Nazwa kategorii

Princes lądowania i opieki w otwartym terenie

Princes: odmiany i zdjęcia, sadzenie i pielęgnacja w otwartym terenie

Najbardziej atrakcyjne odmiany alpejskiego księcia: Pink Flamingo, Pamela Jackman, Willie, Francis Rivis.

Knyazhik Ochhotsk jest jednym z najtwardszych, często występuje w Primorye. Cienkie i trawiaste pędy tej kultury mogą sięgać trzech metrów wysokości. Na roślinie pojawiają się duże dzwonki o barwie ciemno-fioletowej lub lazurowej. Kwitnie księcia Ochockiego w czerwcu. Jedną z najpopularniejszych odmian jest Carmine Rose.

Syberyjski książę jest często nazywany dzikim chmielem, jego pędy są również w stanie osiągnąć trzy metry. Taka roślina jest powszechna w europejskiej części Rosji i na Syberii. Kwitnie w lipcu-sierpniu dużymi dzwonkami o żółtobiałej lub białej barwie. Możliwe jest ponowne kwitnienie. Knyazhik syberyjski charakteryzuje się wysoką zimotrwalością, ale w kulturze rzadko uprawia się go, tworząc hybrydy.

Wielkopłatny książę znajduje się w naturze Syberii Wschodniej, a także Dalekiego Wschodu. Jego kwiaty pojawiają się na początku lata, mają niebiesko-fioletowy kolor i wyglądają frotte. Ten książę nie jest zbyt odporny na mróz i woli rosnąć w miejscach nasłonecznionych, musi być chroniony na zimę. Najbardziej atrakcyjne odmiany: Estrella, Memm, Rosie o "Grendi, a także Maidwell Hall.

Cechy uprawy księcia na otwartym terenie

Wskazane jest, aby wybrać miejsce do uprawy pnączy, aby była dobrze chroniona przed wiatrem.

Princes: sadzenie i pielęgnacja w otwartym terenie

Knyazhiki to wieloletnia liana krzewiasta. Sadzenie książąt w otwartym terenie nie jest trudne. Wiele osób uważa, że ​​książęta są spokrewnieni z rodzajem terminalu. Można powiedzieć, że tak jest, ale nadal istnieją pewne różnice. Książę ma małe kwiatuszki z delikatnymi płatkami, kielich z liśćmi jest oprawiony od dołu. Clematis nie ma płatków, ma kielich płatków, które niektórzy ogrodnicy pobierają za sam kwiat. Knyazhik wygląda bardziej elegancko niż powojnik. Rozwija się na wysokość około 3 metrów. Elastyczna łodyga, pokryta małymi rzeźbionymi liśćmi, ma wiele pędów. Kwitną książęta na początku lata. Pączek podłużnej formy uformowany jest na szypułce wielkości 10-12 centymetrów.

Pochodzący z górskich regionów Europy, dziś najbardziej popularny jest alpejski książę. Kwiaty obecnego przedstawiciela tej odmiany są fioletowoniebieskie, do 6 cm, a już wywiedzione przez prace selekcyjne, mogą mieć różnorodne kolory.

Świeże artykuły o ogrodzie i ogrodzie

Alpejski książę atrakcyjne, ponieważ może ponownie zakwitnąć bliżej jesieni, chociaż nie tak obficie jak za pierwszym razem, ale mimo wszystko całkiem piękne. Zazwyczaj okresowo przycinane stare liany odmładzają krzaki.

Knyazhik the Siberian Kwitnie w drugiej połowie lata białymi lub żółtawymi kwiatami o długości do 4 cm, które wydzielają bardzo przyjemny aromat, przyciągając dużą liczbę owadów, szczególnie pszczół. Jest to najbardziej bezpretensjonalna roślina z rodziny powojników. Książęta Syberii można sadzić zarówno na słońcu, jak i na półcieniu.

Lokalizacja. Książęta uwielbiają oświetlone miejsca, mogą rosnąć w półcieniu, co odróżnia je od powojników. Rośliny nie mogą być sadzone w przeciągach, muszą być niezawodnie chronione przed zimnymi wiatrami. Trzeba pomyśleć nad instalacją podpór. Mogą to być pergole, siatki dekoracyjne, różne rury lub ogrodzenia. Gleby pasują do ogrodu, bogatego w próchnicę. Wszyscy książęta są mrozoodporni, więc nie potrzebują schronienia podczas okresu mrozu.

Lądowanie. Rośliny sadzi się wiosną (w maju), jest to możliwe na początku jesieni lub pod koniec sierpnia. Wielkość otworu: 0,6 x 0,6 x 0,6 m. Nawozy stosuje się do dołu: 5 kg próchnicy lub obornika, kilka szklanek popiołu i superfosfat granulowany. Księcia potrzebna jest warstwa drenażowa 10 cm, glebę przygotowuje się na miesiąc przed sadzeniem. Szyja korzeniowa jest zakopana na wysokości 6-12 cm W celu odkażenia ziemia może zostać zrzucona słabym roztworem nadmanganianu potasu.

Opieka - Opieka nad książętami (powojnikami) jest łatwa, najważniejsza w czasie.

Woda powinna być w ciągu 7-10 dni, aby gleba na głębokość do pół metra została dokładnie zaimpregnowana wilgocią. Glebę wylano, po dwóch dniach trzeba ją poluzować (aby wilgoć była przechowywana). Jeśli lato było gorące i gorące, podlewanie powinno odbywać się co najmniej 2-3 razy w tygodniu.

Nie zapomnij o karmieniu. Nawiasem mówiąc, odbywa się to co najmniej 2 razy w miesiącu. Gdy tylko pojawiły się pędy, przymocowane były pąki, użyźniając ziemię krwią i mocznikiem. Po kwitnieniu można zrobić nawozy mineralne.

Pamiętaj, aby ściółkować glebę, aby uniknąć wysychania. Użyj torfu, trocin. Warstwa nie powinna być większa niż 3-5 cm, a dla książąt prawidłowo wzrastać, wzmacniać je do piedestału, do kratki. Na zimę rośliny najlepiej ukryć, do tego celu lapnik z jodły jest idealny.

Nasiona są zwykle rozmnażane przez gatunki roślin. Są zbierane i zasiewane jesienią w otwartym terenie. Następnej wiosny będą pędy. Podczas siewu wiosennego nasiona księcia muszą być rozwarstwione.

Rośliny odmianowe są mnożone przez dzielenie krzaków przed rozpoczęciem wegetacji, wiosną i sadzonkami. Na sadzonki w czerwcu, wyciąć środkową część pędu z dobrze rozwiniętymi pąkami, dla lepszego ukorzenienia zalecają one leczenie stymulantów korzeniem formacji. Kołyszą się w szklarni przez miesiąc. Kwitną książęta zwykle 1,5 miesiąca, w maju czerwca. Niektóre gatunki i formy ogrodowe powtarzają się pod koniec lata lub dają pojedyncze kwiaty całemu ogrodowi.

Woda po 7 dniach. Kilka dni po podlaniu poluzuj glebę, aby zachować wilgoć. Górny opatrunek dwa razy w miesiącu.

W regionach z mroźnymi zimami uprawia się księcia Syberii, Alpejczyków i Okhotska. Efekt nieskończonego kwitnienia książąt można wytworzyć sadząc wszystkie trzy odmiany, następnie kwitną kwiaty alpejskie, a następnie okhotsk, a następnie syberyjskie. Wyrastają duże książęce płatki, ale jest to najbardziej odporne na mróz, wymaga obowiązkowego schronienia (usunąć z podparcia, zasłonić kołnierz korzeniowy pędami).

Lądowanie książąt na otwartym terenie

Bez względu na wysokość, sadzonka każdego księcia jest odcinana w połowie drogi przed sadzeniem. Ta metoda poprawia korzenie i stymuluje tworzenie nowych korzeni. Nie wyrzucam części odciętych pędów, ale przecinam je i korzeń w pobliżu krzaka.

Podczas lądowania księcia na otwartym terenie istnieje jeszcze jeden ważny punkt - lokalizacja łodyg. Każda łodyga delikatnie przechyla się w różnych kierunkach (jak promienie słoneczne) i układa w wykopane rowki o głębokości 5 cm, pozostawiając tylko najwyższe liście na powierzchni. Zasypiam z piasku rzecznego, a na górze kładę mały kamień, aby lepiej połączyć się z ziemią. Zatem każda sesja tworzy swój potężny system korzeniowy, a po 2 latach dostajesz elegancki, ogromny krzew, który nie boi się żadnych mrozów.

Szkodniki dla księcia są mniej niebezpieczne niż choroby. Jego głównymi wrogami są ślimaki i ślimaki jedzące wszystkie nadziemne części rośliny (pąki, pędy, liście, kwiaty). Ponadto są nosicielami chorób. Ślimaki i ślimaki są łapane przez pułapki ułożone na ziemi z kawałków pokrycia dachowego, desek i innych materiałów, pod którymi kryją się szkodniki w ciągu dnia. Konieczne jest również usunięcie chwastów liściastych, które są tak kochane przez te szkodniki. Glebę spryskuje się 0,5 - 1,5% metyloaldehydem.

Świeże artykuły o ogrodzie i ogrodzie

Myszy i szczury najczęściej niszczyły książęta w zimie. Szczególnie cierpią z powodu pędów i korzeni. Częściowa ochrona rośliny przed gryzoniami pomaga świerku lapnik. Dla większej niezawodności, zatrute przynęty są umieszczane obok siebie (w małych pudełkach z dziurami dla przejścia myszy, moździerze są wylewane, mieszane z burzą, pokryte pokrywkami, aby zapobiec przypadkowemu zatruciu zwierząt domowych). Raz w miesiącu przynęta zastępowana jest świeżą przynętą.

Lecznicze właściwości księcia Syberii znane są od czasów starożytnych. Był on z powodzeniem stosowany przez setki lat przez tybetańskich mnichów i uzdrowicieli do leczenia nowotworów. Ta własność księcia została udowodniona naukowo i dlatego nadal jest używana w terapii przeciwnowotworowej. Ponadto książę stosuje się w medycynie ludowej w leczeniu gruźlicy, zapalenia płuc, chorób wątroby, epilepsji, obrzęku oraz jako ogólny środek wzmacniający w przypadku zaburzeń metabolicznych. Do leczenia raka, gruźlicy, epilepsji stosuje się następujący przepis: 1 łyżka suszonych liści księcia gotuje się z 2 szklankami wrzącej wody. Następnie nalewkę trzyma się pod pokrywką przez godzinę, przesącza i pobiera 1 łyżkę stołową 3 razy dziennie. Jeśli to konieczne, lekarz może zwiększyć dawkę - do 1 łyżki. łyżki na 1 szklankę wody.

W chorobach płuc dawka wynosi zwykle 1 łyżkę. l. pozostawia na 1 szklankę wrzącej wody.

Princes: sadzenie i pielęgnacja. Książęta w ogrodzie (zdjęcie)

Wielu ogrodników posadziło na ich terenie piękne kwitnące winnice zwane książętami. Sadzenie i opieka nad tymi bezpretensjonalnymi roślinami są dość proste i rozjaśniają ich obfite kwitnienie od początku maja.

Te kwiaty są krzewami winorośli i są bliskimi krewnymi powojników. Drewniana łodyga z wieloma elastycznymi, eleganckimi pędami, pokrytymi licznymi ażurowymi liśćmi pierzastymi, jest w stanie wspiąć się na wysokość 3 metrów.

Okres kwitnienia książąt przypada na pierwszą połowę lata. Pączek o kształcie elipsy uformowany jest na długich szypułkach (do 12 cm). Stopniowo zmienia się w dzwonkowaty kwiat. Knyazhik różni się od powojnika układem działek i obecnością niezwiązanych płatków, które w ogóle nie występują w tym ostatnim. Kolorystyka kolorów może mieć wiele odcieni - od białego do fioletowego.

Pod koniec lata na ich miejscu pojawiają się dość osobliwy owoc. Są kulistą głową, składającą się z licznych futrzanych słupków. Ze względu na swój niezwykły wygląd, owoce pokryte owłosionymi różowymi włosami są popularnie nazywane "dziadkowymi lokami".

Pochodzący z górskich regionów Europy, dziś najbardziej popularny jest alpejski książę. Kwiaty obecnego przedstawiciela tej odmiany są fioletowoniebieskie, do 6 cm, a już wywiedzione przez prace selekcyjne, mogą mieć różnorodne kolory.

Książę alpejski jest atrakcyjny, ponieważ może ponownie zakwitnąć bliżej jesieni, chociaż nie tak obficie jak za pierwszym razem, ale mimo to całkiem piękny. Zazwyczaj okresowo przycinane stare liany odmładzają krzaki.

Knyazhik Okhotsk odnosi się do najbardziej odpornych na mróz odmian i zamieszkuje głównie lasy Kraju Nadmorskiego. Wysokość alpejskiego brata jest prawie taka sama, ale kwiaty są nieco inne - mogą liczyć do 8 płatków.

Książę syberyjski kwitnie w drugiej połowie lata białymi lub żółtawymi kwiatami o długości do 4 cm, które wydzielają bardzo przyjemny aromat, przyciągając dużą liczbę owadów, szczególnie pszczół. Jest to najbardziej bezpretensjonalna roślina z rodziny powojników. Książęta Syberii można sadzić zarówno na słońcu, jak i na półcieniu.

Wielkoskrzydły Knyazhik rosną głównie na Syberii i Dalekim Wschodzie. Ma bardzo niezwykłe, prawie podwójne kwiaty w kolorze niebiesko-fioletowym. To książęcie najbardziej podatni na mróz. Sadzenie i opieka nad nimi mają pewne różnice. Na przykład, na zimę, rośliny te muszą być usunięte z podpór i osłonięte, aby chronić je przed mrozem.

Wielu ogrodników chętnie sadzi książęta w ogrodzie ze względu na niesamowitą bezpretensjonalność tych roślin. Wybierając miejsce do sadzenia, powinieneś preferować miejsca dobrze oświetlone przez słońce lub lekko zacienione. Zaleca się przycinanie dolnej części pędów poprzez sadzenie roślin, które mają nieagresywny system korzeniowy. Podobnie jak powojniki, książęta mają bardzo delikatne kwiaty, które mogą cierpieć w przypadku złej pogody. Dlatego konieczne jest zapewnienie ochrony roślin przed wiatrem.

Gleby dla tych kolorów będą pasować każdemu, szczególnie dobre glony, płodne. Jedynym wyjątkiem są mokradła i mokradła.

Ta procedura nie powoduje żadnych problemów. Książęta mogą rozmnażać najróżniejsze metody - nasiona, sadzonki, warstwy lub dzielenie kłącza. W tym przypadku odmiany roślin nie mają znaczenia.

Jesienią nasiona są zbierane i wysiewane w pojemniku, wbijając go w ziemię na zimę. Sadzonki są przygotowywane w taki sposób, że każdy ma do dwóch międzywęźli, a dolny koniec ma ukośne cięcie co najmniej 3 cm, które sadzi się pod koniec czerwca w wylęgarniach, gdzie są one okresowo podlewane i wentylowane.

Krzew jest zwykle podzielony na wiosnę, przed początkiem sezonu wegetacyjnego. Aby to zrobić, wykop stary krzew i podziel go na części, gdzie każdy ma korzenie i nerki.

Powielanie według warstw jest uważane za najprostsze i najbardziej obiecujące. Młode pędy są wyrzucane na ziemię i szczypią, zasypiając z ziemią. Po ukorzenieniu można oddzielić roślinę i przeszczepić ją w inne miejsce.

Princes: sadzenie i pielęgnacja sadzonek

Posadź te kwiaty w ziemi zwykle wiosną, w maju lub jesienią - we wrześniu. Wstępnie przygotowane doły do ​​lądowania w odległości 100-150 cm od siebie i wielkości 60 x 60 cm Na dnie kładzie się warstwę drenażu około 15 cm, może to być gruz lub popękana cegła. Następnie doły są wypełnione humusem lub kompostem z dodatkiem superfosfatu (50 g) i popiołu drzewnego (3 kubki). W glebach kwaśnych można stosować wapno gaszone (80-100 g). Ważne jest, aby do fundamentu najbliższego budynku było nie mniej niż 30 cm.

Roślinę należy sadzić bardzo ostrożnie, ponieważ kruche korzenie mogą się złamać. W tym przypadku należy je traktować roztworem nadmanganianu potasu i posypać popiołem. Korzenie są rozrzucone na powierzchni kopca, wykonane w dole do lądowania i pokryte ziemią. Następnie rośliny są podlewane i mulczowane. Pogłębienie szyjki korzeniowej sadzonek należy przeprowadzić na 6-10 cm, aw roślinach dorosłych - na kilka centymetrów więcej.

Aby zapobiec zakażeniu księcia chorobami grzybowymi, po zasadzeniu zaleca się posypać radykalną szyjką piaskiem drewnianym popiółem lub węglem drzewnym i wlać 25% roztworu nadmanganianu potasu.

Rozmnażanie przez nasiona jest często używane, gdy konieczne jest wychowanie książąt. Sadzenie i opieka nad sadzonkami, nawet dla początkujących ogrodników, nie stanowią szczególnych trudności. W doniczkach wypełnionych glebą i piaskiem w stosunku 2: 1, nasiona wysiewa się i przykrywa cienką warstwą piasku, lekko opadając. Następnie podlać i przykryć glebę szkłem.

Gdy na roślinie pojawiają się co najmniej 3 pary ulotek, można natrafić na przygotowane grzbiety składające się z ziemi darniowej, próchnicy, ziemi liści, piasku i torfu. Sadzimy rośliny w rzędach, których odległość nie jest mniejsza niż 25 cm Siewki należy zacieniać i podlewać, gdy gleba wyschnie. Kiedy pojawiają się nowe liście, gleba w przejściach jest dobrze rozluźniona i ściółkowana.

Dopiero na następną jesień lub wiosnę młode rośliny są przesadzane do stałego miejsca, najbardziej odpowiedniego dla takiego kwiatu jak książę. Zdjęcia fabuły, w których te rośliny harmonijnie pasują do projektu i są godną ozdobą ogrodu, mogą w tym pomóc.

Wśród najczęstszych chorób, na które narażeni są książęta, są: mączniak prawdziwy, rdza, plamka brązowa i węgorek korzeniowy. Walcz z nimi za pomocą specjalnego traktowania i usuwania uszkodzonych części rośliny.

Ślimaki i ślimaki często uszkadzają liście księcia. Muszą być usunięte mechanicznie. Z mącznego robaka roślina będzie chroniona przez opryskiwanie karbofosami.

Te rośliny są idealne do pionowego krajobrazu. Montowane na podporach, kołkach lub stojakach, mogą zaskakująco ozdobić ściany domu, ogrodzenie lub drabinę. Zalety innych roślin w ogrodzie mogą być podkreślone przez łatwego i eleganckiego księcia. Zdjęcie altan, balkonów, drzew ozdobionych tym kwiatkiem zadziwia swoją oryginalnością i pięknem.

Oprócz ozdobnej funkcji książąt są również bardzo przydatne. Leki oparte na tej roślinie są od dawna stosowane w medycynie ludowej do leczenia bólów głowy, epilepsji i reumatyzmu.

Dodaj komentarz

− 4 = 2