Nazwa kategorii

Piękne Lambrequins

Design 2017: 6 modnych lambrekinów na halę, fot

Kreatywne lambrequiny nie tylko ozdobią Twoje okno, ale także uczynią zasłony i pokój bardziej oryginalnymi, a trendy mody w dekoracji okien zmieniają się co roku. Projektanci wymyślili nowe dekoracje okienne z różnorodnymi tkaninami i kształtami. Jednym z elementów dekoracyjnych jest lambrekin. Pierwotnie służył do ukrywania nieestetycznych ścian lub gzymsów. Dziś lambrekiny można nazwać prawdziwymi dziełami sztuki, które mogą uzupełniać zasłony, ale mogą być wykorzystywane jako niezależny element dekoracyjny. Lambrequins do hali fotograficznej 2017 roku otwiera nowe możliwości w aranżacji wnętrz.

Lambrekin jest elementem dekoracyjnym, który przenosi jedynie ładunek estetyczny. Wykonany jest z szerokiej gamy tkanin, ozdobionych szeroką gamą elementów.

Lambrequiny są zarówno proste, jak i złożone, jednak niezależnie od typu doskonale udekorują Twój pokój

Piękno lambrekinów zależy od profesjonalizmu projektanta i szwaczek. Im bardziej doświadczony projektant, tym lepiej może uosabiać ideę lambrekinu, który harmonijnie pasuje do ogólnego wnętrza. Piękna realizacja pomysłu zależy od szwaczki, każdy błąd może prowadzić do smutnych konsekwencji.

Lambrequiny mogą być proste i złożone. Złożony lambrekin niekoniecznie będzie wyglądał pięknie. Wszystko zależy od tego, czy jest odpowiednio dobrany do ogólnego stylu we wnętrzu.

Lambruck jest zrobiony z gęstej tkanki, która jest dodatkowo traktowana włókniną. Następnie tkanina jest ciągnięta na ramie wykonanej z drewna. Lambruck może mieć różnorodne formy.

Twardy typ lambrekinów nada Twojemu wnętrzu nasycenie, ponieważ jest wykonany z grubych tkanin

Fancy lambrekin, który wygląda bardzo ładnie na sali. Ten lambrekin jest szyta z lekkiej tkaniny, która pozwala na wykonanie różnego rodzaju draperii. W 2017 roku modnym trendem jest bujna i prosta draperia wstążek, zębów i pędzli. Istnieje wiele rodzajów miękkich lambrekinów - żabot, krawat, svagi, kokil'e, dzwonek, buforów itp.

Miękkie lambrekiny nadają pomieszczeniu komfort i spokój, ponieważ są wykonane z lekkiego materiału

Model odzyskuje pozycję lidera w 2017 roku. Lambrekin wykonany jest z twardego i miękkiego materiału, harmonijnie je łącząc. Duży wybór tkanin pozwala projektantom eksperymentować z fakturą i kształtem lambrekinów. Przy zamawianiu projektantów lambrekin bierze pod uwagę preferencje klienta, styl wnętrza, więc ten lambrekin będzie wyjątkowy i nie będzie wyglądał jak żaden inny.

Istnieje również styl, w którym oba rodzaje lambrekinów są wykorzystywane do różnych wnętrz

Popularne trendy lambrequins w 2017 roku

Moda zmienia się co roku. Niektóre trendy pozostają niezmienione, coś wraca z mody z poprzednich sezonów lub lat, pojawia się coś zupełnie innowacyjnego.

Wybierając modne rodzaje lambrekinów i tkanin dla nich, ważne jest nie tylko podążanie za modą. Ale także weź pod uwagę jego harmonię z wnętrzem. Nawet najpiękniejszy i najmodniejszy lambrekin może czasami zepsuć wygląd całego pomieszczenia.

Trendy modowe w 2017 roku są pełne różnorodnych możliwości wyboru i oryginalnych kombinacji tkanin i ich rozwiązań kolorystycznych.

Wybierając nowości z lambrequins, należy wziąć pod uwagę wnętrze i wystrój pokoju

Popularne trendy na 2017 rok:

 • Twardy lambrekin z zasłonami. W prosty sposób lambrekin, bez pretensjonalnego wystroju i form. Najlepszy lambrekin wygląda w jednym zestawieniu kolorystycznym, ozdobionym prostym paskiem w geometryczny lub wzorzysty wzór. Klasycznie, styl jest doskonale uzupełniony lambrekinem, wykonanym z tkaniny ozdobionej monogramami i damascesem.
 • Tkaniny-kameleony. Lambrequiny i zasłony szyją z takich rodzajów tkanin, które są w stanie zmienić kolor w zależności od oświetlenia w pokoju.
 • Roślinny ornament na tkaninie. W modzie obrazy roślin wszelkiego rodzaju: od dużych kwiatów po dziwnie zakrzywione łodygi i małe kwiaty. Ten trend nie stracił na popularności przez kilka lat, co wskazuje na udane rozwiązanie dekoracyjne.
 • W modzie, połączenie błyszczących i matowych rodzajów tkanin. Tę kombinację można przypisać klasycznej formie dekoracji.
 • W stylu lambrequins, bogato zdobiony koralikami lub cyrkoniami. Ten lambrekin sprawia, że ​​wnętrze jest luksusowe i bogate.
 • Ażurowe lambrekiny zyskały miłość projektantów i konsumentów w 2017 roku. Dają atmosferę czułości i tajemniczości.

Wybierając modny lambrekin, najpierw musisz skonsultować się z projektantem. Różnorodność propozycji może być myląca, myląca klienta. Ponieważ lambrekin nie jest tani, lepiej nie spieszyć się z wyborem, ale ostrożnie ocenić każdą z proponowanych opcji.

Wskazówki dotyczące właściwego dekorowania wnętrza sali

Wybór lambrekinu jest poważnym krokiem. Lambrekin nie tylko zdobi okno, ale także potrafi zmienić całą atmosferę we wnętrzu.

Nieprawidłowo dobrany rozmiar i kształt lambrekinu może znacznie uszkodzić cały styl w pomieszczeniu.

Projektanci przygotowali szereg wskazówek, które pomogą ci określić odpowiedni rozmiar, kształt i rodzaj tkaniny dla wnętrz w różnych typach salonów.

Wybierając lambrekin należy wziąć pod uwagę jej szerokość i długość, a także ogólną konstrukcję pomieszczenia

Wskazówki dotyczące harmonijnego wyboru:

 • W małym salonie nie można powiesić wspaniałego lambrekinu z delikatną draperią, ozdobioną licznymi fałdami. Ten rodzaj lambrekinu wizualnie zawęzi pomieszczenie, obniży jego sufity.
 • Ważne jest, aby prawidłowo określić rozmiar lambrekinu. Głębokość jego zwisu nie powinna przekraczać 1/6 odległości od gzymsu do podłogi.
 • Tkaninę, z której wykonane są lambrekiny, należy łączyć z przedmiotami wnętrza. Jeśli ma to być gra o kontrastujących kolorach, należy pamiętać, że kolor lambrekinu powinien być powtarzany w detalach wnętrza.

Prawidłowo dobrany lambrekin dopełni wnętrze, uczyni je niepowtarzalnym i oryginalnym. Przy wyborze i szyciu lambrekinu ważne jest, aby pamiętać, że często jest ona zawieszona na jeden sezon, więc przy wyborze trendów mody ważne jest, aby być dalekowzrocznym.

Lambrequins w hali: zdjęcia, nowości 2017

W tym sezonie lambrekiny i zasłony mogą być prezentowane w różnych odcieniach kolorów. Aby atmosfera nie była nudna i nudna, projektanci radzą szyć lambrekiny i tiul z tkanin w różnych kolorach.

Dla sali idealną kompozycją jest wykorzystanie jasnych tonów jako tła, odcieni kolorów - jako centralnej kompozycji.

W 2017 r. Istnieje duży wybór tkanin, które można pięknie połączyć.

W przypadku hali należy wybrać jasne lambrekiny dla tła i ciemne dla pierwszego planu

Przykłady modnych kombinacji roku 2017:

 • Zastosowanie dwukolorowego lambrekinu. Jeden kolor powiela bazę. Tiul jest matowy z dyskretnym wzorem. Ponadto lambrekin może być ozdobiony svagami i żabotem. To sprawi, że atmosfera w świątecznej świątecznej atmosferze.
 • Do produkcji lambrekinów i tiulowych tkanin w jasnych i ciepłych odcieniach.
 • Ozdoba okien z krótkim tiulem, długimi zasłonami i lambrekinem nadadzą pomieszczeniu arcydzieło.

Przed szyciem zasłon i lambrequins narysuj szkic. Możesz narysować sam, ale lepiej poprosić profesjonalnych projektantów o pomoc.

Nowoczesne lambrequins na hali: jak dokonać właściwego wyboru

Przy wyborze nowoczesnych modeli ważne jest, aby wziąć pod uwagę styl we wnętrzu pomieszczenia. Lambrekin nie powinien naruszać ogólnej równowagi, w przeciwnym razie w pokoju zapanuje dysharmonia.

Wybierając lambrekiny i zasłony, należy zwrócić uwagę na rozwiązania kolorystyczne, a także na wybór faktury tkaniny.

Tkaniny na lambrekiny i zasłony mogą być takie same lub różne. Najważniejsze jest przestrzeganie zasad harmonii.

Do wnętrza hali konieczne jest właściwe dobranie лабрекены, a nie złamanie jej ogólnego stylu

Jakie zasady należy przestrzegać:

 • Harmonijne połączenie kolorów;
 • Harmonijne połączenie tekstury tkaniny;
 • Harmonijne przestrzeganie proporcji.

Jeśli zastosujesz się do tych prostych zasad, wnętrze zmieni się w prawdziwe dzieło sztuki.

Projekt Lambrequins w 2017 roku (wideo)

Trendy 2017 roku zapewniają szerokie możliwości wyboru materiałów, kolorów i rozwiązań projektowych do szycia lambrekinów. Lambrekin w 2017 roku może być prosty, nie przeciążony elementami dekoracyjnymi. I może stać się prawdziwym arcydziełem projektanta, bogato zdobionym kryształkami i dżetów. Najważniejszą rzeczą przy wyborze lambrekinów jest uwzględnienie ogólnego stylu we wnętrzu, harmonijnego połączenia z nim i zasłon.

© 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Zasłony z Lambrequin (66 fotek): luksus we wnętrzu

Konstrukcja lambrekinu powinna odpowiadać ogólnej koncepcji wnętrza pokoju i być w harmonii z zasłonami. Następnie dekoracja okna nada szczególnego uroku, solidności i powagi hallu, sypialni, a nawet kuchni.

Photo - 1 Zasłony z lambrekinami

Wykonują jednocześnie kilka funkcji:

 • są piękne i jasne;
 • ukryć niezbyt dobry gzyms i przestrzeń do sufitu;
 • wizualnie zwiększyć pomieszczenie.

Zdjęcie - 2 Zwiększona przestrzeń

Czym są lambrekiny? Wszystkie są przymocowane do gzymsu i podzielone na trzy główne typy:

 • miękkie;
 • trudne;
 • połączone.

Zdjęcie - 4 trudne

Zdjęcie - 5 w połączeniu

Początek cięcia po wybraniu formy i stylu.

Do tej pory bardzo modne modele kabaretki. I nic w tym dziwnego, bo zasłony z delikatnymi lambrekinami to prawdziwe dzieło sztuki.

Zdjęcie - 6 ażurowe

Zdjęcie - 7 Ażurowa forma

Wyobrażone reliefy mogą mieć bardzo różne kształty, co daje okna bogactwa i elegancji.

Zdjęcie - 8 Rysunek

Co jeszcze są lambrequins, patrz tutaj

Jeśli wątpisz, że będziesz w stanie samodzielnie wykonać złożone zasłony, skontaktuj się ze specjalistami z portalu ThisDome, którzy pomogą Ci wybrać materiał, styl i model o dowolnej złożoności. Przeczytaj opinie o byłych klientach, obejrzyj portfolio, porównaj ceny i skontaktuj się z mistrzem, który cię polubił.

Co wybrać - miękki lub twardy lambrekin?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od stylu pokoju, wielkości okna i gustu. Pamiętaj, że gęste lambrekiny nie mogą być prane. Są odpowiednie tylko do czyszczenia na sucho, ale wyglądają szykownie i bardzo stylowo.

Photo - 9 Elegancki, twardy lambrekin

Sztywność materiału przyczepionego do specjalnego bando, który ma lepką podstawę. Nakłada się na tkaninę i prasuje gorącym żelazem, a następnie konsumuje lambrekin o pożądanym kształcie. Bando ma różną gęstość.

Najłatwiej zrobić zasłony ze sztywnym prostokątnym lamówką. Proste - nie oznacza brzydki, a zobaczysz to teraz.

Zdjęcie - 12 Prostokątne

Zdjęcie - 13 Sztywne prostokątne

Możesz ozdobić je wzorami orientalnymi lub antycznymi.

Zdjęcie - wzór 14 wschodu

Pokój dziecięcy wygląda świetnie.

Kompleksowa ażurka pozwala stworzyć wspaniałe ustawienie.

Zdjęcie - 16 Ażur dla dzieci

Pamiętaj, że wąskie prostokątne lambrekiny wizualnie zwiększają wysokość pomieszczenia, a szerokość maleje.

W salonie idealnie pasują modele z półokrągłymi drapowanymi elementami, które nazywane są svagami i przypominają huśtawkę.

Zdjęcie - 17 Swing

Klasyczne welurowe zasłony i grube zasłony sprawiają, że duży pokój jest bardziej lekki i uroczysty.

Photo - 18 Klasycznych kurtyn welonowych

Zasłony zaciemniające z lambrekinem nie tylko wyglądają nowocześnie, ale mają również szereg zalet:

 • Nie pozwól słońcu;
 • Nie brudz się;
 • Nie deformuj;
 • Nie wchłaniaj zapachów.

Dzięki roletom nocnym wykonanym z tkaniny zaciemniającej można całkowicie odizolować pomieszczenie od ciekawskich sąsiadów i nadmiaru światła słonecznego.

Zdjęcie - 19 Blackout

Zwracamy uwagę na zdjęcie z pięknymi, niezwykłymi ornamentami okien w holu.

Zdjęcie - 20 Zasłony w przedpokoju

Zdjęcie - 21 połączone

Zdjęcie - 22 złote wnętrze

Zdjęcie - 23 Z bahramy

Zdjęcie - 24 Komfort i styl

Zdjęcie - 25 jasnych tonów świetlnych

Zdjęcie - 26 Niezwykły pomysł

Zdjęcie - 27 Do drzwi balkonowych

Zdjęcie - 28 Łatwe i stylowe

Zasłony z lambrekinami zdobią nie tylko okna w przedpokoju, sypialni czy pokoju dziecięcym. Doskonale pasują do różnych wnętrz kuchni.

Zdjęcie - 29 Do kuchni

W małym oknie możesz powiesić asymetryczne lambrequiny, które wizualnie ją powiększają.

Zdjęcie - 30 Asymetryczny

Połączenie tiulu i brokatu to bogata i godna ozdoba dużej kuchni.

Zdjęcie - 31 Kombinacja tkanek

W przypadku zasłon rzymskich można również uzyskać piękne lambrequins.

Zdjęcie - 32 rolety rzymskie z lambrekinem

Nic tak nie dodaje ciepła i komfortu do domu, jak tkaniny, które gospodyni szyje własnymi rękami. Musisz wiedzieć, że technologia szycia miękkich i twardych lambrekinów jest inna. Aby dokładnie zrozumieć, która opcja pasuje do stylu pomieszczenia, wyrysuj szkice. Może poniższe zdjęcie da ci dobry pomysł.

Zdjęcie - 33 rodzajów lambrekinów

Twardy lambrekin własnymi rękami: wideo

Z następnego filmu dowiesz się, jak uszyć twardy lambrekin.

Budowa wzoru jest niezbędna do dostosowania modelu o złożonym kształcie. Zastąp swój rozmiar, a otrzymasz ładny lambrekin.

Zdjęcie - 34 Wzór asymetrycznego svaga

Piękne zasłony z lambrekinami na halę pomogą przyszyć następujące wzory.

Zdjęcie - 35 Piękne zasłony w przedpokoju

Zdjęcie - 36 Wzór

Zdjęcie - 37 Wzór

Szycie miękkiego lambrekinu: wideo

Szczegółowa klasa mistrzowska powie ci, jak uszyć miękki lambrekin. Wybierając materiał, preferuj miękkie i dobrze udrapowane wzory. Następnie obliczyć wymaganą ilość materiału. To nie jest trudne.

 1. Aby określić szerokość, należy dodać do naddatków wysokości na szwach.
 2. Długość odpowiada długości gzymsu pomnożonej przez współczynnik montażu. Może wynosić od 1,5 do 3 lub więcej. Parametr zależy od blasku przyszłego krawiectwa.

Sposoby mocowania lambrekinów do gzymsów mogą być różne, ale najwygodniejsza jest specjalna taśma klejąca, która jest przyklejona do zasłony z jednej strony żelazkiem, az drugiej gzymsem.

Zdjęcia - 38 Taśma klejąca

Udekoruj tkaniny mogą marszczyć, frędzle, pędzle. Co wybrać dodatki do zasłon, zdecyduj sam, patrząc na zdjęcie poniżej.

Zdjęcie - 39 Frictus na zasłony

Zdjęcia - 40 Lambrekinów z falbankami

Jak szyć ozdobne ozdoby?

Do krepiny należy uszyć specjalną taśmę (sprzedawaną w dowolnym sklepie z narzędziami). Pociągnij za krawędzie, zwiąż i ostrożnie rozprowadź zagięcia na całej długości.

Zdjęcie Seryjne - 41 Ribbon na falbanki

Następnie przymocuj falbankę do przedniej części tkaniny i wyprostuj ją prosto.

Zdjęcia - 42 Czyszczenie

Produkcja zasłon i lambrekinów to kreatywny biznes. Pokaż swój potencjał, a otrzymasz ekskluzywny projekt.

Zdjęcie - 43 wyłączne rolety

Pamiętaj, z jakich elementów mogą się składać.

Zdjęcie - 44 Elementy zasłon

Oferujemy gotowe wzory za darmo, dla których szyjesz eleganckie eleganckie dekoracje. Pierwsza próbka na falbankę.

Zdjęcie - 45 Wzór żabotów

Technika szycia krawata różni się od żabotu tylko tym, że fałdy układa się jeden nad drugim. Można go ciąć zgodnie z poprzednim modelem. Na zdjęciu zasłony z dwoma krawatami.

Zdjęcie - 46 Z dwoma krawatami

Koper jest pokryty jak folia, tylko wszystkie szczegóły są symetryczne.

Zdjęcie - 47 Wzór

Spójrz na zrozumiałą klasę mistrzowską z instrukcjami krok po kroku, a szycie nie zajmie ci dużo czasu. Poprawnie obliczasz zużycie tkanki i uczysz się rysować.

Nie popełnij tego błędu. W salonie wybierz zielony lub brązowy kolor, łącząc go z białym lub złotym.

Zdjęcie - 48 czerwonych w połączeniu z żółtym

Photo - 49 Zielone kombinowane zasłony

Zdjęcie - 50 Zielone i złote

Zdjęcie - 51 Brązowy w połączeniu

Zdjęcie - 52 brązowe zasłony

Zdjęcie - 53 Brązowy ze złotem

Bardzo delikatnie wyglądają różowe, brzoskwiniowe i szare zasłony z lambrekinami. Można je łączyć z innymi kolorami.

Zdjęcia - 54 Pink Lambrequins

Zdjęcie - 55 Różowych zasłon

Zdjęcie - 56 Połączenie różowych odcieni

Zdjęcie - 57 Kolor brzoskwini

Zdjęcie - 58 zasłony brzoskwiniowe

Zdjęcie - 59 Szary i biały

Zdjęcie - 60 Ciemnoszara z białym

Zdjęcie - 61 Oryginalny szary

Lub wybierz inne, równie piękne kolory.

Zdjęcie - 62 Piękna kolorystyka

Zdjęcie - 63 Turkusowe zasłony

Zdjęcie - 64 Ażurowy

Gzymsy na zasłony z lambrekinem

Jaki gzyms na zasłony z lambrekinem? Jeśli masz zasłony wieloskładnikowe z kurtyną, ciężkimi zasłonami i innymi elementami dekoracyjnymi, najlepiej wybrać trzyrzędowy gzyms profilowy.

Zdjęcie - 65 Gzyms profilowy trzyrzędowy

Jeśli tkanina jest lekka, powiesić ją na stropowym gzymsie.

Zdjęcie - 66 Gzyms sznurkowy

Jak powiesić zasłony z lambrekinem? Można je zawiesić na hakach, pętlach, kółkach, taśmie samoprzylepnej, ponieważ górna część lambrekinu zamknie gzyms i nie będzie widoczna.

Dodaj komentarz

Szycie lambrekinów

Firma "Projekt-Projekt" świadczy usługi o dowolnej złożoności w zakresie aranżacji wnętrz, architekt.

 • Projektowanie wnętrz: - Tworzenie indywidualnego stylu pomieszczeń - wizualizacja 3D - wszyscy pracownicy.

 • Dokonam renowacji wysokiej jakości po rozsądnych cenach. Zbuduję kamienny dom na twojej stronie.

 • Pełny kompleks prac wykończeniowych i inżynieryjnych wykończenia mieszkań wykonywany jest przez wykwalifikowaną sp.

 • Gotowy do podpisania umowy o dowolnej złożoności. Firma OOO BEK-Expert (www.bek-expert.ru). Do rynku.

  Darmowe oprogramowanie do projektowania domu

 • Który program wybrać do projektowania kuchni?

 • Projekt sufitu z płyty gipsowo-kartonowej: ponad 120 miejscowych pomysłów z imitacji gwiaździstego nieba na afrykańskie sawanny

  © 2007-2018 EtotDom - wymiana zamówień budowlanych i remontowych

  Podczas korzystania z materiałów strony obowiązkowe

  warunkiem jest obecność hiperłącza do strony: etotdom.com

  Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?

  Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie komentarze użytkowników?

  Czy na pewno chcesz odrzucić komentarz użytkownika?

  Czy na pewno chcesz przenieść komentarz użytkownika do spamu?

  Czy na pewno chcesz przenieść komentarz użytkownika do kosza?

  Zasłony z lambrekinem: opcje na hol

  Każda gospodyni chce, aby jej dom był nie tylko przytulny i wygodny, ale także nowoczesny i stylowo zaprojektowany. Pięknie zaprojektowane okna są jednym z głównych detali wnętrza. Szczególną uwagę należy zwrócić na projekt okien w salonie, który jest cechą charakterystyczną całego domu. Ostatnio coraz większą popularność w świecie wzornictwa zdobywają lambrekiny na halę. W tej publikacji przyjrzymy się bliżej temu detalowi dekoracji, a także dowiemy się, jak je właściwie wybrać i jak się nimi zająć.

  Kolor brązowy - wersja klasyczna

  Lambruck to sposób na dekorowanie górnej części okna, która może ukryć małe wady otworu okiennego, a także wnieść większy komfort, wygodę i urok do wnętrza pomieszczenia. Duże obciążenie funkcjonalne, ten element konstrukcyjny nie przenosi, ale dzięki temu można zrobić luksusowe i stylowe zwykłe wnętrze.

  Niektórzy, nawiasem mówiąc, używają słowa "lampbrick" podczas pisania. To jest zła opcja. Nie jest to nawet drobny przyrostek, a mianowicie poprawność pisania. Prawidłowo pisać nie przez "i", a mianowicie na lamóweken, poprzez "e", ponieważ nazwa pochodzi od francuskiego słowa "lambrekin".

  Dekoracyjne draperie, czyli lambrekin, znajdują się poziomo na całej długości gzymsu. Ale jego wysokość nie powinna przekraczać 1/5 całkowitej długości zasłon. Tylko wtedy, gdy zasada ta jest przestrzegana, korzystne jest podkreślenie smaku właściciela domu i nadanie mu apertury.

  Według projektantów, początkowo głównym celem tego dekoracyjnego detalu był kamuflaż gzymsu i system kotwiczenia kotary, a dopiero później stał się jednym z głównych elementów dekoracyjnych do dekoracji wnętrz domu.

  Projektanci rozróżniają trzy rodzaje tego rodzaju dekoracji:

  Miękki lambrekin to poziomy krój materiału, który można łatwo drapać. Może to być tkanina dopasowana tonem za pomocą zasłon i może materiał o kontrastującym odcieniu. Wszystko zależy od dekoracji ścian, sufitu i mebli sali. Podczas szycia miękkiego typu stosowany jest specjalny rodzaj draperii, który zachowuje się nawet po wielu praniach, co jest bardzo korzystne dla gospodyni domu, ponieważ nie ma potrzeby ręcznego drapowania tkaniny za każdym razem.

  Twarda wersja lambrekena na potrzeby hali nazywa się bando. Ten rodzaj konstrukcji jest trudniejszy do wykonania i utrzymania. Jest to solidny, solidny fundament, który może mieć różne geometryczne kształty. Sama kurtyna jest do niej przymocowana. Wcześniej do mocowania użyto specjalnej taśmy samoprzylepnej, dziś ta chwila została nieco uproszczona, za pomocą rzepa do mocowania tkaniny. Do produkcji tkanin o dużej gęstości, dodatkowo obrobionych włókniną lub duplerynem. Gęsta tkanina jest naciągnięta na sztywną podstawę, która jest przymocowana do gzymsu.

  Połączony typ to harmonijne połączenie sztywnej podstawy i miękkiej tkaniny w jednym projekcie. Najpiękniejsze modele hali wykonane są w formie połączenia miękkich i twardych lambrekinów. Najczęściej twardą oprawę zdobią liczne fałdy, zasłony, pompony i pędzle, dzięki którym zwykła tkanina staje się prawdziwym dziełem sztuki.

  Warto dodać, że wśród nowości lambrekinów na potrzeby hali znalazło się zdjęcie ażurowych wariantów, które ostatnio stały się bardzo popularne. Wykonane są na specjalnym sprzęcie, który wycina najbardziej złożone wzory i wzory. Ażurowe lambrekiny mogą być również sztywne lub łączone. Oto przykład zdjęcia przedstawiającego wygląd roku 2017:

  Aby dowiedzieć się, jak właściwie wybrać lambrekiny do hali, musisz poznać elementy wystroju:

  • de żabot lub żabot - szczegół, który jest przymocowany do krawędzi lambrekinu i przypomina detal starego stroju żabota, jest pokryty ukośną linią, dzięki czemu fałdy są pięknie udrapowane;
  • krawat jest tym samym krojem tkaniny co żabot, ale jest przymocowany w środku lambrekinu i jest uważany za integralną część klasycznego modelu;
  • svagi - detal, który można znaleźć w dowolnym lambrekinie, jest to półokrągły wzór z miękkimi fałdami, które są często zdobione pędzlami lub grzywką; przeglądając zdjęcia najnowszych nowości lambrekinów we wnętrzu hali, widać, że dziś w trendach asymetryczne svagi o różnych szerokościach skrzydeł;
  • półdupek lub kubek to duże poziome zagięcie, które w środku ma wolne półkole pomiędzy tkaniną a okapem;
  • kokil'e - podwójnie złożone, które często znajdują się w środku pomiędzy dwoma svagi;
  • dzwon - detal ze stożkowymi fałdami;
  • buf - kawałek materiału, który jest spleciony w określony sposób.

  Do dodatkowej dekoracji używam frędzli, plecionek, festonów, ale twarde mogą dekorować nawet stiuki.

  Aby wybrać ładny lambrekin do salonu, możesz skorzystać z usług projektanta. niemniej jednak sam możesz wybrać model, ponieważ właściciel domu, jak nikt inny nie wie, jaki efekt chce osiągnąć. Aby ta część wystroju była udanym dodatkiem do już stworzonego wnętrza, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  Dodatkowo, dzięki odpowiednio dobranej opcji, możesz wizualnie ukryć niektóre wady wnętrza. Projektanci podkreślają, że w dużym salonie konieczne jest stosowanie wielu draperii, elementów dekoracyjnych, które są obecnie u szczytu popularności. W pokoju małej hali tiul z lambreken bez zasłon będzie bardzo udany. Zdjęcia i przykłady projektowania takich kompozycji można znaleźć w dowolnym katalogu projektu.

  Aby uzupełnić i podkreślić styl pięknymi wersjami lambrekinów, musisz o nich wiedzieć:

  • Im większa sala, tym bardziej masywne powinny być;
  • W hali lepiej używać miękkich draperii, aw biurze ciężko;
  • ich wysokość powinna wynosić 1/5 wysokości od okapu do podłogi;
  • frędzle i oplot są stosowane na parkingach;
  • W małym pokoju w salonie najlepiej używać pastelowych odcieni światła;
  • kolor tkaniny powinien być harmonijnie połączony z wnętrzem;
  • jeśli ściany ozdobione są rysunkami, wówczas tkaniny do dekoracji okien powinny być monofoniczne;
  • dla wizualnego zwężenia pomieszczenia użyj ciemnych kolorów, dla wizualnej ekspansji - światło;
  • w zimnym pomieszczeniu preferują ciepłe kolory, z elementami złota lub brązu.

  Piękne lambrekiny w przedpokoju porywają wyobraźnię i są prawdziwą ozdobą mieszkania, ale tylko gospodyni wie, jak ciężko jest to piękno. Aby udekorować wnętrze, trzeba się nim dobrze zająć, a te elementy dekoracyjne nie są wyjątkiem. Pył bardzo szybko siada na fałdach i sprawia, że ​​wygląd nie jest dobrze zadbany. Aby tego uniknąć, konieczne jest:

  • regularnie czyść kurz specjalną końcówką odkurzacza;
  • co najmniej 2 razy w roku, aby zorganizować pranie.

  Do szybkiego czyszczenia można użyć odkurzacza z dyszą

  Aby upewnić się, że po praniu tkanina nie została zepsuta, należy ją umyć w delikatnym lub ręcznym trybie prania. Po wyschnięciu prasuje się, ustawiając reżim temperatury w zależności od rodzaju tkaniny. Aby zadbać o twarde i delikatne lambrequiny, użyj miękkich piankowych gąbek i roztworu do prania, dla których bardziej odpowiedni jest wodny roztwór szamponu. Temperatura wody nie powinna przekraczać 30 ° C.

  Ludzie z twórczą wyobraźnią mogą zrobić lambrekin, robiąc to własnymi rękami w domu. O tym, jak wybrać odpowiedni kolor i materiał, mówi dużo, więc natychmiast zacznij robić krawiectwo. Zanim zaczniesz szyć, musisz przygotować:

  Pamiętaj! Piękne zdjęcia w katalogach i rzeczywisty wygląd mogą się różnić. Więc nie zniechęcaj się, jeśli na początku nie dostaniesz wszystkiego idealnie.

  1. Potrzebujemy kawałka tkaniny o kwadratowym kształcie, o boku nie mniejszym niż 1,5 m.
  2. Kwadrat jest złożony na pół, zaznaczając środek przekątnej, ten znak będzie środkiem svaga.
  3. Teraz potrzebujemy gzymsu lub baru, do którego przymocujemy nasz lambrekin. Na gzymsie należy zwrócić uwagę na środkową i pożądaną szerokość svag i jego punktów końcowych. Następnie przymocuj szmatkę do paska.
  4. Naprzemiennie układaj fałdy o pożądanej szerokości i okresowości, naprawiamy tkaninę za pomocą szpilek, starając się uzyskać równe fałdy.
  5. Górna część wzoru wykonana jest ze specjalnej taśmy na zasłony z pętelkami.
  6. Dno jest wycinane równym półkolem wzdłuż skrajnego fałdu, po czym dekorujemy go warkoczem lub frędzlami.

  Jak widać, samo wykonanie lambrekinów nie jest trudne, wystarczy uzbroić się w wyobraźnię i cierpliwość. Do głównego sagoga można również dodać dzwony i krawaty, tworząc wyjątkowe arcydzieło projektanta. Postanawiając raz udekorować swój dom takimi dekoracyjnymi elementami na zasłony, nie zawiedziesz się w tym. Odpowiednio dobrany i uszyty produkt zachwyci Ciebie i Twoich gości przez wiele lat.

  Spójrzmy na kilka przykładów zdjęć popularnych w 2016 roku i modnych lambrekinów.

  Bez zasłon:

  Większość ludzi, którzy rodzą samego domku, doskonale zdaje sobie sprawę, że to musi być nie tylko miejscem do pracy i uprawa roślin uprawnych, ale najbardziej rogi gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku i podziwiać piękne widoki natury i ziemi.

  Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci".

  Każdy z nas uwielbia pięknie zaprojektowane wnętrze. To zaangażowanie staje się szczególnie pożądane, gdy rozwiązania wewnętrzne wpływają na dobry nastrój i radość dla naszych bliskich i bliskich.

  Każdy sumienny właściciel powinien dbać o komfort swoich pupili, kierując się słynnym cytatem z "Małego Księcia": "Odpowiadamy za tych, którzy oswoili".

  Wcześniej czy później większość z nas staje przed wyzwaniem kupowania nowych mebli, w tym krzeseł. W tym samym czasie nie zawsze ma sens kupowanie nowych mebli po dość wysokich cenach, ponieważ możemy przywrócić stare krzesła.

  • O projekcie
  • Reklamodawcy
  • Informacje zwrotne
  • Mapa strony

  Cytowanie materiału jest dozwolone tylko wtedy, gdy określone jest aktywne indeksowane łącze źródłowe.

 • Dodaj komentarz

  − 3 = 2