Nazwa kategorii

Dywaniki dla pełzających dzieci

Czy dzieciak potrzebuje podkładki do przeszukiwania?

Kiedy idziesz do sklepu dla dzieci, czasami gubisz się i zapominasz, dlaczego przyszedłeś. Przechodząc przez okna i półki z kolorowymi i jasnymi zabawkami, pamiętasz swoje dzieciństwo, kiedy "Świat dzieci" wydawał się czymś bajecznym i niezwykłym. Dzisiejsze sklepy nie idą do żadnego porównania z tymi, które były kiedyś. I jest dobrze. Czy sprzedali dywanik dla pełzających dzieci? Lub alfabet elektroniczny?

Opracowanie maty do indeksowania

Producenci towarów dla dzieci aktywnie rozwijają swoją niszę i oferują nam szeroką gamę produktów dla dzieci. A każdy przedmiot pozwala mu rozwinąć dziecko. Kiedy dziecko zaczyna się przewracać, rodzice zaczynają używać wysepki. Jest to mały dywanik z różnymi łukami, na którym można zawiesić zabawki.

Potem nadchodzi czas, który wymaga opanowania umiejętności czołgania się. Tutaj w takich przypadkach rodzice mogą pomóc dywanowi, gdzie dziecko uczy się czołgać. Ale nie tylko do tych celów jest przeznaczony ten temat. Tutaj możesz grać, uprawiać sport, ale to będzie, gdy dziecko dorośnie.

A teraz interesują go jasne obrazy, różnorodna faktura materiału i chęć postępu. I nie zapominajmy, że podłogi nie są ciepłe. I pochylając się po całym ciele na powierzchnię podłogi, dziecko może przeziębić, a następnie będzie musiał leczyć je z ARI lub ARVI.

Podstawowe wymagania dotyczące dywanów

Kupując rzecz dla swojego dziecka, każdy rodzic powinien mieć pewność, że zabawka nie zaszkodzi jego zdrowiu i będzie absolutnie nieszkodliwa. Dlatego wszelkie towary dla dzieci powinny być:

 • Bezpieczny.
 • Funkcjonalny.
 • Wygodny.
 • Promowanie rozwoju umysłowego i fizycznego

Każdy dywanik szydełkowy ma następujące cechy:

 1. Jest bezpieczny dla zdrowia dziecka, ponieważ jest wykonany z przyjaznego dla środowiska polietylenu. W przeciwieństwie do dywanów ze stertą, na której układane są podłogi naszych mieszkań i domów, maty nie kumulują się i nie zbierają kurzu. I to jest główne źródło alergii. Wszystkie gotowe produkty muszą odpowiadać państwowym wymaganiom technicznym dotyczącym bezpieczeństwa zabawek dla dzieci oraz przejść testy i testy branżowe.
 2. Nie pochłania wilgoci. Nawet jeśli dziecko nie ma rozprysków lub przypadkowo rozlewa wodę, płyn można usunąć suchą szmatką. Szybko i prosto.
 3. Można go łatwo oczyścić z zanieczyszczeń. Jeśli zdarzy się, że coś zabrudzi powierzchnię, brud zostanie całkowicie usunięty wilgotną ściereczką. W zależności od zabrudzenia dywanu można zastosować roztwór mydła lub tylko czystą wodę.
 4. Jego powierzchnia jest ciepła. Nawet jeśli podłogi są zimne w pomieszczeniu, zimno nie grozi zimnem. A jeśli pancerz wypełni się poza teren dywanu, ten, który go ogląda, poprowadzi biegacza we właściwym kierunku. A mata ma dobrą izolację akustyczną. Szczególnie będziecie wdzięczni sąsiadom z niższego piętra.
 5. Poduszka pełzająca jest odporna na urazy i ma miękką podstawę, która jest utworzona przez obecność poduszki i zapewnia amortyzację podczas upadku. Jeśli siadając, dziecko nagle upada i nie możesz go zabezpieczyć, wtedy nie odczuje uderzenia i nie będzie się bał. Podstawa wykonana jest z porowatego elastycznego polietylenu, który pomaga również wzmocnić kręgosłup.
 6. Dolna podstawa nie ślizga się po podłodze, jej sztywność jest zrównoważona. Dlatego, gdy dziecko będzie chodzić po dywanie, nie martw się, że może się ześlizgnąć, lub dywan "będzie" jeździć "pod nogami.
 7. Sama powierzchnia rozwija wrażenia dotykowe. Szorstki i gładki, prążkowany i sztywny. W ten sposób dziecko poznaje otaczający go świat w geometrycznych formach i uczy się wszechstronnego rozwoju za pomocą piór i nóg. Stałe guzki, których rozmiary są specjalnie dostosowane do dłoni i stóp dziecka, pomagają mu w tym.
 8. Jasne sceniczne obrazy dają wyobrażenie o kolorach i odcieniach. Pussies i psy, chłopcy i dziewczęta, domy i słońce. Wszystko to dziecko widzi i zaczyna pamiętać. Wzory, alfabet, liczby to wszystko rozszerza perspektywę dziecka.
 9. Ważnym wskaźnikiem jest mata do pełzania, wykonywania i adaptacji funkcji. Przyzwyczajony do grania dzieciak identyfikuje go ze swoim światem, gdzie jest ciepły, lekki i przytulny. Dlatego jeśli musisz opuścić dom na chwilę, możesz zabrać to ze sobą. Wtedy Twoje dziecko będzie wygodne w każdych warunkach. Związek, który dom pod jego stopami uczyni go pewnym siebie, i nie będzie kapryśny, pomimo obcych lub nieznanego otoczenia.
 10. Długi okres użytkowania. Od urodzenia do wieku młodzieńczego, gdy dziewczynka lub chłopiec wykonuje ćwiczenia lub inne ćwiczenia sportowe, dywan będzie służył wiernie i zgodnie z prawdą we wszystkich sytuacjach. I jeśli jest to pożądane, a matka, medytując lub studiując nowe dupy, może się z tym pogodzić. Dzięki wielu przydatnym właściwościom dywan można zabrać na ulicę, do parku, na plażę lub do daczy. I jest kompaktowy. W zależności od typu, można go złożyć, skręcić i włożyć do samochodu, przewożonego na wózku inwalidzkim, ponieważ produkt ma niską wagę.

Jakie rodzaje dywanów są w sprzedaży?

Analizując preferencje i pragnienia młodych rodziców, producent zaczął produkować dywanik do pełzania różnych typów:

To, co preferujesz, zależy od Twoich wymagań i możliwości finansowych.

Mata składana idealnie przekształca się w torebkę, waży około 300-400 g, a jej wymiary w zmontowanej formie wynoszą 70x25x12 cm, bardzo wygodnie jest zabrać ją na spacer, wieszając torebkę na wózku.

Gdy miękisz zacznie się czołgać, podkładka do układania puzzli może się przydać również do zbierania różnych kształtów, z których składa się. Składane układanki, dziecko rozwinie umiejętności motoryczne rąk. I według danych liczbowych do badania zwierząt lub form geometrycznych. Ponadto mata jest wystarczająco miękka i można ją zabrać ze sobą do natury. Ponadto jest łatwy do czyszczenia.

Mata rolkowa zwija się w rolkę i wsuwa w pokrywę. Na długość zwykle osiąga 2 metry i waży do 600 g. Trudno będzie włożyć do wózka, więc przyda się na letnie wakacje lub wycieczkę nad morze.

Dla każdego wieku mata jest dobra

Dziecko musi przejść przez wszystkie etapy swojego stawania się. Wtedy będzie się rozwijał harmonijnie, co pozytywnie wpłynie na jego późniejsze życie. I musisz wiedzieć - każdy wiek ma swoje cechy, które są spowodowane fizycznymi i umysłowymi zdolnościami dziecka w odpowiednim czasie.

Wiek od urodzenia do 9 miesięcy

Dwustronna mata rozwijająca dla dzieci od urodzenia

Po tym, jak dziecko zaadaptowało się do środowiska domowego po szpitalu, spróbuj rozprowadzić je na brzuchu przez co najmniej dwie minuty. To pobudzi odruch odruchowy. Im częściej je ćwiczysz, tym szybciej dziecko zaczyna czołgać się i trzymać głowę. Sama mata powinna mieć gładką i porowatą powierzchnię, która zapewni niezbędny uchwyt dla uchwytów i nóg.

Stopniowo, zdobywając umiejętności, maluch próbuje cicho skradać się, a jeśli mu pomożesz, umieszczając krawędź dłoni pod stopami, tak aby mógł się na nich oprzeć i odepchnąć, to wyhodujesz przyszłego sprintera. Potem będzie musiał odwrócić się z jednej strony na drugą. Takie łyżwy dają mu wiele przyjemnych chwil, śmieje się, uśmiecha się i stara się zrobić tę miskę. Zwróć uwagę na wyraz jego twarzy, gdy się czołgnie lub skręca. A potem próbuje dostać się na czworakach. I już pewnie skrada się do przodu lub do tyłu.

Teraz pierwsze kroki są ważne. Niezależnie zrobią to później. Ale zanim wszyscy okoliczni ludzie będą dręczeni, jego ręce zostaną zabrane dookoła mieszkania. Zna świat, zaczynając od swojego domu. Wcześniej jego matka nosiła na rękach, a teraz jest pod innym kątem widzi kuchnię, salon i jego pokój. Ale sam chcę chodzić po podłodze.

Tutaj pomoże mi miękka warstwa spienionego polietylenu. Chroni łokcie, kolana i tyłek przed siniakami. I tak nauki będą przechodzić bezboleśnie. A z obrazów na dywanie może określić kolor i kształt geometryczny, który rozwinie jego wyobraźnię, pamięć i wizję.

W tym wieku na podłodze odbywa się wiele gier - lalki układane są w łóżku, bloki budowane są z kostek lub samochody jeżdżą po drogach. A następnie możesz już uczyć się alfabetu lub cyfr z jasnych zdjęć. Dziecko nauczy się czytać i liczyć w wyobraźni w zabawny sposób.

To jest najbardziej aktywny wiek dziecka. Jest to szczególnie trudne dla rodziców, którzy mają nadaktywne dziecko. Niewyobrażalna energia ma tendencję do przelewania się, ciągnąc coś głośnego i nudnego.

Ale rodzice nie tylko dbają o swoje nerwy, ale także nie chcą kłócić się z sąsiadami. Wtedy dywan bardzo pomoże. Doskonale wycisza dźwięk joggingu i skakania dzieci. A gdy dziecko jest zmęczone, może położyć się na dywanie, by się czołgać i spokojnie patrzeć na książkę lub rysować.

Opracowanie maty do indeksowania 1cm2cm

Dywan dziecięcy, który pomoże dziecku nauczyć się, jak się czołgać, powinien pochodzić z jasnych kolorów i obrazów. Mieć wewnętrzną miękką warstwę i najlepiej urządzenia dźwiękowe, w formie pshchalok lub grzechotek. Wszystkie jasne i hałaśliwe powinny stymulować dziecko do poruszania się.

 1. Kupując dywan, upewnij się, że materiał, z którego wykonany jest dywanik, nie jest toksyczny i nie wywołuje alergii. Każdy produkt ma paszport, w którym producent wskazuje używane materiały i granicę wiekową. Materiał nie powinien pachnieć ostrym specyficznym zapachem. A po przetarciu farby palcem nie powinno być na niej żadnych śladów barwnika.
 2. Każdy produkt ma swój rozmiar i konfigurację. Dlatego, biorąc duży dywan do czołgania, należy wyraźnie zrozumieć, że jego wymiary mogą nie odpowiadać wymiarom pokoju dziecka. Będziesz musiał przejść przez dywan, a na pewno w pokoju są jeszcze inne meble.
 3. Lepiej jest dać pierwszeństwo modelowi, który jest zwinnie złożony. W końcu dziecko nie będzie się czołgać przez cały czas. Następnie możesz złożyć dywanik i ukryć go przez chwilę. A podróżowanie do natury będzie niezastąpioną rzeczą.
 4. Zwróć uwagę na kolor. Rysunek powinien być jasny, nie rozmazany lub rozmazany. Ale trujący nasycony kolor może powodować agresję lub zły nastrój nie tylko w tobie, ale także w dziecku. Zapamiętaj to. W końcu, jeśli czegoś nie lubisz, zabierzesz je ze swojego życia, a dzieciak nie może nic powiedzieć ani zrobić nic. Wszystko, co może zrobić, to krzyczeć i płakać. Zachowaj jego wzrok i dobry nastrój.
 5. Istnieją takie modele, na których zabawki są naprawiane. Idąc do nich, dzieciak dąży do przodu. Lub klikając na rozmówcę, dzwonisz, aby zrobić to samo, ale wymaga to kilku niezależnych ruchów. Możesz po prostu włożyć swoje ulubione zabawki, a on na pewno się do nich zbliży.
 6. Jeśli mata indeksująca ma łuki lub ograniczenia, jest to dodatkowy obszar dla dziecka. Ale nie polegaj na nich, jeśli dywan jest na kanapie lub na łóżku. Nie masz nawet czasu, by odebrać dziecko, a on upadnie na podłogę. Co z nieprzewidzianymi obrażeniami i problemami. Bortiki są wyłącznie symbolicznymi elementami, które nie zostaną uratowane przed upadkiem z wysokości.
 7. Jeśli wybierzesz model z panelem muzycznym, pamiętaj, że muzykę można wyłączyć w dowolnym momencie. Dźwięki natury, zwierzęta są dobre, ale nie zawsze. Naciskając pewien element, dywan wydaje dźwięki. Dziecko widzi związek przyczynowo-skutkowy. Ale jeśli muzyka będzie się stale odtwarzać, dźwięki te będą mogły wydostać się nie tylko z dzieci i rodziców, ale także z sąsiadów.
 8. Zestaw może zawierać wkładki. Tu nie ma nic złego. Czasami dziecko będzie grało tak bardzo, że po prostu spada z nóg. To tutaj przydaje się miękki przedmiot.

Gdy zapoznasz swoje dziecko z otaczającym światem, koniecznie kup dywan do czołgania się. Nie tylko nauczy go czołgać się, ale także pozna jasne kolory, geometryczne kształty, dźwięki przyrody i zwierząt. A co najważniejsze, dziecko nauczy się dążyć do przodu, przezwyciężać trudności i osiągnąć cel. Niech najpierw będzie grzechotką lub lalką. Ale wtedy będzie to sen, do którego koniecznie przyjdzie, bez względu na to, jak ciężko jest.

Dywaniki dla pełzających dzieci

Którą poduszkę do przeszukiwania wybrać

Nasze doświadczenie w wyborze mat do indeksowania niemowląt

Ponieważ dziecko nauczyło się czołgać, nadszedł czas, aby przenieść go na podłogę. Seks jest najlepszym rozwiązaniem dla toczenia dziecko - dużo przestrzeni do zabawy i czołganie się, że dziecko nie spadnie z wysokości, można zbadać wszystkie zakamarki domu, do odkrywania nowych rzeczy. Dla dziecka wygodniej było rozgrzać się i miękko bawić się na podłodze, lepiej jest położyć podłogę specjalnym dywanikiem. Najpopularniejszym wariantem wśród rodziców jest dywanik. Użyliśmy tego również na początku. Ale później znalazłem dla nas inną, wygodniejszą opcję. Na wady i zalety różnych opcji dla dzieci dywany, a także w jaki sposób rozwiązać ten problem „który leżał na podłodze dziecko?”, Mówię w tym artykule.

Zanim zastanowisz się, jaki rodzaj dywanu lepiej kupić dziecku, nie jest źle myśleć o wykładzinie. Podczas gdy dziecko leży i przewraca się przez łóżko lub sofę, wszystko może leżeć na podłodze - na przykład drogie dywany. Ale gdy tylko dziecko zejdzie na podłogę, nadszedł czas, aby umieścić coś bardziej praktycznego na podłodze. Faktem jest, że bez względu na to, jaki dywanik dziecięcy do chodzenia nie wybrał, dziecko nie może być ograniczone tylko przez obwód dywanika. On na pewno się czołgnie, to tylko kwestia czasu. Mamy parkiety. Ale ten parkiet nie został odłożony na długi czas i nie można go dokładnie nazwać. Dlatego gdy kwestia postawienia mojej córki na podłodze zaczęła dojrzewać, zacząłem myśleć o zmianie zasięgu.

Dywany i dywany, myślę, jest to najmniej dogodna opcja dla małego dziecka. Tak, są miękkie i ciepłe, ale trudno je utrzymać w czystości i suchości. Mówiąc najprościej, dywany są odpylaczami, nawet przy codziennym odkurzaniu, nawet jeśli jest to pranie. A jednak, jeśli dziecko żyje bez pieluch, takich jak nasza córka, to także przypadkowe kałuże, których nie da się łatwo usunąć z dywanów. Cóż, zapach moczu z biegiem czasu. Dlatego dywany (jeśli są) najlepiej usunąć przed lepszymi czasami. A jako powierzchnia do czołgania się i gry na dywaniku dokładnie nie będzie działać.

Parkiet, laminat, deska do parkietów itp. łatwiej oczyścić, umyć i wytrzeć. Ale jeśli parkiet nie jest w idealnym stanie, możliwe jest uszkodzenie kolan dziecka podczas pełzania. Kałuża, której nie widać na laminacie, może doprowadzić do zdenerwowania. Moim zdaniem linoleum jest najlepsze dla dziecka. Łatwo się myje, kałuża, która nie została zmyta na czas, nie zaszkodzi. Nie zbiera kurzu, nici i włosów. I można wybrać linoleum z "polarem" na podłogę było cieplej.

Aby nie doceniać naszego parkietu, postanowiliśmy kupić kawałek linoleum i ułożyć go na wierzchu, jak dywan. Linoleum został wybrany gładko, aby nie uszkodzić kolan dziecka z fakturą. I trochę spienione, żeby było cieplej. Umieszczając zakupione linoleum na podłodze, pomyśleliśmy, że teraz podłoga jest gotowa na dziecięce gry. Jednak podłoga wciąż nie była wystarczająco ciepła. I, oczywiście, nie dość miękkie. Dlatego też wskazano na potrzebę specjalnego, dziecięcego dywanika.

Rozwijanie maty nie nadaje się do indeksowania

Pierwszą myślą było wykorzystanie rozwijającej się maty. Jednakże, jako wykładzina podłogowa, taka mata tekstylna nie jest odpowiednia. Jest mały, dziecko szybko wychodzi poza to. A on się ślizga, miażdży iw ciągu pięciu minut zamienia się w stos, zamiast zasłaniać podłogę. I nie jest wystarczająco miękki, aby zmiękczyć ciosy podczas upadku. I nie na tyle ciepło, by patrzeć na dziecko siedzące na papieżu bez strachu. Próbowaliśmy zrobić łóżko i koc, ale także mocno zgnieciony, zbiera dużo kurzu i pyłu. Po wypróbowaniu maty tekstylnej i koca uświadomiliśmy sobie, że potrzebujemy maty piankowej.

koc się gnije podczas pełzania

Dywanik do układania puzzle dla dzieci

Wybór padł na matę do układania w kostkę, ale tylko przez pomyłkę pomyśleliśmy o potrzebie kupienia dywaniki, którą nam dali. Nasz dywanik składa się z 30 płytek. Puzzle wykonane są w formie zwierząt. Kolory są przyjemne.

Ogólnie rzecz biorąc, mata jest dobra, odpowiednia do gier i indeksowania dziecka. Kiedy dziecko nie ma jeszcze pewności, że skrada się, opada i spada podczas siedzenia, puzzel łagodzi ciosy całkiem dobrze. Jest gruba, więc nie zaszkodzi trafić. I jest ciepło, więc nie bój się, że dziecko będzie przeziębić. Nie ślizga się, możesz chodzić bez obaw, fakt, że dywanik można zmontować w dowolnej konfiguracji, pozwala zmaksymalizować pomieszczenie, w którym dziecko się bawi. Ale wymaga to dużej ilości płytek. Wykorzystaliśmy wszystkie 30, które mieliśmy.

Z minusów - nie jest to bardzo wygodne do układania i czyszczenia. Każdy z naszych dni zaczął się od tego, że zebrałem ten dywanik dla układanki mojej córki. Każdego wieczoru kończył się analizą dywanu na 4 układach i ich czyszczeniu. W takim przypadku elementy zwierzęce wypadają, należy je włożyć na miejsce. Dywan taki można wygodnie przechowywać tylko wtedy, gdy rozbierzesz go na osobne płytki lub pary 2 płytek (ale później będzie je zbierać następnego dnia). Jeśli przechowujesz 4 płytki, to dywan zaczyna spadać, zginać. Oczywiście nie można czyścić dywanu - niech to kłamie. Ale potem przychodzi kwestia czyszczenia dywanika i seksu - i to jest kolejna pojedyncza piosenka.

Po prostu wytrzyj matę szmatką - nie jest to najlepsza opcja. Woda przepływa pomiędzy elementami układanki, umiera tam, mata zaczyna mieć "aromat". Tak, i od wycierania efektu szmaty tak-tak - nie ma poczucia, że ​​mata jest dobrze umyta. Dobrze umyć dywan - należy go umyć po elemencie w łazience z jakimś środkiem zaradczym. Ale jest to bardzo niewygodne - gdy się umyjesz elementy kostki rozpadają się, odpływają. Następnie musisz pomyśleć i zebrać wszystkie układanki na miejscu, dopóki nie będą ze sobą pomieszane. Kiedy dywan zostanie w końcu wyprany, pojawia się jeszcze jedno pytanie - suszenie. Aby mata była dobrze wysuszona, należy ją wysuszyć w postaci niezłożonej. A to wymaga dużo przestrzeni. Jeśli elementy dywanu są w kontakcie, ponownie pojawia się "zapach" stęchłej wody.

córka gra na dywanik i rozwija dywan

Minusy prania i suszenia puzzli są pogarszane przez fakt, że dziecko zaczyna pisać. Mocz przepływa przez szczeliny układanki - nie tylko samą matę, ale także podłogę pod nią. Po każdym kałuży dywan musi zostać umyta, wysuszona, a także wytrzeć podłogę pod nim. Wszystko to jest okropnie długie i niewygodne. Używaliśmy dywaniki dywanowej, dopóki córka nie była rzadko zapisywana na podłodze. Gdy tylko kałuże zaczęły nabierać trwałego charakteru, zaczęliśmy szukać innej maty, wygodniejszej w użyciu.

Chciałem dywanik jak mata do ćwiczeń. Ale szerszy, abyś mógł zrobić dla nich miejsce. Po przestudiowaniu różnych forów, sklepów internetowych i innych rzeczy, w końcu znalazłem to, czego szukałem. To jest mata jak Mambobaby. Zdjęcie naszego dywanu na początku artykułu.

Ta mata była wygodniejsza w użyciu. Jest jednoczęściowy, więc nie rozpada się na części. Nie trzeba go zbierać i rozmontowywać codziennie - po prostu zwiń i wyjmij. Rozłóż dywan rano i wyczyść go wieczorem - teraz to kwestia dwóch sekund. Po złożeniu zajmuje mniej miejsca niż zestaw puzzli.

I co najważniejsze jego zaletę - łatwo się myje. Pocieram ją zwykłym mopem do podłogi i wiem, że nie pozostaje brudny. Suche jest również łatwe - położyć na boku, wysycha, nie zajmując dużo miejsca. Nie przepuszcza wody przez siebie. Tak więc brakujące szmaty z dywanu można łatwo przetrzeć szmatką, podłoga nie zamoczy.

Dywan taki jest trochę cieńszy niż dywaniki, ale nadal jest miękki. Chroni przed uderzeniami. I ciepło, zimno z podłogi nie przechodzi przez.

Jedyną niewielką wadą jest to, że jest prostokątny. Nie możesz umieścić tego w całym pokoju. Ale to nie jest tak istotne. Zawsze możesz wybrać rozmiar odpowiadający potrzebom i lokalom.

Najwygodniejszą do pełzania wersją dywanu jest gładka, jednoczęściowa mata z pianki, taka jak mata do ćwiczeń. Ta mata jest ciepła, miękka, łatwa w użyciu i przechowywana. Atrakcyjny i jego cena. Popularne dziś zagadki nie są wygodne. Najprawdopodobniej są one bardziej odpowiednie dla starszych dzieci, podobnie jak puzzle-mozaika, a nie jako dywanik do raczkowania.

I co przyłożyłeś, żeby zagrać dziecko na podłodze? Będę szczęśliwy z odpowiedziami w komentarzach

Komentarze

Jesteś na blogu o świadomym rodzicielstwie EcoMam. Jestem Katerina Brif, autorka tego projektu. Tutaj dowiesz się o świadomej ciąży i porodzie, naturalnej opiece nad dzieckiem, łagodnym wychowaniu, harmonijnym macierzyństwie, psychologii i samorozwoju.

Łóżeczko dla pełzającego dziecka: podstawa właściwego wyboru. Jak uszyć dywan samemu?

Każde dziecko, oprócz rodzicielskiej miłości i troski, potrzebuje jeszcze więcej rzeczy. To i jego meble, wózek, ubrania, kosmetyki, produkty higieny osobistej, a także dywanik do czołgania się dziecka. Co to powinno być, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak go uszyć?

Kiedy gołe stopy pełzną po ścieżce ...

Przeszukiwanie jest ważną częścią prawidłowego rozwoju dziecka. To rodzaj punktu wyjścia dla dziecka, po opanowaniu, który dostanie umiejętności chodzenia. Oczywiście każdy ma ten okres indywidualnie. Niektóre dzieci zaczynają doskonalić umiejętności od pierwszych tygodni życia, podczas gdy inne natychmiast próbują chodzić. Pediatrzy pediatryczni twierdzą jednak, że dzieci, które przeszły ten etap, rozwijają aparat mięśniowy i mowy, dobre zdolności motoryczne i intelekt.

Głównym zadaniem rodziców jest umożliwienie dziecku uczenia się, jak się czołgać. W tym celu dziecko należy położyć na brzuchu i zawsze na podłodze. Aby zacząć robić to lepiej po osiągnięciu wieku trzech miesięcy, kiedy kości i mięśnie noworodka stają się silniejsze.

Aby lekcje były nie tylko dobre, ale także przekazywane dziecku z wygodą, na podłodze trzeba położyć dywanik do raczkowania. W sklepie można kupić modele kocy, które są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Ponadto miękkie i ciepłe maty staną się niezawodną warstwą pomiędzy zimną podłogą a bosymi stopami. Po dokonaniu takiego zakupu nie musisz się martwić, że Twoje dziecko zachoruje na ARD lub ARVI.

Maty dziecięce różnią się od siebie na wiele sposobów: rozmiar, kolor, wypełniacz, kategoria cenowa i ograniczenia wiekowe. Ale jak mówią, popyt generuje propozycję. W oparciu o analizę potrzeb konsumentów producenci oferują nam takie modele dywanów do indeksowania:

 • Poduszki dla niemowląt do raczkowania. Składają się z kilku części połączonych ze sobą. Najlepiej wybrać te, które mają puzzle wielkogabarytowe. Mają mniej stawów, co oznacza, że ​​wygodniej będzie się czołgać.
 • Masaż ortopedyczny pled. Składa się z małych cząstek wypełniaczy. Takie maty znacznie zmniejszają ryzyko płaskich stóp dziecka, skoliozy i innych problemów układu mięśniowo-szkieletowego.
 • Walcowane wykładziny podłogowe. Jest odpowiedni tylko dla bardzo małych konsumentów, którzy dopiero próbują uczyć się, jak się czołgać. Z czasem, gdy dziecko dorasta, rozmiar takiego dywanu nie wystarczy.
 • Opracowywanie mat. Dodatkowo przyczyniają się do rozwoju płytkiego silnika ręcznego, logicznego myślenia, dowcipu.

I puzzle dla dzieci do raczkowania, i rolki, masaż, a także rozwijające się powłoki są produkowane z antyalergicznych materiałów - wełny lub polipropylenu. Ponadto, że kolory są zawsze jasne i nasycone, każda część dywanu ma inną powierzchnię do dotykania, a to, oczywiście, będzie interesujące dla dziecka.

Istnieje jednak specjalna ochrona dla dzieci i znaczna ujemna - wysoki koszt. Zgódź się, że szkoda dać kilka tysięcy rubli za rzecz, która przestanie lubić za sześć miesięcy, a za rok zbierze kurz na najbardziej odległej półce. Jeśli finanse nie są jeszcze śpiewające romansów, ale budżet rodzinny jest ściśle ograniczony, dziecko nie może odmówić korzystania z niego. Spróbuj uszyć dziecku dywanik do czołgania się własnymi rękami w naszej klasie mistrzowskiej.

 • podstawowa tkanina trzech kolorów;
 • materiał na obrzeża;
 • tkanina podszewka;
 • mrugnięcia;
 • kawałki tkaniny do dekoracji;
 • nożyczki;
 • szpilki;
 • błyskawica;
 • folia.
 1. Najpierw należy narysować kalkę i wyciąć główny szablon z ozdobnymi elementami: trójkątem, półkolem, listkiem i pniem drzewa.
 2. Następnie za pomocą tych półfabrykatów utwórz szkic na tkaninie i wytnij potrzebną liczbę detali: 12 trójkątów (po 4 kolory), 1 pnia drzewa, 17 liści, 12 połówek koła o tym samym kolorze.

 • Teraz, aby uzyskać wiarygodność, musisz stworzyć falisty efekt na liściach. Aby to zrobić, pobieramy pakiet spod chipów, myjemy go i suszymy.
 • Za pomocą gotowego wzoru tkaniny liść jest wycinany z folii na tym samym szkicu.
 • Nasmaruj jedną z połówek klejem i szczelnie połącz obie części.
 • Teraz sięgamy do zszywania podstawowych szczegółów. Najpierw uszy każde półkole do podstawy trójkąta i wyprasuj szew żelazkiem.
 • Następnie, odchodząc od krawędzi 1-1,5 centymetra, szyjemy trzy gotowe trójkąty razem z czapką.
 • W tym wzorze wycinamy trzy identyczne części z tkaniny podszewkowej.
 • Zszyj każdą część podszewki, nie zapomnij wyprasować stawów i zszyć mały ukryty zamek w środku.

 • Teraz nadszedł czas, aby dodać trochę mrugnięcia dla miękkości. Wyprostuj uderzenie na płaskiej powierzchni, a na nim połóż zszytą podstawę na dywan i delikatnie przyciśnij niepotrzebną część.
 • Zszyj połączenie pomiędzy podstawą trójkąta i półkola.
 • Połóż górną część dywanu nad mrugnięciem i zszyj podszewkę dokładnie wzdłuż konturu.
 • Następnie możesz dodać trochę sintepon do dywanu.
 • I oczywiście nie zapomnij zrobić losowo kilku linijek, aby niezawodnie naprawić sintepon i inne warstwy między sobą.
 • Teraz pozostaje tylko przywiązanie drzewa do środka dziecięcego dywanu.

 • Dodaj trochę liści, z wypełniaczem wykonanym z waty lub saszetki.
 • Cudowna rozwijająca się okładka dla dzieci do gier, raczkowania i innych czynności jest gotowa do użycia.
 • Leżenie na gołej podłodze nie jest szczególnie przyjemne nawet dla osoby dorosłej, ale dla dziecka, które dopiero się uczy się czołgać, zimne okrycie może przynieść problemy zdrowotne. Aby chronić dziecko przed wirusami i infekcjami, a także pomóc mu opanować etap przejściowy, zdobądź specjalny dywanik do indeksowania. Takie rzeczy można kupić w każdym sklepie, a jeśli nie ma pieniędzy, łatwo się uszyje.

  Drodzy czytelnicy, chętnie przyjmiemy waszą wdzięczność, a także krytykę i wszelkie uwagi. Razem tworzymy tę stronę lepiej.

  Dodaj komentarz

  20 + = 21