Nazwa kategorii

Powojnik w fotografii krajobrazu

Powojnik w krajobrazie ogrodu: zdjęcia, porady, kombinacje

 • Każdy ogrodnik na miejscu o dowolnej wielkości prędzej czy później napotyka potrzebę dekorowania ścian domu, głuchych lub zbyt przejrzystych ogrodzeń, nieatrakcyjnych budynków w sąsiedztwie, stodoły itp.

  W tym przypadku najczęściej wykorzystywane są rośliny do ogrodnictwa pionowego - roczne i wieloletnie pnącza.

  Dobrze jest tworzyć spektakularne piony kwiatowe Powojnik - jest bezpretensjonalny, dobrze znosi niskie temperatury, doskonale dostosowuje się do wielu rodzajów gleby, dekoracyjne do późnej jesieni. Główną zaletą jest szybki wzrost pędów, długie kwitnienie, duża liczba różnych kolorów i wielkości kwiatów.

  Oprócz miejsca na kreatywność i dać sobie kwiaty w formie „stokrotki” z kontrastującym Midway, małych chmur pachnące „gwiazd”, opadające delikatne „dzwony” lub double „pomponami”.

  Według form życia Clematis są podzielone na bylinach zielnych, pół-krzewach, krzewach i pnączach. Korzystając z tych funkcji, możesz rozwiązać wiele zadań związanych z dekoracyjnym zagospodarowaniem terenu.

  Formy pół krzewiaste - przy zdrewniałej dolnej części pędów - często dekorują niskie łuki nad ścieżkami, a w tym przypadku można sadzić różne rośliny po przeciwnych stronach, aby uzyskać efekt kontrastu, który ożywia daczę.

  Ożywiać niewymiarowych Clematis malovyrazitelnoe po kwitnieniu krzewów bzu, chubushnika, dzikiej róży, rysuje obszar wejścia do serwisu, pokrycia ścian budynków ogrodzie - prysznic, WC, wanna do poziomu dachu. Ważne jest, aby sadzić w pobliżu murów, aby chronić roślinę i strefę korzeni przed kapaniem z dachu wody - przyczynia się do rozwoju chorób grzybiczych, namaczania i utraty dekoracyjności. A także nie bądź zbyt leniwy, aby skrócić pędy o trzecią po kwitnieniu, aby stymulować rozwój nowych pąków.

  Wspaniała para będzie powojnikiem dla pojedynczego kwitnienia róże pnące - podniosą pałeczkę po rozkwitnięciu płatków róży lub stworzą imponujący obraz w grze w kombinacje kolorów podczas szczytowego kwitnienia.

  Wysokie oceny Clematis jest stosowany, gdy konieczne jest stworzenie „zielonego korytarza”, „ożywić” i sprawiają, że suche drzewo kwiat i zamieni się w zieloną słupków kwiatowych wsparcia kraty są na miejscu, uvit zielony altanką lub ganek na wysokiej podmurówce.

  Często chcą ukryć przed ciekawskimi sąsiadami daczy i zbudować przy ognisku chroniony przed wścibskimi oczami - w tym przypadku, pędy są umieszczone na ogrodzeniu oczkach poziomo w równej odległości od siebie wzdłuż całej wysokości ogrodzenia (wystarczy się 2-3 pędy), pionowe pędy wzrosła z pąkami w kątach liści szybko stworzyć delikatny zielony ekran pokrywa miejsce spoczynku na stronie. W tym przypadku żadne dodatkowe podwiązki poza zabezpieczaniem główne pędy, nie trzeba - liści łodygi sami obejmie udzielonego wsparcia.

  Dokonując ekrany Clematis, pergolach, kratach, wysokie mury oporowe pędy wentylator na większej powierzchni powłoki, które można ozdobić, ważne jest, aby nie zapominać, że najlepsze rośliny rozwijają się w południowej, południowo-wschodniej i południowo-zachodniej części placu, położony w miejscu silne wiatry mylące i łamiąc gałązki i kwiaty.

  Znakomita powojnik do tworzenia "rodzynek" w ogrodzie - łatwo splatana przez dowolną sfabrykowaną ramę - czy to serce lub żagle statku, orka na trawniku, możliwe są fantazje właściciela witryny.

  Ogród kwiatowy również skorzysta z tej wspaniałej plastikowej rośliny. Najczęstszym sposobem jest zainstalowanie obelisku, wsparcie od wędki, małej kratki lub rusztu. W tym przypadku wygraj jako otaczające rośliny - kwiaty na tle zieleni wyglądają bardziej wyraziście, a roślina sama - korzenie clematis nie lubią przegrzania gleba przez promienie słoneczne.

  Trawiaste formy Clematis - z umieraniem na zimę część nadziemna również jest w stanie udekorować teren - dobry na alpejskie wzgórza, sadzenie róż pnących wymagających schronienia.

  Jednak powojnik - roślina nie tylko do ogrodu. We współczesnej hodowli wiele odmian o zróżnicowanej formie i kolorze kwiatu jest wydalanych, czuje się doskonale w pojemnikach.

  Odmiany Gustomahrovye z kwiatów kwitnących na pędach poprzedniego roku często cierpią w okresie zimowym, w tym przypadku zawartość pojemnika będzie idealny sposób i okazją dla ogrodników, aby cieszyć się ich wspaniałym kwiaty i właściciel balkonie cieszyć się cień słoneczny.

  Ważne jest, aby wielkość pojemnika odpowiadała dużemu systemowi powojników, o przybliżonej wielkości 50-50-50 cm. Możesz przyjmować mniej szerokie, ale większe pojemności. Konieczne jest wypełnienie bardzo pożywną luźną ziemią i dbanie o dobrą warstwę drenażową.

  Rośliny mogą kwitnąć w mniejszych doniczkach, ale przy pełnej asymilacji przestrzeni doniczkowej pojawią się oznaki ucisku i konieczne będzie przeszczepienie. Hodowla w małych doniczkach jest możliwa w przypadku nabycia małej sadzonki, w celu uniknięcia pyłu glebowego i śmierci rośliny. Dobrym rezultatem jest wprowadzenie do pojemnika granulowanych nawozów na długi okres działania.

  Przy starannym użyciu i zgodności z warunkami wymaganymi dla instalacji powojniki w projektowaniu krajobrazu daje fanom kwiatów nieograniczone możliwości dekorowania i przekształcania witryny i balkonu.

  Autorem artykułu jest Anna K., projektantka krajobrazu

  01/08/2017 | 10:13 dn

  powiedział we wszystkich szczegółach, dziękuję

  Ciekawe imię w pieprzu - Pinokio) ...

  Aby oświetlić stronę domu na wsi ...

  Dziękuję bardzo. Ale wiem, ile wiem ...

  W ogrodzie rosną 2 powojniki: ...

  dobry marketing - aby zaoferować bagno ...

  • Najlepsze odmiany lawendy do uprawy

  Lavandula (Lavandula) jest przedstawicielem rodziny polany, w naturze występuje ponad 30 gatunków

  LUNAR CALENDAR ogrodnik ogrodnik 2018. Rośliny alfabetycznie

  Clematis - przydatne pomysły na dekorowanie obszaru podmiejskiego

  Na miejscu zawsze istnieje potrzeba zagospodarowania pionowych struktur. Najpopularniejszymi roślinami do takiego pionowego ogrodnictwa są powojniki (clematis).

  Wspaniałe kwiaty wyglądają bardzo efektownie i pozwalają planować różne kompozycje w projektowaniu krajobrazu. Powojniki w projektowaniu krajobrazu są wykorzystywane w różnych udanych opcjach krajobrazu. Ponad 300 gatunków roślin pozwala na zmianę koloru i lianopodobnej struktury łodygi. Istnieją powojniki z różnym okresem kwitnienia, dzięki czemu można z powodzeniem łączyć je w celu dekoracji witryny przez całe lato. Odmiany różnią się wielkością kwiatów i okresu kwitnienia. Kwiaty o małych kwiatach wcześniej, na początku maja. Kwiaty o dużych kwiatach kwitną pod koniec lipca, ale pozostają świeże aż do przymrozków.

  Rośliny należą do rodziny lian ogrodowych. Nawet początkujący projektanci krajobrazu pracują z powojnikami, dzięki swojej zdolności do natychmiastowej dywersyfikacji koloru kraju. Głównie w projektowaniu krajobrazu własność łodygi clematis służy do zakotwiczenia na każdej powierzchni znajdującej się w pobliżu. Dlatego łatwo jest ukryć wszelkie podpory za pomocą wieloletniej liana krzak. Należą do nich wszelkiego rodzaju łuki, bramy, balustrady.

  W języku greckim "terminal9raquo; oznacza winorośl. Roślina wije się wokół podparcia i zachowuje swój kształt niezależnie od warunków pogodowych.

  Ale nie jest to jedyny cel powojników w projektowaniu krajobrazu witryn. Z tym samym sukcesem są one wspaniale udekorowane alpejskimi zjeżdżalniami lub kreatywnymi kompozycjami, które wykorzystują pełzający dywan z luksusowych winorośli. W arsenale projektantów ponad 2000 odmian roślin, dzięki którym można rozwijać swoją kreatywność. Powojnik daje dużo pędów obficie usłanych pięknymi kwiatami. Jednocześnie na jednej roślinie może kwitnąć do 500 kwiatów. Ta peleryna kwitnienia przybierze formę, którą planujesz.

  Aby wybrać do projektowania krajobrazu, kwitnący "waterfall9raquo; możesz na dowolny gust. Niektórzy wolą używać powojników o jednym tonu i formie. Unikalnym rozwiązaniem jest jednoczesne połączenie kilku typów. Zwłaszcza, gdy kwitną o różnych porach i cieszą oko, aż do jesieni. Zdjęcia opcji, jak korzystać z powojników w projektowaniu krajobrazu, ułatwią wybór rozwiązania.

  Powojniki występują w czterech głównych typach form:

  Odmiany zielne są idealne do kompozycji alpejskich wzgórz lub klombów. Zostały one pozostawione bez wsparcia, a powojnik wikliny zastępuje pokrycia gruntowe w krajobraz, ale z bardziej bujną roślinnością.

  Pół-krzewy sadzi się na torach wręgowych lub niskim łuku. Osobliwością tej formy powojników jest kłucie dolnej części pnia, dlatego roślina nie może wznieść się na większą wysokość.

  Wysoka forma zręcznie ukryje przedmioty trudne do usunięcia - filary, drzewa. Będą one służyć jako wsparcie dla powojników, a jednocześnie będą ukryte pod jego wspaniałymi kolorami.

  W niektórych projektach projektowania krajobrazu roślina jest umieszczona w pobliżu kręgu pnia, tak aby łodygi obracały się wokół pnia drzewa. Zielona korona z impregnacjami kwitnącej girlandy będzie wyglądała imponująco na słonecznej polanie.

  Clematis w projektowaniu krajobrazu doskonale służą jako projekt miejsc, na których rośnie bzu, pieska. Ozdabiają krzewów po ich kwitnieniu.

  Najbardziej harmonijną kombinację powojnika zademonstrowano z plisowanymi różami. W takiej kompozycji możesz stworzyć cały ogród. Idealnym duetem w projektowaniu krajobrazu są winorośle o żółtych lub jasnoróżowych odmianach.

  Podobnie jak wiele innych roślin, powojniki są uprawiane w doniczkach i pojemnikach. Jest to bardzo wygodne w miejscach o słabej glebie lub, ogólnie, przy jej braku. Garnek musi być wyposażony w drenaż i nie zapomnieć o podlaniu winorośli.

  Aby utworzyć zabezpieczenie, zrobi to dowolne wsparcie lub ramka własnoręcznie wykonana. Jeśli pozwolisz winorośli na siatkę, możesz umieścić takie żywopłoty w dogodnym miejscu. Nie próbuj całkowicie siatkować sieci. Z daleka kwiaty będą unosić się w powietrzu.

  Spraw, aby powojnik pięknie kwitł przez długi czas, niektóre sztuczki pomogą.

  Aby upewnić się, że powierzchnia żywopłotu lub girlanda jest jednolita, pędy powinny być regularnie cięte i formowane z prowadnicą. Ich rolę mogą pełnić nie tylko podpory czy ogrodzenie, ale także drut, siatka. Drut jest wygodnie zawieszony na dowolnej ścianie w odpowiednim kierunku, aby pomóc powidłom w splataniu niezbędnej przestrzeni.

  Małe formy architektoniczne i inne pomysły z powojnikami

  Ta metoda stworzy atrakcyjny akcent w projektowaniu krajobrazu witryny. Jako solista uważa się, że powojnik jest wiodący. Instalacja nie wymaga specjalnych warunków ani dużej przestrzeni. Piękno można łatwo stworzyć na latarni lub na klatce. Te małe rodzynki ożywią ogród.

  Najprostszym rozwiązaniem jest użycie powojnika jako rośliny ampel w otwartym terenie. kompozycja kwiatowa z przepływającym girlandy luksusowe kwiatostany ozdobić nie tylko ogród drzewa, ale taras otworu okiennego.

  Dodatkowo, odpowiednio ustawione podparcie, możesz wraz z dekoracją zapewnić chłód w upalny dzień. Wieczorem kwiaty powojnika roznoszą niesamowity, delikatny zapach.

  Aby zaprojektować drzwi wejściowe, powojniki w projektowaniu krajobrazu, nie ma równych sobie. Kolor można dopasować do dowolnego stylu budynku. Dzięki winorośli będzie można podkreślić swój gust i urok gości od pierwszej minuty. Ważną zaletą powojników na strefie wejścia jest ich długi okres kwitnienia. Dlatego piękno będzie towarzyszyć wam przez cały sezon letni do zimnej pogody.

  Odmiany liana ogrodowego wielka różnorodność. Spróbujmy podkreślić niektóre z nich. Wszystkie są przycięte pod koniec sezonu.

  Rozszczepiona forma powojnika. Ma delikatny aromat, na zewnątrz kwiat przypomina fioletową noc (matiol).

  Doskonała opcja dla zarośli. Liana z dużymi podwójnymi kwiatami osiąga 10-metrową wysokość.

  Może mieć proste lub półpełne kwiaty, ale niekoniecznie duże. Kolor płatków jest niebiesko-różowawy. Nie rośnie bez wsparcia.

  Świetna opcja dla fajnych regionów. Bardzo odporny na niskie temperatury, nie traci efektu dekoracyjnego w sezonie.

  Hybrydowa odmiana odporna na zimę. Nadaje się do uprawy na balkonach lub tarasach w regionach o niskiej temperaturze. Długość rośnie do 2 metrów, kwiat jest duży do 15 cm średnicy.

  Znajdź dla początkujących. Bardzo łatwy w uprawie. Obfity i długi kwiat doskonale toleruje zmiany temperatury, odporny na choroby i szkodniki.

  Kolejna zaleta Łomonosowa dla miłośników trwałości.

  Dlatego spróbuj wybrać powojniki w krajobrazie witryny bardziej stabilnym miejscu. Roślina wykazuje pełną ozdobność przez trzeci rok po posadzeniu. System korzeniowy winorośli ogrodowych nie wymaga dużego obszaru, jest zwarty. Ale łodygi rosną i potrzebują kilku metrów kwadratowych do ich umieszczenia. Należy to również wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca dla powojników w projektowaniu krajobrazu.

  Lomonozy rosną dobrze na południowym, południowo-zachodnim, południowo-wschodnim krańcu obszaru. Posadź rośliny od siebie w odległości nie mniejszej niż 1-1,5 metra. Wspornik dla pnącza jest lepszy do wyboru z małą średnicą - siatką, drutem, sznurkiem. W tym przypadku liście powojnika są skręcone wokół niego, a tym samym przymocowane do podparcia. Na dużej średnicy podpory jest to niemożliwe ze względu na krótki ogonek liści.

  Zaletą pięknych powojników w projektowaniu krajobrazu jest także brak potrzeby stosowania produktów chemicznych. Odporność na choroby pozwala rosnąć roślinom bez tych technik. W każdym razie, sadząc clematis na swojej stronie, nie będziesz rozczarowany. Długotrwała współpraca z pięknymi winoroślami zapewni Ci wiele radości.

  zadaj pytanie rolnikowi

  17.01.2018

  Alena Bertram Pomidory w szklarni wykonane z poliwęglanu: Hello! Preparaty humusowe są humatami.

  01/16/2018

  Sergey Top dressing pomidorów w cieplarni z poliwęglanu: Hello! O tym, co konkretnie mówi się w humate.

  01/16/2018

  Yuri Minitractor Centaur: T-15, T-18, T-224: Kupiłem traktor silnikowy w grudniu 2016 r. Pojechałem do Homel.

  01.10.2018

  Elena Kalugina Cucumber Farmer f1: "Farmer" w naszym ogrodzie 10 lat w otwartym polu, kupiony.

  01/08/2018

  Alena Bertram Kurczak ze szklarni z poliwęglanu: Witaj. W przypadku kur nawet ciepło nie jest tak szkodliwe jak.

 • Powojnik w projektowaniu krajobrazu: zdjęcia, typy, pomysły

  Dacza i ogrodnicy świadomie kochają tę piękną roślinę i chcą ją mieć na działce ogrodowej. Clematis są bardzo często stosowane w projektowaniu krajobrazu, zdjęcia pokazują, że im się podoba, i mają na celu zapewnienie komfortu i kolorów altanki, żywopłoty, ogrodzenia, dekoracji ścian budynków, lub stworzyć oryginalny, kolorowy ekran przed wzrokiem ciekawskich.

  Rodzaje powojników dla obszaru podmiejskiego

  Różnorodność powojników kolorystycznych uderza w wyobraźnię. Kwiaty są duże i małe, proste, frotte, pół marmuru.

  Zakład podzielony jest na kilka rodzajów:

  • powojniki - krzewy;
  • clematis - semishrubs;
  • powojniki - liana.

  Wyróżnij roślinę i czas kwitnienia: wcześnie, średnio, późno. Biorąc pod uwagę to wszystko, a ogrodnicy są amatorami, a profesjonalni projektanci krajobrazu umiejętnie łączą różne typy i rodzaje powojników, tworząc najdziwaczniejsze i nieoczekiwane kompozycje kwiatowe.

  Co godne uwagi, dwie rośliny posadzone obok siebie w kolorach o różnych odcieniach, będą wyglądały różne okresy kwitnienia. Wplecione w skórę stworzą zaskakująco piękny żywopłot.

  Po słonecznej stronie pola możliwe jest zbudowanie wysokim krata, wzdłuż niej w odległości 60 - 70 centymetrów do zakładu clematis trzy - cztery odcienie, ostatecznie okazuje wspaniały ekran, za którą można ukryć i z palącym słońcem, a od wścibskich oczu. Takie ekrany sprawią, że ogród zostanie podzielony na kilka stref.

  Jak ozdobić krajobraz powojnikiem

  Dzięki łatwości i szybkości winorośli można splatać dowolną konstrukcję ramową, na przykład piramidę, wieżyczkę, cylinder. Możesz pozwolić roślinie ozdobić się suchym drzewem lub pobliskim krzewem.

  Korzystanie z własności Clematis mocno przylegają do każdej powierzchni, jest racjonalne sadzić wzdłuż pustej ściany, który wkrótce zamienił się w pięknym dywanie otoczonym zielenią i jasnym lub delikatny kwiat.

  Sadzenie pojedynczy, bardzo energiczne roślin w ganku, dając mu możliwość wspiąć się na szczyt słupa, latem będą mogli podziwiać piękne kaskady zieleni i kwiatów.

  Lianowie Clematis mogą doskonale rozprzestrzeniać się po ziemi, są one całkiem dopuszczalne do ozdabiania małych stoków lub stoków, pozwalając na dowolne umieszczanie biczów.

  Nisko rosnące odmiany tego pięknego kwiatu nadają się do projektowania alpejskich wzgórz. Na kamienistym tle będą wyglądać bardzo korzystnie. Na zdjęciu powojniki w projektowaniu krajobrazu doskonale łączą się ze strukturami.

  Clematis uwielbiają słońce i otwartą przestrzeń, a ich podstawa preferowana jest przez cień.

  Funkcja ta może być używana w idei projektu: wokół podstawy młode rośliny można sadzić Rue, lawenda, nagietki lub innych niskich krzewów. Taka osobliwa kompozycja ogrodowa pomoże korzeniom osiąść i ozdobić ogród.

  Ta wieloletnia roślina - "homebody", nie lubi zmieniać się z miejsca na miejsce. Wybierając miejsce do sadzenia, ważne jest, aby wziąć pod uwagę niektóre funkcje:

  • Z biegiem czasu powojniki będą silnie rosły, należy z wyprzedzeniem dbać o zapewnienie wystarczającej ilości miejsca na jego wzrost i rozwój.
  • Konieczne jest zapewnienie systemu odwadniającego, ponieważ ze stagnacji wody korzenie rośliny gniją, a liście odpadną.
  • Należy zauważyć, jak sąsiednie rośliny wpłyną na powojniki.

  Aby wysokie pnie otwarte były w całej okazałości, podpory dla nich powinny być dość wysokie.

  Dodaj komentarz

  67 − = 59