Nazwa kategorii

Łóżko z kutego żelaza zdjęcie

Łóżka z kutego żelaza we wnętrzu sypialni

Kucie jest jedną z najstarszych technologii obróbki metalu artystycznego. Ta starożytna tradycja trwa do dziś i służy do tworzenia kutych mebli.

W zręcznych rękach prawdziwych mistrzów twarde, twarde i nieustępliwe żelazo zamienia się w lekki, delikatny produkt. Po zatrzymaniu wyboru na łóżku z kutego żelaza, na zawsze zakochasz się w pięknie i czaru artystycznego kucia.

W przeciwieństwie do stereotypów Kute łóżka są odpowiednie nie tylko w pałacach i zamkach. Idealnie pasują do klasycznego wnętrza mieszkania i nadają mu europejską arystokrację. Łóżko z kutego żelaza może stać się główną ozdobą twojej sypialni i prawdziwie królewskim łóżkiem. Jej przewiewne, delikatne detale i ozdobny przeplot wyglądają bardzo elegancko, podkreślają indywidualność domu i dobry gust właściciela.

Kute łóżka, podobnie jak inne meble kute, przeżywają teraz prawdziwy rozkwit. Chodzi o pełen napięcia rytm życia i ciągły pośpiech. Aby złagodzić surowe codzienne życie, estetyczne i eleganckie metalowe łuki doskonale pomagają, delikatne nogi i oparcia łóżka przyciągają nasze widoki, zanurzając nas w atmosferę średniowiecza.

Niekwestionowanym liderem wśród wszystkich kutych mebli jest łóżko. W pełni odzwierciedla indywidualność właścicieli, nadaje wnętrzu aparat, a przy tym lekkość. Na pierwszy plan wysuwa się tył łóżka, ozdobiony powietrznymi wzorami kucia. Niezwykłe wzory rozwijają się w prawdziwe wiersze pełne sennego romansu, surowej klasyki, ascetycznego gotyckiego lub burzliwego modernizmu.

Kute łóżka są dalekie od tradycyjnych mebli wykonanych z płyty wiórowej i innych niedrogich materiałów. Oczywiście jest to wyrażone w cenie - sztuka kucia ręcznego nie może być tania. Podczas tworzenia łóżek czarodzieje mogą korzystać z dwóch rodzajów obróbki metalu - gorącej i zimnej. Kucie na gorąco polega na podgrzaniu metalu do 600-700 stopni, tak aby nieożywiony metal nabrał plastyczności i posłusznie przyjął formę przepisaną przez mistrza.

Gorące przetwarzanie odbywa się za pomocą narzędzi ręcznych i młotka maszynowego, za pomocą których formowane są zakrzywione części. Obejmuje to produkcję elementów odlewanych - monogramy, kiście winogron, kwiaty, liście. Wytwarzane są pod presją.

Zimna metoda kucia zwana jest tłoczeniem, ponieważ części nie są wykonane ręcznie, ale za pomocą maszyny do tłoczenia. Umożliwia to obniżenie kosztów kucia, więc takie łóżka z kutego żelaza są dostępne dla większej liczby klientów.

Gotowe elementy kute są szlifowane i pokrywane farbą proszkową. Łóżka z kutego żelaza z efektem antyku są bardzo popularne. Aby to zrobić, są ręcznie malowane farbą srebrną, miedzianą, złotą lub zieloną.

Łóżka z kutego żelaza we wnętrzu sypialni

Projektanci lubią łóżka z kutego żelaza dla swojej wszechstronności. Pasują do prawie każdego wnętrza dzięki różnym sposobom obróbki. Zapewnią one szacunek dla klasycznego wnętrza, komfortu w wiejskim stylu, lekkości i miękkości Prowansji oraz romantycznego wnętrza. Łóżko z kutego żelaza dobrze pasuje w stylu antycznym i etnicznym, podkreśla gotyckie wnętrze i styl Art Deco lub w stylu retro.

Wśród zalet łóżek z kutego żelaza, należy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość i trwałość. Bez wątpienia przetrwają wieki i przejdą z pokolenia na pokolenie, zyskując w czasie jeszcze większy urok. Metal to naturalny, przyjazny dla środowiska materiał, który nie powoduje alergii, nie wydziela ani nie gromadzi szkodliwych substancji. Dlatego łóżka kute są bezpieczne i niezawodne. Ponadto nie są zdeformowane, nie skrzypią i mają odporność na wilgoć.

Spektakularne łóżka z kutego żelaza - luksus i elegancja we wnętrzu

W pogoni za wyjątkowością wielu projektantów i architektów szuka czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego, czasem ich oczy wpadają w dawno zapomniane, różnorodne technologie i metody, które pozwalają na otrzymanie bardzo wyjątkowości przejawiającej się w różnych rzeczach. Dlatego w naszych czasach metody produkcji opracowane przez rzemieślników w odległej przeszłości są szczególnie rewitalizowane. Wszakże pozwalają one na uzyskanie tego lub tego rodzaju produktu na indywidualne prośby, co w rezultacie powoduje, że produkt jest wyjątkowy, również dlatego, że takie metody oznaczają również ręczne przetwarzanie materiałów. W wyniku jednej z tych technik powstają kute łóżka. Technika kucia znana jest od wielu stuleci, dziś doświadcza prawdziwego odrodzenia. Zgodnie z tą techniką, nie tylko meble, ale także szyny do schodów we wnętrzu i na ulicy, grille na okna, skrzynki pocztowe, akcesoria do kominka i inne detale i elementy są produkowane.

Dziś w artykule rozważymy zalety stosowania, a także cechy łóżek z kutego żelaza we wnętrzu.

Łóżko z kutego żelaza zdjęcie

Łóżka z kutego żelaza - jakie one są.

Aby uzyskać spektakularną atmosferę we wnętrzu sypialni, dopasowane eleganckie lub wręcz masywne łóżko wykonane z kutego żelaza, pozwoli podkreślić ten lub inny akcent w stylu. W końcu projekty takich modeli są najbardziej różnorodne i niepowtarzalne.

Łóżko z kutego żelaza zdjęcie

Nie jest konieczne tworzenie w sypialni stylu średniowiecznego, do umieszczania w nim takich elementów. W końcu jest wiele już zrealizowanych projektów sypialni z kutym żelaznym łóżkiem, a nie w stylu zamku czy pałacu. Łóżko to może być umieszczone zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu, różnica między modelami będzie tylko w ich projektowaniu i ogólnej konstrukcji.

Kute zdjęcie łóżka we wnętrzu

Ponieważ metal jest używany do tworzenia wnętrz tego i innych stylów, wtedy umiarkowana liczba podrobionych elementów odpowiedniego projektu trafi do każdego z nich tylko na dobre.

Łóżka z kutego żelaza we wnętrzu

Sam metal jest symbolem niezawodności i trwałości, a wykonane z niego eleganckie detale z niego wykonane podkreślają elegancję i wyrafinowanie. Dlatego łóżka z kutego żelaza stanowią wcielenie dwulicowości.

Łóżka z kutego żelaza we wnętrzu

Ich kształty i rozmiary są bardzo różnorodne, a zaletami takich produktów jest to, że można je wykonać na indywidualne zamówienie. Dlatego w ich formie można zrealizować pewien detal, który jest charakterystyczny tylko dla określonego wnętrza lub może być elementem specyficznym tylko dla określonej rodziny - na przykład na czele łóżka wykuł herb rodziny, imiona pary lub osoby, dla której przygotowano łóżko.

Łóżko kute na biało

Kucie umożliwia stworzenie niemal mistycznego środowiska, ponieważ bogactwo różnych dekoracji w postaci różnych, płynnie płynących linii, zwrotów akcji, przeplotu oraz różnych abstrakcyjnych i konkretnych detali, pozwala stworzyć wrażenie tajemniczości i izolacji od realiów współczesnego świata.

Zdjęcie kute łóżko

Piękno ręcznie wykonanej pracy jest niesamowite, bo czasami są modele z ogromną ilością zwodniczego elementu najbardziej zróżnicowanej formy, co jest bardzo ważne, jeśli zadaniem jest stworzenie luksusowego i bogatego środowiska we wnętrzu.

Piękne zdjęcie kute łóżko

Ale modele o bardziej powściągliwej konstrukcji są również rzadkością - bardziej rygorystyczne i geometryczne kształty.

Projekt sypialni z łóżkiem z kutego żelaza

Główną częścią każdego łóżka jest głowa, ponieważ jest to największy element, dlatego szczególną uwagę przywiązuje się do jego konstrukcji, ale należy również powiedzieć, że obecność nie niskiej stopy jest charakterystyczna dla łóżek z kutego żelaza. Cały wystrój najczęściej realizowany jest w tych dwóch detalach, albo za pomocą symetrycznego ornamentu, albo z niewielką różnicą, co implikuje bardziej obfitą i skuteczną dekorację wezgłowia.

Łóżko z kutego żelaza zdjęcie

Pod tym względem głowa łóżka może mieć kompozycję dekoracyjną nie tylko z kucia, ale także z kombinacji z innymi elementami wykonanymi z różnych materiałów: drewna, skóry, gęstej tkaniny itp.

Szczególnie godne uwagi łóżka kute z baldachimem, podwyższona metalowa konstrukcja z półprzezroczystym tiulem stworzy w sypialni lekką i romantyczną atmosferę.

Zdjęcie kute łóżko

Łóżka z kutego żelaza we wnętrzu - z tym, co połączyć

Tylko dlatego, że nie można go umieścić w żadnym pomieszczeniu, ponieważ ma on swój własny projekt, więc stworzenie harmonijnego otoczenia w sypialni powinno być czymś innym, jak mówią z tej samej "opery". Takie elementy mogą być wykonane z kutego stołu toaletowego, krzesła lub podnóżka z tą samą ramą lub innymi meblami.

Łóżka z kutego żelaza we wnętrzu

Jeśli łóżko o jasnym, obfitym wystroju, to będzie w stanie podkreślić masywne meble z obecnością rzeźb na fasadach i zdobionych nogach.

Można również naprawić łóżko z kutego żelaza w sypialni inną metodą w odniesieniu do kolorowania.

Rama łóżka, metalowa część łóżka, może być pomalowana na dowolny kolor. W przypadku zamówienia na zamówienie, kolor jest wybierany jako najbardziej odpowiedni dla projektu.

Sypialnia z łóżkiem z kutego żelaza

Warto zauważyć, że nierzadko można znaleźć we wnętrzu sypialni takie style jak country, provance, shebbi-chic, bo wszystkie one charakteryzują się obecnością efektu antycznego w różnych elementach. Dzięki podobnej konstrukcji łóżka z kutego żelaza można go z łatwością "napisać" na podobne style.

Łóżko z kutymi plecami

Możliwe jest podkreślenie jego projektu za pomocą różnych akcesoriów wewnętrznych, podobnych pod względem stylu i koloru. Mogą to być różne statuetki, obrazy na ścianie, żyrandol na suficie, świeczniki, korpusy stołów i tym podobne.

Sypialnia z łóżkiem z kutego żelaza

Aby stworzyć specjalne szlachetne wnętrze, oczywiście odpowiedni projekt pomoże w korzystaniu z akcesoriów i mebli wykonanych z wysokiej jakości materiałów, z którymi kute łóżka są najlepszym sposobem i poradzi sobie.

Łóżko z kutego żelaza w nowoczesnych wnętrzach

Jak chcesz, aby atmosfera domu zadziwiała wyobraźnię gości, wzbudzała ich zazdrość i duma z estetyki Twojego gustu. Łóżko z kutego żelaza we wnętrzu stanie się prawdziwym odkryciem w tym planie. Obfitość elementów artystycznych na zewnątrz nie pozostawi nikogo obojętnym.

kute łóżko we wnętrzu

Produkcja mebli z kutego żelaza do nowoczesnej produkcji jest wciąż nowym kamieniem milowym, mimo że znana jest ludziom od czasów starożytnych. Przez wiele lat wykuwanie pozostało nieodebrane, ale teraz nadszedł czas, aby ponownie powrócić do naszych domów. Jego wartość polega na tym, że takie meble mogą łatwo zatopić wszystkich obecnych w tajemniczej i sprzecznej średniowiecznej Europie. Ludowa mądrość, że nowy jest zapomnianym starym w tym przypadku działa bezdyskusyjnie.

Elegancki romantyzm na zakrętach

"Łóżko z kutego żelaza może z łatwością zmieścić się we wnętrzu sypialni o dowolnej wielkości, ponieważ nie wymaga dużej przestrzeni"

Istnieje wiele modeli mebli z kutego żelaza, ale to nie powstrzymuje pomysłowych mistrzów. Nieustannie uzupełniają linię nowymi arcydziełami. Kute meble mogą zostać poproszony o zrobienie na własny szkic, to na pewno dostaniesz ekskluzywny gadżet do użytku.

kolor z tyłu kutego łóżka łączy się z nocnym stolikiem

Łóżko z kutego żelaza w nowoczesnym wnętrzu może pojawiać się w dowolnej interpretacji kolorystycznej, więc łatwo jest wpasować go w meble. Ma miejsce zarówno w surowej klasyce, jak iw ascetycznym minimalizmie.

Projekt łóżka jest prosty. Rama jest przymocowana do ramy, która może przybrać postać:

Konstrukcja oparcia zawsze odpowiada kształtowi ramy.

Delikatne loki splecione ze sobą sprawiają, że żelazne łóżko jest przewiewne. Patrząc na nowoczesne łóżko z kutego żelaza, masywny język nie wygląda tak, ale wrażenie jest zwodnicze, a produkt jest bardzo trwały i niezawodny, więc nie bój się go wyłączyć.

konstrukcja kutego łóżka z oryginalnym tyłem

Łóżko z kutego żelaza może z łatwością zmieścić się we wnętrzu sypialni o dowolnej wielkości, ponieważ nie wymaga dużej przestrzeni. Jeśli potrzebujesz lakonicznego łóżka, powinieneś poszukać produktów z prostokątnymi ramkami, chociaż nawet ich surowość i zwięzłość są względne. Są nadal atrakcyjnie atrakcyjne.

Jeśli naprawdę jesteście gotowi umeblować pokój meblami z kutego żelaza, to uważnie przestudiujcie projekt jego projektu i uważnie, aby żaden szczegół nie pozostał bez uwagi, ponieważ wszystko piękne z definicji jest pochodną masy drobnych elementów.

Przed zamówieniem lub zakupem łóżka z kutego żelaza należy określić jego rozmiar. Powinny być w harmonii z wymiarami twojej sypialni. To bardzo ważny etap.

Duże łóżko z kutego żelaza może pojawić się we wnętrzu tylko przestronnego pokoju, w przeciwnym razie nie będzie elegancko eleganckie.

duże kute łóżko znajduje się tylko w przestronnych pokojach

W małej sypialni lepiej jest ustawić łóżko skromniej, aby nie ukryć pod nim całej użytecznej części pomieszczenia. Ale to nie znaczy, że powinieneś czuć się niekomfortowo.

Aby poprawić wrażenie stylowego wystroju, wypełnij pokój innymi kutymi przedmiotami. Odpowiednie lustro, oprawione przez ażurową ramę, ozdobne kinkiety, tafty i stoły na brzuchatych nogach. Nie obawiaj się, że podrobione szczegóły budowy zostaną uzupełnione:

drewniane łóżko z kutymi elementami figurowymi

Nie możesz znaleźć niczego odpowiedniego? To nie ma znaczenia! Możesz zamówić wszystko, czego potrzebujesz w specjalnej firmie, a eksperci wykonają każdy mebel w takim projekcie, który będzie w pełni harmonizował z kutym żelazem, które pojawiło się w jego wnętrzu. Takimi przedmiotami mogą być stoliki nocne, stoiska, krzesła lub dekoracyjne elementy kominka.

Obecność kutych mebli wymaga odpowiedniego wykończenia ścian, otworów drzwiowych i okiennych. Wszystko powinno być w harmonii z monogramami z metalu. Oszałamiająca elegancja i prawdziwa oryginalność wnętrza będą dostarczane przez dodatkowe elementy, takie jak figurki, pamiątki, świeczniki, najlepiej antyczne dzieło. Ponadto, że te przedmioty będą eleganckim elementem dekoracyjnym, wciąż przywołują przyjemne wspomnienia z podróży, które przywieziono, lub o ludziach, którzy ci je dali. Każda rzecz, która naprawdę kocha serce, pomoże stworzyć wyjątkową przytulność i doda atmosferę romansu, która w pokoju wypoczynkowym jest szczególnie cenna.

kute łóżko w pokoju dziecięcym

Fuzja, kicz i eklektyzm

"W tym niezwykłym stylu, który lubi kolory, symbiozę kultur, różnorodność faktur, przeplatające się klasyki, etnycy i nowoczesne elementy sytuacji, kute łóżko może łatwo się pojawić i nie będzie wydawało się zbyteczne we wnętrzu"

Rozmowa powinna rozpoczynać się od wskazówek sugerujących maksymalną swobodę i akceptujących mieszankę stylów, bez wbijania wszystkiego w jakąś strukturę, najwyższy stopień wolności w kiczu. Opiera się na samej nowoczesności, rozdartej przez szokujące krzyki kontrastów.

Fuzja odnosi się do złotego środka "twórczej hańby". W cudowny sposób łączy to, co nieprzystające. W syntezie występuje masa stylów i kierunków, które nie ograniczają się do ram ilościowych, ale są ograniczone zasadami dobrego smaku. W tym niecodziennym stylu, który lubi kolory, symbiozę kultur, różnorodność faktur, przeplatające się klasyki, etnografię i nowoczesne elementy środowiska, możesz z łatwością mieć łóżko z kutego żelaza i nie będzie się wydawać zbytecznym we wnętrzu. Misterny wzór zagłówka jest ważny, wszystko inne: wygląd, obiekty towarzyszące, tkaniny - może być wszystkim. Projektant Fantasy może spokojnie biec. Jedyną rzeczą, o której nie należy zapominać, jest to, że zatrzymanie się w duchu fuzji przypomina raczej zbiór starannie wybranych rzeczy, które mają pewne aspekty i wartość, a nie zbiór wszystkiego, co wydarzyło się podczas gry.

Eklektyzm oparty jest na klasycznej podstawie, która jest po prostu lekko rozcieńczona odpowiednimi elementami z pary stylów.

Kute plecy o misternym wyglądzie ozdobią wykwintne wnętrze sypialni

W żadnym innym stylu nie jest tak mile widziany bogactwo metalowych, zakrzywionych linii i wzorów przypominających naturalne, jak w art deco lub secesji. Art deco jest jednak nieco bardziej geometryczny i praktycznie nie ma w nim dekoracji, więc łóżko z kutego żelaza ma więcej szans na pojawienie się we wnętrzu secesji niż w tym. Wezwany do stworzenia piękna i harmonii współczesności, jest pełen nowych form. Zsyntetyzował różnorodną sztukę. Kute łóżka w stylu Art Nouveau są łatwo rozpoznawalne dzięki kwiecistemu wzorowi zagłówka i eleganckim nogom. Ich rama jest zawsze wykonana z grubego metalu, głównie ze stali.

Kute łóżko we wnętrzu sypialni w stylu Art Nouveau

Dla tych, którzy w sypialni potrzebują splendoru i pompatyczności, warto szukać łóżka w duchu klasycyzmu. Od razu rozpoznajesz taki stylowy produkt w szerokiej gamie sklepów meblowych. Klasyczne łóżka z kutego żelaza są masywne, zawsze z bogatą tapicerką, bogatymi tkaninami i luksusowymi ozdobnymi ornamentami. W jego wystroju jest dużo blasku. Ponieważ sypialnie w stylu klasycznym są zwykle wystarczająco przestronne, łóżko z kutego żelaza, które pojawiło się w ich wnętrzu, może być podwójne. Jego zagłówek musi być koniecznie masywny i imitowany dla metali szlachetnych. Wiele łóżek tego typu na naszym rynku dostarczają Włochy i Hiszpania. Wśród kutych łóżek znajdują się modele z mechanizmem podnoszącym.

klasyczny design z kutego łóżka

Ten styl jest zbliżony do Prowansji i Skandynawii. Tutaj także nie ma wielu jasnych i pastelowych odcieni, to tylko nacisk na różowe spektrum. W takich wnętrzach mile widziane są naturalne odcienie i naturalne materiały. Metal w nich występuje rzadko i w bardzo umiarkowanych dawkach. Jeśli chodzi o łóżka z kutego żelaza, stanowią one wyjątek od zasad i mogą pojawić się w otoczeniu takiej sypialni. Jeśli chcesz wyposażyć sypialnię w duchu kraju, spójrz na meble IKEA, które są chwalone zarówno przez projektantów, jak i konsumentów.

Kute łóżko w sypialni w stylu wiejskim

Motywy kwiatowe oprawione w jasne kolory, dużo światła - to bardzo nadaje się do sypialni dziewczynki. Shebbi-chic jest w pełni zgodny z tym. Łóżko z kutego żelaza w takim wnętrzu będzie odpowiednie, ale wystarczy wybrać odpowiedni model. Idealną opcją będzie śnieżnobiała jedna sypialnia. W gustach delikatnych różowych i mlecznych kolorów, projekt może być dowolny, od najprostszego do elegancko wyrafinowanego. Dla Shebbi-Chic ważne jest, aby meble były łączone z resztą wystroju, a łóżka z kutego żelaza w tym planie są po prostu niezastąpione. Ich kute części są cienkie, głowa jest wyrzeźbiona, co powoduje, że wymagana lekkość i nieważkość wnoszą się do atmosfery.

Łóżko z kutego żelaza we wnętrzu sypialni, urządzone w stylu cheby-chic

Miejski styl skupienia nie wyklucza pojawienia się kucia w wystroju, ponieważ metal jest tym samym "profilowanym" materiałem jak: kamień, cegła, beton. Na tle murów, kute łóżko o surowym wzornictwie będzie wyglądać świetnie.

Roztwór koloru w projekcie łóżka z kutego żelaza

Jak rozplanować gotowe łóżka z kutego żelaza? Najczęściej są malowane. W kolorze farba może być najbardziej zróżnicowana, więc kupujący nie mają problemów z wyborem odpowiedniego łóżka z kutego żelaza, nawet w gotowym wnętrzu.

Dla koneserów starożytności i miłośników wnętrz w stylu vintage tworzą łóżka z powłoką imitującą brąz, złocenie i srebro. Mogą być malowane z brązu lub mosiądzu. Aby "zestarzeć" wygląd produktu, stosuje się specjalną technikę patynowania.

Skuteczne w sypialni białe łóżka z kutego żelaza. Dodaj do środowiska kilka kutych przedmiotów w kolorze białym, a pokój będzie wyjątkowy i elegancki.

Kute pomarańczowe łóżko łączy się z innymi dodatkami w sypialni

Kute łóżko i sypialnia

Twoja sypialnia jest przestronna i nie musisz obliczyć każdego centymetra w swojej sytuacji - a następnie odważnie zdobądź masywny model o podwójnym kształcie z kuźnią, z wyrazistymi monogramami. Jego wygląd wniesie prawdziwy luksus do wnętrza.

Sypialnia, która nie świeci otwartą przestrzenią, z trudem może pomieścić podwójne łóżko, dlatego warto znaleźć mały model, którego projekt będzie zawierał piękne metalowe splotki. To samo łóżko nie zajmuje dużo miejsca, a pomieszczenie sprawi, że pokój będzie bardziej przestronny wizualnie.

Dla małych fidgets, skaczących wokół wszystko, co wpada pod nogi, silne łóżka z kutego żelaza we wnętrzu przedszkola - to jest prawdziwe odkrycie. Będziesz zaskoczony, ale ich zasięg jest również dość duży. Te łóżka wyglądają po prostu bajecznie pięknie. W przypadku niestandardowych dziecięcych łóżek z kutego żelaza lepiej wykonać na zamówienie, wtedy mogą one z powodzeniem wejść w tę sytuację.

kute łóżka dziecięce dla dwójki dzieci

Ponieważ łóżeczko dziecięce, musi mieć materac ortopedyczny. I nie zaniedbuj tego.

Na zamówienie można wykonać łóżko z kutego żelaza o tym projekcie, które w przyszłości lub w razie potrzeby zostanie przekształcone w dwa wolno stojące modele.

Łóżko z kutego żelaza we wnętrzu jest zawsze punktem kulminacyjnym, dlatego postanawiając uczynić swoją sypialnię wyjątkową, nie należy wspinać się do dżungli i szukać czegoś dziwacznego, ale wystarczy udać się do sklepu z meblami i wybrać świetny i wygodny model łóżka.

Fotogaleria - łóżko z kutego żelaza we wnętrzu:

20110525 Kotivinkki Makuuhuone. Kuva Milka Alanen

Jadalnia w klasycznej interpretacji

Salon i sypialnia w jednym miejscu

Co jeszcze przeczytać?

© 2018 · Kopiowanie materiałów witryny bez zezwolenia jest zabronione

Dodaj komentarz

46 − = 43