Nazwa kategorii

Sadzarka ziemniaków własnymi rękami

Sadzarka ziemniaków własnymi rękami.

W tym artykule opowiem Wam o mojej maszynie do robienia ziemniaków, zrobionej przeze mnie, której używam od kilku lat. Od kiedy to zaprojektowałem, o sadzeniu ziemniaków "pod łopatą", zapomniałem. Po pierwsze, powiem wam o zasadzie jego pracy, a także o samym projekcie, ze zdjęciem i oczywiście wideo!

Zasada sadzarki do ziemniaków.

Zasada jego działania jest taka, że ​​podczas przesuwania minitraktora obracają się koła sadzarki ziemniaków, wzdłuż których oś obraca się ze spawaną gwiazdą wiodącą. W pionie nad gwiazdą wiodącą znajduje się jeszcze jedna gwiazda. Między tymi gwiazdkami znajduje się łańcuch, na którym spawana jest tak zwana łopatka, aby uchwycić ziemniaki z leja. To wszystko zasada działania. Porozmawiajmy teraz o samym projekcie.

Do wytwarzania ram musimy profilu, weźmiemy przykład 60 x 30, koła mogą być wykonane z butli z gazem, po prostu wycinane z nim para pierścieni, 100 mm i będzie naszych kolejnych kołach lub na rurze o średnicy około 400 mm.

Uwaga, proszę! Przed przystąpieniem do cięcia cylindra należy najpierw usunąć pozostały gaz.

Czołówka, której potrzebujemy, w przybliżeniu 270 mm i 40 zębów. Takie gwiazdy stały wcześniej na kombajnach "Niva". Druga gwiazda potrzebna na 15 zębów. Dla nich wybieramy łańcuch. Dla dwóch bunkrów kopaczy ziemniaków mamy naturalnie parę gwiazd o 40 zębach, parę gwiazd z 15 zębami i parę łańcuchów.

Ostrza są wykonane z drutu (10) okrąglaków mm okręgu o średnicy 50-60 mm i poniżej przyspawana poprzeczne dwóch łuków, które w powietrzu i ziemniaki nie są przyklejone do ostrza. Istnieją przypadki, gdy sadzeniaki są małe i wiosła przechwytuje dwie bulwy, że tego uniknąć, należy albo zbierać ziemniaki bardziej monotonny rozmiar lub tył ludzi ziemniaczane siedzieć i kciuk do mycia nadmiar ziemniaków, tak jak w naszym przypadku.

Ostrza są spawane z krokiem 270 mm, od tego kroku będzie zależeć od odległości między ziemniakami.

Bunkry wykonane są z ramy i blachy 1,5 mm. Aby ziemniaki wpadły dokładnie do koryta, rury o średnicy 100 mm i szczelinie pod łańcuchem są zainstalowane na zewnątrz leja.

Następnie wykonujemy łapy, które będą rysowały łóżka dla ziemniaków, a za nimi dostosowujemy strukturę, która jest pobierana z otwieraczy, która zasypia z łożem ziemniaków, tworząc gładki mały guzek.

Wideo planety do ziemniaków własnymi rękami.

Podsumowując, pokażę Wam kilka filmów, w których opowiadam o jego konstruktywnej części i procesie pracy.

Dziękuję wszystkim za uwagę, powodzenia w budowaniu i bogatym zbiorom!

1 komentarz

Znakomita wyrówniarka do ziemniaków okazała się! Dzięki za artykuł, bardzo przydatny)

Jak zrobić strugarki ziemniaczane we własnych rysunkach i krok po kroku instrukcje montażu

Ręczna sadzarka do ziemniaków przeznaczona jest do siewu ziemniaków na małych i średnich działkach gospodarstwa domowego. Sadzarka do ziemniaków pod motoblokiem jest uniwersalnym urządzeniem agrotechnicznym, wygodnym w użyciu na dużych polach uprawnych i niewielkich lądowiskach. W artykule opowiem, w jaki sposób przygotować strugarki do ziemniaków własnymi rękami, podać szczegółowe instrukcje i rysunek.

Sadzarka do ziemniaków jest narzędziem agrotechnicznym służącym do siewu sadzeniaków ziemniaka. Sadzarka do ziemniaków jest podzielona na dwa rodzaje:

 1. ręczna sadzarka do ziemniaków;
 2. sadzarka do ziemniaków na motoblok, mini traktor.

Sadzarka do ziemniaków: podstawowe zalety agrotechniczne

Sadzarka ziemniaków w przeciwieństwie do tradycyjnej metody sadzenia ziemniaków wyróżnia się dużą listą zalet i zalet:

 • nie wymaga wysiłku fizycznego;
 • ułatwia procedurę siewu;
 • równomiernie rozprowadza bulwy do dołu sadzenia;
 • Materiał siewny rozprowadza się na tej samej głębokości;
 • nie wymaga specjalnych umiejętności i dodatkowego szkolenia;
 • wysoka wydajność;
 • łatwość konserwacji;
 • długi okres operacyjny;
 • dostępność w cenie.

Służy do sadzenia każdego rodzaju ziemniaków. Zwiększa wydajność ziemniaka dzięki unikalnej zdolności dokładnego rozprowadzania materiału siewnego na właściwą głębokość i odległość od siebie. Przeczytaj także artykuł: → "Sadzenie ziemniaków na Mitlajderu".

Ręczna sadzarka do ziemniaków: zasada działania i jej główne elementy

Ręczna sadzarka do ziemniaków jest doskonałym pomocnikiem przy sadzeniu ziemniaków na małych działkach. Możesz go kupić w gotowej formie w wyspecjalizowanych sklepach, a także tworzyć własnymi rękami. Zróbmy szczegółowy rysunek ręcznego sadzarka do ziemniaków:

Rozważmy szczegółowo zasadę działania uziemienia ręcznego:

 1. Materiał do sadzenia umieszcza się w pojemniku odbiorczym, sadzarkę do ziemniaków umieszcza się na powierzchni gleby i naciskając stopę na ograniczniku baru, końcówka (ostrze) jest zakopana w glebie.
 2. Ponadto, bez usuwania nóg z upartego drążka, delikatnym ruchem przytrzymującym rączkę, przechyl instrument od siebie. Jest więc wolne miejsce na pojemnik odbiorczy. Następnie trzpień powraca do swojej pierwotnej pozycji.
 3. Nie usuwając łodygi z gleby, aktywujemy ruchomy uchwyt, który otworzy pojemność odbiorczą, z której bulwa sadzenia dostanie się do gleby.
 4. Następnie nóżkę wyjmuje się z drążka, a trzon jest usuwany z ziemi przy otwartym pojemniku. Jeśli zdolność odbiorcza jest zatkana przez glebę, można ją usunąć za pomocą ruchomego uchwytu przesuwając w górę iw dół.

Tip # 1. Sadzarka ziemniaków wytwarzana własnymi rękami powinna być stosowana na traktowanej glebie, co pozwoli na równomierne rozprowadzanie ziemniaków, bez wysiłku fizycznego.

Instrukcja krok po kroku do produkcji ręcznych strugarek do ziemniaków

Aby utworzyć urządzenie przenośne nie jest trudne, jeśli rozumiesz rysunek, który został przedstawiony powyżej. Rysunek pokazuje, że główna część konstrukcji reprezentowana jest przez wycięcie z metalowej rury o średnicy 10 cm i długości nie większej niż 1 m 20 cm Pozostałe elementy są zamocowane na sadzonkach w następującej kolejności:

 1. Na jednym końcu rury (zwiercin) metalowe ostrze i pręt zatrzymujący są mocowane za pomocą spawania. Deski-ogranicznik służą jednocześnie jako nacisk na nogę mocy i korek dla głębokości osadzania materiału sadzeniowego. Optymalna długość drążka wynosi nie więcej niż 20 cm Mocna metalowa osłona jest przymocowana pod listwą, co pomaga wytrzymać każde ciśnienie siły przez stopę na drążku. Zamiast metalowego ostrza (ostrza) możliwe jest przecięcie dolnej części rury (zwiercin) tak, aby powstał spiczasty koniec, który z łatwością wejdzie w glebę.
 2. Pojemność przyjmowania jest ustalona na zewnętrznej stronie ostrza za pomocą dwóch śrub. Ponadto wspornik jest przymocowany do pojemnika i do niego jest podłączony popychacz.
 3. Drugi koniec uchwytu wyposażony jest w uchwyt uchwytu, poniżej znajduje się zmechanizowany ruchomy uchwyt, a następnie sprzęgło, które będzie napędzać cięgło, które z kolei będzie sterować wspornikiem. Dobrze skoordynowana aktywność wszystkich zainstalowanych części zapewni bezproblemowe uwolnienie bulwy z pojemnika odbiorczego.

Automatyczna sadzarka do ziemniaków do motobloków: cechy techniczne i kluczowe jednostki urządzenia

Sadzarka ziemniaczana pod blokiem silnika to mały wózek na kółkach. Projekt techniczny sadzarki do ziemniaków jest dość prosty, ale to urządzenie ma swoje własne cechy techniczne, przedstawione w tabeli:

Sadzarka do ziemniaków musi koniecznie odpowiadać rozmiarowi motobloków. Dlatego zanim zaczniesz projektować sadzarkę do ziemniaków, musisz dokładnie obliczyć wymiary zgodnie z marką motoblock. Budowa sadzarki do ziemniaków pod motoblokiem składa się z kilku głównych bloków:

 • Rama o wysokiej wytrzymałości, wykonana z metalowych kanałów, na której znajdują się wszystkie elementy urządzenia.
 • Bunkier to pojemnik wypełniony bulwami nasadzeniowymi.
 • Mechanizm odpowiedzialny za procedurę sadzenia ziemniaków w otworach do sadzenia.
 • Rippers, które są odpowiedzialne za proces wykopywania otworów do lądowania.
 • Rozstaw osi dla ruchu jednostki i tworzenia rzędów.
 • Elementy pomocnicze - pług, siewnik, podnośnik służą do zanurzania bulw ziemniaka w glebie.

Zasada działania i główne zalety mechanicznego sadzarka do ziemniaków

Mechaniczna sadzarka do ziemniaków pod jednostką zmotoryzowaną jest wyposażona w niewielki pług tworzący bruzdy. Przy pomocy siewnika bulwy ziemniaka są rozprowadzane w glebie w określonej odległości. Ale ikuknik rozluźnia i pokrywa bulwy ziemią.

Sadzarka ziemniaczana może być wyposażona w dodatkowy bunkier, który będzie służył jako dozownik do nawozów. Gotowy dozownik można kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Wydajność dozowników stanowi 20 g nawozu na jeden etap lądowania. Wspólna aktywność zmechanizowanego sadzarki i podajnika jakościowo zwiększa wydajność.

Tabela pokazuje główne zalety i wady sadzarki do ziemniaków pod motoblokiem:

Wymaga wstępnej obróbki gleby. Sadzenie ziemniaków na gęstym podłożu może spowodować powstanie sadzarki do ziemniaków na jej boku

Rysunek i instrukcje krok po kroku dotyczące montażu sadzarki do ziemniaków pod motoblokiem

Sadzarka do ziemniaków może być zbudowana własnymi rękami, co pozwoli uniknąć kosztów finansowych. Poniżej przedstawiamy rysunek i instrukcje krok po kroku dotyczące projektowania tego urządzenia.

Instrukcje krok po kroku dotyczące montażu sadzarki do ziemniaków są wykonywane zgodnie z rysunkiem przedstawionym powyżej. Wymiary i wymiary zależą od motobloku.

 1. Rama - podstawa sadzarki do ziemniaków, wykonana ze specjalnych stalowych kanałów. Optymalna wielkość profili stalowych wynosi 8U lub 8P, które różnią się grubością powierzchni bocznych. Optymalna szerokość kanału wynosi 80 mm, grubość 4,5 mm, co pozwoli na wytrzymanie bunkra i innych elementów urządzenia. Rama składa się z 3 poprzecznych części kanału i 2 dźwigarów wzdłużnych, które będą służyć jako główny element konstrukcji. MiejWzmocnij konstrukcję dwoma metalowymi profilami. Do profili metodą spawania dołączony jest wspornik i pojemnik na ziemniaki.
 2. Instalacja łuku i widelca. Do przedniej części wzdłużnych elementów podłużnych spawana jest łuk i widelec, do których mocowane jest specjalne mocowanie do trakcji centralnej.
 3. Boczne części konstrukcji są wyposażone w regały, na których zainstalowane są specjalne tarcze, które są odpowiedzialne za zanurzenie materiału do sadzenia w glebie. Dyski można pobrać z dowolnego siewnika. Te tarcze wymagają instalacji innego łożyska. Tak więc, podkładki powinny mieć dwa łożyska.
 4. Na gotowej ramie zamontowany jest bunkier ze sprasowanej sklejki. Podczas budowy bunkra używa się sklejki, której grubość nie przekracza 1-2 cm. Objętość bunkra wynosi 18-20 kg. W przypadku bunkra części są przycinane, wszystkie szczegóły należy traktować olejem lnianym. Części są mocowane za pomocą stalowych narożników. Zebrany bunkier pokryty jest wodoodporną farbą.Dno pokryte jest gumową uszczelką, która zapobiega uszkodzeniu ziemniaka.
 5. Rozstaw osi jest przymocowany do dolnej części ramy. Każde koło musi być wyposażone w specjalne uchwyty.
 6. Rippers są również przymocowane do dolnej części ramy za pomocą stalowych prętów przez spawanie.
 7. Siewnik jest prefabrykowany z rury stalowej. Średnica stalowej rury jest nie mniejsza niż 10-15 cm. Nudny frez wykonany z wytrzymałego metalu jest przyspawany do dolnej części rury.
 8. Siedzisko i podnóżek są przymocowane do ramy. Konstrukcja siedziska składa się z naroży przyspawanych.

Tip # 2. Sadzarka do ziemniaków może być wyposażona w dodatkowy pojemnik na nawóz metalowy i dodatkową komorę do sadzenia bulw.

Warto pamiętać, że wszystkie dodatkowe elementy prowadzą do obciążenia całej jednostki, co obniża jakość pracy i jej zwrotność. Dlatego ważne jest, aby wybrać projekt i materiały do ​​produkcji jednostki zgodnie z mocą motobloku. Przeczytaj także artykuł: → "Kultywatory i motobloki do daczy".

Najlepsze z najlepszych krajowych plantatorów ziemniaków marki "Neva" do bloku motorowego

Do tej pory powszechne są krajowe krajarki do ziemniaków marki "Neva". Każdy z nich zostanie rozpatrzony bardziej szczegółowo:

 1. Ziemniaki sadzone "Neva KS-1A." Używany na małych działkach gospodarstwa domowego. Ta jednostka kończy bulwy w glebie i jednocześnie tworzy grzbiet gleby. Wydajność wynosi 0,2 ha / h. Waga do 33 kg. Odległość pomiędzy bulwami wynosi 25 cm, szerokość toru wynosi 60 cm, a pojemność leja wynosi 34 litry. Sadzenie 5 bulw na 1 metr bieżący. Nadaje się do motobloków "Neva", "Salute" i "Oka". Nadaje się do pracy z kultywatorem.

Każdy z wyżej wymienionych krajowych plantatorów ma swoje minusy i plusy. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu sugerujemy zapoznanie się z tabelą, która pokazuje główne zalety i wady metod.

W przeciwieństwie do innych kruszyw charakteryzujących się niewielką wagą i wielkością, a wydajność jest taka sama jak w przypadku dużych doniczek

Nadaje się do pracy z motoblokami krajowymi i zagranicznymi

Błędy podczas tworzenia sadzarki do ziemniaków

Agrotechniki zidentyfikowali kilka często popełnianych błędów w tworzeniu ziemniaków własnymi rękami:

 1. Wykorzystywane do ramy kanału, którego grubość nie odpowiada parametrom technicznym.
 2. Podczas tworzenia ręcznego sadzarka do ziemniaków, bar-limiter jest ustawiony zbyt wysoko, co prowadzi do głębokiego sadzenia bulw ziemniaka.
 3. Podczas tworzenia sadzarki do ziemniaków pod blokiem silnika, tarcze podkładowe umieszczone po bokach wyposażają jedno łożysko, co obniża jakość pracy i żywotność tarcz.

Często zadawane pytania od ogrodników

Pytanie numer 1. Jaka jest optymalna objętość leja do sadzenia ziemniaków na małym obszarze?

Objętość bunkra zależy od mocy motobloku. Średnio objętość bunkra dla małych obszarów wynosi nie więcej niż 30 litrów.

Pytanie numer 2. Która z krajowych marek ziemniaków ma niską wartość?

Zakres cen różni się w zależności od modelu. W Moskwie koszt krajowej marki "Neva KS-1A" od 14 000 do 15 000 rubli, w innych regionach cena nie przekracza 14 000 rubli.

Pytanie numer 3. Wybierając sadzarkę do ziemniaków, jakie parametry należy wziąć pod uwagę?

Należy wziąć pod uwagę ciężar i wymiary sadzarki, ponieważ duży ciężar i wymiary wpływają na sterowanie maszyną, a także szybkość sadzenia ziemniaków.

Pytanie numer 4. Jaka jest różnica między sadzarką do ziemniaków a wielkością i objętością bunkra?

Sadzarka do ziemniaków posiada dodatkowe detale, może być wyposażona w regulator wysokości, który pozwala samodzielnie zainstalować i ustalić wysokość sadzarki. A także może mieć automatyczną sekcję, która pobiera dodatkowe ziemniaki i automatycznie odsyła z powrotem do bunkra.

 • Rodzaje krzeseł wiszących do domków i ogrodów, zalecenia dotyczące instalacji, dekoracji
 • Osobliwości wytwarzania komórek dla składników odżywczych własnymi rękami
 • Urządzenie prostego systemu wentylacji w szklarni własnymi rękami
 • Śledzenie betonu własnymi rękami: instrukcje krok po kroku dotyczące napełniania

Całkiem pouczający artykuł. Za tydzień lub dwa miliony letnich mieszkańców i mieszkańców wioski wyjdzie, aby zasadzić ziemniaki. Według najbardziej ostrożnych szacunków, działki prywatne dostarczają co najmniej 35% potrzeb w tej kulturze.

W pewnym momencie Piotr wyraził nadzieję, że ziemniaki będą tańsze niż chleb. Rzeczywistość dowodzi poprawności założeń pierwszego rosyjskiego cesarza.

Sadzarka ziemniaków własnymi rękami - mała mechanizacja w Twoim ogrodzie

Sadzenie ziemniaków (a także kopanie) nie jest łatwym zadaniem. Mając na względzie oszczędność pieniędzy, miliony właścicieli działek rolnych zginają się dwa razy w roku w swoich ogrodach.

Jeśli kultywujesz kilkaset, a nawet z pomocą krewnych - zadanie jest wykonalne. A na terenie, na którym jest kilka hektarów, aby poradzić sobie z taką ilością pracy, jest problem.

Aby pomóc rolnikom, motoblok oferuje sadzarkę do ziemniaków o różnych pojemnościach.

Jednak za pieniądze, które producenci proszą, można kupić ziemniaki w supermarkecie przez kilka sezonów. Ekonomiczny sens niezależnej uprawy zostaje utracony. Jedynym wyjściem jest samodzielne wykonywanie maszyn rolniczych.

Jak zrobić sobie strugarkę do ziemniaków: rysunki, materiały

Aby zrozumieć szczegółowo działanie mechanizmu, należy wziąć pod uwagę rysunki typowego sadzarki do ziemniaków z dodatkowymi funkcjami: w naszym przypadku koszem do rozlewania nawozów, piasku lub nawozu.

 • Podstawa mechanizmu - przenośnik (1) do karmienia bulw w ziemię. Jest to łańcuch z dołączonymi chwytakami do łyżek, umieszczonymi w regularnych odstępach czasu. Odległość między kubełkami określa gęstość dopasowania w rzędzie.
 • Bulwy są wychwytywane z bunkier (5) i wprowadzony do przygotowanej bruzdy, która się formuje dwójnóg (4).
 • Na rama (3) inny można zainstalować bunkier (2) do dodatkowego traktowania łóżek. Wypełnia się go niezbędnym materiałem, który kładzie się w ziemi przy pomocy dwójników czołowych.
 • Rama jest przymocowana do bloku silnika lub ciągnika za pomocą urządzenia holowniczego.
 • Mechanizm przenośnika napędzany jest za pomocą napędu podporowego koła (6). Powinny być wyposażone w opracowane ciągniki, aby zapobiec poślizgowi.
 • Ostatnim etapem jest wkraplanie bulw i hilling łóżek. W tym celu montowana jest tylna część hoggers dyskowe (7), para w każdym rzędzie.

Taki wzór jest stosowany w niektórych wariantach na próbkach fabrycznych. Sadzarka do ziemniaków wykonana na tej zasadzie działa bezbłędnie i przy wysokiej wydajności.

W zależności od mocy urządzenia trakcyjnego można ustawić mechanizm dwu- lub czterorzędowy. W tym samym czasie zbiornik jest wspólny lub oddzielny dla każdego przenośnika.

Rysunki w tym filmie zastępowane są szczegółowymi zdjęciami, z których staje się jasne, jak własnymi rękami zrobić sadzarkę do ziemniaków do motobloku.

Praktyczna realizacja projektu

Rozważ dwurzędową sadzarkę do ziemniaków bez dodatkowego wyposażenia:

Aby wytworzyć ramę, stosuje się kwadratową rurę lub kanał. Konieczne jest również zaopatrzenie w róg rufy, aby połączyć elementy ze sobą. Zapięcie jest zorganizowane przez spawanie. Możliwe jest wykonanie połączeń śrubowych, ale nie zwiększa to sztywności konstrukcji.

Optymalny "dawcy" - stary butla z gazem. Po starannym oznaczeniu, bułgarski wycięty jest obręcz o szerokości 150 mm. Zewnętrzna powierzchnia jest spawanymi stalowymi wypustkami.

Konstrukcja szprych nie ma znaczenia, mogą być wykonane z rur lub taśm stalowych. Tuleja jest przyspawana do osi napędowej. Jeśli zachodzi potrzeba demontażu kół, użyj klucza, aby go zablokować.

Następnie potrzebujesz pary: zębatka łańcuchowa. Lepiej wybrać z potężnego mechanizmu - starej maszyny rolniczej (na przykład kombajnu "NIVA") lub przenośnika taśmowego. Oczywiście odmiana roweru lub motocykla nie będzie działać.

Wiadra są wykonane ze stalowego pręta, średnica kosza nie powinna przekraczać 50-60 mm. W przeciwnym razie zostaną przechwycone dwie bulwy. Jeśli nie dotknąłeś ziemniaków tej samej wielkości, będziesz musiał nadmiar bulw ręcznie podczas sadzenia.

Wiadra są mocowane do ogniw łańcucha za pomocą wsporników w kształcie litery U (spawanie).

Dwustronne bosy nie są trudne do wyprodukowania. Stojaki narożnikowe i piętowe wykonane z taśmy stalowej. Ale nad wzgórzami trzeba pracować. Idealna opcja - wziąć gotowy element wycofanych z użytku urządzeń z maszyn rolniczych. Taką życzliwość można kupić w każdej wsi, ile chcesz, za cenę złomu.

Odpowiednio nastrojony świder nie ląduje i nie podgrzewa materiału do sadzenia na duże głębokości. Burtik w rzędzie jest gładki, miękki i luźny. Zagęszczanie gleby następuje naturalnie w wyniku opadów.

Realizacja takich projektów jest niemożliwa bez użycia pojazdów mechanicznych.

Wideo - domowy sadzarka do ziemniaków do motobloków

Istnieją urządzenia klasy ekonomicznej, które znacznie ułatwiają pracę mieszkańcom lata, ale nadal wymagają użycia mocy ręcznej.

 1. Najprostszą wersją jest stożkowy stempel, który wciska się w ziemię z siłą do wymaganej głębokości. W powstałym otworze pędzi ziemniak. Stożek jest wydobywany z ziemi, wylewa się dziurę.

 • Poniższy projekt składa się z rury ze ściętą krawędzią i zaworu. Powyżej, dla wygody, przymocowany jest kosz na bulwy. Za pomocą uchwytów rura przechodzi w ziemię, a następnie przechyla się, otwierając zawór. Bulwy pozostaje na danej głębokości.

 • Inna popularna opcja - dziób kruk. W stanie zamkniętym punkt przebija ziemię, następnie rzuca się w nią ziemniak, "dziób" otwiera się, bulwa pozostaje w ziemi.

 • Sadzarka do ziemniaków o względnej mechanizacji. W rzeczywistości jest to zmodernizowany pojedynczy taczek.
 • Zamiast koła jest zainstalowany obrotowy nóż z czterema komorami. Bulwy wpadają do frezów, a po obróceniu pozostają w ziemi. System jest dość wydajny, ale wymaga znacznego wysiłku. Często w przedniej części znajduje się drugi uchwyt, a urządzenie jest przesuwane razem. Działa tylko na luźnej, wcześniej przygotowanej ziemi.

  Ręczna sadzarka do ziemniaków - oryginalny sposób sadzenia ziemniaków, wideo.

  Domowe strugarki do ziemniaków własnymi rękami - bardzo prawdziwy projekt. W zależności od dostępności narzędzi i przedmiotów obrabianych można wyprodukować "kombajn" o dowolnej złożoności. A premia w postaci uprawianych roślin, zwróci twoje koszty pracy wraz z odsetkami.

  Dodaj komentarz

  + 71 = 74