Nazwa kategorii

Listwa przypodłogowa ceramiczna

Ceramiczny cokół (na podłogę i łazienkę): jak go wybrać i poprawnie ułożyć?

Gdy podłoga w dowolnym pomieszczeniu pokryta jest płytkami ceramicznymi, wówczas do naprawy należy użyć najbardziej odpowiednich materiałów, a najbardziej harmonijnym rozwiązaniem w przypadku płytek będzie oczywiście ceramiczna listwa przypodłogowa dla podłogi.

 • Zalety cokołu ceramicznego
 • Złożoność poprzednich decyzji
 • Wskazówki dotyczące zakupu ceramicznej listwy przypodłogowej
 • Ile cokołów kupić?
 • Jak nałożyć ceramiczną listwę na podłogę?
  • Narzędzia i materiały
  • Zamówienie pracy
 • Gdzie jeszcze mogę zastosować ceramiczną listwę przypodłogową?
 • Układanie ceramicznej listwy przypodłogowej jako krawężnika do wanny

Zalety cokołu ceramicznego

Podłogowe płytki ceramiczne mają dość nietypowy, ale atrakcyjny wygląd. Jego zalety to:

 • większa siła;
 • niezawodność;
 • mało wymagająca opieka;
 • bardzo długi okres użytkowania;
 • Nie wypala się i nie zmienia swojego koloru;
 • chroni połączenia ścian i podłogi przed penetracją wilgoci i kurzu.

Nie obawiaj się, że do układania na obwodzie podłogi będziesz potrzebował noża do płytek i dużo wysiłku, aby wyciąć dużą liczbę płytek. W końcu dostępne są gotowe listwy przypodłogowe do płytek podłogowych o szerokim wyborze rozmiarów i kolorów. Kupujący z łatwością znajdzie opcję, która najlepiej pasuje do wystroju wnętrza kuchni, toalety lub łazienki, w harmonii z podłogą i ścianami.

Listwa przypodłogowa z płytek ceramicznych została wyprodukowana nie tak dawno. Ale jeszcze przed tym, połączenia między ścianami i ceramiczną podłogą musiały być jakoś zamknięte. Ale wtedy wszystko było znacznie trudniejsze: trzeba było wziąć zwykłą płytkę podłogową i pociąć ją nożem do płytek lub innym narzędziem na kilka części, które mają niezbędną szerokość. Ale zwykle po takim rozcięciu otrzymane fragmenty nie są bardzo gładkie, więc granice dalekie były od idealnego wyglądu. Jednak był to jeden z najlepszych sposobów na poprawę wyglądu pokoju.

Wideo na temat tworzenia listew na podłodze płytek ceramicznych:

Wskazówki dotyczące zakupu ceramicznej listwy przypodłogowej

Najprostszym rozwiązaniem w naszych czasach na naprawę przy użyciu płytek ceramicznych jest zakup zestawu, który wraz z płytką główną zawiera krawędzie, które harmonijnie z nim harmonizują. Jednak niektórzy właściciele preferują kontrastujące rozwiązania i kupują krawężniki, które kontrastują ostro z głównym kafelkiem, co powoduje czasami bardzo skuteczne kombinacje.

Przy zakupie cokołu z ceramiki nie należy zapominać o wewnętrznych i zewnętrznych narożnikach specjalnych.

Wybierając cokół z ceramicznej posadzki, jego wymiary mają ogromne znaczenie. W końcu będzie to brzydkie, jeśli szwy między płytkami nie będą się pokrywać ze szwami pomiędzy listwami przypodłogowymi - bieg konturów i cięć zacznie być widoczny, co zepsuje cały efekt z pięknego wykończenia.

Dlatego też rozmiar listwy nie powinien być mniejszy niż rozmiar płytki głównej.

Co prawda niektórzy znani producenci zaczęli produkować listwy przypodłogowe dłużej niż sama płytka, ale w pewnej proporcji - półtora, dwa lub trzy razy więcej. Z tego powodu liczba stawów zmniejsza się, a pomieszczenie uzyskuje dokładniejszy wygląd.

Grubość cokołu jest również ważna i nie powinna być mniejsza niż grubość płytki bazowej.

Zasady estetyki pozwalają na użycie kontrastu z główną pokrywą krawężnika. To lepiej podkreśla geometrię pomieszczenia, dodaje surowości wnętrzu, jak to jest wspólne dla wszystkich linii, które zaczynają przyciągać uwagę swoim kontrastem.

Licząc niezbędną liczbę listew ozdobnych, należy dodać do jego teoretycznej liczby 5%, ponieważ podczas instalacji nie można wykluczyć różnych problemów:

Pozostałe krawężniki można później wykorzystać do drobnych napraw uszkodzonej powierzchni.

Jak nałożyć ceramiczną listwę na podłogę?

Przed włożeniem ceramicznego cokołu na podłogę, musisz przygotować się do pracy:

 • elementy krawężnika wraz z zestawem narożników;
 • mieszanina klejowa stosowana do płytek ceramicznych;
 • szpatułka do nakładania mieszaniny;
 • wąska szpatułka lub nóż do budowy, aby usunąć resztki mieszaniny;
 • poziom budynku;
 • krzyże wykonane z tworzywa sztucznego do połączeń (o tej samej grubości jak dla płytek);
 • młotek (lub gumowy młotek).

Produkty te są wytwarzane przez producentów dość cienkich i lekkich, dzięki czemu można je układać zwykłym klejem do płytek - takim samym, jak przy układaniu płytek ściennych. Wierzch na krawężniku ma fasetę w kształcie zaokrąglonego cięcia, dzięki czemu element zyskuje wyrafinowany, elegancki wygląd.

 1. Przede wszystkim trzeba pomyśleć o schemacie układania: od którego krawędzi lepiej jest zacząć, jak prawidłowo ustawić podłogową ceramiczną listwę w celu zminimalizowania jej cięcia, aby pomyśleć o łączeniu szwów.
 2. Przygotuj kleistą mieszankę, biorąc pod uwagę, że na 1 metr kwadratowy potrzeba około 5 kg suchej mieszanki.
 3. Mieszaninę należy nakładać równomiernie (nie grubszą niż 3 mm) za pomocą szpachelki na elemencie ceramicznym.
 4. Umieść element w przydzielonej mu przestrzeni i uderz go młotkiem.

 1. Używając poziomu, wyrównaj powierzchnię i zorientuj element we właściwym kierunku.
 2. Połączenia między płytkami muszą być połączone szwem.
 3. W narożnikach pomieszczenia usuń listwy przypodłogowe z narożnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Jeśli nie ma takich narożników, będą one musiały być wytwarzane niezależnie od samej listwy. Jeśli listwa przypodłogowa o prostej konfiguracji - do cięcia, nadaje się również do cięcia płytek. Cokół z kompleksową rzeźbą najlepiej ciąć bułgarskim z diamentowym kółkiem.

 1. Po dniu połączenia można uszczelnić fugą (specjalną wodoodporną masą), wybierając odpowiedni odcień.

Wideo na temat tworzenia listew przypodłogowych na podłodze:

Gdzie jeszcze mogę zastosować ceramiczną listwę przypodłogową?

 • Ceramiczna listwa może być umieszczona nie tylko na podłodze, ale również wypełnić lukę między ścianą a zlewem, a także od strony łazienki.
 • Do niedawna pęknięcia w kanalizacji były najczęściej cementowane, ale pęknięcia ostatecznie pękły, pokruszone, wymyte, pokryte pleśnią. Już w sprzedaży można znaleźć kształtek ceramicznych mających bardzo różne kształty: prostokątne, wklęsłe, wypukłe, zaokrąglone na jednym końcu, itd., Z których można ładnie naprawione wszelkie szczeliny w ścianie ... Ale połączenia między samymi elementami ceramicznymi są szczelnie zamknięte.
 • Jeśli dom ma klatkę schodową, to jego kroki mogą być wykończone ceramicznymi listwami przypodłogowymi jako krawężnikami.

Układanie ceramicznej listwy przypodłogowej jako krawężnika do wanny

 • listwy przypodłogowe (z pewnym marginesem);
 • Mieszanka klejowa do płytek ceramicznych;
 • szczeliwo silikonowe (lepiej bezbarwne);
 • szpatułka;
 • pistolet do uszczelniania;
 • młotek;
 • bułgarski, koło emery.
 1. Wszystkie miejsca, w których cokół ceramiczny do łazienki zostanie przymocowany, muszą być dokładnie oczyszczone z kurzu i brudu i wysuszone.
 2. W miejscu łączenia ściany z cokołem należy nałożyć i rozprowadzić uszczelniacz szpatułką, która musi całkowicie wyschnąć.

 1. Zgodnie z dostępnymi instrukcjami przygotować kleistą mieszaninę. Element graniczny, który będzie w narożniku, musi zostać obcięty pod kątem 45 stopni. Zrób to najwygodniej przy pomocy bułgarskiego, a następnie wyrównaj cięcie na okręgu szmerglowym.
 2. Za pomocą szpachelki nałóż mieszaninę kleju na płytę bazową, a następnie przymocuj ją do ściany, unikając szczeliny. Aby wyrównać element, można lekko uderzyć młotkiem.

 1. Po dniu od zainstalowania cokołu ceramicznego na wannie należy go dokładnie zwilżyć wodą, po czym lepszą mieszankę kleju.
 2. Ostatnią czynnością powinno być spoinowanie wszystkich szwów.

Możesz również przymocować ceramiczne krawężniki do boków wanny i po tym, jak ściany są już pokryte płytkami. Następnie listwa przypodłogowa kładzie się na wodoodpornym kleju, takim jak "płynne paznokcie". Klej należy nałożyć na tylną stronę elementu, a następnie przycisnąć go do krawędzi łazienki i do ściany i przytrzymać przez chwilę, aż klej lekko przylgnie. W tym momencie nie możesz poruszać rękami, aby cokół nie odpadł.

Ceramiczne krawężniki absolutnie nie obawiają się czyszczenia na mokro, po tym, jak natychmiast udowadniają swoją czystość jasnymi światłocieniami, nie pozwalając na odtworzenie na prawie stale mokrej nawierzchni szkodliwych bakterii, pleśni i grzybów.

Czy podoba Ci się ceramiczna listwa przypodłogowa? Podziel się swoją opinią i doświadczeniem (jeśli już złożyłeś listwę z płytki) w komentarzach.

"Dane-url =" http://krutopol.com/keramicheskij-plintus-dlya-pola.html "data-image =" http://krutopol.com/wp-content/uploads/2017/01/plintus-keramicheskij -napolnyj-450x300.jpg "data-title =" Ceramiczny cokół (na podłogę i łazienkę): jak go wybrać i poprawnie umieścić? ">

W rzeczywistości każda poważna naprawa zaczyna się od tej lub innej pracy demontażowej. Jeśli chcesz naprawić podłogę, najpierw musisz zdemontować listwę podłogową.

Na naszym rynku nowość w rozwiązywaniu zadań grzewczych stała się nowym systemem zapewniającym ogrzewanie - ciepłym cokołem, choć w Europie znany jest od dwudziestu lat i jest tam uważany ...

Podziel się swoją opinią: Anuluj odpowiedź

Ważne na temat listew przypodłogowych i progów:

© 2016 krutopol.com - wszystko o podłogach i układaniu podłóg własnymi rękami

Podczas korzystania z materiałów z witryny wymagane jest łącze wsteczne.

Niż taki dobry cokół ceramiczny

Cokół jest elementem wnętrza, zaprojektowanym w celu ukrycia szczeliny między podłogą a ścianą, aby brud i kurz nie dostały się do niej. Ponadto listwa przypodłogowa nadaje estetyce wykończenie podłogi. Dziś w wielu mieszkaniach i domach zwyczajowo układa się płytki ceramiczne na podłodze. Oczywiście, również w tym przypadku, aby nadać pomieszczeniu stylistycznie wykończony wygląd, nie można obejść się bez cokołu, a powinien on być ceramiczny. Ceramiczne listwy przypodłogowe służą do ozdabiania połączeń powierzchni nie tylko pokrytych płytkami, ale również wyłożonych innymi materiałami.

↑ Zalety zastosowania cokołu ceramicznego

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić pieniądze, używa jako cokołu płytki ceramicznej, z którą podłoga jest wyłożona, tnąc ją na kawałki o odpowiedniej szerokości. Ta opcja nie jest zbyt udana, ponieważ takie domowe listwy przypodłogowe są nieprzedstawialne: najczęściej cięcie okazuje się nierówne, krawędzie są ostre i wygląda nieestetycznie. Ponadto, gdy krawędzie takich "listew przypodłogowych" są źle traktowane, dzieci, a także zwierzęta domowe, mogą łatwo ulec zranieniu.

Na podłogę, wyłożoną płytkami, odpowiedni jest cokół ceramiczny

Profesjonaliści wykonujący wysokiej jakości prace układania płytek, radzą nie oszczędzać na zakupie ceramicznych listew, szczególnie, że nie są tak drogie. Oprócz elementów dekoracyjnych, ten element wykończenia ułatwia pielęgnację wykładziny podłogowej z płytek, bez pozostawiania śladów czyszczenia na materiałach wykończeniowych ścian.

Efektywne połączenie ceramicznej listwy podłogowej z krawężnikami i listwami sufitowymi

Wiodący europejscy producenci płytek zawierają z reguły w swoich produktach odpowiednie listwy przypodłogowe, więc kupując dachówkę, należy zapytać o ich dostępność. Gotowa ceramiczna listwa przypodłogowa do płytek ma zaokrąglone krawędzie i wygląda o wiele bardziej elegancko i schludnie. Zwykle pokrywa się z samą płytką, ale są firmy, które produkują ją od półtora do dwóch razy dłużej. Przy tej długości zmniejsza się liczba szwów, a ułożona powierzchnia będzie wyglądać bardziej równomiernie. Ceramiczna listwa przypodłogowa ułatwia układanie płytek na podłodze pod ścianą, pomagając uniknąć zanieczyszczenia ściany na dole.

Ceramika podłogowa cokołu wygląda estetycznie i dobrze komponuje się z podłogą. Materiał ten nie gromadzi brudu, jest odporny na wilgoć, nie tworzy pleśni i grzybów, dlatego najczęściej jest stosowany w takich pomieszczeniach jak łazienka, toaleta czy kuchnia.

Cokół ceramiczny w łazience - piękny i praktyczny

Cokół do płytek ceramicznych ma te same cechy co płytki:

 • stabilny pod względem struktury;
 • ma wysoki indeks wytrzymałości;
 • charakteryzuje się godną stanowczością;
 • Ma stabilną gęstość, która nie pozwala na deformację materiału.

Ma tylko jedną wadę: ceramika nie wytrzymuje obciążeń udarowych, dlatego należy ostrożnie obchodzić się z tym materiałem podczas instalacji i podczas pracy.

Jeśli producent płytek ceramicznych zadbał o to, a cokoły są również kompletne z płytkami, to pokrywają się one z wysokością, długością i cieniem. Jest to wygodne, ponieważ dzięki oddzielnym listwom przypodłogowym niekonsekwencje tych materiałów wykończeniowych lub niedopasowanie w kolorze i nie będą wyglądać bardzo ładnie. Kupując listwę przypodłogową, należy również zapytać, czy w zestawie znajdują się zewnętrzne i wewnętrzne narożniki. Niestety, te elementy nie są wykonywane przez wszystkie firmy produkcyjne, ale są potrzebne, ponieważ są używane do powtórzenia profilu listew, zamknięcia obszarów problemowych.

Najczęściej cokół w kształcie jest trójkątny, który może być prosty lub reliefowy, może być również matowy lub z glazurą. Ostatnio popularne stały się listwy przypodłogowe, w których gładka fasada łączy się z wąską podeszwą. Modele i proste cokoły Euro o wysokości 15 mm z zaokrągloną górną częścią. Umożliwiają one montaż mebli niemal od ściany do ściany, a także wygodne w przypadku drzwi przesuwnych.

Wysokość cokołu należy wybrać na podstawie wysokości pomieszczenia i drzwi. Przy wysokim suficie listwa będzie szersza i odwrotnie.

Wysokie sufity i listwy powinny być szersze

Kolor ceramicznej listwy podłogowej może różnić się od wykładziny podłogowej nawet o jeden ton.

Cokół musi być połączony kolorystycznie z wykładziną podłogową

Ostatnio wielu wybiera listwy przypodłogowe nie do koloru wykładziny, ale częściej do koloru ścian, co szczególnie dotyczy nowoczesnych wnętrz. Ta kombinacja wygląda bardzo imponująco.

Nowoczesne wnętrze z efektownymi białymi listwami przypodłogowymi

Jest to już niezbędny element wnętrza nabyte, teraz nie mniej ważne zadanie - do prawidłowego zainstalowania. W fabryce listwa górnego cięcia, jak już powiedzieliśmy, jest zaokrąglona w formie ścięcia. Sprzedawany jest z reguły w pakietach, ale można kupić jeden po drugim.

Przy fabrycznym listwie górne cięcie jest zaokrąglone w postaci ścięcia

Ze względu na fakt, że wzdłuż listwy przypodłogowej jest zwykle taki sam, jak płytki, można ją łatwo zainstalować w stosunku do już ułożonej płytki ceramicznej. W przypadku instalacji stosuje się te same mieszaniny klejowe, co w przypadku układania płytek. Mieszankę nakłada się równomiernie (około 3 milimetrów) na wnętrze cokołu, przykładając ją do pożądanego miejsca. Wykrawanie gumowym młotkiem, górna krawędź jest wyrównana ze ścianą, osiągając pożądane nachylenie względem podłogi. Te czynności są powtarzane dla każdego pola. Wymagane szwy wykonuje się za pomocą krzyży. Zużycie mieszanki suchego kleju wynosi średnio 5 kg na metr kwadratowy. Przy pomocy poziomu budynku należy sprawdzić konsystencję sklejenia każdej części cokołu.

Narożniki w zestawie połączą cokół w zewnętrznych i wewnętrznych narożnikach pomieszczenia. Jeśli w zestawie nie ma narożników, konieczne będzie przecięcie listew dokładnie pod kątem 45 °, aby uzyskać gładki i dokładny szew. Schody często zdobią płytki ceramiczne.

Do klatki schodowej potrzebny będzie cokół w kształcie litery L.

Dla niej będziesz potrzebował cokołu w kształcie litery G, który składa się z dwóch części. W przypadku stopni z zakrzywionym gzymsem cokół musi mieć ukształtowaną szczelinę.

Cokół narożny z rozcięciem kalenicowym na stopnie z gzymsem kręconym

Pamiętaj: listwa przypodłogowa pełni dwie główne funkcje - praktyczną i estetyczną, dlatego wybór musi być dokonywany celowo, aby harmonijnie łączył wystrój podłogi i ścian. Jeśli ceramika cokołu zostanie połączona z płytkami podłogowymi, nie będzie ona wizualnie ciąć pomieszczenia, ale zapewni holistyczny i monolityczny wygląd podłogi. A przy odpowiedniej obsłudze i trosce będzie trwać kilka dekad.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

© 2018 MrPol.su - wszystko na temat wykładzin podłogowych i układania podłóg własnymi rękami

Podczas korzystania z materiałów z witryny wymagane jest łącze wsteczne.

Ceramiczny cokół do podłogi: zasady selekcji i instalacji

Wcześniej, do wykończenia ścian w pomieszczeniach, w których stale mamy do czynienia z wodą - w wannie, toalecie, kuchni - używano kafli. Obecnie projektanci proponują przycinanie płytek ceramicznych nie tylko ścianami, ale także podłogami w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu:

Tradycyjnie kąt pomiędzy ścianą a podłogą zawsze był zamknięty cokołem - drewnianym lub plastikowym, który nie zawsze był pięknie łączony z ceramiką, chociaż chronił złącza podczas czyszczenia na mokro. Nie tak dawno kolekcje znanych projektantów uzupełniły cokół ceramiczny na podłogę, który był godną alternatywą dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych. Nie tylko harmonijnie łączy się z pokryciem podłogowym, ale także skutecznie podkreśla przejście między dekoracją ścian a podłogą. Ponadto ceramika ma wiele zalet w porównaniu z drewnem lub tworzywem sztucznym:

 • ma stabilną strukturę i dość wysoką wytrzymałość,
 • Nie deformuj przy wysokiej wilgotności,
 • higieniczny,
 • jest przyjazny dla środowiska,
 • odporny na działanie środków czyszczących, zmiany temperatury,
 • zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów.

Wady: kruchość można uznać za uderzenie, ale można to łatwo zrekompensować przez łatwą możliwość naprawy poszczególnych sekcji.

Ceramiczny cokół do podłogi: jak wygląda i co daje?

Standardowa listwa ceramiczna ma w podstawie trójkątny kształt z wklęsłym środkiem lub reliefem. Ale nie mniej popularne są płaskie fryzy z wąską podstawą i miękką fasetą na górnej krawędzi. Zastosowanie takiej listwy ułatwia proces instalowania mebli, ponieważ można go prawie dosunąć do ściany.

Wysokość produktów jest również inna - od wąskiej w 1,5 cm szerokości po 8-10 cm, ale biorąc pod uwagę wysokość płytek w konkretnej kolekcji. Powierzchnia może być monofoniczna, wzorzysta lub teksturowana, z wykończeniem matowym lub błyszczącym.

Listwy są wybierane nie tylko w celu wykończenia połączenia między podłogą a ścianą, ale także w celu zamknięcia luki między ścianą a łazienką (zlew), ponieważ tradycyjnie mamy urządzenia sanitarne blisko ściany, aby zaoszczędzić miejsce.

Nowoczesne kolekcje płytek na ściany i podłogi są tak różnorodne, że trudno mówić o trendach. Projektanci odważnie sugerują wybór listew przypodłogowych, które wyróżniają się na tle ścian, ponieważ podkreśla to geometrię przestrzeni i, w połączeniu z odcieniem wykładziny, nadaje pomieszczeniu efekt kompletności. Po wybraniu cokołu ceramicznego na podłogę w kolorze ścian, możliwe jest wizualne zwiększenie wysokości sufitu, aby pomieszczenie było bardziej jasne i klimatyzowane. Szczególny stosunek do czystej białej listwy, harmonijnie łączącej się z dowolnym kolorem, ale jednocześnie stanowi wyraźny akcent, wyraźnie dzielący ścianę i podłogę, wprowadzający nutę surowości i klasyki.

Masa produktu jest minimalna, co pozwala na zamocowanie go do zwykłego kleju do płytek

Rada! Masters-tilers doradzają zakup cokołu ceramicznego na podłogę z zapasów, co najmniej 6-10%. Dzieje się tak, aby zawsze była rezerwa w przypadku bitwy podczas układania i zapas na naprawy, nie jest tajemnicą, że za kilka lat w sklepie mogą nie być odpowiednie listwy przypodłogowe.

Oczywiście jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze ceramicznej listwy przypodłogowej jest kolor i faktura. Produkt powinien być w harmonii z płytką. Nie mniej ważna jest grubość listwy przypodłogowej, która w żadnym przypadku nie powinna być mniejsza niż grubość płytki. Optymalnym wyborem jest długość cokołu, która odpowiada rozmiarowi płytki, dzięki czemu nie ma niespójności w szwach. Jeśli płytka ma powierzchnię czołową 25 cm, wówczas długość listwy przypodłogowej nie może być mniejsza. Większość producentów woli produkować cokół o tej samej długości z płytkami, ale niektóre oferują krawędzie 1,5-2 razy długość płytek, tak aby w cokole było jak najmniej szwy.

Przy obliczaniu wymaganej liczby jednostek listew nie należy zapominać o tym, ile narożników (wewnętrznych i zewnętrznych) trzeba będzie zamknąć. Aby ułatwić proces układania, wielu producentów zaczęło produkować dodatkowe elementy dekoracyjne - narożniki Nie w każdej kolekcji są one dostarczane, więc dowiedz się o ich dostępności od sprzedawcy. Rogi mają również różne kształty, ale ze względu na swoją obecność nie muszą przecinać płytki.

Umieszczenie i instalacja ceramicznych listew przypodłogowych

Instalacja ceramicznej listwy przypodłogowej różni się nieznacznie od płytek. Zużycie mieszaniny kleju będzie takie samo, a także grubość warstwy. Istnieją jednak niuanse w układzie. Jeśli cokół ma taką samą szerokość z płytką, to szwy powinny się pokrywać, jeśli cokół różni się rozmiarem po większej stronie, pasuje proporcjonalnie do szwów płytki.

Wymagane narzędzia do montażu listew przypodłogowych:

 • szpatułka z zębami (do nakładania kleju);
 • kiyanka (gumowy młotek);
 • budowa noża;
 • poziom;
 • "Krzyże" do łączenia.

Z materiałów - listwy i niezbędna liczba narożników i mieszanki klejowej (przybliżone zużycie dla warstwy 3-4 mm - około 5,2 kg / m2).

Procedura montażu: za pomocą szpachelki nałóż mieszaninę na tylną stronę cokołu i nałóż na podłogę, dociśnij do ściany i delikatnie uderz kiyankę, aby dobrze pasowała na miejsce. Aby zachować tę samą grubość szwów, należy użyć "krzyżyków". Pionowość instalowania cokołu sprawdzana jest linią pionową. Po dotarciu do rogu zainstaluj złącze. Jeśli konieczne jest przycięcie cokołu, lepiej jest użyć obcinarki do płytek, w skrajnych przypadkach bułgarski. Miejsce cięcia jest szlifowane za pomocą szmerglowego kamienia lub papieru ściernego z dużym materiałem ściernym.

Dekorując narożniki zewnętrzne bez elementów dekoracyjnych, należy wykonać pranie pod 45 stopniowym wnętrzem listwy przypodłogowej. Można to zrobić na kilka sposobów: za pomocą elektrycznej przecinarki do płytek lub bułgarskiego. Czyniąc to, powinieneś próbować nie dotykać pokrywy przedniej strony.

Spoinowanie zaprawy następuje po ustawieniu kleju. Pożądane jest stosowanie preparatów o właściwościach antyseptycznych i przeciwgrzybiczych.

W tym artykule rozważymy główne rodzaje listew podłogowych z poliuretanu, zalety tego wyboru, cechy instalacji, a także pewne tajemnice przy instalowaniu listew przypodłogowych tego rodzaju.

Dodaj komentarz

− 5 = 2