Nazwa kategorii

Tile 3D

3D płytki łazienkowe - zanurzenie w innym wymiarze

Każdego dnia, w projektowaniu pomieszczeń, w tym łazienek, coraz częściej wykorzystują nowe technologie. Jednym z tych innowacyjnych podejść do projektu pomieszczenia jest zastosowanie płytek z trójwymiarowym obrazem. Nazywane są one kaflami z efektem 3D. Za pomocą tych płytek można stworzyć niepowtarzalny w swoim rodzaju, stylowy i niezwykle piękny projekt łazienki. Efekt 3D pomoże ożywić wybrany obraz i znaleźć się w innym świecie.

3D-tile to przede wszystkim jeden z rodzajów materiałów okładzinowych, składający się z zwykłych płytek, na które nakłada się kilka warstw folii poliwęglanowej i trochę obrazu. Te warstwy tworzą trójwymiarowy efekt obrazu.

Płytki w 3D mogą być ścianami, podłogami, a nawet sufitami. Na suficie może symulować pochmurne lub czyste niebo; na podłodze - faktury z natury, na przykład trawa z kroplami rosy, piaskiem lub rafami; a na ścianie pokoju można wyświetlić całe miasto, las lub pole, rozprzestrzeniające się na horyzoncie itp.

Ponadto przy użyciu płytek 3D - zwykła łazienka może być zaprojektowana jako podwodny świat z jego różnorodnymi mieszkańcami. Takie obrazy na trójwymiarowych kafelkach są tak jasne i jasne, że wnętrze stworzone z ich pomocą imponuje realizmem i daje najbardziej przyjemne doznania.

Zalety płytek 3D to wiele:

 1. Mają takie same pozytywne właściwości jak płytki ceramiczne, to znaczy są mocne, odporne na wilgoć, ognioodporne i higieniczne.
 2. Ponadto modele podłogowe są bardzo odporne na ścieranie. Mogą wytrzymać ciężar do 200 kg na 1 cm2.
 3. Płytki 3D mają wpływ na wizualno-przestrzenną percepcję wewnątrz pomieszczenia.
 4. Różnorodność opcji układu z ich pomocą jest tak wielka, że ​​łatwo będzie stworzyć własny, ekskluzywny i niezwykle piękny projekt według własnych upodobań.
 5. Są trwałe. Według niektórych producentów płytki 3D mogą trwać dłużej niż dziesięć lat.
 6. Produkty te są higieniczne: nie tworzą pleśni i nie przyczyniają się do rozwoju grzybów i innych mikroorganizmów.
 7. Płytki 3D są dość odporne na różne detergenty, w tym agresywne.
 8. Całkowicie hipoalergiczny.
 9. Ich powierzchnia jest antypoślizgowa.
 1. Płytki 3D można układać tylko na idealnie wyrównanych powierzchniach. Z powodu nierówności i defektów na ścianie lub podłodze efekt wizualny głośności może zostać utracony lub zniekształcony.
 2. Nie można go ciąć ani pakować z zagięciem przekraczającym 2 stopnie.
 3. Płytek nie można używać do dekoracji zewnętrznych domów i do dekorowania domów rezydencji sezonowej, które nie są ogrzewane zimą.

W rzeczywistości fotokomórka 3D jest taka sama jak kafelek 3D. Jedyną różnicą pomiędzy pierwszą jest to, że fotokomórka może być zamówiona przez Ciebie. Aby to zrobić, musisz zrobić zdjęcie o bardzo wysokiej rozdzielczości. Wybrane zdjęcie zostanie zastosowane do płytki w wysokiej temperaturze. W wyniku efektu termicznego farba staje się gazowa i wnika w powłokę polimerową i jest zamocowana w płytce. Następnie produkt pokryty jest warstwą glazury.

Produkcja płytek 3D wykorzystuje technologię mikrosoczewek. Istota tej technologii polega na tym, że na powierzchni zwykłych płytek nakłada się kilka specjalnych warstw, które są w stanie ochronić i stworzyć efekt dynamicznego wzoru. Przede wszystkim stosuje się warstwę podstawową z poliwęglanu. Następnie nakładana jest warstwa tłumiąca, po czym powierzchnia jest pokryta odblaskową powłoką z obrazem. Nad warstwą nałożona jest superprzezroczysta warstwa, która pełni funkcję soczewek. Ta warstwa sprawia, że ​​rysunek jest obszerny. Aby uzyskać większą wytrzymałość, produkt pokryty jest ochronną warstwą odporną na wstrząsy. Ta warstwa sprawia, że ​​produkt jest bardziej wytrzymały i przedłuża jego żywotność.

 1. Nie zaleca się układać zbyt kolorowych płytek 3D w małej łazience, ponieważ obfitość jasnych plamek i jasny dynamiczny obraz mogą stworzyć wrażenie ciasnego pokoju.
 2. Zalecamy także ostrożność w doborze akcesoriów, ponieważ każda część może ukryć nieco więcej miejsca.
 3. W przypadku dużych łazienek można wybierać płytki w szerszej palecie kolorów o różnorodnych kształtach i innych elementach wyposażenia wnętrz.
 4. Najważniejsze to nie zapomnieć o umiale i poczuciu smaku. Ważne jest, aby wszystkie elementy wnętrza harmonizowały ze sobą.

Proces zwrócony do pomieszczenia za pomocą płytki 3D różni się nieco od procesu okładzinowego przy użyciu standardowych płytek ceramicznych. Możesz sam układać kafelki 3D, ale jest to możliwe i przy pomocy specjalistów.

Do samodzielnego montażu płytek potrzebujesz:

 1. Zapewnij idealnie płaską powierzchnię na ścianach i podłodze. Upewnij się, że powierzchnia jest całkowicie sucha i wolna od zaciągnięć.
 2. Przygotuj stojące produkty.
 3. Przygotuj mieszaninę, za pomocą której skleisz płytki na ścianach lub podłodze. Zasadniczo w mieszance powinien znajdować się silikon, cement lub gips. Płytki można również montować za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. W przypadku podłóg z systemem grzewczym stosuje się mieszaniny odporne na ciepło.
 4. Jeśli masz zamiar ustawić światła w łazience, należy wykonać prace elektryczne z góry.
 5. W takim przypadku należy zainstalować prowadnice, do których można następnie przymocować kafelek. Prowadnice powinny być wycinane z materiałów takich jak poliwęglan, pleksi lub PET.
 6. Po zainstalowaniu prowadnic można rozpocząć podłączanie płytek 3D. Podczas układania płytek należy pozostawić między nimi niewielką szerokość szczeliny około 3-4 mm. Jest to konieczne, aby obraz nie "wyprowadził się" z powodu różnic w wielkości płytek.
 7. Jeśli podświetlenie nie jest potrzebne, płytki 3D należy przymocować bezpośrednio do głównej powierzchni. Nie zapomnij o pozostawieniu luki. Następnie będzie on wypełniany szczeliwem bezbarwną powłoką na bazie silikonu. Fałdy należy nakładać delikatnie za pomocą łopatki, aby nie uszkodzić powłoki płytek.
 8. Usuń resztki hermetycznej mieszaniny wilgotną ściereczką.
 9. Podczas układania płytek z trójwymiarowym obrazem na podłodze, aby stworzyć idealnie płaską powierzchnię, można użyć mieszanki samopoziomującej, która jest w stanie nawet niewielkie różnice wysokości.

Łatwo jest zadbać o płytki 3D. Można je myć wilgotną gąbką, a następnie wytrzeć suchą szmatką. Jedyną trudność może spowodować użycie twardej wody. Może zostawić kafelek na kafelku. Aby wykluczyć ten problem, podczas czyszczenia należy dodać specjalne zmiękczacze wody.

Pamiętaj, że przy płytkach musisz bardzo ostrożnie pracować, ponieważ jego górna warstwa może zostać łatwo uszkodzona. Wszelkie zarysowania lub żetony mogą całkowicie lub częściowo zniekształcić cały obraz. Ponadto, w wyniku odkształcenia, płytka może stracić swój błyszczący wygląd.

A jednak wszyscy producenci płytek 3D twierdzą, że przy prawidłowym działaniu płytki te mogą trwać dłużej niż 25 lat, zachowując wszystkie ich cechy.

Projekt połączonej łazienki. Stylowo i organicznie!

Czy potrzebujesz niszę w łazience i jak zrobić ją z płyt kartonowo-gipsowych?

Wnętrze łazienki połączone z toaletą

Niż do wykończenia łazienki, z wyjątkiem płytki?

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Programy do wyboru układu płytek

Wykończenie łazienki to skomplikowany proces. Oprócz technicznych subtelności, nadal istnieje problem z projektem. Łazienki, toalety i łazienki łączone są zwykle z kaflami. Ale jak zaplanować umieszczenie na ścianach, aby wykończenie było piękne? Dla tych, którzy sami podjęli decyzję o naprawie, istnieje dobre wyjście - korzystać z oprogramowania. Istnieją specjalne programy układania płytek, istnieją takie sekcje w generalnym oprogramowaniu konstrukcyjnym lub projektowym, a także - istnieje serwis online od dużych producentów i sklepów sprzedających materiały wykończeniowe. Zostaną one omówione dalej.

Specjalistyczny program do układania płytek i tapet. Dostępne są trzy wersje: Dom do użytku domowego, Profi - dla profesjonalistów, Profi + Render - profesjonalny o zaawansowanej funkcjonalności. Do samodzielnego projektowania, Tile 6.0 Home jest odpowiedni, ale nie jest bezpłatny - 1000 rubli miesięcznie. Wszystkie można kupić na stronie internetowej tile3D.com. Oczywiście istnieją zhakowane kopie, ale trudno jest powiedzieć, jak bezpiecznie je pobrać.

Program do układania płytek w 3D Tile 6.0

Program w aktualnej wersji jest dobry: nawet przycięta wersja domowa pozwala tworzyć projekty 3D i uzyskać obliczenia dla potrzebnych materiałów (z wyjątkiem całych i przyciętych płytek, policzyć ilość kleju i zaprawy dla szwów). Co jeszcze może:

 • Rozważ otwory drzwiowe i okienne, kolumny, łuki i inne zakrzywione powierzchnie.
 • Istnieje możliwość zrobienia nowych płytek w katalogu, zapisania ich do przyszłego użytku.
 • Płytki można instalować i przesuwać pod dowolnym kątem.
 • Możesz dodać trójwymiarowe obrazy innych obiektów (wanna, prysznic itp.), Określając ich współrzędne.
 • Program oblicza płytki i materiały eksploatacyjne, ale w wersji "domowej" nie można ich wydrukować, ale można zapisać je na ekranie lub zrobić zrzut ekranu i wydrukować go jako obraz, a nie stół.

Ponadto można zmienić stopień podświetlenia, połysk i relief płytki. Wszystkie te ustawienia można wprowadzić dla każdego pojedynczego obiektu. Co jest dobre - witryna ma formularz szkoleniowy do pracy z programem, w którym opisane są etapy tworzenia projektu. Łatwo jest pracować w programie, interfejs jest zrozumiały, jest opanowany od pierwszego razu. Z wad wersji domowej - nie można uzyskać skanowania na ścianach, co jest dość niewygodne. Ogólnie rzecz biorąc, program jest dobry, ale nie darmowy.

Jest to specjalistyczne oprogramowanie do projektowania łazienek dla profesjonalistów. Jedną z funkcji jest układ płytek. W bazie danych znajduje się duża liczba próbek - prawie 39 tys. Rodzajów płytek różnych producentów (w chwili pisania było ich 362). Projekt layoutu został opracowany na podstawie próbek znajdujących się w bazie danych, nowych nie można utworzyć.

Istnieje również wersja rusyfikowana

Krótko mówiąc, możliwości programu:

 • Wybrane próbki płytek są automatycznie umieszczane na określonym obszarze.
 • Możliwe jest przeglądanie innych opcji układu.
 • Aby stworzyć wnętrze łazienki, możesz wybrać instalację hydrauliczną z ogromnej bazy. W takim przypadku zestawy są kompilowane automatycznie. W razie potrzeby można je dostosować.
 • W procesie tworzenia projektu można wdrożyć w dowolnym kierunku, oceniając wynik z różnych punktów.
 • Wykonaj "migawki" wyniku.

Dostępne są dwa tryby działania: rysowanie i szkic. W trybie rysowania tworzony jest czarno-biały obraz, który można następnie "rozlewać" w różnych kolorach. Tryb szkicu - jednocześnie z kolorem.

Dobre profesjonalne oprogramowanie do tworzenia projektu łazienki. Oczywiście nie jest za darmo, ale jest wersja demonstracyjna z pełną funkcjonalnością, która jest dostępna dla wszystkich bez opłat. Okres ważności bezpłatnej licencji wynosi 1 miesiąc. Jeśli zdecydujesz się zrobić układ dla siebie, jest to dobra opcja, ale musisz się spotkać w określonym czasie.

Program Ceramics 3D - jest w wersji demo na okres 1 miesiąca, jest bezpłatny

Ceramiczne 3D pozwala szybko tworzyć projekty: do każdej operacji potrzeba około 2-4 sekund. Zatem proste projekty są "budowane" w 5 minut, skomplikowane trwają 15-20 minut. Oto zestaw funkcji:

 • tworzenie obiektów dowolnej konfiguracji dla dokładnych wymiarów, w tym mansardowych;
 • łatwe rysowanie nisz, półek, półek, skrzynek o dowolnej konfiguracji;
 • możliwość tworzenia konturu płytek o dowolnym kształcie (wielokątne, zaokrąglone itp.);
 • rysowanie kolumn i ich wykańczanie;
 • Zachowanie wzorców stylizacyjnych o dowolnej złożoności;
 • Wymiana konturów i wymiarów pomieszczenia z zachowaniem układu;
 • możliwość tworzenia schodów i ich dekoracji za pomocą płytek;
 • automatyczne obliczanie liczby płytek.

Ogólnie rzecz biorąc, Ceramic 3D to nie tylko program do układania płytek. W nim można stworzyć i ogólny projekt łazienki i opracować projekt innych elementów lub części pomieszczenia, które obejmują układanie płytek. Fajnie, że programowi towarzyszą szczegółowe lekcje, dzięki którym łatwo je opanować.

Jest to bezpłatna wersja profesjonalnego programu do projektowania 3D różnych przedmiotów i części, stworzonego przez rosyjską firmę ASCON. To nie jest tylko program do układania płytek. To tylko jedna mała część tego. Wersja Compass-3D LT jest wersją wprowadzającą, która pozwala na opanowanie modelowania i planowania 3D. W kompletnym zestawie z programem znajdują się materiały szkoleniowe - przykłady wideo i grafiki.

Do modelowania wolumetrycznego, w tym możliwe, i do rozplanowania wnętrz i płytek

Kompas 3D w wersji lekkiej ma bardzo okrojone funkcje, ale do układania płytek jest więcej niż wystarczający. Aby zaplanować układ płytek podczas instalacji, pakiet jest ładowany z konfiguracją budynku (istnieje również maszyna do budowy). W przypadku pakietu podstawowego i pakietu, dysk wymaga około 3,5 GB pamięci.

Dzięki temu programowi możesz:

 • ułóż układ działki;
 • Zaprojektuj pokój za pomocą różnych materiałów wykończeniowych i oceń wynik w postaci trójwymiarowego obrazu;
 • opracować unikalne przedmioty dekoracyjne i uzyskać ich rysunki;
 • po zakończeniu projektu pobierz rysunki z wymiarami.

Ogólnie rzecz biorąc, program jest wielofunkcyjny nawet w wersji darmowej. W tym samym czasie możesz nauczyć się podstaw projektowania 3D.

Prosty program do układania płytek bez efektów specjalnych - Arkulator 7

Jeśli nie potrzebujesz trójwymiarowego obrazu, ale musisz spojrzeć na układ, a nawet obliczyć ilość materiału bez błędów, zwróć uwagę na program Arkulyator 7. Jest przeznaczony do obliczania materiałów do prac wykończeniowych wnętrz. Dzięki temu możesz dokładnie określić wymaganą liczbę płytek, tapety, laminatu itp. Możliwe jest również obliczenie liczby materiałów na elewacje wentylowane. Miłe zaskoczenie: ten program układania płytek (i nie tylko) jest bezpłatny.

Możliwe jest dokładne obliczenie liczby płytek po układzie w programie Arka 7.0

Co możesz w nim zrobić:

 • Twórz powierzchnie dowolnej wielkości i kształtu, umieszczaj je w dowolnym kształcie.
 • Położenie płytek można regulować, rozłożyć pod dowolnym kątem.
 • Na jednej powierzchni mogą znajdować się obiekty o różnych rozmiarach w innym kierunku.

Naucz się nie pracować, nie jest problemem nawet dla najbardziej "zaawansowanych" użytkowników. Interfejs jest jasny, wymagania dla komputera są bardzo skromne, na dysku zajmuje mniej niż 1 MB. Doskonała opcja, jeśli potrzebujesz tylko układu, a nie rozwijasz projekt z rozmieszczeniem hydrauliki, mebli itp.

Oprócz specjalistycznych programów, istnieje wiele programów przeznaczonych do planowania innych obiektów, ale w których są sekcje do układania płytek. Jeśli masz doświadczenie w jednym z nich, łatwiej będzie pracować ze znajomym interfejsem niż opanować nowy. Oto kilka ogólnych programów budowy lub mebli, w których można narysować kafelek.

 • AvtoCad (AutoCad) to ogólny program z szeroką gamą funkcji (są 2D i 3 D).
 • NanoCad - analogia powyższego, ale rozwój rosyjskiego. Podstawowa wersja jest darmowa.
 • PRO100 (PRO100). Program jest przeznaczony do projektowania mebli, ale istnieje solidna sekcja do projektowania układu płytek, laminatu, tapety. Wiele osób twierdzi, że łatwiej w nim pracować niż w AutoCAD.
 • SketchUp - program do projektowania pokoi i mebli, jest sekcja do płytek, ale funkcjonalność jest niewielka i trudno jest pracować. Ponadto musisz ręcznie przeliczyć kwotę, ponieważ błędy w obliczeniach nie są rzadkie.

Oczywiście nie jest to specjalistyczne oprogramowanie i nie jest tak wygodne, aby z nimi pracować. Ale jeśli pracowali już w innych sekcjach, łatwiej będzie to zrozumieć, niż studiować projekt w nowym programie.

Online Tile Layout Software

Większość dużych kafli online lub producentów oferuje możliwość stworzenia własnego projektu bezpłatnie online. Osobliwością jest to, że zasadniczo możesz pracować tylko z tymi kolekcjami, które są w zasobach. Nie możesz dodawać własnych danych do takich programów.

Działają na zasadzie gier przeglądarkowych - nie musisz ich pobierać i instalować. Pracujesz przez przeglądarkę w zasobach kampanii. Kolejność tworzenia standardowego projektu: wybierz lub narysuj plan pomieszczenia, dla którego chcesz utworzyć układ kafelka, wybierz kolekcję (z tych, które znajdują się na stronie), a następnie utwórz układ. Wyniki zwykle stanowią oświadczenie: ile płytek potrzebujesz, możesz także wydrukować lub zapisać układ, który wykonałeś jako przeciągnięcie na ścianach.

Płytki ceramiczne 3d w łazience i salonie, dekoracje z efektem 3D

Wnętrza w stonowanych barwach lub monofonicznych barwach mogą być nudne. To wnętrze jest często "płaskie" i pozbawione wyrazu. Jednak producenci płytek ceramicznych znajdują nowe oryginalne rozwiązania, które sprawiają, że nasze wnętrze jest nie do odparcia i zapada w pamięć, nadaje mu kolor i dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń.

Jednym ze sposobów na poprawę wyglądu wnętrza jest ceramiczna płytka 3d o wyrazistej strukturze lub krajobrazach i krajobrazach, które nadają pomieszczeniu głęboki efekt, co szczególnie dotyczy małych pomieszczeń. Dlatego jest to popularne trójwymiarowe kafelki do łazienki lub projekt korytarza pokoju, doskonale zaprezentuje się w salonie. Możesz znaleźć jej zastosowanie w kuchni, pięknie dekorując ścianę, tylko nie nad miejscem pracy, ponieważ kurz i tłuszcz mogą gromadzić się w zagłębieniach płytki.

Płytki ceramiczne z efektem 3D

Znamy już dachówkę "wieprz" lub "metro", która ma również trójwymiarowy wygląd i przypomina cegłę, ostatnio jest bardzo popularna w dekoracji pomieszczeń mieszkalnych i nadaje im imponujący wygląd.

W ostatnich latach obserwuje się stały trend stosowania efektów 3D w projektowaniu wnętrz i projektowaniu konstrukcji. Nie wyjątek, stalowe wykładziny podłogowe i ścienne, wśród których specjalne miejsce zajmują płytki 3D. Możesz go użyć do ozdobienia całej ściany lub tylko jej części. Niezależnie od możliwości zastosowania płytek z efektem 3D, rozjaśnia wnętrze, ozdabia meble w łazience w nowoczesnym stylu i nadaje się do nowoczesnego i klasycznego wystroju wnętrza.

Trójwymiarowa mozaika 3D w łazience wnętrza

Struktura płytek, znana również jako 3D, jest jednym z wiodących nowych trendów oferowanych przez producentów. Płytki z efektem 3D są bardzo modne. Niedawno asortyment, wybór wzorów i dekorów znacznie się zwiększył, a struktury przestrzenne stały się odważniejsze i jaśniejsze. Geometryczny, z falami, wzorem, z pikowanym lub tkanym efektem - wiele opcji.

Możemy wybierać różne wzory i kolory, a za każdym razem wybór płytki o przestrzennej fakturze zapewnia niesamowity efekt głębi.

Trójwymiarowe płytki dają fantastyczny efekt wizualny - przeszklona przestrzenna struktura materiału oszukuje nasze oczy w takim stopniu, że ściany wydają się faliste. Tematyczne "fale" lub "fałdy tkaniny" są wiodącymi motywami trójwymiarowej dekoracji ceramiki. Co ciekawe, trójwymiarowy efekt można uzyskać również na tradycyjnej płaskiej płytce ze specjalnym wzorem geometrycznym.

Użyj płytek z efektem 3D w wystroju wnętrza białej łazienki. Ma ciekawe tekstury i pozwala tworzyć układy przestrzenne.

Zdjęcie. 3d płytki projekt w postaci honeycombs

Wystrój z efektem 3D wygląda najbardziej imponująco w białym pokoju w przeciwieństwie do gładkich płytek.

Zdjęcie. 3d projekt płytek łazienkowych

Trójwymiarowe płytki ścienne z kolekcji 3D gwarantują dynamiczną grę światła i cienia. Minimalne geometryczne wzory mogą przyciągnąć uwagę swoją subtelnością i nowoczesnym charakterem.

Jest polecany do nowoczesnej łazienki lub jako dekoracja wnętrz o klasycznym wzornictwie.

Wśród ciekawych ofert można zobaczyć 2 kierunki:

 • miękkie, organiczne formy,
 • bardziej ostre, geometryczne figury.

Trójwymiarowy niesamowity efekt można wykorzystać nie tylko w łazience, ale może też być ciekawą dekoracją ścian w salonie, przedpokoju czy w budynku użyteczności publicznej.

Oczywiście, powierzchnia strukturalna może nieco komplikować opiekę, zwłaszcza jeśli taka płytka znajduje się pod prysznicem. Wybierz nie porowatą powierzchnię, aby wilgoć nie kumulowała się w niej, co może stać się środowiskiem dla rozwoju i rozwoju bakterii i pleśni.

Jeśli pojawią się takie problemy, możesz przeczytać, niż umyć prysznic ze skali wapna. Płytki z dużą liczbą twarzy wymagają większej ostrożności, aby pozostały czyste. Aby upewnić się, że nie pozostała na nim wilgoć, dobrze jest przewietrzyć łazienkę po wzięciu prysznica lub wanny, aby ściany dobrze wyschły. Dobrym rozwiązaniem jest dobry system wentylacji, a jeszcze lepiej, jeśli okna są otwarte na tryb wentylacji w łazience, o ile oczywiście tam nie są.

Efekt 3D może pochodzić z natury i przedstawiać różne kształty, reprezentujące piękno struktur organicznych, na przykład plastra miodu. Ich specjalna rolka może uchwycić wyobraźnię, a wnętrze staje się ciekawsze.

Wrażenie trójwymiarowej przestrzeni wewnątrz pomieszczenia może również tworzyć murale ścienne, na przykład z naturalnymi motywami. Dzięki nim przestrzeń stanie się szlachetna i nabędzie miękkości i głębi.

Przesłano 3 Komentarze.

Dzień dobry! Interesują mnie teksturowane płytki 3D do fartuchu kuchennego. Powiedz mi, proszę, gdzie i pod jakimi warunkami można je zobaczyć i kupić. (905) 5600749.

Proszę odpowiedzieć wkrótce.

Julia, nic nie sprzedajemy. Mówimy o nowych produktach na rynku budowlanym, różnych rodzajach dekoracji, projektowaniu i użytkowaniu różnych materiałów budowlanych. Niestety, nie możemy pomóc w zakupie tego produktu.

Pozostaw komentarz Anuluj odpowiedź

Budowa, naprawa i projektowanie wnętrz © 2018

Dodaj komentarz

2 + 5 =