Nazwa kategorii

Koza do piłowania drewna własnymi rękami

Kozy do piłowania drewna własnymi rękami: rysunek, produkcja i wymiary

Cięcie dużych ilości drewna opałowego jest pracochłonnym zadaniem. Każdy, kto kiedykolwiek to zrobił, na pewno wie, że robienie tego na ziemi lub w pół-zawieszeniu nie jest zbyt wygodne. Mówiąc bez ogródek, po kilku taktach ta działalność zaczyna się strasznie denerwować. Niemniej jednak istnieją kozy do piłowania drewna, które mogą znacznie uprościć zadanie i sprawić, że praca będzie wykonywana mniej pracochłonnie i szybciej.

Sam koza jest dość prostym projektem i może go wykonać nawet osoba, która nigdy nie robiła takich rzeczy. Ponadto obecnie istnieje kilka opcji produkcyjnych, z których każda jest odpowiednia w niektórych przypadkach. Kozy mogą być wykonane z drewna lub metalu. W pierwszym przypadku konstrukcja jest bardzo lekka, a jej wytrzymałość ograniczona. W tym samym czasie, aby go stworzyć, nie potrzebujesz niczego, oprócz desek, gwoździ, śrub i kilku prostych narzędzi. Kozioł metalowy jest znacznie mocniejszy i trwalszy, ale potrzebuje więcej zasobów i zasobów, aby go wyprodukować. W obu przypadkach istnieje pierwsza i druga opcja.

Zanim zaczniesz pracować, musisz zdobyć materiały i narzędzia. Najpierw przyjrzyjmy się, jak stworzyć drewnianą kozę. Aby to zrobić, potrzebujesz pręta o przekroju 100x100 i długości 110 centymetrów pod podstawą. Dla "rogów" i "nóg" wybierz odcinek o długości 50x50, odpowiednio 36 i 110 centymetrów. Pożądane jest również dbanie o wzmacniacze "nóg", które zapewnią stabilność. Będzie to wymagało płyty calowej. Wskazane jest, aby wziąć dwa, każdy - 130 cm.

Jeśli chodzi o narzędzie, zajmie to trochę czasu i będzie można je znaleźć dla wszystkich. Do wykonania pracy potrzebny jest młotek, dłuto i piła do metalu. Będziesz musiał kupić 25-35 śrub, jeśli ich nie masz. Oprócz tego, wskazane jest, aby mieć narożnik budowlany z ołówkiem, który pozwoli Ci wykonać pracę dokładniej. Nie obywa się bez śrubokrętu, chociaż śrubokręt jest bardziej zalecany.

Drewniana koza na drewno opałowe powinna być lekka, wygodna i trwała. Niezwykle ważne jest zrozumienie, że konstrukcja musi być dostosowana do własnego wzrostu. Ale przyjrzyjmy się bliżej temu problemowi i przekonajmy się, jak zrobić kozły dla brzeszczotu. Rysunek w tym przypadku, a przynajmniej szkic, będzie tym, który pomoże dokładniej i szybciej wykonać całą pracę.

wysokość w większości przypadków nie powinna przekraczać 110 cm, wynosi co najmniej 90 cm do cięcia. W ten sposób nie trzeba ukucnąć lub zbyt obudowa nachylenia. Jeśli planujesz używać dwuręczny piły, trzeba zadbać o palmę wolnej ręki. W tym przypadku urządzenie jest umieścić więcej oddzielnych Lesina, służąc jako ograniczniki. Ale jeśli chcesz pracować z piłą, nacisk będzie bez znaczenia ze względu na zatrudnienie w obu rękach. Podczas pracy z elektronarzędziami lub benzyny jest o wiele bardziej ważne, aby dbać o maksymalnym promieniu dzienniku kozła. Ponieważ przedmiot nie jest zaciśnięty, to jest prawie nieuniknione podczas wykonywania przecięcia między regały kóz.

Kozy do piłowania drewna własnymi rękami

Maszynę należy zmontować z nóg. Chociaż istnieje wiele opcji, jest to uważane za najbardziej optymalne i proste. W poprzeczkach, gdzie znajduje się miejsce przyszłego połączenia, wykonane są wyżłobienia dla bardziej bezpiecznego dopasowania. Następnie rozpórki są układane jeden na drugim i mocowane za pomocą śrub samogwintujących. Belka mocująca musi również mieć kilka rowków, w przyszłości musi być starannie przybita do konstrukcji. Wytnij kawałki dłutem i młotkiem. Nie zapominaj także, że rowki powinny mieć już kilka milimetrów, zamiast wkładać w nie pręt. Stworzy to połączenie z interferencją, która będzie wystarczająco silna i niezawodna.

W barach cala wykonano oznakowanie, w miejscach gdzie wzmacniacze będzie. Są potrzebne, aby zapewnić stabilność nóg. W zasadzie, sawhorse własnymi rękami wykonane dość szybko, ale ważne jest, aby wszystkie połączenia z jakością, więc nie zapasowe śruby.

Do piłowania za pomocą dwuręcznej piły

Warto zauważyć, że konstrukcja takiej maszyny będzie inna, aczkolwiek nieznaczna, ale wszystkie zmiany są po prostu konieczne. Na przykład niedopuszczalne jest używanie wąskich kóz, ponieważ zmienny wysiłek podczas wykonywania pracy doprowadzi do przewrócenia. Regały w kształcie litery X mają sens, aby utworzyć grubą i trwałą belkę o przekroju 100 mm. Ponadto zaleca się, aby jastrych był wykonany z metalu. Takie podejście pozwoli maksymalnie korygować kozy, aby nie poluzowały się podczas pracy. Rysunek kozłów dla brzeszczotu piłą dwuręczną oznacza poszerzenie dolnej części podparcia. Powinien być większy o 100-150 mm niż odległość od powierzchni do górnej krawędzi belki. Jeśli używałeś drewnianego, a nie metalowego jastrychu, dodatkowo wzmocnij konstrukcję cienką listwą. Pod innymi względami wymiary pozostają takie same, a tylko dolna część podpory ulega zmianom. Jeśli ostatni element jest wykonany w wersji standardowej, nacisk kładzie się na wolnej ręce.

Piła łańcuchowa do pił tartacznych

Piła łańcuchowa jest stosunkowo niedrogim, ale jednocześnie skutecznym automatycznym narzędziem do cięcia drewna. Na początku nie było kóz specjalnie dla tego typu sprzętu, ale dziś są. Klasyczna konstrukcja w kształcie litery X jest zła, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo zaklinowania łańcucha podczas wykonywania piły. Z tego powodu kozy są bardzo popularne, pozwalając na swobodne wysuwanie się drewna. Najczęściej stosowane konstrukcje metalowe, które ulegną poprawie. Modernizacja polega na zainstalowaniu na jednym z końców zacisku uzębionego, który umożliwia mocowanie przedmiotu obrabianego. Obecnie dostępne są uniwersalne urządzenia, które mają wysokiej jakości zacisk i całkowicie eliminują rykoszet podczas pracy. To prawda, że ​​cena takich maszyn zaczyna się od 8000 rubli. Dlatego warto samemu zacząć kozę.

Metal Goat: cechy i zalety

Głównymi zaletami metalowych kóz są ich zasoby. Jest to bardziej trwały i trwały produkt, który z pewnością Ci dobrze służy. W takim przypadku będziesz potrzebował metalowej sekcji profilowej o wymiarach 50 x 50 mm, a także bolarów i śrub lub spawarki. Pożądane jest posiadanie przygotowanego wcześniej rysunku i szkicu z zastosowanymi rozmiarami. Pod względem wielkości belki bazowe są odcinane, złącza są oznakowane, a stalowe elementy maszyny są cięte. W takim przypadku można wybrać dowolną metodę połączenia: zarówno przykręcaną jak i spawaną. Ta druga opcja jest bardziej trwała, ale będziesz musiał pracować ciężej niż w pierwszym przypadku. Obecnie metalowe kozły do ​​piłowania drewna opałowego znajdują się w wersji wielowariantowej. Możesz znaleźć maszyny o różnych wysokościach, szerokościach, mocach itp.

Zrozumieliśmy ogólnie, jak zrobić różne kozy do piłowania drewna. Rozmiary powinny być dobierane w zależności od wzrostu. W każdym razie praca powinna być wygodna. Zawsze możesz uszlachetnić kozy. Zwykle osiąga się to przez użycie metalowego profilu zamiast drewnianej belki na nogi, przy użyciu wąskich desek zamiast kłody. Tutaj, w zasadzie, i wszystko na ten temat. Produkcja narzędzi mechanicznych własnymi rękami jest dobra, ponieważ praktycznie nie są wymagane żadne inwestycje finansowe. W każdym razie koszty będą niewspółmierne z cenami rynkowymi gotowych kóz. Ponadto otrzymasz cenne doświadczenie, z którego możesz korzystać w przyszłości. Pamiętaj jednak, że na wszystkich etapach projektowania musisz zapewnić jego wytrzymałość i niezawodność.

Jak zrobić kozy do piłowania drewna, kłody?

Istnieje wiele projektów kozła, które są przeznaczone do cięcia różnych materiałów drzewnych w przekroju. Oto jedna z opcji dla zgrabnego kozła.

Do produkcji potrzebne są następujące materiały i narzędzia:

• kloc drewna, aby utworzyć podstawę kozy o długości 1,1 m, o bokach równych 0,1 m;

• cztery bloki drewna do wykonania podpór kozich o długości 1,1 m, o bokach równych 0,05 m;

• dwa słupki tworzące "róg" kozy o długości 0,36 mi bokach równych 0,05 m;

• do 35 wkrętów samogwintujących M4.5x 100 mm;

• dwie deski o szerokości 0,07-0,08 m do mocowania stóp;

• Impregnacja do ochrony drewna przed próchnicą;

Wszystkie wlewki są objęte przez impregnację, po czym belkę jest oznaczony za pomocą wsporników, a piła się do głębokości 25 mm 12-go szerokości szczeliny cięcia nieco mniej niż 0,05 m na pasek na nogi lub klaksonu znak mocno młotkiem. Drewno jest wybrany między parą nacięć piła młotkiem sześć szczelin są uzyskane, które są impregnowane plam. Rowki umieścić swoje nogi i rogi i przymocować za pomocą śrub. Na każdej pary nóg, w odległości około 0,3 m od ziemi, zapinane na pokładzie śrubami, które posiadają nóżki z „różnic”. Dodatkową długość desek odcina się piłą. Również piła odcinaj (pod kątem) końce nóg, tak że wszyscy oni powoływać się na płaszczyźnie uziemienia.

Jest mało prawdopodobne, aby w domu trzeba było zobaczyć kłody, ale w tym przypadku przyniosłem zdjęcia odpowiedniego kozła. Myślę, że kozy są łatwe do zrobienia ze zdjęcia:

Najprostsze "goat9quot; dosłownie za 15 minut.

Weź dziennik na przykład o średnicy 150-t, 200 mm.

Zobaczyłem go na wymaganej długości (wszystko zależy od długości kłód podczas piłowania).

Cztery deski o długości metra lub nieco więcej (od wzrostu użytkownika).

I rogi desek nie składają, kąt deski trafi na ziemię i "goat9quot; będzie bardziej stabilny.

Gwoździamy (gwoździami) w kolbie kłody, dwie deski krzyżują się na krzyżu z jednej strony i tak samo na drugiej.

Oczywiście, estetycznie, nie jest atrakcyjny, ale pod względem funkcjonalności działa całkowicie.

Bardziej wyrafinowane wykonania, pole barów (bar) kart z rowkami zaporowej Plus kozim komplikacje w obwodzie (w dolnej i górnej części) z siłą.

Bierzemy cztery bary.

Wytnij rowek (piła + dłuto młotkiem).

W rowkach zamocuj drugą belkę poprzecznie, wywierć otwór.

Łączymy się za pomocą takiego sworznia z płaską głowicą

Dwa półfabrykaty są skrzyżowane poprzecznie w przybliżonej odległości jednego metra od siebie.

Na obwodzie poniżej wypełniamy deski, takie same wzdłuż obwodu "goat9quot; na.

Jest wiele różnych rodzajów kóz do piłowania drewna, ale zawsze lubiłem robić coś niezwykłego, a nie jak wszyscy inni.

Tutaj, na przykład, te trzy karoby mogą być spawane z kanałów lub rur profilowanych (kwadratowych).

Aby je wykonać, potrzebujesz 6 segmentów 14-go lub 16-go kanału lub rury profilowej, o długości około 1 m, 3 segmentów narożnika 50 lub 55 lub rury profilowej, o długości około 70 cm (zagiętej na pół) i 14-tej Armaturine pair - 16-ta średnica dla rozpórek.

Każdy właściciel, który ma w domu spawarkę, może spawać takie kozy.

Zaletą tego urządzenia jest to, że nie ma poziomej zworki, która może uszkodzić łańcuch benzyn lub pił elektrycznych podczas piłowania.

Rzemieślnicy będą mogli spawać z rury profilowej taki jeden z karobów z opadającym urządzeniem zaciskowym dla kłód.

Najtrudniej, prawdopodobnie, przy wytwarzaniu takiego urządzenia będzie wykonany zawias do mocowania kłód z rur o różnych przekrojach.

Te kozy są dość zwarte, biorąc pod uwagę, że środkowy ogranicznik (długa noga) jest składany - jedna rura wchodzi do drugiej i jest zamocowana za pomocą śruby (oznaczonej strzałką).

I jeszcze jedno, trudniejsze do wykonania urządzenie z rury profilowej do piłowania kłód.

Jak widzimy, w stanie złożonym, taki asystent miejsca, w praktyce, nie zajmie i gdzie "attach9 część; zawsze jest to możliwe. Kiedy to zrobisz, musisz oczywiście przemyśleć wszystkie połączenia obrotowe.

Oto interesujące rozwiązanie do zastosowania bez carobów:

W tej wersji naprawiana jest piła łańcuchowa, a nie kłoda, która jest bardziej odpowiednia do piłowania kłód o mniejszej średnicy.

Aby naprawić piłę, wystarczy wykonać zacisk z metalowego paska i bezpiecznie zainstalować go na kozłach.

Tak zwane kozy do piłowania drewna opałowego są zwykle dwojakiego rodzaju: drewniane i żelazne.

Rozważ wariant żelaza. Do jego wytworzenia potrzebne jest żelazo i spawanie.

Jako pręty podtrzymujące możesz użyć rur, naroży, zbrojenia. Montują się nawzajem w taki sposób, że istnieje możliwość regulacji w zależności od grubości kłód.

Jeśli nie ma możliwości połączenia przez spawanie, można to zrobić bez mocowania za pomocą śrub.

Drugi wariant tak zwanych kozłów jest drewniany.

Jest to najbardziej popularna opcja, ponieważ nie wymaga zakupu drogich materiałów i może być budowana z improwizowanych odpadów drzewnych. I nawiąż połączenie za pomocą gwoździ.

Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy budowie takiego kozła, jest stabilność w pracy.

Jak widać na zdjęciu, kąt skrzyżowanych pasków wynosi 90 stopni. Kąt ten jest odpowiedni dla małych gałęzi i dużych kłód.

Kozy do piłowania drewna, kłody muszą być stabilne, o odpowiedniej wysokości, ruchome, tak aby w każdej chwili można było przenieść się w inne miejsce, bliżej drewna opałowego lub do stodoły, pod czaszą do przechowywania. Że wygodne było cięcie drewna, bez zginania grzbietu, ich wysokość robocza powinna wynosić 90-110 centymetrów.

Narzędzia wymagają piły, młotka i gwoździ lub śrubokręta i długich śrub. Kozy mogą być wykonane z mocnych belek o grubości co najmniej 100 mm. Ich konstrukcja jest prosta: dwie podstawy w kształcie litery X, które są połączone w jednym urządzeniu za pomocą podłużnego pręta lub metalowego zacisku.

Kozy na drewno opałowe i kłody mogą być dwukołowe i trehrozhkovye:

Jak zrobić kozę do piłowania drewna własnymi rękami?

Kozy do piłowania drewna własnymi rękami nie są tak trudne, jak się wydaje, ale przed pracą pożądane jest wykonanie co najmniej przybliżonego rysunku projektowego.

Artykuł opowiada o tym, jak zrobić drewnianą kozę do piłowania drewna i jak ciąć elementy konstrukcji.

Co trzeba zrobić przed pracą?

Kozy do piłowania drewna - jedna z najprostszych struktur do piłowania. Dzięki temu urządzeniu możesz jakościowo przetwarzać wiele desek i innych surowców z drewna.

Wiele z nich samodzielnie kozie drewno opałowe, najczęściej wybiera klasyczną opcję, ponieważ jest najłatwiejsza.

Jeśli chodzi o materiał do produkcji, jest to również łatwe - możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz w sklepie.

Najczęściej do kozłów do piłowania drewna, weź belki, cienkie pnie z drzew, profil metalu i złomu, który był pod ręką.

Zanim praca będzie musiała być starannie przygotowana. Jak wspomniano powyżej, należy przemyśleć rysunki, umieścić je na papierze.

Wskazane jest wcześniejsze ustalenie pozycji wszystkich małych elementów kozła do piłowania drewna. Jeśli wykonasz plan jakościowo, możesz uniknąć błędów i ich późniejszej korekty. Ponadto ukończone rysunki skracają czas pracy.

Przy opracowywaniu schematu należy uwzględnić wzrost kapitana, typ maszyny i rodzaj drewna do przecięcia. Powinieneś pomyśleć o tym, jakiego rodzaju piły użyje dana osoba.

Na przykład, maszyna do dwuręcznych pił wymaga specjalnego elementu na podparcie dłoni, a tartak do piłowania piły do ​​drewna wymaga zmiany ogólnego projektu, maszyna musi być wykonana z mocnych gatunków drewna.

Dla kóz klasycznego typu potrzebne będą następujące materiały:

 • pręt o przekroju 100 na 100 mm, dla części podstawowej;
 • pręt o przekroju od 50 do 50 mm, na nogi konstrukcji;
 • dwa pręty o przekroju od 50 do 50 mm, na rogi;
 • samogwintujące, 30 szt., 45 na 100 mm;
 • pręty o przekroju cala, 2 szt., do wzmacniaczy;
 • oznacza ochronę przed próchnicą, plamami.

Jeśli chcesz, możesz zmienić tę listę według własnego uznania, materiały można wybrać spośród pozostałych szczegółów z poprzednich prac.

Potrzebne są również następujące urządzenia:

 • miękki ołówek;
 • kąt do montażu;
 • prosty młot;
 • piła do drewna;
 • ruletka na budowę;
 • siekacze;
 • śrubokręt z dyszą w kształcie krzyża (można wziąć mieszkanie);
 • pędzel o długości około 5 cm.

Jak kozy są zrobione z drewna i metalu?

Aby samemu stworzyć kozy, najpierw musisz zamontować belkę do podstawy. Należy odnotować miejsca na 12 cięć, które powinny znajdować się po 6 sztuk z każdej strony.

Cięcia powinny znajdować się na głębokości około 2,5 cm - są to otwory, w których umieszczone są rogi i nogi konstrukcji.

Frez i młot muszą wybrać miejsce cięcia, zrobić je, a następnie wstawić do powstałych rowków bruski, odpowiedniej wielkości. Muszą być zamocowane na śrubach samogwintujących.

Na nierównych prętach o przekroju 1 cala znajdują się miejsca do mocowania wzmacniaczy, które sprawiają, że konstrukcja jest trwalsza i zmniejsza ryzyko złamania nóg podczas piłowania.

Następnie trzeba odciąć kawałki na końcach piłą do metalu i wybrać długość zgodnie z długością nóg, których końce powinny zostać odcięte.

Wykonaną maszynę należy poddać działaniu środków przeciwzatarciowych i bejcy. Po wyschnięciu budynku można go użyć.

Jeśli planujesz użyć dwuręcznej piły, konstrukcja kozła dla brzeszczotu zmienia się ręcznie, rysunki będą musiały być lekko dostosowane do pracy z komfortem.

Na przykład stelaż maszyny powinien być wykonany z mocnego drewna najwyższej jakości, do krawatów potrzebne jest zaciągnięcie się metalem lub sztabką z drewna.

Zwykle szerokość dolnych wsporników jest 15 cm dłuższa niż odległość od powierzchni konstrukcji do górnej krawędzi listwy.

Zasadniczo kozy te mogą być wykonane z rysunku tradycyjnego projektu, zmieniającego tylko materiał dolnej części.

Wiele osób interesuje się tym, jak zrobić metalową kozę do piłowania drewna. Wynika to z faktu, że metalowa konstrukcja może trwać znacznie dłużej i zajmuje mniej miejsca.

Możliwe jest wytwarzanie takich kóz na drewno opałowe, ale proces ten będzie wymagał trochę więcej pracy.

Aby wykonać maszynę metalową, potrzebne są następujące narzędzia:

 • rura profilowana 50 o 50 mm;
 • drewniany blok, od 50 do 59 mm, o długości około 10 cm;
 • ruletka i centymetr dla budownictwa;
 • szlifierka kątowa (może być zastąpiona piłką do metalu);
 • kreda;
 • spawarka (można zastąpić śrubami).

Zgodnie z wcześniej przygotowanym rysunkiem, na którym wskazano wszystkie parametry, konieczne jest przecięcie belki dla głównej części. Na nim należy przydzielić miejsca, w których mocowane są nogi i rohachi.

Następnie należy skrócić pozostałe elementy przyszłej struktury. Następnie wybierz typ połączenia.

Jeśli kozy pił są składane, wówczas zaleca się podłączenie wszystkich komponentów do śrub. Jeśli kozy do cięcia są zaplanowane jako stacjonarne, wówczas części są lepiej spawane ze sobą.

Na rurze, która łączy słupki, zamocuj listwę o wielkości od 50 do 50 mm. Jest to konieczne do ochrony metalowej powierzchni podczas piłowania.

Robić kozy do piłowania drewna z metalu nie jest zbyt opłacalne, ponieważ cena gotowej maszyny jest prawie taka sama.

W tym przypadku kozy metalowe mogą być bardzo różne - istnieją mniejsze i większe modele do produkcji na dużą skalę. Wybierz maszynę, która jest niezbędna, w zależności od rodzaju drewna, które będzie cięte.

W sklepach można znaleźć wzory od ukraińskich i niemieckich producentów i chińskich wariantów, które są uważane za najtańsze, ale znacznie mniej jakości.

Jak zrobić maszynę do pił łańcuchowych i jak ją ulepszyć?

Piła do piłowania pił do drewna opałowego może być również wykonana w domu lub zakupiona w sklepie. W tym samym czasie, wiele osób woli zrobić swoją maszynę więcej niż kupić gotowy.

Teraz piła łańcuchowa jest używana stale, ponieważ jest łatwa w użyciu, a narzędzie jest stosunkowo niedrogie.

Ponadto za pomocą piły można szybko iw dużych ilościach obsługiwać dzienniki i tablice. Dlatego wielu pyta, jak zrobić kozy do piłowania piły do ​​drewna opałowego.

Konstrukcja tego urządzenia różni się od zwykłego. W przypadku pił elektrycznych na zwykłych kozach z regałami w kształcie X, może to spowodować zacisk łańcucha.

Z tego powodu wielu rzemieślników musi samodzielnie obracać kłody, przycinając je, aby całkowicie ciąć. W takim przypadku lepiej jest wyciąć koniec planszy wystającej z maszyny.

Zazwyczaj, aby zobaczyć coś za pomocą piły łańcuchowej, potrzebujesz metalowej maszyny. Na jednym końcu konstrukcji jest zamontowany chwytak zębaty i spawany łańcuch stalowy.

Oprócz zwykłych kóz do pracy w domu, istnieją maszyny dla przedsiębiorstw przemysłowych, które przetwarzają duże ilości półfabrykatów.

W takich kozach cały materiał jest złożony w postaci gęstego stosu, następnie jest on mocowany za pomocą specjalnego urządzenia, dzięki czemu nic się nie porusza. Ale takie modele kóz są znacznie droższe od tradycyjnych i większych rozmiarów.

Jeśli chcesz, aby projekt był bardziej estetyczny, możesz zrobić nowy rysunek, zastępując szczegóły bardziej nowoczesnymi. Wraz z tym zmieni się również charakterystyka urządzenia.

Pamiętaj tylko, że musisz zmienić każdy szczegół, aby struktura działała poprawnie. Jednak ogólna zasada tworzenia bardziej nowoczesnych kozłów pozostaje taka sama - nogi z rogami i podstawa.

Wraz ze szczegółami będziesz musiał zmienić materiał. Zamiast dziennika należy użyć szerokiej planszy, którą należy umieścić na krawędzi.

Ponadto nogi w kształcie X nie powinny być wykonane z prętów, ale z metalowego profilu. Należy ułożyć deskę do krojenia i nałożyć na nią środek przeciwko grzybom i pleśniom.

Nadal trzeba dołączyć do podstawy podpory, połączyć wszystko za pomocą śrub z nakrętką skrzydełkową.

Ponadto, rogi maszyny muszą być zgięte pod wymaganym kątem, aby uzyskać miejsce, w którym można umieścić dziennik o dowolnej wielkości.

W rezultacie praca z drzewem na kozach będzie bardziej wygodna. Możesz przekonać kozy, które pozwolą ci przenieść maszynę w dowolne miejsce, nawet na dach.

Możesz również przymocować płaską płytę na poziomych rogach. W rezultacie otrzymujesz rodzaj stołu, na którym możesz umieścić różne instrumenty, podczas gdy maszyna jest bezczynna.

Jeśli taką konstrukcję wykonano po raz pierwszy, należy pamiętać, że pierwszy pręt przechodzi pod poprzeczką, a pozostałe nogi są zamocowane.

Przed rozpoczęciem pracy należy nałożyć smar na nakrętki, aby zabezpieczyć je przed korozją.

Uwaga, proszę! Wszystkie materiały są podane wyłącznie w celach informacyjnych!

Dodaj komentarz

52 − 45 =