Nazwa kategorii

Zdjęcia z koralików własnymi rękami

Sam obrazek koralików: instrukcje krok po kroku

Czy trudno jest zrobić zdjęcie koralików własnymi rękami? Odpowiedź na to pytanie zależy od technologii, do której należy się stosować. Obraz koralików na kleju jest znacznie łatwiejszy do wykonania. Haftowanie obrazka za pomocą koralików będzie trudniejsze i będzie wymagało więcej czasu, ale otrzymany wynik bez wątpienia zmusi się do dumy.

Aby stworzyć obraz korali na kleju, wymagane będą następujące materiały:

 • ramka na zdjęcie z mocną tekturową podstawą
 • Drut lub nitka
 • Wykałaczka
 • Klej PVA lub "Moment9raquo;
 • Koraliki

Jeśli przygotowałeś wszystko, czego potrzebujesz, możesz zacząć pracę, postępując zgodnie z instrukcjami tej klasy mistrzowskiej:

Kolorowy obraz można znaleźć w Internecie i wydrukować w skali, w której zdjęcie zostanie wykonane, lub, w razie potrzeby, narysować siebie. Również w sklepach są już gotowe zestawy do stworzenia obrazu.

Konieczne jest usunięcie szkła z ramy i odłożenie na bok - nie będzie konieczne tworzenie obrazu.

Wybrany wzór jest przymocowany do kartonowej podstawy ramy, niech wyschnie na chwilę.

Aby określić granice wzoru, przykleimy nić lub drut do podstawy.

Praca z przewodem jest nieco trudniejsza, a do mocowania należy przykleić "Moment9raquo; lub "Moment Crystal". Ta ostatnia jest bardziej odpowiednia do robótek ręcznych - ma przejrzysty wygląd. Ale ma ostry zapach, więc lepiej jest przewietrzyć pomieszczenie podczas pracy. Aby naprawić gwint dobrze dopasowany klej PVA. Przed przystąpieniem do następnego etapu należy dopuścić do wyschnięcia konturów.

Po wyschnięciu konturów można zacząć przyklejać koraliki. Klej nakłada się cienkimi warstwami, a krzywe kulki można wyrównać za pomocą wykałaczki. Ponadto, aby zdjęcie było bardziej płynne, można umieścić na nim coś ciężkiego, gdy klej wyschnie.

Zdjęcia z koralików na kleju można tworzyć z okazji świąt. Sporządzony przez ciebie prezent mile zaskoczy i zaskoczy innych, ponieważ jest wypełniony ciepłem i miłością autora.

Malowanie do 8 marca:

Porozmawiajmy teraz o obrazach haftowanych z koralikami. Aby pracować dla ciebie

Schematy są dostępne w gotowych zestawach do haftowania za pomocą koralików. Możesz też zrobić to samemu: w tym celu musisz wybrać zdjęcie i specjalny program, aby podzielić go na małe komórki na koraliki.

Konieczne jest rozciągnięcie płótna na ramce do haftowania. Ponadto zamiast płótna można użyć płótna lnianego lub bawełnianego, najważniejsze jest to, że materiał jest gęsty i gładki. Krawędzie płótna muszą zostać przetworzone. Kolory kulek i najdogodniej oznaczają liczby, a zatem łatwiej jest rozdzielać kulki o małej pojemności, a także zdolność do wyliczyć siebie. Przykład takiego znacznika na zdjęciu:

Pożądane jest, aby natychmiast spróbować wziąć pod uwagę ile koralików zajmie.

Pierwszym krokiem jest naprawienie wątku. Odbywa się to w następujący sposób: igła jest delikatnie włożona z niewłaściwej strony, następnie jest wyświetlana na przedniej stronie, tak aby pozostał mały koniec. Na odwrotnej stronie powinien być mały kawałek nici. Następnie igła rozciąga się w drugim rogu i znowu kieruje się w niewłaściwą stronę. Powtarza się to jeszcze kilka razy. Podczas tkania często używamy metody szycia, która wygląda jak krzyż haftu. Wyróżnia się tym, że przy pomocy pierwszej techniki wykonuje się niekompletne ściegi, jak pokazano na schemacie

Wybierz pierwszy, odpowiadający kolorowi schematu, koralik. W wizualnie prezentowanej komórce w lewym dolnym rogu wprowadzana jest igła od strony niewłaściwej strony. Kulkę kładzie się na igłę i usuwa z prawego górnego rogu. Zgodnie z tym schematem, cała seria jest haftowana. Konieczne jest również ciągłe podążanie za wzorami za kolorami koralików.

Przejście do innego rzędu odbywa się w następujący sposób: igłę należy włożyć z niewłaściwej strony górnego rogu w prawą stronę i przesunąć ją do przodu. Teraz każdy koralik zostanie ustalony od góry do dołu. Końcówka nici jest przymocowana od niewłaściwej strony za pomocą splotu pomiędzy włóknami wstęgi. Końcówka nie powinna być większa niż jeden centymetr.

Przed powieszeniem zdjęcia na ścianie, myje się go w wodzie z mydłem, po czym suszy się ręcznikiem i prasuje. Następnie zdjęcie można umieścić w ramce i odważnie powiesić w dowolnym pomieszczeniu. Oto ukończone dzieło:

Własny haftowany obraz może być również obecny w obecnych, bardzo niewiele osób będzie pozostawać obojętny wobec takiego oznaczenia uwagi - w rzeczywistości na haft zabierze dużo czasu i pracy.

Możesz także obejrzeć wideo z klasami mistrzów na temat tworzenia zdjęć z koralików:

Zdjęcia z koralików własnymi rękami

Bardzo nam przykro, ale wnioski otrzymane z adresu IP są podobne do tych automatycznych. Z tego powodu jesteśmy zmuszeni tymczasowo zablokować dostęp do wyszukiwania.

Aby kontynuować wyszukiwanie, wprowadź znaki z obrazka w pole wejściowe i kliknij "Send9raquo;.

Twoja przeglądarka ma wyłączone ciasteczka. Yandex nie będzie mógł Cię zapamiętać i poprawnie zidentyfikować w przyszłości. Aby włączyć obsługę plików cookie, skorzystaj z porad na naszej stronie pomocy.

Prawdopodobnie żądania automatyczne nie należą do ciebie, ale do innego użytkownika, który trafia do ciebie z tego samego adresu IP. Musisz wprowadzić znaki w formularzu, po czym zapamiętamy Cię i będziemy w stanie odróżnić od innych użytkowników pochodzących z tego adresu IP. W takim przypadku strona CAPTCHA nie będzie Ci przeszkadzać od dłuższego czasu.

Być może twoja przeglądarka ma dodatki, które mogą ustawiać automatyczne zapytania do wyszukiwania. W takim przypadku zalecamy ich wyłączenie.

Możliwe jest również, że komputer jest zainfekowany programem antywirusowym, który wykorzystuje go do zbierania informacji. Może powinieneś sprawdzić system pod kątem wirusów.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy lub chciałbyś zadać pytanie naszemu zespołowi pomocy, skorzystaj z formularza opinii.

Jeśli żądania automatyczne pochodzą z twojego komputera i wiesz o tym (na przykład, musisz wysyłać podobne żądania do Yandex), zalecamy skorzystanie z usługi Yandex.XML specjalnie zaprojektowanej do tego celu.

Zdjęcia z koralików własnymi rękami

Dziś bardzo popularne są różnego rodzaju wyroby rzemieślnicze i rzemieślnicze, wykonywane samodzielnie. Takie techniki jak frezowanie i haftowanie koralikami zajmują szczególne miejsce wśród najpopularniejszych ręcznych produktów. Ten rodzaj haftu i beadwork ściśle krzyżuje się z techniką "liczenia krzyża". Dlatego wiele zdjęć jest haftowanych paciorkami według wzorów do haftu krzyżykowego. Główną cechą takiego haftu jest jego masywne i piękne odbicie. Zastanówmy się, w jaki sposób zdjęcia koralików wykonane są własnymi rękami, weźmiemy pod uwagę wszystkie cechy i subtelności technik.

Podstawowe etapy haftowania obrazu za pomocą koralików

Technologia tworzenia obrazu haftowanego koralikami, w jego technologicznej esencji, przypomina zwyczajowy haft krzyżykowy.

Podstawowe etapy produkcji takich wyrobów przedstawiają się następująco:

 • Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to wybrać obwód. W haftach z koralikami dla początkujących dostępne są specjalne, gotowe zestawy, które są bardzo wygodne w użyciu.

Ważne! Jako schemat możesz również zrobić dowolne zdjęcie i przetworzyć je w specjalnym programie komputerowym, który tworzy wzory do haftowania za pomocą koralików.

 • Po pracach przygotowawczych i doskonale wyposażonym miejscu pracy, gdzie znajdują się: zarys, schemat, albo włókna pojedynczego włókna elementarnego, specjalną igłę do haftu, nożyczki, małą łyżeczką, koralików wielobarwne, pojemności na jego podstawie, można przystąpić do pracy.
 • Najpierw przeciągnij płótno na ramce do haftowania. Canva może być również zastąpiona innym płótnem lnianym lub bawełnianym o gęstej strukturze i płaskiej powierzchni. Najważniejsze, że materiał nie ma żadnych wzorów.

Ważne! Konieczne jest natychmiastowe określenie wielkości obrazu, a także z której strony wygodniej będzie rozpocząć haftowanie.

 • Przetwórz krawędzie płótna. Posortuj koraliki za pomocą małych pojemników, skąd będzie ci wygodnie dostać się do pracy, oznacz je numerami dla wygody.
 • Wybierz wygodną igłę i nitkę do haftowania.

Ważne! Lepiej jest użyć specjalnej nitki, która nie będzie widoczna podczas tkania.

 • Po wszystkich przygotowaniach możesz rozpocząć haftowanie. Zabezpiecz gwint, wkładając igłę z niewłaściwej strony. Następnie przynieś go do przodu i zostaw mały napiwek. Mały kawałek nici musi pozostać po niewłaściwej stronie. Następnie naciągnij igłę w drugim rogu i odłóż na lewą stronę. Więc powtórz kilka razy.
 • Podczas haftowania spróbuj użyć metody policzalnego haftu. W swej istocie jest ona podobna do haftu krzyżykowego. Ale ta technika używa niepełnych szwów (półkole).
 • Wybierz pierwszą ściegę odpowiadającą kolorowi obwodu. W prezentowanej klatce wzrokowej włóż igłę ze złej strony do lewego dolnego rogu. Teraz nawlecz nitkę i wyciągnij igłę z prawego górnego rogu. Następnie włóż igłę do lewego dolnego rogu następnej komórki. Naprowadź kolejny koralik i wprowadź igłę w prawym rogu. Wyhaftuj więc całą serię zgodnie ze schematem.

Ważne! Stale obserwuj kolor pożądanych koralików.

 • Po przejściu do następnego rzędu, włóż igłę z niewłaściwej strony prawego górnego rogu do przedniej strony. Każda kulka zostanie teraz naprawiona od góry do dołu.
 • Koniec nitki jest ustalany za pomocą splotu pomiędzy włóknami samej wstęgi, ale niekoniecznie po niewłaściwej stronie.

Ważne! Końcówka nie powinna być większa niż jeden centymetr.

 • Gotowy obraz koralików własnymi rękami, zanim ozdobisz ramkę, delikatnie umyj w mydlanej wodzie, osusz ręcznikiem i żelazkiem.

do treści ↑

Dość powszechną i nieskomplikowaną opcją tworzenia obrazów z koralików jest tkanie na maszynie lub bez płótna. Ta technika jest dość prosta i fascynująca.

Ważne! Jeśli nie ma specjalnego urządzenia, można używać proste ramę drewnianą o młotkowanej paznokci, które są umieszczone na górnej i dolnej równolegle do siebie w odległości od 5 mm (korzystnie o wielkości perełek).

To tkactwo jest dość pracochłonne, ale wynik na pewno ci się podoba. W przypadku tego rodzaju paciorków, nici muszą być rozciągnięte tak ciasno, jak to możliwe.

 • W wątku roboczym wpisz wymaganą liczbę perełek, która odpowiada schematowi kolorów twojego obwodu.
 • Gdy seria zostanie wybrana, nawiń ją pod napiętymi sznurkami i rozłóż każdy koralik tak, aby były oddzielone tymi strunami.
 • Obróć igłę w przeciwnym kierunku i rozciągnij nici we wszystkie perełki.

Ważne! Jeśli zdjęcie paciorków własnymi rękami jest dość duże, musisz mieć specjalną igłę do tkania gobelinów.

 • Delikatnie wyciągnij powstały rząd i wyprostuj go. Każda kolejna seria jest wykonywana w ten sam sposób.

Ważne! Tkanie jest wygodne do wykonania, jeśli użyjesz zwykłego schematu do haftowania krzyżykiem. Otrzymany koralikowy panel można wkleić na karton lub oprawić w ramkę, zawieszoną na ścianie.

Zroszony wzór na bazie kleju

Zrobić zdjęcia z koralików mogą być nie tylko w technice haftu i tkactwa - Można także zastosować technikę kleju.

Etapy pracy przy tworzeniu wzoru koralików w technologii klejenia są następujące:

 • Znajdź odpowiedni rysunek. Aby to zrobić, lepiej wybrać prosty, o gładkich przejściach i liniach, motyw.

Ważne! Wspaniałą opcją będą zdjęcia przedstawiające sylwetki ludzi, mozaikę lub odmiany witraży.

 • Wydrukuj zdjęcie na kolorowej drukarce w skali jeden do jednego, przyklej je na solidnym fundamencie.
 • Utwórz krawędź rysunkową. Aby to zrobić, weź piękny sznur wykończeniowy lub tylko nitkę, przyklej je do podstawy.

Ważne! Przy wyborze kleju lepiej jest wybrać taki, który będzie miał przejrzysty wygląd i dobrze będzie trzymał koraliki. Przy takich zadaniach "Moment Crystal" wykonuje dobrą robotę. Ma jednak jedną wadę - nieprzyjemny, ostry zapach. Dlatego pracując z nim należy dokładnie przewietrzyć pomieszczenie.

 • Po wyschnięciu konturu można przystąpić do klejenia perełek w małych obszarach. W takim przypadku klej należy nakładać małymi warstwami, tak aby jego nadmiar nie spływał po kulkach.
 • Koraliki, które nie układały się zbyt gładko lub "wysunęły się" z ich miejsca, powinny być delikatnie poprawione wykałaczką.

Ważne! Na klejonych obszarach można uciskać - dzięki temu koraliki będą wyglądać równomiernie.

 • Po całkowitym wyschnięciu kleju na obrazie można umieścić produkt pionowo. Jeśli niektóre koraliki znikną, przyklej je ponownie, nakładając klej na pusty obszar.

Gotowy panel w pięknej ramie i powiesić na ścianie. Obraz koralików własnymi rękami w technologii klejenia będzie miał oryginalny wygląd i zachwyci wszystkich.

Proces tworzenia obrazu kulek z rąk - to czasochłonne, ale bardzo interesująca i ekscytująca praca, która przypadnie do gustu wielu początkujących igieł kobiet.

Dodaj komentarz

+ 48 = 49