Nazwa kategorii

Kwitnące rośliny doniczkowe

Kwitnące kwiaty domu. 17 pięknie kwitnących roślin domowych, które przemienią Twój dom!

Latem można cieszyć się zielenią, zamieszaniem w swoim ulubionym ogrodzie w domku. Początek jesieni również nie ogranicza się do kolorów. Ale jest na ulicy. I chcę wrócić do domu i podziwiać mini-ogród. Pomóż w tym pięknie kwitnącym kwiatom. Cieszą nas przyjemną zielenią i kolorowymi kwiatami.

Kwiaty pokoju kwitną przez cały rok, bezpretensjonalnie

Zalecamy sadzenie bezpretensjonalnych, kwitnących kwiatów w pomieszczeniach, ponieważ rośliny te łatwo dostosowują się do warunków pokojowych. A opieka nad nimi jest bardzo prosta. Często wystarczy regularnie podlewać rośliny do kwitnienia w pomieszczeniach, aby jak najlepiej cieszyć się ich kolorami.

Abutilone (klon wewnętrzny) kwitnie tak szybko, jak dzień staje się wystarczająco długi i zanika późną jesienią. Ale ten czas można wydłużyć na całą zimę, jeśli stworzysz dla niego dodatkowe oświetlenie. Ta roślina wygląda jak mały klon. Kwiaty abutilona małe, w formie przypominają małe dzwoneczki. Ich odcień może być od żółtego do czerwonego.

Anthurium, drugie imię to "Szczęście męża". Te piękne kwiaty domu w doniczkach mają mięsiste ciemnozielone liście. Kwiat przypomina ucho białe, różowe lub żółte. Jest zawsze otoczony kontrastującym odcieniem, ale nie zielonym.

Pelargonium - Kwitnące rośliny doniczkowe to zwarty krzew o niewiarygodnej liczbie małych kwiatów. Ich odcienie wahają się od białego do czerwonego i karmazynowego. Same kwiatostany mogą być proste lub frotte.

Bodziszek wspaniały wygląda jak poprzedni kwiat. Ale wciąż inaczej. Przynajmniej w tym, że liście wydzielają specyficzny zapach. Może przypominać zapach róży, bzu, cytryny lub mięty. Te piękne rośliny doniczkowe były często uprawiane przez nasze babcie.

Fiolet Umbra (Senpolia). Te kwiaty kwitnące w domu przez prawie cały rok stały się powszechne. Wszystko z powodu ich szerokiego zakresu odcieni, bezpretensjonalności i łatwej reprodukcji. Fiolet to mały krzew gęstych i okrągłych liści. Jej kwiaty mogą być proste, frotte, a nawet płatki, kończące się falami. Ich wygląd, podobnie jak cień, zależy od odmiany rośliny.

Dekoracyjne rośliny kwitnące w pomieszczeniach

Boże Narodzenie (dekabrysta) ma liście, które przypominają długi łańcuch. Na ich końcu w stosownym czasie pojawiają się świece-kwiaty w różnych odcieniach.

Gloksynie bardzo ukochane przez wiele babć. W wioskach na parapetach na pewno się spotkają. Liście gloksynii są podobne do liści fiołków. Ale kwiat jest wielkim aksamitnym dzwonkiem. Ich odcienie i wygląd krawędzi są różne. W końcu istnieje prawie 50 gatunków.

Mówiąc o pokoju kwiatowym w domu, trzeba o tym pamiętać jaśmin gardenia. Ma gęsty zielony kolor z błyszczącymi powierzchniowymi liśćmi. Stanowią doskonałe tło dla dużych, pachnących białych lub kremowych kwiatów. W zależności od odmiany mogą być proste lub frotte.

Begonia - ten kwitnący dom kwitnie w formie małego krzewu o szerokich mięsistych liściach, wzdłuż krawędzi ozdobionych małymi zębami. Ich odcień różni się w zależności od odmiany, więc może być całkowicie zielony, a także brązowy lub fioletowy. Jej kwiatostany różnią się także w zależności od odmiany i różnią się kształtem i kolorem.

Orchidea Phalaenopsis. Jego kwiaty są pomalowane na złoty kolor i ozdobione brązowymi plamami. Storczyki tworzą wyjątkową delikatną atmosferę w pomieszczeniu. Dbanie o phalaenopsis wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, ale warto.

Milch Milla. Jego kwiaty są bez wyrazu. Są bardzo małe, w kolorze żółtym. Ozdobny do tej rośliny dodaje ekspresowy bract, który jest utworzony przez jasne płytki liściowe. Istnieje wiele takich kwiatów i znajdują się one na wszystkich gałęziach.

Aby zadowolić dom, piękne rośliny domowe niekoniecznie muszą kwitnąć. W końcu mogą mieć tak wyraziste liście, że staną się prawdziwą dekoracją domu.

Pierwszy taki kryty kwiat - na przemian. Ma kształt buszu. I jego liście zaczynają wyrastać bezpośrednio z bazy. Każdy z nich ma podłużny kształt i rozciąga się w górę. Górna strona arkusza ma tradycyjny zielony odcień. Dno pomalowane jest różowym i karmazynowym odcieniem.

Następny kwiat będzie diffenbachia. Jego liście mogą różnić się rozmiarem i kolorem. Ale zawsze będą miały swój unikalny wzór kreskόw i kropek. Ponadto na wiosnę może kwitnąć kolbę. Ale podlega to warunkom kultywacji.

Maranta również zasługuje na uwagę ze względu na niezwykły kolor owalnych liści. Wzdłuż sadzonek znajdują się jasnozielone plamki, z których czerwone żyły odbiegają od krawędzi. Warto zauważyć, że w nocy ta roślina zamienia liście w tuby.

Wszystkie rośliny mogą uczynić osobę trochę szczęśliwszą. Zauważono jednak, że niektórzy z nich potrafią stworzyć wokół siebie wyjątkową atmosferę.

  1. Spathiphyllum - pierwszy z takich krytych kwiatów, który z pewnością przyniesie szczęście kochance domu. Jego liście wyglądają jak otwarte dłonie. Kwiatostan o tym samym kształcie, ale biały. Zewnętrznie są bardzo podobne do kalii.
  2. Powyższe fioletowy przynosi także pokój domowi. Jest symbolem wiecznego oddania.
  3. Aikhrizron w ludziach otrzymało nazwę "Drzewo szczęścia i miłości". Jego mocna łodyga zwieńczona jest mnóstwem gałęzi, na których rosną małe, gęste liście. Nadal wyglądają jak monety. Dlatego ten houseplant jest często nazywany "drzewem pieniędzy".
  4. Chlorophytum nie tylko oczyszcza powietrze w pokoju, ale także tworzy atmosferę pokoju i wzajemnego zrozumienia w nim. Ten kwiat domu jest znany wszystkim, ale jego nazwa nie jest tak dobrze znana. Na zewnątrz przypomina krzew trawiasty, który strzela strzałami. Niemal natychmiast nowe rośliny chlorofilu zaczynają rosnąć na kilku końcach tych strzał.
  • Dodawanie środków ludowych w domu.

Dobra gospodyni nic nie traci, wszystko idzie do akcji! Dlatego rośliny rosnące w pomieszczeniach rosną jako drożdże. A kwiaty pokoju kwitną - nigdzie nie ma piękniej! Pomaga w tym karmieniu domowych kwiatów ludowych.

Wielu miłośników jedzenia świeżych jabłek, gruszek i innych owoców i jagód marzy o swoim ogrodzie, ale go nie ma. Dom-v-sadu.ru odkrył, że teraz można stworzyć sad owocowy n.

Ci, którzy wybierają rośliny pnące do ogrodu, wkrótce ocenią swoją godność. Ponadto, że rosną z dużą prędkością (czasami bardzo szybko), winorośli są ozdobione dekoracyjnych liści lub.

Co sadzić na sadzonkach w styczniu

Duże plony nawet z małej działki

Kwitnące rośliny doniczkowe

Efektywnie i obficie kwitnące rośliny domowe - piękna ozdoba wnętrza domu, mieszkania czy biura. Są one niezbędne do poprawy środowiska, aw instytucjach dla dzieci są przedmiotem obserwacji i eksperymentów.

Pięknie kwitnące, a także ozdobne liście, wzbogacają powietrze tlenem, pochłaniają dwutlenek węgla i zanieczyszczenia, a także uwalniają fitoncydy. Aromat geranium leczy ból głowy, zapach form jaśminu, róż, cytrusów poprawia psycho-emocjonalne tło. Hodowcy zgromadzili liczne hybrydy i formy dorosłych roślin, które kwitną obficie przez cały rok. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele z nich służy jako prezenty, dekoracja wystaw i świąt oraz kwiaty cięte - do tworzenia bukietów.

Rozmiar i kolor corolli i kwiatostanu mogą się znacznie różnić nawet w obrębie tego samego rodzaju, odmiany roślin. W grupie pięknie kwitnącej występują różne formy życia: krzewy, semishruby, bulwiaste, sukulenty, trawiaste. Są przedstawicielami wielu rodzin botanicznych, "imigrantów" z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej.

W warunkach naturalnych przodkowie pięknie kwitnących roślin domowych przystosowanych do pory roku: suche i mokre. Wymagają krótkiego okresu odpoczynku, różnych warunków podczas kwitnienia i odpoczynku. Wszystkie powyższe cechy powinny być brane pod uwagę przy umieszczaniu kwiatów w doniczkach we wnętrzu. Kupując w sklepie, konieczne jest stworzenie warunków, które przypominają warunki szklarniowe lub szklarniowe. Bez aklimatyzacji mogą stracić dekoracyjność, wyschnąć. Wszystkie rośliny kwitnące wymagają więcej światła niż dekoracyjne i liściaste. Lepiej, jeśli są blisko okna, wielu potrzebuje dodatkowego oświetlenia jesienią i zimą.

Bezpretensjonalne kwitnące rośliny doniczkowe

Dla początkujących kwiaciarni bardzo często trzeba wybierać między roślinami tradycyjnymi i egzotycznymi. W przypadku braku doświadczenia, lepiej zacząć od rozcieńczenia w pokoju bezpretensjonalnych okazów. Obejmują one obficie kwitnące rośliny z rodziny pelargonii - strefy pelargonowe i wielkokwiatowe. Znane w rozmiarach coroncerów są frotte i nie frotte. W pewnym momencie strefa geranium była nazywana "kwiatem filistyńskim" dla szerokiej dystrybucji. W przeciwieństwie do niego, wielkokwiatowe - jest uważane za "królewskie", "królewskie". Ale teraz ta postawa została zastąpiona przez wzrost zainteresowania wszystkich geranium. Jak najpiękniej kwitnące, Pelargonium, jak dobre oświetlenie, z brakiem światła słonecznego rozciągają się. Nowe odmiany geranium różnią się od tradycyjnej, zwartej formy, prawie ciągłym, bardzo obfitym kwitnieniem.

Begonie są zdumieni różnorodnością form. Jeśli tylko te rośliny znajdą się w kolekcji, nadal będą zróżnicowane. Begonie rosną na ulicy iw pomieszczeniach zamkniętych, występują w nich frotte i proste formy. Niewymagający warunków, zasługują na miłość kwiaciarni wszystkich pokoleń.

Fani sukulentów uważają, że najpiękniejsze kaktusy kwitnące są. Większość z nich jest bezpretensjonalna, kwitnie, ale nie wszystkie w pewnych warunkach. Sukulenty i skromne Kalanchoe należą do ich sukulentów, a ich kwiatostany mogą mieć zupełnie inny kolor.

Eshinanthus to bardzo piękna roślina, która nie wymaga szczególnej opieki. W sprzyjających warunkach tworzy liczne kwiaty kanalików zebrane w kwiatostan. Dorosły jako roślina doniczkowa z ampelem.

Piękne rośliny kwitnące wymagające uwagi

Niektóre zielone zwierzęta wymagają specjalnych warunków uprawy i pielęgnacji, dla których wdzięczność jest przyjemna z pięknym kwitnieniem. Takie rośliny obejmują clerodendrum, gatunki Thomsona są szeroko rozpowszechnione, z licznymi biało-czerwonymi kwiatami zebranymi w kwiatostanach wiechowatych. Istnieją inne nie mniej piękne gatunki, na przykład k. Ugandyjskie i genialne.

Wspaniała, ale kapryśna azalia przyciąga uwagę wielu kwiaciarni, ale nie każdy może się z nią zaprzyjaźnić. Kwiaty są jasne, liczne, azalie to interesująca odmiana odmian.

Pentas i Ixora, pokrewne rośliny, które wyróżniają się jasnymi kwiatami zebranymi w kwiatostany parasolowe. Mogą kwitnąć o każdej porze roku, przez długi czas. Z należytą uwagą tworzą zwartą i bujną krzew pokrytą dużymi "czapkami" jasnych kwiatostanów.

Pokój Bougainvillea - wyróżnia się jasnymi przylistkami o średnicy do 6 cm, o różnych kształtach. Zapewniając roślinom optymalne warunki, możliwe jest uzyskanie obfitego kwitnienia, które potrwa 7 miesięcy.

Bardzo kapryśna i kapryśna kaleliaria, prawdopodobnie nikogo nie pozostawi obojętnym. Jego niezwykłe kwiaty przypominają buty, a jasny kolor przyciąga tyle, że chcesz cały czas patrzeć na kwitnącą roślinę. W kwiaciarstwie pokojowym kalceolaria jest szeroko rozpowszechniona w mieście i kwiatach oraz licznych mieszańcach.

Piękne rośliny kwitnące w domu iw pracy

Hodowcy kwiatów wybierają kształty i odmiany zgodnie ze swoim smakiem i nastrojem. Bardzo wielu jak mała delikatna sentropolia fialkotsvetnaya (fioletowa uzambarskaya). Jest bardziej odporny na cień niż inne piękne rośliny kwitnące, ale z silnym cieniowaniem nie daje pąków. Nie toleruj fioletowych ostrych wahań temperatury powietrza, chłodnych pomieszczeń i przeciągów. Ale łatwo pogodzić się z brakiem wilgoci. Wiele gesnerievye (gloksynia, streptocarpus), pierwiosnki (cyklamen) mają okres odpoczynku o różnym czasie trwania, ale reszta roku z dobrą zawartością obficie kwitnie.

Fani storczyków lubią ich wykwintne, szlachetne "buty". Pojawiły się liczne piękne i niedrogie hybrydy. Bukiet ciętych orchidei lub doniczka z kwiatkiem to idealny prezent. Aby nie niszczyć storczyków, stwórz warunki, które przypominają naturalne: dobre oświetlenie, wysoka wilgotność, warstwa drenażowa do oddychania powietrzem korzeni.

Amarylis i rozszczepienie to jedne z najpiękniejszych roślin cebulkowych. Zachwycają się wyjątkowo jasnymi i dużymi kwiatami, które można kroić na bukiety. Poinsecja i jej różne odmiany (różowe, białe), uzupełnione tradycyjną czerwienią. Okazy z rodzaju Spathiphyllum (rodzina aroidów) urozmaicają delikatnymi białymi kwiatami żywe zamieszki kolorów geranium, Kalanchoe i hibiskusa.

Odwiedzający z tropików - hibiskus jest oszałamiający dzięki dużym, pięknym kwiatom. Przy dobrej pielęgnacji hibiskus kwitnący stanie się symbolem każdego pomieszczenia. Anthurium trudno pomylić z innymi roślinami. Jego niezwykłe "kwiaty" są tworzone przez kolbę i rozszerzoną szypułkę. Istnieje wiele odmian gloksyny, primulas, cyclamens do dekoracji wnętrz. Doskonale łączą wdzięczny kształt kwiatów i kolor liści.

Dzięki różnym pięknie kwitnącym roślinom domowym - bezpretensjonalnym i wymagającym, zawsze istnieje możliwość nadania pomieszczeniu przytulności, świeżości i blasku. Zielone zwierzęta domowe będą cieszyć się obfitym kwitnieniem tylko wtedy, gdy będą miały odpowiednią opiekę pielęgnacyjną.

piękne rośliny kwitnące

Smithan odnosi się do rodziny Gisnerian. Rodzima kraina to południe Meksyku i Gwatemali. Roślina ma bardzo podobny wygląd do koloru. Główną różnicą jest to, że Smithite ma okres odpoczynku zimowego. Nowoczesne odmiany i hybrydy mają zwarty wygląd i ciekawą kolorystykę kwiatów. Dlatego są one bardziej odpowiednie do uprawy w pokojach. Najbardziej efektywny wygląd w okresie kwitnienia, który zaczyna się na końcu Czytaj dalej →

Dzwonek (dzwonek) odnosi się do rodziny Bellflowers. Naturalnym obszarem jest Morze Śródziemne. Ta roślina "w ludziach" była nazywana "panną młodą", dla delikatnych i uroczych różyczek białych lub niebieskich. Bardzo piękne wyglądają rośliny obu kolorów, Czytaj dalej →

Ifaion należy do podrodziny Cebula rodzina Amaryllous. Ojczyzna - południowe stany Brazylii, Argentyny i Urugwaju. Ogólnie rzecz biorąc, jest to raczej niepozorna, miniaturowa, piękna roślina kwitnąca. Główną zaletą - pachnące kwiaty, które w nadmiarze pojawiają się Kontynuuj czytanie →

Jasmine należy do rodziny oliwek. Ojczyzna - subtropikalne i tropikalne regiony Europy, Azji i Afryki. Ze wszystkich gatunków w pokojach Jasmine Sambac jest powszechna. Gatunek ten, nawiasem mówiąc, może również nazywać jaśmin arabski lub indyjski, chociaż wciąż jest tą samą rośliną. Kontynuuj czytanie →

Lantana należy do rodziny Verbena. Naturalnie rośnie w Afryce i tropikach Ameryki. Spośród różnych gatunków w pokojach wskazane jest wyhodowanie jednego: Lantana ciernisty (Lantana camara). Hodowcy przynieśli dość piękne odmiany i hybrydy. Ponadto Czytaj dalej →

Gloksynia jest bardzo piękna podczas kwitnienia. Wielu kwiaciarni uwielbia ją za to. Roślina o zwykłym kształcie kwiatu jest dość łatwa do kupienia, ale z frotte - jakoś nie trafiła do mnie w sprzedaży. W zeszłym roku widziałem w sklepie nasiona tej gloksynii. Wiem, że kontynuuj czytanie →

Kislitsa występuje na wszystkich kontynentach i w strefach podzwrotnikowych oraz w umiarkowanych szerokościach geograficznych (w sumie około 800 gatunków). W pokojach najczęściej spotykane są: Acidicum trójkątny (oxalis triangularis), Kislitsa Depp (oxalis deppei), a także Kislitsa Oortgis (oxalis ortgiesii). Wszystkie rodzaje bardzo Czytaj dalej →

Calceolaria to pięknie kwitnąca roślina, która należy do rodziny Calceolaria. Wcześniej została skierowana do rodziny Noricorne. Ojczyzna - Ameryka Łacińska. To bardzo piękna i oryginalna roślina. Obficie kwitnie niezwykłe, jasne (żółty, czerwony, biały) Kontynuuj czytanie →

Vallota (cirtantus) - piękna roślina kwitnąca z rodziny Amarylloid. W warunkach naturalnych rośnie na południu Afryki. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo bezpretensjonalne, ale aby zobaczyć rozkwit tego piękna, należy przestrzegać prawidłowego systemu nawadniania. Kontynuuj czytanie →

Orchidea - ogólna nazwa roślin najbardziej rozległej rodziny roślin kwiatowych, Orchidea (lub Orchis). Ukazuje się na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy i praktycznie wszystkich stref klimatycznych. Zainteresowanie storczyki ludzie wykazały od czasów starożytnych, biorąc pod uwagę Kontynuuj czytanie →

Dodaj komentarz

26 − 20 =