Nazwa kategorii

Zdjęcia pokoju dla dziewcząt w wieku 12 lat

Pokój dla dziewczynki ma 12 lat. Projektowanie wnętrz pokoju dla nastolatka

Dzieci rozwijają się zaskakująco szybko, a wraz z nimi - ich hobby i preferencje. Niewielki przytulny pokój z lalkami i pluszowymi misiami nie nadaje się już dla nastoletniej dziewczyny. Pokój dla dziewczynki w wieku 12 lat musi spełniać jej wymagania i smak, stać się jej fortecą i osobistą przestrzenią.

Pamiętaj, aby poprosić córkę o preferencje przed rozpoczęciem naprawy w pokoju przeznaczonym dla nastolatka. Gdy problem z wnętrzem zostanie rozwiązany, zastanów się, jakie meble kupić: powinny być nie tylko piękne, ale także wielofunkcyjne i bezpieczne dla zdrowia, harmonijnie dopasowane do wystroju wnętrza.

Zastanów się w tym artykule, jakie mogą być wnętrza pokoi dla dziewcząt w wieku 12 lat. Być może właśnie te decyzje projektowe będą przykładem i inspiracją do stworzenia idealnego kąta dla Twojej córki.

Pokój dziecięcy dla dziewczynki w wieku 12 lat będzie wyglądał o wiele bardziej przytulnie, jeśli ściany są w jasnych kolorach. Delikatne odcienie nadają pomieszczeniu blasku słonecznego i przestronności.

Tapeta może być dowolna: teksturowana, monofoniczna, z obrazem. Pokój dla nastolatki w wieku 12 lat będzie wyglądał całkiem interesująco, jeśli wytyczysz pokój za pomocą koloru. Na przykład w strefie rekreacyjnej możesz używać takich tonów jak beżowy, jasny róż, delikatny niebieski. W obszarze roboczym ściany zielonkawych odcieni będą wyglądać idealnie. Ale ten kącik, w którym dziecko spędza swój wolny czas lub spotyka się z przyjaciółmi, może stać się niezwykły i interesujący, ozdobić jasnymi tęczowymi kolorami lub używając ozdobnych naklejek i wszelkiego rodzaju szablonów.

Przy pomocy koloru tapety możesz stworzyć interesujący podział na strefy pomieszczenia. Pokój dla dziewczynki w wieku 12 lat potrzebuje takiego podziału na działki, jak:

 • Miejsce na naukę.
 • Miejsce do spania.
 • Szafa.
 • Strefa do uporządkowania się.
 • Miejsce spotkań z przyjaciółmi lub miło spędzonego czasu.

Wybierając w ten sposób strefy w pokoju dziewczynki, stworzysz przytulną atmosferę dla każdej aktywności, nie psując ogólnego stylu pokoju. Rozróżnienie jest proste: najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie odcienie tapet dla każdej części pomieszczenia.

Oprócz naturalnego oświetlenia, w sypialni dziewczynki trzeba odpowiednio zorganizować sztuczne światło. Aby chronić wzrok dziecka, najlepiej umieścić źródło światła nad biurkiem, nad łóżkiem i lusterkami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli

Wybierając meble w pokoju takim jak pokój dla dziewczynki w wieku 12 lat, warto zwrócić szczególną uwagę na jej funkcjonalność. Dla nastolatków w tym wieku meble to tylko miejsce, w którym można czyścić swoje rzeczy lub ubrania.

Meble, podobnie jak ściany, powinny być w jasnych kolorach. Dzięki temu kolorowi nie będzie się wyróżniał i tworzy bałaganu.

Ponadto meble powinny być bezpieczne i chociaż w wieku 12 lat dziecko jest już wystarczająco duże, nadal pozostaje dzieckiem. Lepiej kupować mocne i stabilne meble, które mogą wytrzymać dziecięce figle. Jeśli pokój jest mały, należy zwrócić uwagę na to, że narożniki szafek, regałów, półek nie są zbyt ostre, może to być obarczone urazami.

Wybierz meble mobilne, wielofunkcyjne i modułowe, więc w razie potrzeby możesz je łatwo wyciągnąć z pokoju lub zmienić.

Składana sofa zajmuje znacznie mniej miejsca niż łóżko. Ale przy wyborze warto zastanowić się, czy powinna być ona dobra i wygodna, ponieważ kręgosłup dziecka w wieku 12 lat nie jest jeszcze w pełni ukształtowany.

Nie zagracaj małego pokoju z meblami, ponieważ dziecko jest bardzo ważną przestrzenią. Porzuć szafki, na rzeczy będzie wystarczająco dużo półek lub małej szafki. Zamiast stosu krzeseł w pokoju dziewczynki, należy użyć specjalnych, wielokolorowych miękkich poduszek.

Ozdoby w pokoju własnymi rękami

Okres dojrzewania jest dość skomplikowany, szczególnie w przypadku dziewcząt. Czasem dziecko jest trudno znaleźć wspólny język z ludźmi wokół niego, więc projekt pokoju dla dziewczynki 12 lat powinny być sporządzone w taki sposób, że dziecko czuł bezpieczeństwo, komfort i wygodę w swoim pokoju.

Udekoruj pokój może być upośledzoną dziewczyną. Mogą to być rysunki, pięknie oprawione w ramki, hafty, artykuły dekoracyjne. Niech córka sama wybierze to, co lubi, i że, jej zdaniem, zrobiła to, co najlepsze. Takie rzeczy zapewnią nastolatkom pewność siebie i swoje umiejętności.

Etykiety winylowe, które są dziś szeroko obecne na rynku, będą również doskonałym rozwiązaniem do dekoracji pokoju. Ich asortyment jest ogromny, a znalezienie odpowiedniego wnętrza nie będzie trudne.

Zdjęcia w środku, dekoracyjne poduszki, kwiaty - niech twoja córka wybierze to, co lubi bardziej, sama zdecyduje o miejscu. Będziesz musiał zrobić wszystko na jej prośbę i mieć niewielką kontrolę nad procesem przekształcania pokoju w przytulny kącik dla dziewczyny.

Piękne pokoje dla dziewcząt w wieku 12 lat: style "Paris9raquo; i Art Nouveau

Tworzenie pokoju w stylu "Paryża" jest dość proste. W tym celu należy wykonać kilka interesujących pomysłów na projekt:

 • Przede wszystkim - ściany: powinny być w jasnych kolorach z różnorodnymi rysunkami piktogramów, w których będą wyświetlane najsłynniejsze zabytki Paryża.
 • Meble, a także tapety, powinny być lekkie. Na fasadach przyklej kolorowe naklejki z cytatami i zwrotami po francusku.
 • Na półkach zorganizować różnego rodzaju rzeźb, tworząc francuski smak: mała wieża Eiffla, butelki z francuskich perfum, zdjęcia przedstawiające krajobrazy i ulice Paryża, ani żadnych innych średnich miejscowe rzeczy.
 • Zawieś stary zegar na ścianie.

W jasnym pomieszczeniu w stylu "Paryża" muszą być przeplatane jasne, różowe i czarne kolory. Mogą to być ozdobne poduszki, teczki do przechowywania różnych dokumentów i śliczne, dziewczęce akordy serca.

Pokój w stylu Art Nouveau sugeruje wielofunkcyjność z maksymalnym komfortem w nowoczesnym wnętrzu. Głównym zadaniem stojącym przed Tobą jest stworzenie przytulnej atmosfery do nauki i odpoczynku dziecka.

Rzeczy w pomieszczeniu powinny zajmować minimum, więcej miejsca i światła. Jasne kolory akcesoriów i dekorów (obrazy, fotografie, poduszki, figurki) nadają pomieszczeniu szczególny komfort. Ten sam pokój lepiej wytrzymać w takim zakresie kolorów: piasek, perła, beż, miękki brąz, szary.

Wybierając pokój dla nastolatka, nie zapomnij słuchać życzeń dziecka. To musi być jej własny kąt, odpowiadający jej wewnętrznemu postrzeganiu środowiska.

Zaprojektuj pokój dla nastolatki (65 zdjęć)

 • Wszyscy rodzice stają w obliczu momentu, w którym ich dziecko staje się starsze, a zabawki lub różowa tapeta, starannie zakupiona po urodzeniu dziecka, tracą na znaczeniu. Rozpoczyna się stopniowe przemyślenia przy projektowaniu pokoju dla nastolatka, w której dorośli powinni, na podstawie gustów młodego kochanka, aby stworzyć praktyczne, wygodne i stylowe wnętrza. Jak to zrobić - przeczytaj w naszym artykule!

  Pomimo faktu, że wskaźniki rozwoju psychicznego i fizycznego u dzieci mogą się różnić, tradycyjnie w wieku nastoletnim oznacza okres od 12-13 lat do 16-18 lat. Stopniowo uformował osobowość, hobby dziecka, które powinno znaleźć odzwierciedlenie w jego osobistej przestrzeni.

  Główną cechą wyróżniającą projekt pokoju dla nastolatka nie jest w przedmiotach używanych, ale w podejściu. Jeśli całkowicie zorganizowałeś dziecko dla swojego dziecka, będziesz musiał liczyć się z opinią młodej gospodyni, która w wieku 12-15 lat ma coś do powiedzenia. Misją rodziców w tym przypadku jest kierowanie snów dziecka we właściwym kierunku, łącząc estetykę i modę z praktycznością i funkcjonalnością.

  Ponieważ nawet w wieku młodzieńczym świat dzieci wciąż się tworzy, ich otoczenie pełni funkcję edukacyjną, w związku z czym powinno być tak wygodne i komfortowe, jak to tylko możliwe. Leży na ramionach rodziców, a kompetencja dziecka pozostaje wprowadzeniem elementów dekoracyjnych, które pasują do jego gustów.

  Sypialnia nastolatka służy jednocześnie do kilku celów: odpoczynku, nauki, hobby i przyjmowania gości. I dla każdego rodzaju rozrywki powinna istnieć strefa, nawet jeśli pokój nie oferuje dużo miejsca.

  Współczesne nastoletnie dziewczęta nie potrzebują rzucającego "dziewczęcego" wnętrza, które w młodym wieku pomaga dziecku w samodzielnej identyfikacji. Jeśli chcesz rozwijać swój własny, ciekawy i jasny osobowość, trzeba odejść od „księżniczka zamek” koncepcji, wydawanie stylowe i praktyczne przedmioty dziecka. Wszystko zależy jednak od charakteru rezydenta. W każdym razie użycie pewnego stylu jako podstawy uprości główne zadanie.

  Pokój dla nastolatka w nowoczesnym stylu

  Lakoniczny, wygodny, funkcjonalny - nowoczesny styl może być najlepszym wyborem dla aktywnej dziewczyny z wieloma pasjami. Obejmuje ograniczoną liczbę elementów dekoracyjnych, które służą jedynie jako dekoracje. Zamiast nich - meble o nietypowych formach, racjonalna organizacja przestrzeni, gładkość linii, a także praktyczność.

  W takim pomieszczeniu wewnętrznym dla nastolatki idealnie wpasuje się w ścianę z fotograficznym nadrukiem lub malowaniem, które z pewnością ucieszy młoda gospodyni. Uwięzione kolory z kilkoma jasnymi akcentami nie spowodują przeciążenia kompozycji, ale stworzą harmonijną atmosferę.

  Pokój dla nastolatka w prowansalskim stylu

  Ten styl, który przyszedł do nas z francuskich wiosek, przypomina kreatywne, wzruszające natury.

  Cechy wyróżniające Prowansji w projektowaniu dziecka dla nastoletnich dziewcząt są pastelowe paleta z dominującym kolorze białym, korzystanie z materiałów naturalnych (głównie drewno), bielone meble z efektem starzenia się, a także motywy kwiatowe jak dekoracja.

  Pokój dla nastolatki w stylu minimalizmu

  Najbardziej lakoniczne spośród wszystkich decyzji minimalizm nadaje się dla większej liczby dorosłych dziewczyn, które docenią lakoniczną estetykę stylu. Doskonała opcja do pomieszczeń o małej powierzchni, która nie tylko uratuje cenne metry kwadratowe, ale nawet wizualnie powiększy przestrzeń.

  Różnorodność kolorów w tym projekcie jest niewielka, podczas gdy mogą być monochromatyczne lub kontrastowe. Meble są często modułowe, nieco przyziemne, zamknięte. Kolejną zaletą tej opcji jest to, że w razie potrzeby można ją z łatwością uzupełnić innymi przedmiotami, ale to oczywiście przełamie minimalizm.

  Pokój dla nastolatki w stylu high-tech

  Inny styl, który zmienia się wraz z rozwojem nastolatka. Ktoś może pomyśleć, że hi-tech jest odpowiednia tylko dla chłopców, ale dla niektórych współczesnych dziewcząt i, co ważne, ich rodzice również polubią tę decyzję.

  Projektując przestrzeń, praktycznie nie ma ograniczeń co do użytych materiałów. W rzeczywistości pomieszczenie dla nastoletniej dziewczyny w stylu high-tech zakłada szerokie pole do wyobraźni, tworząc komfortowe warunki na terenie każdego obszaru.

  Schemat kolorów powinien być powściągliwy, a w obecności jaskrawych kolorów muszą istnieć te, które je równoważą. Jeśli chcesz dać dziecku nowoczesny telewizor, komputer lub teleskop, to takie miejsce idealnie nadaje się do ich umieszczenia.

  Pokój dla nastolatka w stylu pop-artu

  Żywi kreatywni ludzie w wieku 12 lat prawdopodobnie już mieli czas, aby usłyszeć o Andy Warhol i kierunku, w którym stworzył pop art. Dając upust fantazji, w tym stylu łatwo jest zaprojektować pokój dla nastolatki, rozwijając w niej poczucie piękna.

  Ważne jest, aby rodzice wiedzieli, że do tej decyzji nie trzeba kupować drogich mebli - kluczowym elementem we wnętrzu będzie wystrój. Miłośnicy komiksów mogą wymyślić odpowiednie rysunki na ścianie lub wprowadzić atrybuty z kreskówek. Ważne jest, aby zachować równowagę między jasnymi i stłumionymi szczegółami, aby dziecko pozostało nie tylko miejscem aktywności, ale także odpoczynkiem.

  Na jakiej stylistyce byś się nie zatrzymał, jedna ogólna zasada dotyczy wszystkich mebli - powinna być wygodna dla rosnącego ciała. Jeśli za 11 lat małe krzesło i stolik będzie zaledwie w 14, znalezienie ich spowoduje pewne niedogodności. Upewnij się, że dziecko może wygodnie sięgnąć do półek, na których znajdują się niezbędne artykuły, a bezsenność w nocy nie jest spowodowana niewygodnym łóżkiem.

  Jak już wspomniano, dla nastolatka jej pokój jest fortecą, w której może zajmować się wszystkimi sprawami tylko wtedy, gdy jest odpowiednio zorganizowana przestrzeń dla różnych rodzajów rozrywki. Tradycyjnie pokój powinien mieć łóżko, biurko i szafę. Ale hostessa będzie musiała zapewnić i dodatkowe obszary.

  Jeśli pozwala na to miejsce, zaleca się zakupić małą sofę, na której dziecko będzie spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Bardziej młodzieńcza opcja - krzesła-torby w różnych kolorach. W wieku 14 lat możesz pomyśleć o zakupie telewizora.

  Nastolatka będzie również miała wiele "tajnych" rzeczy, które chce zachować w "tajnych" miejscach. Upewnij się, że w pokoju znajdują się otwarte i zamknięte powierzchnie magazynowe, z których jedna ma zamek.

  Postaraj się kupić przedmioty do wzrostu. Na przykład krzesło o regulowanej wysokości lub duże łóżko zamiast małego. Dzieci w tym wieku rosną bardzo szybko.

  Nie trzeba dodawać, że od 13 lat główna dekoracja większości dziewczyn to plakaty twoich ulubionych zespołów? Nawet jeśli twoje dziecko nie jest fanem popkultury, wypełnianie sypialni obrazami, które odzwierciedlają jego gusty, jest nieuchronnym etapem dorastania. Zamiast go ograniczać - powiedz mi, jak zrównoważyć estetykę i harmonię.

  Ogólnie rzecz biorąc, wystrój pokoju dla nastolatki będzie zależał bezpośrednio od hobby kochanki, a powiązane przedmioty staną w miejscu starych zabawek. Ale Twoje dziecko na pewno będzie zachwycone girlandą na ścianie, która pasuje do każdego stylu. Nie zbędne będzie puszysty dywan na podłodze i kilka rodzinnych zdjęć na stole.

  Wnętrze pokoju dla dwóch nastoletnich dziewcząt

  Pomimo faktu, że rodzice rzadziej mają więcej niż jedno dziecko, nadal istnieją duże rodziny, dla których kwestia kwadratu staje się kluczem. Co jeśli są dwie dziewczynki i tylko jeden pokój? Kilka wskazówek pomoże Ci uporządkować przestrzeń!

  Dzisiaj można znaleźć wiele modeli zestawów mebli, z których może korzystać kilkoro dzieci. Najbardziej wielofunkcyjne z nich obejmuje dwa łóżka na drugim poziomie, pod którym - miejsce pracy, kanapa, a może oba obszary jednocześnie. Jednocześnie psycholodzy nie zalecają wyboru prostych łóżek piętrowych - przypuszczalnie kojarzy się je z więzieniem lub łóżkami dla sierocińców. Zawsze jednak kieruj się życzeniami dziewcząt.

  Jeśli pozwala na to powierzchnia sypialni, miejsca pracy są lepiej rozmieszczone w różnych kątach pomieszczenia - aby dziewczęta nie rozpraszały się podczas wykonywania pracy domowej. Mimo wspólnego mieszkania powinny mieć małą prywatną przestrzeń.

  Jako miejsce do przechowywania możesz użyć dużej szafy i kilku pudełek, na przykład pod łóżkiem. Preferowane są jednak osobne repozytorium, ponieważ dziewczynki mogą się w nich pomieszać, a nawet zacząć się o to spierać.

  Zdarza się, że dziecko w rodzinie jest samotne i ma pokój, a mały obszar nie pozwala na swobodne umieszczanie przedmiotów. W takim przypadku możesz użyć kilku sztuczek.

  Zamiast oddzielnego łóżka i stołu, użyj dwupoziomowego kompleksu z miejscem do spania na drugim piętrze. Zaoszczędzi to dużo miejsca. Jeśli dziewczyna często przyjmuje gości, lepiej pozostać na rozkładanej sofie.

  Uchwyty szerokich parapetów mogą je modyfikować w wygodnym stoliku. Tylko upewnij się, że słońce nie oślepia dziecka w ciągu dnia.

  Zamiast sto półek i szuflad, wbudowana szafa z lustrzanymi drzwiami. Nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale także eliminują potrzebę znalezienia miejsca na pełnowartościowe lustro.

  Nawet jeśli dziewczyna bardzo chce udekorować swój pokój, spróbuj ograniczyć się do kilku obrazów i figurek, ponieważ bogactwo detali wzrośnie w projekcie. I, oczywiście, im jaśniejsza jest skala kolorów, a także im więcej źródeł światła - tym bardziej przestronne wydaje się być małym dzieckiem.

  Zaprojektuj pokój dla nastolatki - zdjęcie

  Mamy nadzieję, że ten materiał pomoże Ci w tak skomplikowanym biznesie jak zaprojektowanie pokoju dla nastolatki. Zebraliśmy więcej pomysłów w naszej fotografii. Przyjemne oglądanie i inspiracja!

  Pokój dla nastolatka - pomysły na projekt (20 zdjęć)

  Twoje dziecko urodziło się, czas zmienić różową księżniczkę w przytulny pokój dla nastolatki. Okres młodzieńczy to trudny etap, następuje poważna fizjologiczna restrukturyzacja organizmu, powoli rozwija się stabilność psychiczna. Dziewczyna w tym wieku (12-14 lat) jest prawie niemożliwa do zadowolenia, dziś lubi jedną rzecz, jutro jest inna, więc spróbuj zakreślić "podwodne rafy". Omawiając projekt pokoju nastolatka dla dziewczyny, staraj się unikać gotowych rozwiązań, zaproś córkę do dialogu, niech nastolatek stanie się głównym projektantem projektu.

  Wybór stylu jest odpowiedzialnym krokiem

  Spójrz na czasopisma wewnętrzne razem, wybierz ilustracje, które lubisz, określ możliwości finansowe, przygotuj plan pracy. Zgodnie z naturą i hobby, spróbuj zainteresować córkę eklektyzmem, minimalizmem, wiejskim stylem lub szykownym stylem. Może dziecko lubi podróżować, chce udekorować przestrzeń detalami wnętrza przypominającymi Grecję, Hiszpanię, kraje skandynawskie? Tworzenie nastoletniego wnętrza to wspaniała gra, dzięki której członkowie rodziny mogą się lepiej poznać. Lepiej odrzucić smutną powagę, potraktuj proces z humorem. Wspólnie zaprojektowanie pokoju dla nastolatki jest zabawne i interesujące. Rozwiązywania tego problemu, nie ma potrzeby, aby ściśle przestrzegać stylistyczne kanony tym bardziej ważne, aby dostać pokój, gdzie dziewczynka będzie wygodnie wyciągnąć wnioski, aby odpocząć, porozmawiać z matką i jej przyjaciół.

  Unikaj złożonych dekorów, "telewizji": opublikowane projekty wnętrz uwzględniają interesy dzieci innych ludzi. Namaluj powierzchnie ścian za pomocą tapety do malowania. Czy córka chce zielonych, liliowych, pomarańczowych ścian? Zgadzam się. Niech wybór cienia wydaje się dziki - wygląd nastolatka bardzo różni się od wizji dorosłego. Być może jasna eksplozja kolorów lepiej wyraża stan wewnętrzny.

  Jeśli dziecko nie lubi koloru, użyj metody Tomka Sawyera. Przykryj podłogę, okno, sfilmuj połączenie sufit-ściana i cokół z szeroką taśmą malarską. Zaproś towarzystwo przyjaciół do swojej córki, daj im puszki po farbie, rolki, odzież ochronną, zamknij drzwi. Pokój zostanie przekształcony w ciągu kilku godzin. Serwis po pracy jest obowiązkowy.

  Tworzenie przestrzeni życiowej dla nastolatki jest bardziej zadaniem psychologicznym niż fantazją projektową. Rodzice będą musieli wyposażyć się w wiedzę z zakresu psychologii nastolatków, projektując wnętrze pokoju dorosłej córki.

  Podziel pokój na strefy: czuwanie, treningi, odpoczynek. Centrum pokoju, terytorium w pobliżu okna dają pod aktywną przestrzeń, róg snu zapewnia prywatny charakter.

  Przemyśl uważnie projekt oświetleniowy. Konieczne jest zaplanowanie co najmniej trzech grup urządzeń:

  Najlepszym oświetleniem jest lepsze oświetlenie sufitowe, płaskie. Wolumetryczny żyrandol jest możliwy przy tworzeniu wnętrza pewnego stylu (klasycznego, prowansalskiego, nowoczesnego).

  Dokładnie obliczyć ustawienia zabezpieczeń: taniec, gry, ćwiczenia gimnastyczne, próba usunięcia sweter (zwłaszcza jeśli moja córka dorastała, a wysokość sufitu pozostała taka sama) może prowadzić do upadku żyrandola: sufit jest złamany, przestraszony dziecko, zraniony.

  Jako źródło światła obszaru pracy lepiej jest używać lamp stołowych na wspornikach. Taka oprawa zapewnia wystarczająco mocne oświetlenie, może poruszać się w przód iw tył oraz regulować wysokość. Lampy tego typu są łatwo dostępne, biorąc pod uwagę styl pomieszczenia.

  Oświetlenie strefy przy łóżku - nie światło nocne dla małej dziewczynki, boi się ciemności. Potrzebna jest pełnowartościowa, jasna lampa, która umożliwia czytanie książek, przeglądanie czasopism, tworzenie wpisów w dzienniku. Przycisk przełącznika znajduje się w odległości 40-50 cm.

  Główną zasadą dekorowania dziecięcego wnętrza, niezależnie od wieku, nie jest zagracanie przestrzeni. Dzieci powinny poruszać się swobodnie, więc umieszczaj tylko niezbędne przedmioty tutaj.

  Zapewnij wygodne miejsce pracy w pobliżu naturalnego źródła światła. Jeśli stół treningowy sąsiaduje ze ścianą podłużną, zwróć uwagę, że światło słoneczne musi koniecznie spaść w lewo. Przezroczyste jednonogi arcydzieło wzornictwa wygląda atrakcyjnie, ale gorsze od funkcjonalności biurka. Wyciągane lub stacjonarne postumenty, zamykane pudełka mogą przechowywać szkolne ciekawostki, pamiętniki, małe "sekretarki".

  Przy stole, biorąc pod uwagę długość wyciągniętej ręki, zaplanuj otwarte półki lub regały z drzwiami. Stamtąd łatwo jest zdobyć podręcznik, niezbędny notatnik, mapę konturową, tutaj eksponaty kolekcji, nagrody sportowe będą idealnie umiejscowione.

  Ważny mebel - dedykowany przedział na garderobę, szafa, wysoka szafka na piórnik, gdzie można spędzać czas ubranie. W pobliżu potrzebujesz dużego lustra. Nastolatka w wieku 12-15 lat poświęca jej dużo czasu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę planowanie pokoju przyszłej dziewczyny. W obecności przestronnego, wygodnego magazynu łatwiej jest zgodzić się na wdrożenie zasady "rzeczy nie leżą na krześle lub łóżku, są schowane w szafce".

  Pamiętaj, aby zapewnić pełną sypialnię w sypialni, unikaj opcji rozkładanej sofy. Ułatw sobie życie córki: nowoczesne dzieci są bardzo zmęczone (lekcje w szkole, trening, muzyka, zajęcia plastyczne), więc często nie są w stanie rozłożyć łóżka.

  Wybór hobby dziewczyny na 12 do 14 lat dyktuje umieszczenie dodatkowych elementów wyposażenia, które mogą sprawić, że projektowana przestrzeń będzie wygodniejsza:

  • moda, własny wygląd (dla większości nastolatków) - toaletka (wszyscy dorośli kategorycznie się temu sprzeciwiają, ale kosmetyki dekoracyjne, lakiery, biżuteria niekoniecznie pojawiają się, niech będą przechowywane w szufladach)
  • sport, fitness - kącik na rozgrzewkę, ćwiczenia poranne, zajęcia jogi
  • dogłębne badania biologii, chemii - zwiększona powierzchnia robocza (eksperymenty, zielniki, rysunki)
  • muzyka - instrument muzyczny, stojak (notatki, płyty, płyty)
  • malarstwo - sztaluga, półki o złożonej objętości (farby, pędzle, papier, albumy reprodukcji obrazów)

  Oprócz głównych ogólnych meble, pokój nastolatka 13-15 lat w nowoczesnym stylu, możliwe jest korzystanie z niektórych ustaleń zdobienia, które sprawiają, że wnętrze bardziej funkcjonalne, podkreślił szacunek dla dorosłych do nowego córki żywotność.

  • Tablica korkowa (magnetyczna), w której wygodne jest przymocowanie niezbędnych kawałków papieru, notatek, zdjęć, harmonogramu lekcji, różnego rodzaju drobiazgów lub powierzchni malowanej czarną farbą łupkową. Powinien być umieszczony blisko pulpitu, delikatnie przesuwając linię wzroku.
  • Brak ciężkich wielowarstwowych zasłon. Okno okna lepiej udekorować lekkimi zasłonami, które mają tylko walory estetyczne. Funkcja zaciemnienia jest dobrze realizowana przez rolety, dziecko po prostu stworzy efekt prywatności z ciekawskich oczu, wystarczy pociągnąć za linkę mechanizmu łańcucha.
  • Gdy pojawi się towarzystwo dziewcząt, konieczne jest zapewnienie mnóstwa miejsc, w których można się osiedlić. Użyj torby Bean, trójwymiarowe poduszki dekoracyjne (soft rzeczy po spotkania są łatwe do czyszczenia spiżarni), pufy, pasuje wąską klatkę piersiową, wyściełanym, - prawdziwy skarbiec dziewczęcej „skarbów”.
  • Na czele łóżka umieść tacę składaną. Lekka konstrukcja jest przydatna, gdy trzeba umieścić książkę, telefon, umieścić szklankę mleka, talerz ciasteczek lub lampkę nocną "gwiaździste niebo".
  • Zasugeruj, aby wieszać znaki "droga jest wolna" i "cegła" na zewnątrz drzwi. Twoja córka prawie dorastała, ma prawo do własnego wolnego czasu, lekcji indywidualnych. Nie przekraczaj granic stałej kontroli rodzicielskiej dzieci. Pozwól nastolatek przynajmniej częściowo zarządzać swoim światem, poczuj zgodę dorosłych na uwzględnienie jego nastroju.

  Pozostaw jedną ścianę pokoju wolną, tak aby dziewczyna w wieku 12-14 lat zastanawiała się nad projektem, kierując się własnymi preferencjami. Niech umieścić plakaty, billboardy, plakaty, oryginalne zdjęcia (jeśli zainteresowany ustalające momenty prawdziwego życia), rysunki, kolaże, ujawniając tożsamość nastolatka. Płyta Honor, nagrody sportowe, harmonogram osiągnięcia, mapa geograficzna z flagami oznakowania trasy są dla rodzin z dziećmi, a może podróżować sny - to echa wewnętrzny świat rosnącym osoby, rodzice, aby rozpocząć ciekawą rozmowę, zmierzające do wsparcia niezbędnego duchowego kontaktu z nastolatek.

  Zamawiaj wydruki zdjęć wielkoformatowych, obrazów modułowych, wycieczek fotograficznych, ciekawych wycieczek rodzinnych.

  Pusta ściana daje ogromną przestrzeń wyobraźni, rodzi nieokiełznane fantazje. Udana odmiana wzmocnienia integralności rodziny, technika projektowania uwzględniająca świadomą chęć rodziców do lepszego poznania własnego dziecka, to zaproszenie 16-letniej córki do samodzielnego namalowania wolnej ściany. Rysunek symbolicznie wyrażający myśli, ekscytujący nastolatek, będzie okazją do poprawy zrozumienia rodziny. Pozwól mu narysować, zaprosić znajomych. Rozkosz, inspirujące dzieci, kiedy czują się twórcami, nie przejdą. A premia za rodzicielską odwagę dziewczyna otrzyma znaczny wzrost statusu w oczach rówieśników!

 • Dodaj komentarz

  − 1 = 4