Nazwa kategorii

Półka na książki na ścianie

Półki na książki - 55 opcji

Czy masz wiele książek? A może kolekcjonujesz oryginały, które chcesz pięknie umieścić, ale w pokojach jest za mało miejsca? Jeśli twój korytarz jest wystarczająco szeroki, użyj przestrzeni wzdłuż ścian.

Półki na książki - wnętrze domowej biblioteki (zdjęcie)

Umieść szafy, w których Twoje ulubione książki będą wyglądać świetnie. Zachęcamy do eksperymentowania, a znajdziesz miejsce na bibliotekę i swoją kolekcję!

Półki na książki na ścianie

Regały ścienne we współczesnym świecie to nie tylko asystent w przechowywaniu książek, ale także stylowy i modny dodatek. Aby regularne półki na książki i regały stały się ekskluzywne i wyjątkowe, nie jest konieczne, aby pracowali styliści i projektanci. Czasami wystarczy mieć własną wyobraźnię i kreatywne pomysły.

Projektowanie form i regałów

Regały mogą być wykonane zarówno w formie ścisłych figur geometrycznych (tradycyjny prostokątny, kwadratowy, nowoczesny okrągły, trójkątny), jak i absolutnie niewyobrażalnych form. Możesz ustawić regularne półki ścienne, półki-torby, półki-pajęczyny, półki przypominające drzewo lub labirynt.

Opcje zakwaterowania dla takich półek są świetne. Mogą być umieszczone na ścianie, wbudowane pod schodami, umieszczone w narożnikach itp.

Bardzo stylowy wygląd krokwi w domu, przystosowany do przechowywania domowej biblioteki.

Wybór materiału i koloru półek zależy od ogólnego stylu mieszkania. Na przykład, dla stylu hi-tech, bardziej odpowiednie są półki o nowoczesnych kształtach wykonanych z tworzywa sztucznego, szkła lub nawet metalu. Szklane półki dodadzą wnętrzu światła, lekkości i przestrzeni, a metalowe konstrukcje dodadzą Twojemu stylowi solidności i konstruktywizmu.

Klasyczny styl charakteryzuje się zastosowaniem drewnianych masywnych półek.

Spróbuj połączyć książki i lustra. Lustro pomoże zwiększyć objętość pomieszczenia, a nawet duże półki z książkami będą wyglądały nie tak nieporęcznie.

Pokaż trochę wyobraźni, a Twój dom będzie bawił się nowymi kolorami!

Jak zrobić półki na ścianie?

Obfitość producentów mebli i produktów przez nich stworzonych może trafić w każdego człowieka. Ale półki na książki są prawie dostępne dla prawie każdego. Są dość proste w produkcji i mogą ozdabiać każde wnętrze. Dodatkowo możesz własnoręcznie wykonać półki z płyt gipsowo-kartonowych.

Współczesny rynek reprezentuje ogromny wybór towarów, które są w stanie zaspokoić wszelkie (nawet najbardziej wyrafinowane) ludzkie potrzeby. Różnorodne szafki, szafki i łóżka, narożniki kuchenne i sofy - wszystkie te produkty gęściej wkroczyły w nasze życie, a bez nich trudno jest sobie wyobrazić współczesne życie. Istnieją jednak zupełnie inne produkty rynku mebli, które nie są tak popularne wśród mieszkańców miast. Jak pokazuje praktyka, zostali oni niezasłużenie zdradzeni. Porozmawiajmy o takim produkcie, jak półki z książkami na ścianie.

Półki na książki znane są od dawna, ale w czasach radzieckich zyskały one szeroką popularność, gdy przemysł meblarski produkował je w dużych ilościach dla wszystkich grup ludności. Potem można je było znaleźć w prawie każdym domu. Teraz obraz się zmienił, ludzie przechodzą na bardziej zaawansowane rodzaje mebli, a dostępność książek, smutna, jak się wydaje, nie jest tak aktualna jak dziś. Być może po części odpowiedzialność za obecne zapomnienie półek z książkami leży właśnie w tych momentach.

Pomysł na regał narożny

Jednak nie wszystkie nowoczesne produkty są tak praktyczne i wygodne jak półki na książki. Bardzo często okazuje się, że dążąc do nowości i nowoczesnych trendów, otrzymujemy produkt, który dzięki swojej charakterystyce jest nie tylko gorszy od regałów, ale także nie pasuje do istniejącego projektu. W związku z tym podkreślimy kilka zalet półek na książki przed konkurencją:

  • duża pojemność;
  • zajmują mało miejsca;
  • zaoszczędzić miejsce;
  • niska cena.

Wszystkie te zalety otrzymujemy, wykorzystując półki na książki, a nie duże i obszerne regały lub biblioteczki. Ponadto, podczas mocowania półki do ściany pod nią, powstaje dużo dodatkowej przestrzeni, którą można dostosować do innych celów i zadań. Szafka na książki nie jest tak prosta: powinna być zainstalowana w pobliżu samej płyty, po czym zajmie całe miejsce od podłogi do sufitu na danym kwadracie, a jej pojemność nie będzie dużo większa niż na półkach. Następnym aspektem, w którym znaczną przewagą są półki na książki, jest cena. W porównaniu z dużymi i obszernymi regałami na półkach jest bardzo niski.

Półki na ścianie z własnymi rękami, aby łatwo dołączyć. Aby to zrobić, nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności ani specjalnego wykształcenia - wystarczająca jest obecność powierzchownej wiedzy w organizacji budowy. Sam proces instalacji można podzielić na dwie fazy:

  • prace przygotowawcze;
  • montaż półek na ścianie.

Celem prac przygotowawczych jest przeprowadzenie działań mających na celu wyrównanie powierzchni ściany, ponieważ pułk nie zostanie zainstalowany na płaszczyźnie z oczywistymi różnicami poziomów. Kwestię tę rozwiązuje się, nakładając szpachlę lub plaster na obszary problemowe i wyrównywając je za pomocą szpachelki lub kielni. Zbyt wysoki poziom wyjściowy nie jest tego wart, ponieważ półki są w stanie wyrównać nieznaczne nieregularności ścian, ale duże kopce lub wgłębienia mogą stanowić problem podczas instalacji.

Mocowanie półki na ścianie własnymi rękami powinno rozpocząć się od pomiaru odległości między osprzętem i wyrzucenia go na powierzchnię ściany za pomocą ołówka i taśmy mierniczej. W oznaczonych obszarach wiercone otwory są wiercone za pomocą wiertarki, do której następnie wkładane są kołki. Są one niezbędne do mocowania półek na powierzchni ściany wykonanej z dowolnego materiału o porowatej strukturze, czy to z betonu, cegły, gliny itp.

Tylko jeśli ściana jest wykonana z drewna, można ją bezpiecznie przykręcić śrubami samogwintującymi bez użycia kołka, w innych przypadkach jego obecność jest koniecznością. Następnie przejdź bezpośrednio do mocowania półki do ściany. Aby to zrobić, nałóż sam produkt na ścianę i przygotowane otwory z włożonymi kołkami przez otwory do mocowania na półce, przekręć śruby i zabezpiecz je bezpiecznie. Półka z książkami jest teraz kompletna. Od tego momentu można rozpocząć jego działanie.

Półki z płyty gipsowej własnymi rękami

Ważne w konstrukcji są okładziny ścienne i tworzenie przegród za pomocą płyt kartonowo-gipsowych, który jest uniwersalnym materiałem do tworzenia takich obiektów.

Również z tego materiału można wykonywać obiekty o różnych złożonościach i rozmiarach, a regały na książki nie są wyjątkiem. Zwykle, gdy pokrywa się pomieszczenie lub tworzy przegrodę, wszystkie wymyślone obiekty są wykonywane równocześnie z instalacją arkuszy gipsowych, tj. Są przemyślane i utworzone z góry razem z utworzeniem elementów ramy. Po zakończeniu pracy takie półki wyglądają monolitycznie i organicznie, łącząc się z ogólnym wnętrzem pomieszczenia, a nie wypadając z niego. Tak więc, jeśli zaprojektowano nową lub przebudowę, półki płyt kartonowo-gipsowych własnymi rękami są doskonałym rozwiązaniem.

Półki na książki w postaci drewna dla dzieci

Regały i półki na książki zajmują prawie całą przestrzeń, na której się znajdują, nie pozostawiając centymetra wolnej przestrzeni, aby pomieścić inne meble lub inne zadania. Idealnym wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie półek z książkami, które nie tylko oszczędzają miejsce, mają dużą pojemność, ale również są znacznie tańsze. A monolityczne półki z tektury gipsowej są poza wszelką konkurencją, ponieważ mają optymalne wymiary i harmonijnie pasują do wybranego wnętrza pokoju.

Dodaj komentarz

9 + = 16