Nazwa kategorii

Książki dla projektantów

Contents

20 najlepszych książek o aranżacji wnętrz

Jesteśmy już przyzwyczajeni do poszukiwania informacji w sieci World Wide Web. Jednak zgodzisz się, że drukowane publikacje są nadal przyjemne w czytaniu. Niewykrywalne wrażenia dotykowe, dźwięk toczących się stron, zapach świeżej poligrafii - żadna książka w wersji elektronicznej nie może się z nią równać. Poza tym drukowane wydanie można czytać wszędzie i wszędzie.

Ale że informacje w książkach były wyczerpujące, one (książki) powinny być treściami jakościowymi. W przeciwnym razie ich zakup to pieniądze na wiatr.

Dlatego w tym artykule rozważymy najlepsze książki na temat aranżacji wnętrz. Zacznij od podstaw.

1. Projektowanie wnętrz. Jak otworzyć firmę - N. Mitin

Książki dla projektantów wnętrz powinny być dostępne dla początkujących. I oni są. Zawód projektanta jest opisany bez upiększania.

Wszystkie niuanse związane z wyszukiwaniem klientów do prezentacji ukończonego projektu opisano w książce. Plus są przypadki z praktyki autora i jej współpracowników. Opisano mity o specjalności projektanta.

Ale, o dziwo, pragnienie zostania nimi nie znika. Ta książka wraz z naszym artykułem o tym, jak zostać projektantem wnętrz, odpowie na wszystkie Twoje pytania.

2. Marketing dla projektantów wnętrz: 57 sposobów na przyciągnięcie klientów - N. Mitin

Kolejna przydatna książka tego samego autora. Jeśli po przeczytaniu pierwszego nie chcesz zostać projektantem, ta książka jest obowiązkowa do czytania.

Być może nie będzie możliwe natychmiastowe wdrożenie wszystkich zawartych w nim zaleceń, ale warto.

Dla tych, którzy chcą nie tylko uzyskać zawód projektanta, ale także szybko wypracować klientelę. Praktyczne porady, ich szczegółowy opis pozwoli przekształcić go w rzeczywistość.

3. Podręcznik projektanta wnętrz - Jenny Gibbs

To jest drukowany przewodnik dla projektantów. Jak znaleźć klienta, zrobić dla niego projekt, zaprezentować go - jest to często interesujące dla początkujących projektantów. Książka odpowie na wszystkie te pytania.

Ta książka nazywa się wprowadzeniem do zawodu, ponieważ nie ma konkretnych projektów projektowych. Ten materiał sprawi, że wyobraźnia zadziała.

Książka proponuje narysować szkice na Kulmanie. Ale wszystkie pomysły można przenieść do jednego z programów do projektowania wnętrz.

4. Projektowanie pomieszczeń. Style wnętrz według przykładów - V. Makarova

W praktyce rzadko styka się wnętrza stylistycznie czyste, ale eklektyzm jest bardziej powszechny. Poznaj style, charakterystyczne dla nich cechy, zasady projektowania różnych powierzchni, dobór tkanin i innych przedmiotów ...

Takie książki o aranżacji wnętrz będą przydatne dla wszystkich - początkujących, asów, nauczycieli. Jest to z listy literatury obowiązkowej dla projektanta.

5. Projekt małego mieszkania. Zasady zwiększania przestrzeni - V. Akhremko

Każdy projektant powie, że łatwiej pracować z przestronnymi domami, pomimo ich solidnej powierzchni. Często jednak masz do czynienia z małymi mieszkaniami.

Jak nie zawodzić przed trudnościami, aby ograniczyć przestrzeń, aby pokój był wygodny dla wszystkich żyjących w nim. To właśnie Varvara Akhremko ma na stronach publikacji.

Po opanowaniu tej książki o aranżacji wnętrz, nawet początkujący specjalista może zyskać popularność i dokonać znaczącego postępu w swoim zawodzie.

6. Style wnętrz w projektowaniu standardowych apartamentów - V. Akhremko

Ta książka jest również dostosowana do naszych realiów. Analizuje podstawy projektowania standardowych mieszkań, rozwiązań kolorystycznych, zasad dotyczących stref. Istnieją gotowe projekty inspiracji, opisano 9 wewnętrznych kierunków.

Możesz wybrać jedną z dwóch książek tego autora i dalej rozwijać pomysły samodzielnie.

7. Przepisy na wesołe wnętrze - A. Muravina

Książka jest niezwykła, ponieważ została napisana przez praktykującego projektanta z 17-letnim doświadczeniem, osobą, która znajduje się w TOP-10 najmodniejszych dekoratorów w Rosji.

Doradztwo Anny Muraviny, jej refleksje, przykłady, pomysły będą interesujące dla doświadczonych i początkujących projektantów wnętrz. Osobliwością publikacji jest format A4 (zgodzisz się, to nietypowe dla książki).

Ale główną atrakcją jest to, że książka będzie przydatna dla tych, którzy opracowują projekt publicznych lokali. Powiedz mi, czy istnieje wiele takich publikacji?

8. Kolor. Encyklopedia - A. Starmer

Wszelkie planowanie, naprawy, dekoracje zostaną utracone i przestaną mieć sens, jeśli pokój jest nieprawidłowo wybrany schemat kolorów. Ale jeszcze ważniejsza jest kombinacja kolorów i odcieni.

To jest dokładnie to, czego autor czytający chce uczyć. Artykuł o psychologii koloru we wnętrzu i książce uzupełniają się nawzajem.

Ponad 200 schematów kolorystycznych, paleta odcieni, zdjęcia więcej niż tekst - oto najważniejsza część książki. Myślisz, że ona nie potrzebuje ciebie jako projektanta? Mylisz się. Jest niezbędny w budowaniu hipermarketów przy wyborze materiałów i komunikacji z klientem.

Wizualnie przedstawione zostaną zalety i wady różnych kompozycji kolorystycznych.

9. Kolor we wnętrzu standardowych apartamentów - V. Akhremko

Kolejna książka rosyjskiego autora, tym razem o kombinacji kolorów we wnętrzu.

Znajdzie się przydatny nawet profesjonalista z doświadczeniem zawodowym. Uważamy kombinacje odcieni na przykładzie poszczególnych wnętrz. Taka wizualizacja pomoże znaleźć projektantów wspólnym językiem z klientami, którzy nie mają myślenia przestrzennego.

10. Budowa i projektowanie - P. Neufert, L. Neff

Ta książka będzie bardziej przydatna nie dla początkujących projektantów wnętrz, ilu już ćwiczy. Można go pobrać elektronicznie na wiele zasobów torrent. W formacie pdf lub fb2. Ale musisz to mieć w wersji drukowanej.

Przynajmniej ze względu na słownik, który pomoże przetłumaczyć tajemnicze pojęcia dla klienta na bardziej zrozumiały język. I takie słowa i wyrażenia w książce powyżej 300! A także podstawy i porady dotyczące projektowania różnych wnętrz: kuchni, łazienek, korytarzy, salonów, poddaszy i takich konkretnych pomieszczeń, jak spiżarnie, szafy, piwnice.

11. Seria książek o projekcie Jozsefa Koso

Która z książek Jozsefa Koso jest najlepsza, trudna do powiedzenia. Każdy wybiera to, co go interesuje w danej chwili. Jego książki do samodzielnego studiowania aranżacji wnętrz obejmują projekt wiejskiego domu, apartament miejski oraz wybór stylu, materiału, umiejscowienia klatki schodowej oraz zasad wyboru źródeł światła i wiele więcej.

Edycje są wąsko skoncentrowane. Ale są one interesujące - uwaga skupia się na konkretnym temacie.

12. Środowisko życia osób niepełnosprawnych - H. Yu Kalmet

Niezwykłe, ale z powodu tej bardzo wartościowej książki. Prawdziwy profesjonalny projektant powinien myśleć o wszystkich drobiazgach podczas pracy. Na ostrych zakrętach w pokoju dziecięcym rozety w łazienkach, ergonomia w kuchni itp. Ale jak trudno jest stworzyć wnętrze dla osób niepełnosprawnych.

Książka opisuje nie tylko trudności, z jakimi borykają się niepełnosprawni na co dzień na ulicach iw budynkach publicznych. Duży nacisk kładzie się na adaptację mieszkania, domu dla życia w takich ludziach.

Autorzy tej publikacji sami byli inwalidami, dlatego zalecenia w niej zawarte oparte są na praktycznych doświadczeniach.

13. Projektowanie wnętrz. 6000 lat historii - John Pyle

Projektant musi znać historię wnętrza. Każdy styl, nawet nowoczesny, ma odbitki czegoś, co kiedykolwiek istniało. Aby przeniknąć do całego, wielowymiarowego wystroju wnętrza, przywoływana jest ta wyjątkowa edycja.

Książka jest wycieczką do wszystkich 6 tysiącleci historii, od jaskiń do nowoczesnych wnętrz.

Tekstowi towarzyszą ilustracje, z których połowa jest kolorowa. Pisanie tej książki to kolosalna praca. Mimo dużej ilości informacji łatwo ją dostrzec, tekst napisany jest w zrozumiałej sylabie. Przeczytaj, nie będziesz żałować.

14. Projektowanie wnętrz - F. Chin, C. Binzhelli

Książka o aranżacji wnętrz o wszystkim. Na ponad 300 stronach znajdują się wyczerpujące informacje na temat rodzajów i zastosowań różnych materiałów wykończeniowych, aranżacji wnętrz i dekoracji, zasad oświetlenia, doboru i rozmieszczenia mebli i wielu innych.

To prawdziwy przewodnik po projektowaniu, uzupełniony o słownik projektanta. Dlatego książka jest interesująca podwójnie.

Książka jest drukowana na papierze offsetowym. A jeśli teraz waży więcej niż 0,7 kg, to ile by to było ciężkie, publikowane na papierze o wyższej jakości. Nie należy mylić koloru stron - jest szary. Pomimo tego zewnętrznego braku prezentacji, publikacja zasługuje na zaszczytne miejsce w bibliotece profesjonalnego projektanta.

15. Tkaniny w projektowaniu wnętrz. Encyklopedia - Adrienne Chinn

Dekoracji wnętrz nie można sobie wyobrazić bez tekstyliów. Czy to pledy, dywany czy zasłony w oknach. Nawet nowoczesne wnętrze nie obywa się bez tkanin. Ale jak wybrać tkaniny, aby pasowały do ​​wybranego stylu, a jednocześnie uczynić pokój przytulnym?

Tajemnice używania tkanin we wnętrzu i ujawnia autora tej książki. Podano zasady barwienia oraz połączenie tekstury materiału z innymi powierzchniami w pomieszczeniu. Oczywiście nie wszystkie tkaniny można kupić od razu w sklepach.

Ale ta encyklopedia może być punktem wyjścia dla projektantów wnętrz. A interpretacja otrzymanych informacji jest sprawą prywatną dla wszystkich.

Jedna z najlepszych publikacji, opowiadająca o stylach mebli od 17 do 20 wieku.

Dowiesz się, jak odróżnić arcydzieło od fałszywego, możesz łatwo "wejść do 9raquo; ten lub ten mebel w różnych wnętrzach. Opisom towarzyszą zdjęcia i diagramy.

Dan nie tylko sprawdził style mebli, ale także zebrał tabele, aby porównać cechy konkretnego kierunku w meblarstwie. Informacje są uzupełniane nazwami słynnych nazwisk "mebli", stolarzy, nazw firm meblarskich.

17. Szkicowanie ulic. Jak korzystać ze szkiców ręcznie w profesjonalnym projekcie - Richards J.

Jesteśmy w stanie korzystać z programów do aranżacji wnętrz lub zasobów internetowych, globalnego wyszukiwania w Internecie. Ale nie zawsze są dostępne. Z projektantem spotyka się z takim klientem, na środku ulicy, w kawiarni, na przystanku. Musisz być zainteresowany potencjalnym klientem. I nie tyle werbalnie, ile wizualnie.

Taki szybki szkic pomysłu na kawałku papieru nazywa się szkicem. Dopiero wtedy staje się projektem projektowym wnętrza. Dzięki tej książce możesz nauczyć się sztuki szkicowania ulic. Wtedy zawsze będziesz w pełni uzbrojony.

W końcu nikt nie wie, w jakim miejscu i o której godzinie można stawić czoła dochodowemu zamówieniu.

18. Złote zasady projektowania. Styl Kelly Hoppen

Książka przyda się zarówno projektantom domowym, jak i zawodowym. Znana w Europie projektantka Kelly Hoppen rzuca nowe spojrzenie na sztukę przekształcania wnętrza.

I pokazuje, w jaki sposób za pomocą tekstur, oświetlenia, światła i przedmiotów dekoracyjnych można radykalnie zmienić sytuację w pomieszczeniu.

19. Ekologiczny dom. Style inspirowane naturą - J. Wilson

Życie w zgodzie z naturą, wtórne wykorzystanie materiałów, zachowanie zasobów - stało się już modne. Istnieje wiele informacji na ten temat w Internecie, ale wszystko jest rozproszone.

Książka zawiera materiały z wielu źródeł, konsultacje ekologów, naukowców i właścicieli ekologicznych mieszkań - wykorzystanie zasobów energetycznych, wybór naturalnych materiałów i ich wykorzystanie, lokalizacja domu itp.

Taka książka powinna również znajdować się w bibliotece profesjonalnego projektanta, aby być gotowym do prowadzenia rozmowy z klientem takiego projektu.

W ekscytującej, łatwej formie książka opowiada o obiektach do dekoracji wnętrz, jako arcydzieł sztuki, rozwijających się przez 5 wieków.

Każdy styl odpowiada osobnemu rozdziałowi. Wszystkie są ułożone zgodnie z chronologią od renesansu do epoki kosmicznej. Godne uwagi jest to, że charakterystyczne cechy tego lub tego stylu można rozpoznać natychmiast - we wstępie. Istnieje również glosariusz do łatwego wyszukiwania.

Książka jest kolorowa i godna do zakupu. Ciekawe, że została ona wydana niemal natychmiast po publikacji Elementy stylu. Encyklopedia szczegółów architektonicznych ", która mówi o zewnętrznej stronie budynków.

To nie jest pełna lista literatury, która zasługuje na twoją uwagę. Dlatego na koniec przedstawiamy listę 20 interesujących i przydatnych książek.

Może masz własną listę? Czy masz już ulubione książki, ulubionych autorów? Powiedz nam o tym w komentarzach.

Top 10 postów na blogu

25 najlepszych programów dla projektanta wnętrz

20 najlepszych książek o aranżacji wnętrz

20 filmów wartych obejrzenia przed udekorowaniem domu

Drewniana ściana w sypialni: 11 przykładów, które sprawią, że będziesz się cieszyć

Jak zostać projektantem wnętrz

Szafy w małych rozmiarach: 31 zdjęć

Projekt sypialni z łóżeczkiem

25 opcji projektowania ścian z telewizorem w salonie

Jak podzielić strefę na strefę z partycją

Domy w stylu wiktoriańskim

Najnowsze komentarze

 • Софья к записи Jak zostać projektantem wnętrz: od czego zacząć i co wziąć?
 • Ivan do rekordu Przeznaczenie pomieszczenia z przegrodą - pomysły i sposoby
 • Petr Vasilievich nagrywa Projekt szafki nocnej: 50 pomysłów na projekt, które zwiększą Twoją produktywność
 • Maria do płyty Jak zostać projektantem wnętrz: od czego zacząć i co zabrać?
 • Natalia Ivanovna nagrywa dekorację ścienną z telewizorem w salonie: 25 zdjęć

© Design mania, Nowość w świecie projektowania i architektury

Ponowne drukowanie materiałów witryny tylko w przypadku istnienia hiperłącza.

Sey-Hai

Nowoczesna internetowa edycja o kreatywności

Biblia dla projektanta: TOP 30 książek, które każdy powinien przeczytać

Stworzyliśmy listę najlepszych książek o designie, idealnych do czytania podczas spędzania czasu na plaży.

Szukasz dobrej literatury do czytania na wakacjach? Tutaj znajdziesz krótkie podsumowanie kilku książek, które są najlepszymi przewodnikami projektowymi wydanymi w tym roku, od typografii po ilustracje i logo. Nie ma znaczenia, czy szukasz czegoś łatwiejszego do odczytania, czy wolisz literaturę z uprzedzeniem nauczania. Tutaj znajdziesz niewyczerpaną liczbę źródeł, które zasilają twoje twórcze myślenie i powodują chęć szybkiego powrotu do pracy po dobrze spędzonych wakacjach.

01. Hegarty o kreatywności: bez reguł!

Najbardziej popularny specjalista ds. Reklamy, John Hegarty, poświęca wiele uwagi kreatywności i bada sposoby, w jakie możemy podnieść jej poziom i ustanowić wymianę kreatywnych pomysłów na najwyższym poziomie. Poprzez wykorzystanie pięćdziesięciu różnych tematów, w których kreatywne podejście jest najważniejsze, począwszy od mniej głębokich obiektów, takich jak "ja", pieniądze i technologie, a kończąc na bardziej złożonych problemach współczesnego społeczeństwa, na przykład "jak okazywać złość ludziom, którzy są specjalistami w jakimkolwiek obszarze? ", podnosi kwestię kreatywności w randze najważniejszej w codziennym życiu. Doskonały wybór dla tych, którzy szukają ciekawej literatury, pobudzają do myślenia.

02. Powód do rysowania: Tomi Kane tworzy szkic całego świata

Tommy Kane, człowiek, który dużo podróżuje po świecie, artysta, dyrektor kreatywny, zyskał światową popularność dzięki talentowi do reklamy i zdjęć rysowanych podczas podróży. W tym pierwszym zbiorze książek autor przywiązuje wielką wagę do licznych podróży, styl ich opisywania jest hołdem dla komików takich jak R. Cramb i James Jin. Nie pozbawiony dowcipu, zilustrowana historia podróży może poruszyć cały świat.

03. Projekt 365: codzienne zadanie projektanta

To, stworzone na podstawie pierwszego bloga, zbiór zadań i projektów zrealizowanych w ciągu roku przez projektanta Briana Hobsona i opublikowane na jego osobistym blogu. Teraz są one gromadzone w jednej książce i można się dowiedzieć, co zainspirowało projektanta do wykonywania zadań, jak przebiega proces i jaką nową wiedzę uzyskano. Być może ta książka posłuży jako bodziec do wykonania tego zadania.

04. Poradnik grafisty do pracy z klientami

Zarządzanie relacjami między klientami nigdy nie było łatwym zadaniem, niezależnie od liczby lat spędzonych w firmie. Poprzez serię wywiadów twarzą w twarz z czołowych projektantów, takich jak Milton Glaser, Epril Greiman Mike Hodges Weymouth i Drew, Helen Shapiro przedstawił szereg wskazówek, jak budować relacje z klientami. Ta książka to doskonały sposób na uzbrojenie się w kilka wskazówek, jak uszczęśliwić klienta.

05. Treści graficzne: prawdziwe historie od wiodących kreatywnych ludzi

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, co dzieje się w umyśle ludzi twórczych zawodów zawarte w liście z najlepszych w branży na całym świecie? Brian Singler, projektant i artysta z San Francisco, prowadzi zespół projektantów, inżynierów i filmowców na Facebooku i jego dość zabawne i oryginalne Książka jest podzielona na dziwne i często szalonej doświadczeń tych, którzy obraca się w tej dziedzinie. Że szalona środa strona lomorazdelochnoy ty z wypchanego kota z pokoju obok ... tak, ta historia wywołała sporo szumu.

06. Projektant mówi: cytaty, dowcipy, słowa mądrości

Oto kolejna książka, którą można umieścić na liście dla tych, którzy szukają porady, którzy znają cały zakres "od wewnątrz", czyli ludzi, którzy zajmują wysokie pozycje.

Książka Sarah Baker jest zbiorem cytatów z najbardziej znanych i utalentowanych projektantów na świecie, przedstawionych w formie dyskusji, która ma rzekomo odbyć się na przyjęciu przed końcem świata. Jest to zabawna i pouczająca książka, w której łatwo jest zanurkować i nauczyć się czegoś dla siebie.

07. Czego nie nauczyłeś się w szkole projektowania: co naprawdę musisz wiedzieć, aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie

Szczerze mówiąc, szkoła projektowania jest doskonałą bazą dla Twojej kariery, ale nie nauczysz się wszystkiego, co musisz wiedzieć i stosować w prawdziwym życiu. W tej książce odnoszący sukcesy ludzie z tej dziedziny udzielają porad, jak wykonać pierwsze wyjątkowe zadanie, aby zaimponować nowemu pracodawcy. Książka jest obowiązkowa do czytania absolwentów z wykształceniem projektanta, który dąży do osiągnięcia sukcesu.

08. Nadzwyczajne: przekształcenie przedmiotów codziennego użytku w sztukę

Przekształcanie artykułów gospodarstwa domowego w dzieło sztuki dalekie jest od nowego pomysłu, dlatego Andy Warhol zyskał popularność właśnie z tego powodu. Ale ta kolosalna książka, opublikowana przez wydawnictwo Index Books, bada to z nowoczesnego punktu widzenia. Prezentując pracę inspirujących osobistości twórczych, ta książka pozwala inaczej spojrzeć na otaczające nas przedmioty i znaleźć magię w codziennym życiu.

09. Elementarne budowanie marki

W jaki sposób projekt jest używany do tworzenia i promowania marki i jej funkcji? Ten wspaniały nowa kolekcja od Mons, Joseph M. i Patricia Martinez Mingeta skupia się na najbardziej inspirujących dzieł budować markę, niezależnie od tego, czy jest to związane z oryginalnego pomysłu lub jako zakończonego projektu, a także dokładniej analizuje czynniki przyczyniające się do dizaynerkoe myślenie twórczych artystów. Ta książka jest dobrym wyborem dla tych, którzy zajmują się projektowaniem dla rynków konsumenckich.

10. Lincografia: uwzględnianie procesu projektowania od wewnątrz (myślenie projektowe, teoria projektowania)

Kreatywność: czy możesz określić, co kryje się za tym procesem? Nowa książka Gabrielli Goldsmith bada wyobraźnię jako podstawę projektowania i powody, dla których projektanci tak uważają, a nie inaczej. Korzystając z 13 przykładów wzorniczych pokazanych w praktyce i wniosków analitycznych zaczerpniętych z psychologii poznawczej, Goldsmith próbuje zrozumieć logikę, która determinuje proces twórczy i powód, dla którego pewne kroki prowadzą do jednego lub drugiego wniosku. Nie jest to najłatwiejsza książka, którą można łatwo odczytać, ale znajduje się na liście obowiązkowych odczytów dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć myślenie projektowe.

11. Szczęśliwe szczęście dzięki Keithowi Morossowi

W tej książce, która jest nie tyle to krok po kroku, jak krótką biografią, rysownik i scenograf Kate Moross dostarcza cennych informacji, wnikając w istotę jak możemy przetrwać ten krętą świata designu, począwszy od autopromocji do współpracy z ludźmi i ostry, znany problem, w którym można pracować za darmo.

Do 21 lat Moross zdążyła już otworzyć studio nagrań, stworzyła kolekcję dla Topshop i zdobyła doświadczenie zawodowe, współpracując z tak głośnymi markami jak Nike i Google.

12. Utwórz czcionkę pod kierunkiem Alexa Foxa

Czy kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się więcej o projektantach, których tematem pracy jest czcionka typograficzna?

W tej książce Fox prowadzi nas za kulisami prawdziwych projektów, aby przeprowadzić wywiady z różnymi grafikami i ujawnić zasłonę nad zasadą ich wyjątkowej pracy. Jako grafik, Fox stworzył serię typograficznych ilustracji do Sony Music i festiwalu muzycznego Outlook Festival, i oferuje kilka skutecznych wskazówek dotyczących tworzenia czcionek szeryfowych, ciętych i odręcznych.

Antologa dyrektora londyńskiego muzeum projektowania Dejana Sudzika podaje w kolejności alfabetycznej listę słów związanych z kulturą współczesną, zaczynając od słowa "Autentyczność".

Używa osobistego doświadczenia - edukację architektoniczną, doświadczenie opiekuna wielu muzeach na całym świecie, jak również uczestniczyć w tworzeniu Blueprint Magazine - formułowanie wypowiedzi na temat prawdy i fikcji w kulturze popularnej, jak i dlaczego Warhol uwierzyć to fałszywe według zasad funkcjonalistycznych .

Drukarnia 24 to ostatnia doroczna edycja międzynarodowej organizacji typograficznej Type Directors Club, która prowadzi jedne z najlepszych na świecie drukarni podczas corocznych konkursów. Ta książka przedstawia najlepsze i najbardziej imponujące dzieła roku 2012. Ponad 2300 projektantów przesłało swoje prace do recenzji, a książka jest wyrazem uznania dla innowacji w rozwoju czcionek w różnych formatach, w tym książek, czasopism, logo firmy, znaków towarowych i plakatów.

Jeśli interesuje Cię projekt plakatów, ta książka jest dla Ciebie.

15. Plakatomania: Nowy projekt plakatów z Christian Campos

W książce „Plakatomanii: Projektowanie nowych plakatów”, autor Cristian Campos stanowi przegląd współczesnych technik projektowania plakatów i wybrać jedne z najlepszych w świecie ilustratorów i twórców, drukarek do wykazania różnych stylach, takich jak minimalizm, retro, futuryzmu, jak również bardziej tradycyjne techniki plakatów projektu .

Ktoś może Ci powiedzieć, że stworzenie udanej kariery ilustratora-freelancera jest ciężką pracą, a jeśli podążysz za radą, by być w zasięgu wzroku, a także być częścią pewnej siły roboczej, to ta informacja nie jest dla ciebie.

16. Jak zostać ilustratorem powie Darell Riss

Druga edycja „Jak zostać ilustratorem”, napisany przez ilustratora i Agenta Darrell Riesza, stanowi bezcenne informacje na temat wszystkiego od stworzenia portfela i do negocjowania umowy, jak również udzielanie porad, w jaki sposób, aby upewnić się, że nie stać się przedmiotem nadużyć , jeśli zrobisz coś samemu.

17. Odkrywca nowoczesnych logo

Defki Wilhelm (1887-1950), znany jako „ojciec nowoczesnego logo”, założona w 1915 roku, pierwsza nowoczesna agencja reklamowa w Niemczech, opracował ponad 10.000 logo, które w tym czasie był innowację jednocześnie fundament dla przyszłego rozwoju.

Nowa monografia i pierwsza drukowana książka na defki, odkrywca nowoczesne logo, pokazuje swoją pracę jako artysta komercyjny, architekta, wykonawcy i projektanta plakatów książek, a także zawiera szereg jeszcze niepublikowanych ilustracjami wraz z czternastoma informacyjnych esejów analizujących jego pracę.

18. Projekt graficzny dla sfery mody

Simon Pastorek i Jay Hess to kreatywne osobowości pracujące w dziedzinie mody i projektowania w londyńskim studio kreatywności "byBOTH". W dziedzinie projektowania graficznego dla przemysłu mody, są one promień światła, tworząc najlepszą pracę od stworzenia wizerunku handlu, a skończywszy na tworzeniu zaproszeń na pokaz mody, który idealnie wtapia jako pragnienie klienta i osobistej wizji projektanta.

Ponieważ liczba nowych czcionek stale rośnie, ogromną trudnością jest nadążanie za najnowszymi osiągnięciami.

Książka "Nowe rodzaje czcionek: lokalizacja i podejścia" to przegląd najbardziej unikalnych i oryginalnych wydarzeń w ostatnim czasie, a także zawiera wywiady z różnymi redaktorami technicznymi, aby zrozumieć ich sposób myślenia i czynniki wpływające na ich pracę. Ogólnie rzecz biorąc, ta książka stanowi ekscytujące wprowadzenie do esencji twórczego świata tworzenia czcionek.

20. Opracowywanie doświadczeń wydawniczych za pomocą projektowania

Ta książka bada, są coraz bardziej narażone na zmiany i używamy, środki do odbierania informacji od tradycyjnych książek do telefonów komórkowych i tabletów, a także wpływu, jaki te zmiany do projektantów, wydawców, a nawet cyfrowego-strategii.

Poprzez zapewnienie unikalne wprowadzenie do istoty ciągle zmieniającym się świecie spraw wydawniczych i kilka przykładów najbardziej kreatywnych redakcyjnych, książki „narabatyvaya wydawniczej doświadczenia z projektu: czcionkę do druku, Internetu i mobile” - wspaniałej książki do nauki tych, którzy świadczą usługi w zakresie publikacji projektowych, jak i tych, którzy ich potrzebują.

21. Rodzaje czcionek: ukończona praca

Adrian Frutiger jest jednym z najbardziej utalentowanych i znanych niemieckich redaktorów technicznych, który opracował ponad 50 różnych typów czcionek i setki logo.

Książka "Rodzaje czcionek: praca zakończona", oparta na wywiadach i rozmowach z samym Adrianem Frutigerem, jest absolutnie genialnym dziełem i ma być używana jako źródło inspiracji dla przyszłej generacji twórców fontów.

22. Projektowanie z wykorzystaniem doświadczenia użytkownika

Czy bierzesz pod uwagę doświadczenie użytkowników w pracy projektowej? Ta nowa książka podkreśla ważną rolę technologii rozwoju użytkownika, dzięki której możesz stworzyć pożądany projekt, który w pełni odbije się na użytkownikach korzystających z owoców Twojej pracy.

Autorzy rozważają zastosowanie ogólnego planu działania, sztucznych obrazów i opracowania prototypów do opracowywania pomysłów i pomogą w pełni wykorzystać najnowsze narzędzia i techniki tworzenia projektów w trybie interaktywnym, który spodoba się użytkownikom.

Dzięki opisom praktycznych projektów, które dają możliwość rozpoczęcia własnych, a także wspaniałych przykładów najbardziej innowacyjnych studiów, książka ta jest niezbędnym wprowadzeniem do projektowania UX.

23. Ilustracja: zgodnie z instrukcjami

W książce „projekt: Instrukcja montażu”, autor Alan Mayle traktuje całego projektu, od pomysłu do zakończenia jego realizacji, za pomocą licznych przykładów ilustrujących i doradza, aby rozważyć wszystkie szczegóły podczas procesu, który wcześniej nie odwracał uwagę, a mianowicie sposób, w jaki obraz przekazuje informacje, komunikat i wykorzystanie wiarygodnych informacji lub obrazów, a także służy jako przypomnienie o pierwszorzędnym znaczeniu dla klientów i użytkowników zaangażowanych w proces.

24. Reklama kreatywna: wstęp

To świetna książka dla tych, którzy zajmują się twórczą pracą na rzecz znaków towarowych. A tytuł "Reklama kreatywna: wpis" wyraźnie pokazuje, że książka analizuje działania reklamowe, rozwój i promocję marek reklamowych, a także niektóre z najlepszych przykładów kreatywnej reklamy.

Książka służy także jako praktyczny przewodnik po udanym prowadzeniu działalności gospodarczej w tej dziedzinie, a także jako źródło porad, jak reprezentować portfolio, nawiązywać kontakty, współpracować z innymi i rozwijać swoje umiejętności jako osoba.

Dr Barbara Browney, pracująca na Uniwersytecie Hertfordshire, specjalizuje się w dwóch głównych obszarach badań: drukowaniu i konsumpcji.

W swojej ostatniej książce analizuje namacalne właściwości liter typograficznych, traktując je jako obiekty poza konturami objętości.

Brownie podejmuje próbę ukazania charakteru każdej litery i zachęca nas, jako czytelników, do postrzegania ich jako czegoś wyjątkowego i indywidualnego, a nie jako prostych symboli na stronach książki.

26. Podstawy drukarni są zawsze pod ręką

Jeśli dopiero zaczynasz opanowywać podstawy zbioru typograficznego, zrób kopię tego małego podręcznika. Oferując proste i szybkie wprowadzenie do świata drukarni, niniejsza książka zawiera krótki przegląd historii drukarni, a także jej kluczowe zasady i metody.

Główną cechą tej książki jest pełne zapoznanie się z najbardziej użytecznymi i ważnymi typami czcionek. Dzięki tak przyjaznej dla użytkownika instrukcji każdy ma możliwość osiągnięcia doskonałości w podstawowych podejściach do układania wydrukowanych stron, a także do tworzenia stron, które są miłe dla oka i łatwe do odczytania przez czytelników.

27. Przygody w maszynie o wysokim druku

Ze względu na to, że popularność zaawansowanej technologii nie przestaje rosnąć, amerykański Brandon Mays porównuje jedne z najlepszych próbek używanych w USA. Przeprowadza także wywiady z artystami i typografami, którzy wciąż używają zaawansowanego technicznie druku i utrzymują tę tradycję na powierzchni.

Nadaje się zarówno dla projektantów i amatorów typograficznego przypadku, książka „Przygody w maszynie drukarskiej typografii” zawiera projekty awangardowym wystrojem, od dziwacznych reklamach politycznych i arkuszy drukowanych wierszy z jednej strony, a kończąc pełen humoru wiadomości jednorazowego rodzaju materiału w w stylu retro.

28. Zasady drukowania: Przewodnik dla projektantów przy drukowaniu

Czwarta edycja tej książki o drukarni zawiera wiele praktycznych porad na temat wszystkiego, od "jak opracować rodzaj czcionki i wykończenie", jak korzystać z programu do projektowania Adobe Creative Suite.

Książka "Zasady drukowania: przewodnik dla projektantów przy druku", będąca jedną z najstarszych i najbardziej znanych książek z tego zakresu, ale uzupełniona nowymi danymi w 2014 r., Powinna wypełnić wiersze biblioteki i wielokrotnie tam wracać.

To wypełnione przykładami książka o prostym tytule demonstruje wspaniałe techniki sztuki projektowania czcionek używane w 200 biurach projektowych i studiach na różnych poziomach, a mianowicie w reklamie, logotypach, kinetycznej typografii i modzie.

Książka, objętość 500 stron, jest podzielony na sekcje, obejmujących szeroki zakres kategorii, takich jak: reklama i promocja, broszur i katalogów, logotypów, znaków towarowych, wizerunek Handlu „modzie ulicznej”, projektowania wnętrz, plakaty, projektowania książek, wizytówki , zaproszenia, materiały piśmienne.

30. Infografika: wizualizacja danych

Infografika staje się coraz bardziej powszechna w dziedzinie marketingu, ale nie często widzi się, że projektant artystyczny wnosi swój wkład w ten sposób prezentacji informacji. Ta książka demonstruje właśnie takie przykłady, a także służy jako zachęta i jest doradcą projektantów, w jaki sposób stworzyć własne unikalne wizualne wyświetlanie wiadomości głosowej.

Pozdrowienia, mam na imię Vladimir. Jestem współzałożycielem internetowej wersji Say-Hi i agencji cyfrowej Dizz Agency.

Kupuj reklamy

Oglądane przeze mnie

 • 7 rysowników akwareli dla początkujących - 593,231 wyświetleń
 • Kaligrafia dla początkujących. Jaka jest technika sztucznej kaligrafii i jak prawidłowo posługiwać się narzędziami. - 377 081 wyświetleń
 • 20 najlepszych komedii, które poprowadzą jesienną śledzionę - 256 167 wyświetleń
 • 10 książek, które nauczy Cię manipulować ludźmi - 240 795 wyświetleń
 • Najbardziej kompletny przewodnik po stylach we wnętrzu - 225 024 wyświetleń
 • Podstawy rysowania portretu. Proporcje i perspektywy. - 223 563 wyświetleń
 • 20 świetnych filmów o marketingu i reklamie - 215 577 wyświetleń

Po wyłączeniu blokowania reklam - wspierasz nasz projekt!

Książki dla projektantów: 12 edycji, które uczą Cię szerszego myślenia

Książki z profesjonalnymi przedmiotami raczej nie uczynią cię projektantem. Są one jednak bezwzględnie konieczne, aby stworzyć podstawę do działania i pomóc uniknąć błędów, na które poprzednicy wypychali guzy. Książki dla projektantów nie podadzą szczegółowych instrukcji, jak zostać profesjonalistą, ale otworzą nowe poglądy i poszerzą granice swojej wiedzy.

Aby nie być nieuzasadnionym, dokonaliśmy selekcji w oparciu nie tylko o osobiste preferencje, ale także na podstawie ekspertyz. Otwórz i doładuj swoje listy, które musisz przeczytać.

Książka dla tych, którzy chcą zrozumieć intonację czcionki i zrozumieć zawiłości typografii.

Książka, która pokazuje na prostych i nawykowych przykładach, że typografia nie jest sztuką dla elity, ale potężnym narzędziem dostępnym dla każdego, kto ma coś do powiedzenia. Czcionka towarzyszy nam wszędzie: na opakowaniach produktów, szyldach, ekranach telewizyjnych i smartfonach. A Spikermann udowadnia, że ​​czcionka jest tą samą intonacją, jest wizualnym językiem łączącym autora z czytelnikiem.

Autor opowiada o historii pojawiania się różnych zestawów, o ich kompetentnym zastosowaniu i odpowiada na pytanie, dlaczego każdego dnia są one coraz bardziej potrzebne.

"Książka o rzadkiej praktycznej sile. Wartość publikacji polega na ujawnieniu pogłębionej koncepcji czcionki, nie tylko w fazie projektowania, ale także pod względem typografii „funkcji - otzyvetsya Andrey Kozhanov, konsultant marki, kurator sędziów” Brand Design „w Wyższej Szkole marki i głowy z przodu agencji: DESIGN .

Eric Spiekermann jest projektantem, profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Bremie, członkiem Niemieckiej Rady Wzornictwa, prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Projektantów Typografii.

Jeśli kiedykolwiek był w Niemczech i pojechał na niemieckich pociągów - etykiety, wykresów i wskaźników, które widzieliśmy na przystankach autobusowych, dworcach kolejowych i platform, napisany literami Deutsche Bahn, stworzony przez ręce Erica Spiekermanna. I to nie jest jego jedyna zasługa: jest on także twórcą czcionki niemieckiego Audi i autorem nowego projektu magazynu The Economist.

2. Jan Chichold "Nowa typografia. Przewodnik dla nowoczesnego projektanta »

Książka dla tych, którzy interesują się historią projektowania graficznego i czcionek.

Książka Jana Chiholda to klasyk. Pomimo tego, że opisane standardy są przestarzałe i nieużywane, a sam Chikhold ostatecznie porzucił wiele z wyrażonych idei, książka jest nadal manifestem nowoczesnej typografii.

Jest to dokładne i szczegółowe opracowanie obejmujące szeroki zakres zagadnień: od teorii krytyki społecznej i historii sztuki po rosnące znaczenie fotografii w projektowaniu graficznym.

Chihold opowiada o transformacji grafiki w epoce modernizmu, tworzeniu nowych przekonań w zakresie typografii, a także formułuje niezwykle jasne i jasne zasady projektowania materiałów drukowanych.

"Osoba, która rozumie głębokie wewnętrzne podobieństwo typografii i architektury, które mogą przeniknąć istotę nowej architektury, nie wątpi, że przyszłość leży w nowej typografii, a nie w starej".

Jan Cichold jest niemieckim drukarzem, projektantem i nauczycielem, który wniósł ogromny wkład w rozwój projektowania graficznego i typografii XX wieku. Jego praca jest praktyczna i estetyczna. Ciholde dużo pracował przy projektowaniu książek, wydając znaczną liczbę wydań niemieckich, szwajcarskich i angielskich.

3. Paul Rand "Projekt: forma i chaos"

Książka dla tych, którzy uważają się za projektantów.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto jest związany z dziedziną projektowania. Przecież autor nie tylko bierze pod uwagę palące problemy projektantów, ale także odnosi się do podstaw wartości i mówi o znaczeniu myślenia w kreacji. Innymi słowy, Rand napisał książkę, która nigdy nie straci swojego znaczenia - jest wieczna, choć mówi o stanie nowoczesnego wzornictwa.

Autorka potępia brak profesjonalizmu i ulotne "trendy mody", omawia specyfikę twórczości i zawodową pasję, dzięki której rodzi się dobry projekt. Autorka ilustruje jego tezy własnymi pracami, a także dziełami artystów i projektantów, których praca podziwia.

"Jakość projektu jest postrzegana jako abstrakcja, uważa się, że inni rozumieją, co rozumiemy, chociaż nikt nie jest pewien"

"To bardzo mądry, bardzo zły, bardzo wyrozumiały starzec, który wyprzedza swój czas na sto lat. A może trzysta, po prostu o tym nie wiemy w życiu "- takie słowa Artemiej Lebiediew opisuje Paula Randa, nazywając go swoim nauczycielem.

Amerykański dyrektor artystyczny i projektant znany z logo firmy (IBM, Inc., Westinghouse, ABC i NeXT Steve Jobs), łączył pracę projektanta graficznego z biznesem i przekształcił go w potężne narzędzie biznesowe, pozbawiając go statusu skromnych dekoracji.

4. Oliver Sachs "Człowiek, który wziął żonę za kapelusz"

Książka dla tych, którzy chcą zrozumieć związek między mózgiem a świadomością.

Ta książka jest o ludziach, którzy inaczej rozumieją świat, o złożoności ludzkiego ciała i świadomości. Autor opowiada historie kilku osób, które próbują przezwyciężyć poważne i niezwykłe zaburzenia psychiczne, które walczą o przetrwanie w warunkach całkowicie niewyobrażalnych dla zdrowych ludzi. Trudny do zrozumienia związek między mózgiem a świadomością wyjaśnia Sachs, jest dostępny, żywy i interesujący.

Książka sprawia, że ​​zastanawiasz się, gdzie są te granice, za którymi zatarta jest osobowość. Co dokładnie determinuje nasze "ja"? Generalnie pojawia się monit o zadawanie sobie wielu dobrych pytań.

Oliver Sachs jest znanym brytyjskim neurologiem i neuropsychologiem, autorem wielu popularnych książek opisujących historię kliniczną swoich pacjentów. Niesamowity erudycyjny człowiek, łączący umiejętności analityczne z filozoficznymi i religijnymi skłonnościami.

5. Hermann Zapf "Filozofia projektowa Hermanna Zapf"

Książka dla tych, którzy chcą rozwinąć gust i uczyć się na doświadczeniu wybitnego projektanta.

Jedyną wadą tej książki można uznać, że nie jest ona postrzegana holistycznie, ponieważ składa się z oddzielnych artykułów i wykładów. Nie przeszkadza to jednak w zdobyciu dużej wiedzy i wypracowaniu własnego spojrzenia na design. W wybranych artykułach Tsapf dzieli się swoim doświadczeniem w sprawach związanych z kaligrafią, typografią i rozwojem czcionek.

Edycja jest doskonale ilustrowana pracami autora i jest adresowana do twórców czcionek, projektantów, projektantów i artystów tej książki.

Hermann Zapf jest wybitnym niemieckim projektantem czcionek, kaligrafem, artystą książki, autorem wielu artykułów poświęconych nowoczesnym technologiom z zakresu typografii i publikacji książek. Zapf opracował setki czcionek do zestawów metalowych, linotypów, fotoskładu i druku cyfrowego, wśród których istnieją zestawy, które są uznawane za krój pisma.

6. Yuri Gordon "Książka o literach od Aa do Yaya"

Książka dla tych, którzy chcą samodzielnie myśleć w płaszczyźnie typografii i kaligrafii.

Imponująca edycja to wycieczka do historii typografii i dogłębne badanie cech czcionki. I tak szczegółowe, że autor dokładnie analizuje każdą literę rosyjskiego alfabetu.

Dużo uwagi w książce poświęcono elementom typografii i komunikacji wizualnej. Na konkretnych przykładach autor pokazuje, dlaczego niektóre logotypy i napisy działają, a inne nie. Dlatego książka będzie interesująca nie tylko dla drukarzy i typografów, ale także dla szerokiej gamy projektantów i projektantów. Każda linia ma żywy język, miłość do czytelnika i pragnienie uczynienia świata piękniejszym.

"Rozwinięte poczucie piękna, jak wiesz, jest jednym ze znaków wolnego człowieka"

Yuri Gordon jest projektantem czcionek, ilustratorem i grawerem. To ma niezwykle szeroki zakres kreatywności - sprawia, że ​​zarówno tekst, aktsidentnye, czcionki sverhaktsidentnye, napis, kaligrafia, ilustracja czcionki, poezja wizualna, realizuje projekty sztuki oparte na typografii i tworzenia programów do pracy z czcionki.

W ciągu ostatnich kilku lat stworzyli lub przetłumaczyli na zamówienie ponad 300 stylów czcionek dla różnych klientów, w tym Gazprombank, McDonald's, Procter&Gamble, Rolling Stone, Esquire, Ogonyok i inni. "

7. Jared Diamond "Guns, Germs and Steel"

Książka dla tych, którzy chcą zrozumieć, dlaczego we współczesnym świecie niektóre społeczeństwa żyją w dobrobycie, a inne w ubóstwie.

Ta książka stała się międzynarodowym bestsellerem i przyniosła twórcy prestiżową nagrodę Pulitzera. Podstawą jest to, dlaczego różne regiony naszej planety ewoluowały tak nierównomiernie. Odpowiedz - szczegółowe, zakrojone na szeroką skalę badanie z poważną argumentacją.

Na podstawie danych z geografii, botaniki, zoologii, mikrobiologii, lingwistyki i innych nauk, Diament przekonująco argumentuje, że asymetria w rozwoju różnych częściach świata nie jest przypadkowa i jest wspierany przez szereg czynników naturalnych. Ale książka wcale nie przypomina nudnego raportu naukowego. Wręcz przeciwnie, wiele ciekawych przykładów z bogatego doświadczenia z obserwacji ludzi sprawia, że ​​praca Diamond jasny, żywy, a na pewno godny najlepszych nagrody literackiej.

Amerykański biolog ewolucyjny, fizjolog i autor kilku popularnych prac naukowych, których przedmiotem jest antropologia, biologia, lingwistyka, genetyka i historia.

Właściciel nagrody Pulitzera za książkę "Shotguns, Germs and Steel", na podstawie której w 2005 roku nakręcono film dokumentalny wyprodukowany przez National Geographic.

8. Josef Müller-Brockmann "Systemy modułowe w projektowaniu graficznym"

Książka dla początkujących grafików, typografów i dekoratorów wystaw.

Ta książka to raj dla perfekcjonisty. Jest to szczegółowy podręcznik, który muszą przeczytać nawet ci, którzy znają wskazówki na temat układu na pamięć. Nie tylko szczegółowo i przekonująco udowadnia uniwersalność metody modułowej, ale także całą strukturę wiedzy w systemie.

Autor na przykładach opowiada o wykorzystaniu modularnej siatki w projektowaniu książek, czasopism, korporacyjnej poligrafii i przestrzeni wystawienniczych.

"Jeśli pola są zbyt małe, <. > palce dotykają pasków tekstowych i ilustracji, powoduje to nieprzyjemną negatywną reakcję "

Josef Müller-Brockmann jest grafikiem i nauczycielem, jednym z najbardziej znanych i błyskotliwych przedstawicieli szwajcarskiej szkoły projektowania. Jego twórcze poglądy kształtowały się pod wpływem takich artystycznych trendów, jak konstruktywizm, "De Style", Suprematyzm i Bauhaus. Ostatni kierunek wiąże się również z nazwą Le Corbusiera, o której pisaliśmy ostatnio.

Prace graficzne Muellera-Brockmanna są uznanym przykładem prostoty w projektowaniu i dobrego wykorzystania typografii, formy i koloru.

9. Johannes Itten "Sztuka koloru"

Książka dla tych, którzy chcą nauczyć się opanować harmonię kolorów.

Johannes Itten z nieskończoną miłością opowiada czytelnikowi o aspektach teorii koloru. Książka zawierająca doświadczenia z badań i treningu praktycznego ma na celu uwolnienie świadomości artysty i wyjaśnienie wielu problemów.

Czytanie "Sztuki Koloru" jest jak medytacja, pozwalając ci poszerzyć granice zrozumienia i rozwinąć poczucie koloru.

Książka była wielokrotnie przedrukowywana i weszła do programów edukacyjnych wielu szkół artystycznych z różnych krajów. I nie jest to zaskakujące, ponieważ Itten był wspaniałym nauczycielem, sądząc po kompetentnej prezentacji informacji i budowaniu rozdziałów. Na szczęście nawet teraz możesz poczuć się jak student Bauhausu, wybierając książkę Johannesa Ittena.

"Jeśli nie jesteś w stanie tworzyć arcydzieł bez znajomości praw barwy, wtedy twoja droga jest w tej niewiedzy. Ale jeśli nie jesteś w stanie stworzyć arcydzieł bez znajomości tych praw, to powinieneś zadbać o zdobycie odpowiedniej wiedzy "

Biografia Johannesa Ittena zasługuje na uwagę nie mniej niż napisana przez niego książka. Szwajcarski artysta i jeden z czołowych nauczycieli słynnego Bauhausu wniósł ogromny wkład w system edukacji.

System Ittena nie stłumił człowieka, ale pomógł mu odnaleźć drogę, nie tracąc wiary w swoje umiejętności. Niemniej jednak w 1922 r. Opuścił szkołę, ponieważ nie zgadzał się z tym, że głosił zasady wewnętrznej harmonii, medytacji i wegetarianizmu.

10. Heller Stephen i Chvast Seymour "Ewolucja stylów graficznych. Od epoki wiktoriańskiej do nowego stulecia "

Książka dla tych, którzy chcą zapoznać się z ewolucją grafiki i nie tylko.

Historia i ewolucja projektowania graficznego zainteresuje wszystkich, którzy nie lubią powierzchownych badań, ale interesują się źródłami projektowania. Bogato ilustrowana książka opowie o pojawieniu się sztuki komercyjnej, wpływającej nie tylko na duże style graficzne, ale także na wyjątkowe zjawiska, takie jak polski plakat.

Ciekawe, że autorzy podkreślają same prace, a nie ich twórców.

Stephen Heller jest historykiem i krytykiem grafiki, nagrodzony Medalem Amerykańskiego Instytutu Grafiki. Autor, współautor i redaktor ponad 130 książek o designie i kulturze popularnej. Pracował jako dyrektor artystyczny gazety "New York Times", wykłada i kieruje programami edukacyjnymi w School of Fine Arts.

Seymour Chvast jest dyrektorem międzynarodowej grupy projektowej "Pushpin". Autor wielu nagradzanych projektów z dziedziny wydawnictw, komunikacji korporacyjnej, opakowań, reklamy i animacji.

11. Robert Bringhurst "Podstawy stylu w typografii"

Książka dla tych, którzy chcą wiedzieć, czym jest typografia jakościowa.

Od 1992 roku książka jest uznawana za autorytet, który docenił zarówno zwolenników klasyków, jak i zwolenników awangardy. Nawet niemiecki drukarz, Hermann Zapf, chciał, aby ta książka stała się Biblią typografii.

Analizuje zarówno główne cele i zadania typografii, jak i drobne szczegóły mikrotipografii poszczególnych tekstów (wyłączanie, układanie, kerning, śledzenie itp.).

To podręcznik, który stanie się Twoim nauczycielem przez wiele lat. Poniżej znajduje się opis prawie stu pojedynczych znaków czcionki, słownik terminów typograficznych (110 terminów), informacje o 83 projektantach czcionek, 54 słowach i firmach z czcionkami.

"Wszyscy typografowie pracujący z komputerowymi systemami publikacji powinni zapoznać się z tą książką. To nie jest kolejna publikacja na temat typografii, której jest tak wiele na rynku. Wręcz przeciwnie, powinno to być znane wszystkim zaangażowanym w projektowanie graficzne "- Hermann Zapf.

Oprócz tego, że Robert Bringhurst jest typografem, jest także poetą. Oczywiście jest to oczywiste, gdy czyta się oryginalną książkę, w której podaje się ogromny literacki angielski.

Uzyskał tytuł Bachelor of Arts na Uniwersytecie Indiana oraz tytuł magistra sztuk pięknych na University of British Columbia. Uczył literatury, historii sztuki, historii typografii na kilku uniwersytetach.

12. Chris Frit "The Brain and the Soul. Jak aktywność nerwowa kształtuje nasz wewnętrzny świat "

Książka dla tych, którzy chcą zrozumieć, jak działa świat mentalny.

Mówiąc o wiedzy o sobie samym i ekspansji wewnętrznych granic, nie można nie wspomnieć o pracach neurofizjologa Chrisa Freetha. Jest znany ze swojej zdolności mówienia o bardzo złożonych problemach psychologii. To właśnie w tym obszarze, wraz z badaniem tego, jak postrzegamy świat wokół nas, działamy, dokonujemy wyborów, pamiętamy i czujemy, a dziś jest rewolucja naukowa związana z wprowadzeniem metod neuroobrazowania.

Książka, w której jest dostępna o świecie naszych wrażeń, doświadczeń i pomysłów. Autor wyjaśnia, w jaki sposób obrazy i wyobrażenia na temat prawdziwego świata fizycznego rodzą się, rozwijają i żyją.

Chris Frit jest angielskim neurologiem i neuropsychologiem. Autor ponad 400 publikacji, w tym podstawowych książek z dziedziny neuronauki, takich jak klasyczna "neuropsychologia poznawcza schizofrenii". Autor popularnej książki naukowej "Brain and Soul", która znalazła się na długiej liście nagród Royal Society of London.

Spodoba ci się

The Bakery Design - projekt sygnału Wszystko, co powstaje w Chinach

Tworzenie wizualnego obrazu dla Round Hill Music

Zamyślenie najdrobniejszych szczegółów Perky Bros

Firmowy styl hotelu 30 Park Place

Rosyjscy projektanci: 7 talentów w dziedzinie projektowania tematycznego

Projekt i układ magazynu Trace Magazine

Rebranded sieci restauracji Harry'ego Ramsdena od Michaela Cole'a

Maxim Arbuzov - Montenegro Palace

Luxbook jesień - firma zimowa "Alfred Dunhill" ze studia projektowego Mała

Minimalizm i zwięzłość w projektowaniu toreb PURITAAN

Geometria i kolor w tożsamości Studio Constantine

Papier teksturowany pakowany od Paperlux

Henri Cartier-Bresson - legenda fotografii ulicznej

Losko to projekt non-profit. Zawarte na koszt osobistych finansów autora bloga i inicjatywy redaktorów i autorów artykułów. Pracujemy nad tym pomysłem i szczerze się cieszymy, że nas czytasz. Każda twoja pomoc zostanie z wdzięcznością przyjęta przez nas i przejdzie na opłatę za hosting strony.

© 2011-2018 Losko Magazine. Wykorzystanie materiałów na stronie jest możliwe tylko zgodnie z zasadami ponownego opublikowania

do listy mailingowej Najpierw poznaj nowy materiał w cotygodniowym biuletynie

Dodaj komentarz

+ 8 = 9