Nazwa kategorii

Ceramiczne grzejniki gazowe

Wybierz najlepszy gazowy grzejnik ceramiczny

Grzejnik gazowy ceramiczny na dziś jest jednym z najlepszych sposobów na ogrzanie pomieszczenia o dowolnej, nawet dużej powierzchni. Ogrzewanie powietrza odbywa się za pomocą promieniowania cieplnego.

Nie musi radzić sobie z takimi powszechnymi brakami, jak nadmierna suchość powietrza lub nadmierne spalanie tlenu.

Grzejnik gazowy ceramiczny w przeciwieństwie do niektórych analogów może być używany nie tylko do ogrzewania powietrza w pomieszczeniu, ale także do zwiększania poziomu komfortu w obszarach zewnętrznych: werandach, letnich kawiarniach. Co więcej, technika tego typu nie traci swojej skuteczności nawet podczas pracy na dużych obszarach.

Główną cechą charakteryzującą się wydajnym gazowo ogrzewaniem ceramicznym jest jego efektywność energetyczna, jeżeli urządzenie jest stosowane na dużych obszarach. W warunkach domowych, a zwłaszcza w pomieszczeniach mieszkalnych, technika tego rodzaju jest używana rzadziej. Ale korzystne jest przypisanie jego stosunkowo niedrogiej wartości.

Przenośny ceramiczny grzejnik gazowy nie wymaga podłączenia do centralnej autostrady, ponieważ balon jest wystarczający do pracy. To znacznie zwiększa łatwość obsługi, ponieważ możesz swobodnie przenosić urządzenie do witryny, która wymaga rozgrzania. Jego konstrukcja nie jest zbyt skomplikowana: na metalowym uchwycie jest zainstalowana obudowa, w której znajdują się główne elementy, w tym panel grzewczy. Gaz jest dostarczany przez wąż łączący mobilny ceramiczny grzejnik gazowy (jego korpus) i cylinder.

Oglądamy filmy, rodzaje nagrzewnic i ich reguły wyboru:

Panel ceramiczny jest podgrzewany do bardzo wysokich temperatur (800-900 stopni). Wewnątrz obudowy znajdują się następujące elementy: palnik gazowy, sterownik palnika i system zaworów.

Dzięki temu ostatnie prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji wybuchu i zagrożenia pożarowego jest praktycznie wyeliminowane po odwróceniu urządzenia. Funkcją emitera podczerwieni w tym przypadku jest panel ceramiczny.

Główne zalety i wady

Wysokowydajne promienniki gazowe ceramiczne wyróżniają się wyraźnie na tle wielu podobnych technologii ze względu na szereg istotnych zalet, w tym:

  • Prostota konstrukcji powoduje wygodę i łatwość obsługi;

W większości przypadków wada ta przejawia się w potrzebie regularnej konserwacji, czyszczenia głównych elementów, kalibracji, uzupełniania paliwa w cylindrze.

Ponadto zawsze istnieje ryzyko niebezpiecznej sytuacji, jeśli chodzi o sprzęt gazowy, pomimo tego, że grzejniki ceramiczne na podczerwień są wystarczająco dobrze chronione przed wyciekami.

Decydującym kryterium wyboru wyposażenia działającego na gaz jest jego bezpieczeństwo. Ważne jest, aby urządzenie było wyposażone we wszystkie niezbędne elementy: gdy zmienia się pozycja pionowa, jednostka automatyki musi wyłączyć urządzenie, a specjalny czujnik regulujący siłę głowicy płomienia jest odpowiedzialny za zatrzymanie dopływu paliwa w sytuacjach, gdy palnik z różnych powodów gaśnie.

Obejrzyj film o tym modelu:

Grzejniki ceramiczne na podczerwień są wybierane, w zależności od wielkości obiektu, w którym ta technika będzie stosowana. Im większy obszar serwisowy, tym więcej mocy musi posiadać urządzenie. Równie ważne jest rozważenie rodzaju obiektu.

Urządzenie nagrzewnicy Bartolini Pullover I

Do użytku w pomieszczeniach zaleca się zakup urządzenia wyposażonego w czujnik monitorujący poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniu. Większość modeli tego typu ma kilka trybów działania, podczas gdy użytkownik może zmieniać poziom wydajności urządzenia.

Jeśli weźmiemy pod uwagę producentów, najbardziej popularne są mobilne grzejniki ceramiczne na podczerwień Bartolini Pullover I.

To urządzenie, zaprojektowane do mocy do 4,2 kW, ale możliwe jest dostosowanie poziomu wydajności tej techniki, zmieniając moc na 1,6 lub 3,6 kW. Model ten działa na skroplonym propanie, gaz jest dostarczany z cylindra. Zalecany obszar obiektu to nie więcej niż 60 metrów kwadratowych. m, konstrukcja zapewnia kontrolę piezopodzhig i gazu, a także funkcję automatycznego wyłączania, gdy urządzenie jest pochylone lub upuszczone. Zapewnia czujnik tlenu w pomieszczeniu.

Koszt tego wykonania jest dość wysoki (8600 rubli), jednak użytkownik otrzymuje sprzęt o wysokiej wydajności. Kolejna wersja tego samego modelu oferowana jest z butlą, która jest zawarta w wyposażeniu urządzenia. Mobilne grzejniki ceramiczne na podczerwień w tej wersji kosztują około 10 00 rubli. Jeśli rozważasz bardziej przystępne cenowo urządzenie, to możesz zwrócić uwagę na model Neoclima UK-05.

Jego cena to 3 200 rubli. Urządzenie tego typu działa przy mocy do 4, 5 kW, ale można zmienić tryb, zmniejszając wydajność do 3 kW. Zalecanym paliwem jest gaz propan, butan.

Jak wspomniano powyżej, Bartolini Pullover i podobne urządzenia są bardzo poszukiwane. Wynika to przede wszystkim z prostej obsługi i szybkiego rozgrzania pomieszczenia. Przenośne grzejniki ceramiczne na podczerwień są dobre, ponieważ nie wymagają podłączenia do prądu i mogą szybko rosnąć na dość dużym obszarze, niezależnie od tego, czy jest to pomieszczenie, czy otwarta przestrzeń.

Zużycie paliwa jest stosunkowo niewielkie: jeśli używany jest cylinder, o pojemności do 40 litrów, a średnia moc takiego sprzętu wynosi 3,5 kW, czas działania urządzenia wynosi około 80 godzin. Jedyną wadę zauważoną już podczas pracy można nazwać lekkim zapachem, który pojawia się, kiedy gaz jest dostarczany do palnika. Zwykle znika po uruchomieniu urządzenia. Aby to zrobić, konieczne jest zorganizowanie dokładnego przewietrzenia lokalu.

Obejrzyj film o modelu Neoclima UK-05:

Niektórzy użytkownicy używają jednego cylindra przez dwa sezony, ale przede wszystkim bardzo ważna jest rola ceramicznych grzejników gazowych dla domu lub daczy.

Jest jeszcze jeden niuans, o którym powinieneś wiedzieć przed zakupem. Są to zalecenia, według których nie zaleca się pozostawiania takich urządzeń na bieżąco. Jednak najlepszą opcją do obsługi tego rodzaju urządzeń grzewczych jest zapasowe włączanie ogrzewania.

Biorąc pod uwagę dość wysoki początkowy koszt tego urządzenia, może się okazać, że konserwacja i długotrwała praca zauważalnie uderzą w twoją kieszeń. Tak więc, jeśli planujesz zakup urządzenia grzewczego, musisz najpierw określić cel, dla którego został zakupiony. W przypadku domu i otwartej przestrzeni wymagania będą inne. W szczególności operacja w pomieszczeniu zakłada obecność czujnika kontrolującego poziom tlenu lub dwutlenku węgla.

Będzie także różnica w mocy. Im wyższa wartość tego parametru, tym bardziej wydajna będzie ta technika. Ważna jest dostępność specjalnych urządzeń zapewniających bezpieczną pracę urządzenia: jednostka automatyki, która odłącza urządzenie podczas obracania lub pochylania, a także element odpowiedzialny za zatrzymanie podawania paliwa w sytuacji, gdy palnik jest wyłączony.

Czym są ceramiczne promienniki gazowe na podczerwień

Jednym z najbardziej ekonomicznych rodzajów technologii klimatycznej są ceramiczne promienniki gazowe na podczerwień. Początkowo planowano, że elektrownie będą wykorzystywane wyłącznie do ogrzewania domów na wsi bez innych źródeł ogrzewania, ale praktyka wykazała, że ​​tańsze i bardziej efektywne jest używanie nadajników podczerwieni, nawet w miejscach, gdzie jest piec lub inne ogrzewanie.

Jak działa ceramiczny ceramiczny grzejnik gazowy?

Grzejniki ceramiczne z podczerwienią na gaz naturalny lub gazowy wykorzystują zasadę zamiany energii cieplnej na promieniowanie podczerwone. Emitery są urządzeniami mobilnymi, mają małe wymiary i wagę.

Zasada działania grzejnika ceramicznego

Podczas pracy stosuje się następującą zasadę pracy:

  • W przypadku palnika gazowego - działa równie dobrze jak konwencjonalne urządzenie palnikowe stosowane w kotłach i innych urządzeniach grzewczych. Bezpieczeństwo zapewnia system zaworów i jednostka sterująca. W rezultacie prawdopodobieństwo wybuchu mieszaniny gaz-powietrze jest praktycznie wyeliminowane z powodu przewrócenia się obudowy radiatora lub awarii samego urządzenia.

Plusy i minusy nagrzewnicy ceramicznej

Autonomiczny ceramiczny promiennik podczerwieni do ogrzewania pomieszczeń to mobilne i kompaktowe urządzenie o prostej konstrukcji. Stacja jest podłączona w ciągu kilku minut, a ty sam możesz to zrobić.

  • Niezawodność - w prostym urządzeniu praktycznie nie ma nic do zerwania. Emitery mają zagwarantowane działanie przez całe życie. Żywotność grzałki, pod warunkiem stałej pracy, wynosi około 30 lat. Następnie wystarczy wymienić panel ceramiczny.

  • Obecność otwartego ognia podczas ogrzewania. Pomimo systemów ochronnych stosowanych w ceramicznym grzejniku, wypadki są nadal możliwe. Podczas instalacji stacji należy przestrzegać środków ostrożności.

Określając celowość obsługi urządzenia gazowego, należy wziąć pod uwagę minusy i zalety modeli ceramicznych, a także parametry techniczne i parametry ogrzewanego obszaru.

Rodzaje grzejników gazowo-ceramicznych

Grzejniki ceramiczne wykorzystujące panel ceramiczny do ułatwienia selekcji można podzielić na kilka kategorii. Klasyfikacja bierze pod uwagę główny cel i typ instalacji systemu.

Klasyfikacja według rodzaju konstrukcji

Rozróżnia się następujące rodzaje grzejników, w zależności od projektu:

  • Grzejniki ścienne - wygląd przenośnego ceramicznego grzejnika gazowego przypomina klasyczny układ dzielony. Płyta ceramiczna ma inną grubość. Z reguły zwiększenie szerokości ceramicznej jest bezpośrednio związane z wydajnością. Jednostka ścienna ma niewielkie wymiary i wysoką wydajność.

Klasyfikacja według głównego celu

Istnieje kilka rodzajów grzejników z powłoką ceramiczną. Zwyczajowo rozróżnia się następujące modele, w zależności od operacji:

  • Niewielkie turystyczne ceramiczne grzejniki gazowe do namiotu. Zapłon jest wykonywany za pomocą elementu piezoelektrycznego. Pracują na gazie balonowym. Wyposażony w kilka etapów ochrony. Optymalny dla namiotów zimowych. Wyposażony w jednorazowy balonik, dlatego tankowanie jest wykluczone.

Jak wybrać grzejnik ceramiczny IR na gazie

Wybierając odpowiednią grzałkę, należy zwrócić uwagę na niektóre cechy techniczne:

  • Zużycie gazu - przybliżone koszty modelu domowego 125-150 g / h. Znając ten wskaźnik, możesz obliczyć, jakie koszty materiałowe będą wymagane, aby urządzenie działało.

Popularne marki emiterów gazowo-ceramicznych

Przegląd nagrzewnic pozwala zidentyfikować najpopularniejsze modele grzejników i szybko określić wybór.

  • Rosyjska produkcja - można zidentyfikować produkty firmy Ballu. Gama grzejników obejmuje nagrzewnice kempingowe, wydajne modele przemysłowe i domowe. Konsumenci zauważyli wysoką jakość montażu i łatwość obsługi.

Naprawy grzejników nie podlegają. Centra serwisowe często nie podejmują się obsługiwać chińskich modeli. Należy zauważyć, że niektóre grzejniki wyposażone w przenośne cylindry mają specjalne złącze do podłączenia. Dlatego nie mogą pracować na butlach gazowych innych producentów.

Wpływ na dobre samopoczucie osoby

Jest szkodliwy dla zdrowia, ale nie jest związany z wykorzystywanym promieniowaniem podczerwonym, ale ze spalaniem gazu. W procesie spalania wydzielana jest pewna ilość dwutlenku węgla, co prowadzi do bólów głowy i może powodować zatrucia.

  • Ciągły czas ogrzewania nie powinien przekraczać 12 godzin. W procesie ogrzewania ważne jest zapewnienie dostatecznego dopływu świeżego powietrza do pomieszczenia.

Promieniowanie podczerwone ma korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Ale wybierając grzejnik gazowy, należy wziąć pod uwagę szkodę ze spalania gazu.

Nagrzewnica gazowa - katalityczna lub ceramiczna?

Jeśli porównamy wydajność katalitycznego lub ceramicznego nadajnika gazu, możemy uzyskać w przybliżeniu identyczne wartości. Różnica polega na bezpieczeństwie urządzeń, a także na wpływie na zdrowie ludzkie.

Obliczanie mocy i temperatury ciepłej wody

Kalkulator do wyboru pojemności kotła

Kalkulator obliczający liczbę sekcji grzejników

Kalkulator obliczający materiał mierniczy ciepłej wodnej podłogi

Obliczanie strat ciepła i mocy kotła

Obliczanie kosztów ogrzewania w zależności od rodzaju paliwa

Obliczenie kalkulatora objętości zbiornika wyrównawczego

Kalkulator do obliczania ogrzewania PLEN i kotła elektrycznego

Koszty ogrzewania kotła i pompy ciepła

Kalyakulya oblicza wybór opalarek

Wybór mocy klimatyzatora

Rosyjskie promienniki ceramiczne na podczerwień Prometheus

Dlaczego warto instalować ceramiczne kominy do kominków, wszystkie plusy i minusy, zalecenia i porady

Jakie są dobre grzejniki elektryczne Bork (Bork), ich rodzaje i cechy

Wybieramy grzejniki Polaris według funkcjonalności i przeznaczenia

Jak zaprojektowano grzejniki zewnętrzne na podczerwień

Co to jest ceramiczny komin - czym jest, gdzie i jak zainstalować

Strona "Autonomous Heat" zawiera najbardziej aktualne informacje na temat nowoczesnych systemów grzewczych. Pytania dotyczą wyboru kotłów grzewczych, pieców, kominków, instalacji ciepłych podłóg, instalacji grzejników i konwektorów elektrycznych.

Grzejniki gazowe do domków - przegląd gatunków

Aproksymacja zimnej pogody powoduje, że wielu właścicieli domków wakacyjnych myśli o opcjach ogrzewania swoich budynków. Krótki pobyt w nieogrzewanym pomieszczeniu jesienią i zimą wymaga obecności kompaktowych mocnych grzejników. Brak elektryfikacji lub odłączenia energii elektrycznej uniemożliwia korzystanie z urządzeń elektrycznych. Instalacja pieca lub opalanego drewnem kominka jest często nieopłacalna. Dobrą alternatywą dla dacza są ceramiczne grzejniki gazowe.

Ten typ instrumentu wykorzystuje ogrzewanie podczerwienią pomieszczeń bezpośrednio z działających powierzchni ceramicznych ogrzewanych przez spalanie gazu do wysokich temperatur.

Prostota urządzenia prowadzi do zmniejszenia ogólnych wymiarów. To znacznie ułatwia nie tylko umieszczenie grzejnika w najkorzystniejszej lokalizacji domku, ale także jego transport podczas podróży do daczy.

NajważniejszeRóżnica pomiędzy ceramicznymi grzejnikami i prekursorami konwekcji polega na optymalnym rozkładzie ciepła w objętości pomieszczenia. Dzięki promieniowaniu podczerwonym temperatura na suficie, podłodze i na wysokości 1,5 metra od niej jest w przybliżeniu taka sama.

Zalety nagrzewnic gazowych

Urządzenia te mogą działać ze źródła skroplonego gazu o prawie dowolnej objętości. Jeśli nie planujesz spędzić nocy w zimnym pomieszczeniu, wystarczy kilka cylindrów, a nawet mniej. Są minicametry gazu z możliwością instalowania małych zbiorników z gazem bezpośrednio w obudowie.

Do ogrzewania długotrwałego stosuje się urządzenia z samodzielnym butli z dużą objętością, których podłączenie do nagrzewnicy odbywa się za pomocą dodatkowego wyposażenia (węże, dźwigi itp.). Taki system pozwala na dostarczenie z jednego źródła paliwa kilku kominków, stojących w różnych pomieszczeniach.

Dla ułatwienia użytkowania prawie wszystkie ceramiczne kominki wyposażone są w piezopodging. W niektórych produktach ta funkcja może być niedostępna. Przed zakupem dokładnie obejrzyj urządzenie i zestaw nagrzewnicy.

Porównywalna taniość gazu ziemnego i małe (100-300 ml / godzinę) jego zużycia powoduje, że grzejniki ceramiczne są dość ekonomiczne. Koszt 1 Gcal odbieranej energii cieplnej jest jednym z najniższych w porównaniu z innymi grzejnikami.

Przyrządy o różnej mocy można wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń o różnych rozmiarach. Jeśli wielkość pomieszczenia, w którym spędzasz większość czasu lub miejsca głównych zatłoczonych osób, nie jest duża, nie kupuj zbyt potężnych kominków na gaz. W tym samym czasie istnieją modele do ogrzewania otwartych obszarów o niewielkich rozmiarach.

Wiele nowoczesnych grzejników ceramicznych wyposażonych jest w dość poważne systemy ochronne. Zwróć uwagę na wybór konkretnego modelu na obecność urządzeń, które regulują poziom dwutlenku węgla i tlenku węgla generowane podczas spalania paliwa w otaczającym powietrzu. Przekroczenie określonego stężenia powoduje, że grzałka przestaje działać. Ponadto wiele urządzeń może automatycznie wyłączyć dopływ mieszanki propano-butanowej, gdy przechyla się pod określonym kątem. Obecność tych opcji pozwoli na bezpieczną obsługę nagrzewnicy gazowej.

Różni producenci, starając się przyciągnąć uwagę użytkowników, wprowadzają szereg dodatkowych elementów, które sprawiają, że korzystanie z takich urządzeń jest wygodniejsze. Obejmują one dotykowe panele kontrolne, wyświetlacze informacji świetlnych, a także dostępność systemu zdalnego sterowania i dostępność systemów obrotowych do maksymalnego ogrzewania pomieszczeń.

Wady ceramicznego grzejnika gazowego

Podobnie jak wiele innych grzejników, ten typ nie jest pozbawiony wielu istotnych wad. Pierwsze z nich wynika z obecności otwartego spalania mieszaniny gazów. Zagraża to bezpieczeństwem pożaru i eksplozją wewnątrz lokalu. Ponadto, znaczna temperatura ogrzewania panelu ceramicznego jest również zagrożeniem pożarem lub termicznym uszkodzeniem skóry. W związku z powyższym należy zapobiegać kontaktom z urządzeniem dziecięcym i starać się nie pozostawiać grzejnika bez nadzoru. Nie zaleca się również umieszczania go w bezpośrednim sąsiedztwie zasłon, zasłon i innych materiałów łatwopalnych.

Druga wada jest również bezpośrednio związana z obecnością źródła spalania. W zamkniętych pomieszczeniach o małej objętości długotrwałe użytkowanie urządzenia może powodować nadwyżkę gazowych produktów spalania w powietrzu. W związku z tym obecność i działanie czujników poziomu CO2 jest niezbędnym warunkiem bezpieczeństwa.

Jak wybrać grzejnik do letniej rezydencji

W przypadku, gdy wybór padł na tego typu grzejnik, zalecamy, aby przy zakupie zwracać uwagę na następujące punkty:

wybierz urządzenie, opierając się na jego charakterystyce mocy. Pamiętaj, że gazowe grzejniki ceramiczne są zwykle używane do ogrzewania określonego pomieszczenia, a nie całego pokoju. Zastanów się, jaki obszar będzie ciepły. W przypadku różnych aplikacji zakup urządzenia z możliwością regulacji mocy grzewczej.

liczba producentów takich urządzeń jest obecnie dość duża. W tym przypadku duża liczba produktów produkcji krajowej, Chiny i różne europejskie i amerykańskie marki. Wybierz najlepszy stosunek jakości do ceny i bezpieczeństwa. Obecność powyższych czujników i systemów bezpieczeństwa jest obowiązkowa! Nie najmniejszą rolę odgrywa wygląd grzejnika.

Nie spiesz się z wyborem, dokładnie przestudiuj wszystkie opcje oferowane przez produkty i uzyskaj najlepszy w swojej opinii grzejnik gazowy ceramiczny.

Drodzy czytelnicy, jeśli masz jakieś pytania, poproś ich, używając poniższego formularza. Chętnie się z Tobą skontaktujemy;)

Polecamy inne artykuły na ten temat

Komentarze i pytania od czytelników

Historia - kalkulatory

Subskrybuj nowe artykuły

Copyright © 2015 stroi-specialist.ru

Materiały na stronie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie jest zabronione!

Dodaj komentarz

− 5 = 4