Nazwa kategorii

Chińska róża zdjęcie

Chińska róża: opieka w domu (zdjęcie). Główne problemy w opiece nad chińską różą - hibiskus

Chińska róża jest jednym z gatunków hibiskusa.

Jego ojczyzną jest Azja Wschodnia. Na Haiti roślina ta jest symbolem wyspy.

Ze względu na duże, jasne kwiaty hibiskus stał się popularny wśród doświadczonych florystów i amatorów.

Chińska róża kwitnie w podwójnych, prostych pojedynczych kwiatach w różnych kolorach.

Kwiaty roślin odmiany mogą łączyć różnorodną paletę kontrastowych odcieni w postaci śliwki na głównym tle, koncentrycznych pierścieni i pasm.

Istnieją również odmiany o zróżnicowanym (pstrokatym) ulistnieniu.

Chińska róża: pielęgnacja domu - rozmnażanie, przeszczep, przycinanie

Chińska róża jest propagowana przez nasiona, sadzonki i szczepienia.

Metoda nasion zaczyna się od prawidłowego wyboru nasion. Można je kupić w wyspecjalizowanych sklepach, zbieraczy lub zapylać własne rośliny i czekać na dojrzewanie sadzonek. W każdym razie będą one hybrydami F1 pierwszej generacji. Kiełkowanie nasion chińskiej róży zmniejsza się z drugiego roku przechowywania. Jeśli to możliwe, lepiej jest sadzić świeże nasiona z bieżącego roku.

Nasion przed sadzeniem namoczyć w Epinay przez 10-12 godzin, a następnie zasadzone w mieszaninie torfu i piasku lub uniwersalny podkład dla roślin doniczkowych na głębokość 1-1,5 cm. Płaski naczynie pokryte szkłem z nasion lub umieszczone w mini-teplichku. Sadzenie okresowe zwilżoną rozpylacza i napowietrzać. Nasiona kiełkują w temperaturze + 25-27oS. Po ukazaniu się 2-3 liści siewek nurkowania w poszczególnych filiżanek. Rośliny wyhodowane z nasion kwitną w ciągu 3-4 lat, a roślinność nie może zachować cechy wysokiej jakości rośliny macierzystej.

Rozmnażanie przez sadzonki szybszy sposób na wyhodowanie chińskiej róży. W przypadku sadzonek wybiera się półwytłoczoną gałąź: zielone pędy stają się łatwo zgniłe podczas ukorzeniania, a stare zdrewniałe nie radzą sobie dobrze z gromadzeniem się kalusa. Lepiej jest wziąć najlepsze sadzonki do korzeni. Optymalna długość sadzonek to 15 cm, dolne liście są usuwane, pozostawiając 4-6 górnych liści. Jeśli liście są duże (dotyczy to hibiskusa odmianowego), następnie przyciąć je do ½ lub 2/3 powierzchni, aby zmniejszyć parowanie wilgoci. Skrawki zanurzają się w stymulantach powstawania korzeni (Kornevin, Root, itp.).

Możesz zakorzenić się zarówno w wodzie, jak iw ziemi, w której bierze się jakość mieszanki torfu z piaskiem lub perlitu. Możesz użyć pigułek torfowych.

Sadzonki hibiskusa, zakorzenione w tabletkach torfowych

Sadzonki są umieszczane w mini-szklarni lub pokryte paczkami. Kiedy pojawiają się korzenie, przeszczepiane są do oddzielnych doniczek z odżywczą mieszanką gleby z próchnicy, trawy, piasku lub perlitu (wermikulit) w stosunku 2: 1: 1. Na dnie zbiornika należy wlać drenaż spienionej gliny, pokruszonej pianki lub drobnych kamyków - chińska róża nie toleruje stagnacji wilgoci. Młode rośliny aktywnie rosną i się rozciągają. Dlatego, aby utworzyć zwarty krzak, muszą uszczypnąć pędy. Dzięki dobrej pielęgnacji kwitnienia można uzyskać w tym roku.

Wymienione powyżej metody rozmnażania są odpowiednie tylko dla zwykłej "babki9raquo; hibiskus. Wiele odmian hibiskusa z holenderskiego, na Florydzie, tajwańskiego, indyjskiego wyboru w ogóle się nie korzenia. Są sadzone na podkładce, która jest używana jako róża.

Inokulacja hibiskusa odmianowego na podkładce

Chińska róża szybko rośnie w koronie, tak aby w pokoju powstrzymać wzrost roślin, dorosły hibiskus przeszczepiony raz na 3-4 lata. Jeśli roślina jest kadnoe, wówczas tylko górna warstwa gleby zostaje zastąpiona świeżą ziemią. Młode hibiskusy przechodzą rocznie, ponieważ objętość doniczki jest wypełniona korzeniami.

Hibiskusy uprawiane są w postaci krzewów i kikutów. Aby to zrobić, wydać prishlipku młode zielone i przycinanie zdrewniałe pędy. Co więcej, pąki układane są tylko na pędach bieżącego roku. Gałęzie są skracane o 2/3 długości. Sadzonki są używane do ukorzeniania.

Kształt krzewu chińskiej róży może być podany, jeśli kroimy go kardynalnie i zostawi kikut o wysokości 7-8 cm, a po 3-4 miesiącach u podstawy łodygi pojawi się młody wzrost. Ta metoda jest dobra w warunkach niedoboru obszaru na parapecie, kiedy nie ma gdzie postawić kolejnej donicy rośliny.

Chińska róża: pielęgnacja domu - gleba, oświetlenie, warunki do kwitnienia

Do uprawy chińskiej róży odpowiednia gleba odżywcza z reakcją obojętną (pH = 6). Składa się z próchnicy, ziemi lub ziemi i piasku (2: 1: 1). Jako środek dezintegrujący dodaje się perlit lub wermikulit. Podczas sadzenia drenaż jest obowiązkowy, ponieważ hibiskus nie lubi stagnacji wody w glebie.

Hibiskus potrzebuje dobrego rozproszonego oświetlenia. W okresie wiosenno-letnim, optymalne umieszczenie będzie na zachodnich lub wschodnich oknach. Od strony południowej, aby uniknąć poparzeń liści, wymagane jest cieniowanie od bezpośredniego światła słonecznego. W ciepłym sezonie chińską różę można wysłać "oddychać świeżym powietrzem" do ogrodu, balkonu, tarasu. Jeśli nie jest to możliwe, należy często przewietrzyć pomieszczenie. W sezonie jesienno-zimowym wymagane będzie dodatkowe oświetlenie w celu wydłużenia czasu lekkiego dnia. Aby to zrobić, użyj świateł fluorescencyjnych, umieszczając je nad roślinami na wysokości 0,5-0,6 m. Dzięki temu hibiskany kwitną nawet w zimie.

Temperatura i wilgotność

Optymalny reżim temperatury dla róży chińskiej wynosi + 18-25ºС latem i 16-18ºС w zimie. Wytrzymują i ogrzewają (ponad 28 ° C), ale o wysokiej wilgotności (60-70%) i chronią przed bezpośrednim promieniowaniem południowego słońca. W przeciwnym razie, w suchym powietrzu, szkodliwy szkodnik hibiskusa zaczyna masowo się rozmnażać - przędziorek. "Chińskie kobiety9raquo; będzie szczęśliwa ciepła dusza i codzienne natryskiwanie.

W zimnych porach, kiedy wietrzysz pokój, musisz być ostry - chińska róża boi się zimnych przeciągów.

Chińska róża: domowa pielęgnacja - najlepsze opatrunek i podlewanie

Hibiskusy podczas aktywnej wegetacji i kwitnienia wymagają obfitego podlewania. Jesienią i zimą podlewać umiarkowanie, 2-3 dni po wyschnięciu górnej warstwy gleby. Brak wilgoci Róże chińskie nie tolerują dobrze i zaczynają upuszczać pąki i liście. W przypadku podlewania możliwe jest gnicie korzeni i rozwój chorób grzybiczych, na które hibiskus jest słabo oporny.

Chińska róża reaguje na wprowadzenie nawożenia. Zaczynają się one z początkiem aktywnej wegetacji (w marcu-kwietniu). W tym celu działają złożone nawozy do kwitnących roślin domowych (Rainbow, Master, Ideal, Terrasol Lux, Pokon, Etisso itp.). Dobre wyniki uzyskuje się za pomocą Baikal-EM1. Zawiera kwas mlekowy, fotosyntezę, bakterie wiążące azot, które poprawiają jakościowy skład gleby, w wyniku czego wzrasta odporność rośliny, zwiększa się liczba pąków i rozkwita okres kwitnienia. W okresie pączkowania i kwitnienia hibiskus wymaga zwiększonej dawki fosforu i potasu, dlatego w tym okresie konieczne jest zasilanie roślin tymi nawozami co 2 tygodnie.

Ważne! Nawozy wprowadza się dopiero po podlaniu gleby, w przeciwnym razie nastąpi chemiczne oparzenie systemu korzeniowego!

Główne problemy z hodowaniem chińskiej róży w domu

Problemy z rosnącymi chińskimi różami pojawiają się z niewłaściwą ostrożnością. Tak więc hibiskus zaczyna "rzucać 9raquo; pąki z niedoborami składników pokarmowych, suszenie gleby, niska temperatura powietrza.

Jeśli roślina nie kwitnie w obecności obfitych liści, oznacza to, że jest ona przekarmiona nawozami o wysokiej zawartości azotu, brakuje jej oświetlenia.

Chloroza (nierównomierne żółknięcia) liści w hibiskusie występuje ze zwiększoną zawartością chloru i soli wapniowych w wodzie do nawadniania, braku azotu i żelaza, zaniku systemu korzeniowego z obfitym podlewaniem.

Przejawy chlorozy na liściach chińskiej róży

Suche ciepłe powietrze sprzyja szybkiej reprodukcji najważniejszego wroga chińskiej róży - pajęczak roztoczy.

Zniszczony przez kleszcza chińskiej róży pająka

Aby powstrzymać populację tego szkodnika, ważne jest, aby utrzymywać wysoką wilgotność w pomieszczeniu: częściej rozpylać rośliny i co tydzień organizować dla nich ciepły prysznic. Pozbądź się pasożyta, jeśli już się pojawił, jest trudny, ale możliwy. Jeśli jest kilka kleszczy, kwiat traktuje się roztworem mydła. Jeśli ta metoda nie jest skuteczna, akarycydy Aktellik, Fitoverm, Fufanon i in.

Drugim najczęstszym szkodnikiem hibiskusa jest mączlika szklarniowego. Dorosłe owady chowają się pod spodem liści. Na lepkim kale rozwija się imago czarny grzyb (wygląda jak czarna, aksamitna powłoka). W rezultacie uszkodzone liście żółkną i przedwcześnie wysychają. Ponadto mączliki cierpią na choroby wirusowe (żółta mozaika, zawijanie się liści itp.). Aby zwalczyć te szkodniki, przeprowadza się kilka zabiegów z użyciem insektycydów z różnych grup chemicznych (Aktara, Admiral, Mospilan, Biotlin).

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Chińska róża lub hibiskus (kwiat śmierci): opieka domowa

Chińska róża z rodziny Malva ma drugie imię - hibiskus. Wielu nawet nie podejrzewa o barwną różnorodność odmian tej rośliny. Hodowcy w tej chwili przynieśli kwiaty o bardzo szerokiej palecie kolorów i kształtów. Ale nie myl go z inną rośliną, która w ludziach jest również nazywana chińską różą. Drugi kwiat należy do rodzaju psiej róży, jest również nazywany różą herbacianą, do słynnego aromatycznego napoju, który jest z niego wytwarzany. Hibiskus ma bardzo różny wygląd i nie ma cierni.

Kwitnienie odmian róży chińskiej

Chiński pokój różany może mieć średnicę kwiatu od pięciu do trzydziestu centymetrów! To naprawdę imponujące dla rośliny doniczkowej. Jednak jeden kwiat żyje tylko jeden dzień. W domu kwitnienie może nie kończyć się przez cały rok. Czekanie na pierwsze kwiaty nie potrwa długo - kwitnienie rozpoczyna się w młodym wieku. Średnia wielkość jednego kwiatu to więcej niż jeden decymetr, a najczęstsze kolory to:

Hybrydowe odmiany mogą mieć frotte i multicolor. Powstaje już czarno-fioletowa odmiana, która uderza swą urodą i niezwykłymi odcieniami. Na przykład ogromny podwójny kwiat może mieć jasną żółtą krawędź, białą podstawę płatków, która obraca się we właściwym symetrycznym szczególe. Wszystko to uzupełnia okrągły środek morden. A ten cud z błyszczącymi błyszczącymi liśćmi i rozmiarem kwiatu bardziej niż ludzka dłoń może stanąć na zwykłym oknie zwykłego mieszkania.

Zachęcamy do lektury naszych artykułów

Na małym krzaku średnica kwiatu może sięgać połowy wysokości całego krzewu. Niektóre odmiany przypominają bujną różową piwonia, niektóre mają cienkie postrzępione liście, jak kropelki szkarłatu, są też kwiaty - okrągłe talerze w szarym kolorze. Ta różnorodność jest niesamowita. Na zdjęciu znajdziesz całkowicie czarny błyszczący kwiat z brązowym obrzeżem, lub przypominający pożółkły papier. Nowoczesne odmiany chińskich róż w domu wymagają szczególnej troski.

Dlaczego hibiskus nazywany jest kwiatem śmierci?

Warto zajrzeć do historii i dowiedzieć się, dlaczego nazywa się hibiskus lub chiński kwiat róży śmierci? Wiele tutaj opiera się na przekonaniu, że kwiat jest źródłem negatywnej energii, która następnie zaczyna wchłaniać ludzką siłę i zdrowie, nawet jeśli istnieje jeszcze jedna złośliwa nazwa - hejnał. Większość kwiatów hibiskusa ma czerwony odcień, dlatego przypomina rodzaj krwi. Ale wciąż istnieją odmiany o różnych kolorach.

Istnieje również wiele przekonań, że hibiskus nie usuwa łatwo witalności, ale nawet zbliża człowieka do śmierci. Z tego powodu każdy rodzaj medium i inni specjaliści twierdzą, że konieczne jest pozbycie się takich kwiatów.

Inni twierdzą, że kwiat może być zwiastunem nieszczęścia. Poinformuje swoich właścicieli o podejściu do katastrofy. Na przykład, jeśli hibiskus odrzucił liście, można bezpiecznie powiedzieć, że ktoś z rodziny zachoruje.

Ta roślina ma zarówno ujemne, jak i pozytywne właściwości. Na przykład, jeśli ufasz tym znakom, to jest przekonanie, że dla dziewczyny, która chce wyskoczyć z małżeństwa, jest to najlepsze narzędzie. Chociaż jest to całkiem inne przekonanie, że kwiat jest prawdziwym złem i może przynieść żal rodzinie.

Jego mistyczne właściwości są głównym powodem używania hibiskusa w różnych magicznych rytuałach i łupach. Ale czy przesądy mają jakąkolwiek podstawę. Wszystko zależy tylko od ciebie i twojego przesądu. Jeśli nie masz wątpliwości, masz uprzedzenia i chcesz kupić ten tajemniczy kwiat, wiesz: będzie to doskonała dekoracja Twojego domu. Najważniejsze to nie zapomnieć o pełnej pielęgnacji zakładu.

Garnek na chińską różę wybiera się ciasno, ponieważ w przestronnym naczyniu chińska róża tylko intensywnie powiększy liście, ale nie zakwitnie. Każda kolejna doniczka powinna być większa od poprzedniej średnicy o 2-3 cm, młode rośliny przeszczepiane są co roku, a osoby, które ukończyły pięć lat, raz na 3-4 lata. Stare, ale zdrowe rośliny nie są już przesadzane, ale co roku górna warstwa podłoża ma grubość 2-3 cm.

Jak dbać o kwiatek?

Najczęstszym rodzajem chińskiej róży jest syrizański hibiskus. Najczęściej uprawia się go w warunkach pokojowych, ponieważ nie jest kapryśny wobec warunków pogodowych. Jedyne, na co trzeba poważnie monitorować - stopień wilgotności rośliny. Chińska róża nie lubi przesadzać. A w przypadku braku wilgoci można nie tylko przestać dawać piękne kwiaty, ale także całkowicie uschnąć.

Aby jednak roślina czuła się dobrze, regularnie kwitła i mnożyła się, należy przestrzegać kilku aspektów pielęgnacji.

Hibiskus jest rośliną tropikalną i dlatego warunki muszą być zbliżone do tego klimatu.

Umieść kwiat na parapetach z dobrym oświetleniem. Roślina nie jest bardzo kapryśna i będzie rosnąć nawet w ciemnych miejscach, ale w tym przypadku hibiskus nie zadowoli jej kwitnienia. Jednocześnie konieczne jest zabezpieczenie chińskiej róży przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, w przeciwnym razie liście staną się żółte i uschną.

Wygodna temperatura dla hibiskusa - od -15 ° C zimą do + 25 ° C latem. Roślina bardzo lubi świeże powietrze i będzie dobrze rosnąć, jeśli zostanie wyniesiona w ciepłe dni, czasami na ulicy. Dlatego należy unikać przeciągów.

Wilgoć jest szczególnie ważna w przypadku hibiskusa. Chińska róża potrzebuje nie tylko regularnego podlewania, ale także posypywania liści, a czasem także ciepłego prysznica. Ta ostatnia procedura nie tylko pomoże utrzymać optymalną wilgotność liści, ale także uratuje roślinę przed roztoczami, co jest głównym problemem chińskiej róży. Możesz również nawilżyć roślinę w inny sposób: używając palety z mokrym gliniastem lub kamykami. Kolejny ważny warunek. Opryskiwanie liści hibiskusa, należy uważać, aby nie spaść na kwiaty. W przeciwnym razie mogą się po prostu rozpaść. Regularność nawadniania gleby zależy od szybkości jej suszenia. Sprawdź, czy wilgoć powinna wynosić 2-3 cm.

Jak zasadzić chińską różę? Najpierw przygotuj mieszaninę ziemi sodowej, liściastej (jedna część), humusu i piasku (w połowie), i pożądane jest dodanie jeszcze jednej części gleby torfowej do mieszaniny dla młodych roślin. I, oczywiście, na dnie garnka należy umieścić warstwę rozszerzonej gliny, połamanych cegieł lub glinianych czaszek, aby wilgoć nie stagnowała w korzeniach rośliny. Jak przeszczepić chińską różę, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego rośliny? Oczywiście sposób przeniesienia roślin ze starej doniczki na nową.

Przycinanie chińskiej róży

Musisz dbać o hibiskus nie tylko pod względem właściwego nawadniania i nawożenia. Okresowo należy przycinać i ściskać krzak. Przycinanie można wykonać podczas przeszczepiania kwiatu do nowej doniczki. Szczypanie i przycinanie tej rośliny jest konieczne do następujących celów:

 • stymulacja wzrostu pędów;
 • przyspieszenie kwitnienia;
 • tworzenie bujnej i ozdobnej korony krzewów rosnących w jednym naczyniu;
 • usuwanie krzewów z suchych pędów. W tym samym czasie zdrowe pędy można przeciąć na pół.

Aby nie infekować infekcji podczas przycinania, sekcje są traktowane garbem ogrodowym. W takim przypadku sadzonki uzyskane podczas cięcia można sadzić w osobnym garnku. Takie lądowanie umożliwi reprodukcję chińskiej róży w domu.

Obraz jest wykonywany, gdy nadszedł czas na przeszczepienie rośliny do nowej doniczki. Przed wykonaniem tej manipulacji i zakończeniem przycinania. Jeśli trzymasz krawędź latem, pąki kwiatowe uformują się na starszych gałęziach na początku jesieni. W ten sposób możesz cieszyć się rozkwitem chińskiej róży aż do samej wiosny.

Przy pomocy szczypania można uformować prawie każdą koronę. Uszczypnij szczyt pędów.

Księżycowy kalendarz sadzenia nasion na rok 2018

Jakie kwiaty sadzić w lutym dla sadzonek?

Cebula na rosnącym parapecie

Sadzonki w ślimakach i pieluchach Julia Minyaeva

Julia Minyaeva to nie tylko urocza kobieta, ale prawdziwy guru na pokładzie i ...

Nazwa "kwiat śmierci" jest fałszywa. Najprawdopodobniej hibiskus czernił czarnych z powodu swojej boskiej jakości - MIŁOŚCI. Właśnie dlatego jest mistyczny, tj. Miłość jest Bogiem. Dlatego właściwym tytułem jest Kwiat Miłości!

A oto moja historia z nim. To było na dalekiej północy. Mam przyzwoity krzew chińskiej róży. Rastil to w domu. Otoczyłem go moją miłością. A róża dała czerwone kwiaty. Potem musiałem opuścić miasto. Moja matka zawsze ma kwiaty i postanowiła opiekować się moim wielorybem. A co myślisz? Przestało kwitnąć. Minęły lata i moja matka umieściła "bezwartościową chińską różę" na balkonie z temperaturą ulicy przez 5 lat. Balkon nie jest ogrzewany! I tu przychodzę w październiku. Widzę mojego Kit.roz w nieszczęśliwej formie na zimnym balkonie. Nawet bez usuwania z tego miejsca nadal się nią opiekuję. Teraz nie płacz.

Tydzień później róża podarowała kwiaty w temperaturze ujemnej, gdy śnieg na zewnątrz balkonu. Nie zapomniała o swoim mistrzu. To był jej prezent dla mnie, że wróciłem wiele lat później.

Chińska róża - warunki uprawy i omeny kwiatu

Hibiskus (chińska róża) to wysoka, piękna roślina z dużymi, jasnymi kwiatami w różnych kolorach. Piękny kwiat jest ulubionym miejscem wśród doświadczonych ogrodników i miłośników. Nie jest kapryśny w pielęgnacji i kultywacji, ale są to główne cechy szybkiego i nieograniczonego wzrostu rośliny.

Chińska róża (pokój) jest dość popularna wśród kwiaciarni nie tylko ze względu na lekką zawartość, ale również ze względu na piękne kwiaty. Prosili kwiatostan przez krótki czas, tylko dwa lub trzy dni. Ale na buszu ciągle pojawiają się nowe pąki, jeden po drugim. Dlatego wydaje się, że hibiskus kwitnie przez długi czas. Ale to jest pod warunkiem, że ten krzew jest pełny i zdrowy. Fotografia chińskiej róży zrobionej w okresie kwitnienia jest niesamowitym widokiem.

Skala kolorów rośliny może być czerwona i biała, fioletowa i pomarańczowa, a jeden pączek może łączyć dwie palety. Obecnie wyspecjalizowane sklepy oferują karłowate odmiany hibiskusa (hybrydy gatunków holenderskich).

Rosnąca chińska róża w domu - etap przeszczepu

Główną zasadą uprawy chińskiej róży w domu jest jej przeszczepienie i rozmnażanie. Młoda roślina zostaje przeszczepiona w okresie wiosennym na przygotowaną glebę. Kwiat lubi nawóz.

Co jest mieszane w przypadku obszarów żywieniowych:

 • ziemia sodowa (4 kg);
 • gleba liściasta (3 kg);
 • ziemia próchnicza (1 kg);
 • piasek (1 kg).

W zbiorniku, który zostanie obsadzony hibiskusem, położyć warstwę drenażu. Kwiat szybko rośnie, więc przeszczep roślin może być wymagany kilka razy w roku. Młode pędy są odcięte. Już "dorosła" chińska róża nie jest zakłócana przez przeszczepy, ale po prostu usuwa wierzchnią warstwę gleby i zastępuje ją substancją odżywczą.

Proces uprawy polega na reprodukcji chińskiej róży przez sadzonki

Wszystkie rośliny mają kilka sposobów rozmnażania.

Jak możesz rozcieńczyć hibiskusa:

Sadzonki są najczęściej używane jako sadzonki. Są w stanie szybko uwolnić korzenie i rozwijać się. Powielanie chińskiej róży przez sadzonki nie jest skomplikowanym procesem.

W każdym letnim miesiącu musisz odciąć czubek młodego pędu. Ważne jest, aby w materiale sadzeniowym znajdowały się co najmniej dwie międzywęźle.

Sadzonki powinny być traktowane stymulantem wzrostu i zakorzenione w pojemniku z przygotowaną glebą. W glebie można dodać torf i próchnicę.

Lepiej jest, jeśli przeszczepione sadzonki rosną w reżimie ciepłej temperatury (minimum 22 stopnie, maksymalnie 25). Trzydzieści dni później młoda sesja zakorzeni się całkowicie.

Chińska róża (pokój) jest bardzo wrażliwa na nawozy. Karm roślinę tylko w ciepłym sezonie: wiosną lub latem. W chłodne dni hibiskus łatwo zrezygnuje z dodatkowych składników odżywczych. Nawozy wprowadza się raz na dwa tygodnie.

Do obciągania kwiatów domowych jest masa złożonego "pożywienia". Lepiej je kupić w kwiaciarniach.

Skład nawozów powinien zawierać elementy:

Aby uzyskać pełny wzrost chińskiej róży, trzeba również karmić swój system koński z częstotliwością raz w miesiącu. Wszystkie nawozy należy rozcieńczyć w ciepłej, odwodnionej wodzie. Również substancje zawierające azot, konieczne jest rozpylanie zieleni rośliny. Jest niemożliwe, aby roztwór dostał się na kwiaty hibiskusa, co może doprowadzić do pojawienia się na nich plam.

Nie ma potrzeby "przekarmiania" lub "dolewania" nawozu kwiatem, ponieważ roślina może ginąć. To właśnie z tego powodu liście chińskiej róży są żółte. Stopniowo spadną wszystkie zielenie.

Co zrobić, gdy odlewanie chińskiej róży stanie się żółte

Jeśli na liściach hibiskusa pojawią się żółte plamy, oznacza to, że roślina przeszła chorobę. Z biegiem czasu wszystkie warzywa zaczną się obracać i wysychać, w rezultacie znikną, a kwiat umrze.

Jeśli dokładnie obejrzysz chińską różę, zobaczysz kleszcza. Pasożyt ten jest bardzo niebezpieczny dla rośliny, dlatego konieczna jest jej neutralizacja. Jak to zrobić?

Konieczne jest spryskanie liści hibiskusa trującymi substancjami chemicznymi, na przykład "Aktelikom" lub "Farma fito". Substancje te są stosowane do leczenia kwiatów w pomieszczeniach. Aby całkowicie zniszczyć pasożyta (roztocza) warto przynajmniej trzykrotnie odkazić roślinę. Tę procedurę należy wykonywać z częstotliwością raz w tygodniu.

Doświadczeni hodowcy wiedzą, że najlepszą walką z chorobami kwiatów jest zapobieganie. Aby to zrobić, raz w miesiącu potraktuj chińską różę środkami dezynfekującymi.

Wymagana opieka dla chińskiej róży

Dbanie o chińską różę jest wymagane w młodym wieku i podczas kwitnienia. Te dwa etapy zapewnią zdrowy wzrost pięknej rośliny.

Opieka przy przeszczepianiu cięcia jest formowaniem korony. Jak tylko materiał do sadzenia zostanie całkowicie zakorzeniony i zacznie intensywnie nabierać wysokości, należy go zrywać. Tylko w tym przypadku chińska róża rośnie bujnie i rozkwitając.

Pielęgnacja hibiskusa w okresie kwitnienia:

 • zapewnianie wystarczającego światła słonecznego (ale nie bezpośrednie uderzenia promieni na liściach rośliny);
 • górny opatrunek z gleby;
 • podlewanie ciepłą wodą;
 • rozpylanie.

Jako nawóz możesz użyć słabego słodkiego syropu własnego preparatu. Wymaga to jednej łyżeczki cukru i 250 gramów ciepłej cieczy. Wymieszaj składniki aż do całkowitego rozpuszczenia.

Latem, gdy nadchodzi upał, pożądany jest hibiskus (chińska róża) do wyjęcia na balkonie. Umieść go w takim rogu, gdzie nie ma bezpośredniego światła słonecznego, ale jest dobre światło dzienne. Warunki te zapewnią obfite kwitnienie.

Chińska róża jest "rośliną wodną". Podlewanie latem należy często wykonywać. Możesz codziennie - rano i wieczorem. Ponadto należy rozpylać kwiat.

Korzystne dla wzrostu i kwitnienia chińskiej róży jest wpływ przycinanie pędów. Musisz sprawdzić krzew i zidentyfikować słabe gałęzie. Najpierw są cięte, pozostawiając tylko dwucentymetrowy strzał z nerek z liśćmi. Tną koronę, aby ozdobić kwiat. Jeśli prawidłowo odciąć pędy, to roślina będzie bujna i ukształtowana.

Niewłaściwa pielęgnacja chińskiej róży może prowadzić do pojawienia się chorób.

Najczęstsze choroby chińskiej róży:

Objawy zakażenia grzybiczego: czernienie liści i śmieci z pąków. Aby uniknąć tej choroby, nie trzeba nawilżać gleby, unikać przeciągów i gwałtownego spadku temperatury.

Mszyce i filce rozprzestrzeniają się suchym powietrzem i nieprawidłowym podlewaniem.

Każda kwiaciarnia słyszała wiele znaków na temat chińskiej róży. Wiele z nich jest negatywnych, choć są też pozytywne.

Oznaki chińskiej róży:

 • uprawa kwiatu w domu, w którym mieszka rodzina, spowoduje kłótnie między mężem i żoną;
 • Jeśli nieplanowana roślina jest zadowolona z kwitnienia, wkrótce nadejdą kłopoty;
 • bez oczywistych przyczyn opadłych liści - warto poczekać na chorobę jednego z członków rodziny;
 • obfite kwitnienie hibiskusa w domu niezamężnej dziewczyny, obiecuje wczesne spotkanie z rycerzem.

To z powodu niezbyt dobrej sławy chińskiej róży, uprawiana jest nie w budynkach mieszkalnych, ale w budynkach administracyjnych i różnych instytucjach. Ślepo wierzę, że wszystkie znaki, oczywiście, nie jest tego warte, ponieważ spadające liście lub nagłe kwitnienie może być tylko wynikiem niewłaściwej opieki nad rośliną.

Jeśli masz pytanie, możesz go poprosić w komentarzach do poniższego artykułu!

Nasi eksperci odpowiedzą na twoje pytanie w najbliższej przyszłości (1-2 dni), zasubskrybuj komentarz, aby otrzymać na czas powiadomienie o odpowiedzi!

Dodaj komentarz

4 + 1 =