną wannę lub prysznic. Jeśli instalacja jest ustawiona pod kątem lub pomieszczenie ma nietypowy układ, to kątowany gzyms jest właściwym wyborem.

Gzymsy narożne wykonywane są w łazience głównie z innego rodzaju stali: od chromu do stopu.

Pusta metalowa rurka. Może mieć inny kąt zgięcia, który jest wybierany dla poszczególnych parametrów.

Sposoby montażu takiego gzymsu w łazience dwa:

 1. na ścianie;
 2. jedna część gzymsu jest przymocowana do ściany w łazience, druga do sufitu.

Ma różne formy egzekucji. Gzyms może być:

Gzyms asymetryczny - niestandardowy

Stosowany w przypadkach, gdy łazienka ma najbardziej zawiłe kształty. Najczęściej dotyczy to wanien akrylowych. Mają niestandardowe kształty i rozmiary, więc zasłony do łazienki i takie wanny są również niestandardowe.

Tworzywa sztuczne, stopy metali (tylko nierdzewne).

Pasek, który może zmienić swój kształt, "dostosowując się" do konturów samej kąpieli. Odbywa się to poprzez specjalne sprzężenia, które pełnią rolę elementów łączących. Poszczególne elementy asymetrycznego gzymsu są ustawione pod różnymi kątami nachylenia.

Montaż modeli asymetrycznych odbywa się wyłącznie w formie wanny, mocującej na ścianach pomieszczenia.

Możliwość ozdabiania niestandardowych kąpieli, indywidualnego podejścia, niestandardowych rozwiązań.

Niezawodnie utrzymuje zasłony, nie wygląda gorzej niż poprzednie opcje. Idealny do łazienek w stylu grunge lub underground.

Mocny metalowy sznurek, cienki i niezawodny.

Łatwość projektowania, dostępność, demokratyczna cena, funkcjonalność, oryginalność obrazu.

Stosuje się go w przypadku wanien o specjalnych cechach konstrukcyjnych i niestandardowych kształtach. Idealny do pomieszczeń okrągłych i półokrągłych.

Wyjątkowo aluminiowy profil, który łatwo wygina się i przyjmuje dowolny pożądany kształt.

Zamontowana elastyczna szyna do łazienki do sufitu i do ściany.

Elastyczny i twardy w tym samym czasie. Zagina w dowolnym kierunku, uzyskując dowolny kształt. Łatwo zamontowany przez siebie.

Nie przewiduje specjalnych urządzeń do tworzenia wygięć o określonym kształcie. Świetnie wygląda w każdym wnętrzu.

Długość teleskopowych gzymsów do łazienki może się różnić. Początkowa wartość wynosi 130 cm, osiąga długość około 2 metrów.

Drążek jest ustawiony za pomocą teleskopu - gdy dwie niezależne rury są łączone za pomocą elementu mocującego.

Montaż odbywa się w dwóch etapach: pierwszy - zasłona do łazienki jest dopasowana do określonej długości, druga - istnieje rozdzielenie między przeciwległymi bokami dzięki gwintowanemu kołnierzowi. Instalacja jest sztywna, uzyskana dzięki zasadzie przekładki ze względu na specyficzne skręcanie.

Niezawodność projektu, duże możliwości wymiarowe.

Gzyms teleskopowy nadaje się do łazienek o dowolnym rozmiarze.

Materiał do produkcji gzymsów

Jakość karnisza do zasłon w łazience zależy bezpośrednio od materiału, z którego jest wykonana. Asortyment materiałów jest niewielki i ogranicza się do kilku związków i substancji.

 1. Stal nierdzewna. Wytrzymałość i wytrzymałość - główne cechy, są takie same i zalety tego materiału. Jego okres eksploatacji jest nieograniczony. Stal nie traci swoich pierwotnych właściwości przy stałym kontakcie z wilgocią i wodą, z fizycznym ruchem pierścieni. Należy jednak pamiętać, że polerowana stal nierdzewna jest najdroższym materiałem używanym do produkcji tego rodzaju produktów.
 2. Cienkościenna stal z malowaną powłoką. Prezentowany materiał odnosi się do wariantu budżetowego. Nazwa mówi sama za siebie - nierzetelna powłoka ochronna może nie być najskuteczniejszym wyborem.
 3. Aluminium. Jego godność jest odporna na wilgoć. Koszt produktów opartych na aluminium jest o rząd wielkości mniejszy niż produktów ze stali nierdzewnej, ale jakość nie cierpi z tego powodu. Wady również istnieją - wiotkość aluminium. Dlatego nie jest konieczne wykluczenie odkształcenia konstrukcji podczas użytkowania.
 4. Substancje polimerowe lub tworzywa sztuczne. Jest to najczęściej używany materiał do wykonania gzymsu w łazience. Jego zaletami są dostępność i niewielka masa, ale są to również wady. Niska waga nie pozwala na zachowanie ciężkich zasłon, a tania jakość materiału.

Idąc do sklepu, każdy z nas zadaje sobie te same pytania: „Co trzeba wiedzieć, aby wybrać odpowiednią półkę do łazienki”, „Co to jest gzyms jest idealny dla indywidualnych ustawień kąpieli? Owalny lub teleskopowy. " Odpowiedź jest. Aby zakup był nie tylko użyteczny, ale także przyjemny, powinieneś mieć pełną informację o rodzajach gzymsów w łazience, o sposobach ich mocowania. Użyj prostych, ale użytecznych wskazówek.

Zanim przejdziesz do zakupu, dokonaj wszystkich niezbędnych pomiarów. Takie zbędne działania nie będą.

Kupując produkt, który utrzymuje zasłony w łazience, rozważ wszystko: nie tylko wymiary pokoju, ale także jakość ścian i sufitu. Mocowanie gzymsu w łazience zależy bezpośrednio od wytrzymałości użytej powierzchni.

Oblicz nie tylko wymiary, możliwości materiałowe, ale także warunki pracy produktu. Czy użyjesz gzymsu w łazience jako uchwytu czy suszenia ręczników? Montaż można zamontować na ścianie. Aby jednak niezawodnie zabezpieczyć się przed skutkami żmudnych prac naprawczych przed kontaktem z wodą, należy użyć uchwytu sufitowego.

Nie zapomnij o szczegółach, które trzymają zasłony na pasku. Znakomity w użyciu pierścieni i haków z otwartą pętlą. Wybór ten nie ogranicza się przy wyborze modelu zasłon.

Kupując karnisz na zasłony w łazience, stajesz się nie tylko właścicielem funkcjonalnego detalu wnętrza, ale także doskonale uzupełniasz swój pokój o estetyczny element wystroju. Gzyms do łazienki jest owalny, kanciasty, teleskopowy - jest daleko od wszystkich rodzajów, dlatego łazienka o dowolnym kształcie może być zasłonięta zasłonami. Z ich pomocą zasłony są bezpiecznie zawieszone, chronione przed wilgocią, a Ty - z zewnętrznych widoków.

Jak wybrać i zainstalować karnisz na zasłony w łazience: instrukcja krok po kroku

Komfort składa się z wielu elementów, wśród których - doskonałe funkcjonowanie odpowiednio dobranego wyposażenia we wszystkich pomieszczeniach, w tym w łazience. Nowoczesna hydraulika, wygodna wanna, wykwintna dekoracja ścian i podłóg, jasne oświetlenie - to nie wszystko. Wśród drobnych drobiazgów są takie, z którymi nie możesz się obejść. Na przykład karnisz na zasłony w łazience - to na nim znajduje się kurtyna, która chroni podłogę i sytuację przed rozpryskami.

Porozmawiajmy o tym, jak wybrać i zainstalować gzyms nad łazienką.

Nie kupuj pierwszego produktu w sklepie, ponieważ główne cechy zależą od kształtu i wielkości wanny, a także od ścian lub sufitu - miejsca, do którego zostanie przymocowana. Dlatego pierwszą rzeczą do zrobienia jest zmierzenie odległości od ściany do ściany (jeśli pręt jest przymocowany do ścian) lub szerokość sufitu (jeśli odpowiednio, gzymsu sufitu).

. Najprostszym sposobem wspólnej standardowej długości kąpieli prostokątnym 1,5 m i 1,7 m do jej trzech rodzajów kształtek: prosty i zakrzywiony (łukowy) lub kątowe, jeśli w łazience jest w rogu dużego pomieszczenia. Jest trudniejszy w przypadku wyposażenia o nietypowej konfiguracji - z występami, nierównymi krawędziami, wydłużonym lub zaokrąglonym kształtem.

Trudno jest odebrać gotowy produkt, jednak można go wykonać na zamówienie lub spróbować własnymi siłami, używając odpowiedniego materiału w formie.

Fantazja przydaje się, jeśli wanna jest zainstalowana na środku pokoju. Istnieją oryginalne urządzenia, które są przymocowane do sufitu i mają inny wygląd - stanowią one ramę o kształcie okrągłym lub prostokątnym.

Tak więc wszystkie gzymsy można podzielić na następujące typy:

 • prosto z zapięciami - zamocowane na przeciwległych ścianach za pomocą kołnierzy;
 • pod kątem - wersja rurkowa w kształcie litery G, w środkowej części wygięta pod kątem &0º; Bardziej złożona konfiguracja ma postać litery P;
 • teleskopowy, których długość, w razie potrzeby, zmienia się z łatwością w zakresie od 1,3 m do 2 m za pomocą urządzenia "rura w rurze";
 • sprężynowy, którego mechanizm utrzymuje ciężar pręta i zasłon dzięki mocnej sprężynie;
 • elastyczny, umożliwienie stworzenia odpowiedniej kurtyny kąpielowej o dowolnej konfiguracji;
 • niestandardowy, wykonane na zamówienie.

Każda kategoria ma indywidualne funkcje instalacyjne. Na przykład, do bezpiecznego mocowania gzymsów narożnych do zasłon w łazience, wymagane jest dodatkowe zamocowanie sufitu w miejscach składania, aby nie spadły.

Czy jakość urządzenia zależy od materiału?

Co wpływa na materiał, z którego wykonany jest gzyms? Przede wszystkim jego cechy operacyjne i okres użytkowania. Metalowa rura będzie "żyła" znacznie dłużej niż plastik, ponieważ metal wyróżnia się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jest to ważne, ponieważ haczyki, na których zawieszona jest zasłona, poruszają się stale po pasku i drapią go.

Plastikowy produkt ma wyjątkową zaletę - niski koszt, więc łatwo go wymienić na inny, z podobnego materiału.

Modele metalowe są różne, ale większość z nich jest wykonana z polerowanej stali nierdzewnej, malowanej cienkościennej stali lub aluminium. Te ostatnie są dobre, jeśli zachodzi potrzeba zmiany kształtu pręta - aluminium jest łatwo zginane.

Przetworzony materiał nie rdzewieje, nie staje się spleśniały i służy przez długi czas. Czasami projekt projekt wymaga jedności wszystkich akcesoriów, a następnie dokonać półkę na życzenie (niklowany, mosiądz lub rura miedziana), aby dopasować szczegóły wodno-kanalizacyjnych i innych urządzeń.

Montaż gzymsów o różnych konfiguracjach

Praktycznie wszystkie modele są montowane w ten sam sposób - z kołnierzami przymocowanymi do ścian. Istnieją jednak niuanse, które odróżniają instalację produktów prostych i kątowych, elastycznych i sztywnych, teleskopowych i stałych. Jeśli istnieje chęć - możesz samodzielnie wykonać wygodne urządzenie z improwizowanych materiałów.

Rozważ cechy montażu różnych typów, ale najpierw kilka słów o instrumencie.

Trzeba będzie materiał oznakowania (ołówek, centymetrem, poziom kwadratowy) budowlane nóż, wiertarki udarowe z 5 mm (w betonie lub dachówka), śrubokręt, wyroby metalowe (kotwy, wkręty lub śruby mogą być pakowane z okapem). Wybierając elementy złączne, należy wziąć pod uwagę materiał ścian i sufitu.

Montaż konstrukcji teleskopowej

Taniość nie jest powodem do zakupu tego nierzetelnego modelu łazienki, jeśli twoja rodzina ma dzieci. Urządzenie mechanizm mocowania tak, że z łatwością wytrzymuje nawet zmokliśmy zasłonę, ale jest mało prawdopodobne, aby być w stanie utrzymać ciężar małego dziecka, jakby ślizgał się i chwycił na kurtynie teleskopowy.

Drążek teleskopowy to urządzenie przypominające stojak lub niewielką półkę, która nie wytrzymuje dodatkowego ciśnienia.

Jeśli nie ma się czego bać, a wciąż kupiłeś urządzenie teleskopowe, to bez wcześniejszego przygotowania możesz je natychmiast zainstalować. Z narzędzia wystarczy tylko materiał do znakowania, nie jest wymagane wiercenie ścian. Sekwencja działań jest następująca:

 • Określ punkt mocowania. Upewnij się, że nie jest zbyt niska, ale obserwuj odległość od sufitu (15-20 cm). Możesz sprawdzić kurtynę - jej brzeg musi swobodnie wpaść do wanny, a nie jej krawędzi.
 • Oznaczyć miejsce zamocowania ołówkiem lub markerem do przepłukania. Lepiej jest używać poziomu i uważać, aby gzyms był równoległy do ​​krawędzi wanny.
 • Rozwiń opakowanie, sprawdź, jak działa ten mechanizm.
 • Przeczytaj krótką instrukcję dołączoną do produktu.
 • Rozłóż gzyms na wymaganą długość, dodając nieco więcej (0,5-1 cm).
 • Załóż pierścień z zasłoną lub haczykami, jeśli nie są one zdejmowane.
 • Zainstaluj w wyznaczonym miejscu, sprawdź niezawodność instalacji.

Jak widać, instalacja nie powoduje żadnych komplikacji i zajmuje zaledwie kilka minut.

Cechy instalacji pręta z kołnierzami

Przygotuj ołówek za pomocą taśmy mierniczej, aby wskazać miejsce montażu, dziurkacz i śrubokręt. Jako materiał mocujący użyjemy wkrętów samogwintujących i kołków, które są dostarczane w zestawie (jeśli nie, należy wcześniej zatroszczyć się o ich zakup). Czasami śruby są skręcane przez specjalny sześciokąt, który jest do nich przymocowany. Na ścianie zwróć uwagę na dwa punkty mocowania kołnierzy. Odległość między nimi to długość paska.

Wysokość nad krawędzią wanny oblicza się w następujący sposób: od długości zasłon odjąć 20 cm (ten odcinek kurtyny zostanie opuszczony do wanny).

Ołówek umieścił punkty w otworach - oznaczają miejsce wiercenia. Usuwamy kołnierz, przy pomocy wykrawacza wykonujemy trzy otwory wzdłuż oznaczonych punktów. Wstawiamy kołki, ponownie zakładamy kołnierz i mocujemy za pomocą śrub. Powtarzamy to samo z drugiej strony.

Przesuwamy odbłyśniki szczelnie do ściany - praca jest skończona. Zwykle w instrukcjach, z wyjątkiem zlecenia pracy, są pewne wyjaśnienia dotyczące instalacji produktów różnych typów. Ostrożnie przestudiuj je przed rozpoczęciem instalacji. Na przykład, często producent zwraca uwagę na tak niewielki niuans, jak na przykład położenie śruby zaciskowej na pręcie (zwykle nakrętka do góry).

Na pierwszy rzut oka drobiazg, ale w rzeczywistości tylko ten przepis zapewni stabilność i uniknie zwiotczenia.

Powszechne jest nazywanie struktur kątowych jednym lub kilkoma kątami, ponieważ zasłony zwykle obejmują wannę zainstalowaną w rogu pomieszczenia. Różnią się tylko tym, że mają długą długość, odpowiednio, wymagają bardziej niezawodnych połączeń.

Jeśli pręt jest wykonany ze stali i ma wystarczającą masę, składane kąty - narożniki - mogą zwisać, więc należy je unieruchomić. W tym celu użyj metody zawieszenia - zainstaluj pierścień mocujący na drążku i "zawieś" kąt pod sufitem.

Niektóre narożne gzymsy mają kształt łuku, tzn. Narożniki są całkowicie nieobecne, ale rura nośna jest gładko wygięta. Takie urządzenia są najbardziej odpowiednie do asymetrycznych kąpieli umieszczonych w rogu lub w niszy.

Montaż narożnego karnisza do zasłon w łazience nie różni się od instalacji prostego pręta. W ten sam sposób planują miejsca, montują klamry i wstawiają do nich rurę.

Projekt gzymsu w łazience wnętrza

Kiedy już zdecydujesz się powiesić kurtynę ochronną w łazience, czemu jej nie użyjesz, a gzyms, na którym się ją trzyma, nadaje temu pomieszczeniu określony styl? Należy jednak pamiętać, że czasami ze względu na ogólne cechy projektu, potrzebna jest konfiguracja inna niż zwykle.

Czasami kolor i faktura zasłon wygląda bardzo jasno i odwracają uwagę od uchwytów, jednak nie oznacza to, że gzyms powinien być tani lub dyskretny.

W luksusowej łazience w stylu Art Deco wszystko powinno być wspaniałe, nawet karnisz: nie zdziw się, jeśli sprzedasz ekskluzywne wersje wykonane przy użyciu kryształów lub kamieni półszlachetnych.

Każdy może wymyślić oryginalne rozwiązanie, na przykład, jako autor tej wspaniałej łazienki w odcieniach bieli.

Klasyczne wnętrze w nieoczekiwanym wykonaniu - a nie najmniejszą rolę odgrywa tu gzyms.

Ostatnim akcentem jest film o instalacji samego pręta:

© 2015-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal internetowy o naprawie i projektowaniu łazienki

Dodaj komentarz

11 − 7 =