Nazwa kategorii

Klej do pistoletu klejowego

Pistolet do klejenia - zasady wyboru przydatnego urządzenia i zakresu jego zastosowania

Klej lub termo-pistolet to niezastąpiona rzecz do szybkiego klejenia różnych detali w robótkach i życiu. Aby zapewnić, że to urządzenie służy Ci przez wiele lat i było zadowolone z doskonałej pracy, przeanalizujemy szczegółowo jego cechy konstrukcyjne i cechy, które pomogą Ci wybrać odpowiednie narzędzie dla amatorów i profesjonalistów. Osobno wspomnieć o temacie odmian klejowych i zakresie ich zastosowania.

Dlaczego warto wybrać klej termoplastyczny - co to jest i gdzie jest używany?

Złota rączka, inżynierowie radiowi, konstruktorzy, inżynierowie i zwykli użytkownicy uwielbiali ten klej do szybkiego ustawiania i wysokiej wytrzymałości. W porównaniu do superkleju i płynnych gwoździ, które ostatecznie osadzają się na powierzchni i tworzą monolityczne połączenie po kilku godzinach, proces klejenia przebiega znacznie szybciej. Cienka warstwa kleju termoplastycznego nakładana punktowo, całkowicie twardnieje po 1-3 minutach, a grubsze warstwy - po 10-15 minutach. Gorący klej można nazwać uniwersalnym. Poprawia się dobrze ze sobą:

 • drewno;
 • szkło;
 • skóra;
 • części metalowe;
 • papier i karton;
 • ceramika;
 • guma;
 • tekstylia;
 • plastikowe, panele PCV;
 • pianka polistyrenowa.

Bardzo szybkie klejenie jest możliwe przy użyciu materiałów termoplastycznych

A to tylko główna lista materiałów. W przypadku betonu i tynku kleje topliwe słabo ze sobą współdziałają. Jednak twierdzenie to można argumentować. Liczne testy są bezpośrednim potwierdzeniem tego. Na przykład, zamocowany na gorącym stopie do ściany metalowy hak swobodnie wytrzymuje nie tylko płaszcz, ale także bardziej masywne przedmioty (drewniane ramy, pęczek kłód i metalowe zawieszki). Z powierzchni gorącego kleju usuwa się przez stopienie. Najbezpieczniej jest używać domowej suszarki do włosów. Klej termoplastyczny nie jest zalecany do klejenia przedmiotów znajdujących się w pobliżu ognia lub innych źródeł ciepła zbliżonych do temperatury topnienia kleju (105-200 stopni). Po usunięciu z powierzchni klej nie pozostawia osadu.

Stwardniały szew jest nie tylko elastyczny, ale ma również zwiększoną odporność na wilgoć. Dlatego klej termoplastyczny może być stosowany jako środek uszczelniający. Oszczędności wynikające z zastosowania takiego utrwalacza są również zauważalne. Dzięki dozowaniu paszy z pistoletu klejowego można regulować ilość i zaoszczędzić do 70% masy kleju w porównaniu do konwencjonalnych klejów w tubach.

Szeroko stosowany gorący klej w robótce. Tutaj mogą trzymać praktycznie wszystko: guziki, papier, tekturę falistą, kwiaty z glinki polimerowej i foiuranu, wszelkiego rodzaju akcesoria itp. Klej termoplastyczny służy jako podstawa do produkcji stojaków siatkowych, w których szkło może służyć do tworzenia bazy, ozdobnych ozdób w formie koralików i koralików do zawieszek i bransoletek. Zamrożona masa jest z tworzywa sztucznego, obrabiany przedmiot można łatwo wyjąć z formy i pomalować w razie potrzeby. Wśród innych oryginalnych pomysłów na stosowanie gorącego kleju jest stworzenie elastycznej osłony na telefon. Aby nadać pożądany kształt obudowie, wkładamy telefon w folię spożywczą, a następnie nakładamy klej termoplastyczny na zawiniętą tylną część telefonu i krawędzie w chaotycznej kolejności lub zgodnie z rysunkiem. Po stwardnieniu zdejmij elastyczną pokrywę, usuń folię. To urządzenie jest szeroko stosowane w montażu i naprawie komponentów radiowych. Mogą one naprawić chipy, indywidualne okablowanie i inne części elektroniczne.

Demontujemy pistolet do klejenia w częściach i uczymy się, jak prawidłowo nimi manipulować

Pistolet składa się z 6 sześciu głównych części: zespołu grzewczego (komora grzewcza), sprzęgła prowadzącego, spustu, podajnika, dyszy, przewodu zasilającego. Komora grzewcza stanowi główną część całego urządzenia. Znajduje się wewnątrz pnia, składa się z metalowej rury, w pobliżu której znajduje się jeden lub więcej elementów grzewczych, w zależności od konfiguracji. W obecności kilku grzejników ogrzewanie pręta przebiega bardziej równomiernie i szybko. Rozmiar komory grzewczej wpływa na grubość pręta. Im większy, tym grubszy pręt. Parametry jakościowe urządzenia grzewczego zależą od mocy i prędkości roztopionego TEN, o czym opowiem nieco później.

Tuleja prowadząca jest jedną z najbardziej wrażliwych części broni. Wykonany jest z żaroodpornej gumy. Jeden koniec jest połączony z komorą grzejną, a drugi jest przymocowany do pręta. Aby zachować część przez długi czas, nie dopuść do przegrzania pistoletu do klejenia. Najmniejsze przegrzanie prowadzi do wymazania gumy, złącze zaczyna przechodzić bez przeszkód rozpuszczając klej, co zakłóca pracę ruchomych części, izolację przewodów i może doprowadzić do pożaru.

Aby wymienić pręt, odetnij część, która weszła do złącza, włóż zapasowy, i ściśnij pozostałą część przez dyszę. Próba wyciągnięcia pozostałej części pręta za pomocą jakiegoś narzędzia lub ręcznie może uszkodzić sprzęgło.

Następnie przeanalizujemy równolegle dwa szczegóły - wyzwalacz i podajnik. Spust jest częścią odpowiedzialną za ilość wydanego kleju na gorąco. Istnieją dwa rodzaje rogów - suwak i obrotnik. Druga opcja jest łatwiejsza w obsłudze. Trwałość mechanizmu posuwowego zależy od gładkości spustu. Jeśli spust jest zbyt mocno wciśnięty, wkładasz dużo wysiłku, aby wycisnąć niezbędną ilość kleju, mechanizm podawania szybko staje się bezużyteczny. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić gładkość spustu. Aby przedłużyć żywotność mechanizmu podajnika, zalecamy również dobranie prętów ściśle do średnicy fabrycznej. Nawet niewielkie odchylenia o kilka milimetrów mogą powodować trudności podczas podawania gorącego kleju. Rezerwa może ześlizgnąć się lub zatkać przepływ z nadmiaru kleju w dyszy.

Pistolet termiczny w zdemontowanej formie

Poprzez dyszę nagrzany klej wypływa z pistoletu do klejenia. W tańszych modelach przewidziano jedną dyszę. Radzimy zwrócić uwagę na pistolet z krótkimi i długimi dyszami - dyszami, zaprojektowanymi do pracy w standardowych warunkach i klejeniem w trudno dostępnych miejscach. Równie ważna jest obecność funkcji "ochrona przed spadkami", dla której kulka blokująca styka się, nie pozwala na wypłynięcie kleju podczas przerwy w pracy. Całkowicie pozbyć się przepływu gorącego kleju podczas przestoju pracy nie działa, kilka kropel nadal będzie przeciekać. Nie denerwuj się, to jest norma, wskaźnik przecieku jest znikomy w porównaniu do modeli, w których całkowicie brakuje funkcji "ochrony przed kroplami". Wysokiej jakości dysze wykonane są z mosiądzu. Dlatego podczas doboru narzędzia należy zwrócić uwagę na materiał dyszy. Pamiętaj, że nie możesz umieścić pistoletu z klejem po jednej stronie, jednocześnie przerywając klejenie. Tak szybko się przegrzewa i może uszkodzić powierzchnię poprzez nadmierny przepływ gorącej masy. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, kadłub wyposażony jest w platformę na zawiasach, która umożliwia płynne umieszczanie pistoletu do klejenia. Nie zapomnij umieścić kartonu lub papieru pod pistoletem, a także oczyścić dysze po każdym użyciu.

Korpus pistoletu do klejenia wykonany jest ze sztywnego tworzywa sztucznego. Zastosowanie tego materiału może zmniejszyć przegrzewanie się systemu i zmniejszyć wagę konstrukcji, aby zapewnić wygodniejszą obsługę. Jednak nie preferuj zbyt lekkich modeli. Optymalny wskaźnik to 300 g. Taki termo-pistolet jest łatwy do założenia w ręce i jest bardziej prawdopodobne, że został użyty do produkcji twardego, a nie miękkiego plastiku, który po kilku cyklach roboczych stanie się bezużyteczny.

Pojemność, pojemność, temperatura topnienia i dodatkowe opcje

Głównymi parametrami charakteryzującymi jakość działania pistoletu klejowego są moc i szybkość działania. W tym przypadku konieczne jest określenie zakresu i częstotliwości użytkowania sprzętu. Jeśli jesteś amatorem i potrzebujesz termo-pistoletu do jednorazowej pracy w domu, nie ma sensu kupować drogich 300-watowych lub wyższych pistoletów termicznych. Do pracy jednorazowej nadają się termo-pistolety o mocy od 20 do 100 W.

Modele z automatyczną regulacją mocy - łatwe w użyciu. Sama aparatura wie, kiedy i jak dużo mocy użyć w każdym przypadku. Na przykład w fazie topienia nagrzewa do 200 W, podczas pracy spada do średniej mocy 40 W, a podczas postoju - do 15 W. Oszczędza to energię i zużycie pręta klejowego.

Jednak moc nie ma decydującego znaczenia przy wyborze, gdzie produktywność odgrywa dużą rolę. Jeśli potrzebujesz dużej ilości stopu i masowego przepływu, zwróć uwagę na tę liczbę. Zwykle waha się od 5 do 30 gramów kleju na minutę. Ten wskaźnik jest szczególnie ważny przy wykonywaniu rozległych prac naprawczych. Na przykład klejenie sklejki lub PCV. Szybko nałóż klej na cały obszar i dociśnij materiał przy niskiej wydajności nie zadziała. W tym czasie część kleju zacznie się wysychać, a uzyskana dobra przyczepność do powierzchni nie będzie działać. Dlatego ważna jest szybkość (wysoka wydajność). Podczas pracy z małymi częściami nie zaleca się zakupu wydajnego pistoletu do klejenia.

Wybierz narzędzie, które nawet przy subiektywnych odczuciach działa szybko

Zakres pracy z materiałami zależy od temperatury topienia pistoletu do klejenia. Na przykład papier, tektura i tekstylia nie tolerują zbyt wysokich temperatur. Do pracy z nimi stosuje się pręty niskotemperaturowe i specjalne pistolety o temperaturze topnienia 105 ° C. Średnia temperatura topnienia termoelektrycznego wynosi 165-170 ° C. Nie zaleca się zakupu aparatury o temperaturze topnienia powyżej 200 ° C. Prowadzi to do wzrostu ciśnienia wewnątrz cylindra i szybkiego zużycia części.

Power electric thermo gun również odgrywa ważną rolę. Jeśli jesteś amatorem i kupujesz termo-broń za niewielką ilość pracy, będziesz mógł korzystać z konwencjonalnego urządzenia z zasilaniem z przewodu. Profesjonaliści mogą zwracać uwagę na droższe modele z baterią lub pół-autonomiczną mocą. Akumulator umożliwia autonomiczne działanie pistoletu termicznego od 45 minut do 2 godzin bez konieczności wiązania z siecią. Półautomatyczne pistolety termiczne są odłączane od przewodu i mogą pracować przez 10-15 minut bez podłączania do sieci, zachowując pierwotną temperaturę ogrzewania. Udoskonalona wersja pistoletu do klejenia baterii to model ze stacją dokującą, która spełnia jednocześnie dwie funkcje - ogrzewa pręt autonomicznie i, wraz z dodatkową pojemnością, zapobiega upuszczeniu podczas ogrzewania na powierzchnię.

Niemiecka firma Steinel sprawdziła się na rynku wysokiej jakości pistoletów do klejenia. Wśród jego odmian można znaleźć wszystkie wymienione opcje zasilania urządzenia. Firma produkuje zarówno domowe, jak i profesjonalne pistolety do klejenia.

To były główne parametry. Wśród dodatkowych opcji, które mogą pomóc w ostatecznym wyborze, wyróżnij:

 • regulacja temperatury, pozwala ustawić optymalny poziom rozgrzewki dla różnych materiałów;
 • automatyczna kontrola temperatury, odpowiedzialna za zmianę trzech trybów pistoletu do klejenia (rozgrzewanie, temperatura pracy, tryb gotowości);
 • wskaźnik ogrzewania, dioda LED wskazuje, że urządzenie jest gotowe do pracy, które świeci się, gdy jest rozgrzane do temperatury roboczej;
 • okno widokowe jest dostarczane w drogiej i bardziej budżetowej serii, pozwala kontrolować stopień wejścia pręta do złącza i jego długość;
 • podświetlenie, użyteczna funkcja, jeśli często trzeba pracować z pistoletem termo w ciemności i pokojem ze słabą widocznością;
 • skrzynia do przechowywania, zestaw zapasowych prętów, mata żaroodporna do pracy.

Pręty samoprzylepne - wybór średnicy, koloru i materiałów roboczych

Pręty lub naklejki do termo-pistoletów różnią się średnicą, długością, kolorem, temperaturą topnienia i charakterem użytkowania. Standardowe średnice prętów do domowych pistoletów klejowych to 7 i 11 mm. Średnica jest wybierana zgodnie z konfiguracją pistoletu do klejenia. Profesjonalne modele mogą być wyposażone w pręty o większej średnicy około 45 mm. Wybierając pistolety termiczne o niestandardowych średnicach, należy zapytać o dostępność i dostępność zapasów. Dokładne parametry do długości tego pręta. Wpływa na czas użytkowania pojedynczego podkładu z kleju termoplastycznego w zakresie od 4 do 20 cm.

Kolor pręta charakteryzuje nie tylko różnorodność odcieni, ale także cel naklejki. Przezroczysty pręt uważany jest za uniwersalny i nadaje się do klejenia różnych materiałów. Kolorowe pręty służą do maskowania szwów i tworzenia pojedynczego tonu. Również uważany za uniwersalny, z wyjątkiem czarnego, który jest używany do uszczelniania i żółty do szkła. Jeśli chcesz użyć czarnego lub przezroczystego paska w tym samym czasie, zalecamy zakup dwóch opalarek. Do dekoracji w robótkach używane są kolorowe pręty z błyskami.

Pręty różnią się także temperaturą topnienia. Niskotemperaturowe naklejki zaczynają się topić w temperaturze 105 ° C, a naklejki o wysokiej temperaturze zaczynają topić się w temperaturze 150 ° C. Wybierając odpowiednie rezerwy, weź pod uwagę maksymalną temperaturę topnienia, jaką może zapewnić termo-pistolet.

Pełne lub częściowe kopiowanie informacji z witryny bez wskazania aktywnego linku jest zabronione.

Hotmelt dla broni: charakterystyka, zastosowanie, sprzężenie zwrotne

Hotmelt dla broni to substancja, która nabiera lepkiej struktury po podgrzaniu do określonego reżimu temperatury. Stan stały, który otrzymuje po całkowitym ochłodzeniu.

Ogromna powierzchnia zastosowania, szybki czas na zamocowanie i wszechstronność zapewniły popularność tego narzędzia. Formą jego uwolnienia mogą być dowolne - poduszki, bloki, granulki i pręty, które stały się najbardziej rozpowszechnione i mają różne średnice i rozmiary. Główną zaletą jest możliwość zastosowania klejonych elementów w kilka minut. Przed wyborem kleju do pistoletu, którego charakterystyka zależy od kształtu, należy zakupić narzędzie, z którego jest ono używane. Oczywiście, praca z tym narzędziem jest możliwa bez specjalnego pistoletu. Na przykład przez ogrzewanie za pomocą świecy lub lutownicy. Przynajmniej jest to niewygodne.

Pręty samoprzylepne nadają się do każdego materiału, w tym tkaniny, papieru, tektury, metalu, drewna, tworzyw sztucznych i innych. Wyjątkiem są PCV, tynki i beton. W przypadku wszystkich innych materiałów narzędzie zapewnia silne połączenie. Gorący klej topliwy dla pistoletu dzieli się na średnicę. Najczęściej spotykane są 11 i 7 mm. Istnieje wiele innych rozmiarów. W takim przypadku wybór jednego lub drugiego zależy od dostępnego pistoletu. Ponadto naklejki mogą mieć różną długość: w zakresie od 4 do 20 cm.

Hotmelt dla broni, której charakterystyka może być różna, odpowiednia dla określonych materiałów. Jest reprezentowany przez wiele odcieni. Wszystkie rodzaje tej substancji różnią się właściwościami i składem składników. Najczęściej używana biała przezroczysta naklejka dzięki swojej wszechstronności. Można go znaleźć w każdym sklepie odpowiednich towarów. Nadaje się do pracy z dowolnym podłożem. Dlatego opcja ta jest optymalna w codziennym użytkowaniu i tworzeniu ręcznie wykonanych artykułów. Przezroczysta żółta mieszanka używana jest z tekturą, papierem i drewnem.

Do kategorii uniwersalnej są również opcje z dowolnymi odcieniami, z wyjątkiem czarnego. Rozbudowana kolorystyka pozwala wybrać klej topliwy do pistoletu, który odpowiada palecie części. Na przykład, podczas pracy z czerwonym wazonem, aby uzyskać niezauważalne stawy, musisz wziąć szkarłatny wkład. Nieprzezroczyste białe naklejki nadają się do klejenia białej podstawy i elementów stylizowanych na metal lub szkło. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na właściwości. Ale z reguły cień spełnia jedynie funkcje dekoracyjne, a masa klejąca jest uniwersalna. Topliwy na pistolet 11 mm "Zubr" kolor szary i czarny jest w stanie działać jako materiał izolacyjny i uszczelniacz. Jest optymalnie przystosowany do uszczelniania połączeń i izolacji.

Temperatura topnienia nie jest mniej ważna. W niektórych prętach jest 150 stopni. Inny jest wystarczający do działania niższej temperatury. Warto zauważyć, że w miejscach charakteryzujących się niewielkim nagrzewaniem należy wybrać mniej topliwy klej. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę charakterystykę pistoletu termicznego i materiałów użytych do pracy. Zastosuj hotmelt do pistoletu za pomocą różnych narzędzi:

 • Samoprzylepny wałek lub główka.
 • Specjalna maszyna lub aplikator.
 • Pedał nożny używany do wyposażenia profesjonalnych urządzeń.
 • Samoprzylepny pistolet domowy.

Największe rozpowszechnienie preparatów etylenu z octanem winylu. Umożliwiają pracę z różnymi podstawami, w tym z tkaninami, ceramiką, pewnym rodzajem metali, tworzyw sztucznych, drewna i papieru. Istnieje również termotopliwy poliofinol do pistoletu, którego stosowanie jest konieczne w przypadku przedmiotów narażonych na szeroki zakres temperatur. Formuła chemiczna zapewnia, że ​​kąpiel, dysza i cały system przyrządów są oczyszczone z kompozycji, która była wcześniej używana. Fundusze na tej podstawie są bardziej stabilne, przez co stają się szeroko rozpowszechnione w branży elektronicznej, opakowaniowej i motoryzacyjnej. Mogą być stosowane do metali lekkich, folii, skóry, drewna liściastego i innych materiałów charakteryzujących się obecnością syntetycznych i twardych żywic.

Klej, który należy do kategorii środków wrażliwych na nacisk, zapewnia utrzymanie kleistości. Zakres zastosowania jest szeroki. Obejmuje on ciężko ubrane samoloty. Znajduje zastosowanie w budownictwie, motoryzacji, a także w pracy z dużymi powierzchniami. Hotmelt do pistoletu (czarny lub dowolny inny kolor) ze średnią czułością nacisku zapewnia, że ​​lepka płaszczyzna pozostaje przez 5 minut. Jest to najlepsza opcja do łączenia elementów, które są niestabilne podczas ogrzewania i dużych powierzchni.

Istnieje wiele różnych cech. Przede wszystkim jednak należy zacząć od materiałów perspektywicznych. Może być polipropylenem z dodatkiem aluminium, spunbond, tworzywa sztucznego, laminowanej powierzchni, papieru i tektury z powłoką lakieru ultrafioletowego. Konieczne jest również uwzględnienie późniejszego wpływu na materiał. Na przykład, biorąc pod uwagę transport, kontakt z żywnością i wodą, reżim temperatury.

Aby uzyskać niezawodne połączenie, szczególną rolę odgrywają takie cechy, jak cień, czas zalewania, lepkość struktury. Szybkość podawania masy może być różna. Procedura składania wniosku jest podzielona na automatyczne i ręczne. Dla każdego rodzaju podłoża odpowiednia jest inna forma kompozycji: tabletki, podkładki, bloki, szpilki. Szybkość przygotowania masy i jej płynność zależy bezpośrednio od temperatury topnienia pręta. Zazwyczaj narzędzie jest przeznaczone do pracy z pewnym rodzajem kompozycji. Niektóre profesjonalne opcje mają funkcję zmiany temperatury.

Hotmelt dla pistoletu, którego zdjęcie przedstawiono powyżej, może mieć różną lepkość, w zależności od techniki dystrybucji. Kompozycje o gęstej strukturze nanosi się metodą krążkową lub wałkową, a dysza lub dysza jest odpowiednia dla materiału o niskiej lepkości. Wymagana jest zgodność z cyklem roboczym sprzętu i czasem wiązania. Ponadto, jeśli istnieje potrzeba wymiany podstawy do klejenia, należy się upewnić, że nie trzeba samemu wymieniać kleju. Pręty różnych producentów mogą mieć inny skład. Dlatego nie należy ich mieszać. W przeciwnym razie możliwa jest zmiana struktury i charakterystyki.

Hotmelt dla broni, której temperatura topnienia zależy od składu, należy do kategorii substancji o średnim stopniu zagrożenia. Ma niską toksyczność. Ale dostanie się oparów do dróg oddechowych może przyczynić się do krótkotrwałej depresji ośrodkowego układu nerwowego. Krótkotrwałe użytkowanie nie wymaga użycia narzędzi ochrony. Pożądane jest zapewnienie wentylacji pomieszczeń. Warto również zauważyć porażki, które mogą prowadzić do metodologii pracy. W szczególności są to oparzenia, które występują, gdy stopiona kompozycja uderza w skórę.

Według klientów klej topliwy Akfix ma grubą strukturę, która upraszcza użytkowanie. Niezawodnie wiąże powierzchnie, ale z czasem uzyskuje żółtawy odcień. Opinie o prętach Rexant są głównie pozytywne. Ich główną zaletą jest niewielki wydatek. Znacząco przyspieszają także proces pracy. Klej do pistoletu Zubr, jak zauważają użytkownicy, wyróżnia się wygodnym opakowaniem, niskim kosztem i jakością połączenia.

Pistolet do klejenia

Pistolet do klejenia jest szeroko stosowany w budownictwie i gospodarstwie domowym. Z jego pomocą można łatwo i skutecznie kleić różne obiekty razem. Wiele osób chciałoby zrozumieć charakterystykę tego urządzenia i dowiedzieć się, jaki rodzaj pistoletu samoprzylepnego wybrać?

Zasada działania pistoletu pod klejem

Zasada działania pistoletu jest następująca:

 1. Jest ładowany specjalnymi wkładami samoprzylepnymi. Urządzenie jest podłączone do sieci, a kartridże są podgrzewane do temperatury przekraczającej 100 ° C i topienia ich.
 2. Aby wycisnąć klej na powierzchni części, które muszą być sklejone, naciśnij spust pistoletu. Jednocześnie zużycie kleju jest bardzo ekonomiczne ze względu na to, że wytłaczanie jest wytwarzane w wymaganej ilości.

Zalety pistoletu pod klejem

Pistolet do klejenia ma wiele zalet, które obejmują:

 • szybkie chłodzenie. W ciągu 10 minut będziesz mógł używać przedmiotów, które zostały sklejone;
 • możliwość klejenia dowolnych przedmiotów.

Co mogę kleić za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco?

Do klejenia praktycznie dowolnych części można użyć pistoletu do klejenia. Nadaje się do przedmiotów składających się z następujących materiałów:

Wyjątki to beton, tynk, niektóre rodzaje tworzyw sztucznych i tekstylia.

Jaki jest klej w pistolecie do klejenia?

Pręty samoprzylepne mogą być zaprojektowane do klejenia różnego rodzaju materiałów lub mają uniwersalny cel.

Różnią się one różnymi parametrami:

Dzięki średnicy można wyróżnić dwa najpopularniejsze typy klejów: o rozmiarach 7 i 11 mm. Jeśli potrzebujesz przykleić niewielką ilość części, będziesz potrzebował kleju topliwego o średnicy 7 mm. W przypadku prac naprawczych należy użyć pręta o średnicy 11 mm.

Długość prętów wynosi na ogół od 4 do 20 cm.

W zależności od koloru, pręty kleju są:

 • białe przeźroczyste - są uniwersalne i nadają się do klejenia dowolnych przedmiotów;
 • kolor nieprzezroczysty - również odnoszą się do uniwersalnego, są wybierane do łączenia szczegółów określonego koloru;
 • biały nieprzezroczysty - przeznaczony do pracy ze szkłem lub metalem;
 • żółty przezroczysty - klej drewno, papier i karton;
 • czarny lub szary - są stosowane jako materiał uszczelniający i izolacyjny.

Należy zauważyć, że nie ma jednolitego zróżnicowania barwy, dlatego konieczne jest dokładne przestudiowanie instrukcji, w której wskazano przeznaczenie pręta klejowego.

Grzejniki topią się w określonej temperaturze, która może wynosić od 100 do 200 ° C.

Pistolety różnią się w zależności od ich konstrukcji i charakterystyki. Na przykład napotkano następujące modele urządzeń:

 1. Pistolety z młotkiem typu "karuzela", w których dostawa kleju odbywa się poprzez obrót spustu wokół jego osi. Następnie pręt wchodzi do metalowej komory, gdzie topi się. Ogrzewanie komory odbywa się za pomocą elementu grzejnego umieszczonego w jego dolnej części. Stopiony klej jest wyciskany z dyszy w wymaganej ilości.
 2. Pistolety z wyzwalaczem typu "suwak". W nich ruch spustu jest równoległy do ​​tułowia.
 3. Pistolety z możliwością podgrzewania kleju do różnych temperatur za pomocą specjalnego przełącznika. Umożliwi to jednoczesne użycie urządzenia jako pistoletu do gorącego i niskotemperaturowego kleju.
 4. Mini-gun, który ma cienką długą dyszę. Jest idealny dla dzieci, ponieważ ma mały rozmiar i wymaga minimalnego wysiłku, aby pchnąć.
 5. Pistolet z własnym wyłącznikiem zasilania. Zapewnia to dodatkową wygodę podczas pracy z nim.

W ten sposób można samemu wybrać pistolet do kleju o najbardziej odpowiednich właściwościach.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Dodaj komentarz

+ 47 = 50