Mata fitness

Mata fitness

Prawie wszystkie zajęcia fitness wymagają dywanu. Jeśli dana osoba idzie do klubu sportowego, często zapewnia to akcesorium. Ale korzystanie z własnej maty fitness jest o wiele bardziej higieniczne. Jest to również wygodniejsze, ponieważ ludzie przyzwyczajają się do swoich akcesoriów. Ale do lekcji w domu będzie konieczne, więc zaleca się kupowanie maty do ćwiczeń.

Rodzaje mat do fitnessu

Aby stworzyć matę do ćwiczeń i jogi, używa się różnych materiałów. Dzieli go więcej niż jeden typ tego akcesorium. Mianowicie:

 1. Maty z PCV. Wykonane są z materiału syntetycznego. Ten rodzaj ma największą popularność. Często ludzie, którzy są zaangażowani w fitness, nabywają go. Jest bardzo higieniczny. Wykonany jest z porowatego materiału, który jest całkowicie przykryty, dzięki czemu łatwo jest utrzymać go w czystości.

Taka mata sportowa może trwać co najmniej 2 lata, ponieważ jest dość trwała. Ale są pewne wady tego akcesorium. Jeśli wykonujesz ćwiczenia na mahi, może trochę się przesunąć. Jednak wielu europejskich producentów wytwarza je z polichlorku winylu i ma szczególną lepkość, więc wygodnie jest go używać do różnych ćwiczeń.

Dywaniki wykonane z bawełny są zalecane dla osób uprawiających jogę, ponieważ są one najbardziej naturalne. Producenci często oferują akcesoria, na których wykonany jest rysunek, który ma pewną wartość energetyczną. Na przykład na dywanie można przedstawić mandalę. Produkty bawełniane dobrze pochłaniają wilgoć.

Który wybrać matę fitness?

Powinieneś wiedzieć, jak wybrać matę do fitnessu. W końcu sprzedawcy oferują różne towary, w których można się pogubić. Najważniejsze jest to, że spełnia określone wymagania. Kupując dywan na zajęcia, należy wziąć pod uwagę takie niuanse:

 1. Powinien dobrze wchłaniać wilgoć. Podczas treningu osoba ma większe wydzielanie potu. Dlatego wykonywanie ćwiczeń na mokrej nawierzchni nie będzie wygodne. W niektórych przypadkach nawet niesie ze sobą niebezpieczeństwo. Zwłaszcza jeśli chodzi o kondycję dzieci.

Jaki powinien być rozmiar dywanów?

Zanim pójdziesz do sklepu, aby kupić, powinieneś pomyśleć o tym, do czego służy ten dodatek. Konieczne jest również określenie jego cech. Jest towar o standardowej długości. To około 1,8 metra. Ale są duże maty na sprzedaż.

Jak korzystać z maty fitness podczas treningu?

Bardzo wygodna mata składana do fitnessu. Wszakże po lekcjach można go łatwo złożyć i ukryć. Aby rozpocząć korzystanie z tego akcesorium, wystarczy go rozłożyć i rozpocząć wykonywanie ćwiczeń. Po treningu powinieneś poprawnie wykręcić matę.

 1. Po zakupie towarów należy je również umyć. Jeśli wykonany jest z PVC, można go myć w maszynie do pisania. Z pozostałych materiałów akcesorium należy umyć ręcznie. Często nadaje się do wody z mydłem. Gdy się zabrudzi, należy go również wyczyścić.

Ale gdzie kupić matę do fitnessu? To akcesorium jest przydatną rzeczą, która jest niezbędna dla sportowców i osób, które zdecydowały się ćwiczyć jogę lub fitness. Aby go zdobyć, musisz odzyskać sklepy sportowe. Wiele supermarketów oferuje całe działy takich produktów, w których można spotkać i bransoletkę fitness, a także piłkę do fitnessu i wiele innych przydatnych rzeczy.

Jaki jest średni koszt maty fitness

Nie ma jednolitej ceny mat do fitnessu. Wszystkie wyróżniają się jakością, zastosowanym materiałem, popularnością producenta.

Wiele osób martwi się o to, czy możesz zrobić matę fitness własnymi rękami. Jest to skomplikowana procedura, ponieważ trudno jest uzyskać akcesorium, które będzie idealne do wykonywania ćwiczeń.

Maty do fitnessu

Rodzaje mat do fitnessu

Te budżetowe maty z polichlorku winylu są dość popularne wśród entuzjastów fitnessu. Dzięki powierzchni z zamkniętymi porami są bardzo higieniczne, nie boją się wpływu środowiska, są łatwe do utrzymania w czystości. Są dość silne i mogą trwać do dwóch lat. Mają jedną wadę - ślizgają się podczas wykonywania ćwiczeń zamiatania, kołysania nóg, upadku lub skręcania. Ale w Europie są lepszej jakości dywaniki podłogowe wykonane z PVC o zwiększonej lepkości, zawody są bezpieczne.

TPE (Termiczny elastomer z tworzywa sztucznego) - syntetyczny hipoalergiczny materiał. Produkcja tych mat nie wykorzystuje chloru. Są bardziej elastyczne i miękkie, antypoślizgowe, doskonale pochłaniają pot. Ich żywotność przekracza 3 lata. Dobrze nadaje się do fitnessu i jogi.

Maty gumowe z dodatkiem juty lub gumowych mat - naturalne, ekologiczne, dostatecznie lepkie, nie zsuwają się i nie elektryzują się. Zajęcia na tych dywanach są bardzo wygodne, świetnie nadają się do intensywnych zajęć. Przez minusy możesz uwzględnić całkiem konkretną wagę i wysokie koszty.

 • rób bez butów

 • nie myć w pralce

 • nie używaj detergentów (są one słabo myte i gromadzą się wewnątrz maty, powodując poślizg)

 • przetrzyj maty czystą wodą i wilgotną ściereczką

 • do wyschnięcia w stanie rozłożonym, lepiej na świeżym powietrzu

 • zachować w formie zminimalizowanej (roll), bez załamywania się maty

  Funkcje wyboru maty samochodowej (mata) do fitnessu

  Dla tych, którzy postanowili poważnie zaangażować się w sport i regularnie chodzić do hali, trzeba pomyśleć o zakupie maty fitness. Większość klubów zapewnia taki temat swoim gościom. Niemniej jednak, aby przeprowadzić ten rodzaj treningu, lepiej mieć własny ekwipunek.

  Po pierwsze, jest to po prostu konieczne w celu zachowania higieny, a po drugie, taki produkt zapewni wygodę i bezpieczeństwo w procesie uprawiania sportu. W końcu to właśnie te czynniki wpływają na motywację do uczęszczania na kolejne zajęcia. Oczywiście, organizując fitness w domu, możesz skorzystać z wygodnej rzeczy, czy to pościeli, czy ręcznika. Ale dla klubu sportowego potrzebna jest specjalna mata do ćwiczeń. Inna nazwa to karemat.

  • Ten produkt jest wykonany z materiału antypoślizgowego.
  • Zawsze można go czyścić lub myć.
  • Praktycznie wszystkie modele są wyposażone w wygodną osłonę do transportu lub przenoszenia w złożonej formie.

  Współcześni producenci oferują najszerszy wybór modeli dywaników sportowych, które różnią się ceną, jakością, rozmiarem i materiałem produkcyjnym.

  Wybór dywanu jest przeprowadzany z uwzględnieniem wzrostu i ukończenia osoby, dla której jest przeznaczona. Zaleca się kupić dywanik z niewielkim marginesem, dodając dziesięć centymetrów do rzeczywistego wzrostu osoby. Do chwili obecnej istnieje kilka rozmiarów dywanów, które są uznawane za standardowe: długość od 175 do 220 cm, szerokość od 60 do 80 cm, grubość - od 3 mm do 1,5 cm. Najbardziej praktyczne i wygodne są grube maty. Im grubszy produkt, tym jest on miększy i cieplejszy, a także zmniejsza ryzyko obrażeń stawów.

  Przy zakupie takiego produktu bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na materiał, z którego jest wykonany. To od tego będzie zależeć od kosztu dywanu, jego jakości i przyszłego życia.

  Na dzień dzisiejszy producenci używają kilku materiałów do produkcji takich zapasów:

  • Dywan wykonany z tworzywa sztucznego, PCV. Mata syntetyczna jest stosunkowo niedroga, więc jest świetna dla tych, którzy nie są przygotowani na poważne i regularne ćwiczenia. Z nim, nie jest to wstyd pożegnać się po kilku lekcjach. Do wytworzenia tego produktu stosuje się wysokowytrzymały i sprężysty polimer PVC. Żywot syntetycznej maty trwa dwa lata. Kruchość i wydzielanie nieprzyjemnych zapachów są głównymi wadami tego modelu.
  • Mata gimnastyczna z termoplastycznego elastomeru. Główne zalety tego produktu to: lekkość, elastyczność i miękkość. Ponadto ten model jest trwały, pochłaniający wilgoć, przyjemny w dotyku. Mata wykonana z elastomeru termoplastycznego nie wypala się i nie ślizga. Żywotność takiego sprzętu wynosi pięć lat. Biorąc pod uwagę powyższe zalety, ten model jest droższy niż poprzedni.
  • Maty wykonane z naturalnych materiałów kupowane są w większości przez osoby, które od wielu lat zajmują się intensywnymi sportami. Ich koszt jest dość wysoki. Produkty te są wysokiej jakości, wodoodporne i nie emitują nieprzyjemnych zapachów.

  Naturalne dywaniki zapobiegają przesuwaniu się i są izolujące cieplnie. Jednym z najczęstszych modeli jest dywan wykonany z gumy z dodatkiem gumy lub pakietu, który nie staje się naelektryzowany. Mata naturalna charakteryzuje się dużą gęstością, co zapewnia wygodę podczas umieszczania na niej kolan lub łokci. Wady obejmują dużą wagę i niedogodności związane z przenoszeniem i transportem.

  Oprócz wyrobów z gumy, producenci oferują maty sportowe z lateksu, pianki poliuretanowej, poliuretanu, naturalnej bawełny lub wełny. Są bardzo lekkie, dobrze amortyzują się podczas ćwiczeń, niezawodnie chronią przed zimnem podłogi. Takie karematy można budować nawet na ziemi podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

  Opieka nad sprzętem sportowym jest dość prosta. Produkty wykonane z materiału PVC mają zwiększoną wytrzymałość, dzięki czemu można je bezpiecznie myć w maszynie do pisania. Wszystkie inne modele wymagają czyszczenia wilgotną ściereczką. Można je również natrzeć alkoholem. Używanie mydła, jakiegokolwiek detergentu do pielęgnacji dywanu jest surowo zabronione. Wszystkie te substancje są bardzo łatwo wchłaniane i z dużą trudnością płukane.

  Biorąc pod uwagę różnorodność modeli, faktur i wzornictwa, możesz wybrać najbardziej odpowiednią matę fitness, która spełni wszystkie potrzeby jej użytkownika. Odbierając takie zapasy, trzeba zdecydować, jaki rodzaj sportu będzie przeznaczony. Powinieneś również wziąć pod uwagę intensywność zajęć i koszt samego produktu.

  Dla początkujących odpowiednia jest niedroga opcja - syntetyczny fitness karemat. Z biegiem czasu można go zastąpić bardziej solidnym i wysokiej jakości modelem. Najważniejsze, nie marnujcie swojego zdrowia!

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  36 − = 31