Nazwa kategorii

Quilling zwierząt

Różnorodność królestwa zwierząt i pomysły na quilling

Ostatnio bardzo popularne stały się różne rzemiosła wykonane w technice quilling. Nowoczesna moda, nazywana quillingiem, zainteresowała nie tylko dzieci, ale także wiele dorosłych.

Być może sekret szalonej popularności specjalnej technologii obracania papieru polega na niezwykłym pięknie figurek ptaków, zwierząt domowych lub dzikich zwierząt wykonanych z pasków kolorowego papieru. A może to również, że quilling nie tylko pomaga się spełnić, ale także pomaga się zrelaksować, łagodzi system nerwowy, który jest rozbity na jeden dzień.

Wiele osób uważa, że ​​nie ma nic ciekawego w quillingach. Wydaje im się, że rutynowe skręcanie papieru nie może przynieść żadnej przyjemności i jest raczej bezużytecznym zajęciem, a nie rozrywkowym hobby.

Jesteśmy głęboko przekonani, że liczą się tylko ci ludzie, którzy nigdy nie widzieli robótek! Prawdziwe arcydzieła, które czasami zajmują kilka miesięcy, nie mogą pozostawić nikogo obojętnym. Są one niezależne od tego, czy jest to małe rzemiosło, obraz lub cały obraz natychmiast zainteresowany i ekscytująca wyobraźnia!

Quilling to niesamowita technika. Dzięki niemu możesz stworzyć własny świat za pomocą magicznych zwierząt lub jasnych ptaków.

Podczas wytwarzania obrazów lub pocztówek na podstawie z tektury falistej, skręcone części są szyte krok po kroku. Stopniowo, krok po kroku, płótno "rośnie"! Oto jak wyglądają, jak "drżenie" zwierząt, które małe dzieci często ozdabiają kartki z życzeniami lub inne wyroby rzemiosła:

Na tym zdjęciu widzimy dzikie zwierzęta. A po obejrzeniu kolejnego zdjęcia zobaczysz zwierzęta zrobione z papierowych pasków. Są niesamowite i bardzo zabawne.

Ulubiony zwierzak domowy z długimi uszami.

Owce z papierowymi lokami.

Koń z elegancką grzywą.

Smok jest już przedstawicielem bajkowych zwierząt.

Quilling jest również wyjątkowy, ponieważ dzięki tej technice można wykonywać nie tylko płaskie zwierzęta, ale także duże zwierzęta, a także zwierzęta domowe, z którymi można następnie grać lub zrobić teatr lalek w domu.

Krowa i łydka.

Pies pudla rasy.

Mały Różowy Prosiaczek.

Okazuje się, że dinozaur może być wykonany z papieru ręcznie.

Ptaki stworzone z quillingiem

Każde dzieło sztuki, czy to dzika bestia, czy też dom quillinguptitsa, jest wyjątkowe, ponieważ autor dzieła wkłada w to kawałek swojej duszy. Rzemiosło wykonane przez turowe mistrzowskie klasy nie może być podziwiane!

Hodowanie ptaków to osobna sekcja. Ptaki domowe i dzikie mogą stanowić odrębną pracę lub służyć jako doskonałe uzupełnienie gotowego obrazu. Na tym zdjęciu kogut jest "główną postacią", a kolejne zdjęcie pokazuje, że mały kogucik ma drugorzędną rolę. Ten obrazek będzie również istotny w przededniu świąt noworocznych, ponieważ symbolem Nowego Roku jest kogut.

Rzemiosła papierowe w postaci ptaków tworzone są na tej samej zasadzie co postacie zwierząt. To jest krok po kroku. Mogą być wykonane według specjalnych schematów lub skręcone w swoich własnych szkicach. Najważniejsze to nie bać się eksperymentować!

Ptaki tworzone za pomocą technik quillingowych, takich jak sowy.

Osobna uwaga zasługuje na krok po kroku obszerne pisanie ptaków. Kurczak.

Quilling bird nie różni się zbytnio od skręcania papierowych zwierząt lub zwierząt domowych. Niezależnie od tego, jakie wyroby rzemieślnicze zdecydujesz się wykonać, nadal potrzebujesz specjalnego narzędzia, szablonów, a także wycinanego papieru i kleju.

Quilling: wybór programów dla początkujących

Czasami początkującym trudno jest samodzielnie narysować szkic przedstawiający ptaki, zwierzęta domowe lub zwierzęta żyjące na wolności. W związku z tym oferujemy interesujący wybór programów dla początkujących, którzy zostaną zaprezentowani poniżej.

Zwierzęta i ptaki.

Wszystkie schematy przedstawione twojej uwadze są dość proste. Dzięki opanowaniu niektórych schematów, nie tylko początkujący rzemieślnicy, ale także małe dzieci mogą z łatwością sobie z tym poradzić.

Quilling dla początkujących papierowych hamburgerów czasami od zwykłej rozrywki staje się prawdziwym hobby. Wiele osób, które najpierw wzięły kolorowe papierowe paski, szablony i specjalne narzędzia, nie może sobie wyobrazić ich życia bez tak ekscytującego zajęcia jak spinanie papieru. Toczenie papieru to nie tylko hobby, ale niepowtarzalna okazja do stworzenia własnego bajkowego świata!

Quilling z postaciami zwierząt

W przypadku robótek ręcznych, takich jak quilling, zwierzęta są dość powszechnym rzemiosłem. Istnieje logiczne wytłumaczenie tego. Jeśli tworzenie arcydzieł w postaci kwiatów, serc i ludzi jest zaangażowane, głównie tylko dorosłe kobiety i dziewczęta, to małe zwierzęta często pracują na małych zwierzętach. Zapotrzebowanie na zwierzęta jest również wyjaśnione przez różnorodność pomysłów.

Tak więc, pracując nad takimi tworami, ludzie mogą wykonywać rzemiosło (obszerne figurki, obrazy, pocztówki), które przedstawiają konie, małpy, psy, niedźwiedzie, lwy i ptaki. Ten artykuł będzie poświęcony najpopularniejszym zwierzętom w quillingach i ich tworzeniu.

W takich haftach, jak quilling, lew jest uważany za jeden z najprostszych rękodzieła. Nie jest to zaskakujące, ponieważ aby stworzyć papierowego króla zwierząt, trzeba przygotować minimum materiałów i wykonać kilka prostych kroków. Aby uzyskać pożądane arcydzieło, które musisz przygotować:

 • paski do gryzienia żółtych, jasnopomarańczowych i ciemnopomarańczowych kolorów;
 • klej PVA;
 • czarne guziki;
 • nożyczki.

Sekwencja działań wygląda następująco:

 • przekręcić jeden pasek jasnego pomarańczowego koloru w spiralę; Rozpuść ją do maksimum i przyklej (to jest przyszła głowa lwa);
 • Kolejny jasnopomarańczowy pasek jest skręcony w spiralę, rozpuścić i nadać mu kształt oka (to będzie szyja);
 • następnie przekręć 9 ciemnopomarańczowych pasm i nadaj im kształt kropli (pójdą do grzywy);
 • Z następnymi ośmioma żółtymi spiralami uformuj kwadrat (zostanie wyłożony pień i górna część łap papieru króla zwierząt);
 • 2 żółte spirale tworzą trójkąt (przyszłość, jeśli możesz tak powiedzieć, stopa lwa lub dolne części łap);
 • z 2 żółtych spiral powstają krople (pójdą do wąsów);
 • Jeszcze jeden pomarańczowy pasek lekko wygina się, dzięki czemu ma wygląd w kształcie łuku (jest to przyszły ogon);
 • umieść na kartce coś dziwnego: najpierw głowę, potem oczy, potem wąsy, potem grzywę, potem szyję, potem tułów, potem łapy i ogon na końcu; klejenie elementów, nakładaj klej bardzo ostrożnie (nie powinno to być zbyt dużo);
 • niech grafika wyschnie i włóż ją do ramki.

Przy odpowiedniej egzekucji otrzymasz walczący, ale bardzo miły quilling "kot".

Można powiedzieć, że w technice quillingu kot jest prawie najsłodszy. Aby go wyprodukować, musisz przygotować standardowy zestaw przedmiotów: paski do quillingu, nożyczki, arkusz grubego papieru, klej PVA, wykałaczka. Dodatkowo potrzebne będą akwarele na niebiesko. Cały proces pracy wygląda następująco:

 • pomaluj arkusz papieru niebieską farbą i pozostaw do wyschnięcia (na niebieskim tle jednostka będzie wyglądać bardziej elegancko);
 • przekręcić 38 pasków w spirale; dać im niezbędną formę; wszystko czego potrzebujesz to 24 kółka, 9 kropelek, 1 trójkąt, 2 owale i 2 półfabrykaty w postaci szkliwa;
 • Kiedy liść jest całkowicie suchy, można rozpocząć układanie jednostki; najpierw przyklej oczy, potem kufę, potem łuk (dwie spirale w kształcie oczu są pomalowane na różowo), następnie ciało ma 2-3-4-5-4 (wskazano liczbę blanków - kółek w każdym rzędzie); uzupełnij projekt tego stworzenia, umieszczając ogon.

To wszystko! Kot jest gotowy. W razie potrzeby możesz stworzyć kilka kotów, używając innego koloru tła (malowane arkusze), a także różnych pasków kolorystycznych. Takie postacie quillingów są bardzo łatwe, więc mogą z łatwością zabrać dzieci.

W sztuce wyłudzania ryb są również popularne. W tym artykule rozważymy opcję stworzenia dużej ryby. Aby to zrobić, potrzebujesz:

 • paski do ozdobienia kilku kolorów;
 • wykałaczka;
 • klej PVA;
 • nożyczki.

Etap tworzenia korpusu ryby w jej własnej unikatowej, ponieważ będzie obejmował technikę, która zwykle nie jest nieodłącznym elementem tej sztuki. W takim przypadku wykonywane są następujące czynności:

 • weź dwa długie paski pomarańczy i skręć z nich gęste bułki, z których jedna musi być nieco większa od drugiej; zaleca się dobrać średnice 2,5 i 2 cm za pomocą linijki;
 • przykleić krawędzie wynikowych rolek PVA;
 • chwyć palce boków bułek i wciśnij je w środek (muszą mieć stożkowy kształt); pamiętaj, że większa rolka będzie musiała być lekko wygięta;
 • przykleić wewnętrzne powierzchnie powstałych stożków (to ochroni je przed rozwinięciem);
 • skleić ze sobą 2 stożki;
 • przekręcić 4 żółte spirale i nadać im wygląd kropel;
 • przekręcić 2 gęste niebieskie rolki (długość paska wynosi około 5 cm), naprawić je, a następnie na wierzchu niebieskiego wiatru jasno żółty pasek o długości 2 cm (przed nawinięciem żółtej warstwy, przykryć niebieską warstwę klejem); to będą oczy ryby;
 • weź 2-centymetrowy czerwony pasek, zgnij go na pół i zwiń rolki od krawędzi do wewnątrz; przymocuj pasek w tej pozycji za pomocą kleju; ten kawałek będzie symulował usta ryby;
 • po ukończeniu wszystkich elementów, możesz przejść do ich połączenia, a przede wszystkim dołączyć żółte płetwy w postaci kropelek z boków;
 • następnie przyklej oczy i usta;
 • następnie następuje obrót ogona (jest on wykonany z 2 pozostałych żółtych "kropelek");
 • Zakończ wykonywanie ryb z płetwą grzbietową; złóż 8-centymetrowy żółty pasek, delikatnie wyprostuj i przyklej z tyłu ryby.

Po tym, jednostka będzie gotowa.

Zgodnie z zasadą, podobną do robienia kotka, quilling małpy są opanowane. Wyglądają bardzo zabawnie i nadają się do rozwijania umiejętności czytania dzieciom. Możesz także robić zwierzęta na połączonej technice (na przykład, są arcydzieła wykonane w stylu origami). Takie kreacje wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki, ale do ich stworzenia potrzeba dużego doświadczenia. Nie bój się spróbować swoich sił w tym zawodzie. Być może w przyszłości staniesz się uznanym mistrzem quillingów.

Większość ludzi, którzy rodzą samego domku, doskonale zdaje sobie sprawę, że to musi być nie tylko miejscem do pracy i uprawa roślin uprawnych, ale najbardziej rogi gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku i podziwiać piękne widoki natury i ziemi.

Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci".

Każdy z nas uwielbia pięknie zaprojektowane wnętrze. To zaangażowanie staje się szczególnie pożądane, gdy rozwiązania wewnętrzne wpływają na dobry nastrój i radość dla naszych bliskich i bliskich.

Każdy sumienny właściciel powinien dbać o komfort swoich pupili, kierując się słynnym cytatem z "Małego Księcia": "Odpowiadamy za tych, którzy oswoili".

Wcześniej czy później większość z nas staje przed wyzwaniem kupowania nowych mebli, w tym krzeseł. W tym samym czasie nie zawsze ma sens kupowanie nowych mebli po dość wysokich cenach, ponieważ możemy przywrócić stare krzesła.

 • O projekcie
 • Reklamodawcy
 • Informacje zwrotne
 • Mapa strony

Cytowanie materiału jest dozwolone tylko wtedy, gdy określone jest aktywne indeksowane łącze źródłowe.

Quilling zwierząt

Chcę podzielić się swoją pracą i pokazać wam, jaki piękny koń zdobyłem w technice quillingów.

Prezentacja objętościowa. Złota Rybka. Mistrzowska klasa ze zdjęciami krok po kroku

Kontynuując temat zabawek w technice quillingu, zastanówmy się nad przykładem wykonania złotej rybki. Oczywiście praca z tak drobnymi szczegółami nie jest zbyt dogodna, ale generalnie kompozycja może okazać się bardzo, bardzo interesująca. Dodatkowo, zawsze możesz ukończyć zdjęcie, jeśli zrobisz tę samą rybę, na przykład staruszek. Jednak sama ryba jest bardzo godna.

Kaczątko - quilling. Mistrzowska klasa ze zdjęciami krok po kroku

Możesz rozwijać dzieci na wiele sposobów - rzeźbić, malować, malować lub kleić. I możesz zająć dziecku interesujące zajęcie - quilling. Nikt nie wymaga od dziecka żadnej poważnej pracy, ale całkiem możliwe jest wykonanie prostej kompozycji. Możesz zacząć od bajecznego kaczątka, które z pewnością ucieszy zarówno Ciebie, jak i Twoje dziecko.

Do produkcji potrzebujemy:

• Taśmy papierowe do quillingów o szerokości 5 mm

• Narzędzie do zadawania pytań

• Kolorowy papier dwustronny

Pies w technice quillingów. Mistrzowska klasa ze zdjęciami krok po kroku

W rzeczywistości w technice quillingowej można wykonać absolutnie dowolną kompozycję, począwszy od elementarnych kwiatowych liści po najbardziej realistyczne arcydzieła. Ale aby nauczyć się tworzyć złożone obrazy, najpierw trzeba przejść kurs młodego żołnierza - wykonać nie kilkanaście prostych prac. Przydatnym dla początkujących będzie, aby w technice quillingu stworzyć własnymi rękami słodką kompozycję dla swoich dzieci - kochającego małego psa.

Quilling zwierząt. Prosiaczek. Mistrzowska klasa ze zdjęciami krok po kroku

Dzieci lubią patrzeć, jak rodzice robią ciekawe rzeczy własnymi rękami. A jeśli zaangażujesz ich w takie studia, możesz osiągnąć ogromny zysk - są dobrze rozwinięci, uczą się, aw przyszłości staną się osobowościami twórczymi. Absolutnie konieczne jest rozwijanie dzieci i możliwe jest rozpoczynanie takiego rozwoju od lekkich kompozycji w technice quillingowej. Jedną z tych piosenek może być ładna świnia.

Do produkcji potrzebujemy:

• Taśmy papierowe do quillingów o szerokości 5 mm

• Narzędzie do zadawania pytań

• Kolorowy papier dwustronny

Quilling - zwierzęta. Żaba. Mistrzowska klasa ze zdjęciem

Wszyscy pamiętamy i kochamy bajkę o żabiej księżniczce, dlatego nasze dzieci słuchają jej z przyjemnością nawet w naszym występie. Aby pomóc dziecku lepiej zapamiętać i wyobrazić sobie postaci, możesz sam stworzyć bajkę - zrobić figurki głównych baśniowych bohaterów w technice quillingów. To bardzo łatwe, szybkie, a dziecko będzie po prostu zachwycone.

Do produkcji potrzebujemy:

• Taśmy papierowe do quillingów o szerokości 5 mm

• Narzędzie do zadawania pytań

• Kolorowy papier dwustronny

Uzyskaj swoje referencje od Masterclassy.ru!

Więcej informacji można znaleźć w naszym

Dodaj komentarz

− 3 = 1