Nazwa kategorii

Zdjęcia kuchni w domu

Kuchnie w nowoczesnym stylu - 187 prawdziwych zdjęć

Zobacz wybrane zdjęcia nowoczesnych kuchni od 5 do 20 metrów kwadratowych we wnętrzach prawdziwych mieszkań i domów. Tutaj znajdziesz zdjęcia jasnych, ciemnych i kolorowych zestawów kuchennych o różnych układach (kątowych, prostych, w kształcie litery U, z wyspą, półwyspem i blatem barowym), różnych projektów i budżetów. Zainspiruj się pomysłami i stwórz z nami kuchnię swoich marzeń!

Jeśli chcesz zrobić kuchnię na zamówienie, spójrz na ten wybór:

Katalog producentów mebli kuchennych

Nowoczesne wnętrze nie ma ścisłych zasad. Najważniejsze jest to, że odpowiada Twoim osobistym pomysłom na temat idealnej obudowy i tworzy poczucie harmonii, komfortu i przytulności. Może brzmieć minimalistycznie, high-tech, nowoczesnego, skandynawskiego lub eko-stylu, lekkich klasyków, art deco. Prawidłowo dobrane elementy o różnych kierunkach współistnieją tutaj dość harmonijnie. Ale podczas tworzenia projektu należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

1. Fasady modułowych apartamentów w nowoczesnym stylu są zazwyczaj gładkie i gładkie. Design - prosty, ścisły i zwięzły. Uchwyty są często ukryte lub całkowicie nieobecne: w tym przypadku drzwi są otwierane przez naciśnięcie.

2. Materiały są różnorodne. Zasadniczo stosuje się laminowaną płytę wiórową lub MDF powlekaną emalią, folią PVC, tworzywem sztucznym, akrylem. Droższe modele kuchni mogą być wykończone naturalną okleiną (z wyglądu nie można jej odróżnić od tablicy), niedrogą - z niedrogimi materiałami na drewno.

3. Słuchawki z błyszczącymi fasadami są popularne: wyglądają spektakularnie, odbijają dobrze światło, wizualnie powiększają przestrzeń i nadają jej głębi.

4. Inteligentne meble umożliwiają maksymalne wykorzystanie nawet najbardziej niedostępnych miejsc w szafkach kuchennych. Szuflady są znacznie wygodniejsze niż drzwi skrzydłowe. Poziome drzwi otwierane do góry z podnośnikami, szczególnie dobre do małych kuchni.

5. Łącząc kuchnię z salonem, otrzymasz wygodną otwartą przestrzeń połączoną z bezpłatnym układem, w którym jest dużo światła, powietrza i wystarczająco dużo miejsca, aby komfortowo wypoczywać całą rodziną. Powinien jednak być wyraźnie podzielony na strefy z meblami, wykończeniami, oświetleniem.

W galerii poniżej zebraliśmy prawdziwe zdjęcia designu i wnętrza kuchni w nowoczesnym stylu 2017 z różnymi wykończeniami. Przyjemne oglądanie!

Projekt kuchni-galeria zdjęć (100 najlepszych zdjęć)

Nawet starożytni mędrcy mówili, że lepiej zobaczyć raz, niż usłyszeć sto razy. Wizualizacja każdej idei może ujawnić wszystkie pozytywne i negatywne strony. Jeśli zdecydujesz się na aktualizację projektu kuchni, pomoże Ci w tym galeria zdjęć z gotowymi rozwiązaniami.

Połączenie różnych odcieni, umieszczenia zestawu kuchennego i jadalni - wszystko to trudno sobie wyobrazić bez profesjonalnie zaprojektowanych projektów.

Nowoczesne zdjęcie kuchni w prywatnym domu: wybór zdjęć rzeczywistych rozwiązań wnętrz

Wykonywanie kuchni w prywatnym domu wymaga dużego wysiłku, i to nie tylko dlatego, że trudniej jest dbać o takie pomieszczenia, ale także z powodu ich parametrów: często te wnętrza mają nieregularny lub niewygodny kształt i trzeba się wyginać, zmieniając układ i wygląd.

Porozmawiajmy o tym, jakie podejście sprawi, że to wnętrze stanie się jedną z przytulnych stref Twojego domu i zobaczy prawdziwe zdjęcia kuchni w prywatnym domu oraz zdjęcia popularnych pomysłów na projekt.

Projekt kuchni-jadalni w prywatnym domu, fot

Układ kuchni w prywatnym domu

Pomimo niuansów kuchnia w prywatnym domu ma wiele pomysłów do wdrożenia.

Po pierwsze, łatwiej jest łączyć sąsiednie budynki w domu, dzięki czemu można rozbudować takie wnętrze kosztem sąsiednich.

Po drugie, w prywatnych domach z reguły jest wystarczająco dużo dużych okien, więc Twoja kuchnia będzie lekka. I w przeciwieństwie do wysokich budynków, kuchnie w domach mogą mieć różne kształty i proporcje, a Ty możesz dostosować się do własnych potrzeb i wybrać układ, który będzie jednocześnie stylowy i wygodny.

Projekt kuchni w prywatnym domu z oknem, zdjęcie

Natychmiast określić układ jadalni w kuchni w prywatnym domu: gdzie będą znajdować się robocze meble kuchenne i gdzie będzie umieszczony stół.

Jeśli stół można nadal przenosić do sąsiednich pokoi, na taras lub balkon, nie ma możliwości pracy w kuchni.

Kuchnia-jadalnia wnętrze w prywatnym domu, zdjęcie

Wiele osób woli mieć powierzchnie robocze jak najbliżej otworów okiennych (ze względu na oświetlenie i możliwość naturalnej wentylacji), ale takie podejście nie zawsze może być zrealizowane: możesz mieć trudności w stosunku wysokości mebli i parapetów, komunikacji lub instalacji dużego sprzętu.

Kuchnie narożne mogą mieć kształt litery G lub U.. Ten zestaw nadaje się do prostokątnych pomieszczeń i pozwoli na opuszczenie miejsca w przeciwległym rogu stołu lub innych mebli.

W przypadku małych i wąskich pomieszczeń odpowiednie są zestawy kuchenne typu liniowego. W tym przypadku powierzchnie robocze są montowane wzdłuż jednej ze ścianek wzdłuż całej ich długości.

Położenie kuchni w domu, zdjęcie

W przypadku stołu i krzeseł w kuchni o wąskiej formie, nie będzie można przydzielić miejsca wzdłuż długiej ściany, ponieważ przy takim podejściu obszar swobodnego przejścia w środku znacząco się zmniejszy. Dlatego lepiej jest stworzyć jadalnię na końcu pokoju przy oknie.

Układ kuchni w prywatnym domu może być kwadratowy: w takim wnętrzu będziesz musiał wybrać pomiędzy praktycznością miejsca pracy lub wygodą jadalni. W nowoczesnych wnętrzach odpowiednie będą meble wielofunkcyjne: na przykład powierzchnie robocze, które przekształcą się w rozkładane stoły lub sofy narożne z zakamuflowanymi niszami do przechowywania.

Zwróć uwagę na jeden z najciekawszych trendów - wyposażenie kuchni w prywatne domki z apartamentem na wyspie. W takim przypadku na środku pokoju będzie niezależna wyspa, która jest stelażem, powierzchnią roboczą z miejscami do przechowywania lub stylizowanym stołem.

Im bardziej kuchnia jest w domu z wyspą - tym bardziej funkcjonalna może mieć taki zestaw. Na przykład można zamontować płytę kuchenną na wyspie i przymocować do sufitu mocny odcinek stylowego kształtu.

Aranżacja kuchni w prywatnym domu, zdjęcie

Nie jest wykluczone, że kuchnia w prywatnym domu będzie miała dwa wejścia do pokoju obok lub na podwórze. W takim przypadku musisz przemyśleć subtelności planowania, ponieważ ciągły ruch ludzi w pokoju będzie przeszkadzał.

Aby zaprojektować kuchnię w prywatnym domu, użyj zestawu linii lub wyspy (w zależności od obszaru). Oddzielne szafki i półki o podobnej konstrukcji można umieścić w pobliżu drzwi, a przy pomocy wysokich mebli - częściowo odizolować przestrzeń, aby ukryć obszar roboczy przed wzrokiem ciekawskich.

Kuchnia-jadalnia w prywatnym domu, zdjęcie

Porozmawiajmy teraz o tym, jak skończyć kuchnię w prywatnym domu. W przypadku podłogi i ścian można używać materiałów o jasnych i ciemnych odcieniach. Skoncentruj się na obszarze pomieszczenia: jeśli kuchnia jest mała, powinno być w niej tyle światła.

Podłoga we wnętrzu kuchni może być ciemniejsza niż reszta schematu kolorów. Do tych celów odpowiedni parkiet, laminat i inne materiały na drewno.

Często podłoga w kuchni zdobią kolorowe kafelki lub linoleum. Takie wykończenie kuchni w prywatnym domu powinno być wystarczająco mocne, odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu.

Fotografia kuchni w prawdziwych domach, fotografia

Konstrukcja ścian w kuchni tego typu może być bardziej różnorodna. Wielokolorowe płytki ceramiczne można układać w geometrycznym stylu. Panele ochronne z tworzywa sztucznego będą wyglądać bardziej stylowo podczas drukowania na powierzchni. Tapeta może zawierać geometryczne, abstrakcyjne, kwiatowe, klasyczne i inne wzory.

Należy pamiętać, że nie wszystkie powłoki do tapet nadają się do kuchni, ale tylko te, które mają solidną podstawę, są łatwe do czyszczenia i nie chłoną tłuszczu.

Dekorowanie ścian kuchni w prywatnym domu, zdjęcie

Oprócz wymienionych materiałów, podczas ozdabiania kuchni w prywatnym domu własnymi rękami, można również użyć innych: metalu, szkła, powierzchni lustrzanych, marmuru, kamienia dekoracyjnego i materiałów imitujących. Nadają się nie tylko do dekoracji ścian, ale także do mebli.

Dowiedzieliśmy się, jak dokończyć kuchnię w prywatnym domu, ale co, jeśli jest ona połączona z innymi pokojami? W tym przypadku pożądane jest stosowanie tych samych materiałów lub co najmniej powłok wykończeniowych o tej samej grubości i podobnej konstrukcji.

Jeśli zdecydujesz się zatrzymać na różnych wykończeniach (na przykład w salonie - na dywanie iw kuchni - na parkiecie) - pomyśl o sposobach maskowania stawów i szwów. Do tych celów możesz użyć listew i cokołów.

Kuchnia z jadalnią w prywatnym domu, zdjęcie

Projekt pracowni kuchennej w prywatnym domu nie musi mieć wspólnej palety. Ale pomiędzy wszystkimi odcieniami dekoracji powinny być gładkie przejścia, a wyraziste kolory lepiej powtarzać w niektórych detalach wnętrza.

Studio kuchenne w prywatnym domu to zjawisko powszechne: ten pokój łączy się nie tylko z salonem, ale także z sypialnią, chociaż ten układ ma swoje wady (zapachy, para i obcy hałas).

W układzie kuchni z salonem w prywatnym domu, partycja może wykonywać kilka funkcji jednocześnie. Po pierwsze, przyczynia się do zagospodarowania przestrzennego wnętrza. Po drugie, niektóre warianty partycji mogą być używane jako półki do przechowywania. Przegroda typu przesuwnego i może być używana jako pełnowartościowe drzwi, całkowicie izolując każdy pokój, jeśli to konieczne.

Studio kuchenne w prywatnym domu, zdjęcie

Aby dowiedzieć się, jak wyposażyć kuchnię w prywatnym domu z przegrodami, dowiedz się o najczęstszych odmianach takich konstrukcji:

  • ścianki z płyt gipsowo-kartonowych Jest uniwersalną opcją. Forma, rozmiar i wygląd tego projektu, który sam wybierzesz. Przegrody na bazie gipsokartonnoy mogą być płaskie i nieporęczne (z wewnątrz niszami), stacjonarne i mobilne. Aby ozdobić taką powierzchnię, można użyć farby, tapety i wielu innych materiałów;

Umeblowanie i dekoracja wnętrz kuchennych

Porozmawiajmy o tym, jak uczynić kuchnię jasną, stylową i nowoczesną oraz jak ją urządzić. Projekt dużej kuchni w prywatnym domu może być bardzo różnorodny: będzie odpowiedni dla nowości wymiarowych technologii, zestawu nietypowych kształtów, mebli z jaskrawymi akcentami kolorystycznymi.

Jak ozdobić kuchnię w prywatnym domu, zdjęcie

Meble w małej kuchni powinny być tak proste, jak to tylko możliwe. Aby zaoszczędzić miejsce, wybierz wbudowany sprzęt wielofunkcyjny, a także spróbuj zainstalować jak najwięcej szaf, tak aby przedmioty przechowywane na półkach nie były widoczne i nie wywoływały zamieszania.

Stylowa kuchnia w prywatnym domu u wielu osób kojarzy się z nasyconymi kolorami. Dlaczego nie uczynić takiego wnętrza bardziej radosnym? Zatrzymaj się na kolorowych, błyszczących fasadach lub meblach z realistycznym nadrukiem fotograficznym.

Projekt dużej kuchni w prywatnym domu, zdjęcie

Kuchnia i jadalnia w prywatnym domu powinny być ze sobą w harmonii. Dlatego przy dekorowaniu obszaru roboczego w nowoczesnym stylu powtórz jego funkcje w obszarze tabel. A jeśli zdecydujesz się pozostać w stylu klasycznym, wiejskim lub prowansalskim - podkreśl wyrafinowanie tych wskazówek za pomocą akcesoriów, tkanin i odpowiednich modeli mebli w miejscu, w którym zbierzesz się na śniadanie, obiad i kolację.

Wnętrze kuchni-jadalni w prywatnym wiejskim domu można ozdobić przy pomocy niektórych akcesoriów:

  • kryte kwiaty na półkach, parapetach lub stole jadalnym;

Teraz, kiedy już wiesz, jak zaplanować kuchnię w prywatnym domu, możesz zacząć działać.

Odnowiona kuchnia zadowoli Państwa kolorystyką, a odpowiedni układ i układ pozwolą połączyć gotowanie i relaks.

Obejrzyj film o tym, jak wyposażyć kuchnię w prywatny dom lub domek z dwoma oknami:

Pomysły połączonego projektu kuchni, jadalni i salonu w prywatnym domu: fotografia rozwiązań wnętrz

Projektujemy stylowe przejście we wnętrzu kuchni: łuki fotograficzne w kuchni i różnorodność składu

Tworzymy nowoczesny projekt kuchni: zdjęcie pomysłów roku 2017 i cechy ich wykonania

Świeże na stronie:

25 pomysłów kuchennych w stylu Współczesnym i porady dotyczące ich projektu: stwórzmy nastrój własnymi rękami

Spektakularna kuchnia w stylu włoskim ze starożytnymi cechami: dekoracja w stylu fotograficznym

Jasne pomysły na projekt kuchni w orientalnym stylu: urok i wyrafinowanie w tradycyjnych detalach

Jak ozdobić kuchnię w stylu eklektyzmu: najlepsze opcje na nietypowy i kolorowy design

Sekrety tworzenia harmonijnej kuchni w Feng Shui: nowoczesne rozwiązania i hołd dla tradycji

Wszystkie materiały opublikowane na stronie są napisane specjalnie dla tego zasobu i stanowią własność intelektualną autorów. Ponowne drukowanie materiałów witryny jest możliwe tylko po określeniu pełnego aktywnego łącza do źródła.

Dodaj komentarz

− 1 = 1