Nazwa kategorii

Ceramiczny zlewozmywak

Czy warto wybrać ceramiczny zlewozmywak: argumenty za i przeciw ceramice

Ceramika w kuchni jest często używana. Ale wielu ludzi kojarzy ten materiał z czymś delikatnym, bijącym. Dlatego wiele ceramicznych zlewozmywaków uważa się za niepraktyczne. Powiemy Ci o tej różnorodności umywalek lub prawie wszystkiego.

Oczywiście, ceramika w swojej czystej postaci nie jest całkowicie odpowiednia dla zlewozmywaków. Ten ekologiczny materiał, z którego wykonane są kubki i talerze, jest używany do przykrywania naczyń (garnków i patelni z powłoką ceramiczną).

Ceramiczny zlewozmywak do kuchni Blanco różni się niebanalną formą, znacznie poszerzając jej funkcjonalność

Pozytywne właściwości zlewów ceramicznych ↑

Sama ceramika jest dość delikatnym materiałem, który nie toleruje trudnych warunków. Spróbuj zalać wrzącą wodą filiżankę ceramiczną. Najprawdopodobniej się rozdzieli. Ponieważ w zlewie nie używaj ceramiki w czystej postaci. Zlewozmywaki ceramiczne do kuchni - nic innego jak pranie z porcelanowych kamionek. Jest to zmodernizowany materiał ceramiczny, który obejmuje wióry granitowe. To ona wytwarza myjnie ceramiczne odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatury. Ale wióry granitowe nie są jedynym składnikiem, który poprawia właściwości ceramiki. Oprócz tego stosuje się kilka rodzajów specjalnych substancji - dodatków, które służą do zmniejszenia kruchości i zwiększenia plastyczności ceramiki.

Zlewozmywaki ceramiczne są łatwe w użyciu, łatwe do czyszczenia i trwale zachowują swój pierwotny wygląd

Jak zrobić ceramiczne zlewozmywaki ↑

Technologia jest dość skomplikowana. Najpierw mieszanka składa się z gliny i wszelkiego rodzaju dodatków, które poprawiają jej właściwości. Masę prasuje się pod wysokim ciśnieniem i po wypaleniu w wysokich temperaturach (do 1000 ° C). Formowane pranie to kilka dodatkowych procedur, które nazywane są "hartowaniem" (procedury termiczne). Dopiero po tym na zlew nałożono powłokę ceramiczną. Może to być emalia biała lub kolorowa, ale najczęściej pigment jest dodawany do mieszaniny na etapie jej mieszania. Rezultatem jest piękny i stylowy produkt, który może stać się głównym elementem Twojego projektu kuchni.

Ceramiczne zlewozmywaki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie boją się wysokich temperatur, dobrze pochłaniają hałas (odgłos strumienia jest prawie całkowicie spłacony). Nie można zadrapać podkładki ceramicznej.

Ceramiczne zlewozmywaki kuchenne są bardzo ciężkie i masywne

Czy wady mają takie pranie ↑

Główną wadą jest waga produktu. Zlew ceramiczny naprawdę podnosi jedną osobę, ale prawie niemożliwe jest jej samodzielne zainstalowanie. Druga wada wynika z pierwszej: zlew ceramiczny jest trudny do zainstalowania, a jeśli kupiłeś ten produkt, lepiej powierzyć instalację profesjonalistom. Trzecią wadą jest wysoka cena. Dla porównania: zlewozmywaki ze stali nierdzewnej kosztują sześć razy taniej. Dlatego myjki ceramiczne nie są tak popularne.

Zlewozmywaki ceramiczne mają szeroką gamę kolorów, co odróżnia je od zlewozmywaków ze stali nierdzewnej

Odmiany zlewozmywaków z ceramiki ↑

W zależności od użytych materiałów i stopnia pieczenia wyróżniamy kilka rodzajów ceramicznych zlewozmywaków. Do produkcji używa się fajansu lub porcelany. Fajans jest bardziej porowaty, co oznacza, że ​​dobrze wchłania wilgoć i tłuszcz. Aby wyeliminować tę wadę, umywalki z fajansu są pokryte specjalną glazurą. Wtedy powierzchnia jest mniej podatna na zewnętrzne wpływy. Ale jeśli szkliwo zostanie uszkodzone, pranie szybko stanie się bezużyteczne.

Porcelana jest wykonana z tych samych materiałów co fajans, ale według innej technologii produkcji. Materiał ma gęstą strukturę, więc jest uważany za bardziej odporny na różne wpływy. Producenci opracowali specjalne rodzaje glazury do zlewozmywaków, które sprawiają, że produkty są odporne na wszelkie uderzenia. Ceramiczne zlewozmywaki kuchenne odstraszają brud, kurz i wilgoć, dlatego dbałość o nie jest minimalna.

Zlew ceramiczny w kolorze czarnym - surowy luksus we wnętrzu

Jak określić jakość ceramicznego zlewu kuchennego ↑

Tak poważny zakup powinien być dokonywany tylko w markowych sklepach, które mogą dostarczać certyfikaty dla swoich produktów. Ale nie zapominaj, że każda firma produkuje produkty klasy "economy" i "luxury", a różnią się one znacząco jakością. Prawdopodobieństwo zakupu wadliwej klasy zlewu "gospodarka" jest znacznie wyższa niż przy zakupie elitarnego prania. Sprawdź, czy zlewozmywak ceramiczny może być taki sam, jak naczynia z tego materiału. Lekko dotknij powierzchni ołówkiem. Jeśli są puste przestrzenie i ukryte pęknięcia, dźwięk będzie głuchy, nieostry. Jeśli dzwoni, to jest to mycie wysokiej jakości.

Ekskluzywne zlewozmywaki ceramiczne nadają wnętrzu indywidualności

Ceramiczne zlewozmywaki wyglądają niecodziennie, dzięki czemu mogą służyć jako akcent we wnętrzu kuchni

Przez "fartuch kuchenny" rozumie się strefę, która znajduje się pomiędzy wieloma górnymi szafkami a blatem stołu. To nie tylko ozdoba i dodatek do wnętrza.

Czy powinienem zrobić fartuch kuchenny z tworzywa sztucznego: argumenty "za" i "przeciw"

Ostatnie lata na rynku hydraulicznym szybko zyskują popularność zlewozmywaki z kamienia. Jaki jest powód tej popularności? Kamień, który jest używany.

Który kamień zlew do kuchni jest lepszy do wyboru

Według statystyk, każda gospodyni spędza połowę czasu, który jest w domu, w kuchni. Dlatego bardzo ważne jest, aby ten pokój był wygodny i wygodny.

Zlewozmywak ceramiczny: opinie. Funkcje, typy, zalety i wady

Kuchnia to miejsce, w którym kobieta spędza większość swojego czasu. Z tego powodu przestrzeń robocza powinna być wygodna, prosta i praktyczna. Do tej pory modne trendy pozwalają dać upust swojej wyobraźni i stworzyć idealny kąt, w którym będzie nie tylko przyjemnie, ale także tam, gdzie wszystko spełni wymagania i życzenia gospodyni. Integralną częścią mebli kuchennych jest zlew. Wśród szerokiej gamy materiałów i kolorów najbardziej widoczne są modele ceramiczne.

Co to jest ceramiczny zlew?

Zlew ceramiczny to nie tylko modny dodatek. Ma własne cechy i tajemnice stworzenia. Sama ceramika nie jest wystarczająco mocnym materiałem do produkcji takich akcesoriów. Z tego powodu, kamionka porcelanowa służy do stworzenia niezawodnej myjni. Doskonale toleruje zmiany temperatury, ciśnienie i działanie mechaniczne. Właśnie te cechy sprawiają, że zmywaki ceramiczne są tak popularne.

Wytrzymałość materiału osiąga się przez dodanie dodatków i wody do gliny. Kompozycja ulega silnemu nagrzaniu, po czym jest ściskana. Przedostatnim etapem tworzenia produktu ceramicznego jest powlekanie go specjalnymi związkami, które znacznie zwiększają wytrzymałość. Proces kończy się nałożeniem dekoracyjnej farby lub powłoki.

Pozytywne i negatywne cechy

Co ludzie mówią o tak ważnym przymiocie, jak ceramiczny zlewozmywak? Opinia zadowolonych klientów może stwierdzić, że ma kilka poważnych zalet:

1. Praktyczność i długa żywotność. Powłoka nie jest porysowana i rozdrobniona z powodu zastosowania specjalnych związków i wysokiej jakości powłoki.

2. Noiselessness to kolejna doskonałej jakości ceramiczna miska. Woda przepływa do niej niemal bezszelestnie.

3. Bez obcego zapachu. Ceramiczne muszle nie dodadzą produktom dodatkowego zapachu i smaku.

4. Obfitość modeli i kolorów. Na specjalne zamówienie możesz wybrać miskę ze wzorem lub nietypowym kolorem.

Pomimo praktyczności produktu ma on również cechy negatywne, wśród których użytkownicy wyróżniają następujące elementy:

1. Duża waga miski. Ta cecha jest ważna do rozważenia przy zakupie. Ciężko będzie nosić kielich sam, ale jeszcze bardziej. Jeśli zastosowane zostanie nieumyślne postępowanie, produkt może spaść i łatwo się zepsuć. Brak specjalnych powłok ochroni produkt przed uszkodzeniem podczas upadku.

2. Wysoka cena. Naturalne materiały zawsze były drogie. Nie bój się tego czynnika, ponieważ praktyczność i jakość tego zakupu szybko się zwrócą.

3. Obecność niewielkiego procentu promieniowania. Granit naturalny charakteryzuje się obecnością promieniowania. Z tego powodu lepiej dokonać zakupu u rzetelnego sprzedawcy, który zawsze może przesłać dokumenty wskazujące dopuszczalne granice promieniowania.

4. Zakaz stosowania środków ściernych, które mogą uszkodzić powłokę górną.

5. Brak możliwości wykonania dodatkowego otworu, tak jak w innych modelach muszli.

Ceramiczne zlewozmywaki, których zalety i wady wymieniono powyżej, są zdecydowanie najbardziej popularne wśród kupujących. Większość sklepów stara się mieć w swoim katalogu kilka modeli dostępnych na zamówienie, ponieważ ich jakość i długa żywotność mówią same za siebie.

Zlewozmywaki ceramiczne: rodzaje

Miski ceramiczne mogą być wykonane z kilku materiałów. Każda z nich ma swoją własną charakterystykę i cechy.

1. Earthenware. Materiał jest porowaty, ponieważ jego podstawą jest glina. Produkty z fajansu szybko wchłaniają płyn. Z tego powodu ich powierzchnia jest szybko pokryta siecią małych pęknięć, co potwierdzają liczne recenzje. Ten produkt ma niską jakość i cenę.

2. Porcelana. Gotowy produkt otrzymuje się przez zmieszanie gliny, szpatu, kwarcu i innych składników. Ta kompozycja zwiększa wytrzymałość zlewu i nadaje powierzchni gładki i gładki wygląd. Jakość towarów również zwiększa ich wartość.

3. Granit ceramiczny. W tej kategorii wyróżnia się naturalny materiał i kompozyt. Górna warstwa miski jest często pokryta powierzchnią mocującą. Daje gładkość dóbr i siłę. Ta kategoria materiałów, według opinii, jest najbardziej popularna wśród kupujących i sprzedających.

Zlewozmywak ceramiczny, którego opinie są w większości pozytywne, wymaga szczególnej uwagi przy wyborze. Aby znaleźć odpowiedni produkt dla siebie i swojej kuchni, należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

1. Rodzaj i materiał wytwarzania zlewu. Czynnik ten wpłynie na koszt i żywotność towarów.

2. Opcja instalacji: wbudowana lub faktura. Misa do krojenia jest instalowana na wbudowanych słuchawkach. Wykonany jest na zamówienie według określonych rozmiarów. Ten produkt kosztuje więcej, ale jego wygląd wygrywa w porównaniu z innymi opcjami. Podkładka jest zamontowana na oddzielnej szafce.

3. Lokalizacja: kątowa lub czołowa. Model narożny pozwala zaoszczędzić miejsce do pracy i najczęściej jest instalowany w małych pomieszczeniach. Mycie z przodu ma żywy wygląd i może ozdobić dowolny zestaw.

4. Kształt i kolor miski. Do tej pory sklepy mogą oferować różne typy powłok. Na półkach sklepów znajdziesz okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne, trójkątne i inne kształty. Najbardziej popularne miseczki są okrągłe beżowe i czarne.

5. Liczba przedziałów. Duży zestaw kuchenny do pracy pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości. Instalacja zlewu z kilkoma przegródkami jest rozwiązaniem praktycznych gospodyń domowych. Ten model sprawi, że będzie on wygodny w obróbce konserw, myciu naczyń itp.

6. Średnica i głębokość. Średnia głębokość misy ceramicznej wynosi 15-16 cm, ale w razie potrzeby można zamówić inny model, który spełni Twoje wymagania i potrzeby rodziny.

7. Producent. Zwróć uwagę na towary zaufanych firm. W przeciwnym razie można kupić produkt o niskiej jakości, który nie spełnia wszystkich wymagań. Poproś sprzedawcę o przedstawienie odpowiednich certyfikatów.

Porada dodatkowa: aby określić jakość powłoki ceramicznej, należy zastosować metodę stosowaną przy wyborze naczyń porcelanowych. Wystarczy dotknąć ołówkiem. Dźwięk musi być dźwięczny i wyraźny. Głos głuchy może wskazywać na obecność pustek i pęknięć.

Dodatkowe funkcje zlewozmywaków

Zlewozmywak ceramiczny, którego opinie można usłyszeć od wielu gospodyń domowych, można wyposażyć w dodatkową funkcjonalność. Najbardziej popularna niszczarka odpadów spożywczych, która ma wiele zalet:

1. Nie ma potrzeby czyszczenia rur. Produkt został zaprojektowany tak, aby zapobiec zatykaniu się rur.

2. Możliwość zainstalowania modelu elektrycznego.

3. Brak hałasu podczas użytkowania czyni akcesorium bardziej praktycznym i zapewnia możliwość włączania o każdej porze dnia.

Ceramiczny zlew kuchenny wymaga starannego dobrania miksera. Przed zakupem oceń jego spust i wysokość. Duża odległość do miski może powodować rozbryzgi na ścianach. Najbardziej skuteczne wyglądają podobne modele w stylu i obrazie.

Pod tymi nazwami oznacza platformę przymocowaną do umywalki. Służy do cięcia żywności lub suszenia talerzy. Możesz wybrać jedną opcję lub podłączyć.

Zlewozmywak ceramiczny: opinie, cena

Ceny zlewozmywaków ceramicznych różnią się w zależności od materiału i metody produkcji. Początkowy koszt miseczki to 5000-7000 rubli. Produkt o wyższej jakości i wytrzymałości można wybrać na 10 000 - 40 000 rubli.

Zlewy ceramiczne są w większości pozytywne. Mistrzynie zauważają siłę i modny wygląd misek. Szeroki wybór modeli i kolorów pozwala wybrać odpowiedni zlew do każdego zestawu kuchennego. Pomimo obfitości pochlebnych recenzji, istnieją również negatywne cechy takich produktów.

Co nie jest satysfakcjonujące dla konsumentów z zlewozmywakiem ceramicznym? Negatywne recenzje są zwykle związane z niedogodnością instalowania miski. Ze względu na dużą wagę, jest trudny do transportu, a samodzielna instalacja towarów jest znacznie bardziej skomplikowana. Niektóre gospodynie zauważają zdolność lekkich modeli do szybkiego wchłaniania barw ciemnych płynów, które uderzają o powierzchnię. Powoduje to powstawanie brzydkich plam na powierzchni, które wymagają szczególnej uwagi i troski.

Zlew ceramiczny do kuchni, opinie o których można się spotkać zupełnie inaczej, to nie tylko modny, ale i praktyczny dodatek. Jeśli poświęcisz trochę czasu na zapoznanie się z funkcjami i cechami takich produktów, wybór wysokiej jakości produktu nie będzie trudny.

Ceramiczne zlewozmywaki kuchenne

Wystrój wnętrz nowoczesnej kuchni wymaga nie tylko dobrego smaku i pewnego budżetu, ale także wiedzy o technologiach, które pomagają naszej uwadze. Na przykład wybór umywalek kuchennych przez długi czas nie ogranicza się do tradycyjnych misek ocynkowanych i emaliowanych. Ceramiczne zlewozmywaki kuchenne są jedną z najpopularniejszych alternatyw. Jak są odpowiednie do pracy w kuchni, jak wybrać odpowiedni zlew ceramiczny, jakie są jego zalety i wady?

Zlew ceramiczny: zalety i wady

Zlew kuchenny z tego materiału jest znany od dawna. Choć wcześniej kojarzył się przede wszystkim z łazienką, w kuchni bardzo popularna była także umywalka ceramiczna. Jakie są jego zalety?

 1. Odporność na zadrapania i zużycie. Ceramika - materiał jest bardzo mocny, dlatego instalując zlewozmywak ceramiczny w kuchni, nie można się obawiać, że będzie porysowany lub porysowany.
 2. Odporność na wysokie temperatury. Gorące garnki i patelnie, rozpryski gorącego tłuszczu, a jeszcze bardziej, wrząca woda, mycie ceramiczne nie jest straszne. Jest ognioodporny i odporny na ciepło, dzięki czemu jest bardzo praktyczny w kuchni.
 3. Zlew ceramiczny można łatwo utrzymać w czystości. Jest dość prosty sposób na odejście i nie ma potrzeby kupowania jakiejś szczególnej chemii w gospodarstwie domowym. Ceramikę myje się dowolnymi materiałami nieściernymi. W przypadku silnego zabrudzenia można użyć proszku czyszczącego. Ponadto wiele ceramicznych podkładek, zaprojektowanych do użytku w kuchniach, ma specjalną powłokę, zabrudzenia i tłuszcz.
 4. Trwałość. Ceramika zachowuje swój przyjemny i równomierny wygląd przez bardzo długi czas, przez prawie cały okres użytkowania produktu, dlatego ceramiczny zlew zawsze wygląda jak nowy.
 5. Jako element dekoracji wnętrz, ta powłoka ma wiele opcji. Producenci produkują zlewy kwadratowe, prostokątne, owalne i okrągłe. Mogą być kanciaste, a nawet w kształcie litery U. W razie potrzeby można znaleźć ceramiczne zlewozmywaki o skomplikowanym, niestandardowym kształcie, które ozdobią każde futurystyczne wnętrze. Widmo kolorów, w którym wykonywane są pranie, jest również zróżnicowane. Fani niestandardowych schematów kolorów, takich jak opcje śliwkowe lub bordowe, oraz ci, którzy dążą do jednolitości, będą mogli podnosić ceramikę pod kolor mebli.
 6. Ceramika - materiał obojętny, który nie wchodzi w interakcje z chemią gospodarczą, nie emituje ciał obcych i zapachów po podgrzaniu. Zapewnia to bezpieczeństwo ceramicznych umywalek dla ludzkiego zdrowia.

Czy pranie ceramiczne ma wady? Niestety, ideał jest nieosiągalny, więc na wszystko jest wszystko.

 1. Stosunkowo duża waga. Im większy zlew, tym cięższy. Ceramika - sam materiał jest ogromny, dlatego przy planowaniu instalacji takiego zlewu należy zadbać o przyzwoity piedestał.
 2. Ta wersja zlewu kuchennego jest dość delikatna. Oznacza to, że jeśli dostanie znaczący wpływ, po prostu pęknie. Jednocześnie mycie ceramiczne z łatwością wytrzymuje znaczną wagę. Ale upadek ciężkiego przedmiotu ze stosunkowo dużej wysokości może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.
 3. Stosunkowo wysoka cena. Średni koszt mycia ceramicznego jest oczywiście mniejszy niż w przypadku analogów wykonanych ze sztucznego kamienia, ale kilkakrotnie wyższy niż w przypadku zlewozmywaków ze stali nierdzewnej.

Niemniej jednak wady mycia ceramicznego nie są tak znaczące jak jego zalety. Na koniec, przy każdym wewnętrznym przedmiocie, który musisz obchodzić się ostrożnie, dobrze, a dobre rzeczy mogą kosztować pieniądze. Dzięki temu mycie ceramiczne stanie się bardzo wygodnym, praktycznym i oryginalnym elementem kuchni.

Jak wybrać zlew ceramiczny?

Zdecydowałeś się wybrać mycie ceramiczne. Świetnie, ale teraz pozostaje odpowiedzieć na kilka pytań, aby uzyskać najbardziej odpowiedni model.

 • Potrzebujesz umywalki lub zlewu w kuchni? To zależy od konfiguracji zestawu słuchawkowego do mebli. Jeśli podałeś długi blat z otworem pod zlewem, będziesz potrzebować opcji wpuszczenia. Jeśli w planach - instalacja zlewu na specjalnym krawężniku, który jest osobnym modułem, to potrzebujesz zlewu listu przewozowego. Zlewozmywaki wpuszczane są bardzo popularne w nowoczesnych wzorach mebli. Mycie górne częściej znajduje się w opcjach budżetu lub w zestawach słuchawkowych zakupionych w gotowej formie.
 • Czyszczenie przednie lub narożne? Na ten czynnik wpływa rozmiar kuchni i jej funkcjonalność. Bezpośrednie mycie wymaga więcej miejsca do instalacji i pracy. Zlewozmywaki narożne doskonale nadają się do tych kuchni, w których wymagane jest, aby połączenie ścian funkcjonowało, aby odciążyć resztę pomieszczenia. Myjka kątowa może być doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy kuchnia jest mała, a gospodyni chce zlewu z kilkoma miskami.
 • Rozmiar i głębokość zlewu. Zależą one nie tylko od wielkości pomieszczenia, ale także od tego, w jaki sposób są montowane meble kuchenne. Na przykład, jeśli masz wiszące szafki nad zlewem, nie ma możliwości zainstalowania długiego dziobka. Następnie pranie nie powinno być zbyt szerokie, aby strumień opadał mniej więcej pośrodku, w przeciwnym razie trudno będzie zmywać naczynia. Głębokie mycie jest konieczne, jeśli masz duże ilości naczyń do mycia rąk lub przygotowujesz się do dużej rodziny. W innych przypadkach głębokie mycie nie jest ostrą koniecznością. Średnia zalecana głębokość to 15-16 cm, więc przynajmniej eksperci mówią o ergonomii przestrzeni kuchennej.
 • Liczba misek w zlewie. Jeden, ale więcej lub dwa lub trzy małe? Skoncentruj się na rozmiarze pokoju i stylu życia, który prowadzisz. Jeśli masz zmywarkę, liczba naczyń w zlewie będzie niewielka, ale do przetworzenia produktów dwie miski są wygodniejsze w użyciu niż jedna. Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych metod uprawy, wybierz zlew z jedną dużą miską.

Ceramiczne mycie o zwiększonej funkcjonalności

Nowoczesne zlewy wyróżniają się nie tylko różnorodnością wzornictwa, kształtów i kolorów, ale także rozszerzonymi możliwościami, które zapewniają wygodę użytkowania i zwiększają komfort sprzątania. Jakie dodatki mogą być wyposażone w ceramikę ceramiczną?

 1. Skrzydło. Ten element jest dodatkową powierzchnią boczną połączoną z umywalką. Bardzo wygodne jest umieszczanie na nim naczyń, produktów przeznaczonych do przetworzenia. Na nim można położyć suszenie potraw. Skrzydło może być wyposażone w jedną stronę umywalki lub obie. Opcja jest wybierana w zależności od wolnego miejsca przydzielonego na zlew.
 2. Chopper. Urządzenia te szybko pomagają rozwiązać problem odpadów z gospodarstw domowych. Są instalowane pod zlewem, pracują od prądu. Nowoczesne wersje są wyposażone w technologie tłumienia hałasu. Doskonały do ​​utrzymania czystości zlewu. Możesz kupić zlewozmywak z niszczarką w zestawie lub zainstalować urządzenie osobno.
 3. Akcesoria do zlewozmywaków ceramicznych. Może to być zestawy płyt, mające w wielkości i kształcie skrzydła, dodatkowe okulary, półki, pojemniki na warzywa mycia i suszenia sałaty, dozowniki do chemii gospodarczej. Niektórzy producenci oferują własne zlewozmywaki i system dźwigów, odpowiedni do projektu i konfiguracji tego prania.

Zlewozmywaki ceramiczne doskonale pasują nie tylko do każdego projektu, ale także do większości opcji wyposażenia technicznego kuchni. Są stylowe i funkcjonalne, niezawodne i bezpieczne, przyjazne dla środowiska i po prostu piękne. Nowoczesne zlewozmywaki są atrakcyjne, a ich zwiększona funkcjonalność zapewnia ciepłe powitanie w kuchniach każdej wielkości.

Dodaj komentarz

+ 21 = 24