Nazwa kategorii

Chińska róża opieki w domu

Chińska róża: opieka w domu (zdjęcie). Główne problemy w opiece nad chińską różą - hibiskus

Chińska róża jest jednym z gatunków hibiskusa.

Jego ojczyzną jest Azja Wschodnia. Na Haiti roślina ta jest symbolem wyspy.

Ze względu na duże, jasne kwiaty hibiskus stał się popularny wśród doświadczonych florystów i amatorów.

Chińska róża kwitnie w podwójnych, prostych pojedynczych kwiatach w różnych kolorach.

Kwiaty roślin odmiany mogą łączyć różnorodną paletę kontrastowych odcieni w postaci śliwki na głównym tle, koncentrycznych pierścieni i pasm.

Istnieją również odmiany o zróżnicowanym (pstrokatym) ulistnieniu.

Chińska róża: pielęgnacja domu - rozmnażanie, przeszczep, przycinanie

Chińska róża jest propagowana przez nasiona, sadzonki i szczepienia.

Metoda nasion zaczyna się od prawidłowego wyboru nasion. Można je kupić w wyspecjalizowanych sklepach, zbieraczy lub zapylać własne rośliny i czekać na dojrzewanie sadzonek. W każdym razie będą one hybrydami F1 pierwszej generacji. Kiełkowanie nasion chińskiej róży zmniejsza się z drugiego roku przechowywania. Jeśli to możliwe, lepiej jest sadzić świeże nasiona z bieżącego roku.

Nasion przed sadzeniem namoczyć w Epinay przez 10-12 godzin, a następnie zasadzone w mieszaninie torfu i piasku lub uniwersalny podkład dla roślin doniczkowych na głębokość 1-1,5 cm. Płaski naczynie pokryte szkłem z nasion lub umieszczone w mini-teplichku. Nasadzenia są okresowo nawilżane ze strumienia i powietrza. Nasiona kiełkują w temperaturze + 25-27 ° C. Po pojawieniu się 2-3 liści sadzonki są dzielone na osobne kubki. Rośliny wyhodowane z nasion kwitną po 3-4 latach wegetacji i mogą nie zachować cech odmian rośliny matki.

Rozmnażanie przez sadzonki szybszy sposób na wyhodowanie chińskiej róży. Do rozmnażania wybrać semilignified gałązkę: zielone pędy na zakorzenienie łatwo gniją i stare zdrewniałe nie poradzić sobie ze zwiększonym kalusa. Lepiej jest wziąć najlepsze sadzonki do korzeni. Optymalna długość sadzonek to 15 cm, dolne liście są usuwane, pozostawiając 4-6 górnych liści. Jeśli liście są duże (dotyczy to hibiskusa odmianowego), następnie przyciąć je do ½ lub 2/3 powierzchni, aby zmniejszyć parowanie wilgoci. Skrawki zanurzają się w stymulantach powstawania korzeni (Kornevin, Root, itp.).

Możesz zakorzenić się zarówno w wodzie, jak iw ziemi, w której bierze się wysokiej jakości mieszankę torfowo-piaskową lub perlit. Możesz użyć pigułek torfowych.

Sadzonki hibiskusa, zakorzenione w tabletkach torfowych

Sadzonki są umieszczane w mini-szklarni lub pokryte paczkami. Gdy pojawiają się korzenie, są przeniesione do poszczególnych doniczek z glebą w mieszaninie odżywczej próchnicy SOD z ziemi, piasku i perlitu (wermikulit) w proporcji 2: 1: 1. Na dnie zbiornika powinna zdecydowanie zapełnić drenaż z keramzytu, pianki lub posiekane małych kamyków - China Rose nie znosi stagnacji wody. Młode rośliny aktywnie rosną i rozciągają się. Dlatego, aby utworzyć zwarty krzak, muszą uszczypnąć pędy. Dzięki dobrej pielęgnacji kwitnienia można uzyskać w tym roku.

Wymienione powyżej metody rozmnażania są odpowiednie tylko dla zwykłej "babki9raquo; hibiskus. Wiele odmian hibiskusa z holenderskiego, na Florydzie, tajwańskiego, indyjskiego wyboru w ogóle się nie korzenia. Są sadzone na podkładce, która jest używana jako róża.

Inokulacja hibiskusa odmianowego na podkładce

Chińska róża szybko rośnie w koronie, tak aby w pokoju powstrzymać wzrost roślin, dorosły hibiskus przeszczepiony raz na 3-4 lata. Jeśli roślina jest kadnoe, wówczas tylko górna warstwa gleby zostaje zastąpiona świeżą ziemią. Młode hibiskusy przechodzą rocznie, ponieważ objętość doniczki jest wypełniona korzeniami.

Hibiskusy uprawiane są w postaci krzewów i kikutów. Aby to zrobić, wydać prishlipku młode zielone i przycinanie zdrewniałe pędy. Co więcej, pąki układane są tylko na pędach bieżącego roku. Gałęzie są skracane o 2/3 długości. Sadzonki są używane do ukorzeniania.

Kształt krzewu chińskiej róży może być podany, jeśli kroimy go kardynalnie i zostawi kikut o wysokości 7-8 cm, a po 3-4 miesiącach u podstawy łodygi pojawi się młody wzrost. Ta metoda jest dobra w warunkach niedoboru obszaru na parapecie, kiedy nie ma gdzie postawić kolejnej donicy rośliny.

Chińska róża: pielęgnacja domu - gleba, oświetlenie, warunki do kwitnienia

Do uprawy chińskiej róży odpowiednia gleba odżywcza z reakcją obojętną (pH = 6). Składa się z próchnicy, ziemi lub ziemi i piasku (2: 1: 1). Jako środek dezintegrujący dodaje się perlit lub wermikulit. Podczas sadzenia drenaż jest obowiązkowy, ponieważ hibiskus nie lubi stagnacji wody w glebie.

Hibiskus potrzebuje dobrego rozproszonego oświetlenia. W okresie wiosenno-letnim, optymalne umieszczenie będzie na zachodnich lub wschodnich oknach. Od strony południowej, aby uniknąć poparzeń liści, wymagane jest cieniowanie od bezpośredniego światła słonecznego. W ciepłym sezonie chińską różę można wysłać "oddychać świeżym powietrzem" do ogrodu, balkonu, tarasu. Jeśli nie jest to możliwe, należy często przewietrzyć pomieszczenie. W sezonie jesienno-zimowym wymagane będzie dodatkowe oświetlenie w celu wydłużenia czasu lekkiego dnia. Aby to zrobić, użyj świateł fluorescencyjnych, umieszczając je nad roślinami na wysokości 0,5-0,6 m. Dzięki temu hibiskany kwitną nawet w zimie.

Temperatura i wilgotność

Optymalny reżim temperatury dla róży chińskiej wynosi + 18-25ºС latem i 16-18ºС w zimie. Wytrzymują i ogrzewają (ponad 28 ° C), ale o wysokiej wilgotności (60-70%) i chronią przed bezpośrednim promieniowaniem południowego słońca. W przeciwnym razie, w suchym powietrzu, szkodliwy szkodnik hibiskusa zaczyna masowo się rozmnażać - przędziorek. "Chińskie kobiety9raquo; będzie szczęśliwa ciepła dusza i codzienne natryskiwanie.

W zimnych porach, kiedy wietrzysz pokój, musisz być ostry - chińska róża boi się zimnych przeciągów.

Chińska róża: domowa pielęgnacja - najlepsze opatrunek i podlewanie

Hibiskusy podczas aktywnej wegetacji i kwitnienia wymagają obfitego podlewania. Jesienią i zimą podlewać umiarkowanie, 2-3 dni po wyschnięciu górnej warstwy gleby. Brak wilgoci Róże chińskie nie tolerują dobrze i zaczynają upuszczać pąki i liście. W przypadku podlewania możliwe jest gnicie korzeni i rozwój chorób grzybiczych, na które hibiskus jest słabo oporny.

Chińska róża reaguje na wprowadzenie nawożenia. Zaczynają się one z początkiem aktywnej wegetacji (w marcu-kwietniu). W tym celu działają złożone nawozy do kwitnących roślin domowych (Rainbow, Master, Ideal, Terrasol Lux, Pokon, Etisso itp.). Dobre wyniki uzyskuje się za pomocą Baikal-EM1. zawiera kwasowe fotosyntezy azot bakterii kwasu mlekowego, które poprawiają jakość gleby, w wyniku czego zwiększa odporności roślin, zwiększenie liczby pączków i wydłuża okres kwitnienia. W okresie pączkowania i kwitnienia hibiskus wymaga zwiększonej dawki fosforu i potasu, dlatego w tym okresie konieczne jest zasilanie roślin tymi nawozami co 2 tygodnie.

Ważne! Nawozy wprowadza się dopiero po podlaniu gleby, w przeciwnym razie nastąpi chemiczne oparzenie systemu korzeniowego!

Główne problemy z hodowaniem chińskiej róży w domu

Problemy z rosnącymi chińskimi różami pojawiają się z niewłaściwą ostrożnością. Tak więc hibiskus zaczyna "rzucać 9raquo; pąki z niedoborami składników pokarmowych, suszenie gleby, niska temperatura powietrza.

Jeśli roślina nie kwitnie w obecności obfitych liści, oznacza to, że jest ona przekarmiona nawozami o wysokiej zawartości azotu, brakuje jej oświetlenia.

Chloroza (żółknięcie nierówna) z liści hibiskusa występuje w podwyższonych ilościach w wodzie do nawadniania i chlorku wapnia, brak azotu i żelaza, zgnilizna korzeni nawadnianych obfite.

Przejawy chlorozy na liściach chińskiej róży

Suche ciepłe powietrze sprzyja szybkiej reprodukcji najważniejszego wroga chińskiej róży - pajęczak roztoczy.

Zniszczony przez kleszcza chińskiej róży pająka

Aby powstrzymać populację tego szkodnika, ważne jest, aby utrzymywać wysoką wilgotność w pomieszczeniu: częściej rozpylać rośliny i co tydzień organizować dla nich ciepły prysznic. Pozbądź się pasożyta, jeśli już się pojawił, jest trudny, ale możliwy. Jeśli jest kilka kleszczy, kwiat traktuje się roztworem mydła. Jeśli ta metoda nie jest skuteczna, akarycydy Aktellik, Fitoverm, Fufanon i in.

Drugim najczęstszym szkodnikiem hibiskusa jest mączlika szklarniowego. Dorosłe owady chowają się na spodniej stronie liści. Na lepkim kale rozwija się imago czarny grzyb (wygląda jak czarna, aksamitna powłoka). W rezultacie uszkodzone liście żółkną i przedwcześnie wysychają. Ponadto mączliki cierpią na choroby wirusowe (żółta mozaika, zawijanie się liści itp.). Aby zwalczyć te szkodniki, przeprowadza się kilka zabiegów z użyciem insektycydów z różnych grup chemicznych (Aktara, Admiral, Mospilan, Biotlin).

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Chińska róża - warunki uprawy i omeny kwiatu

Hibiskus (chińska róża) to wysoka, piękna roślina z dużymi, jasnymi kwiatami w różnych kolorach. Piękny kwiat jest ulubionym miejscem wśród doświadczonych ogrodników i po prostu kochanków. Nie jest kapryśny w pielęgnacji i kultywacji, ale to są główne cechy szybkiego i nieograniczonego wzrostu rośliny.

Chińska róża (pokój) jest dość popularna wśród kwiaciarni nie tylko ze względu na lekką zawartość, ale również ze względu na piękne kwiaty. Prosili kwiatostan przez krótki czas, tylko dwa lub trzy dni. Ale na buszu ciągle pojawiają się nowe pąki, jeden po drugim. Dlatego wydaje się, że hibiskus kwitnie przez długi czas. Ale to jest pod warunkiem, że ten krzew jest pełny i zdrowy. Fotografia chińskiej róży zrobionej w okresie kwitnienia jest niesamowitym widokiem.

Skala kolorów rośliny może być czerwona i biała, fioletowa i pomarańczowa, a jeden pączek może łączyć dwie palety. Obecnie wyspecjalizowane sklepy oferują karłowate odmiany hibiskusa (hybrydy gatunków holenderskich).

Rosnąca chińska róża w domu - etap przeszczepu

Główną zasadą uprawy chińskiej róży w domu jest jej przeszczepienie i rozmnażanie. Młoda roślina zostaje przeszczepiona w okresie wiosennym na przygotowaną glebę. Kwiat lubi nawóz.

Co jest mieszane w przypadku obszarów żywieniowych:

 • ziemia sodowa (4 kg);
 • gleba liściasta (3 kg);
 • ziemia próchnicza (1 kg);
 • piasek (1 kg).

W zbiorniku, który będzie obsadzony hibiskusem, położyć warstwę drenażu. Kwiat szybko rośnie, więc przeszczep roślin może być wymagany kilka razy w roku. Młode pędy są odcięte. Już „dorosły” Chinese Rose nie przeszkadzać transferów, ale po prostu usunąć wierzchnią warstwę gleby i zastąpienie go składnika.

Proces uprawy polega na reprodukcji chińskiej róży przez sadzonki

Wszystkie rośliny mają kilka sposobów rozmnażania.

Jak możesz rozcieńczyć hibiskusa:

Sadzonki są najczęściej używane jako sadzonki. Są w stanie szybko uwolnić korzenie i rozwijać się. Powielanie chińskiej róży przez sadzonki nie jest skomplikowanym procesem.

W każdym letnim miesiącu musisz odciąć czubek młodego pędu. Ważne jest, aby w materiale sadzeniowym znajdowały się co najmniej dwie międzywęźle.

Sadzonki powinny być traktowane stymulantem wzrostu i zakorzenione w pojemniku z przygotowaną glebą. W glebie można dodać torf i próchnicę.

Lepiej jest, jeśli przeszczepione sadzonki rosną w reżimie ciepłej temperatury (minimum 22 stopnie, maksymalnie 25). Trzydzieści dni później młoda sesja zakorzeni się całkowicie.

Chińska róża (pokój) jest bardzo wrażliwa na nawozy. Karm roślinę tylko w ciepłym sezonie: wiosną lub latem. W chłodne dni hibiskus łatwo zrezygnuje z dodatkowych składników odżywczych. Nawozy wprowadza się raz na dwa tygodnie.

Do obciągania kwiatów domowych jest masa złożonego "pożywienia". Lepiej je kupić w kwiaciarniach.

Skład nawozów powinien zawierać elementy:

Aby uzyskać pełny wzrost chińskiej róży, trzeba również karmić swój system koński z częstotliwością raz w miesiącu. Wszystkie nawozy należy rozcieńczyć w ciepłej, odwodnionej wodzie. Również substancje zawierające azot, konieczne jest rozpylanie zieleni rośliny. Jest niemożliwe, aby roztwór dostał się na kwiaty hibiskusa, co może doprowadzić do pojawienia się na nich plam.

Nie ma potrzeby "przekarmiania" lub "dolewania" nawozu kwiatem, ponieważ roślina może ginąć. To właśnie z tego powodu liście chińskiej róży są żółte. Stopniowo spadną wszystkie zielenie.

Co zrobić, gdy odlewanie chińskiej róży stanie się żółte

Jeśli na liściach hibiskusa pojawią się żółte plamy, oznacza to, że roślina przeszła chorobę. Z biegiem czasu wszystkie warzywa zaczną się obracać i wysychać, w rezultacie znikną, a kwiat umrze.

Jeśli dokładnie obejrzysz chińską różę, zobaczysz kleszcza. Pasożyt ten jest bardzo niebezpieczny dla rośliny, dlatego konieczna jest jej neutralizacja. Jak to zrobić?

Konieczne jest spryskanie liści hibiskusa trującymi substancjami chemicznymi, na przykład "Aktelikom" lub "Farma fito". Substancje te są stosowane do leczenia kwiatów w pomieszczeniach. Aby całkowicie zniszczyć pasożyta (roztocza) warto przynajmniej trzykrotnie odkazić roślinę. Tę procedurę należy wykonywać z częstotliwością raz w tygodniu.

Doświadczeni hodowcy wiedzą, że najlepszą walką z chorobami kwiatów jest zapobieganie. Aby to zrobić, raz w miesiącu potraktuj chińską różę środkami dezynfekującymi.

Wymagana opieka dla chińskiej róży

Dbanie o chińską różę jest wymagane w młodym wieku i podczas kwitnienia. Te dwa etapy zapewnią zdrowy wzrost pięknej rośliny.

Opieka przy przeszczepianiu cięcia jest formowaniem korony. Jak tylko materiał do sadzenia zostanie całkowicie zakorzeniony i zacznie intensywnie nabierać wysokości, należy go zrywać. Tylko w tym przypadku chińska róża rośnie bujnie i rozkwitając.

Pielęgnacja hibiskusa w okresie kwitnienia:

 • zapewnianie wystarczającego światła słonecznego (ale nie bezpośrednie uderzenia promieni na liściach rośliny);
 • górny opatrunek z gleby;
 • podlewanie ciepłą wodą;
 • rozpylanie.

Jako nawóz możesz użyć słabego słodkiego syropu własnego preparatu. Wymaga to jednej łyżeczki cukru i 250 gramów ciepłej cieczy. Wymieszaj składniki aż do całkowitego rozpuszczenia.

Latem, gdy nadchodzi upał, pożądany jest hibiskus (chińska róża) do wyjęcia na balkonie. Umieść go w takim rogu, gdzie nie ma bezpośredniego światła słonecznego, ale jest dobre światło dzienne. Warunki te zapewnią obfite kwitnienie.

Chińska róża jest "rośliną wodną". Podlewanie latem należy często wykonywać. Możesz codziennie - rano i wieczorem. Ponadto należy rozpylać kwiat.

Korzystne dla wzrostu i kwitnienia chińskiej róży jest wpływ przycinanie pędów. Musisz sprawdzić krzew i zidentyfikować słabe gałęzie. Najpierw są cięte, pozostawiając tylko dwucentymetrowy strzał z nerek z liśćmi. Tną koronę, aby ozdobić kwiat. Jeśli prawidłowo odciąć pędy, to roślina będzie bujna i ukształtowana.

Niewłaściwa pielęgnacja chińskiej róży może prowadzić do pojawienia się chorób.

Najczęstsze choroby chińskiej róży:

Objawy zakażenia grzybiczego: czernienie liści i śmieci z pąków. Aby uniknąć tej choroby, nie trzeba nawilżać gleby, unikać przeciągów i gwałtownego spadku temperatury.

Mszyce i filce rozprzestrzeniają się suchym powietrzem i nieprawidłowym podlewaniem.

Każda kwiaciarnia słyszała wiele znaków na temat chińskiej róży. Wiele z nich jest negatywnych, choć są też pozytywne.

Oznaki chińskiej róży:

 • uprawa kwiatu w domu, w którym mieszka rodzina, spowoduje kłótnie między mężem i żoną;
 • Jeśli nieplanowana roślina jest zadowolona z kwitnienia, wkrótce nadejdą kłopoty;
 • bez oczywistych przyczyn opadłych liści - warto poczekać na chorobę jednego z członków rodziny;
 • obfite kwitnienie hibiskusa w domu niezamężnej dziewczyny, obiecuje wczesne spotkanie z rycerzem.

To z powodu niezbyt dobrej sławy chińskiej róży, uprawiana jest nie w budynkach mieszkalnych, ale w budynkach administracyjnych i różnych instytucjach. Ślepo wierzę, że wszystkie znaki, oczywiście, nie jest tego warte, ponieważ spadające liście lub nagłe kwitnienie może być tylko wynikiem niewłaściwej opieki nad rośliną.

Jeśli masz pytanie, możesz go poprosić w komentarzach do poniższego artykułu!

Nasi eksperci odpowiedzą na twoje pytanie w najbliższej przyszłości (1-2 dni), zasubskrybuj komentarz, aby otrzymać na czas powiadomienie o odpowiedzi!

Dbanie o chińską różę w domu

Chińska róża lub hibiskus to roślina z pięknymi dużymi kwiatami o różnych odcieniach. Roślina szybko rośnie. Kwiatostany w Chinach wzrosły za dwa, trzy dni, ale jest ich dużo. I za każdym razem, gdy kwitną nowe pąki, roślina przez długi czas kwitnie. Chińska pielęgnacja róży w domu wymaga prostego.

Amatorzy ogrodnictwa często uprawiają go na swoich działkach.

Hibiscus Chinese Rose Opis

Chiński kwiat róży ma wiele różnych odcieni: czerwony, biały, pomarańczowy lub fioletowy. Czasem są krzewy o podwójnych kolorach. Chińskie drzewo różane jest wiecznie zielone, osiąga wysokość do czterech i pół metra.

Kolor pnia dorosłej rośliny jest ciemny, prawie czarny. A młode sadzonki mają zielony kolor. Na długich sadzonkach są liście, mające około piętnastu centymetrów długości. Na ich powierzchni pojawia się lepki sok.

Ważne! Aby ułatwić chiński oddech róży i swobodny przepływ dwutlenku węgla przez pory, konieczne jest umycie liści. Pomaga to również w przypadku dużej akumulacji ziaren pyłu na roślinie.

Krzew hibiskusa kwitnie prawie przez cały rok. Jego ojczyznę uważa się za Chiny Południowe i północne Indie. Obecny czas kwitnienia to okres zimowy.

W niektórych przypadkach hibiskus w domu uprawia się jako drzewo tłoczące. W krajach, w których róża chińska rośnie wszędzie, jest używana nie tylko jako roślina ozdobna. Młode pędy są dodawane do sałatek, kwiaty idą do tworzenia farb do włosów. Suche płatki róż dodaje się do herbat leczniczych: Karkade, Sudan rose i inne.

Róża chińska jest tak cenna, że ​​opieka w domu Róża chińska nie wymaga specjalnego szkolenia i wiedzy. Jeśli dasz roślinie dobre oświetlenie, właściwie podlewane, zawsze rozkwitnie i zachwyci hodowców z pięknym widokiem. Główne zasady dbałości o dekoracyjne hibiskus:

 • krzew róży powinien być podlewany częściej latem, zimą rzadziej, należy się upewnić, że gleba nie jest przesuszona;
 • Na dnie doniczki układa się tak, że nie ma stagnacji cieczy;
 • roślina musi często być spryskana, ale kwiaty nie powinny opaść na kwiaty, ponieważ spadną;
 • używaj tylko stojącej wody;
 • Gdy kwitną co dziesięć dni, użyźnij glebę, a pod koniec okresu letniego zmniejsz nawożenie;
 • na wiosnę przeszczep krzaki do ziemi, bogate w składniki odżywcze i dobrze przepuszczające powietrze;
 • kiedy roślina jest już duża, możesz wylać nową glebę na wierzch;
 • przeszczepione gałązki przycięte po hibiskusie, aby pojawiły się nowe pędy z kwiatami;
 • Jesienią przycinanie krzewów odbywa się na jedną trzecią długości.

Latem lepiej jest umieścić hibiskusa w pokoju na balkonie w silnym upale, ale nie powinno się go wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Chociaż jest dużo światła, więc zapewnisz roślinie obfite kwitnienie. Nie zapomnij o podlewaniu.

Uwaga, proszę! W okresie letnim woda musi być wylewana rano, a wieczorem przez chińską różę, ponieważ jest uważana za fajkę wodną.

Jeśli stale wykonasz powyższe czynności, staniesz się właścicielem bujnej i uformowanej rośliny doniczkowej.

Hibiskus może być rozmnażany w kilku gatunkach:

 • nasiona;
 • podział buszu;
 • nakładanie warstw;
 • sadzonki.

Amatorzy ogrodnictwa często używają sadzonek. Ponieważ dają szybsze korzenie i są dobrze odbierane. Hodowla reprodukcji hibiskusa nie tworzy dla człowieka złożoności.

Uwaga, proszę! Latem młody strzelec musi odciąć górę. Na krzakach, które będą sadzone, muszą być dwa międzywęźle.

Jak już wspomniano, chińska róża dobrze rozmnaża się przez sadzonki. W tym przypadku użyj gałązek po przycięciu na wiosnę.

Materiał do sadzenia traktuje się stymulantem do wzrostu przez podkładkę lub heteroauksynę. Aby uzyskać wygląd pędów korzeniowych umieścić w pojemniku z wodą i przykryć szklanym słoikiem. Następnie sadzi się w doniczce z glebą, którą dodaje się z torfem i humusem. Temperatura w pomieszczeniu utrzymywana jest na poziomie od 22 do 25 stopni Celsjusza.

Rdzeń będzie dobrze zakorzeniony dopiero po miesiącu. Aby stworzyć dobrą krzaczastość, pędy chińskiej szczypta róża. Jeśli troska ma rację w sześćdziesiąt dni, młode rośliny mogą kwitnąć.

Wieloletnie rośliny ogrodnicze nie rozmnażają nasion. Wybierają opcje szybkie i niezawodne - z pomocą roślinności. A hibiskus może rosnąć nie tylko z sadzonek, ale także z nasion. Ta metoda jest prosta i produktywna, ponieważ nasiona mają duże zdolności kiełkowania.

Uwaga, proszę! Nasiona chińskiej róży mogą być przechowywane przez długi czas, ponieważ kiełkowanie potrwa przez sześć lat.

Powinny być sadzone pod koniec zimy. Przed posadzeniem nasiona są wylewane przez trzydzieści minut w różowym roztworze manganu do dezynfekcji. Następnie myje się je bieżącą wodą i wkłada do pojemnika. Nalał środek pobudzający wzrost, przykrywając trochę nasiona, aby embriony mogły oddychać. Po dniu wyciągają nasiona i zawijają je w mokrą gazę.

Tak więc, zarodki kiełkują, każdego dnia muszą się rozwijać, aby przewietrzyć. W celu wyhodowania pędów, nasiona wymagają wilgoci i ciepła, więc lepiej jest trzymać gazę w woreczku celofanowym, ale nie wiąż go. Powietrze powinno wpaść do zarodka.

Siedemdziesiąt dwie godziny później będą pędy. Należy je umieścić w plastikowych kubkach, do których dodaje się piasek, popiół i torf.

Ważne! Główny podłużny kręgosłup powinien swobodnie rosnąć bez zginania. Nasiona sadzi się w górnej części gleby, są one lekko pokryte ziemią, a szklanki są pokryte papierem lub folią celofanową.

Posyp najpierw sadzonki lekkim fundamentem, aby nie powstała czarna noga. Obserwować umiar w podlewaniu. Dla dobrego wzrostu pędy powinny otrzymać jasne małe rozproszone światło.

Często niedoświadczeni hodowcy, zaangażowani w hodowlę zwykłego hibiskusa, interesują się czasem, w którym roślina jest cięta. Przycinanie odbywa się w dwóch przypadkach:

 • przed przesadzeniem krzewu;
 • kiedy nie ma pąków na hibiskusie.

Zrób to, aby zwiększyć liczbę pędów kwiatowych. Po przycięciu kwiatu roślina zaczyna się wcześniej, a krzew staje się piękniejszy.

Aby prawidłowo przyciąć chińską różę, konieczne jest usunięcie pomarszczonych pędów, które urosły na długości i pozostawione bez liści. Wytnij pozostałe lamówki o połowę.

Uwaga, proszę! Cięte kawałki są pokryte sosem ogrodowym. Tak więc sok z rośliny nie będzie płynął.

Gałązki, które zostały odcięte, mogą być używane jako łodygi do ukorzeniania. Jeśli masz zamiar zrobić młodszy krzew, a następnie wyciąć wszystkie gałęzie z ziemi o piętnaście centymetrów. Ale w tej części musi być przynajmniej jedna nerka. Po pewnym czasie dorośli młodzi biegacze badają i usuwają niepotrzebne, tak aby pozostały tylko zdrowe gałązki.

Po raz drugi przycinanie odbywa się w lecie, a pąki z pąkami nie pojawią się wkrótce, dlatego dopiero we wrześniu zaczną pojawiać się pąki, a roślina zacznie kwitnąć aż do wiosny.

Chociaż chińska róża nie jest uważana za małą roślinę, wybiera się do niej małą doniczkę. Jest to konieczne dla lepszego kwitnienia. A w pojemnym pojemniku, krzak zyska tylko liście, a ty nie zobaczysz kwiatów. Młode rośliny powinny być przesadzane co roku, a doniczki za każdym razem wybierać o dwa lub trzy centymetry.

Jeśli doniczki ceramiczne są kupowane w sklepie, należy je oblić wrzątkiem, aby cały materiał nasączony. Po pięciu latach możesz zmienić pulę raz na cztery lata, po oczyszczeniu. Kiedy chińska róża starzeje się, ale rozwija się dobrze, nie jest konieczne jej przeszczepianie. Tylko na wierzchu gleby o centymetrach trzech grubości, aby zmienić, aby wypełnić nową ziemię.

Jak posadzić chińską różę

Przed posadzeniem hibiskusa należy przygotować równe części gleby z liści i torfu, dodać dwa razy mniej humusu i piasku. Pożądane jest, aby młode ogonki wlewały się trochę do powstałej mieszaniny gleby torfowej. W doniczce dno jest umieszczone na dnie. Mogą to być kamyki z rozszerzonej gliny, odłamki gliny lub zepsute cegły. Wilgoć nie pozostanie w systemie korzeniowym buszu.

Uwaga, proszę! Podczas przesadzania chińskiej róży użyj metody przeładunku. W ten sposób nie uszkadzasz korzeni rośliny.

W spoczynku roślina prawie się nie dzieje, ale jeśli potrzebuje odpoczynku, ogrodnicy mogą stworzyć stan odpoczynku. Powinny one mniej podlewać krzew, stopniowo zmniejszając je do minimum. Po tych działaniach liście z chińskiej róży odpadną.

Następnym etapem jest przycinanie gałęzi, pozostawiając piętnaście centymetrów z ziemi. Zimowanie umieszcza roślinę w doniczce w chłodnym miejscu, temperaturę utrzymuje się z dziesięciu do dwunastu stopni ciepła. Pokój jest nieco zaciemniony.

Nie zapomnij podlać kwiat od czasu do czasu, po każdym podlewaniu przykryj wierzchnią torebką papierową. Pomoże to utrzymać wilgotność gleby przez długi czas.

Wiosną wanna z chińską różą trafia do jasnego miejsca, ale nie jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Podlewanie zaczyna się stopniowo zwiększać, aby osiągnąć wymagany poziom. Po takich procedurach młode pędy zaczną aktywnie rosnąć i rozwijać się.

Bardzo niebezpieczne dla wciornastków hibiskusów, przędziorków, mszyc. Atakują krzewy różane z naruszeniem zasady opieki. Główną przyczyną pojawienia się szkodników jest suche powietrze.

Dlatego garnek z hibiskusem powinien być umieszczony na palecie zawierającej mokry kamień. Woda do oprysków przez pewien czas do obrony. Zwilżając liście rośliny, stworzysz niekorzystne warunki dla istnienia szkodliwych owadów.

Zniszcz szkodniki może być specjalnym rozwiązaniem gorzkiego pieprzu z mydłem. W przypadku ciężkiego zakażenia konieczne jest stosowanie składnika aktynicznego w roztworze. Piętnaście kropli leku wystarczy na litr wody.

Młode sadzonki są często dotknięte brązową zgnilizną. Łodyga staje się cienka i brązowa. Liście, które spadły z gałęzi, tworzą całe nici grzybni. W takim przypadku wszystkie ścinki są przetwarzane przez narzędzie Rovral. Otwory do sadzenia nie powinny być głębokie. Lek jest dobrze nawilżony przez całą łodygę.

Bakteryjne plamienie objawia się w postaci gnijących plam, mających tłustą granicę. Hibiskus poddawany jest dokładnemu badaniu. Jeśli znajdziesz tę chorobę, następnie zażywaj leki Cumulus lub Rovral.

Zdarzają się przypadki, gdy na łodygach pojawiają się wybrzuszenia o barwie białej lub złotej. Można je usunąć za pomocą igły. Używa się do tego starej szczoteczki do zębów. Wacik wymazuje go z nafty, wyciera miejsce, w którym usunięto owady. Taki film działa na zabijanie owadów. Pomaga w tym olej mineralny.

Dlaczego żółte liście rosną, co mam zrobić?

Jeśli dana osoba nie wie, jak hibiskus, a następnie przyczyny choroby rośliny, nie może wyjaśnić. W roślinie domowej, chińska róża, żółknięcie na liściach jest często spotykane. Dlatego hodowcy kwiatów muszą bardziej przestudiować ten problem, aby pomóc swojej roślinie stać się zdrową i piękną.

Przyczyną pojawienia się żółtych liści może być:

 1. Brak podlewania. Zwłaszcza w lecie, gdy temperatura powietrza jest wysoka. Hibiskus należy często i dużo podlewać, jeśli pogoda jest sucha i wietrzna. System nawadniania kroplowego pomaga w ogrodach.
 2. Nadmiar płynu w chłodną pogodę. Hibiskus uwielbia wodę, ale gdy tworzy się efekt zimnego bagna w systemie korzeniowym, liście opadają.
 3. Zbyt wysoka temperatura powietrza może uszkodzić roślinę. Chińska róża ma siły ochronne, które zmniejszają zapotrzebowanie na płyn.
 4. Obniżenie temperatury otoczenia.

Hibiskus pochodzi z tropików, więc jest rośliną ciepłolubną. Aby stworzyć wygodne środowisko, które pomoże wyhodować chińską różę, konieczne jest utrzymanie temperatury w granicach 18-30 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura zostanie obniżona, krzak może zachorować. W każdej chwili z zimna można odrzucić liście.

Również pod działaniem światła słonecznego nie powinno się trzymać rośliny, ponieważ uwalniane jest dużo promieniowania ultrafioletowego. Liście mogą dostać poważne oparzenia. Zbarwią się na żółto i szybko zaczną spadać. Jeśli oświetlenie jest słabe, chińska róża zachoruje.

Ważne! Światło jest źródłem życia dla hibiskusa. Krzew spada zgodnie z zasadą: im mniejsze liście na róży, tym mniej będzie potrzebować światła, więc często na gałęziach jest kilka kawałków.

Jeśli weźmiesz pod uwagę szkodniki, przędziorek jest niebezpieczny dla hibiskusa. Jest bardzo trudne do wykrycia z uzbrojonym okiem, musisz uciekać się do pomocy szkła powiększającego. Ale widać pajęczynę, która jest przyczyną pojawienia się żółknięcia na liściach, jej skręcania.

Zdarza się również z pąkami. Chora chińska róża różni się od zdrowych krzewów. Jeśli nie rozpoczniesz leczenia na czas, roślina pozostanie całkowicie bez liści. Aby to zrobić, istnieją różne środki owadobójcze, które można kupić w każdym specjalistycznym sklepie.

Ale ten pasożyt jest bardzo silny, więc bardzo trudno jest go całkowicie pozbyć. Lepiej jest angażować się w stałą prewencję niż przez dłuższy czas traktować roślinę.

W stanie stresu upadają krzewy różane z powodu zwykłych przeciągów. Nie twórz pomieszczenia z tą rośliną w wietrzną atmosferę.

Nie zapominaj, że gleba musi być właściwie wybrana. Nie dopuść do kwasowości. Ta choroba nazywa się chlorozą. Ma kilka rodzajów.

Dlatego liście zaczynają żółknąć w różnych miejscach:

 • zielone liście pokryte są żółtymi plamami w miejscach, w których zaczyna się infekcja;
 • jeśli żółte plamy nie rozszerzają się dalej, to hibiskus cierpi na brak składników odżywczych;
 • kwasowość gleby jest zakłócona, nawozy nie były przez długi czas wprowadzane;
 • pojawiają się żółte żyły, ponieważ podlewanie zostało wyprodukowane przez wodę wodociągową, która różni się sztywnością, co jest szkodliwe dla krzaków.

Ale nie przesadzaj, nie używaj pestycydów bardziej niż to konieczne. Chociaż ten problem występuje bardzo rzadko. Są chwile, kiedy nawóz wprowadza się w upalną letnią pogodę lub więcej niż jest zapisany w instrukcji, daje opadanie i żółknięcie zielonych liści. Nie używaj często nawozów różnego rodzaju.

Chińska róża stała się popularna wśród wielu hodowców kwiatów, często można zobaczyć kwiat w wielu domach. Najważniejsze dla ludzi jest zachowanie długo kwitnienia rośliny. Krzewy róż wewnątrz pomieszczeń wymagają procesu nawilżania i odżywiania gleby. Krzew nie rozkwitnie:

 • jeśli kwiaciści zapominają o wodzie, pokój wzrósł;
 • powietrze w pokoju jest suche;
 • natężenie oświetlenia jest słabe.

Pąki przestaną rosnąć i upaść.

Ważne! Nie przestawiaj donic z chińską różą, nie obracaj w różnych kierunkach. Nie będzie kwiatów w roślinie, pąki po prostu spadną.

Wielu miłośników kwiatów sadzi hibiskus w dużych wannach, ale nie rozumie, dlaczego krzew zwiędł. Dla chińskiej róży taki przeszczep będzie szkodliwy. Korzenie nie mogą usunąć całej wilgoci z gleby. Zaczynają umierać, ponieważ nie dostają powietrza z gleby zbyt wilgotnej podmokłej. Roślinność może całkowicie umrzeć.

Chiński kwiat hibiskusa nie zakwitnie w miejscu, w którym nie docierają promienie słoneczne. Właściciel pokojowego zakładu ciepłowniczego nie rozumie przyczyny, w małych doniczkach w innych pokojach krzewy stają się zielone i kwitną bez przerwy. A że strona jest północna, nie dociera do promieni słonecznych, nie mógł myśleć.

Ważne! Hibiskusa nie można wysuszyć. Dla roślin kwitnących posadź go w miejscach o największym natężeniu światła.

Upadek liści chińskiego buszu. Przyczyną upadku liści w domu jest nagła zmiana reżimu temperaturowego lub w pokoju występują szkodliwe przeciągi. Aby zapobiec chorobie, należy pilnie usunąć problemy związane z opieką nad chińską różą. Nie ma powodów do niepokoju, jeśli spadnie kilka liści. Zjawisko to uważa się za normalne.

Зsuszenie krzewu hibiskusa. Kiedy liście hibiskusa zaczną więdnąć, chociaż prawidłowo je podlejesz, przyczyną może być reakcja na przegrupowanie doniczki i kwiatu. Roślina złowiona w mrozie może zacząć wysychać. W takim przypadku nie spiesz się, poczekaj chwilę. Niech chińska róża rozgrzeje się w temperaturze pokojowej i ożyje.

Więdnięcie hibiskusa. Pomieszczenie wzniosło się z powodu niedoboru wody. Liście stają się powolne po przesadzeniu roślin do innej lokalizacji. Ale problem może być poważniejszy: kiedy system korzeniowy zachoruje. Trzeba usunąć całą ziemię z nich, ale ostrożnie, aby nie uszkodzić. Następnie, przez pół godziny, trzymaj korzenie w lekko różowym roztworze manganu.

Następnym etapem jest sadzenie w innym naczyniu, w którym dodaje się lekki primer z domieszką środka wzrostowego. Więc możesz uratować roślinę domową przed śmiercią.

Chińska róża w domu: znaki i lokalizacja

Zazwyczaj chińską różę można znaleźć w instytucjach administracyjnych, sklepach, biurach, ponieważ hodowcy amatorzy są ostrożni w odniesieniu do tego kwiatu. Uważa się, że róża chińska jest jedyną, która nie jest zalecana do uprawy feng shui w domu. Jest w stanie czerpać energię od osoby. W tych uprzedzeniach wierzysz, czy nie twoja sprawa.

Rada! Jeśli kupiłeś różę w sklepie, nie spiesz się z nią do innego pojemnika. Pozostawić na kilka tygodni, aby się przyzwyczaić do mikroklimatu pomieszczenia. Roślina kwitnąca, ogólnie lepiej jest nie dotykać dłużej, w przeciwnym razie pąki po prostu odpadną.

Dlatego jeśli chcesz kupić chińską różę, zastosuj małe środki ostrożności. Najlepszym miejscem na ciepłolubny kwiat będzie salon, ale w sypialni i przedszkolu lepiej go nie umieszczać. Roślina uzupełni piękno wnętrza w Twoim domu i oczyści powietrze z pomieszczeń ze szkodliwych zanieczyszczeń, wydzielając niezbędny tlen.

Porady wideo: rosnący hibiskus (chińska róża)

Szybko wspinaczkowe pnącza do ogrodzenia

Właściwa opieka dla ficus w domu

Co jeszcze przeczytać?

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

© 2018 O kolorach, wszystkim i wszystkim · Kopiowanie materiałów stron bez zezwolenia jest zabronione

Dodaj komentarz

− 6 = 2