Nazwa kategorii

Piękne karmniki

Contents

Karmnik dla ptaków: "jadalnia" dla ptaków i dekoracji ogrodu

To smutne, ale średnio na 10 ptaków tylko dwóm udaje się przetrwać zimę i spotkać wiosnę z ich wesołym śpiewem. Reszta umiera z głodu i zimna, ponieważ brak pożywienia zmniejsza zdolność pierzastych do walki z mrozem. Jednak karmienie ptaków jest ważne nie tylko w zimie, ale w każdej innej porze roku, szczególnie jeśli robisz to w ogrodzie lub na terenie domku. Faktem jest, że nasi ptasi bracia skutecznie walczą z komarami i owadami, tym samym chroniąc zbiory przed szkodnikami. Dodatkowo karmnik dla ptaków z własnymi rękami pozwoli Ci pokazać wyobraźnię i ozdobić witrynę ekskluzywnym dodatkiem. I jak interesujące jest to zrobić z dziećmi!

"House of Dreams" dokonał wyboru pięknych i interesujących feederów i chce podzielić się z tymi czytelnikami tymi przykładami. Zobaczmy więc, w jaki sposób można zrobić karmnik dla ptaków i co to zajmie.

Karmienie koryta dla ptaków

Wybierz materiał i odpowiednie miejsce na koryto

Wiele karmników dla ptaków kojarzy się z drewnianym szpakiem przypominającym miniaturowy dom. Ta forma jest idealna do zorganizowania miejsca karmienia ptaków:

 • Po pierwsze, ptaszarnia ma dach, który chroni żywność przed deszczem i wiatrem;
 • Po drugie, drewniany podajnik z reguły jest mocny i niezawodny;
 • po trzecie, birdhouse z drzewa harmonijnie pasuje do każdego krajobrazu.

Jednak nie ograniczaj swojej wyobraźni, ponieważ karmnik dla ptaków może być wykonany w niemal dowolnej formie, co najważniejsze, spełnia następujące kryteria:

 • niezawodność i trwałość. Wybierając materiał i łączniki do podajnika, należy pamiętać, że muszą wytrzymać ciężar pierzastych gości;
 • trwałość materiału. Do karmnika cieszyły się ptaki i ty przez długi czas, robią to z materiałów, które nie odkształcają się od opadów. Oczywiście, ptaszarnia może być wykonana z tektury lub opakowań żywnościowych, ale należy pamiętać, że taki podajnik będzie trwał do pierwszego deszczu lub opadów śniegu, wówczas będzie musiał zostać wymieniony;
 • bezpieczeństwo. Robiąc domy dla ptaków, musisz wyciąć wejście, okna i inne otwory. Dla gości, którzy przybyli do posiłku, nie zostańcie ranni na krawędzi produktu, potraktujcie je materiałami ochronnymi - taśmą elektryczną, polimerową gliną, żywicą itp.

Dekoracyjne zdjęcie z birdhouse

Jak zrobić birdhouse z drzewa

Bardzo piękny karmnik dla ptaków z przezroczystym dachem

Ponadto bardzo ważne jest, aby karmniki dla ptaków i budki dla ptaków były w miejscach dogodnych dla ptaków. Nie trzeba umieszczać ich w gąszczu gałęzi, silnie dmuchanej strefy, a także miejsc, do których mogą dotrzeć koty. Aby przyciągnąć uwagę ptaków, powiesić birdhouse na otwartym i dobrze widocznym miejscu.

Przykłady pięknych pudełek piskląt wykonanych własnymi rękami

A teraz najciekawszy jest wybór pięknych karmników dla ptaków, które nie są tak trudne do zrobienia własnymi rękami.

Aby zbudować ptaszarę z drzewa, nie musisz posiadać umiejętności stolarza. Zrób drewniany domek dla ptaków, może być wykonany z desek, belek, małych kłód, a nawet korków do wina, najważniejsze jest, aby bezpiecznie zamocować wszystkie elementy i zainstalować je na solidnym fundamencie. Aby ptaki miały dobry posiłek, należy zadbać o szerokie wejście.

Piękne domy dla ptaków Zdjęcie

Karmnik wykonany z drewna własnymi rękami

Birdhouse własnymi rękami wykonanymi z drewna

Birdhouse z korków wina własnymi rękami Zdjęcie

Alternatywnie drewniany podajnik może być wykonany ze starego dziennika. Aby to zrobić, należy wyciąć i oczyścić jego rdzeń, a także wymyślić mocne zawieszenie. Takie karmniki są często używane w przypadku drobiu, na przykład w klopsach kurczęcych.

Drewniany podajnik z logów zdjęć

Karmienie koryta dla ptaków z kłód

Karmnik dla ptaków z plastikowej butelki będzie w stanie zrobić nawet dziecko. Aby go stworzyć, wystarczy wyciąć szerokie wejście do zbiornika, przetworzyć jego krawędzie i wybrać odpowiednie zawieszenie. Jednak, aby plastikowy podajnik nie tylko służył jako jadalnia dla ptaków, ale także ozdobił swój ogród, dodaj go z jasnymi obrazkami, napisami i ozdobami.

Karmnik dla ptaków z plastikowej butelki

Podajnik z 5-litrowej plastikowej butelki własnymi rękami

Piękne birdhouses z plastikowych butelek własnymi rękami

Możesz przykleić butelkę sznurkiem, owijając ją bardzo mocno i zadekorirovat naturalne materiały - kora drzewa, stożki, suche liście, jarzębina itp.

Podajnik z butelki ozdobiony sznurkiem

Z zwykłej plastikowej butelki możesz zrobić podajnik z automatycznym podawaniem. Aby to zrobić, należy przeciąć obie strony sparowanych dziur w zbiorniku i włożyć do nich szeroką drewnianą łyżkę. Jeśli butelka zostanie napełniona do góry z pokarmem, ziarenka w małych porcjach rozleją się na łyżkę. A ptak jest na nim wygodny.

Prosty podajnik wykonany z plastikowej butelki i drewnianych łyżek

Taki podajnik może być również wykonany przy użyciu zamiast łyżek wyrobu w postaci wydrążonego tunelu. Zamiast butelki można również używać pojemników na żywność.

Podajnik wykonany z plastikowego pojemnika z pokrywką

Koryta z dań raczej nie przyzwyczają Twoich pierzastych gości do etykiety stołu, ale z pewnością staną się oryginalną ozdobą ogrodu. Przyklej filiżankę do spodka za pomocą super kleju, wybierz niezawodne zawieszenie (łańcuch, lina, drut) i zainstaluj wynikowy podajnik, na przykład na gałęzi drzewa.

Podajnik z zestawu do herbaty na łańcuszku

Jeśli chcesz stworzyć projekt, który jednocześnie jest zarówno karmnikiem dla ptaków, jak i zmywaczem do ptaków, wykonaj wiszącą część za pomocą filiżanki, spodka i głębokiego talerza, przymocowanej silnymi ozdobnymi łańcuchami.

Jak zrobić karmnik dla ptaków ze starych potraw

Bardzo ładnie wyglądają takie podajniki, w których kielich jest odwrócony "beczką" do góry nogami. W takim przypadku musi być również przyklejony.

Jak prawidłowo zawiesić spodek spod talerza

Jako podajnik można użyć ceramicznego czajnika, którego otwarcie będzie wejściem dla ptaków. Czajniczek należy obrócić do pozycji na boku, wykonując otwór na linkę lub drut na bocznej ściance, a także na pokrywie i zawiesić konstrukcję w sposób pokazany na zdjęciu.

Podajnik z czajnika

Bezpośrednio na swojej stronie możesz wykonać tak oryginalny podajnik, w którym spodki z filiżankami są przymocowane do nóg starego stołu, a same nogi są w wiadrze z piaskiem. Wydawałoby się proste, ale jednocześnie oryginalne i nie podobne do wszystkich innych.

Karmniki dla ptaków ze starej usługi

A oto kolejny ciekawy pomysł na karmnik dla ptaków, który można wykonać ze spodka, mocując do niego dach. A takie pomysły z wykorzystaniem starych potraw mogą być bardzo.

Podajnik ze spodkiem ze zdjęciem na dachu

Bardzo piękny podajnik również będzie pochodził ze starej butelki po winie, odwróconej do góry nogami. Wystarczy, że podniesiesz do niego odpowiedni uchwyt. Jednak taki podajnik pasuje tylko do niewielkiej paszy, jeśli nasiona są większe, lepiej jest użyć szklanej butelki z szeroką szyjką, na przykład z produktów mlecznych lub soków.

Podajnik ze szklanej butelki własnymi rękami

Podajnik wykonany ze zdjęcia butelki z drewna i szkła

Birdwatch dla ptaków własnymi rękami zdjęcie

Z okrągłej dyni można zrobić nie tylko wazony, jak już wcześniej wspomniano w tym artykule, dekoracje jesienne i dekoracje na Halloween, ale także karmniki dla ptaków. Wystarczy wyciąć otwór w dyni, obrać go z nasion i powiesić na linie do gałęzi.

Karmnik dla ptaków z dyni własnymi rękami

Prosty i oryginalny karmnik dla ptaków może być wykonany z siatki używanej w supermarketach do pakowania owoców i warzyw. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić siatkę żywnością, mocno związać ją w wiązkę i powiesić w dowolnym odpowiednim miejscu. Z takiego karmnika ptaka ptaki z łatwością złapią ziarna, okruchy, owsiankę, a nawet najsilniejszy wiatr nie będzie w stanie ich rozproszyć. Jeśli udekorujesz miejsce na wakacje, siatka z jedzeniem może stać się elementem wieńca bożonarodzeniowego lub innego akcesorium. W rzeczywistości są to jednorazowe koryta żywieniowe, a kiedy karma się w nich kończy, wystarczy stworzyć nowe guzki. Nawiasem mówiąc, takie guzki są często wypełnione gotową owsianką dla ptaków, niż suchym jedzeniem.

Feedery-guzki z sieci

Jak zrobić karmnik dla ptaków z pokarmem dla ptaków

Karmniki dla ptaków w ramach wystroju noworocznego

Dokładnie na tej samej zasadzie można wykonać i podajnik z metalowej siatki. Najlepiej użyć elastycznego materiału, ponieważ w tym przypadku nie będzie trudno nadać mu kształt.

Karmidła wykonane z metalowej siatki w postaci żołędzi

Birdwatch dla ptaków ze zdjęcia siatki

Praktyczny podajnik ze zdjęcia z siatki

Jeśli chcesz ułatwić życie ptakom, ale nie masz czasu na zbudowanie ptaszarni, nie rezygnuj z dobrego celu. W sprzedaży można znaleźć podwieszoną prasowaną paszę dla ptaków, co jest bardzo wygodne jako samodzielny podajnik. Ponieważ ten pokarm jest przeznaczony dla papug i innych ptaków żyjących w klatkach, początkowo ma wygodne zawieszenie. Jeśli zawieszenie nie znajduje się na rufie, można wykonać go za pomocą mocnej nitki lub cienkiego drutu. Często ten pokarm jest robiony w postaci różnorodnych skomplikowanych figurek, więc przez jakiś czas stanie się ozdobą ogrodu (do czasu, gdy zostanie zjedzony). Zasadniczo możesz zrobić to jedzenie samemu, jest wiele klas mistrzowskich ze szczegółowymi instrukcjami i krok po kroku.

Gotowe karmy dla ptaków na sznurku

Gotowe karmy dla ptaków na sznurku

Upewnij się, że karmnik dla ptaków własnymi rękami jest zawsze wypełniony ziarnami, bułką tartą i innymi pierzastymi rybami. Wkrótce ten dodatek przyniesie Ci na dziedzińcu wielu gości, którzy będą Ci dziękować żywym śpiewem i brakiem brzydkich owadów.

Karmnik dla ptaków - jak zrobić własne dłonie z improwizowanych materiałów

Stwórz piękny karmnik dla ptaków własnymi rękami może być z improwizowanych materiałów. Rozważmy kilka pomysłów na oryginalne podajniki z drzewa, plastikowych butelek, tektury, paczek spod soku, a także rozmiary, rysunki i zdjęcia gotowych produktów.

Nie pozwól ptakom gnić w zimie z głodu - przygotuj się na samodzielnie wykonane koryto z pysznymi smakołykami. Ciesz się radosnym i wesołym świergotem małych titmouse lub wróbli.

W zimnych porach roku coraz trudniej jest ptakom spędzić zimę na jedzenie. Obfite opady śniegu, oblodzenia i przymrozki stanowią realne zagrożenie dla ptaków. Wiele ptaków z powodu braku kalorii zamarzło i nie czekało na miłe dni. Ich jedyną nadzieją pozostaje człowiek. Nawet kilka okruchów chleba ze stołu lub garść kaszek wlana do karmnika może uratować życie małym zabawnym ptaszkom.

Gile, cycki, wróble, aby zadowolić smakołykami łatwo. W tym celu należy dokonać prosty karmnik dla ptaków z drewna lub innych improwizowanych materiałów i okresowo wlewaj do niego ziarno lub okruchy chleba. Możesz samodzielnie wykonać samodzielny podajnik w domu. Aby to zrobić, można użyć różnych przydatnych materiałów, na przykład butelek plastikowych, puszek, butelek o pojemności pięciu litrów, pudeł kartonowych, sklejki, imitacji barów i wielu innych. Piękny i niezawodny podajnik dla ptaków może być zbudowany z drewna. Aby to zrobić, musisz przygotować rysunek i odebrać odpowiednie kawałki drewna lub płyty drewniane.

Zastanówmy się, w jaki sposób tworzy się karmnik dla ptaków z rysunkami i zdjęciami gotowych produktów oraz jakie materiały można w tym celu wykorzystać.

Jak zrobić karmnik dla ptaków własnymi rękami?

Domowe karmniki mogą być wykonane z różnych materiałów pod ręką. Aby to zrobić, można użyć drewnianych desek, plastikowych butelek, pudełek, ceramicznych kubków i wielu innych odpowiednich materiałów.

Jak zrobić karmnik dla ptaków własnymi rękami w przedszkolu z dzieckiem?

Podajnik ptaków dla dzieci, wykonany własnymi rękami wraz z dzieckiem, stanie się znakomitą maszyną dla przedszkola. Pozwoli to nauczyć dziecko dbać o innych od najmłodszych lat, a także będzie zabawne i interesujące. Oryginalny podajnik, udekorowany samodzielnie, doskonale uzupełnia pole bramkowe. Wyobraź sobie, jak miło jest patrzeć na małych, pierzastych przyjaciół, którzy śmieją się, chwaląc się przygotowanym dla nich przysmakiem.

Jeśli chcesz przygotuj karmnik dla ptaków w przedszkolu razem z dzieckiem, pamiętaj, by wziąć pod uwagę jego wiek. W przypadku dzieci lepiej jest wybierać proste warianty samozwańczych karmideł, aby dziecko mogło uczestniczyć w procesie tak bardzo, jak to możliwe, rozwijając własną wyobraźnię i zdolności motoryczne swoich rąk. Starsze dzieci mogą uczestniczyć w tworzeniu bardziej złożonego podajnika, wykonanego na przykład ze sklejki lub drewnianych desek.

Ogólnie rzecz biorąc, karmnik będzie odpowiedni o każdej porze roku. Wiosną lub latem przyciągnie ptaki do ogrodu, pozwalając cieszyć się ich codziennym śpiewaniem. W zimie titmouse pomoże znaleźć pokarm dla ptaków, przetrwać w mroźne dni, które są dla nich trudne.

Karmnik dla ptaków z plastikowej butelki

Zrób karmnik dla ptaków z plastikowych butelek w ciągu kilku minut. W tym celu 1,5 lub 2 litrowa plastikowa butelka wody mineralnej lub lemoniady. Aby przygotować karmnik dla tits i wróbli z butelki, należy oznaczyć otwór znacznikiem i ostrożnie przeciąć go ostrymi nożycami. Do szyjki butelki należy przywiązać miękki drut lub sznurek, którym można powiesić go na gałęzi drzewa.

Nadaje się również do ptaków samopełniających lub zasobnika bunkra z butelki. Aby utworzyć bunkier, musisz przygotować dwie butelki o tej samej objętości. Na jednym z nich należy również zaplanować otwór, przeciąć go, a następnie odciąć górną część wraz z szyjką. W drugiej butelce należy przelać ziarno dla ptaków, a następnie nałożyć na nie pierwszy i obrócić. Następnie ziarno z drugiej butelki zostanie wylane na pierwsze, ponieważ ptaki będą go dziobać.

Karmnik dla ptaków z kanistra lub puszki majonezowej

Aby zrobić dla ptaków karmę z improwizowanych materiałów, możliwe jest to w warunkach domowych. Do tych celów można użyć plastikowego pojemnika lub wiaderka spod majonezu, jak na poniższym zdjęciu. Formy i konfiguracje podajników mogą się znacznie różnić. Najlepiej, gdyby wszystkie zostały pokryte, aby w zimie ziarno nie zmiatało śniegu.

Karmnik dla ptaków nie powinien mieć ostrych krawędzi, aby ptaki nie kroiły łapek podczas obiadu. Po wycięciu otworów w butelce krawędzie można wkleić taśmą lub taśmą. Okna w karmniku dla ptaków powinny być wystarczająco duże. Aby wzmocnić takie koryto, powinno być ono wyższe na gałęziach drzew lub w innych miejscach, w których ptaki nie mogłyby przebywać w pobliżu kotów.

Oryginalny podajnik z poręcznych narzędzi ze zdjęciem

Początek zimnej pogody jest doskonałą okazją do schronienia się w domu i wykonywania robótek ręcznych. Nawet produkcja birdhouse własnymi rękami lub prosty podajnik może być ekscytującą i przyjemną aktywnością dla członków rodziny. Istnieje wiele opcji dla podajników. Oto kilka pomysłów, które można łatwo wdrożyć przy użyciu prostych materiałów.

Prosty podajnik z butelki z drewnianymi łyżkami

Proste i wygodne karmniki dla ptaków można wykonać za pomocą plastikowych butelek i drewnianych łyżek z zestawów kuchennych. Ta konstrukcja jest dość wygodna dla ptaków, ponieważ łyżki służą nie tylko do dodatkowego zbierania ziarna, ale również służą jako wygodne zagłębienia. Aby wykonać taki podajnik, należy przygotować otwory w butelce w taki sposób, aby łyżka była umieszczona z lekkim nachyleniem. Powyżej łyżki należy wykonać dodatkowe otwory, przez które pasza będzie dostępna dla ptaków. Poziom ziarna powinien znajdować się powyżej łyżki, tak, jak prędkość przepływu, żywność należy wlać do butelki.

Aby wykonać takie koryto, można użyć dowolnej puszki, najlepiej z plastikową pokrywką. Doskonały do ​​tych celów, bank kawy lub kakao. Jak zrobić podajnik ze słoika własnymi rękami, dobro widać na obrazie. Plastikowa osłona w tym przypadku działa jak bariera dla ziarna, zapobiegając jej rozsypaniu. Dno może również zostać usunięte. Aby naprawić puszkę, można przejść przez oba otwory grubym przewodem lub drutem.

Jak zrobić karmnik dla ptaków z pudełka na sok

Paczki z mleka i sok dobrze nadaje się do tworzenia koryta. Takie opakowanie można łatwo przeciąć konwencjonalnym nożem lub nożycami, nie opada w deszczu lub śniegu. Aby wyjąć karmnik z pojemnika na sok, wystarczy oznaczyć otwór znacznikiem i przeciąć go nożem kuchennym lub nożem biurowym. Zobacz zdjęcie prostego podajnika z pudełka na sok.

W podobny sposób można uruchomić karmnik dla ptaków, wycinanie niezbędnych części i klejenie ich kleju PVA. Niemniej jednak konstrukcja tektury nie jest najbardziej udaną opcją. Szybko więdnie pod wpływem wilgoci, więc nie jest używane przez długi czas, a nawet w większości pod baldachimem.

Podajnik ptaków wykonany z drewna jest doskonałym rozwiązaniem dla ptaków!

Samobieżny karmnik dla ptaków wykonany z drewna Jest to najbardziej niezawodna i trwała wersja projektu, którą można również wykonać w domu. Każdy człowiek, który ma młotek, piłę i, oczywiście, pragnienie, może uczynić żłób z własnych rąk. Aby zrobić drewniany podajnik, nie trzeba kupować materiałów. Możesz zrobić karmnik dla ptaków wykonany ze sklejki, desek drewnianych, kawałków podszewki i innych materiałów pozostałych po naprawie.

Przyjrzyjmy się, jak wysokiej jakości podajnik do tits jest wykonany z drewna. Rysunek podajnik ptaka z zalecanymi wymiarami, a także opis montażu przedstawiono poniżej.

Rysowanie karmnika dla ptaków z drewna o zalecanych rozmiarach

Wymiary karmnika dla ptaków pokazano na rysunku. W razie potrzeby można wykonać podajnik z mniejszymi dnami, na przykład 250 x 200. Jeśli masz przycinanie drzew, które możesz zastosować, spójrz na ich długość.

Podłoga dachu i dna koryta wykonana jest ze sklejki. W tym celu należy przygotować trzy części: spód titmouse - rozmiar 300 x 240 o grubości 3 mm, szczegóły dachu - 280 x 212. Belki poprzeczne, stojaki i inne elementy konstrukcyjne mogą być również wykonane z drewnianych listew. W razie potrzeby części należy przeszlifować, a po zmontowaniu - polakierować lub pomalować.

Montaż podajnika drewnianego odbywa się w kilku etapach:

 • Weź drewnianą część na dno i za pomocą gwoździ przytwierdź do niej cztery słupki narożne;
 • Przymocuj boki za pomocą gwoździ, przybijając je do spodu podajnika i słupków narożnych;
 • Zamocuj paski na wieszakach i gwoździe;
 • Na belkach poprzecznych umieść szynę łączącą i relingi dachowe zgodnie z rysunkiem;
 • Aby zbudować pokrycia dachowe;
 • Udekoruj koryto do woli, lakieru lub farby.

W wyniku wykonanej pracy, niezawodne i piękne drewniany podajnik ptaków, zdolny do służby dłużej niż jeden rok. Aby chronić produkt przed deszczem, możliwe jest wypełnienie dachu linoleum, folii wodoodpornej lub innych materiałów odpornych na wilgoć.

Zgodnie z projektem i wielkością drewniany podajnik dla ptaków może być inny. Bardzo ciekawe wyroby drewniane, zdobione malowidłami lub rzeźbami. Każdy, kto posiada pewne umiejętności dekoratorskie może udekoruj drewniany podajnik osobiście. Niekiedy podajniki są wykonane w formie domu, uzupełniając je oknami i drzwiami, budując miniaturowe ogrodzenia i inne elementy dekoracyjne.

Karmienie koryta dla ptaków, wykonane własnymi rękami z improwizowanych materiałów

Jeszcze więcej oryginalnych pomysłów na produkcję podajników.

Miska do karmienia z improwizowanych materiałów. Łatwy w produkcji i piękny.

Podajnik wykonany z ceramicznego kubka. Napij się dobrej herbaty!

Podajnik o pojemności 5 litrów jest pięknie udekorowany.

Karmniki dla ptaków własnymi rękami ze zdjęciami - oryginalne pomysły

Podajnik wykonany z kokosa. To proste.

Prosty podajnik można wykonać ręcznie nawet ze zwykłego kokosa. Nie bój się pokazywać wyobraźni, aby podobać się ptakom. Wszelkie improwizowane materiały można przekształcić w prawdziwe arcydzieło!

Koryto z wiklinowego kosza.

Drewniany podajnik z domem. Dwa w jednym.

Dozowniki własnymi rękami z improwizowanych materiałów

Spraw, aby karmnik dla ptaków własnymi rękami mógł pochodzić z improwizowanych środków. Może być wykonany ze zwykłego drewna, spodka, a nawet reflektora samochodowego. Główną zasadą jest, że podajnik powinien być wygodny. Powinien chronić ptaki przed deszczem i śniegiem i być zawieszony nad ziemią na bezpiecznej wysokości.

Podaj dłońmi z reflektora samochodu.

Nie wiesz, jak prawidłowo karmić ptaki? Zorganizuj im wygodne miejsce, osłonięte od deszczu lub śniegu. W tym celu odpowiednie są dowolne materiały. Spójrz, na przykład, czy nie masz starego reflektora samochodowego w garażu?

Podajnik wycięty z kawałka drewna. Niezwykłe rzemiosła wykonane z bali.

Kiedy spada pierwszy śnieg, ptakom trudno jest zdobyć pożywienie. Z powodu głodu i zimna wielu z nich umierało i nie czekało na miłe dni. Śnieg i lód ukrywają wszystkie pozostałości pożywienia, podczas gdy dla naturalnego ocieplenia ptaki muszą wydawać znacznie więcej energii niż z jedzenia.

Aby uratować naszych pierzastych przyjaciół od śmierci, możesz zbudować karmnik i okresowo uzupełniać go jadalnymi przysmakami. Karmiącymi ptakami w zimie mogą być okruchy chleba i zboża, na przykład owies, proso, pszenica i jęczmień. Ryż drobiowy, ziarno dyni i słonecznik również dobrze się odżywiają. Cycki bardzo lubią jeść plastry tłuszczu, które można powiesić w dużym kawałku bezpośrednio na gałęzi drzewa.

Pokarm dla cycki i innych ptaków zimujących

Tłuszcz na cycki zima zastępuje larwy i chrząszcze, które ptaki konsumują w warunkach naturalnych. Niemniej jednak, przygotowując taki przysmak, nie zapominaj, że nie powinien zawierać soli i przypraw. Fix kawałki tłuszczu może być, przechodząc przez nich silny przewód lub umieszczając je w siatce owoców cytrusowych. Proso i świeże owoce lepiej nie podawać ptakom. Są to również przeciwwskazane banany, kwaśna żywność, czarny chleb i cytrusy.

Odkąd sięgają po smakołyki, nie tylko walczy się o cycki, ale też można wlać uniwersalną paszę do karmnika. Idealnie przyciągają ptaki surowe nasiona słonecznika, orzechy, białe proso, nasiona arbuza, nasiona osetów, komosa ryżowa, oset, suchy popiół, nasiona popiołu i klon. Te ostatnie bardzo lubią żaby ryczące, które również potrzebują zimowej przynęty.

Nawiasem mówiąc, możesz sam zbudować karmnik nie tylko dla cycków i wróbli, ale także dla wiewiórek, dzięciołów i soków. Dla nich można upuścić orzechy i żołędzie, włożyć stożki do koryta. Podczas okresu lęgowego ptaki można dodawać do paszy starta skorupa jajeczna, skorupiaki lub wbity kreda. Przyczyniają się również do dodatku do trawienia w postaci piasek rzeczny lub skorupka.

Ogólnie karmnik dla ptaków - dość prosty produkt, który nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności w produkcji. Możesz zbudować go z różnych materiałów pod ręką, angażując nawet najmłodsze dzieci. Ustaw podajnik w pobliżu okna, aby obserwować ptaki bezpośrednio z domu. Lepiej jednak powiesić go wyżej, aby koty nie dostały się do ptaków.

Jeśli zdecydujesz się na zbudowanie pięknego i oryginalnego karmnika dla ptaków, proponujemy studiowanie markowych produktów. Takie karmniki dla ptaków będą nie tylko podobać się ptakom, ale staną się również doskonałym dekorem dla infielda.

Nawiasem mówiąc, jeśli masz ochotę, zawsze możesz zrobić oryginalne karmniki własnymi rękami.

Jeśli znasz umiejętności rzeźbienia w drewnie, możesz zrobić rzeźbione koryto, które będzie doskonałym elementem wystroju Twojego ogrodu.

Karmniki dla ptaków z ceramiki są również bardzo oryginalne.

Kute karmniki dla ptaków o oryginalnym designie.

Co powinno być karmnikiem dla ptaków

Nikt nie domaga się specjalnych wymagań dla podajników. Niemniej jednak, chcąc samemu wykonać podajnik, pomyśl o następujących punktach:

 1. Podajnik z dachem będzie lepiej chroniony przed śniegiem i deszczem. Taki projekt przetrwa dłużej, aby wytrzymać naturalne opady, a same ptaki będą łatwiej jeść w warunkach złej pogody.
 2. Produkty wykonane z drewna są bardziej praktyczne i niezawodne. Nie boją się wilgoci i mogą służyć przez kilka lat.
 3. Tworząc piękny karmnik dla ptaków z ozdobnym wzorem, możesz nie tylko przyciągać ptaki, ale także zyskiwać ozdoby na własnym podwórku.
 4. Podczas przygotowywania podajnika z plastikowej butelki należy unikać małych otworów i ostrych krawędzi. Pamiętaj, że karmnik dobrej jakości powinien być wygodny i bezpieczny dla ptaków.

Niezwykłe karmniki wykonane ze szkła i metalu.

Karmnik dla ptaków to czas dobrych uczynków

Za każdym razem, gdy strzepujemy okruchy ze stołu lub sortujemy ziarno, nie myślimy nawet, że możemy zrobić dobry uczynek i nakarmić małe głodne ptaki. Ale to takie proste - zrobić karmnik i karmić ptasie biesiady przy pomocy prostych i smacznych smakołyków.

Zimą czasami karmnik się zmienia jedyne źródło pożywienia dla piersi i ich braci. Kiedy wszystko jest pokryte śniegiem, nie jest łatwo zdobyć pożywienie.

Przygotuj podajnik nawet dziecku. W tym celu odpowiednie są różne materiały, opakowania, pojemniki na napoje, deski drewniane lub karton. Nawet kawałki prostego tłuszczu, zawieszone na sznurku do gałęzi drzewa, staną się wyjątkową ucztą dla cycków. Znalezienie jednego to uczta na swoim podwórku pierzastych przyjaciół będzie zaprosić jego kolegów, a już całe stado zachwyci Cię ich śpiew, wraca do ciebie każdego dnia nowych porcji obiadowych.

Proste i piękne podajniki wykonane z tworzywa sztucznego.

Zobacz także

Karmienie koryta dla ptaków

Automatyczne bramy: odmiany i zalety

Jak zrobić kurę kurczaka własnymi rękami dla 10 do 20 kurczaków

Zimowa kurnik. Jak zbudować i wyposażyć klatkę własnymi rękami

Birdhouse dla ptaków własnymi rękami - oryginalne pomysły i zdjęcia

Karmnik dla ptaków - jak zrobić własne ręce z dostępnych materiałów: 4 komentarze

Dzięki za artykuł. Pomyślałem, jaki rodzaj podajnika do zrobienia z dzieckiem w przedszkolu. Będziemy teraz zbierać kije z lodów)))

Bardzo piękne karmniki! Gnom na drzewie jest ogólnie wspaniały. Nie wiem, jak to jest w przypadku ptaków, ale idealnie pasuje do dekoracji ogrodu.

Jak zrobić karmnik dla ptaków własnymi rękami: 7 kreatywnych pomysłów dla miłośników ptaków

Możesz zrobić karmnik dla ptaków za pomocą drewna, sklejki, plastikowych butelek, worków na mleko, soków i płatków śniadaniowych, dyni, pustych kokosów, starych świateł samochodowych i innych improwizowanych materiałów. Podajnik pomoże naszym pierzastym przyjaciołom przetrwać trudne czasy, a także stanie się oryginalną dekoracją ogrodu lub pola bramkowego. A jeśli nie zapomnisz dodać coś pysznego do podajnika z nadejściem ciepła, dbałość o swój ogród od strony bractwa ptaka jest gwarantowana przez cały rok! Ważne jest, aby wiedzieć, kogo przyciągnąć, ponieważ podczas gdy niektórzy przedstawiciele opierzonej rodziny pomagają ogrodowi, niszcząc wszelkiego rodzaju szkodniki na miejscu, inni chętnie delektują się owocami, robiąc to absolutnie bezczelnie i bezceremonialnie.

Łatwo jest kupić piękny podajnik, ale jest zbyt banalny i nie jest kreatywny. O wiele ciekawiej jest włączyć wyobraźnię i zbudować z czegoś zupełnie niepotrzebnego śmieci coś ładnego i oryginalnego, tym bardziej, że można przyciągnąć wszystkich członków rodziny, aby stworzyć podajnik. Szczególnie ekscytujące, poznawcze i użyteczne to działanie będzie dla dzieci. Z chęcią przedstawimy Ci kilka ciekawych pomysłów ...

Jak zrobić klasyczny karmnik dla ptaków z drewna

Klasyczna wersja podajnika ptaków w postaci domu może być wykonana ręcznie z drzewa o grubości 16-20 mm lub sklejki wodoodpornej. Wszystkie potrzebne elementy do budowy można wyciąć z płyty o długości 200 cm i szerokości 20 cm, bez problemów dokładny rysunek z dokładnymi proporcjami pomoże wykonać ściany boczne.

Aby wstawić pleksiglas, w ścianach bocznych przecinamy rowki frezarki na głębokość 4 mm. Jeśli router nie jest dostępny, możesz użyć śrub do przymocowania bocznych paneli z pleksiglasu do końca bocznych ścian. Tylko w przypadku śrub wymiary pleksi powinny zostać zwiększone do 160 x 260 mm. Zwykle można zrobić podajnik bez pleksiglasu, ale potem codziennie trzeba polać jedzenie.

Wszystkie części konstrukcji są połączone za pomocą śrub lub drewnianych kołków i kleju. Narożniki części należy dokładnie przeszlifować. Okrągły pasek służy jako okonia dla ptaków. Aby go zainstalować, wiercimy otwory o średnicy 10 mm wzdłuż krawędzi w bokach (element 8). Koń i prawa połowa dachu są złożone w jedną całość, z wyjątkiem lewej połowy dachu, który jest ściśle przymocowany do bocznych ścian. Do połączenia prawej i lewej części dachu używamy pętli mebli.

Gotowy do podania miseczki przed montażem, zawsze malujemy lub pokrywamy lakierem. Po zakończeniu instalacji otwórz pokrywkę podajnika i zasypiaj wewnątrz potrawy. Dzięki szczelinie między pleksi a dnem, pasza stopniowo będzie się nadwagę. Jedno tankowanie wystarczy na karmienie ptaków przez kilka tygodni. Przezroczysty pleksiglas pozwala łatwo kontrolować ilość jedzenia. Piękne, zadbane i funkcjonalne!

Techno-chic: karmnik dla ptaków z reflektora samochodowego

Fani techno-chic mają za zadanie zbudować oryginalny podajnik z plastikowego reflektora samochodowego, który przyciągnie nie tylko głodne ptaki, ale także ciekawy wygląd innych. Dzięki funkcjonalności w tym miejscu wszystko jest w porządku: taca jest wygodna do napełnienia żywności, a górna część falistego plastiku niezawodnie chroni podajnik przed deszczem.

Do wykonania podajnika potrzebny jest plastikowy reflektor, trzy haki w kształcie litery S, kabel ze stali nierdzewnej i gumowe podkładki. Przede wszystkim oczyść i wypoleruj reflektor. Następnie, po bokach reflektorów, ostrożnie wykonaj trzy otwory i przeprowadź kabel w pętli. Do wzmocnienia używamy podkładek gumowych. Używając haczyków w kształcie litery S, podłącz kabel do tacy żywności. W górnej części zbieramy wszystkie trzy kable i zawieszamy podajnik w miejscu dogodnym dla "klientów".

Jak zrobić prosty podajnik z kartonu

Aby stworzyć taki podajnik, potrzebujemy pojemnika na mleko lub dowolnego pustego kartonowego pudełka o odpowiednim rozmiarze. Za pomocą noża biurowego z przodu skrzynki wyciąć mały otwór, aby ptak mógł swobodnie wejść do środka. W dolnej części pudełka wyciąć otwór na okonia, mocując go w ciasnym tekturze lub małym drewnianym barze. Jeśli pudełko nie jest wystarczająco kolorowe, aby przyciągnąć uwagę ptaków, dekorujemy je długopisem lub dekorujemy go kolorowym tekturą.

Podajnik dyniowy w stylu Halloween dla odważnych ptaków

Weź małą okrągłą dynię, przebij przez nią dwa otwory, wyjmij miąższ i włóż wnętrze deski. Na ogon przywiązać linę i zawiesić koryto na gałęzi. Kładziemy jedzenie na desce. Ściany zewnętrzne można pomalować w oryginalny sposób.

Z dyni można wykonać inną wersję koryta, ale pożądane jest dodanie "dachu" lub zawieszenie go w miejscach chronionych przed deszczem.

Zawieszone karmniki dla ptaków jadalnych własnymi rękami

Jeśli naprawdę chcesz się czegoś nauczyć, spróbuj własnoręcznie zrobić jadalne zawiesie. Aby przygotować przysmaki dla ptaków, zaopatrujemy się w bekon, suszone owoce, orzechy, gruby owies i nasiona słonecznika. Potrzebujemy również drutu, liny, plastikowej kulki, plastikowych kubków lub innych odpowiednich form. Kulę należy pociąć na dwie połówki, wykonując mały okrągły otwór na górze, a następnie ponownie łącząc połówki, owijając balon drutu.

Salo wkładamy do rondla i topimy w niskiej temperaturze. Podczas topienia się tłuszczu wymieszaj orzechy, nasiona i owies z suszonymi owocami. Dodaj mieszaninę do stopionego tłuszczu i dokładnie wymieszaj, aby wszystkie suche składniki były namoczone w tłuszczu. Włóż drut z dołączoną liną do środka przygotowanej kulki lub formy. Koniec drutu zanurzonego w formie jest korzystnie wygięty w postaci pętli. Wypełnij formularz mieszaniną, pozwól jej ostygnąć i wyślij do zamrożenia. Kiedy mieszanina się zestali, usuwamy formy i spędzamy czas w ogródku pięknym i jadalnym karmnikiem. Takie "patties" można zawiesić w małych kolorowych siatkach.

Inteligentną ozdobą ogrodu i radością dla ptaków będą koryta, girlandy. Aby tak pięknie wyglądać, na kikutie napieramy suszone owoce, orzechy, krakersy, jagnięcinę, niesolony tłuszcz i zawieszamy w ogrodzie w formie girland lub koralików. Dla piękna lasu zapinamy kilka nitek na jednym pasku.

Karmniki dla ptaków wykonane z plastikowych butelek

Najprostszy sposób na zrobienie domowego podajnika z plastikowej butelki. Jeśli połączysz fantazję i dowcip do sprawy, może okazać się bardzo słodkie i nie zwyczajne.

Co należy wypełnić: przygotować przysmaki dla ptaków

Ulubionym pokarmem dla większości ptaków są małe, niesmażone nasiona słonecznika, które są ważnym źródłem energii dla małych ptaków. Doskonałą paszą będą: proso, owies, ziarno kukurydzy, pestki dyni, melony, arbuz, łopian, pokrzywa, oset, komosa ryżowa. Późną jesienią, zimą i wczesną wiosną ptaki potrzebują szczególnie wysokokalorycznych pokarmów, więc dobrym pomysłem jest potraktowanie ich margaryną lub niesolonym tłuszczem. Niewyrażony boczek chętnie doprawia sinichki i wróble. Nawiasem mówiąc, titmouses są jedynymi ptakami, które mogą jeść w locie, więc możesz powiesić im grudki tłuszczu bezpośrednio na linie ... takie szybkie jedzenie ptaka. Miękki tłuszcz zwierzęcy jest pożądany do mieszania z innymi pokarmami: owsem, nasionami i ziarnami, orzechami, kurzymi jajami, okruchami żywności, krakersami, miodem. Ponadto, nadmiar wapnia z muszli będzie zbędny. Karmić można także ptaki, gotowane ziemniaki i jajka, konserwy dla zwierząt domowych, okruchy i kromki chleba pszennego, ale nie można podać czarnego chleba - zamienia się w wole i jest słabo strawione. Ponadto nie należy podawać pierzastych smażonych, pikantnych, słonych i kwaśnych potraw.

Oryginalna ramka do roślin ogrodowych może zostać stworzona nawet z odpadów: zarówno ogródek jest udekorowany, jak i ekologia. Następnym razem

W beczkach smaruj warzywa, przechowuj sypkie produkty, zatrzymuj wodę w rezerwie. Są potrzebne w spiżarni, na działce. Następnym razem

Zimą, gdy liście lecą z drzew, a nawet późne kwiaty kwitną, ogród staje się szary i matowy. . Następnym razem

Decoupage doniczek to ciekawa czynność, pozwalająca dodać trochę ciepła i komfortu do wnętrza. W tym rzemiośle. Następnym razem

Miłość mężczyzny do kawy mierzona jest w tysiącleciach. Teraz trudno jest wymienić wszystkie legendy na temat ich pochodzenia, a jeszcze trudniejsze. Następnym razem

Gdy tylko pierwsza czereśnia zacznie dojrzewać na miejscu, wszystkie miejscowe wróble, szpaki i wrony przychodzą na ucztę. . Następnym razem

Aby uszlachetnić kawałek ziemi lub ogrodu, nie musisz mieć siedmiu pik w czoło lub wydawać wspaniałych pieniędzy. . Następnym razem

Podobał mi się projekt reflektorów samochodowych. Po prostu, elegancko i co najważniejsze - daje drugie życie rzeczom, których nie można wykorzystać do ich zamierzonego celu. Zawsze możesz wymyślić coś, co wyrzucamy każdego dnia, a potem możesz karmić ptaki. Cóż, podajnik z opakowania na mleko - klasyk sowieckich karmników) wyraźnie pamiętam, jak w dzieciństwie cała klasa została wykonana i wisiała w najbliższym lesie.

Lubię robić karmniki

i przyjmujesz zamówienia.

Fajnie! Z synem z twojej strony zrobiłeś podajnik! Dziękuję

młodzi biolodzy z Gimnazjum nr 2 z 6 klasy zorganizowali konkurs dla najlepszego hodowcy. Dzięki za wskazówki

Podobały mi się karmniki!

klasa, dzięki bardzo pomogło

W tej chwili robię podajnik z płyty pilśniowej i drewna. Tak ekscytujące! Już dziesiąty na rachunku. I wszystkie inne, oryginalne.

Klatka szkolna z tawerny

teraz zrobimy to samo z moją córką

Wow, ile pomysłów, świetnie! Mój syn i ja robiliśmy karmniki z pudełek, najprostsza opcja, ale teraz na pewno spróbujemy wariant z twojej strony. Myślę, że najłatwiej jest zrobić podajnik z plastikowej butelki. Nie rozwinęliśmy się jeszcze w drewnie)

Bardzo zainteresowany jadalnymi karmnikami. Z suszonymi owocami jest jasne, ale te, od bekonu - ptaki będą dokładnie wiedzieć, jakie są jadalne?

Klasyczny podajnik jest dość trudny do wykonania, ale wciąż planuję go wykonać. W międzyczasie umieściłem 2 kawałki 5 litrowej butelki w daczy. To znaczy, że może latać tam nawet czterdzieści lub młode wrony. Jako paszę używam nasion słonecznika, pszenicy lub kukurydzy. Umieściłem karmnik w ogrodzie dalej od okien i głośno, gdy ptaki latają.

Cała pora dnia. Karmnik dla ptaków jest samowystarczalny, co całkowicie zależy od naszej wyobraźni. Ostatnio w przedszkolu było d. Z: stworzyć dom z dzieckiem. Tak więc z improwizowanych środków (stare zabawki, projektanci są zepsute) taki piękny mały dom zabobahali! Na działce ogrodowej byłem rozczarowany karmnikami / birdhouses. Ich lokatorzy są bardziej poszkodowani, niż z nich korzystają, a nie dzięki!

Nasze miasta i wioski, kwitnące i zielone w ciepłym sezonie, są w dużej mierze ich pięknem ze względu na małe sanitari-rzęski i wróble, które niewidocznie zachowują dla nas zielone plantacje. Każdy może pomóc naszym ptakom przetrwać zimowy mróz. Wymaga to jedynie chęci i prawdziwej pracy, aby pomóc bezbronnym ptakom i dzielić się z nimi żywnością. I okazujcie miłosierdzie stworzeniu Boga i prawdziwej miłości do natury.

W Rosji od jesieni przygotowywaliśmy się, by pomóc ptakom przetrwać zimę, oddzieliły ziarno do karmienia i zrobiły karmniki. Właściciele stoczni potajemnie rywalizowali ze sobą - których koryto będzie piękniejsze i bardziej ozdobne. Kto będzie miał więcej ptaków do jedzenia w ogrodzie.

Najważniejszym warunkiem musi być pewność, że jesteście gotowi na stałe w tym akcie miłosierdzia przed początkiem stabilnych, ciepłych dni. Zaczynając karmić ptaki, musisz pamiętać, że są przyzwyczajeni do jedzenia w karmie, nie martwiąc się o szukanie innego. Po spędzeniu sił po przybyciu do pustego koryta, nie mogą lecieć do miejsca zakwaterowania.

Jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswoili!

Co może i nie może karmić zimujących ptaków?

! Możesz - bezsłoneczne nasiona słonecznika, dynie, arbuz. Zgniecione orzechy. Płatki owsiane "Hercules". Okruchy nieświeżego chleba pszennego (białe). Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego - tłuszcz niesolony, tłuszcz wewnętrzny, roztopione masło.

! Nie można karmić ptaków smażonymi nasionami, zepsutymi lub przeterminowanymi pokarmami, solonymi chipsami lub słodkimi płatkami kukurydzianymi, solonymi, kwaśnymi lub wędzonymi. Bardzo niebezpieczny chleb żytni - zamienia się w kwaśne ptaki wole, słabo strawiony, zwłaszcza na zimno. Ptaków nie można podawać owoców cytrusowych (pomarańczy i cytryn), skórki bananów, przypraw.

! Tradycyjne proso, marnowanie szarego i czarnego chleba na karmienie piersi to strata czasu. Zbyt mało składników odżywczych i tłuszczów, ale dużo błonnika, który zimą jest szkodliwy tylko dla ptaków. Nie jedz tego ptaka z takim jedzeniem, straci tylko czas!

! Zaleca się również, aby nie używać jako siatki zasilającej do pakowania warzyw. Jest to niebezpieczne dla ptaków. Mogą się w nie wplątać w szpony, przeciąć lub złamać nogi. Tak, i zdezorientowani, po prostu umierajcie ze strachu i bezradności na mrozie.

! Robiąc koryta, upewnij się, że ptaki mogą je łatwo opuścić, aby nie utknęły i nie umarły.

Aby zrobić najprostszy karmnik, nie zajmuje dużo czasu i pieniędzy.

Jest kilka bardzo łatwych opcji, najważniejsze jest to, że umieszczanie podajników nie jest dostępne dla kotów:

1. Osobiście sprawdzone przeze mnie przez 5 zim niezawodny sposób karmienia. Aby zapewnić długotrwały i bezpieczny podajnik, można użyć 5-litrowej plastikowej butelki z wodą, która ma uchwyt. Na wysokości 2 centymetrów od dna butelki wykonamy okrąg 6 otworów o średnicy 8 mm. Prawidłowe otwory uzyskuje się przez podpalenie gorącym paznokciem, aby ptak nie doznał obrażeń na ostrych bokach plastiku. W butelce zalać dwie trzecie objętości surowych nasion słonecznika. Następnie zamknij korek i mocno zamocuj uchwyt na gałęzi drzewa tak wysoko, jak to możliwe. Cycki lecą do takiego koryta i szybko, w locie, wyjmują nasiona. Następnie, przyciskając łapy do gałęzi, dziobią.

A co niewypowiedzianej radości, której doświadczasz, gdy patrzysz rano w okno, widzisz dziesiątki wesołych pięknych i energicznych cycków, z apetytem pysznych nasion słonecznika na śniadanie!

Bardzo podobał mi się pomysł jadalnego karmnika z bekonu i ziaren, dziękuję za pomysł! Od drewnianych i innych karmników odmówił, ponieważ "ludzie" wziąć i zabrać się, już nie ma 4 birdhouses.

Bardzo dziękujemy za takie pomysły karmników, wszystkie nasze ptaki będą usatysfakcjonowane i pełne, i nie będą się bały żadnych mrozów!

Bardzo podoba mi się twoje pomysły. A jak wysyłasz stażystów?

jeszcze więcej pomysłów:

w marcu Porozmawiajmy o pracach sezonowych w tym miesiącu, aby utrzymać ogród w idealnym stanie

Dodaj komentarz

+ 64 = 72