Nazwa kategorii

Klej KMTS

Klej KMTS

Klej CMC jest produktem przemysłu chemicznego i wynikiem obróbki pulpy drzewnej. Skrót CMC jest tłumaczony jako karboksymetyloceluloza. Po prostu włóż, przyklej

CMC jest klejem wykonanym na bazie celulozy bawełnianej wysokiej jakości i przeznaczonym do klejenia wszelkiego rodzaju tapet na podłożu papierowym. Sól sodowa karboksymetylocelulozy, na podstawie której wytwarzany jest klej CMC, jest produktem przyjaznym dla środowiska o doskonałych wskaźnikach rozpuszczalności.

Klej CMC jest uniwersalny i jest przeznaczony do klejenia zmywalnych i wilgotnych tapet na podłożach papierowych, winylowych, tkaninowych i włókninowych na betonie, gipsie, kamieniu, drewnie i innych powierzchniach niemetalicznych.

Klej CMC jest białym lub kremowym sproszkowanym materiałem o drobnoziarnistej lub włóknistej strukturze. Te ostatnie służą do klejenia tylko grubej tapety. Główna różnica między klejami do tapet i cięższymi polega na stężeniu karboksymetylocelulozy: im wyższa, tym lepsza jest lepkość takiego kleju.

Główne parametry techniczne kleju CMC

Zawartość suchej masy nie jest mniejsza niż 57%;

Zawartość substancji czynnej w całkowitej objętości suchej masy nie jest mniejsza niż 69%;

Zawartość chlorku sodu w całkowitej objętości suchej masy wynosi 20%;

Masa frakcji wilgoci nie więcej niż 12%;

Czas pęcznienia do uzyskania jednorodnej konsystencji - nie więcej niż 2 godziny;

Żywotność 4% roztworu przez co najmniej 7 dni.

Aby zapobiec rozpadowi się pasty, do jej składu dodaje się glin glinowo-potasowy lub kwas karbolowy, a jako środek owadobójczy stosuje się środek antyseptyczny i środek konserwujący boraksu. Klej CMC ma właściwości przeciwgrzybiczne (zapobiega powstawaniu grzybów pleśniowych na łączonych powierzchniach) i sprzyja niszczeniu domowych owadów w pomieszczeniach. Klej CMC jest ognioodporny i nietoksyczny. Czasami stosuje się go jako dodatek do zapraw, kredy i wypełniaczy cementowych, aby zwiększyć ich wytrzymałość, a nawet wykorzystać do produkcji cegieł silikatowych.

Klej CMC jest jednym z najbardziej popularnych i poszukiwanych produktów do budowy i naprawy. Również w tym przypadku ważne jest to, że jest to stosunkowo niski koszt, z ważnymi i sprawdzonymi w czasie zaletami.

Właściwości i zalety kleju CMC

Klej CMC ma doskonałe właściwości klejące;

Nie pozostawia plam na zewnętrznej stronie tapety;

Nie ma zapachu;

Jest produktem przyjaznym dla środowiska;

Nie pozwala na tworzenie się grzyba;

Łatwe do przygotowania do użycia;

Dobrze miesza się z innymi składnikami (skrobia, mydło, żelatyna) bez zmiany ich koloru;

Ma wysokie wskaźniki produkcji i zwrotu.

Zastosowania kleju CMC

Przemysł naftowy i gazowy - stosowany jako koloid ochronny - stabilizator wysoko mineralizowanych zawiesin glinki, reguluje właściwości płuczek wiertniczych;

Przemysł włókienniczy - do wymiarowania nici osnowowych;

Górnictwo i przemysł wydobywczy i chemiczny - wzbogacanie flotacyjne rud miedzi i niklu oraz rudy sylwinitu;

Produkcja odlewnicza - stosowana jako rdzeń wiążący;

Przemysł budowlany - jako materiał przylepny, do produkcji kompozycji farb, kitów klejowych;

Przemysł papierniczy - jako podłoże przylepne do tapet, przy przygotowywaniu powłok na papierze, jako dodatek do masy papierniczej w celu zwiększenia wytrzymałości papieru.

CMC do tapet - testowany na czas klej

Przez wiele lat jednym z najczęstszych materiałów do dekoracji pokoju są tapety. A najbardziej popularnym sposobem ich instalacji pozostaje klej CMC. Nie tylko trwale i trwale mocuje materiał na powierzchni ściany, ale także różni się jedną ważną cechą: jest on hoduje w wodzie w niemal dowolnej temperaturze, co nie jest typowe dla innych podobnych kompozycji. Warto zauważyć, że grudki, skrzepy i osady nie powstają w cieczy klejącej. Jest to z góry określone ze względu na jego techniczne, operacyjne cechy i strukturę chemiczną.

Nazwa kleju pochodzi od jego składu chemicznego. Podstawą jest substancja o nazwie karboksymetyloceluloza. Ze względu na prostotę wymowy i skrót nazwy, producenci stworzyli skrót pierwszych liter każdego z trzech składowych słów - CMC. Zewnętrznie klej jest białym proszkiem, którego cząsteczki są małymi granulkami.

Ostatnio popularność zyskał klej do tapet CMC o pomocniczych właściwościach antyseptycznych. Ta właściwość jest wyposażona w specjalne dodatki. Teraz warstwa kleju aktywnie zapobiega pojawianiu się i wzrostowi grzybów pleśni.

Nadszedł więc czas, aby bardziej szczegółowo przyjrzeć się cechom technicznym klejącej kompozycji CMC:

 • ilość suchej masy w strukturze wynosi od 57%;
 • Całkowita sucha substancja zawiera nie mniej niż 69% aktywnego pierwiastka;
 • zawartość chlorku sodu w suchej masie wynosi 21%;
 • wilgotność produktu - 12%;
 • okres znacznego pęcznienia cząstek w celu uzyskania jednorodnej mieszaniny - nie więcej niż dwie godziny;
 • robocze właściwości gotowego roztworu są utrzymywane przez 7 dni.

Ważne jest, aby kompozycja kleju do tapet CMC zawierała specjalne dodatki, które nadają jej właściwości owadobójcze, a także zapobiegają jej rozpadowi. Niemniej jednak, klej jest absolutnie nieszkodliwy dla naszego zdrowia, ponieważ jego składniki nie są toksyczne.

Często dodaje się ją do mieszanki do układania płytek, jak również do szpachlówek cementowych i kredowych, co znacznie zwiększa ich przyczepność i wytrzymałość.

Kolor produktu jest ważną cechą, należy zwrócić na niego uwagę przy wyborze towaru w sklepie. Proszek adhezyjny, produkowany zgodnie z normami GOST, jest czysty biały. Produkt ten charakteryzuje się doskonałą jakością, w połączeniu z wodą tworzy jednorodną mieszaninę bez osadu i grudek.

Żółty odcień jest niedozwolony. Zazwyczaj mówi, że klej jest wytwarzany w sposób rzemieślniczy przez pozbawionych skrupułów producentów. Taki produkt i jakość są odpowiednie. Z reguły nie spełniają one standardów kleju, więc wynik może być bardzo rozczarowujący. Na przykład na tapecie papierowej po wyschnięciu pojawią się nieprzyjemne żółte plamy, z których nie można się już pozbyć, a będziesz musiał powtórzyć całą pracę przy tapetowaniu.

Rada! Pomimo dużego wyboru tego kleju w sklepach ze sprzętem, należy dokładnie zapoznać się z produktem przed zakupem. Zwróć szczególną uwagę na jego kolor.

Jeśli przyjmiesz opis kleju CMC pod względem jego przeznaczenia, podzielony jest on na trzy główne grupy:

 • do instalacji lekkich cienkich tapet;
 • dla tapety o średniej wadze;
 • do grubej ciężkiej tapety.

Gęstość i lepkość mieszaniny, a co za tym idzie zdolność mocnego mocowania ciężkich tkanin, zależy bezpośrednio od ilości zawartej w proszku substancji podstawowej - karboksymetylocelulozy. Jeśli jest dużo, to rozwiązanie jest bardziej lepkie, a nawet ciężka tapeta winylowa będzie niezawodnie przechowywana na ścianie.

Zalety i główni producenci CMC

Oprócz wspomnianych zalet (uniwersalność, najwyższa prostota w rozcieńczaniu proszków, niezawodność, ochrona przed zarazkami i pleśnią), klej do tapet CMC ma następujące zalety:

 • nie ma widocznych plam i plam na powierzchni tapety;
 • odstraszający zapach całkowicie nieobecny;
 • Klej jest bardzo łatwy w przygotowaniu i użyciu;
 • produkt z powodzeniem łączy się z innymi związkami chemicznymi.

Rynek materiałów budowlanych jest szeroko reprezentowany tego rodzaju produktów, zarówno produkcji krajowej i zagranicznej. Rosyjski klej CMC ma charakterystyczne cechy, takie jak przystępna cena i satysfakcjonująca charakterystyka. W tym samym czasie zwykle pęcznieje w ciągu 2 godzin, co jest dopuszczalne z punktu widzenia standardu GOST.

Koszt produkcji zagranicznej jest znacznie wyższy. Wraz z tym roztwór przygotowuje się szybciej, po 15 minutach po rozcieńczeniu może być już użyty do tapetowania.

Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych producentów w Rosji klejów do tapet CMC jest LLC "TC" Vympel "", pracujących w regionie Moskwy. Wszystkie produkty są dostarczane z niezbędnymi certyfikatami.

Cechy aplikacji klejowej CMC

Zastanów się, co powinieneś wiedzieć o przygotowaniu kleistej mieszaniny. Zostało już potwierdzone przez doświadczenie, że w tej procedurze nie ma nic trudnego, a każdy jest w stanie wykonać wszystkie działania własnymi rękami.

 1. Przede wszystkim należy przygotować emaliowany pojemnik: wiadro, umywalkę lub coś w tym stylu. Weź zapakowany klej i znajdź opakowanie do gotowania.
 2. Każde opakowanie zawiera specjalne informacje na temat ilości suchego kleju i wody, które należy pobrać, aby odpowiednio przygotować roztwór kleju. Zwykle podczas pracy z cienką tapetą na 500 g proszku pobiera się 8 litrów wody. W celu przyklejenia gęstych tkanin do tej samej ilości suchego kleju należy zabrać 7 litrów wody.
 3. Woda powinna mieć temperaturę pokojową.
 4. Przyjrzawszy się stosunkowi zawartemu w instrukcji, zaczynamy powoli wlewać klej w proszku do wody, ciągle intensywnie mieszając płyn.
 5. Pozostaw roztwór w spokoju na czas określony w instrukcji i poczekaj, aż będzie gotowy.

Rada! Informacja o zużyciu gotowego kleju jest wskazana przez producenta w odpowiedniej notatce na opakowaniu.

Zasadniczo opakowania o wadze 500 gramów wystarczają do sklejenia powierzchni około 50 metrów kwadratowych.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, konieczne jest wybranie rodzaju kleju CMC o takich parametrach technicznych, które optymalnie pasują do rodzaju tapety, którą planujesz wkleić.

Oprócz wykonywania napraw w mieszkaniu, ta kompozycja nadaje się do wykańczania biur, pomieszczeń przemysłowych, a także do celów produkcyjnych:

 • Odlewnia;
 • budowa, produkcja materiałów wykończeniowych i budowlanych;
 • przemysł chemiczny;
 • przemysł wydobywczy.

Popularność kleju do tapet CMC z roku na rok nie spada, znając cechy pracy z nim, jesteś wstępnie zabezpieczony przed ewentualnymi błędami i niedociągnięciami podczas wykonywania napraw w mieszkaniu.

Przegląd kleju do tapet CMC

Zdecydowałeś się rozpocząć remont domu, zmienić tapetę, ale z odmiany i dużego asortymentu klejów w supermarkecie podbiegasz? Pamiętaj, która kompozycja została zastosowana do tapety, którą teraz wieszasz w pokojach 5 lub 10 lat temu. W wielu będzie to dobrze znane КМЦ.

Niestandardowe opakowanie kompozycji, 1kg

Czy uważasz, że zniknął z rynku materiałów budowlanych, zmiażdżył producentów konkurentów droższych i wysokiej jakości importowanych towarów? Nic podobnego. Idź do najbliższego dużego supermarketu i spytaj o klej CMC. Sprzedawcy pokażą Ci to w szerokim zakresie. Wybierz.

Klej CMC jest wytwarzany na bazie substancji karboksymetylocelulozy, o czym świadczy GOST. Ta kompozycja jest dobrze znana naszym rodzicom, nie raz naklejona tapeta w różnych pomieszczeniach. Można go rozpuścić w wodzie o dowolnej temperaturze (zimnej, gorącej). On nie bierze grudek i nie zobaczysz osadu.

Na rynku dostępna jest szeroka gama klejów CMC. Istnieją nowe, ulepszone mieszaniny.

Spójrz na proszek, jeśli jest biały, to jest dokładnie ten klej CMC i twoja tapeta zostanie bezpiecznie przyklejona do ściany. Jeśli zauważysz, że żółty kolor kleju jest złym znakiem, nie kupuj go. Jest to albo fałszywy lub podobny klej o niskiej jakości, który wycieka przez jasną tapetę i pozostawia na niej żółte plamy.

Tak wygląda jakość kleju.

Ponadto może stać się grudkami w wodzie i rozpuszczać się w cieczy przez długi czas. Ta pasta do tapet tej marki ma GOST i nie ma takich wad. Taka kompozycja jest świetna do klejenia ścian za pomocą naszej tapety. Zaimportowany może zmienić cień, co jest nieprzyjemne.

Ten klej do tapet doskonale uchwyci. Przeczytaj jej skład. Wrzuć proszek do wody i dokładnie wymieszaj. Używaj kleju dopiero po 3 godzinach, nie wcześniej. Wydatki są umiarkowane i stosunkowo tanie. Pakiet jest w granicach stu rubli, co najmniej 50 rubli.

W przypadku zakupu paczki o wadze 0,5 kg można ją przykleić do powierzchni 50 m². Ten klej weźmie każdą tapetę. Jeśli zakupiłeś cienkie płótna, to 0,5 litra wymaga 8 litrów wody. Jeśli jest gęsty, potrzebna jest grubsza konsystencja. Weź 0,5 l wody i weź 7 litrów wody.

Czasami kompozycja jest pakowana w pudełka

Rozcieńczyć ten klej do tapet w ciepłej wodzie, a powinien pęcznieć. Zajmuje to co najmniej 3, a maksymalnie 8 godzin, co jest napisane na opakowaniu. W przypadku nowszych klejów tej marki wystarczy 2 godziny.

Jeśli myślisz rozsądnie, najlepiej go wymieszać i zostawić, by puchł od wieczora do rana. A rano, odpocząć, przystąpić do wklejania pokoju.

Ta kompozycja do tapety idealnie klei płótno do ściany. Nie można ich łatwo usunąć podczas następnej naprawy jako tapety dołączonej do innych kompozycji.

Karboksymetyloceluloza - stąd redukcja CMC, którą wymyślili producenci materiału. Proszek jest biały, ma małe granulki, jak stwierdza GOST. Jeśli w pakiecie, który rozważasz, jest żółty - może mówić o produkcji rękodzieła, fałszywym kleju do tapet. Jeśli podejmiesz ryzyko i cały pokój okleyite, to nie bądź zaskoczony przez żółte plamy, które pojawiły się w miejscach. Co powinienem zrobić? Przy pierwszej okazji usunąć i wkleić nowe, zmieniając skład kleju.

Pakowane za pomocą pasty do tapet

Kupując klej do tapet, przeczytaj uważnie, producenci opisują wszystkie dane na opakowaniu.

Kompozycja jest dostępna w trzech wersjach:

 1. Przeznaczony do wklejania różnych tapet.
 2. Średnia gęstość.
 3. Do grubych, ciężkich, na przykład, powłok korkowych.

W zależności od ilości karboksymetylocelulozy w proszku i lepkości określa się, a zatem zdolność kleju do chwytania tapety za ścianą.

Wymagana jest większa gęstość kompozycji, aby idealnie utrzymać płótno z winylu lub grubszą linkrustę. W ciągu ostatnich pięciu lat na rynku istnieje CMC o właściwościach antyseptycznych. Do kompozycji wrzucono specjalne dodatki. Teraz pod płótnem nie dostanie się grzyb i nie będzie pleśni.

Jakie są techniczne cechy tego kleju?

 • Zawiera co najmniej 57% substancji w postaci suchej.
 • 21% w sproszkowanym chlorku sodu.
 • 69% to substancja czynna, biorąc pod uwagę objętość substancji w postaci suchej.
 • Dopuszczalna wilgotność wynosi 12%.
 • W nowych preparatach proszek będzie pęczniał przez 2 godziny.
 • Przez tydzień 4% nadaje się do użytku. Oznacza to, że najlepiej jest przyklejać ściany tapetą, gdy mieszanina jest świeża. W kompozycji są dodatki, które zapobiegają gniciu pasty i mają właściwości owadobójcze. Skład jest całkowicie bezpieczny (GOST) dla ludzkiego zdrowia.

Jeśli chcesz zrobić kit, możesz dodać ten proszek do kredy z cementem. Ta kompozycja nadaje się również do wklejania kuchni lub łazienki, toalety z płytkami.

Kompozycja wykonana w Bułgarii

Biorąc pod uwagę GOST, staje się jasne, dlaczego ten produkt w szerokim zakresie jest tak popularny na rynku krajowym. Jest szeroko stosowany przez organizacje budowlane, prywatni przedsiębiorcy kupują drobne naprawy. Koszt kleju jest niski, co tylko zwiększa popularność stałych i potencjalnych nabywców. Producenci są zainteresowani szybkim i dużym obrotem produktami, ponieważ utrzymują niskie koszty towarów, z których nabywcy są zadowoleni.

GOST pokazuje, że cechy techniczne towarów są normalne i nie będzie problemów z ich używaniem. Ta pasta do tapet ma doskonałą kompozycję z niezbędnymi antyseptycznymi dodatkami. Nie trujesz się toksycznymi oparami, nie przypadkowo przyklejasz palca do ściany, wszystko jest w porządku.

Oto kompozycja, jedna z klasycznych, już od dawna.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

© 2014-2018 Oboiman - opinia ekspercka w branży tapetowania. Kopiowanie materiałów jest zabronione przez właściciela praw autorskich. Jeśli to nie przeszkadza, to podczas kopiowania materiałów wymagany jest aktywny bezpośredni link do źródła. Mapa strony

Dodaj komentarz

6 + 2 =