Nazwa kategorii

Zielony dywan

Interpreter marzeń

Dream Interpretive Cover marzyłeś o czym marzysz we śnie Zielony dywan? Aby wybrać interpretację snu, wprowadź słowo kluczowe ze swojego snu do formularza wyszukiwania lub kliknij początkową literę charakteryzującą obraz snu (jeśli chcesz uzyskać online interpretację marzeń listownie za darmo alfabetycznie).

Teraz możesz dowiedzieć się, co to znaczy marzyć w zielonym Dywanie, czytając poniżej za darmo interpretację snów z najlepszych internetowych książek o marzeniach Domu Słońca!

Zielony dywan we wnętrzu: chodź po zielonej trawie we własnym salonie (37 zdjęć)

Zielony dywan we wnętrzu domu jest nie tylko ciekawy i niezwykły, ale także bardzo kolorowy. Stworzy komfort i przytulność w domu, da poczucie wiecznej wiosny i radości. Rozumiem, jak używać go poprawnie i jak zrobić to samemu.

Zielony dywan we wnętrzu pokoju

Zielony dywan w projektowaniu lokalu

W domu wygląda na dość ożywionego. Możesz sobie wyobrazić siebie na małej leśnej polanie, nawet będąc w zwykłym miejskim mieszkaniu lub domu. Bardzo często używa się zielonego dywanu w szarobiałych lub kawowych pokojach, aby nadać atmosferze nieco jasny odcień. To oczywiście pozwoli ci pozbyć się poczucia monotonii i nadać swojemu pomieszczeniu spektakularność.

Zielony dywan w projekcie domu

Mówiąc o samym kolorze - jest dość uniwersalny dla każdego pomieszczenia w domu. Bardzo pozytywnie wpływa na ludzką psychikę, a dywan o takiej barwie można umieścić w salonie, w sypialni, kuchni czy łazience. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że dla każdego pomieszczenia należy wybrać odpowiedni odcień, ponieważ nie będzie on pasował w równym stopniu do wszystkich pomieszczeń.

Jeden z wariantów projektowania dywanów w odcieniach zieleni

Odcienie można warunkowo podzielić w następujący sposób:

 • Salon, sypialnia, przedpokój - będzie pasował bardziej ciemnym i nasyconym kolorom zieleni, który będzie bliższy jesiennej palecie. Może być: ciemnozielony, musztardowy, oliwkowy, błotnisty, khaki.
 • Sypialnia, łazienka w kuchni - tutaj najlepiej wybrać letnią paletę kwiatów. Powinien być soczysty i mieć jasne barwy, na przykład: kolor zielonego jabłka, młode liście, ziołowy, pistacjowy.

Uniwersalne kolory dywanu będą zimową paletą barw, która jest konwencjonalnie określana jako zimne kolory w kolorze zielonym: ciemnozielone, turkusowe, szmaragdowe. Podobnie można użyć sprężyny: kolor kiwi, awokado, mięty lub limonki.

Uniwersalny odcień zielonego dywanu

Bez względu na wybrany kolor dywanu, główną zasadą jest jego połączenie z ogólnym wnętrzem pomieszczenia. Konieczne jest osiągnięcie maksymalnej harmonii, a nie, aby dywan wyszedł jako jasne niepotrzebne miejsce wśród ogólnej atmosfery.

Kombinacje kolorów wnętrza z zielonym dywanem

Aby upewnić się, że wnętrze zostało połączone z zielonym dywanem, warto trochę uporządkować za pomocą dodatkowego schematu kolorów, który można wykorzystać do zaprojektowania projektu na terenie.

  • Niebieski i zielony. Takie połączenie trawy i nieba, więc we wnętrzu powinny łagodnie i płynnie łączyć.

Połączenie niebieskiego i zielonego dywanu we wnętrzu

  • Niebieski i zielony. Tutaj woda i przyroda już stoją. Są dość kontrastowe i często używają ich w jasnych wnętrzach.

Turkusowy zielony dywan i niebieski kolor w dekoracji

  • Brązowy i zielony. Możesz kojarzyć się z drzewem, a mianowicie z jego pniem i listowiem. W tej kombinacji zaleca się stosowanie jasnych kolorów cynamonu w celu zmiękczenia zielonego koloru, a nie "ciężkiego" postrzegania projektu.

Wnętrze w zielonych odcieniach brązu

  • Czarny i zielony. To jest rodzaj obrazu ziemi i trawy. Stosując takie kombinacje, nie trzeba urywać się przez czarny odcień. Najlepiej używać go wyłącznie jako małego akcentu.

Zielony dywan we wnętrzu

 • Czerwony i zielony. Dość udane połączenie trawy i kwiatów. Za jego pomocą można pięknie podkreślić zielony dywan i wprowadzić na powrót kontrastowe kolory.

Czerwony kolor połączony z zielonym dywanem

Zanim zdecydujesz się kupić dywan, musisz zrobić kilka kroków, aby dokładnie określić, czego szukasz.

 • Najpierw określamy rozmiar dywanu i pomieszczenia, w którym go położymy. Istnieją standardowe rozmiary, ale na życzenie możesz zrobić dywan.
 • Przed zakupem możesz z grubsza oszacować, jak będzie wyglądać w pokoju. Aby to zrobić, weź taśmę samoprzylepną i ułóż obraz dywanu o takich rozmiarach, jaki lubisz.
 • Wybierz preferowany materiał. Może to być zwykły dywan lub wariant ze stosem.

Zielona dywanowa trawa we wnętrzu mieszkania

Tak zwana trawa dywanowa, która ma wysoki stos i swoją strukturę przypomina trawę, zyskuje dużą popularność. Wysokość stosu może wynosić od 3 do 7 centymetrów.

Istnieje kilka opcji takiej "trawy", dlatego jest ona klasyfikowana według następujących parametrów:

 1. Przez miękkość lub odwrotnie sztywność drzemki. Kupa twarda jest zwykle kupowana na małe dywaniki w korytarzu. Miękka wersja drzemki idealnie pasuje do pomieszczeń, w których najczęściej chodzisz boso.
 2. Długie lub krótkie włókna. Nie ma żadnej szczególnej różnicy, wszystko zależy od preferencji kupującego. Zauważ, że im dłuższy stos, tym trudniej będzie mu się nim zaopiekować. W każdym razie taki dywan bez problemów można czyścić odkurzaczem.
 3. Materiał w dotyku. Zwykle dywan z trawy jest wykonany z polipropylenu. Czasami zdarza się jednak, że można tam dodać dodatkowe włókna lnu lub innych podobnych materiałów. Odpowiednio, takie dywany będą nieco inne w dotyku.

Dbanie o dywan nie jest trudne, ale potrwa to nieco dłużej niż zwykle. Często trzeba odkurzyć, ponieważ kurz zbiera się na drzemce. Zaleca się czyszczenie raz na 1-2 miesiące, aby było całkowicie wyczyszczone i poprawione.

Nie zaleca się kupowania dywanów dla miłośników zwierząt, w przeciwnym razie trzeba być przygotowanym na zebranie całej wełny.

Ogólnie rzecz biorąc, możemy powiedzieć, że dbanie o taki dywan powinno być regularne i dokładne. Wtedy będzie zachowywał swój nieodparty wygląd i będzie cię bawił każdego dnia.

Master class "Dywan w formie trawy własnymi rękami"

Każdy może iść i kupić taki dywanik w sklepie. Ale żeby zrobić to sam, musisz jeszcze ciężko pracować.

Wykonujemy matę własnymi rękami

Jeśli jesteś gotowy do pracy, zaopatrz się w następujące materiały:

  • Przędza z połowy wełny (nie mniej niż pięć zwojów).

Idealny wybór - przędza z mieszanki wełny

  • Haczyk nr 14.

Duży haczyk do długiej "trawy" na dywanie

 • Nożyczki.

Jeśli masz niechciane nici akrylowe w swoim domu, możesz również użyć ich w swojej pracy. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że dzięki syntetykom produkt będzie nieco śliski, aw niektórych przypadkach może być niewygodny w użyciu.

Podczas używania całkowicie wełnianej wersji dywanik może być kusyuchim i nie nadaje się do użytku na bosych stopach. Dlatego najbardziej idealną opcją jest zastosowanie takiej samej przędzy półwłóknowej, która będzie optymalna w przyszłej eksploatacji iw budżecie.

Tak więc przechodzimy bezpośrednio do samego dzieła.

  1. Na początek musimy wyciągnąć nici ze wszystkich motków w tym samym czasie. Jeśli używasz różnych odcieni zieleni - to po prostu cudowne, bo wtedy dywan okazuje się bardzo interesujący i ekskluzywny.
  2. Kiedy wyciągniesz wszystkie końce nitek, zapnij je i połącz z podstawową pętlą do dziania.
  3. Teraz weź hak i spróbuj podłączyć 20 pętli powietrza. Weź wszystkie pięć nitek swojej przędzy. W początkowym łańcuchu powinieneś uzyskać około 40 centymetrów długości. Mocujemy końce nici i dziergamy pętle powietrza

  Jeśli potrzebujesz dywanu o wysokości 60 centymetrów, odpowiednio bierzemy 30 pętli. W ten sposób można obliczyć żądaną liczbę pętli w zależności od pożądanego rozmiaru.

 1. Musisz dziergać sztyfty bez szydełka, jednocześnie pociągając zawiasy. Konieczne jest naprawienie twoich pętli, w wyniku czego otrzymujemy trawę. Dzianina jest potrzebna w każdej pętli poprzedniego rzędu, zanim to zrobisz, nie owijaj. Na końcu powinieneś otrzymać równy kwadrat.

Zapnij pętle w ten sposób

  1. Knit need dokładnie do momentu, gdy mata nie osiągnie pożądanego rozmiaru. Za każdym razem, docierając do końca rzędu, pamiętaj o naprawieniu wątku. Możesz przywiązać końcówki serii solidnym węzłem.

Przędzimy pętlę na matę

  1. Po pierwsze, produkt będzie przypominał puszystą jagnięcinę, która będzie musiała zostać przekształcona w trawę. W tym celu musimy wziąć nożyczki i przeciąć pętle.

Przecinamy pętlę nożyczkami, aby zrobić trawę

Nasza mata do trawy jest gotowa do użycia. Zaleca się pranie go najpierw na maszynie do pisania, a następnie używać go zgodnie z przeznaczeniem.

Szydełkować zielonym szydełkiem własnymi rękami

Zielony dywan w domu zapewni Ci niezwykłą atmosferę radości i wiosny. Najważniejsze jest prawidłowe połączenie z polityką kolorystyczną wnętrza, a także wybór rozmiaru i kształtu produktu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że będzie wymagał starannej pielęgnacji i czyszczenia, szczególnie jeśli zwierzęta są dostępne.

Fotografia zieleni dywany w wnętrzu

Możesz wybrać zwykłą wersję dywanu lub popularny model dywanowej trawy, który zamieni kawałek Twojego domu w niezwykłą polanę. Ponadto nie trzeba go kupować, ponieważ przy pomocy klasy mistrzowskiej istnieje możliwość zrobienia takiego dywanu własnymi rękami.

Zielony dywan

7 marca 2017 r., 20:43

projektowanie krajobrazu, Woroneż

Trawnik w strefie podmiejskiej. Tak miło chodzić boso po tym naturalnym dywanie. Wydaje się, że trudną rzeczą jest uprawiać trawę? Ale wszędzie są niuanse. O tym, jak i kiedy sadzić trawnik, jak o niego dbać i jakie problemy można napotkać, porozmawiajmy o tym artykule.

Lawn (z francuskiej gazon-torfu) - integralna część polepszenia każdego ogrodu, to sztuczna lub naturalna murawa, składająca się głównie z gęsto rosnących wieloletnich zbóż.

Jeśli zwrócisz się do historii pojawienia się trawnika, informację tę można nazwać niezwykłą, nie jest znana dokładna lokalizacja pierwszego trawnika. Istnieją pewne odniesienia do zielonych trawników w XIV-XVI wieku w europejskich rękopisach. W historycznych opisach, trawniki są również wspomniane w ogrodach Persów, Greków i Rzymian jeszcze przed narodzinami Chrystusa.

W obecnej formie, do której jesteśmy przyzwyczajeni, trawnik istnieje całkiem niedawno.

Trawnik i trawnik w parku lub w inny sposób nazywany jest zwykłym trawnikiem - pod tą nazwą, aby ukryć trawnik, który jesteśmy przyzwyczajeni zobaczyć w naszej daczy. Pożądane jest, aby leżeć na nim w słoneczną pogodę.

Meadow Grass - ten trawnik, możemy powiedzieć, że sama natura tworzy z istniejącymi już na miejscu mieszanki traw. Możesz zasiać nasiona innych rodzajów trawy, dla nasycenia zielonego dywanu.

Mauretański trawnik - trawnik, którego stworzenie wykorzystuje razem płatki i kwiaty. Jest niezwykły ze względu na swoją niezwykłą naturę, jest naprawdę wspaniałym widokiem, z którego widoku po prostu chwyta ducha.

Teren sportowy - ta dzika odmiana ziół jest odporna na deptanie. Są one często używane na naszych stronach internetowych, do tworzenia placów zabaw i terenów sportowych dla dzieci.

Przede wszystkim określmy rodzaj trawnika, który chcemy stworzyć i który będzie realizował przypisane mu zadanie.

Podzieliliśmy witrynę na kilka stref. W jednej strefie powstanie plac zabaw, na którym będziemy siać trawnik sportowy, odporny na deptanie. W drugiej strefie - tworzymy parterowy trawnik, miejsce piękna, wyłaniające się z ogólnego tła rogu. W pobliżu wejścia na miejsce można stworzyć trawnik lub trawnik lub po prostu łąkę.

Jeśli nie chcesz robić tego cały czas, kosić, a ty, kiedy przyjedziesz do daczy, po prostu chcesz odpocząć, cieszyć się naturą, najlepiej zasiej trawę mauretańską. Ten trawnik praktycznie nie wymaga pielęgnacji, a jego bogaty wygląd, dzięki obecności kultur kwiatowych, zawsze zachwyci oko.

Zdecydowaliśmy więc, jaki rodzaj trawnika chcemy stworzyć na stronie. Jeśli teren porośnięty jest chwastami, przetwarzamy teren przyszłego trawnika, herbicydu o ciągłym działaniu (Tornado, Roundup, Hurricane Forte).

Dwa tygodnie po zabiegu wykop go, usuń śmieci i martwe chwasty. Wyrównaj fabułę za pomocą prowizji. Planując fabułę, wykonaj odchylenie o dwa stopnie (na każde pięć metrów dwa centymetry), aby odprowadzić nadmiar wilgoci. Dodajemy organiczny nawóz do gleby, aby poprawić jego strukturę, (dziewanny lub gnojowicę), jak pamiętamy z poprzednich artykułów, używamy tylko dwuletniego połknięcia.

Po skończeniu planowania i nawożeniu działki przechodzimy do siewu mieszanki traw.

Zasiewamy 20-40 g na m kw. M. Po zasiewie, ponownie za pomocą zgrabiarki, zamykamy nasiona w glebie. Następnie zwijamy miejsce siewu za pomocą wałka, kawałek rury może być użyty na miejsce lodowiska.

Po wysiewie, zrzucamy przyszły trawnik. Jeśli nie naruszysz technologii, trzeciego dnia pojawią się pierwsze pędy. Trawnik składa się z mieszanki traw, a zatem okres kiełkowania wynosi od trzech do dwudziestu jeden dni. W tym czasie przyszły trawnik wymaga obfitego codziennego podlewania.

Najskuteczniejszym czasem siewu jest wiosna od początku sezonu wegetacyjnego. Ostatni termin siewu to trzy tygodnie przed końcem sezonu wegetacyjnego. Czas, od siania nasion, do pełnego mułu gleby - sześć tygodni.

Teraz zyskuje popularność, aby umieścić gotowy trawnik. Jakie są zalety, które możemy zaobserwować w technologii, najszybszy sposób na stworzenie trawnika na stronie. Przeciw - materiałowy element wykonanej pracy.

Podobnie jak w przypadku siewu trawnika, usuwamy chwasty, wykopujemy teren i nawożymy. Następnie obróć stronę za pomocą wałka, ustawiając go tak mocno, jak to możliwe. Poziom gleby, przed położeniem, powinien być niższy o pięć centymetrów od poziomu torów. Wykonujemy również niewielkie nachylenie, a następnie dobrze zlewamy miejsce przyszłego układania. Następnego dnia robimy trawnik. Układanie odbywa się od dołu do góry. Stawy są posypane mieszaniną gleby i nasion mieszanki traw. Pod koniec układania, w pobliżu roślin produkujemy pnie, wycinamy je za pomocą noża ogrodowego, toczymy trawnik wałkiem i wodą obficie. Przed pierwszym skoszeniem trawnika nawadnianie odbywa się codziennie.

Jakie są cechy pielęgnacji trawnika. Większość ogrodników i ogrodników wyciąga błędne wnioski, twierdząc, że pielęgnacja trawników nie jest wymagana. Po prostu wszystko na turę, trawnik wymaga ciągłej opieki, tylko wtedy będzie to zielony dywan, o którym pisałem na początku artykułu.

Z czym zaczyna się wycofanie. Pod koniec marca grzebiemy trawnik, można to zrobić za pomocą zgrabiarek, jeśli nie ma dużego trawnika i przewiercić trawnik do wietrzenia. Jeśli powierzchnia partii jest duża, dostajemy wertykulator lub aerator. Przy pomocy, bez żadnych problemów, grzebiemy i napowietrzamy trawnik.

W pierwszej połowie maja uprawiamy trawnik z herbicydem o działaniu selektywnym (lintur, lontrel, znakomity, odchwaszczany) z chwastów. Po przetworzeniu dnia nie podlewaj trawnika. Dwa tygodnie po zabiegu nawożymy trawnik. Używamy nawozów specjalistycznych do trawników (Fertika, Bona Forte itp.). Nawożę trawnik mieszanką nitroammofoskoe i azotanu amonu 1/3, w praktyce ta mieszanina okazała się najskuteczniejszym nawozem do nawożenia trawnika, kompozycja zawiera potas, fosfor i azot. (Piszę o mikroelementach i ich roli w życiu roślin w następujących artykułach). Kwota wynosi około 9 gramów na metr kwadratowy (jedna łyżeczka). Po zapłodnieniu trawnik powinien być obficie podlewany. Woda powinna być co najmniej trzy razy w tygodniu.

Raz w tygodniu trawnik musi być koszony. Wysokość ściętego trawnika zależy od temperatury powietrza, cieplejszy jest na ulicy, trawnik jest koszony wyżej (wysokość trawy wynosi 10 cm), jeśli temperatura spada, zmniejszamy wysokość pola wysiewu (5-8 cm). Ciągle kosimy ostrza kosiarki. Nieosłonięte noże rozrywają trawę, uszkadzają ją i przyczyniają się do chorób.

W drugiej połowie sierpnia po raz drugi nawożymy trawnik (w nawozie powinna być duża ilość potasu).

Ostatnie koszenie odbywa się pod koniec października (w zależności od warunków pogodowych i strefy klimatycznej).

Jeśli zauważysz, że szpakowate stada na trawniku, znak pojawienia się larwy komara jest długonogie. Jest niebezpieczny, ponieważ odżywia się młodymi korzeniami trawnika, co prowadzi do jego wysychania. Dzieje się tak w regionach o dużej wilgotności i słabym wietrzeniu trawnika.

Walczymy z tym szkodnikiem przez jesienne przetwarzanie trawnika złożonym środkiem owadobójczym.

Mole uszkadzają trawnik, pierwszy znak kopców ziemi na powierzchni trawnika. Metody walki: narkotyk "krotometr".

Mrówki to szkodniki, które powodują problemy na trawniku. Pierwszą oznaką pojawienia się mrówek jest uboga gleba. Przed zasianiem trawnika należy wykonać nawóz organiczny. Ale mimo to, jeśli pojawiły się mrówki, za pomocą środka owadobójczego zwalczaj te szkodniki (morderczy, mrówkojad, grzmot-2, karbofos).

Rdza - choroba ma kilka odmian. Występuje w postaci plamek żółto-czerwonych tonów na łodygach trawy. Przyczyną choroby jest słabe oświetlenie i brak składników odżywczych.

Leczenie można wykonać bez użycia chemikaliów, po prostu nawozić glebę i przycinać trawę w obszarze zakażenia trawą co trzy dni, aż wyrosną zdrowe łodygi.

Pierścienie Witcha - rosną dzięki rozkładającym się cząstkom drewna w glebie. Najczęściej występują w miejscach stagnacji wody. Na obwodzie pierścienia trawa staje się brązowa, perkozy zaczynają rosnąć. Wyleczenie pierścieni czarownic jest niemożliwe. Gdy rosną dzięki grzybni znajdującej się w glebie. Aby zapobiec pojawianiu się grzybów na trawniku, należy wykonać napowietrzanie gleby i zmniejszyć liczbę podlewania.

Po zimie możemy zaobserwować osiadanie gleby. W tym miejscu woda ulega stagnacji, a trawnik staje się mokry. Jakie środki walki w tym przypadku? Kroimy i podnosimy murawę i wrzucamy glebę do osiadania gleby. Następnie kładziemy murawę i zwijamy ją rolką.

Nie należy przekarmiać trawnika podczas sezonu wegetacyjnego. Nie zrobi mu to dobrze, z nadmiaru substancji mineralnych, aw szczególności azotu, trawnik będzie bolał, a zimą będzie mokry.

Dzięki technologii trawnik musi być aktualizowany co sześć lat, w tym czasie staje się stary i traci swoje walory dekoracyjne.

Udostępnij ten artykuł znajomym

Farma grzybów od zera

Geometria w ogrodzie

Jak wybrać odpowiedniego masażystę dla dziecka?

"Biały i puszysty": tajemnice dbania o dywany

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Czarny pasek do sprzedaży tekstów

Żywa biblioteka: przeczytaj człowieka

Jak podnieść samoocenę i wzmocnić pewność siebie?

Dodaj komentarz

− 1 = 8