Nazwa kategorii

Pikowanie i patchwork

Pikowanie i patchwork: schematy i master class dla początkujących

Pikowanie i patchwork często łączą pojęcie "patchworkowego szycia". W rzeczywistości nie jest to całkowicie prawda. Do czysto patchworkowego szycia stosuje się tylko patchwork, a pikowanie jest pikowaniem dwóch warstw tkanin, pomiędzy którymi leży podszewka. Przednia strona, z reguły, jest wykonana przez szycie kawałków materiału o różnych rozmiarach i kombinacjach. Najprawdopodobniej te dwa rodzaje robótek ręcznych idą w parze. Warianty linii warstw tkaniny i kombinacji łat są dobrze przedstawione na schematach. Programy pikowania i patchworku, które można znaleźć w książkach i Internecie zainteresują wiele osób, które chcą nauczyć się czegoś nowego. Czasopisma "burda9raquo;", "handmade9raquo;", "domowa kreatywność" i inne obfitują w pomysły poprzez patchworkowe szycie.

Rodzaje programów do rzucenia palenia i patchworku

 1. Poprzez linie rysunku. Istnieje tyle odmian wzorów, ile jest wariantów.
 2. Linie na konturach figur geometrycznych. Jest to diament o różnych rozmiarach, kombinacja kwadratów, prostokątów, trójkątów, niedokończonych kwadratów (kratownica).
 3. Linie wzdłuż krzywej w kształcie okrągłej lub prostokątnej spirali, dowolne linie.
 4. Każdy typ linii odpowiada patchworkowej jednostce konstrukcyjnej.

W jaki sposób pikowanie może być przydatne dla au pair?

Mistrzowie patchworku i pikowania tworzą całe arcydzieła sztuki od zwykłych dziur i poduszek, kończąc na wspaniałych narzutach, zasłonach, panelach. Dzięki pomocy haftu można zaktualizować wnętrze mieszkania, a nawet uczynić kogoś prezentem. Szczególnie doceniane prace wykonywane całkowicie ręcznie. Możliwość wykonywania wszystkiego ręcznie może być zawsze używana w gospodarstwie.

Dla początkujących, którzy widzieli pikowanie i patchworkowe lekcje wideo, łatwiej będzie rozpocząć pierwsze zadanie. Po otrzymaniu pomysłu na skrupulatność, trochę niuansów i trudnych miejsc robótek, oni, po uprzednim nastawieniu, są bardziej skłonni do ukończenia biznesu. Teraz, gdy uzyskano pierwszą wiedzę, możesz wykonać klasę master.

Opis lekcji na temat kroków

Rozważ patchwork patchwork i pikowanie dla początkujących. Nadają się do wykonywania poduszek, poduszek, serwetek z prostym układem patchworkowym. Przejdźmy więc po naszych schodach ...

 1. Igły do ​​kołdry (możesz wziąć zwykłe z małym oczkiem);
 2. Nóż rolkowy do tkaniny (wygodniej jest z nim pracować, nie wolno używać zwykłych nożyczek);
 3. najlepiej pracować na mata samolecząca (jest przeznaczona do cięcia) lub na zwykłym stole;
 4. długa i szeroka linijka;
 5. maszyna do szycia;
 6. zestaw tkanin;
 7. wysokiej jakości nić bawełniana;
 8. doublerine;
 9. wzory liści;
 10. żelazko do wygładzania szwów.

Przygotuj podstawę serwetki, jak pokazano.

Wytnij 4 rodzaje skrawków 4 kawałków tkaniny o tym samym składzie. Powinno to łącznie 16.

Najpierw szyjemy razem 2, potem 4.

Rezultatem jest płótno składające się z 16 skrawków. To jest przód przyszłej serwetki.

Następnie 4 rogi podstawy są przyszyte do przedniej prześcieradła.

W duplikacie szablonu narysuj arkusz o takim rozmiarze, aby najdłuższy był równy przekątnej kwadratu. Następnie wycina się i wkleja na tkaninę, z której należy pobrać prześcieradło na serwetkę.

Skomponuj z arkuszy kompozycję i zszyj je zygzakowatym szwem.

Połącz podstawę z arkuszem czołowym za pomocą równoległych linii z wcięciem 5 mm, dodatkowo dekoruj pracę liniami wokół płatków z tym samym wcięciem.

Zrób dekoracyjne wykończenie.

To był ostatni krok, pikowanie jest gotowe. Szycie prostych modeli, używając podobnego pikowania klasy mistrzowskiej i patchworku, stopniowo opanuje tę robótkę.

Wykorzystanie materiałów ze strony jest możliwe tylko ze wskazaniem bezpośredniego aktywnego hiperłącza do żeńskiej strony Diana

Patchwork i pikowanie: diagramy i opisy

Pikowanie i patchwork - raczej pracochłonne rodzaje robótek Patchworkowe koce - jak pozdrowienia z dzieciństwa. Przypominają starożytne wiejskie koce z różnych kawałków materiału w domu mojej babki, gdzie wysyłali swoje wnuki na lato. Dziś patchwork wyszyty z granic życia wiejskiego i od oznak potrzeby zamienił się w ekskluzywne produkty. Posiadanie koca z kupy ładnych kwadratów jest prestiżowe - jest drogie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Ale możesz nauczyć się szyć samemu - ta sztuka nie jest tak trudna do opanowania, jak się wydaje.

Patchwork i patchwork - słowa synonimów. Patchwork to sztuka szycia z kawałków tkaniny. W czasach niepamiętnych istniał jeszcze ten rodzaj robótek ręcznych. Uważa się, że mozaika powstała w Azji i wpadła do Europy podczas wypraw krzyżowych. Zwłaszcza mozaika rozkwitła podczas pierwszych amerykańskich osadników, gdy protestanckie kobiety nie wyrzucały starych kocy i prześcieradeł z ubóstwa i specjalnej oszczędności tkwiącej w protestantach, ale szyły je nowe. W próbach zrobienia z wielobarwnych kawałków materiału coś miłego, narodził się patchwork.

Patchwork to jedna z odmian patchworkowego szycia, która zyskała dużą popularność w dziedzinie haftu

Ważne: w patchworku ważne jest, aby móc łączyć tkaniny ze sobą w kolorze. Początkującym można doradzić rozpoczęcie tworzenia kompozycji monofonicznych, ponieważ łączenie materiałów monochromatycznych jest łatwiejsze. Możesz łączyć tkaniny monofoniczne i tkaniny ze wzorem. Połączenie tkanin o różnych wzorach wymaga rozwiniętego estetycznego smaku.

W stylu patchworku są poza kocami i innymi produktami. Ta technika może być stosowana z równym powodzeniem, aby zrobić zasłonę, poszewkę, torby, sukienkę. Szczególnie stylowe i wyjątkowe torby wyglądają jak patchwork. Szyć w tym stylu jest możliwa nie tylko z tekstyliów, ale również ze skóry, choć dużo łatwiej jest szyć z tkaniny. Torby tekstylne znów są modne, więc patchwork przeżywa nową rundę popularności.

Czym jest pikowanie?

Pikowanie to w zasadzie nieco poprawiona mozaika, która łączy:

Przy pikowaniu nie tylko szyć różne elementy materiału, ale także je pikować, dekorować aplikacjami i haftem.

Pikowanie jest bardziej wyrafinowanym i ulepszonym rodzajem robótek niż patchwork Sztuka pikowania przedmiotów, w tym patchworku i haftu, nazywana jest pikowaniem

Rzecz składa się z oddzielnych motywów pikowania. Kołdra musi być obszerna. Objętość tworzona jest dzięki trójwarstwowej strukturze. Pierwsza warstwa to kompozycja złożona z tkaniny, druga to podkładka z syntepionu lub innych materiałów, trzecia to odwrotna strona tkaniny.

Ważne: wybór materiału zależy od rodzaju produktu. Do koca dobierane są grube tkaniny, głównie bawełniane. Do torebki ze skóry, skóry ekologicznej, gęstego lnu i bawełny, aksamitu. Do ubrań - delikatniejsze i delikatniejsze tkaniny.

Pikowanie wygląda bardziej elegancko i korzystnie niż patchwork. Rzeczy w stylu pikowania mogą stać się prawdziwym dziełem sztuki, zwłaszcza jeśli pikowanie łączy elegancki haft, aplikację i specjalny rodzaj ściegu. Ścieg jest mile widziany skomplikowany. Im bardziej skomplikowany jest wzór ściegu, tym ciekawsze jest pikowanie. W złożonych produktach jeden ścieg wygląda jak oryginalny wystrój.

Pikowanie: historia robótek (wideo)

Zanim zaczniesz robić koce, torby lub poszewki na poduszki, musisz rozwinąć ornament i podnieść tkaninę. Samemu ozdobić trudno jest - to już robią wykwalifikowani rzemieślnicy. Tak, a większość z nich nie rozwija ich całkowicie, ale używa gotowych motywów, które łączą się w różne sekwencje, tworząc arcydzieła. Te motywy nazywane są schematami.

Schematy patchworku występują w dużych ilościach. Znajdź je jest łatwe. Istnieją witryny, w których można znaleźć plany na torbę lub na koc. Istnieją podstawowe schematy, na podstawie których powstaje wiele ozdób. Można je również pobrać z Internetu wraz ze szczegółowym opisem sekwencji sieciowania poszczególnych motywów.

Podstawowe schematy są podstawą podstaw. Na ich podstawie można tworzyć produkty o różnym stopniu złożoności. Po opanowaniu podstawowych schematów możesz przejść do bardziej złożonych kompozycji. Ale już z nich powstają rzeczy, które wyglądają estetycznie i kompleksowo.

"Ohio Star" to jeden z najprostszych schematów podstawowych w patchworkowym szyciu "Klepsydra" może zawierać prostokąty wykonane z tkaniny o dowolnej długości

Podstawowe programy obejmują:

 • "Szycie z kwadratów,
 • Gwiazda Ohio,
 • "Klepsydra",
 • Karuzela,
 • "Ostrość kart,
 • Riddle of Solomon,
 • "Amerykańska tajemnica"
 • «Park angielski»,
 • "Dom z bali"
 • "Oleje",
 • «Plac rosyjski»,
 • Virginia Whirlwind

Najprostszy sposób. Ten schemat nie powoduje trudności. Rozpocznijmy od patchworku i pikowania, co jest konieczne. Wystarczy wyciąć kwadraty o określonym rozmiarze i zszyć je razem.

To ważne: piękno płótna zależy od tego, jak równe i równe są wycięte kwadraty, prostoliniowość linii i dokładne przestrzeganie wielkości przydziałów dla wszystkich kwadratów. Jeśli wszystko zostanie zaobserwowane, rogi będą się pokrywać, a strona przednia będzie wyglądać idealnie.

Jak zmontować blok kwadratów (wideo)

Klepsydra i chatce

Schemat "klepsydry" oznacza połączenie pasków tkanki w różnych kombinacjach. Szerokość i długość mogą się różnić. Z pasków o różnych długościach zbierana jest klepsydra. Podobne cięcie jest stosowane w chatce. Tylko w tym pasma są do kwadratu.

Schematy kwadratów i klepsydra są idealne do robienia prostych kocy.

Tutaj w sercu schematu jest trójkąt. Z trójkątów zbierane są małe kwadraty, a od nich jest już duży motyw-kwadrat. W zależności od położenia bloków możesz uzyskać zupełnie różne gwiazdy.

Najczęściej "gwiazda Ohio" służy do szycia kocy i poszewek na poduszki. Ale można go używać i jako jedyny motyw do szycia torebek w stylu pikowania.

Angielski park, amerykańska tajemnica i karuzela

Tutaj również stosowane są trójkąty. Schematy sugerują inną lokalizację. Angielski park i karuzela są już uważane za wzory o średniej złożoności. Z trójkątów w parku angielskim można zbierać wzory w postaci młyna, krzyży, zygzaków. Podobnie, trójkąty są również używane w układance amerykańskiej. Jedyna różnica polega na ich grupowaniu. W karuzeli trójkąty łączą się z kwadratami, dzięki czemu wzór w motywie jest bardziej skomplikowany.

Karuzela - może już być kompletnym programem do szycia toreb, ubrań.

"Angielski park" o bardziej skomplikowanej formie może zawierać dowolne liczby "Karuzela" może być odpychana nie tylko od kwadratu i nie zawsze zawiera trójkąty

"Zagadka amerykańska" może składać się nie tylko z figur prostych

W tym schemacie łączone są tkaniny w 5 kolorach. Wzór jest połączony z trójkątów. W tym przypadku łączone są duże i małe trójkąty, z których składają się duże trójkąty.

Ten schemat wygląda bardzo dobrze, gdy robisz torbę. Wygląda bardziej interesująco, gdy motywem jest jeden.

Są to już skomplikowane schematy, w których kwadrat jest dzielony na dwie części - lub raczej jedno półokręgu jest wycinane z niego na jednym końcu. Co więcej, te dwa motywy są łączone w różne kombinacje.

Schematy "Zagadka Solomona" jest czasami nazywana "drogą pijaka" lub "tajemnicą starej dziewicy". Doskonale nadają się do przykrycia, ubierania, szycia toreb.

"The Riddle of Solomon" odnosi się do bardziej złożonych schematów, z którymi początkujący będą nieco trudniejsi

W bazie Maslenke kwadraty są cięte na trójkąty i prostokąty. Dalej komponowane w różnych kombinacjach kwadratów są łączone w duży kwadrat blokowy.

Schematy te świetnie prezentują się na narzutach.

Rosyjski kwadrat i wir Virginia

Szycie rosyjskiego placu zaczyna się od środka centralnego placu. Następnie zastosuj trójkąty.

To świetny pomysł na torbę, a szczególnie na poszewki na poduszki. W pozornej prostocie, zabijanie na podstawie tego schematu wygląda bardzo pięknie.

"Plac rosyjski" jest kompilowany zgodnie ze schematyczną zasadą "karuzeli" za pomocą kwadratu i trójkątów "Vortex of Virginia" - podstawowy schemat tworzenia unikalnych kompozycji, zmieniających kierunek szmat i bawiących się kwiatów

Wir z Virginii, zwany też ogonem małpy, jest przyszyty na tej samej zasadzie również z trójkątów. Tylko tutaj są one dodane w skręconej spirali. Bardzo skuteczny system na poszewki na poduszki i torby. Jeśli skręcisz w innym kierunku, możesz uzyskać ogoniaste gwiazdy, które są drobnymi blokami na narzuty na łóżka.

Ważne jest, że kiedy zamierzasz po raz pierwszy przyszyć patchwork, wielu próbuje użyć resztek starych rzeczy, łącząc je ze skrawkami nowych tkanin pozostawionych po szyciu. Ale w tym przypadku, podczas prania, produkt może nierównomiernie usiąść i będzie wyglądać jak kosoboko. W żadnym przypadku nie można łączyć starych i nowych tkanin w produktach. Aby wyglądały idealnie, wystarczy wziąć czystą tkaninę.

Nie wyczerpują się tylko wspomniane wcześniej schematy pikowania i mozaiki. Rzemieślnicy wymyślają coraz więcej sposobów łączenia figur geometrycznych między sobą. Bardzo ciekawe schematy można uznać za rzutki, gdzie środek bloku składa się z trójkątów, a sam blok składa się w całości z trapezoidów ułożonych w okrąg. Co ciekawe, istnieją schematy, w których pięciokąty i ośmiokąty są połączone. Te schematy już wymagają znacznie większej umiejętności dokładności dopasowania. Ale produkty w stylu pikowania ze szwem na ich podstawie wyglądają estetycznie i kosztownie.

Mistrzowskie szycie na patchworku (wideo)

Spróbuj uszyć własną torebkę lub kołdrę w stylu pikowania bez żadnych wątpliwości. Schematy dotyczące produktu można pobrać na dowolnej stronie poświęconej patchworkowi. Najważniejsze jest, aby zacząć od prostych podstawowych schematów, aby wypełnić rękę i nie zawieść się w swoich umiejętnościach. Nawet najprostsze produkty będą wyglądać pięknie i stylowo - wystarczy wziąć jakościowe tkaniny i nie zapominać o dokładności i dokładności w pracy.

Pikowanie: podstawowe pojęcia, klasy mistrzowskie i schematy

Pikowanie to specjalna technika haftowania z klap, która polega na tworzeniu elementów odzieży, akcesoriów, obrazów, ręcznie robionych artykułów lub pościeli pikowanych, na podstawie 2 lub więcej warstw. Według Amerykanów ich ludzie są twórcami tej twórczości. Nawet na pierwszych etapach rozwoju pikowania wiele kobiet zebrało się w grupy, aby zaangażować się w tego typu robótki. Większość z nich zrobiła pikowane produkty w prezencie. Na przykład matki dały synom 25 urodziny "Kołdra wolności".

Pikowanie oznacza tworzenie tkaniny z dwóch warstw: twarzy i pleców. Pomiędzy dwiema warstwami zwykle kładzie się warstwę synthonową, która tworzy efekt masowy. Strona przednia wykonana jest ze starannie dobranej tkaniny monofonicznej lub klap z kolorowej tkaniny. Początek może być wykonany z materiałów resztkowych lub z tkanki monofonicznej. Jeśli szwaczki mają dużą ilość wolnego czasu, spód może być również wykonany z kolorowych skrawków.

Tworzenie dodatkowych tekstur i rysunków odbywa się za pomocą ściegów, które mogą być wykonywane ręcznie lub na maszynie do szycia.

Istnieje kilka zaleceń dotyczących prawidłowego wykonania ściegów maszynowych:

 1. Do ich oznaczania należy używać szpilek, a nie szorstkich nici.
 2. Jeśli ścieg zostanie wykonany na maszynie do szycia, materiał musi zostać pobrany w takiej ilości, aby był umieszczony pod stopą, następnie należy go zabezpieczyć za pomocą zacisków i szpilek.
 3. Robiąc szwy, nie możesz pozostawiać zwisającego materiału na kolanach, lepiej umieścić go na specjalnie przeznaczonym miejscu.
 4. Przed utworzeniem pierwszego spawu musisz wyraźnie zidentyfikować środek produktu. Od tego momentu musisz zacząć pracę, stopniowo przechodząc do krawędzi.
 5. Obszary najbardziej wypełnione szwami są na samym końcu.
 6. Aby naprawić pracę, należy ją przetworzyć za pomocą krótkiego szwu, pozostały gwintowany ogon powinien być ukryty pod ściegiem.

Pikowanie robótek: wzory, ściegi, szwy

Istnieją różne rodzaje szwów, które są aktywnie wykorzystywane do pikowania w celu tworzenia wzorów i ściegów:

 • linia prosta wymaga wykonania na maszynie do szycia. Aby to zrobić, tkanina jest ułożona, lekko przylega do brzegów, następnie stopa jest obniżana, a początek pracy jest ustalany przez zszycie w jednym miejscu. Następnie prosty szew jest narysowany względem wzoru;
 • Aby utworzyć ścieg wzdłuż konturu, ze szwów, musisz wycofać się 7 milimetrów, a następnie przetworzyć je. Takie ściegi umożliwiają wyraźną identyfikację konturu wzoru;
 • odbiór szwu w szwie może być wykonywany zarówno na maszynie, jak i ręcznie. Technika polega na nakładaniu powtarzających się ściegów na szew;
 • pikowana kratownica to grupa figur geometrycznych - kwadratów, które sumują kratę o identycznych kształtach;
 • curvilinear - seria liniowych powtórzeń, służących do wypełnienia przestrzeni tła, tworzy piękne, dziwaczne wzory;
 • wolne i przerywane ściegi, wykonywane są złożone rysunki.

Ścieg przerywany można skierować w różnych kierunkach za pomocą pociągnięć o różnych długościach.

Kołdra pikowana (wideo)

Pikowanie i patchwork: czy istnieje różnica?

Pikowanie i patchwork - rodzaje kreatywności, które pozwalają tworzyć różnorodne przedmioty ze szmat tkanin. Jednak te techniki mają wiele różnic.

Na przykład patchwork to technika polegająca na szyciu kolorowych skrawków materiału lub dziania w jednej szmatce. Pikowanie jest odpowiedzialne za opracowanie pikowanych wyrobów o liczbie warstw przekraczającej 2, posiadających dekoracyjną sekcję przednią, wykonaną przy użyciu różnych technik szycia.

Warto również zauważyć, że patchwork - osobna technika robótek, która ma swoje własne sztuczki, oraz pikowanie łączy w sobie kilka technik szycia. To jest patchwork ma węższy fokus.

Używając patchworku, możesz tworzyć interesujące, jaskrawe obrazy. Aby uzyskać pewien wynik, istnieje kilka technik opisujących kolejność szycia elementów. W pikowaniu stworzona mozaika może uzupełnić aplikację w postaci szycia dodatkowych elementów, haftów, wykonanych za pomocą szwów i wzorów, łączących wszystkie warstwy obiektu.

Pozostałe różnice w technikach przedstawiono w tabeli.

Wykonane obiekty mogą być pozbawione objętości.

Gotowe produkty są miękkie i przewiewne dzięki obecności dodatkowej warstwy.

Może odnosić się do szycia, dziania.

Dotyczy tylko szycia.

Powstaje tylko fragmenty patchworku.

Pikowanie jest obowiązkowym etapem po stworzeniu patchworku.

Pikowanie japońskie i amerykańskie: różnica

Pikowanie w różnych krajach ma swoje cechy narodowe. Na przykład japońskie pikowanie różni się od amerykańskiego w kilku wersjach.

W jednym produkcie znajduje się kombinacja patchworku, ręcznie malowana, aplikacja, haft sashiko.

Technologia w jej bogactwie jest gorsza od Japończyków.

Mogą być wytwarzane zarówno ręcznie, jak i na maszynie do szycia.

Arcydzieła japońskiego pikowania są tworzone za pomocą określonych schematów kolorystycznych. Morska otchłań składa się z szarości, szarobrązowego, białego i indygo. Wspomnienia jesiennego krajobrazu - sagebrush, złoto, czerwień, terakota.

Stosowane są jasne kolory i wzory geometryczne.

W przeciwnym razie tego typu pikowania mają podobne cechy.

Pikowanie na maszynie do szycia: klasa mistrzowska

Aby przybliżyć początkującym technikom pikowania, możesz użyć klasy mistrzowskiej do tworzenia pikowanych przedmiotów na maszynie do szycia.

Do wykonania potrzebne będą:

 • oczyszczona maszyna o temperaturze pokojowej;
 • ostra igła do pikowania: na nici bawełniane o rozmiarach 30-40 zmieści się 70. igła, a dla nitek metalizowanych - igły do ​​haftowania;
 • patchworkowy produkt;
 • wątki;
 • igła do pikowania.

Aby zapoznać początkujących potrzebujących z techniką pikowania, możesz użyć klasy mistrzowskiej do tworzenia pikowanych przedmiotów na maszynie do szycia

Aby uzyskać produkty do pikowania wysokiej jakości, musisz przestrzegać kilku zaleceń:

 1. Prace maszyny należy najpierw sprawdzić na próbce, a następnie rozpocząć szycie samego produktu.
 2. Warstwy należy łączyć ze sobą za pomocą agrafek lub rozpuszczalnych nici. W przeciwnym razie podczas szycia wzoru stopa może złapać element pomocniczy i zniekształcić ściegi.
 3. Najlepszym rozwiązaniem jest przeszycie tkaniny za pomocą automatycznego podajnika i specjalnej stopki do tego. Prace powinny rozpoczynać się od środka produktu, przyszywając wszystkie linie przesuwające się w prawo.
 4. Następnie obróć pracę w lewo. Szycie w górę lub w dół nie może, ponieważ taki szew może spowodować przekątną skośną. Możesz rozpocząć szycie przez zszycie na miejscu i zakończyć tylnym szwem.
 5. Szycie jest wymagane wyłącznie na liniach szwów do szycia elementów projektu haftu i tylko po stronie patchworku.
 6. Jeśli chcesz wykonać siatkę prostych linii własnymi rękami, możesz użyć taśmy samoprzylepnej.
 7. Linie łuku są szyte na maszynie, podając tkaninę pod stopką.

Piaskowanie maszyny można utworzyć, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

 1. Naprężenie górnej nici zostaje osłabione, aby wykluczyć wygląd dolnej nici na przedniej części wstęgi.
 2. Maszyna wstawia stopę do cerowania lub jest w ogóle usunięta. Jeśli praca wykonywana jest przy braku stopy, konieczne jest upewnienie się, że dźwignia jej podnoszenia znajduje się w stanie obniżonym.
 3. Następnie praca jest rozciągnięta na obręczy (można również użyć drewnianej ramy), a następnie wpada pod igłę pod bokiem, gdzie materiał jest rozciągnięty.
 4. Długość i szerokość ściegu są ustawione na 0.
 5. Nić igły jest umieszczona na przedniej stronie jednostki.
 6. Aby uniknąć pomylenia nici podczas tworzenia ściegu, należy je trzymać za igłą.

Następnie naucz się technologii tworzenia szwów na tkaninie za pomocą ćwiczeń:

 • wykonanie powtarzającej się litery "e" na tkaninie z wcześniej narysowaną siatką;
 • siatka do szycia;
 • "Frantic curl", składający się na obraz losowych zaokrąglonych elementów;
 • haft kół, zwojów;
 • Możesz skomplikować zadanie przez haftowanie piór, muszli lub liści;
 • po tym, jak figury stały się równe i mają właściwy kształt, musisz zacząć pracować bez siatki.

Po udoskonaleniu kunsztu na małych kawałkach tkaniny możliwe jest rozpoczęcie projektowania dużych płócien. Najlepszą opcją dla nich jest rysowanie dużych pustych formularzy, które później zostaną wypełnione wzorami. Nie zapominaj, że pikowanie pikowania opiera się nie tylko na możliwości haftowania, ale także na interakcji kontrastów w gęstości haftu.

Jakie są wzory pikowania? Aby stymulować własną inspirację przed pracą, musisz przestudiować podstawowe schematy leżące u podstaw pikowania kreatywności:

 • gwiazda Ohio;
 • klepsydra;
 • szycie kwadratów;
 • amerykańska zagadka;
 • puszka oleju;
 • karuzela;
 • wir Virginia;
 • skupienie karty;
 • Park angielski;
 • Plac rosyjski;
 • zagadka Salomona;
 • chatce.

Quilter-mistrzowie stale rodzą nowe pomysły, które realizują w swoich dziełach i dziełach sztuki, dlatego też lista podstawowych schematów jest stale aktualizowana. Na przykład interesującą opcją jest schemat "Rzutki", który jest trójkątem, który tworzy okrąg pośrodku produktu i rozwija się w kilku warstwach trapezów, zwiększając swój rozmiar. Interesujące są także koce, w których połączone są pięciokąty i ośmiokąty. Należy zauważyć, że końcowym etapem rzemiosła, tworząc poczucie estetyki i wysokich kosztów, jest haft z różnymi szwami.

Uwaga, tylko DZISIAJ!

2 komentarze do "" Pikowania: podstawowe pojęcia, klasy mistrzowskie i schematy ""

Proces tworzenia różnych produktów jest z pewnością bardzo pracochłonny, ale w końcu okazuje się bardzo ładnie i pomysłowo, ale najważniejsze jest to, że możesz pokazać swoją kreatywność.

Tak, piękne rzeczy, ale wytrwałość wymaga czasu. Dla wszystkich było tak pięknie i schludnie - ten dar nie jest wszystkim. Myślę, że nie jest to dla mnie, ale aby uzyskać takie piękno jako prezent lub kupić - zdecydowanie się zgadzam.

Dodaj komentarz

34 + = 42