Nazwa kategorii

Mozaika ceramiczna

Płytki ceramiczne, mozaiki

Niektóre lubią jasne kontrasty, inne jak powściągliwy schemat kolorów.

Witam wszystkich czytających mojego bloga! Chcę podzielić się z Wami rezultatem pierwszego etapu mojej renowacji łazienki i łazienki. Będę bardzo zadowolony z porad i komentarzy) Naprawiłem u mojego męża.

Dobry wieczór, drogi Vdolevshchiki! Postanowił, że po pokazie toalety gościnnej na arenie ma prawo wyjść z łazienki. To znaczy, aby zamknąć temat morski. Tak, tak, to wszystko.

Całe dobre noworoczne powitanie! Chcę pokazać nasze rozwiązanie do naprawy łazienki. Dane wstępne: małe mieszkanie (2-pokojowe) w domu z panelami (wybudowane w 1970 r.), Tzw.

Mieszkanie jednopokojowe w Chimkach

Cześć, drodzy członkowie forum i goście tego zasobu. To dziwne, kiedy dzwonią do mnie potencjalni klienci lub tylko zainteresowani ludzie (i ile to jest itd.)), Są zaskoczeni i zrobię to.

No cóż, dostałem dawkę krytyki w kuchni, poszedłem dalej)) Najbardziej ucierpiał pokój to łazienka. Był dręczony przede wszystkim. Ogólnie rzecz biorąc, nie jestem z nich zadowolony, ale mamy to, co mamy. Włączone.

Łazienka w sypialni: Korytarz: na drzwiach wejściowych będzie nakładka o tym samym kolorze i wzorze, co pozostałe drzwi. Sypialnia: Salon: Hozblok: Na wszelki wypadek łazienka dla dzieci: podłoga, dąb.

Dzień dobry! Trochę więcej dręczy Cię swoimi zdjęciami 🙂 Jest trochę, w porównaniu do łazienki. Toaleta została wykonana szybko, w pośpiechu, więc lakier będzie musiał być przerobiony. Niezupełnie.

Mała łazienka w stylu retro (część 2)

Dzień dobry! Łazienka jest prawie skończona. Pozostaje dopracować - owalne lustro nad zlewem, kinkiet nad lustrem, akcesoria i ręczniki w jednym stylu, szafka hokejowa nad stylalką.

Kiedy potrzebujesz uniwersalnej płytki, która się nie nudzi, lepiej wybrać materiał z dyskretnym wzorem geometrycznym. W nowej kolekcji "Tape", którą zaprojektował duet Raw Edges.

 • ← poprzednia
 • następny →

Ocena zysku

 • Wtórne mieszkanie. Powierzchnia wynosi 82 ​​m.kw.

  Podstawowe informacje Ten projekt został zaprojektowany przez Geometrium dla właściciela.

  Ta młoda i ambitna para miała tak wiele pragnień i myśli.

  Pozdrowienia, drodzy czytelnicy! Dzisiaj opowiem Wam o naszym nowym wdrożeniu.

  Ten nowoczesny apartament o minimalistycznym wystroju znajduje się w mieście Novy Medvedkovo

  Pytanie-odpowiedź

  Doświadczenie zawodowe

  Podoba mi się ten projekt, ponieważ łamie on zwykłe wzorce. Zwykle po wszystkim.

  Apartament dla rodziny składającej się z trzech osób: rodziców i dorosłego syna. [img.

  Ta młoda i ambitna para miała tak wiele pragnień i myśli.

  Mieszkanie jest 67 mkw. W nowoczesnym stylu na LCD "Savelovsky City". Projekt jest realizowany w.

  W tym projekcie, jak w każdym innym, otwarte nasycone kolory, a nawet zostały użyte.

  Pozdrowienia dla wszystkich! Ostatnio widziałem to zdjęcie w Internecie.

  Przyjaciele, dzisiaj chcemy przedstawić Państwu wyniki naszej pracy w następnym obiekcie w Poznaniu.

  Informacje podstawowe Ten projekt został zaprojektowany przez Geometrium dla.

  Białe ściany rozrzedzają ich jasne, nasycone.

  Witajcie, drodzy uczestnicy forum. Pytanie jest w tytule, a więc natychmiast.

 • I znowu dobry czas dla wszystkich, którzy odwiedzili nas. Dzisiaj chcę.

 • Witajcie drodzy wdowcy! Poproszono mnie o napisanie tego postu.

 • Witajcie, drodzy uczestnicy "na próżno". Dzisiaj ułożę najtrudniej dla mnie.

 • Podoba mi się ten projekt, ponieważ łamie on zwykłe wzorce. Zwykle po wszystkim.

 • Apartament dla rodziny składającej się z trzech osób: rodziców i dorosłego syna. [img.

 • Moda wewnętrzna nie jest tak zmienna i kategoryczna jak projektowanie ubrań, ale także czuła.

 • Ta młoda i ambitna para miała tak wiele pragnień i myśli.

 • Cześć. Chcę pokazać ci nasze nowe mieszkanie. Każdy dom zaczyna się od.

  Wystawy

  • Wyrównanie stropu za pomocą mieszaniny styropianu.1
  • Jakiego rodzaju oleju do obróbki blaty wybrać?4
  • Laminat winylowy13
  • Nasz kraj "ecolift" na 9 placach176
  • W ślepym zaułku: rada pomocy82
  • Apartament Svet_laya. "Oczy się boją, ale ich ręce robią!". Planowanie.35
  • Pomóż w przeprojektowaniu typowej dwuczęściowej linijki2
  • Nowoczesny styl minimalistyczny z elementami "Star Warrior"5
  • Pokój (neutralny) i mały korytarz8
  • Szaro-biały panel3

  Administracja strony nie ponosi odpowiedzialności za oświadczenia i działania użytkowników witryny na wszystkich stronach witryny, a także za dokładność informacji, które wskazują.

  Mozaika z płytek do łazienki: rodzaje i technologia stylizacji

  W tym artykule rozważ:

  Dziś trudno jest zaskoczyć każdego mozaiką, ponieważ nowoczesny przemysł produkuje ten materiał wykończeniowy w szerokim asortymencie. Ponadto można kupić mozaikę o różnych kolorach i wzorach, można również wybrać mozaikę wykonaną z różnych materiałów. W tym artykule, razem z witryną vannaja.net, przeanalizujemy wszystkie odmiany tego materiału okładzinowego i odpowiemy na pytanie, jak poprawnie ułożyć mozaikę do łazienki?

  Mozaika ceramiczna do zdjęć łazienkowych

  Mozaika łazienkowa w łazience: odmiany

  Nowoczesna mozaika do łazienki jest gotowym rozwiązaniem do wykańczania ścian - dziś nie musisz już mówić o rozdrobnionych lub ręcznie wycinanych fragmentach. Wszystko jest o wiele prostsze - kupując mozaikę kupujesz gotowe kafelki, z których narysowany jest nawet niezbędny wzór. Cóż, okazuje się standardowy, ale jest wygodny w pracy. Produkowany jest w kilku wersjach - elastycznie i w postaci solidnej płytki ceramicznej. Jaka jest różnica między tymi gatunkami?

  1. Stosuje się mozaikę z płytek ceramicznych do łazienki, podobnie jak płytki do płaskich płaszczyzn, ale w przypadku promieniowych elementów konstrukcyjnych, takich jak zaokrąglone kolumny, nie pasuje. W zasadzie ta mozaika nie ma specjalnego zainteresowania - to ta sama płytka z tą samą technologią stylizacji.
  2. Kolejna rzecz - mozaika, której fragmenty są drukowane na elastycznej podstawie (zazwyczaj siatce lub papierze). Ta okładzina przypomina bardziej prawdziwą mozaikę. Jego elementy mogą mieć różne kształty - można nawet kupić cały panel mozaikowy do łazienki o pełnoprawnym designie. Istnieją dwa główne rodzaje tego rodzaju materiału wykończeniowego - mozaika może być wykonana z ceramiki lub ze szkła. Szklana mozaika do łazienki stała się bardziej rozpowszechniona z tego prostego powodu, że nowoczesna technologia szklana pozwala na wytwarzanie jej elementów o dowolnym kształcie i dowolnym kolorze. Osobno powinniśmy mówić o mozaice ceramicznej - jest ona również produkowana w dwóch wersjach. Jeśli szklana wyściółka tego typu wykonana jest wyłącznie na bazie siatki, ceramiczne fragmenty mogą być wklejone na papier - różne podejścia do produkcji płytek mozaikowych prowadzą do pewnych zmian w technologii układania.

  Mozaika szklana do zdjęć łazienkowych

  W oddzielnej grupie można zidentyfikować mozaikę podłogową. W rzeczywistości jest prawie taka sama jak mozaika ścienna, tylko że jest wykonana z grubszego materiału. Najpowszechniejszą obecnie mozaiką na podłodze w łazience są małe naturalne kamienie, które poddano specjalnej obróbce.

  Nie myśl, że wszystkie wyprodukowane dzisiaj płytki mozaikowe są standardowe - różnorodność tego produktu jest dość duża i różni się nie tylko kolorem fragmentów. Jak wspomniano powyżej, można kupić nawet pełnoprawne rysunki - choć będą musieli za nie zapłacić dużo pieniędzy.

  Mozaika z płytek do zdjęć łazienki

  Jak umieścić mozaikę w łazience: praca z kafelkiem na podstawie siatkowej

  Główną właściwością płytki mozaikowej, która ma bezpośredni wpływ na technologię jej układania, jest elastyczność, z jaką ten rodzaj materiału do wykończenia ścian może być stosowany nawet na zakrzywionych powierzchniach. Wraz z zaletami tej elastyczności występują również wady, z których najważniejszym jest konieczność dokładnego przygotowania powierzchni. Powinno być idealnie równomierne, ponieważ przy układaniu płytki mozaika dokładnie powtórzy wygięcia powierzchni, która ma być wyłożona. Wyrównanie krzywizny z tym materiałem po prostu nie zadziała - to jest jego osobliwość.

  Płytki mozaikowe w łazience wykonywane są na powierzchni tynkowanej przez beacony lub powierzchnię wyrównaną płytą gipsowo-kartonową - nie ma innych opcji!

  Teraz o technologii klejenia płytek mozaikowych - pod wieloma względami jest ona podobna do układania płytek na cienkiej warstwie kleju. Będziesz potrzebował grzebienia z małym zębem (4-6 mm). Z jej pomocą klej nakłada się na podstawę. Rozprowadzenie dużej ilości kleju nie jest tego warte - stanie się przestarzałe i straci zdolność klejenia jakościowych elementów mozaiki. Musisz poruszać się stopniowo, przy 0,5kv.m - kiedy je nakładasz, kafelek mozaiki nakłada się na ścianę i dobrze przyciska za pomocą specjalnej gumowanej deski. Nacisnąć płytkę powinno być równomiernie i mocno i jednocześnie należy monitorować odległość między poszczególnymi fragmentami. Płytkę należy rozciągać w różnych kierunkach za pomocą tej płytki. W ten sposób jego fragmenty zajmują niezbędne położenie, w którym odległość między nimi będzie jednolita.

  Dekorowanie łazienki z mozaiką własnymi rękami zdjęcie

  Konieczne jest również monitorowanie wzajemnego połączenia poszczególnych płytek. Tutaj sprawy są nieco bardziej skomplikowane - doświadczeni mistrzowie łączą płytki, jak mówią, z okiem, lepiej użyj krzyży. Jest dłuższy, ale gwarantuje się go poprawnie i pięknie. Nawiasem mówiąc, o doświadczeniu, w rzeczywistości, dekoracja mozaiki łazienki na równej stopie - to całkiem proste. Trzeba spakować do pięciu kafli, a zrozumiesz prawie wszystkie subtelności, być może nawet ty natychmiast odmówisz krzyży.

  Jak umieścić mozaikę na zdjęciu w łazience

  Po nałożeniu wszystkich mozaik i wyschnięciu kleju, szwy pomiędzy poszczególnymi elementami są pocierane specjalną zaprawą. Wszystko jest tutaj, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych płytek, z wyjątkiem samego narzędzia do wypełniania szwów. Mała łopatka w tym przypadku nie zadziała. Potrzebujemy szerokich gumowych szpatułek (200-300 mm). Szczególną uwagę na tym etapie pracy poświęcono jakościowemu usuwaniu nadwyżki mieszanki do zacierania.

  Jak układać mozaikę z płytek własnymi rękami, spójrz na wideo.

  Mozaika ceramiczna do łazienki: układanie fragmentów na podłożu papierowym

  Nie powiem o tym zbyt wiele, ponieważ w zasadzie technologia układania takiej mozaiki jest całkowicie identyczna z poprzednią wersją. Różnica wynika tylko z jednego punktu. Taka płytka jest złożona z papieru - to znaczy jest przyklejona do przedniej strony mozaiki. Po wyschnięciu kleju papier jest moczony w wodzie i usuwany. Następnie, podobnie jak w poprzednim przypadku, wykonuje się fugowanie.

  Układanie mozaiki w łazience na bazie papieru

  Pod koniec tematu "układanie mozaiki w łazience" kilka słów o tym, jak wyciąć tę płytkę. Od razu powiem, że bułgarski i kafle tu nie pasują - są specjalne szczypce w kształcie szczypiec, które rozdzielają fragmenty płytki na pół. Pamiętaj jednak, że ta praca jest dość żmudna, szczególnie jeśli chodzi o mozaikę z drobnymi szklanymi fragmentami.

  Jak widać, płytki mozaiki do łazienki nie pasują do siebie. O wiele trudniejsze jest prawidłowe wykonanie fundamentu. Sytuacja, można powiedzieć, jest paradoksalna - zazwyczaj trudniejsza praca jest łatwiejsza niż wykończenie. Tutaj jest odwrotnie.

  Mozaika ceramiczna - niepowtarzalny urok Twojego domu

  Mozaika - zestaw stałych elementów tego samego lub mniej więcej tego samego rozmiaru na tej samej solidnej podstawie. Podstawą dla takich pierwiastków jest dowolny odpowiedni dla parametrów materiału stałego, w tym płytek ceramicznych. Co więcej, jest to ta wersja mozaiki, która należy do najstarszych, najbardziej znanych i najbardziej praktycznych.

  Czym jest mozaika ceramiczna?

  Jest to złożony wzór, w którym elementy ceramiczne lub fragmenty ceramiki działają jak elementy. Cechy mozaiki ceramicznej są wyjaśnione nie przez sposób tworzenia obrazu lub układania, ale wyłącznie przez właściwości oryginalnego materiału. A główną tego typu cechą jest różnorodność tych właściwości.

  • Wodoodporność - określone przez współczynnik pochłaniania wody. W przypadku ceramiki zakres wynosi od 0,5% do 20%, w zależności od rodzaju płytki. Mozaika wykonana jest z dowolnego rodzaju ceramiki, nawet z porcelanowych kamionek, choć rzadko. Dlatego przy dekorowaniu pokoju panel mozaiki dobierany jest z uwzględnieniem warunków pracy. Jeśli jest to kwestia panelu w salonie, ceramika może być również używana z względnie porowatą majoliką, na przykład, jeśli basen jest wyłożony, wówczas wodoodporność materiału musi być białymi, glazurowanymi płytkami, na przykład o absorpcji wody poniżej 3%.
  • Odporność na ścieranie - Podobnie jak w przypadku każdego materiału okładzinowego, płytki ceramiczne są produkowane w różnych klasach odporności na zużycie. Należy to również wziąć pod uwagę przy tworzeniu panelu mozaiki. Tak więc, w przypadku podłogi, zbliża się płytka o wystarczającej grubości i klasie ścieralności, odpowiadająca obciążeniu w pomieszczeniu (pokoju) - od 2 do 5. Ale na ścianie każdy materiał można ułożyć w stos.
  • Mrozoodporność - jest to ważne przy układaniu mozaiki na zewnętrznych otwartych przestrzeniach lub werandzie. Wewnątrz budynku parametr ten nie jest brany pod uwagę.
  • Śliski - tutaj sytuacja jest dwojaka. Z reguły glazurowane płytki z błyszczącą błyszczącą powierzchnią są używane do paneli i obramowań. Jest to oczywiście ślisko. Podczas licowania z ścianą nie ma to znaczenia, ale w przypadku podłogi preferowane są płytki matowe lub satynowe.
  • Projekt - w przypadku mozaiki używa się jako jednokolorowego kafelka, z włączeniem, a nawet z rysunkiem. Nie obrazy, oczywiście, ale prosty wzór lub imitacja obrazu na kamieniu lub drzewie. Płytki mozaikowe - lub frytki, mają mały rozmiar, więc nie mogą zawierać złożonego obrazu. Ale powierzchnia może być dowolna - matowa, gładka, strukturalna, a nawet wytłaczana.
  • Z niewielkimi rozmiarami produktu jest podłączony i funkcja montażu: w przeciwieństwie do płytek o standardowych rozmiarach mozaika może być układana na płaskiej i zakrzywionej powierzchni.

  Płytki ceramiczne podłogowe-mozaika (zdjęcie)

  Do mozaiki ceramicznej płytki mozaiki są produktami o wielkości od 10 do 100 mm. Im mniejsze chipy, tym dokładniejszy obraz na panelu można uzyskać, więc do tej mozaiki użyj najmniejszych elementów.

  Ale mieszanki lub gradienty wyglądają lepiej z płytkami średniej wielkości - 5 * 5 mm, 7 * 7 mm.

  O tym, co jest mozaiką ceramiczną, opowie ten film:

  Jest jeszcze jedna możliwość: aby ułatwić ciężką pracę mozaiki, powstają moduły mozaiki. Jest to zestaw płytek, które stanowią wzór, element ornamentu lub obrazu, połączony z siatką polimerową. Żetony są uszczelnione po niewłaściwej stronie, po złożeniu na ścianie lub podłodze, taki moduł jest po prostu całkowicie przyklejony do powierzchni, a następnie potarty.

  Ponadto moduły wykonywane są na papierze: w tym przypadku chipy są mocowane na papierze przednią stroną. Materiał ten jest wygodniejszy przy układaniu na krzywoliniowych powierzchniach. Szwy na siatce polimerowej w takich warunkach rozchodzą się, a mozaika pęka, co nie dzieje się w przypadku modułu "papier".

  Wymiary tego bloku, z reguły, wynoszą 30 * 30 cm, ale mogą być większe, jeśli kolekcja obejmuje na przykład zarówno panele, jak i obramowania. Moduł może być wykonany z dowolnych płytek ceramicznych, ponadto czasami zawiera wstawki z innego materiału - szkła, lustra, macicy perłowej i drewna.

  Mozaiki mogą mieć różne formy:

  • kwadratowy i prostokątny - tradycyjny rodzaj mieszanki mozaiki, gradientu, dwukolorowości i tak dalej. Jednak dla obrazu jest on również bardziej niż odpowiedni;
  • trójkątny - jest częściej stosowany do paneli ściennych w pomieszczeniach mieszkalnych. W tym przypadku uzyskuje się szerokie szwy, a zaprawa, w przeciwieństwie do ceramiki, znacznie gorzej toleruje wilgoć i parę;
  • sześciokątny - dekoracja w formie plastrów z ceramicznej mozaiki zdecydowanie zajął jej miejsce we wnętrzu techno. Tak więc mozaika tego rodzaju stała się nie mniej popularna;
  • okrągłe i owalne - tutaj szwy między elementami również wydają się dość szerokie, ale także wygląd takiej mozaiki, nawet monochromatycznej, jest oszałamiający;
  • jeszcze jedna opcja - zepsuta ceramika. Ten rodzaj materiału można uzyskać niezależnie. Mozaika elementów losowej różnorodności kształtów najbardziej przypomina autentyczne wyroby z antyku, więc została również wyprodukowana na zasadzie produkcji.

  Aby uzyskać obrazy, płytki masowe nie są wystarczająco dobre, ale geometryczne wzory lub miksy wyglądają bardzo efektownie.

  Odmiany żetonów ceramicznych związane są z naturą materiału - cotto, majolika, granit lub z dekoracją. Ta ostatnia klasyfikacja dla konsumenta jest znacznie bardziej interesująca.

  Zakres kolorów produktów jest nieograniczony - są to odcienie naturalnego zakresu gliny i kamienia, jest to dowolny kolor uzyskany przez dodanie pigmentu do surowca, a na końcu także kolor emalii. W tym sensie mozaika z typowej nie różni się w żaden sposób. Jednak nadal istnieją ograniczenia projektowe:

  • monochromatyczny - monocolor, czyli kafelek jest jednolicie barwiony dokładnie jednym odcieniem. Zwykle jest to materiał szkliwiony;
  • z włączeniami lub przejściami tonów - jest to typowe dla wiórów z nieszkliwionej ceramiki, gdzie nawet na niewielkim obszarze występuje różnica odcieni;
  • z obrazem z kamienia lub drewna - ten wzór ma dachówkę wykonaną z porcelanowej kamionki. Materiał jest rzadki, ponieważ wykonywany jest tylko w wersji jednokolorowej, a jego koszt ze względu na sposób uzyskiwania - cięcia kamionki porcelanowej jest znacznie wyższy;
  • wzorzyste - element może zawierać prosty obraz. Z reguły żetony z wzorem są połączone z monofonicznymi chipami, aby uniknąć wrażenia różnorodności.

  Sposób obróbki powierzchni jest dozwolony w odniesieniu do użytkowania, oczywiście:

  • nieprzejrzysty - Zwykła opcja dla podłogi, szczególnie w łazience i ganku;
  • satyna - Nadaje się również do podłogi, ponieważ ma niską śliskość. Jednak jego blask i kolor są jaśniejsze;
  • błyszczący - typowa ceramika do mozaiki: jasna, błyszcząca, przyjemna dla oka. Używany materiał z kolorową i przezroczystą glazurą, jeśli chcesz podkreślić naturalną gamę kolorów;
  • zorganizowany - opcja dla stosunkowo dużych płytek: 7 * 7 cm, 10 * 10 cm, ponieważ jest słabo widoczna na małych elementach. Najlepiej nadaje się do mieszanek, w których łączy się nie tylko kolor, ale także różne powierzchnie: matowe i teksturowane, błyszczące i teksturowane. W tej samej kategorii jest uwzględniona i dachówka sztucznie starzona: z wiórami, pęknięciami, najmniejszymi wadami;
  • wytłaczane - odnosi się do wiórów trójwymiarowej postaci. Bardzo specyficzny rodzaj mozaiki. Elementy mogą być zarówno monochromatyczne, jak i wielokolorowe.

  Nie ma zbyt wielu metod układania mozaiki:

  • jednokolorowe - Używany jako gładka standardowa płytka i relief. Całkiem dobra opcja dla techno lub futuryzmu;
  • wymieszać - w dekoracji połącz dwa kontrastujące lub 3-4 pasujące odcienie. Stosuje się tu monocolor, materiał z inkluzjami, a nawet ze wzorem. Powierzchnia jest płaska, ale może łączyć na przykład matowy i błyszczący;
  • gradient - żetony są wybierane i układane w taki sposób, aby uzyskać płynną zmianę koloru z jednej na drugą. Gradient może być jednokolorowy lub dwu-, a nawet trójkolorowy. Tutaj powierzchnia powinna być taka sama - matowa lub błyszcząca, ale taka sama;
  • obraz - Obejmuje to zarówno ozdoby, jak i rysunki. Sposoby tworzenia ich masy. Moduły z reguły odtwarzają stosunkowo proste ozdoby. Obrazy zebrane przez ręce mistrza mozaiki mogą być dowolnie złożone, kolorowe i niezwykłe.

  Produkcja mozaiki ceramicznej nie różni się od produkcji zwykłych płytek: różnica jest tylko w wymiarach formy. Technologia produkcji jest następująca:

  • Przygotowanie surowców - mielenie, dozowanie i mieszanie składników. Jakość i ilość składników zależy od rodzaju ceramiki: majolika i klinkier są otrzymywane z różnych glinek iz różnymi dodatkami. Po zmieszaniu surowiec jest suszony, ponieważ mielenie odbywa się przy udziale wody;
  • Formowanie - surowiec wchodzi do forem - dowolnego rozmiaru i rodzaju i jest prasowany pod ciśnieniem odpowiadającym rodzajowi ceramiki;
  • suszenie - przed wypalaniem wilgotność zmniejsza się do minimum, w tym celu półprodukty są suszone. Na tym etapie możliwe jest nakładanie angobów i glazury w przypadku pojedynczych produktów;
  • Płytka jest wypalana w piecu w odpowiedniej temperaturze. Podwójnie wypalaną ceramikę najpierw kalcynuje się w niższej temperaturze, a następnie przykrywa glazurą i ponownie spieka.

  Sposób otrzymywania ceramicznej mozaiki granitowej jest inny. Materiał jest uwalniany w postaci arkusza, a następnie arkusz jest cięty na regularny kształt. Ponieważ gress jest niezwykle silny i twardy, do cięcia używa się specjalnego sprzętu.

  Sposób uzyskiwania pękniętej ceramiki jest różny. W rzeczywistości, przypadkowo podzielone i nieregularnie ukształtowane elementy są bardzo niewygodne w obsłudze. Aby uzyskać elementy o prostych, a nie krzywoliniowych stronach, użyj specjalnego narzędzia - ochry. Za jego pomocą można podzielić płytki ceramiczne na fragmenty mozaiki. Do jego pomocy wykorzystał zarówno warsztaty, jak i niezależny odbiór materiału.

  Głównymi producentami mozaiki ceramicznej są przedsiębiorstwa z Włoch i Hiszpanii - uznanych faworytów w tej dziedzinie. Jednak niemieckie kolekcje są nie mniej znane, a rosyjskie stały się ostatnio bardzo popularne. Warto zwrócić uwagę na chińskie produkty

  Instalacja mozaiki ceramicznej różni się od zwykłej: materiały są nieco inne, a proces przebiega na różne sposoby. Najważniejsze są zwiększone wymagania dotyczące składu kleju.

  Podczas układania zwykłych płytek o regularnym kształcie wykończenie jest utrzymywane zarówno przez szwy, jak i klej. W mozaice elementy o różnych kształtach są często łączone, tak że materiał jest zatrzymywany tylko za pomocą kleju.

  Bardziej szczegółowo o tym, jak mozaika jest ułożona z ceramiki, ta opowieść wideo powie:

  Materiał mozaikowy jest bardzo zróżnicowany, co tworzy namacalną różnicę podczas układania w stos. Instalacja produktów w dosłownym znaczeniu tego słowa zależy od jego rodzaju.

  • Artystyczna mozaika - z wiórków o regularnym kształcie lub połamanej ceramiki. Tutaj każdy element jest ułożony osobno. Ta metoda służy do tworzenia złożonego panelu i rysunków, jeśli praca jest wykonywana lokalnie. Klej do takiej dekoracji z mozaiką ceramiczną powinien mieć maksymalną "nośność" i przypominać gumę o konsystencji, w przeciwnym razie materiał nie będzie utrzymywany na miejscu. Jeśli to łazienka lub basen, wybierz klej silikonowy - jest nie tylko wodoodporny, ale także wodoodporny.
  • Moduł na polimerowej siatce - matryca jest gotowym blokiem lub elementem ornamentu, a czasem nawet obrazem. Żetony są naprawiane odkryte. Produkt przykleja się do ściany niewłaściwą stroną bezpośrednio na siatce. Klej może być używany jako zwykła płytka: blok, połączony w jednym kawałku za pomocą siatki, jest doskonale utrzymany. Nie można użyć zaprawy cementowej.
  • Moduł na papierze - wióry są przyklejane do powierzchni papierowej we wcześniej ustalonej kolejności. Następnie taki moduł można przykleić do ściany lub wylać twardym materiałem, aby uzyskać gotową powierzchnię mozaiki. Ta ostatnia metoda, na przykład, jest używana do wykańczania stołów.

  Moduł na papierze może być wykonany niezależnie. Aby to zrobić, wydrukuj obraz w lustrzanym odbiciu, naklej samoprzylepną folię i nałóż na wzór kolorowych żetonów. Film jest uwalniany stopniowo, ponieważ klej tutaj szybko się zapełnia. Następnie zestaw przykleja się do ściany stroną papierową na zewnątrz.

  Rozmiar modułu nie powinien przekraczać wymiarów arkusza papieru A3. Moduł na podłożu papierowym służy do pokrycia zakrzywionych powierzchni - łuków, krawędzi basenu i tak dalej.

  Ta metoda murowania nazywa się odwrotnie, obraz nie jest tutaj widoczny.

  • Do układania potrzebny będzie również klej o wymaganych parametrach - silikonowy, dwukomponentowy poliuretan.
  • Fugę dobiera się tak, aby pasowała do koloru. Najczęściej używana kompozycja oparta jest na żywicach epoksydowych: zwykły cement zawiera piasek i może całkiem zarysować wióry.
  • Najbardziej popularne są narzędzia do stylizacji - gładka, ząbkowana i gumowa szpatułka.

  Mozaika jest dość wymagająca pod względem stanu powierzchni z wyżej wymienionego powodu: materiał jest zatrzymywany za pomocą kleju, a zatem preparat redukuje się do zwiększenia adhezji.

  1. Ściana, podłoga lub dno basenu muszą być płaskie. Nawet przy krzywoliniowej formie różnic wysokości pęknięcia i zrębki nie powinny.
  2. Gładka powierzchnia również nie jest odpowiednia - musi być szorstka, aby zapewnić przyczepność. Co do zasady wygładzanie przez bułgarski nie wystarczy, więc powierzchnia jest piaskowana.
  3. Ściana lub podłoga muszą być odtłuszczone. Tłuste plamy dramatycznie zmniejszają przyczepność. Ponadto na powierzchni nie może być śladu rdzy, cementu itp.
  4. W ostatnim etapie powierzchnia jest mielona z odpowiednią kompozycją.

  Płytka ceramiczna w formie mozaiki

  Wymagane jest wstępne oznaczenie ściany lub podłogi, nawet jeśli zamontowano gotowe moduły. Podczas układania obrazu cały rysunek jest przenoszony na powierzchnię.

  1. Przygotuj klej zgodnie z instrukcjami. Jest on stosowany w partiach, więc musisz przygotować części: klej szybko chwyta.
  2. Kompozycję nanosi się na powierzchnię w obszarze nieprzekraczającym 9 arkuszy. Podczas układania strony strona powinna być jeszcze mniejsza. W tym celu użyj gładkiej szpatułki, a następnie zrównaj warstwę zębatą.
  3. Moduł dociska się do wyznaczonego obszaru i wygładza gumową szpachelką, tak aby klej pod nim był równomiernie rozprowadzony. Blok na podstawie siatki jest układany z siatką na roztworze, tak aby siatka była zagłębiona w klej. Moduł na papierze jest przyklejony do papieru na zewnątrz.
  4. Szerokość szwu pomiędzy modułami nie powinna przekraczać szerokości szwu między wiórami, w przeciwnym razie powierzchnia nie będzie wyglądała całościowo, ale składa się z fragmentów. Szwy między płytkami podczas ręcznego układania mogą się różnić i bardzo zauważalnie, zwłaszcza gdy używa się wiórów o różnych kształtach lub gdy układa się je na obwodzie.
  5. Po 3 dniach można usunąć papierową bazę i usunąć pozostałości kleju za pomocą waty nasączonej alkoholem etylowym.
  6. Następnie przejdź do fugi. Fugę nakłada się gumową szpatułką, nadmiar natychmiast usuwa miękką wilgotną szmatką. Z tą samą szmatką, tylko suche wypoleruj mozaikę po fugowaniu zaprawy.

  O cenach mozaiki ceramicznej w sieci dla łazienek, kuchnia na fartuchu i innych pomieszczeniach powie Ci dalej.

  Dzięki ogromnemu pragnieniu i doświadczeniu mozaika może być tworzona niezależnie i praktycznie bezpłatnie. Bitwa o ceramikę w sklepach i warsztatach warta jest pensa, przynosząc fragmenty na myśl przy pomocy zoo również jest całkiem realny. Praca wykonana własnymi rękami, oprócz dobrego wyniku, przynosi wiele przyjemnych minut.

  Gotowa mozaika ceramiczna oferowana jest po znacznie wyższych cenach niż zwykłe płytki ceramiczne. Koszt zależy nie tyle od powierzchni i materiału, ile od wielkości wiórów.

  • Tak więc mieszanka płytek o wymiarach 7 * 7 cm kosztuje 3500-3900 rubli. na plac. m.
  • Mieszankę elementów o rozmiarze 3 * 3 cm lub nawet 2 * 2 szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 5477 rubli. na plac. m.
  • Połączenie różnych faktur i schematów kolorów - jednokolorowe, z inkluzjami, zwiększy koszt do 7500-8200 rubli. na plac. m.
  • Mieszanka sześciokątnych elementów będzie kosztować 10879 r. na plac. m.
  • Kolekcje włoskie i hiszpańskie są szacowane jeszcze wyżej, tutaj 10-12 tysięcy rubli. na plac. m. Pokrycie - cena wywoławcza.

  Koszt złożenia zależy od metody.

  • Bezpośrednie układanie modułu kosztuje od 2 tys. na plac. m.
  • Oddzielnie oszacowana zaprawa - również około 2 tys.
  • Prace nad stworzeniem obrazu są oceniane indywidualnie. Tutaj nie ma średnich cen.

  Mozaika ceramiczna to niezwykle uniwersalny sposób nadania pomieszczeniu absolutnej indywidualności. Nie chodzi nawet o możliwość uzyskania obrazu lub ozdoby: sam materiał jest tak wyjątkowy, że nie można znaleźć nawet dwóch identycznych miksów panelowych.

  O tym, jak położyć mozaikę ceramiczną na ścianie, ten film powie:

 • Dodaj komentarz

  + 37 = 39