Nazwa kategorii

Piękne letnie domki

Jak zrobić projekt letniej rezydencji: zdjęcie "DO" i "PO"

Zawsze ciekawie jest wyglądać pięknych domków w trakcie ich aranżacji. Głównym marzeniem właścicieli tej daczy jest stworzenie ogrodu róż z pięknymi widokami z różnych punktów ogrodu, a także zapewnienie małego ogrodu. Zobaczmy, jak zaprojektować domek letniskowy zgodnie z tymi życzeniami.

Projekt obszaru podmiejskiego. Układ

Historia aranżacji w tej daczy rozpoczęła się od zakupu sąsiedniego pustego miejsca, wyboru zdjęcia pięknego rozwiązania do projektowania krajobrazu, eleganckich krzywoliniowych konturów, z których zdecydowano się wprowadzić na daczy.

Część sądzono przyszłego planowania: w pobliżu domu, jego kąt listwy, patio zostanie zbudowana z grillem, pozostała część jest podzielona w stosunku 2: 1 - podejmuje najwięcej ogród ze wspinaczki róże krata z altanką i dekoracyjne fontanny w kącie ogrodu; mniejsza część zajmuje się ogrodem, który jest oddzielony od ogrodu dekoracyjne drewniane płotem.

Za pomocą liny zaznaczono zakrzywione kontury klombów w ogrodzie.

Następnie kładzie się główny tor paradowy, kratownice na róże i zainstalowany dekoracyjny płot oddzielający ogród.

Po zasadzeniu roślin na klombach i podniesieniu trawnika projekt działki wiejskiej stał się bardziej atrakcyjny.

Aby zabezpieczyć klomby przed trawą trawnikową wzdłuż obwodu, zainstalowano ogrodzenia dla klombów.

Ścieżka ogrodowa prowadzona jest wzdłuż ogrodu. I w pierwszym roku z powodu braku funduszy, tor został wykonany z drewnianych desek, ale służył mniej niż 2 lata, a później został zastąpiony przez ścieżki płyt chodnikowych.

Obszar rekreacyjny w projektowaniu strefy podmiejskiej.

Na dolnym zdjęciu jest widok na ogród od wejścia do domu. Projekt strefy podmiejskiej planowany jest w ten sposób, że od tego miejsca otwiera się najbardziej spektakularny widok na ogród. Będzie to główne miejsce wypoczynku i planowane jest wyposażenie patio.

Do brukowania tarasów i ścieżek w pobliżu domu wybiera się połączenie kamienia naturalnego (na środku patio) i zwykłych płyt chodnikowych (do ścieżki i dekoracji krawędzi patio).

Połączenie jasnych i ciemnych płytek nadaje specjalną świeżość temu, a nie słonecznemu zakątkowi obszaru podmiejskiego.

Aby delektować się jedzeniem na grillu, do kutego stołu patio dodano mobilny drewniany stół z małym grillem.

Jeśli zastanawiasz się, jak samemu zaprojektować teren podmiejski, zwróć uwagę na instalację dodatkowych lamp w pobliżu filarów drzew w pobliżu twojej strefy rekreacyjnej. Oświetlenie to zapewnia intrygującą atmosferę całemu ogrodowi.

Oświetlenie ogrodowe z ekonomicznymi lampami LED umieszczonymi wzdłuż ścieżek ogrodowych.

W głębi ogrodu zaprojektowano altanę ogrodową do zaprojektowania działki ogrodowej.

Niewielki rozmiar altany pozwala na umieszczenie ławki ogrodowej, aby cieszyć się wypoczynkiem w altanie w odosobnieniu. W tym samym celu altanka znajduje się w połowie drogi do centralnej ścieżki ogrodowej i dlatego jest ukryta przed bezpośrednim widokiem ogrodów kwiatowych.

Etapy budowy altany obejmują wykonanie rysunku z głównymi wymiarami, betonowanie słupów, montaż ramy altany, betonowanie terenu wewnątrz altanki i układanie na niej płyt chodnikowych.

Jeśli altana próbuje ukryć się przed widokami, to ta dekoracyjna fontanna znajduje się na głównej osiowej linii krajobrazu - na końcu przedniej ścieżki ogrodowej i tunelu łuków róż ogrodowych.

Z betonowych bloków zbudowano ścianę dla dekoracyjnego wodospadu, kiedy woda z rury na szczycie ściany stopniowo opada do miski. Za ścianą wodospadu znajduje się wyjmowany zbiornik z pompą, który jest usuwany na zimę. Dekoracyjny wodospad w krajobrazie działki ogrodowej to nie tylko wizualnie piękny akcent, ale także ochrona przed obcym hałasem i przyjemna relaksująca atmosfera w upalny dzień. Jasne oświetlenie fontanny sprawia, że ​​jest on centralnym elementem ogrodu wieczorem.

Ogród warzywny w projekcie krajobrazu.

Ogród w strefie podmiejskiej znajduje się za ozdobnym ogrodzeniem, aby nie zakłócać ogólnej estetycznej harmonii ogrodu.

W ogrodzie używane są zarówno zwykłe, jak i wysokie łóżka, na przykład do wczesnych odmian truskawek.

Z tyłu domu w pobliżu ogrodu spontanicznie tworzył się zaśmiecony teren z doniczkami i innymi drobiazgami ogrodowymi.

W jego miejsce została zbudowana ściana dekoracyjna, której tylna strona jest stołem ogrodowym z narzędziami ogrodowymi, a przednia jest ogrodem kuchennym z pikantnymi ziołami. Jest to przykład tego, jak w projekcie strony własnymi rękami element "dekoracyjny" ma wyraźną funkcjonalność.

Działka wiejska. Budynki gospodarcze.

Również małe budynki gospodarcze zostały wykonane w pobliżu kranu na ulicy z wodą: wygodnie jest przechowywać wąż do podlewania, wiadra, konewki.

W pobliżu głównej szopy ogrodowej dodano letnią kuchnię, która na wiosnę może służyć jako mała szklarnia sadzonek.

Zrujnowana altanka została zdemontowana, wykonano drewnianą podłogę, a następnie obramowano ją przezroczystym spienionym polistyrenem.

Jak wykonać projekt obszaru podmiejskiego. Wyniki.

Zewnętrzny płot tego ogrodu to w większości ogrodzenie z siatki.

Jednak prywatny teren rekreacyjny w pobliżu domu jest zamknięty od strony ulicy przez ślepe ogrodzenie, które w połączeniu z pięcioma wysokiej thui całkowicie zamyka tę część domu i działki z zewnętrznych widoków. Tak więc problem prywatności został elegancko i delikatnie rozwiązany bez potrzeby budowania głuchych wysokich ogrodzeń.

Mamy nadzieję, że historia tego projektu ogrodowego sprawiła Wam przyjemność i pokazała, jak zaprojektować letnią rezydencję. Że sprawa jest interesująca i nie jest szybka, jeśli z czasem niektóre pomysły wykazały ich nieefektywność, zawsze masz możliwość zastąpienia ich innymi.

Marzenie właścicieli tego dacza zostało zrealizowane - naprawdę stworzyli wspaniały ogród róż. Nie zapominając w tym samym czasie o codziennych potrzebach w każdym ogrodzie - stodołach, ogrodzie, pojeniu itp.

Piękne przykłady letniego projektu ze zdjęciem "DO" i "AFTER" zawsze obiektywnie pokazują wyniki naszych prac na daczy i jeśli podobały ci się te decyzje, sukces ci w projektowaniu swojej letniej rezydencji!

Architektura krajobrazu letniej rezydencji - 60 zdjęć pomysłów

Człowiek i przyroda to odwieczny temat każdej sztuki. Projektowanie krajobrazu to nie tylko sposób wyrażania siebie, ale także element bezpośredniej komunikacji z nieskazitelną naturą. Teren przyległy do ​​prywatnego domu daje szerokie możliwości wyobraźni, otwierając nieograniczone możliwości dla projektantów z całego świata.

Niezależnie od wielkości obszaru podmiejskiego, konieczne jest dążenie do stworzenia niepowtarzalnej atmosferze samotności i kontemplacji natury, dla rodzin z dziećmi i przyjaciółmi, na romantyczną kolację pod szelest liści i cichych kolacje do czytania książek w małym stawie domu. Natura zapewnia wszystkie narzędzia do tworzenia niezbędnego nastroju. Po prostu musisz móc z nich korzystać.

Podstawy nowoczesnego projektowania krajobrazu

Architektura krajobrazu obszaru podmiejskiego jest zintegrowanym podejściem do ulepszenia obszaru pola bramkowego. Ta przestrzeń ma na celu harmonizację z wewnętrznym światem właściciela, aby odzwierciedlać jego gusty i zainteresowania.

W projektowaniu krajobrazu, a także w każdej innej nobilitującej przestrzeni, pojawiają się nowoczesne trendy, które podąża większość profesjonalistów.

Początki estetycznego projektu witryny sięgają daleko w głąb czasu. Przez wieki style i kierunki projektowania krajobrazu uległy wielu zmianom jakościowym. W chwili obecnej wśród ekspertów w zakresie poprawy strony jest pragnienie naturalności i prymitywności. Bardzo modne jest wzgórze alpejskie, rosyjski ogród ludowy z odrobiną postępu technologicznego: zastosowanie szkła, metalu, czystych geometrycznych kształtów, prostych linii.

We współczesnym projektowaniu krajobrazu dominuje eklektyzm. Musisz mieć prawdziwy talent do harmonijnego połączenia dwóch niekompatybilnych kierunków. Ale wynik jest w stanie przekroczyć wszelkie oczekiwania.

Nowoczesne style projektowania krajobrazu

Podczas długiej historii sztuki zdobywania osłony ukształtowano wiele jej kierunków.

Najważniejsze z nich to:

 • Styl klasyczny lub regularny. Znane francuskie parki są typowymi przedstawicielami tego kierunku. Ideą tego projektu jest idea podniesienia ludzkiego umysłu nad naturą, poddanie go prawom znanej nam geometrii.
 • Styl krajobrazu. Historycznie było ono utworzone jako przeciwieństwo regularnego kierunku. Reprezentuje krajobraz "wolny", najbardziej dziewiczy. Styl krajobrazu ma za zadanie zaskoczyć człowieka pięknem natury, umiejętnie zaprojektowanym i stworzonym przez projektantów.
 • Styl wiejski (kraj). "Dom" to przepływ stylu krajobrazowego, którego przedstawicielami są zwykłe wiejskie ogrody w różnych częściach świata. Arbitralny kierunek, który nie wymaga dużych inwestycji i starannej konserwacji strony. Umiejscowienie ornamentów jest arbitralne, zależy od historycznie ukształtowanego folkloru tego obszaru.

 • Styl architektoniczny. Przenoszenie piękna naturalnego do drugiego planu, skupia uwagę na dekoracyjnych budynkach terytorium: mostach, tarasach, łukach, brukowanych uliczkach, płaskorzeźbach architektonicznych, schodach itp.
 • Japoński styl. Projekt strefy podmiejskiej w orientalnym stylu jest sztuką. Jest wypełniona symboliką. Projekt terenu jest idealny do stworzenia klasycznej orientalnej atmosfery. Głównymi komponentami będą kamienie, głazy, mały staw, miejsce do kontemplacji piękna przyrody.

Układ obszaru wokół domu

Po wybraniu odpowiedniego stylu należy zaplanować projekt obszaru w pobliżu domu, definicję elementów. Bez etapu planowania właściwe wykreślenie jest niemożliwe.

Istnieje kilka standardowych rodzajów planowania, które mają zastosowanie do większości pomieszczeń:

 • Układ prostokątny. Najpopularniejsza opcja wygrana-wygrana. Schemat prostokątnego wykresu jest łatwy do zonacji, wygodnie jest podzielić go na osobne sekcje i dobrze nadaje się do tworzenia udanej kompozycji geometrycznej.
 • Okrągły układ. Układ ten jest sztucznie tworzony z wersji prostokątnej za pomocą elementów pomocniczych: klombów, trawników, zielonych nasadzeń itp. Bezpośrednie geometryczne formy są maskowane przez wystrój. Projekt krajobrazu wokół domu z motywami okrągłymi może być nietrywialnym rozwiązaniem.
 • Układ diagonalny. Opiera się na tworzeniu przekątnych równoległości. Projektowanie krajobrazu małej działki własnymi rękami w układzie ukośnym pomoże wizualnie powiększyć przestrzeń, przesunąć jej granice.
 • Bezpłatne planowanie. Dopuszczenie do swobodnego rozmieszczenia elementów projektu z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu. Ważne jest, aby poprawnie umieścić akcenty w takim ogrodzie. W przeciwnym razie może wystąpić efekt zaniedbania, a teren straci atrakcyjny krajobraz.

Spraw, aby przestrzeń była jak najbardziej wygodna i wizualnie zwiększyć niewielką przestrzeń przy dziedzińcu, dzięki czemu można ją podzielić na kilka obszarów funkcjonalnych. Ich liczba i rozmiar zależy całkowicie od pierwotnego obszaru obszaru i jego przeznaczenia.

Terytorium można podzielić na:

Wszystkie strefy terytorium powinny tworzyć pojedyncze zdjęcie, nie wyglądające jak oddzielne wyspy na podwórku. Strefy powinny połączyć jedną ideę, styl.

Jedna strefa logiczna powinna płynnie przejść do innej. Aby to zrobić, najlepiej jest użyć przestrzeni zielonych, łuków i wystroju.

Jakiego rodzaju układu nie użyto, największe strefy najlepiej zlokalizować na krawędzi kwadratu, a małe są wycentrowane w środku.

Skład krajobrazu

Architektura krajobrazu witryny to połączenie wielu funkcjonalnych i dekoracyjnych elementów. Poniżej omówimy bardziej szczegółowo najważniejsze.

Jako zręczny budowniczy kładzie wykładzinę podłogową na podłodze domu, więc wykwalifikowany ogrodnik pogrąża swoją działkę trawnikiem. Jeśli przed trawnikiem był luksus cesarzy, we współczesnym świecie każdy może sobie pozwolić na uszlachetnienie terenu miękkim dywanem na trawie.

Proces wciągania trawnika jest pracochłonny i wymaga pełnego zwrotu, ale na jego końcu przyniesie właścicielom zasłużony rezultat w postaci idealnego fundamentu dla reszty krajobrazu. Oprócz funkcji dekoracyjnej trawa trawiasta wpływa pozytywnie na strukturę gleby i czystość powietrza, tłumi niepotrzebny hałas.

Do wyboru trawnika należy podchodzić z całą powagą: będzie on serwował więcej niż jeden sezon. Istnieją:

 • Wspólny trawnik. Jest to powłoka o monochromatycznej barwie o średniej gęstości.
 • Trawnik sportowy. Jest to gęstszy rodzaj trawnika, nie bojący się ładunków.
 • Dekoracyjny trawnik. Piękny idealny trawnik, nie przeznaczony do chodzenia po nim.

Ścieżka ogrodowa jest funkcjonalnym elementem projektowania krajobrazu. Odgrywa rolę łącznika ze specjalnymi strefami terytorium, są "szkieletem" całego układu terenu. W zależności od wybranej stylisty, ścieżki mogą mieć różne kształty, rozmiary, wykonane z różnych materiałów.

Chociaż klasyczny kierunek projektowania witryny to geometryczne i proste linie, bardziej naturalnie w krajobrazie wyglądają kręte ścieżki. Rysując z łatwością odwracają się za róg prowadząc gościa przez ogród.

Najważniejszym pytaniem na podwórkach jest wybór odpowiedniego materiału. W projektowaniu krajobrazu nie są mile widziane różnorodne wykończenia, ale użycie tylko jednego materiału nie jest konieczne. Najważniejsze w tym biznesie jest harmonia i jednolitość.

Centralne tory powinny być większe i bardziej solidne. Będzie dobrze wyglądać z mozaiką w różnych kolorach. Wygląda jak połączenie różnych kształtów i kompozycji kwiatowych jednocześnie. Współcześni producenci oferują usługi do indywidualnej produkcji ścieżek. Środkową aleję można podkreślić za pomocą wbudowanego oświetlenia punktowego.

Szczególny urok tylnych zaułków ogrodu dodadzą ścieżki brudu, ozdobnie posypane piaskiem lub okruchami.

Standardowe materiały do ​​ścieżek ogrodowych to:

 • kostki brukowe;
 • żwir;
 • płytki betonowe;
 • kamień naturalny;
 • pokrycie murowane;
 • płytki dekoracyjne;
 • naturalne kamyczki.

Przy wyborze materiału uwzględnia się jego zgodność z betonową glebą i warunkami klimatycznymi, oprócz standardowych warunków pracy.

Trudno sobie wyobrazić projekt krajobrazu na działce bez roślin. Kompozycja klombów może stać się prawdziwą sztuką i głównym akcentem całej witryny. Ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru roślin. Głównym kryterium wyboru będzie nie tylko ich wygląd, ale także wzajemna zgodność, niezbędne warunki klimatyczne, zdolność przetrwania itp.

Istnieją następujące sposoby umieszczania plantacji na stronie:

 • Kwietniki. Najpopularniejszy ogród kwiatowy, reprezentujący plantację pewnej geometrycznej formy roślin ozdobnych-liściastych.

 • Lądowanie grupowe. Gęste sadzenie roślin w oddzielnych grupach kilku gatunków.
 • Rabatki. Różnorodność roślin ozdobnych i liściastych z prostokątnymi paskami do obramowania trawników, ścieżek lub innych elementów krajobrazu.

 • Granica. Różnorodne rabaty kwiatowe, w których rośliny sadzi się warstwowo.

 • Pasjans. Metoda sadzenia roślin samodzielnie.

 • Parterowy ogród kwiatowy. Geometrycznie poprawny, złożony ogród kwiatowy, znajdujący się przed wejściem do ogrodu. Zwykle składa się z kombinacji kilku gatunków roślin z elementami architektonicznymi.

 • Mobilne ogrody kwiatowe. Rośliny lub kwiaty, które nie są przystosowane do pewnych cech terenu (gleba, niektóre warunki pogodowe, pewna pora roku) są wystawione w krajobrazie działki w ozdobnych donicach lub wazonach, bez przesadzania w ziemię.

 • Arsenał. Egzotycznym rozwiązaniem będzie kącik pustyni w ogrodzie. W sztucznie wypełnionym piaskiem arenarius zasadza się różnego rodzaju sukulenty i tym podobne.

Staw może stać się atrakcją każdego krajobrazu. Ale zanim zaczniesz jego wczesne tworzenie, powinieneś pomyśleć o tym spotkaniu. Różne typy zbiorników wodnych będą odpowiednie dla różnych miejsc.

Właściciele dużej działki oczywiście mogą sobie pozwolić na absolutny rozmiar, kształt i głębokość akwenu wodnego.

Zbiorniki są bardzo pracochłonne w ramach opieki, dlatego należy z góry przewidzieć, czy jego utrzymanie jest wykonalne.

Wielkość działki około 12 hektarów pozwala zbudować zarówno basen i mały staw dla małych ryb. Rozmiar obiektu wynosi do 8 metrów kwadratowych. Planując staw, należy wziąć pod uwagę, że wymiary gotowego stawu są wizualnie mniejsze niż pierwotnie zakładano. Dlatego potrzebny jest pewien margines.

Zbiornik powinien być bezpośrednio skoordynowany z ogólnym stylem projektu krajobrazowego. Przy regularnym stylu basen powinien mieć proste kształty, a dla stylu krajobrazu bardziej odpowiednie są asymetryczne strumienie z naturalnych materiałów.

Krajobraz obszaru podmiejskiego jakościowo przekształca tworzenie modnego teraz alpejskiego wzgórza.

Wzgórze alpejskie jest imitacją dzikiego górskiego krajobrazu z charakterystycznymi gatunkami roślin. Pomimo czasochłonnego procesu tworzenia, taka dekoracja może stać się ozdobą każdego domu wiejskiego.

Zazwyczaj alpejskie wzgórze jest rodzajem rockaria: kompozycji roślin ozdobnych z kamienia. Aby stworzyć ogród skalny, wykorzystywane są materiały dostępne w naszym regionie: wapień, granit, myszoskoczki. Kompozycja na żywo jest łączona z roślin kamieni.

Główny nacisk na ogród skalny związany jest z grą światła i cienia. Odpowiedni efekt można osiągnąć zarówno poprzez wstępny wybór miejsca z pięknie opadającymi promieniami słońca, jak i stworzenie sztucznego oświetlenia.

Strefa wypoczynku z grillem lub kominkiem

Posiadanie wiejskiej posiadłości pozwala nie tylko spędzać czas z dobrą pracą na pracach ogrodowych, ale także z powodzeniem odpoczywać w towarzystwie przyjaciół, wyposażając swój obszar wakacyjny w grill lub palenisko.

Odpowiednia platforma może być zarówno otwarta, jak i zamknięta. Chociaż pierwsza opcja jest mniej pracochłonna, konstrukcja niewielkiego baldachim nie tylko zwiększy komfort, ale także ochroni go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych lub deszczu. Odpowiednim miejscem do rekreacji będzie podwórko, przestronne i ukryte przed oczami innych. Cóż, jeśli obok tego miejsca będzie strefa dla dzieci, a następnie otworzymy malowniczy krajobraz dla podziwu. Bliskość stawu doda dodatkowej świeżości w gorące letnie dni.

Lokalizacja w strefie rekreacyjnej grilla, ogniska lub kominka jest nie tylko częścią jego wnętrza, ale także ważnym elementem funkcjonalnym. Poza głównym przeznaczeniem można go wykorzystać do ogrzewania, tworząc atmosferę przytulności w jesienne wieczory.

Aranżacja jadalni na otwartym powietrzu

Projekt domu wiejskiego z otwartą jadalnią jest luksusem, dostępnym dla wszystkich. Jedzenie na świeżym powietrzu to nie tylko trend nowoczesnej mody, ale także bardzo przydatna praktyka, która poprawia metabolizm i ogólne samopoczucie.

Aby stworzyć letnią jadalnię, przede wszystkim potrzebujesz odpowiedniej wolnej przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem będzie plac zabaw o powierzchni około 10 metrów kwadratowych. Dla wygody, z domu należy trzymać kamienną ścieżkę w miejscu otwartego stołu.

Otwarta stołówka nie powinna znajdować się zbyt daleko od głównego budynku, w przeciwnym razie proces przenoszenia naczyń i gotowego jedzenia może stać się dość długim i czasochłonnym procesem.

Ważne jest, aby pamiętać o możliwych niespodziankach pogodowych i zmianach klimatycznych: konieczne jest wybranie mebli odpornych na wilgoć i wyposażenie jadalni w stacjonarny lub ruchomy daszek. Jako ochronę przed promieniami słonecznymi można użyć gałęzi dużego drzewa, jeśli jest ono na miejscu.

Jadalnia może być zaprojektowana jako altana wykonana z szerokiej gamy materiałów, otoczona żywopłotem lub pozostawiona w wolnej przestrzeni trawnika - wszystko zależy wyłącznie od życzeń właścicieli.

System oświetlenia dowolnego domku i działki ma dwie funkcje: praktyczną i estetyczną.

Pierwsza obejmuje strefy oświetleniowe do swobodnego poruszania się w ciemności, a druga ma na celu stworzenie specjalnej atmosfery i umieszczenie akcentów w projektowaniu krajobrazu.

Za pomocą umiejętnie uformowanego systemu oświetlenia można osiągnąć dramatyczną, nocną transformację ogrodu.

Zakres projektowania krajobrazu w strefie podmiejskiej to:

 • Wypełnienie. Dokonuje się tego za pomocą reflektorów na pomocniczych częściach obwodu.
 • Ogólne. Główna część oświetlenia polega na instalacji klasycznych opraw oświetleniowych wzdłuż głównych miejsc budowy.
 • Oznakowanie. Służy do tworzenia efektów wizualnych do przydzielania (oznaczania) części funkcjonalnych.
 • Oświetlenie dekoracyjne roślin, zbiorników, konstrukcji architektonicznych.

Moje pomysły na willę i ogród

Piękne domki - 100 zdjęć pomysłów i trików Domu i Ogrodu

Piękne domki - zdjęcie przytulnego domu

Pozdrawiam was, drodzy letnimi mieszkańcami i miłośnikami świeżego powietrza i natury. W dzisiejszym materiale przygotowałem dla was zdjęcie idei pięknych domków letniskowych - inspiracji do aranżacji ogrodu i domu. Wszystkie te pomysły można wdrożyć we własnym kraju.

Fotografia mała piękna drewniana chałupa

Nie będziemy rozmawiać o tym przez długi czas i jest to męczące, ale natychmiast zaczynamy na to patrzeć i oto pomysł dla Ciebie - mały piękny drewniany dom pod dachem wykonanym z metalu. Weranda jest w formie mniejszego aneksu, przed wejściem do werandy jest wyłożone płytkami patio i kwiaty w wannie.

Piękne domki - foto-dom z kwiatami

Oto kolejny ciekawy projekt domu na daczy zwykłych ludzi, zwracaj uwagę na dach budynku - ile jest on pochowany w roślinach kwitnących. Może to takie lądowanie, które masz i nie będzie działać, ale nawet winogrona na dachu mogą wyglądać bardzo malowniczo.

Piękny dom w wiejskim stylu w jasnych kolorach

Nawet jeśli nie jesteś zwolennikiem jasnych kolorów, polecam zwracać uwagę na nasycone odcienie. Nawet najzwyklejszy dom zostanie przemieniony po malowaniu. To najprostszy sposób wizualnego uszlachetnienia swojej daczy.

Dom z cegły w wiejskim domu - pomalowany na biało

Jednak nawet malowanie na biało sprawi, że twój dom będzie ładny i żywy. Ponadto biały kolor odstrasza nadmiar światła słonecznego, co oznacza, że ​​w letnim upale pokój będzie mniej ciepły.

Zdjęcie dwupiętrowego drewnianego domku z poddaszem

Kolejną przebiegłością i ciekawością jest sadzenie roślin pnących, które mogą ostatecznie pokryć twoją strukturę dywanem z roślin zielonych, również chłodząc ciepło, odpoczywając w oczach. Zwróćcie uwagę, na zdjęciu dacza jest również pomalowana na biało, jeśli użyjecie wysokiej jakości farby, będzie ona długo utrzymywać się i nie będzie rosnąć.

Narożniki w kraju są niezwykle ważne

Pamiętaj, aby przemyśleć swoje kąty odpoczynku w daczy, ponieważ przychodzimy przede wszystkim do relaksu, relaksu i pozytywnej komunikacji z naturą. Zrób patio, taras lub altanę, połóż wygodne meble, postaw stół, udekoruj otoczenie.

Przebieg 4 - Rzeźby i figury

Zwróć uwagę na małe rzeczy - ustaw w ogrodzie ozdobne rzeźby lub figurki zwierząt i postaci z bajek. Daje to indywidualność i ciepło daczy. Rzeźby można umieszczać na klombach i tylko w odpowiednich miejscach, ponieważ jest to wygodne dla Ciebie.

Przebieg 5 - dekoracja frontowego ogrodu

Obraz chaty z kamienia z dużymi drzwiami wejściowymi

Polecam również zwrócić szczególną uwagę na ogród przed domem - jest to przestrzeń przed wejściem do domu, ogród kwiatowy, który spełnia Ciebie i Twoich gości natychmiast po wejściu na terytorium witryny.

Inne pomysły, niektóre kraj cunnings

Wracając do idei patio i terenów rekreacyjnych, możesz zainspirować się tą opcją, zrobiłem zdjęcie przez ogrodzenie podczas jednej z moich podróży. Właściciele daczy tworzyli półkoliste klomby kwiatowe, w środkowej brukowanej przestrzeni z kamieniem i ułożonym drzewostanem jako siedzisko. Między klombami chałupa jest po prostu posiana trawą trawiastą.

Zdjęcia z wiejskiego domu

Właściciele tej daczy znajdują zastosowanie do wszystkich starych rzeczy, które napotykają na swojej drodze. Hobby do "antyków" jest subtelną nauką i tutaj najważniejszą rzeczą jest nie zamienić twojej daczy w wysypisko. Jest to ostrzeżenie dla tych letnich mieszkańców, którzy zabierają stare rzeczy i meble z miasta w nadziei, że wykorzystają je później na swojej stronie.

Ścieżki w kraju

Polecam również do przemyślenia na daczy ścieżki, jest wygodna i piękna. I nie można nawet użyć rozwiązania, ale po prostu żwirować. Piękne kręte ścieżki zapewnią bez wątpienia oryginalność i styl Twojej witryny.

Od subtelnych niuansów to ogólna koncepcja pięknej willi - na zdjęciu widzimy możliwość aranżacji scen. Zamiast prostego betonu dolny stopień zdobią kamyki.

Fotografia kroki w ogródzie w kraju

Jeśli na stronie występują różnice wysokości, to w tym przypadku najlepiej jest pokonać je stopniami i stopniami, ozdobionymi mozaiką lub kamieniem.

Piękne letnie domki - zdjęcie dekoracji ganku z roślinami ampel

Oryginalną ideą zdobienia daczy jest zastosowanie roślin ampelowych. W czasie kwitnienia tych lub tych oparów można zmienić skład. Zdjęcie pokazuje przykład umieszczenia ampułek na poręczy ganku. Również donice można wieszać na górnych belkach altan lub werand.

Fotografia gazebo w dom na wsi

Pięknym pomysłem jest wykorzystanie róż pnących w ozdabianiu altanki na daczy. Róże można umieścić na kratownicy, z czasem roślina owinie się wokół dużej powierzchni altany i nadać jej elegancji i uroku.

Stawy i mosty w projekcie w domku

Mały most w kraju - pomysł na zdjęcie

Jeśli masz staw lub strumień na stronie, udekoruj go mostem. Ten wzór może być po prostu dekoracyjny i funkcjonalny - możesz na nim chodzić.

Projekt patio w domku

Zdjęcie patio w kraju

Ciekawy przykład patio w stylu hiszpańskim - białe ściany, terakota na podłodze, rośliny doniczkowe. Kącik wypoczynkowy jest gotowy, jedyne, co polecałbym, to umieszczenie go na północnej stronie, w przeciwnym razie będzie raczej silne odbicie promieni słonecznych z białych ścian, a będziesz oślepiony.

Projekt tarasu na południowej stronie domku

Przykład konstrukcji wejścia od strony południowej - taras z dachem chroni duże okna od podłogi przed penetracją światła słonecznego. Obok witryn wystawowych są krzesła - fotele bujane dla relaksu.

Pomysły na projekt małej letniej rezydencji

Zdjęcie pomysłu na mały obszar podmiejski

Przykład projektu małej letniej rezydencji w geometrycznym projekcie. Ścieżki wykonane są z płytek kwadratów, kwietnik wzdłuż obwodu, trawnik i patio do wypoczynku w cieniu dużego drzewa.

Piękne letnie domki - zdjęcie tarasu

Wracając do różnic wysokości, jeśli dom jest na zboczu, oto oryginalny pomysł dla Ciebie - udekoruj go tarasami. Kroki mogą być zaprojektowane w formie zaokrąglonych podiów, nakładających się na siebie nawzajem. Połóż krawężnik wokół zaczynu na zaprawie i wypełnij wnętrze żwirem.

Przykład rejestracji suchego strumienia w domku

Odbiór projektu, zwany "suchym strumieniem", jest dość powszechny. W prostych słowach jest jak wyschnięte koryto górskiego potoku, w którym nie ma wody, tylko kamienie. Piękne i stylowe, jak sądzę. Takie rozwiązania spotkałem już z wieloma letnimi mieszkańcami. Nawiasem mówiąc, imitacja kamiennego wodospadu zamiast strumienia, moim zdaniem, jest również bardzo wyrafinowana!

Dekoracja łóżko kwiatu w kręgu bagażnika

Pomysły na dekorowanie kwietnika w kręgu pnia

Inną ciekawą techniką, którą można wykorzystać w swojej daczy, jest kwietnik w kręgu z beczką. Na zdjęciu przedstawiono jeden z wariantów, zazwyczaj sadzam pod drzewami drzewostany tolerujące cień. Gorąco polecam! A drzewo będzie lepsze, bo stale poluzujesz pod nim ziemię, dając dostęp do tlenu, a regularne podlewanie poprawi jej kondycję.

Kwitnąca ściana oporowa w domku

Jeśli masz ścianę oporową wykonaną z kamienia, wówczas w szczelinach możesz posadzić dekoracyjne byliny niewymiarowe, zakwitną i swoim wyglądem uszlachetnią strukturę.

Zdjęcie letniej rezydencji - rejestracja w geometrycznym stylu

Kolejny przykład projektu dziedzińca w kraju o geometrycznych kształtach. Opcja, gdy kwadraty wyglądają dość ekologiczne. Ja, choć jestem zwolennikiem naturalnych zaokrąglonych form, z szacunkiem szanuję tych, którzy preferują estetykę kątów.

Kwietnik z krawężnika z żywym buszem

Zdjęcie przedstawia ogród kwiatowy, którego ogrodzenie stanowi granicę żywego krzewu karłowatego. Zastanów się, kiedy sadzisz taką granicę, jak wysoko może rosnąć twój krzew bez przycinania.

Już w sierpniu, kiedy będzie wcześnie, aby się ściemnić, oświetlenie dacza stanie się dość naglącym problemem. Dlatego też rozwiązanie do oświetlenia powinno być podejmowane z wyprzedzeniem. Możesz ograniczyć się do prostych latarek na panelach słonecznych, lub możesz stworzyć prawdziwy pokaz świetlny! W każdym razie, obszar odpoczynku powinien być jakoś podświetlony.

Przykład otwartego tarasu z pergolą

Przy okazji, na tarasie polecam użycie specjalnej deski tarasowej, która może przetrwać bez problemów z nawodnieniem. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku tarasów wykonanych bez dachu.

Piękny kącik odpoczynku na letniej rezydencji pod drzewem

Ciekawa idea narożnika odpoczynku w kraju w formie serca, kwietnika z ławką pod drzewem. Bardzo aktualna opcja dla dużych obszarów.

Przepiękne domki - pomysł na zdjęcie dekoracji stawu z mostem

Oryginalna idea dekoracji małego podwórka ze stawem i mostem. Wszystko jest kompaktowe, a jednocześnie stylowe, harmonijne i świeże!

Kad sadzi na tarasie w kraju

Przy okazji, jeśli jedziesz do kraju przez całe lato, nie zapomnij zabrać swojego czworonożnego przyjaciela - psa czy kota. Odpoczynek od miejskiego zamieszania jest nawet pokazywany zwierzętom!

Letni domek z penthouse

Atrakcyjny domek z poddaszem, oryginalny pomysł małego budynku. Dom jest wykończony białą bocznicą, w oknach okiennic, po prawej widać kominek kominka. Bardzo podoba mi się ten pomysł!

Przytulny domek letniskowy

No i na koniec jeszcze jedno zdjęcie z przytulnej bajecznej wiejskiej rezydencji. Rama wykonana jest z drewna, pomalowana terakotą, ganek wykonany jest w formie pergoli. W pokoju jest kominek, o czym świadczy ceglana rura. Świetny pomysł na małą willę.

Dodaj komentarz

76 + = 80