Nazwa kategorii

Przesyłanie lekcji wideo

Interesujące quillingi dla początkujących zdjęć: arcydzieła

Quilling dla początkujących to ciekawa lekcja tworzenia niezwykle pięknych przedmiotów z pasków papieru Lekcje quillingowe stały się popularne dzięki temu, że angielska księżniczka Elizabeth zaczęła angażować się w tę sztukę. To rękodzieło to ekscytująca działalność. Polega na skręcaniu długich pasków papieru w spirale. Takie rękodzieło może ozdobić biżuterię, karty, ramy. Technologia nie jest bardzo skomplikowana, ale dla początkujących, którzy chcą tworzyć piękne produkty, trzeba mieć dość cierpliwości.

Proste zapytanie dla początkujących: podstawy

W przypadku quillingów należy zastosować dowolną podstawę. Prace można wykonywać na plastiku, papierze lub tkaninie. W pierwszym etapie pracy najtrudniejszą częścią formacji jest umieszczanie form w obrębie rysunku i wzdłuż jego konturów.

Proste schematy różnią się szczegółowo: oprócz ogólnego rysunku, szczegółowo rozmieszczają główne formy kompozycji.

Przed rozpoczęciem pracy musisz wiedzieć więcej o quillingu, instrukcja pomoże. Powinieneś także dowiedzieć się, jakie są podstawowe formy quillingów.

Dla początkujących musisz najpierw użyć prostych schematów i zdjęć w quillingach, by zdobyć rękę

Formularze do wypełniania są pogrupowane w 2 główne grupy:

 1. Ciasne rolki - są wykonane przez bardzo ciasne zwijanie papierowej taśmy na instrumencie i mocowanie kształtu za pomocą kleju.
 2. Rolki swobodne są początkowo skręcone za pomocą specjalnego narzędzia, z osłabieniem naciągu taśmy na końcu skręcania.

Zwykle w technice quillingowej, ciasne rolki są umieszczane na środku. Są podstawą całej kompozycji. Czasami, aby zidentyfikować poszczególne obszary, można użyć ciasnych rolek, które ze względu na ciasno nawinięte paski mają bardziej kontrastowy kolor.

Uniwersalny Quilling dla początkujących: Schematy opisujące wdrożenie

Piękne drzewo z kwiatami może wyjść z tektury falistej własnymi rękami, serwetkami lub zwykłym papierem. Ten ręcznie robiony artykuł można łatwo zrobić z opisem i ma bardzo piękny wygląd.

Aby zrobić drzewo, musisz wziąć:

 • Gips;
 • Każdy obiekt o kształcie kołowym;
 • Pień drzewa;
 • Garnek;
 • Szprychy, na których będą nawinięte rozetki;
 • Superglue;
 • Klej PVA;
 • Papier falisty (bibułka lub serwetki).

Po raz pierwszy tworząc kompozycję w stylu quillingu, musisz mieć cierpliwość

Powinieneś przygotować paski papieru falistego o szerokości zależnej od wielkości kwiatów. Wytnij kolorowe paski i zielone kwadraty na liście z kolorowego papieru. Paski mogą mieć szerokość 1-2 cm, kwadraty o boku 4 cm i przechodzić do rozet. Po każdym zagięciu papieru nałóż klej. Pasek jest wygięty pod kątem 90 °. Możesz spróbować zrobić to na różne sposoby, w zależności od kształtu róży. Takie kwiaty muszą być zrobione bardzo często.

Następnie stwórz podstawę drzewa. Aby to zrobić, musisz wziąć zwykły kij i dowolny obiekt o okrągłym kształcie (może to być mała kula, utkana z nici). Piłka jest przymocowana do patyka. Do niego przyklejają wszystkie kwiaty za pomocą superkleju. Następnie weź zielone kwadraty i, stosując technikę "licowania", dodaj liście między kwiatami w losowej kolejności.

Teraz musisz zasadzić drzewo w małej doniczce. Przykryj gipsem i rozcieńcz wodą.

Konieczne jest uzyskanie mieszaniny o gęstej konsystencji.

Następnie drzewo jest sadzone w doniczce. Po bezpiecznym umocowaniu drzewa w doniczce należy pokryć je suchym włóknem (sizalem) i przykryć gipsem, który jest zamrożony.

Wykonujemy quilling dla początkujących krok po kroku: jesienne drzewo z serwetek

Za pomocą tego rodzaju robótek można zrobić prawie prawdziwe drzewa. Jednym z takich rzemiosł jest jesienne drzewo serwetek.

Do takiej kompozycji potrzebne będą:

 • Wykałaczki;
 • Klej;
 • Proste trójkolorowe serwetki jednowarstwowe i wielokolorowe;
 • Wielobarwny papier;
 • Nożyczki.

Najpierw musisz stworzyć podstawę dla kompozycji. Aby to zrobić, weź zielony i niebieski arkusz, przeciąć go na pół z falą i przykleić dwie połówki różnych kolorów do podstawy (może to być karton).

Kompozycję jesiennego drzewa przy pomocy techniki quillingowej można wykonać dość obszernie, co da utworowi trochę zapału

Z wielobarwnej serwetki, aby oddzielić 2 dolne warstwy. Wytnij paski 4 cm i złóż je 2 razy wzdłuż długości. Za pomocą wykałaczki lub innego urządzenia przekręć paski w ciasną spiralę (obróć i zwolnij na stole, aby lekko się obrócił). Następnie przyklej koniec i ściśnij produkt do wymaganego kształtu.

Na takim drzewie możesz nauczyć się technik drążenia. To jest całkiem proste i ładne.

Ponadto wykonano gałęzie i paski, które będą reprezentowały pień. Konieczne jest, aby wziąć serwetkę w kolorze brązowym, odciąć pasek i złożyć go na pół. Rozwiń i zwiń w górę iw dół (w długości) do linii docelowej. Złożyć dwa, klej wewnątrz klejem. Ostrożnie przyklej gałęzie do podstawy kompozycji. Półprodukty do kształtu korony również są klejone. Następnie przekręć serwetkę i dodaj kilka kawałków buszu. Ostatnim krokiem jest przymocowanie spadających i opadających liści do podstawy.

Ciekawe quilling: kwiaty dla początkujących rumianek

Kwiaty rumianku - jedna z najłatwiejszych kompozycji w quillingach. Początkujący uczą się poprawnie wykonywać prace nad tym kwiatem.

Aby uzyskać rumianek, konieczne jest:

 • Klej PVA lub dowolny inny;
 • Papier falisty i drut;
 • Ołówek, nożyczki, narzędzie do skręcania papieru;
 • Ulotka szablonu;
 • Papier jest zielony;
 • Dla kwiatu - biały pasek (35 mm), dla rdzenia - żółty pasek (15 mm), dla filiżanki - 3 zielone paski (3 mm).

Stokrotki wykonane w stylu quilling, doskonale nadają się jako ozdoba do kart lub albumów

Aby zrobić stokrotkę, trzeba wyciąć pasek z białych i żółtych kwiatów z grzywką. Złóż żółte frędzle w ciasną spiralę. Usuń żółty pasek za pomocą kleju i owiń go wokół żółtego środka. Następnie obróć kwiat, rozkładając płatki i środek.

W razie potrzeby można przekręcić płatki nożyczkami. To sprawi, że stokrotka stanie się bardziej naturalna.

Przejdź do projektu pnia, owijając drut, używając papieru falistego, uprzednio nasmarowanego klejem. Wykręć ciasną spiralę z 3 zielonych pasków (3 mm). Gotowa spirala jest wypukła, dzięki czemu przypomina stożek, a od środka pokrywa ją klejem. Przymocuj zielony kubek do łodygi za pomocą kleju.

Rumianek włożyć do zielonej filiżanki, nasmarowanej klejem, delikatnie wepchnąć w jej środek. Wytnij liście (2 sztuki) za pomocą wzoru i użyj pincety, aby zrobić na nich zagniecenia. Następnie przymocuj liście do łodygi. Rumianek jest gotowy. Kwiat może być umieszczony w wazonie lub możesz zrobić cały bukiet.

Wskazówki: Jak robić quilling dla początkujących

Aby kompozycja wyglądała ciekawiej, powinieneś nauczyć się łączyć pełne, zwarte i puste bułki. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie kilku kolorów. Można to zrobić krok po kroku, przekręcając 2 paski o różnych kolorach i zachodząc na siebie, otrzymasz rolkę w paski.

Możesz wykonać rolkę dwukolorową, która ma ostre przejścia kolorów - przyklej końce 2 pasków o różnych kolorach, a więc wszystko jest skręcone.

Takie przejścia kolorów są odpowiednie do kompilowania obrazów kolorowych w kompozycji do wstrząsania.

Przy pomocy muszelki łatwo jest tworzyć specjalne elementy wystroju

Do quizu potrzebne są specjalne narzędzia:

 • Agrafki;
 • Zorientowane nożyczki;
 • Mata, na której będą cięte paski;
 • Nóż do chleba;
 • Zestawy specjalnych lub domowych bibułek do quillingów;
 • Ciężki papier do podłoża, który posłuży za tło całej kompozycji;
 • Klej PVA;
 • Specjalny szablon do quillingu (można go zastąpić linijką z rysunkami);
 • Pincety;
 • Nożyczki;
 • Szprychy.

Również w niektórych pracach używa się muszli. Używa się go, przeplatając paski w określonej kolejności między zębami.

Sea Quilling dla początkujących: Schematy ryb

Kolejnym schematem łatwej pracy nad piórkami jest schemat ryb. Ta klasa mistrzowska jest bardzo łatwa i całkiem interesująca.

Do kompozycji niezbędne jest:

 • Prosty ołówek:
 • Dwustronna taśma samoprzylepna, klej PVA;
 • Arkusz ciemnoniebieskiego papieru;
 • Gruba tektura - 1 sztuka;
 • Nożyczki;
 • Drewniane szpikulce;
 • Taśmy papierowe w różnych kolorach (szerokość 5 mm).

Rybołówstwo morskie jest dość proste i interesujące w realizacji

Aby wykonać podstawę, trzeba wziąć gruby karton i przeciąć prostokąt (15x18 cm). Następnie połóż podkład na ciemnoniebieskim papierze i owiń przeciwległe krawędzie w pary, mocując dwustronną taśmą samoprzylepną. To będzie tło kompozycji.

Następnym krokiem jest tworzenie pustych miejsc (wolna spirala). Konieczne jest wykonanie figurek: 6 sztuk żółtego, 17 ciemnopomarańczowych, 18 jasnopomarańczowych i 24 zielone. Ciemne i jasnopomarańczowe spacje powinny przypominać oko. W tym celu, jednocześnie obiema rękami, ściśnij okrągłą spiralę z przeciwnych stron. Z pustych pól żółtego i zielonego, aby stworzyć elementy zwane "półksiężycem" i "falą". Wykonuje się je w taki sam sposób jak "oko". Tylko pierwsza potrzeba ściskać i zginać w środku, a druga krotnie na pół.

W przypadku ryb trzeba przygotować jeszcze kilka elementów: dwa półprodukty w kształcie litery V, jasne i ciemne dla ogona, 3 półprodukty w kolorze czarnym wykonane są z ciasnej spirali.

Gdy wszystkie podstawowe elementy są gotowe, możesz zacząć je zbierać. Na początek możesz narysować szczegóły zdjęcia ołówkiem. Z zielonych blanków utwórz wodorosty, rozłóż klej na podłożu i przyklej elementy. Ryba jest gotowa.

Prosta lekcja dla początkujących

Nie mniej popularną kompozycją w technice quilling jest tkanie z gazet. Aby to zrobić, nie potrzebujesz wielu materiałów.

Najpierw musisz przygotować winorośl. Aby to zrobić, pociąć gazetę na długie paski. Następnie weź igłę do robienia na drutach, zwiń pasek papieru - zacznij od rogu i przekręć ją po przekątnej, mocno nawijając, aż skończy się taśma. Zabezpiecz klejem i wyciągnij szprychę.

Ze zwykłych gazet możesz utkać piękny kosz, który ozdobi Twoje wnętrze

Rozpocznij splot za pomocą prostej siatki. Kiedy siatka jest gotowa (5x5), rozpocznij okrągły splot. Jeśli rurka się skończyła, włóż ją i wklej nową. Następnie musisz wybrać rozmiar kosza, biorąc doniczkę lub coś podobnego do próbki. Tkane dno powinno być takie samo jak spód próbki.

Następnie rozpoczynamy tkanie ścian bocznych, po zakończeniu, aby ukryć niepotrzebne końce rur, umieszczając poziome rury za pionowymi krawędziami ramy za pomocą szprychy. Twój koszyk jest gotowy.

Aby uzyskać piękniejszy widok kosza, można go pomalować. Najlepiej zrobić to plamą, farbą lub plamą.

Quilling for Beginners (samouczki wideo)

Lekcje wypowiadania to praca raczej żmudna, wymagająca wytrwałości, pracowitości, dokładności i cierpliwości. Dla początkujących nauka może wydawać się bardzo trudna. Aby lepiej opanować technikę, należy zacząć od utworów łatwiejszych. W tym celu można pobrać lekcję wideo w języku rosyjskim. Najważniejszą rzeczą jest zdobycie ręki w tym biznesie, a nawet najbardziej skomplikowane rzemiosło można wykonać bardzo szybko i bez większego wysiłku.

Quilling for Beginners (wideo) lub sztuka tworzenia arcydzieł

Jeśli chcesz robić kreatywność, ta metoda haftu jest idealna dla Ciebie, początkujących. Quilling to możliwość tworzenia zabawnych kawałków papieru. To bardzo stara sztuka znana w starożytności.

Do pracy potrzebujemy po obu stronach dobrej jakości papier kolorowy, kartkę papieru, na którą nakłada się arcydzieło, klej biurowy i urządzenie, narzędzie, w celu skręcenia tego papieru.

Papier trzeba kupić w specjalnym sklepie, ale sam instrument jest pięknie wykonany własnymi rękami z wykałaczki, dużej igły lub konwencjonalnego szydła. Oczywiście dla początkujących narzędzie z automatami jest najlepsze, ale w razie potrzeby będzie dobrze współpracować z każdym.

Jeśli nadal kupiłeś specjalne narzędzie, musisz obrócić je wokół paska papieru, dobrze, domowej roboty, igły lub szydła, wtedy wygodniej jest, gdy narzędzie jest nieruchome.

Rozłożymy wszystkie urządzenia na stole. Tryb papieru na paskach od 3 do 8 milimetrów, w zależności od tego, co jest bardziej podobne. Bierzemy jeden pasek i umieszczamy jego koniec w otworze na instrumencie.

Trzymamy instrument w prawej ręce i obracamy go trochę, a po lewej stronie jednocześnie podtrzymujemy pasek.

Mocno papieru nie należy ciągnąć za narzędzie, bardzo łatwo się łamie. Przykręć cały pasek, przytrzymaj go lekko w jednej pozycji, aby uzyskać określony kształt.

Podczas usuwania, oczywiście, papier jest trochę odprężony i nie będzie bardzo wyraźnej spirali.

Następnie, usuwając spirale z instrumentu, nadajemy im kształt, który bardziej przypomina, przy okazji, ponad trzydzieści w tej sztuce. Formularze mogą być zaokrąglone i ostre. Układamy je na papierze, natłuszczając zwykłym klejem biurowym. Okazuje się dość niezwykły i piękny rysunek. Całe dzieło sztuki własnymi rękami. Udana praca dla wszystkich.

Quilling dla początkujących: schematy ze szczegółowym opisem

 • Krem do egzotycznych grzybów do stóp
 • Kapsułki z pasożytów
 • Kompleksowa Sustalife do rekonstrukcji stawów

Quilling (po angielsku Quilling) to tworzenie niezwykle pięknych przedmiotów z pasków papieru, poprzez jego zwijanie. Początkujący z łatwością opanują tę sztukę, ponieważ na ich podstawie obliczany jest opis prezentowanych prac.

Quilling dla początkujących - co musisz przygotować

Opowiedzą, jak zrobić rzemiosło w technice quilling dla początkujących. Poniżej znajdują się główne liczby, które są używane do tworzenia tych dzieł sztuki. Najpierw musisz przygotować wszystko, czego potrzebujesz do tego typu kreatywności.

Jeśli masz możliwość kupienia zestawu quillingów, kup go. Podstawowy pakiet obejmuje:

Dostępne są również zestawy kernerskie dla większych urządzeń. Tutaj znajduje się linijka z okrągłymi otworami, aby wzdłuż niej skręcać elementy o odpowiednim rozmiarze; sworznie do szorstkich elementów mocujących. Sprzedane i gotowe zestawy, w których jest schemat, puste miejsca do robienia kwiatów, motyle, zdjęcia i tak dalej.

 • nożyczki do paznokci z prostymi końcami;

Podczas używania nożyczek do paznokci między dwoma ostrzami znajdują się paski papieru. Ponadto taśma jest nawinięta wokół tego narzędzia i uzyskuje się spiralę o prawidłowym rozmiarze.

Szczegółowy opis produkcji różnych elementów tego rękodzieła pomoże ci z biegiem czasu stworzyć prawdziwe arcydzieła.

 • ciasna i wolna spirala;

Prawie cała praca zaczyna się od produkcji "ciasnej spirali". Weź pasek papieru do pisania. Jeśli nie ma takiego materiału, połóż arkusz papieru A4 poziomo przed sobą, przesuń nożyczki od dołu do góry, wyciąć pasek o szerokości równej 3-5 mm. Przymocuj jego końcówkę między ostrzami nożyczek do paznokci, w szczelinie wykałaczki lub specjalnym narzędziem do wysiewania.

Wyraźnie pokazuje, w jaki sposób są wykonane elementy techniki "rzucania". Patrząc na to, zrozumiesz, jak stworzyć "strzelca". Aby to zrobić, naciśnij palcami po 3 stronach spirali, aby utworzyć trójkąt, a następnie naciśnij dwa swoje kąty jeden do drugiego, pozostawiając trzeci jak był.

"Crescent" powstaje z "oka", jego 2 przeciwległe rogi wygięte są w kształcie litery "C". "Trójkąt" uzyskuje się, gdy "wolna spirala" jest skompresowana w trzech miejscach, a żeby zrobić "kwadrat", musi być wykonana z 4 stron.

 • Przeczytaj recenzję kompleksowego środka na hemoroidy Proctolol
 • Jak schudnąć na 20 kg - prawdziwe recenzje o Guarchibao

Jak wyglądają kwiaty w technologii?

Użyj kleju na karcie lub tekturze, włóż tutaj "wolną spiralę". Za pomocą kleju zamocuj wokół niego kilka płatków. W ten sam sposób łodyg jest przyklejony. Dla niego weź pasek papieru na zielono. Środkowy liść, jak widać, wykonany jest ze wzoru "kropla", a górny i dolny - z elementów "oka". Po wyschnięciu kleju praca zostaje zakończona.

Jak widać, środek kwiatów to "wolna spirala". Płatki są wykonane z tego samego elementu, ale o innym odcieniu. Udekoruj kartę elementem "serca", a także "wzrokiem". Piękna kreacja zostanie doceniona przez osobę, której prezentujesz taki prezent.

W jaki sposób wyrabia się płatki śniegu w technologii?

Do Nowego Roku możesz zrobić płatek śniegu. Do tego będziesz potrzebować:

Wytnij 3 paski papieru na pół, potrzebujesz 5 cięć. W otworze narzędzia do wstrząsania włóż końcówkę pierwszego, mocno dokręć taśmę. Usuń go i umieść w otworze szablonu. Powiedzmy, że wynosi 10 mm. To jest średnica, z której będziesz miał pierwszy przedmiot obrabiany. Następne 4 elementy mają ten sam rozmiar.

Jak widać na zdjęciu, wokół pięciu elementów "wolnej spirali" znajduje się 10 "oczu". Zrób je i sklej razem ze środkowymi częściami płatka śniegu.

Następne 5 detali "wolnej spirali" wykonano z solidnych pasków, więc będą 2 razy bardziej niż podobne, przyklejone w środku płatków śniegu. Szablon pomoże również osiągnąć ich równość. Użyj otworu o średnicy 2 cm Po przyklejeniu końcówki do spirali, pozwól mu się zakręcić i przymocuj każdą taką preformę do poprzedniego rzędu części.

Jak widać, ukończenie atrybutu "Zima i Nowy Rok" kończy się "ciasną spiralą". Potrzebujesz 5 z tych elementów, wykonanych ze wzornika. Przyklej je na swoim miejscu. Jeśli zawiesisz płatek śniegu, przeprowadź silną nić przez środek "ciasnej spirali" i wyciągnij ją przez środek drugiej. Zawiąż łuk i zawieś produkt na drzewie lub na ścianie.

Przeczytaliście Państwo, jak wykonać kwiaty, płatki śniegu w technice, zapoznali się z głównymi elementami wykorzystywanymi przy tworzeniu dzieł o takiej kreatywności. Przed tobą jest wiele nowych i ciekawych rzeczy, nauczysz się, jak wykonywać w ogrodzie technikę quillingowania jezior, obrazów, zwierząt. Nauczysz się także, jak robić batoniki, które są prawie tak mocne jak szklane, ale w przeciwieństwie do nich nie będą się łamać.

Dodaj komentarz

24 − = 20