Nazwa kategorii

Grzejniki ceramiczne do energooszczędnego domu

Ścienne energooszczędne grzejniki domowe: rodzaje i funkcje

Budowa lub zakup prywatnej wiejskiej posiadłości może wydawać się wielu mieszkańcom miasta marzeniem. Absolutnie każda osoba nieświadomie chce mieć swój własny dom z korzystnym mikroklimatem do odpoczynku i zamieszkania na stałe.

Główną trudnością w podmiejskich domów jest notorycznie ogrzewanie - jak wiadomo, nie zawsze jest możliwe do podłączania do zasilania gazem, albo w ogóle. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie grzejniki ścienne energooszczędne dla domu.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, które z nich będą najbardziej skuteczne w procesie działania.

Zacznijmy od typów instrumentów

Możesz spotkać ogromną liczbę różnych modeli energooszczędnych do montażu ściennego w domu. Różnią się one jednak od siebie wskaźnikami opłacalności, warunkami pracy, ogólną produktywnością ...

Jeśli weźmiemy pod uwagę większość subtelności oferowanych przez nas energooszczędnych grzejników domowych, możemy zidentyfikować najciekawsze opcje dla zwykłych konsumentów.

Grzejniki elektryczne można podzielić na następujące typy:

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu rodzajowi grzejnika i określ najlepsze produkty energooszczędne.

Takie modele działają poprzez ogrzewanie obiektów za pomocą promieniowania podczerwonego - promieniowanie wpływa na meble w pomieszczeniu, różne powierzchnie, zmuszając je do wydzielania ciepła. Ogrzewanie pomieszczenia będzie miękkie i wygodne.

Na rynku istnieje wiele naprawdę wysokiej jakości opcji, dlatego tak popularne są energooszczędne nagrzewnice na podczerwień.

Aby uzyskać pełniejsze zrozumienie, możemy podać prosty przykład. Słońce ogrzewa Ziemię w przybliżeniu w ten sam sposób - jest ogrzewanie gleby, cechy krajobrazu, ludzkie budynki. W rezultacie wszystkie te elementy stopniowo zaczynają otrzymywać odbierane ciepło.

Promienniki podczerwieni ogrzewają różne powierzchnie na głębokość od dwóch do trzech centymetrów, co zapewnia dobrą wydajność w domach grzewczych.

Z których modeli możesz wybrać:

 • Podobieństwo obrazów to grzejniki typu filmowego zamontowane na ścianie, bardzo podobne do zwykłego obrazu.

 • Panel emisyjny (metalowy lub ceramiczny) - w odróżnieniu od wersji obrazu panele można montować na suficie.

 • Halogen lub kwarc - te grzejniki powinny być używane do tymczasowego, awaryjnego lub ogrzewania wspierającego podstawowe ogrzewanie.

 • Ceramiczne ściany - nie są źle zaprojektowane, możesz wybrać kolor z szerokiej palety kolorów.
 • Ekonomiczne promienniki podczerwieni zapewniają bardzo szybkie nagrzewanie pomieszczenia. Powierzchnia pomieszczenia natychmiast zaczyna się nagrzewać. Jeśli potrzebujesz właśnie takiej jakości - ta opcja jest właśnie dla Ciebie.

  Oszczędzanie energii pomoże zapewnić dodatkowe termostaty.

  Monitorują reżim temperatury. Niektóre rodzaje grzejników o mocy 1 kW ogrzewają od dwunastu do dwudziestu pięciu metrów kwadratowych lokali.

  Konwektory są również bardzo powszechne, takie jak podczerwień. Konwektory charakteryzują się najdokładniejszym projektem. Mogą z łatwością zastąpić klasyczny system grzewczy kotłem elektrycznym.

  Tu nie mamy do ogrzania niezamarzającego płynu przemieszcza się wzdłuż rury, która jest niewątpliwie małe koszty cięcia i zaoszczędzić pieniądze.

  Zasada działania systemów konwekcyjnych jest dość prosta. W konstrukcji grzejnika znajdują się elementy żebrowane, które ogrzewają pobliskie masy powietrza. W rezultacie ogrzane powietrze pędzi w górę, a zimne powietrze przesuwa się w dół.

  W rezultacie następuje ruch mas powietrza i równomierne ogrzewanie.

  Oszczędności wynikają z braku ogrzewania chłodziwa, takiego jak woda. Również na pokładzie konwektora jest termostat, który pozwala kontrolować reżim temperatury, redukując koszty. Rodzaje regulatorów temperatury:

  • Elektryczny - wszystko jest jasne ... Elektronika.
  • Mechaniczne - podstawą jest płyta bimetaliczna, która kontroluje styki.

  Wybierając konwektor z termostatem elektrycznym, możemy zapewnić oszczędności, które będą realizowane przez dokładniejszy reżim temperatury.

  Ekonomiczne grzejniki konwekcyjne ścienne są używane do pracy ciągłej i tymczasowej. W razie potrzeby można je ponownie zamontować na specjalnych nogach, wykorzystywanych jako dobry rodzaj dodatkowego ogrzewania.

  W tym samym schemacie możesz używać grzejników energooszczędnych na podczerwień do swojego domu.

  Główną wadą konwektorów dla domu jest raczej niski wskaźnik sprawności w pomieszczeniach o wysokim pułapie.

  Energooszczędne grzejniki ceramiczne do domu często działają podwójnie. Grzejniki jednocześnie generują promieniowanie podczerwone i prądy konwekcyjne mas powietrza.

  Grzejniki te połączyły w swój projekt zalety wyżej opisanych urządzeń, które pozwolą im bardzo skutecznie ogrzewać przestrzeń mieszkalną.

  Podobnie jak konwektory, mają atrakcyjny wygląd, szeroką paletę kolorów do wyboru.

  Jaki jest projekt tego urządzenia:

  • Element grzewczy.
  • Element odbijający jest odbiciem energii cieplnej w określonym kierunku.
  • Płyta ceramiczna - umożliwia utworzenie strumienia podczerwieni.

  Również w kompletnym zestawie mogą znajdować się termostaty, które zapewniają prawidłowy reżim temperatury.

  Ceramiczne produkty ścienne mogą zapewnić jakościowe nagrzewanie mas powietrza, które stopniowo będzie się nagrzewać i poruszać w górę. Jest to konwencjonalny proces konwekcji.

  Płyta z ceramiki zostanie podgrzana, co spowoduje wytworzenie strumienia podczerwieni.

  Podwójny tryb pracy zapewnia:

  • Szybsza rozgrzewka niż konwektora.
  • Wysoka rentowność.
  • Funkcjonuje w pomieszczeniach o wysokim pułapie.

  Grzejniki ceramiczne Obudowa nie wysuszone powietrze i tlen nie palą, w zasadzie nie można ogrzewać do temperatury krytycznej, nie wytwarzają nieprzyjemny hałas. Mają piękny wygląd, kompaktowy, ergonomiczny kształt.

  Minusem jest wysoki ciężar, jeśli porównać go z konwektorami.

  Ponadto grzejniki ceramiczne mogą zawierać wentylatory termiczne, które są bardzo zwarte. Mogą zapewnić przepływ ciepłych mas powietrza. Hałas - będzie głównym problemem takiego sprzętu, po tym jak cały silnik elektryczny jest nadal używany.

  Szukając najlepszych opcji dla swojego domu, przede wszystkim zwróć uwagę na produkty na podczerwień. Mają wysoki wskaźnik ogrzewania, co korzystnie wpływa na energię elektryczną.

  Niektóre gatunki mają bardzo atrakcyjną stopę gospodarki, na przykład, produkt „Dobre ciepłe” pięćdziesiąt pięćdziesiąt centymetrów mają pojemność stu dwudziestu watów i stanie rozgrzać do dziesięciu metrów kwadratowych.

  Energooszczędne konwektory są najlepiej używane przez ludzi, którzy odczuwają ból w głowie, gdy działają urządzenia na ścianie podczerwieni. Wtedy będziemy musieli wybrać konwektory, które mają precyzyjne termostaty.

  Ponadto warto zwrócić uwagę na produkty ceramiczne o podwójnym działaniu.

  Najbardziej ekonomicznym urządzeniem jest grzejnik węglowy dla domu. Jednak ich niedociągnięcia nie pozwalają na ich właściwe stosowanie. Mianowicie - są one całkowicie niezgodne z zasadami długotrwałego ogrzewania.

  Stosowane są głównie do punktowego tymczasowego ogrzewania pomieszczenia, jeżeli występują niewielkie problemy z głównym systemem grzewczym.

  Miękkie i wygodne ogrzewanie zapewnione jest przez instrumenty z panelem promieniującym - stosuj je głównie w salonach.

  Jeśli zatrzymałeś swój pogląd na energooszczędnym konwektorze ściennym o wysokiej jakości, spójrz na nagrzewnice Ballu. Jako doskonały przykład możesz polecić Ballu BEP / EXT-1000.

  Tysiąc tysięcy W może ogrzać lokal do piętnastu metrów kwadratowych. Intuicyjny ekran i elektroniczny system kontroli pomogą ci w zarządzaniu. Cennik wyniesie od trzech i pół tysiąca rubli.

  Zalecamy, aby wybrać produkt jest sterowany elektronicznie, ale jeśli nadal potrzebny jest system mechaniczny, trzeba uważnie patrzeć w grzałkę Ballu BEC / EZMR-1000. Moc jest taka sama, cena jest niższa, mechaniczny system sterowania.

  Jeśli wybierzesz modele z podczerwienią, przyjrzyj się bliżej szczupłemu i pięknemu Ballu BIH-AP2-1.0. Instalacja może być wykonana na suficie lub ścianie. Moc wynosi jeden kilowat, ogrzewanie pomieszczeń wynosi do piętnastu metrów kwadratowych. Ponadto można kupić termostat.

  Najlepszymi grzejnikami podobnymi pod względem wskaźników jakości ceny będą energooszczędne urządzenia na podczerwień Almak. Kilka kolorów do wyboru - udekoruj swoje wnętrze.

  Electrolux EIH / AG2-1500E działa w trybie podwójnym. Zapewni to bardzo wysoką jakość ogrzewania pomieszczenia. Urządzenie ma elektroniczną kontrolę, nowoczesny ekran. Montaż na podłodze i na ścianie.

  Półtora kW będzie się nagrzewać do dwudziestu metrów.

  Wskazówki dotyczące montażu jednostki naściennej

  W rzeczywistości instalacja urządzeń energooszczędnych montowanych na ścianie nie jest trudnym zadaniem. Podgrzewacze są instalowane na wspornikach, które można kupić lub są kompletne.

  Zazwyczaj instaluje się je pod oknem, ale można je zamontować w dowolnym miejscu, na przykład w pobliżu ulubionego łóżka. Produkty są zasilane z prostego gniazdka.

  Zwróć uwagę! Nie używaj przedłużacza!

  Uwaga, proszę! Nie używaj przedłużacza!

  Niektóre modele urządzeń są podłączone do sieci za pomocą terminali stykowych. Jest to również wygodne i użyteczne.

  Podczas instalacji termostatu należy zachować należytą uwagę. Powinny znajdować się w niewielkiej odległości od grzejnika, co wyeliminuje możliwość ich przegrzania.

  Upewnij się, że słońce nie pada na termostat, w przeciwnym razie działanie termostatu może być osłabione. Nie umieszczaj termostatów w strefie podczerwieni.

  Więc wymyśliliśmy tę kwestię energooszczędnych grzejników do domu. Wybierz tylko wysokiej jakości i przetestowane instrumenty. Powodzenia w naprawie!

  Czy chcesz otrzymywać aktualizacje?

  Zapisz się, aby nie przegapić nowych publikacji

  Energooszczędne grzejniki domowe: rodzaje, cechy, zalety i wady

  Nie jest tajemnicą, że media często spóźniają się z włączeniem ogrzewania. Ulica jest już wilgotna i wilgotna, a mieszkania wciąż są zimnymi bateriami. Jeśli rodzina ma dzieci, jest to podwójnie kłopotliwe. Z tego powodu coraz częściej instalowane są energooszczędne grzejniki do domu. Jak wybrać bezpieczne i wydajne urządzenie, które nie zużywa zbyt dużo energii?

  Kompaktowe urządzenia będą bezproblemowo pasować do wnętrza

  Rodzaje energooszczędnych urządzeń grzewczych

  Wybór urządzeń grzewczych jest wystarczająco szeroki, dlatego przy planowaniu zakupu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • wymiary pokoju;
  • cel ogrzewania;
  • cechy projektu pokoju;
  • czas trwania urządzenia.

  Moc urządzenia grzewczego musi odpowiadać wielkości pomieszczenia

  Energooszczędne grzejniki są kilku rodzajów, które mają zasadnicze różnice:

  • olej;
  • podczerwień;
  • konwekcja;
  • ceramiczny;
  • kwarcowe.

  Promienniki podczerwieni: zalety i wady

  Podstawową zasadą działania promiennika podczerwieni jest promieniowanie w widmie podczerwieni. Otaczające go przedmioty są ogrzewane od efektów promieniowania w niewidzialnym zakresie dla osoby i oddają ciepło do powietrza.

  Tryb temperatury z ogrzewaniem na podczerwień

  Urządzenia na podczerwień mogą być krótkofalowe lub długofalowe. Rozróżniaj te urządzenia na podstawie zasad umieszczania:

  • ściana;
  • podłoga;
  • sufit.

  Takie grzejniki mają niewątpliwe zalety:

  • szybko ogrzać przestrzeń pokoju;
  • niezawodne i trwałe;
  • ognioodporne;
  • są przyjazne dla środowiska;
  • nie wytwarzaj niepotrzebnego hałasu;
  • nie wymagają układu wydechowego;
  • są ekonomiczne;
  • mieć niezbędne regulacje i timery.

  Grzejniki podczerwieni są podłączone do standardowego napięcia

  Uważa się, że promieniowanie w zakresie podczerwieni ma korzystny wpływ na organizm człowieka: hamuje wzrost komórek rakowych i niszczy patogeny i bakterie.

  Najbardziej efektywne energooszczędne grzejniki do domu są podłogowe. Najbardziej równomiernie rozprowadzają ciepło. Kolejnym znaczącym plusem urządzenia jest jego cena. Nagrzewnice ścienne energooszczędne do domu kosztują 900 rubli.

  Instrumenty te mają również swoje słabe punkty:

  • Promieniowanie podczerwone działa bezpośrednio na przedmioty w pomieszczeniu i może prowadzić do uszkodzenia wrażliwych na ciepło zdjęć;

  Urządzenie jest stale włączone, co może być niepożądane w sypialni lub pokoju dziecięcym

  • Po wyłączeniu grzejników temperatura w pomieszczeniu gwałtownie spada;
  • Nadmiernie intensywne napromienianie w zakresie IR może prowadzić do oparzeń skóry.

  Promienniki podczerwieni: zalety i wady. W osobnym artykule będziemy bardziej szczegółowo omawiać zalety i wady tych urządzeń. W końcu kłótnie o ich krzywdę nie kończą się. Dołącz teraz!

  Zalety energooszczędnych grzejników konwektorowych: przegląd cen i opinie

  Kształt obudowy grzejnika konwektorowego pozwala mu przyjąć chłód i dostarczyć gorące powietrze do pomieszczenia. Ruch mas powietrza zachodzi naturalnie. Z rzadkimi wyjątkami grzejniki konwektorowe nie używają wentylatorów. Ten rodzaj energooszczędnych grzejników domowych jest uważany za bardzo skuteczny.

  Zwróć uwagę! Aby konwekcja działała efektywnie, musi być zainstalowana nad oknem.

  • łatwy w instalacji i obsłudze;
  • mają niską wagę, co pozwala zainstalować je nawet na płycie gipsowej;
  • bezgłośny;
  • mieć różne typy instalacji (podłoga, ściana);
  • są zwarte;
  • bezpieczny (maksymalne ogrzewanie do sześćdziesięciu stopni).

  Konwektory są wyposażone w czujniki temperatury i są łatwo regulowane

  Cena takich urządzeń zaczyna się od 1500 rubli. Opinie o takich urządzeniach są odnotowywane i ich braki:

  • w przypadku braku wentylatora pomieszczenie nagrzewa się wolniej niż byłoby to pożądane;
  • ciągły ruch powietrza prowadzi do przemieszczania się kurzu, który dotyka alergików i dzieci;
  • Urządzenie wysusza powietrze i nierównomiernie ogrzewa pomieszczenie;
  • Urządzenie wymaga regularnego czyszczenia.

  Grzejnik konwektorowy. W tym przeglądzie szczegółowo omówimy ten typ grzejników, poznają zasadę działania, zalety i wady, ceny i opinie konsumentów. Przeczytaj to!

  Jak wybrać energooszczędne grzejniki na bazie oleju dla domu

  Grzejniki olejowe ogrzewają powietrze ogrzewając sekcje wypełnione olejem mineralnym. W ten sposób urządzenie emituje fale ciepła.

  Zalety grzejników z olejem do napełniania:

  • nie wymagają instalacji i naprawy, są mobilne;
  • wystarczająco silny, aby ogrzać cały pokój;
  • Nie osuszaj powietrza, nie spalaj kurzu i tlenu;
  • są bezpieczne;
  • Nie hałasuj.

  Grzejnik olejowy można umieścić w dowolnym miejscu

  Ale wybierając grzejnik olejowy, warto wziąć pod uwagę wady tego rodzaju ogrzewania:

  • mają stosunkowo niską sprawność, to mniej niż sprawność grzejników konwektorowych o prawie jedną czwartą;
  • na tanich modelach nie ma czujników, które wyłączałyby urządzenie w przypadku przegrzania, więc nie można pozostawić go bez nadzoru.

  Przegląd ceramicznych energooszczędnych grzejników domowych: cena i korzyści

  Te nagrzewnice składają się z kilku części grzewczych wykonanych z ceramiki, połączonych w jedną. Aby chronić przed wilgocią, płyta ceramiczna pokryta jest specjalną glazurą. Jako element grzejny stosuje się metalową spiralę lub cienki drut, który znajduje się wewnątrz ceramicznej płyty. W przeciwieństwie do podczerwieni, te grzejniki nie świecą.

  Kształt i kolor urządzenia może być bardzo różny, w zależności od wyobraźni projektanta

  Takie energooszczędne grzejniki domowe mogą być stosowane w wilgotnych pomieszczeniach.

  • zużywają mało elektryczności;
  • ognioodporne;
  • rozgrzać cały pokój;
  • oczyścić i zjonizować powietrze;
  • może być wyposażony w systemy zdalnego sterowania;
  • bezgłośny;
  • są przyjazne dla środowiska;
  • nie suszyć powietrza;
  • mają różne tryby działania;
  • trwałe.

  Ponadto te nowoczesne instrumenty mają atrakcyjny wygląd zewnętrzny, który pozwala na ich organiczne włączanie w dowolne środowisko.

  Grzałka ceramiczna jest bardzo organiczna we wnętrzu

  Wadą ceramicznych grzejników są:

  • szybko się ochłodź;
  • są droższe od innych rodzajów grzejników (ceny zaczynają się od 3500 rubli).

  Przegląd nagrzewnicy ceramicznej DeLonghi DCH 5090 (wideo)

  Kwarcowe energooszczędne domowe grzejniki naścienne

  Grzejnik kwarcowy wygląda jak pełny panel o gładkiej lub wytłaczanej powierzchni. Grubość panelu wynosi dwa i pół centymetra.

  To urządzenie jest zwykle przymocowane do ściany, rzadziej - instalowane na podłodze, na specjalnym stojaku

  W grubości panelu jest metalowa spirala grzejna. Grzałka wykonana jest z kompozycji zawierającej piasek kwarcu. Powierzchnia kwarcowego podgrzewacza ogrzewa się do wysokiej temperatury (do dziewięćdziesięciu pięciu stopni) i ogrzewa pomieszczenie.

  Zalety tego urządzenia:

  • wysoka wydajność, prawie 100 procent;
  • prostota w działaniu;
  • niezawodność i bezpieczeństwo;
  • niskie koszty utrzymania;
  • bezgłośność.

  Istotną wadą tego urządzenia jest jego kruchość. Nawet przy niewielkim mechanicznym kontakcie na kruchych płytach pojawiają się wióry i pęknięcia. Poza tym grzałka ma przyzwoitą masę, więc płyta gipsowa jej nie naprawia.

  Energooszczędne grzejniki są bezpieczne i dlatego można je instalować w pokoju dziecięcym

  Jak wybrać prawdziwy grzejnik kwarcowy (wideo)

  Zużycie energii i przedział cenowy różnych typów grzejników

  Zalecenia dotyczące działania energooszczędnych urządzeń grzewczych

  • Przed podłączeniem urządzenia upewnij się, że gniazdko działa prawidłowo.

  Nie można włączyć kilku grzałek do jednego gniazdka

  • Odległość między grzejnikiem a wewnętrznymi przedmiotami w pomieszczeniu musi wynosić co najmniej pół metra.
  • Jeśli urządzenie znajduje się przy oknie, upewnij się, że nie dotyka ono zasłon.
  • Nie pozostawiać włączonych grzejników elektrycznych bez nadzoru.
  • Nie blokuj otworów wentylacyjnych grzałek.

  Naprawy nagrzewnicy elektrycznej najlepiej powierzyć profesjonalistom

  Ścienne energooszczędne grzejniki domowe są doskonałym rozwiązaniem, gdy wymagane jest dodatkowe ogrzewanie. Oprócz ceny urządzenia na podczerwień mają swoje cenne zalety:

  • urządzenia na podczerwień, oprócz ogrzewania, zabijają patogeny;
  • konwektory szybko ogrzewają pomieszczenie;
  • Grzejniki olejowe są mobilne i mogą być instalowane w dowolnym miejscu;
  • grzejniki ceramiczne nie suszą powietrza;
  • instrumenty kwarcowe mają wysoką wydajność.

  Wybór tego lub innego urządzenia zależy tylko od możliwości finansowych nabywcy i jego preferencji

  Może zainteresuje Cię również:

  Pozostaw komentarz Anuluj odpowiedź

  © 2017 Aquatic-Home.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Internetowa encyklopedia o komunikacji inżynierskiej w domu

  • Mapa strony
  • Zapytaj eksperta
  • Zasady i prawa autorskie
  • Skontaktuj się z administratorem

  Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów na stronie jest zabronione!

  Energooszczędne grzejniki ścienne do domu

  Budowa lub zakup prywatnego domu wiejskiego to marzenie wielu mieszkańców dużych miast. W końcu każda osoba chce zdobyć własne miejsce na pełny odpoczynek lub stałe miejsce zamieszkania. Głównym problemem w podmiejskim domu jest ogrzewanie - główny gaz nie jest obecny wszędzie. Energooszczędne grzejniki ścienne do domu stają się wyjściem. Zobaczmy, które grzejniki najlepiej nadają się do ogrzewania domu.

  Rodzaje grzejników energooszczędnych

  Istnieje wiele odmian ściennych energooszczędnych grzejników domowych. Różnią się między sobą poziomem ekonomii, zasadą działania, efektywnością i na wielu innych parametrach. Biorąc pod uwagę obfitość rozwiązań na krajowym rynku ogrzewania, zdecydowaliśmy się przeprowadzić własne dochodzenie, aby polecić Państwu najbardziej ekonomiczne okazy.

  Grzejniki elektryczne do domu, energooszczędne, ścienne, podzielone są na następujące odmiany:

  • Podczerwień - ogrzewanie z powodu promieniowania podczerwonego;
  • Konwektory - tu zasadą działania jest nagrzewanie powietrza;
  • Ceramiczne - często mają zasadę podwójnego działania, w zależności od modelu.

  Spróbujmy zrozumieć ten sprzęt i określić najbardziej energooszczędną opcję.

  Grzejniki energooszczędne na podczerwień do pracy w domu poprzez ogrzewanie obiektów za pomocą promieniowania podczerwonego - dociera do mebli, podłóg, sufitów i innych powierzchni, zmuszając je do wydzielania ciepła. Ogrzewanie jest bardzo miękkie i jakościowe, a obfitość takich grzejników na rynku pozwala szybko wybrać najbardziej atrakcyjną opcję.

  W przybliżeniu tak rozgrzewa naszą planetę słońce - ogrzewa ziemię, elementy krajobrazu i konstrukcje stworzone przez człowieka. W rezultacie wszystko to zaczyna wydzielać nagromadzone ciepło. Promienniki podczerwieni rozgrzewają pojedyncze materiały na głębokość 2-3 cm, co daje doskonałe wyniki w ogrzewaniu domów. Istnieją następujące energooszczędne grzejniki domowe, które działają zgodnie z zasadą IR:

  • W postaci obrazów - to grzałki filmowe, które wiszą na ścianach, w sposób malarski;
  • Z panelem promieniującym - stalowym lub ceramicznym, można wieszać nie tylko na ścianach, ale także na sufitach;
  • Halogen i kwarc - w tym miejscu zainstalowana jest specjalna lampa promieniująca. Takie grzejniki są używane do czasowego lub dodatkowego ogrzewania;
  • Ściany ceramiczne - najbardziej schludne i piękne, wykonywane są w różnych kolorach.

  Te energooszczędne grzejniki domowe są dobre pod tym względem, że zapewniają najszybszą rozgrzewkę - promieniowanie podczerwone rozprzestrzenia się natychmiast, natychmiast rozpoczynając nagrzewanie otaczających obiektów.

  Grzejniki domowe oszczędzające energię konwektorów są nie mniej powszechnym sprzętem termicznym niż ich odpowiedniki w podczerwieni. Charakteryzują się niezwykle dokładnym wykonaniem i może być doskonałym substytutem klasycznych systemów grzewczych z elektrycznymi kotłami i kominkami domowymi. W tym przypadku nie musimy ogrzewać chłodziwa, co nieco obniża koszt energii elektrycznej, zmniejszając straty.

  Zasada działania energooszczędnych grzejników konwekcyjnych do domu jest wyjątkowo prosta. Posiadają żebrowane elementy grzejne, które ogrzewają powietrze wokół nich. W rezultacie podnosi się i opuszcza grzejnik. W jego miejsce wchodzą zimne masy powietrza, wzięte z podłóg. Oznacza to, że obserwujemy cyrkulację powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach.

  Gospodarkę zapewnia brak potrzeby dodatkowego podgrzewania wody, a także termostatów. Mogą być dwojakiego rodzaju:

  • Mechaniczne - wykonywane są na podstawie płyty bimetalicznej, która steruje stykami elektrycznymi;
  • Elektryczne - praca w oparciu o elektronikę.

  To elektryczne regulatory temperatury zapewniają dodatkowe oszczędności dzięki dokładniejszej kontroli temperatury.

  Energooszczędne konwektory ścienne do domu mogą być wykorzystywane zarówno do pracy stałej, jak i tymczasowej. W razie potrzeby są one demontowane i instalowane na nogach, wykorzystywane jako dodatkowe urządzenia grzewcze. To samo dotyczy energooszczędnych promienników podczerwieni opisanych powyżej.

  Energooszczędne grzejniki ceramiczne do domu często działają na zasadzie podwójnej. To znaczy wytwarzają prądy konwekcyjne powietrza i emitują promieniowanie podczerwone. Urządzenia te łączą zalety obu rodzajów grzejników, pozwalając na efektywne ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych. Podobnie jak konwektory, mają doskonałą konstrukcję i mogą mieć różne kolory.

  Są takie naścienne energooszczędne grzejniki do domu z kilku części:

  • Element grzewczy - zapewnia ogrzewanie całej konstrukcji;
  • Element odblaskowy - odbija ciepło w pożądanym kierunku (od ściany);
  • Płyta ceramiczna - zapewnia tworzenie przepływu podczerwieni.

  Ponadto biorą w tym udział termostaty zapewniające kontrolę temperatury.

  Ceramiczne energooszczędne grzejniki do domów prywatnych, wykonane w wersji naściennej, zapewniają nagrzewanie powietrza, które stopniowo się nagrzewa i podnosi. W jego miejsce od dołu dochodzi już ochłodzona i zimniejsza masa powietrza. Oznacza to, że obserwujemy najbardziej zwyczajną konwekcję. Równolegle do tego płyta ceramiczna jest podgrzewana, co zaczyna generować promieniowanie podczerwone.

  Podwójna zasada działania zapewnia:

  • Wydajność sprzętu;
  • Możliwość ogrzewania w pomieszczeniach z wysokimi sufitami;
  • Szybsza praca, w porównaniu z konwektorami.

  Nie suszą powietrza i nie zmieniają jego składu chemicznego (nie spalaj tlenu), nie nagrzewaj się do wysokiej temperatury, nie szeleszczą ani nie szumi, a także charakteryzują się zwartością.

  Grzejniki ścienne montowane na ścianie ceramicznej obejmują kompaktowe nagrzewnice zamontowane pod sufitem. Zapewniają wytwarzanie strumienia gorącego powietrza, które jest odprowadzane do pomieszczeń. Wadą takiego wyposażenia jest hałas - wewnątrz znajdują się silniki elektryczne z wentylatorami, które zapewniają wymuszoną cyrkulację mas powietrza.

  Ciepłe ciepło to nietypowy, ale ciekawy sposób na ogrzanie domu.

  W poszukiwaniu najbardziej ekonomicznej opcji oszczędzania energii należy zwrócić uwagę na promienniki podczerwieni. Pomogą one wygrać z szybkością ogrzewania, zapobiegając nadmiernym wydatkom energii elektrycznej. Poszczególne odmiany mają bardzo wysoki poziom ekonomiczności - np. Grzejniki Dobre ciepło, 50x50 cm, Mają moc 120 W i mogą być podgrzewane do 10 metrów kwadratowych. przestrzeni życiowej (w sezonie zimowym, z początkiem prawdziwej mroźnej pogody, liczba ta zmniejszy się).

  Najbardziej ekonomiczną opcją są montowane na ścianie węglowe energooszczędne grzejniki domowe, ale mają one tę wadę, że nie nadają się do długotrwałego ogrzewania (a nie do zasięgu plus poświata w ciemności). Najlepiej używać ich jako urządzeń pomocniczych, które mogą być używane do tymczasowego ogrzewania (na przykład, gdy nie ma wystarczającej ciągłej mocy grzewczej).

  Konwektory są zalecane do użytku przez osoby, które doświadczają bólu głowy podczas pracy z promiennikami podczerwieni. W tym przypadku można pozostać na energooszczędnych konwektorach wyposażonych w precyzyjne termostaty elektroniczne. Można również polecić urządzenia konwekcyjne na podczerwień z podwójną zasadą działania.

  Wybór energooszczędnego grzejnika

  Convector Ballu BEP / EXT-1000 - doskonała opcja do montażu w mieszkaniu lub domu z projektem naprawy.

  Jeśli potrzebujesz dobrego energooszczędnego konwektora ściennego do swojego domu, wybierz grzejniki od producenta Ballu. Jako przykład możesz polecić model Ballu BEP / EXT-1000. Dzięki mocy 1000 W ta jednostka grzewcza jest w stanie ogrzać do 15 metrów kwadratowych. przestrzeni życiowej. Na pokładzie znajduje się wyświetlacz informacyjny i elektroniczny układ sterowania. Jego cena to 3,5 tys. Rubli.

  Z urządzeń na podczerwień najlepiej zwrócić uwagę na cienki i zgrabny Ballu BIH-AP2-1.0. Nadają się zarówno do montażu na suficie, jak i na ścianie. Moc prezentowanego urządzenia wynosi 1 kW, a powierzchnia ogrzewana do 15 metrów kwadratowych. m, w zależności od temperatury powietrza na zewnątrz budynku i innych parametrów. Oprócz nagrzewnicy należy zakupić elektroniczny lub mechaniczny termostat.

  Inną interesującą opcją jest grzejnik Electrolux EIH / AG2-1500E. Działa jako konwektor i promiennik podczerwieni. Dzięki temu zapewnia najszybszy zastrzyk ciepła do pomieszczeń w domu. Urządzenie wyposażone jest w sterowanie elektroniczne z wyświetlaczem i wskazaniem świetlnym, opcje montażu - podłoga lub ściana. Przy mocy 1,5 kW nagrzewnica nagrzewa się do 20 kilometrów kwadratowych. m.

  Jak zainstalować grzejnik ścienny

  Nie podłączaj urządzenia grzewczego za pomocą przedłużacza, użyj do tego oddzielnego gniazdka.

  Instalacja naściennych energooszczędnych grzejników domowych nie jest niczym skomplikowanym. Zawieszono je na uchwytach, które można kupić w sklepie z narzędziami. Typowe miejsce instalacji znajduje się pod oknami, ale nic nie stoi na przeszkodzie instalacji sprzętu w innym miejscu, na przykład obok łóżka lub na ślepej ścianie. W przypadku niektórych grzałek wsporniki montażowe są już dostarczone.

  Aby połączyć się z siecią elektryczną, używa się najczęściej używanych gniazd elektrycznych. Pamiętaj o tym Połączenie z rozszerzeniem jest niedozwolone.. Niektóre grzejniki są podłączone do sieci za pomocą zacisków, bez korzystania z gniazdek, co jest również bardzo wygodne - wystarczy doprowadzić przewody do miejsca instalacji.

  Szczególną uwagę zwraca się na instalację termostatów. Powinny one znajdować się w pewnej odległości od urządzenia grzewczego, co wyeliminuje ich przegrzanie. Termostaty nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych - w przeciwnym razie kontrola temperatury zostanie zakłócona. Ponadto termostaty nie powinny znajdować się w bezpośrednim obszarze promieniowania z promienników podczerwieni - wpłynie to na przegrzanie ich obudów.

  Dodaj komentarz

  54 + = 59