Nazwa kategorii

Koza to jest

Czym jest kozioł?

z 10 września 2014 r

Bardzo niewiele osób wie, co to jest koza. Spośród tych, którzy znają to imię, nie wszyscy poprawnie rozumieją jego znaczenie. Sprawcą zamieszania była, między innymi, sieć handlowa IKEA, która nazwał swoje kanapy szydełkowane. Jednak to nie to samo! Pomiędzy nimi jest zasadnicza różnica: kanapa to miejsce dla jednej osoby, a koza dla dwojga. Nazwy są podobne, ale etymologia jest inna. Słowo "kanapa" pochodzi od francuskiego Couchette, co oznacza dosłownie "mały piec". Słowo "koza" ma bardzo różne korzenie: opiera się na francuskim słowie "Causette", co oznacza "mówienie, mówienie". Oznacza to, że z tytułu wyraźnie wynika, że ​​koza jest wygodnym miejscem do wspólnej rozmowy.

Na temat typów tapczanów i ich zastosowania we wnętrzu mówiliśmy w artykule "Co to jest kanapa". Teraz skupiamy naszą uwagę na kozim.

Kozetka to niewielka dwuosobowa sofa, ale bez pełnej oparcia. Wygląda na to, że połączyli dwa fotele, umieszczając między nimi otomanę lub miękkie krzesło.

Tak więc koza ma dwa grzbiety połączone w środku. W miejscu połączenia znajduje się wycięcie lub element jednoczący (wstawka dekoracyjna, nisko tył trzeci, mostek itp.). Nogi tradycyjnej czwórki lub sześciu kozłów.

Plecy kozy płynnie spływają do podłokietników. Miejsce przejścia do podłokietnika z reguły jest zaokrąglone. Kozhetka jest tak skonstruowana, że ​​siedząca osoba znajduje się na pół twarzy i może prowadzić rozmowę, patrząc sobie w twarz. Nie na próżno, ponieważ kozy uważano za leżanki dla zakochanych.

Ci, którzy znają leżanki recamere zauważą ich podobieństwo do koźlej skóry. Tak, koza jest potomkiem rzeki. Na kanapie leżały rozkładane, ale w odpowiednim czasie, aby przyjąć odwiedzających w takiej pozycji stał się nieprzyzwoity. Dlatego kanapa została przekształcona w kozę, uzyskując drugi "półspike" z podłokietnikiem.

W dzisiejszych czasach kozy nie zostały zapomniane. To prawda, nie będzie można kupić tego mebla w każdym sklepie. Łatwiej jest znaleźć kozła we włoskich i francuskich markach mebli.

Komary urządzają wnętrza w stylu barokowym, klasycystycznym i neobarokowym. Tutaj są sąsiadami z innymi obiektami "z przeszłości".

Znajdują zastosowanie kozy w nowoczesnych wnętrzach. Mieszanka mebli o różnych stylach jest zawsze spektakularna. Tak więc elegancka sofa może być uzupełniona nowoczesną sofą wykonaną w duchu minimalizmu.

Dobra koza tam, gdzie jest mało miejsca. Jeśli nie pasujesz do pełnej sofy, kompaktowa koza uratuje sytuację. Możesz umieścić go w oknie w sypialni, na korytarzu, w korytarzu lub na loggii.

Wyglądają niezwykłe dla naszych oczu, więc zawsze przyciągają uwagę. Jednak nowocześni projektanci nadają im jeszcze bardziej oryginalne, czasem wręcz dziwaczne formy. Sofa dla zakochanych może być wykonana w stylu "kosmicznym", gotyckim, fantasy. Takie meble staną się niezaprzeczalnym atutem wnętrza.

Czym jest kozioł?

Niewiele osób wie, co to jest kozioł. Nawet ci, którzy znają to słowo, nie zawsze znają jego dokładne znaczenie. Jednego z prekursorów tego zamieszania to firma światowej sławy IKEA, który nazywany jest kanapa wykonana jest jasne, z jakiego powodu - siedziba miłości. Pomimo tego, że jest to zupełnie inny przedmiot meblowy!

Między szezlongu i tapczanem Istnieje zasadnicza różnica: szezlong - przeznaczony dla dwóch osób siedzi i kanapa - jednego. Słowa są dość zgodne, ale zasada jest zupełnie inna. Nazwa "kanapa" pochodzi od tego terminu Couchette, w tłumaczeniu z francuskiego oznacza "małą kanapę". Nazwa "koza" jest zupełnie innym źródłem: pochodzi od tego terminu "Causette", że tłumaczenie mówi, jak - "mów, komunikuj". Innymi słowy, z tytułu jest jasne, że koza jest wygodnym miejscem do komunikacji na odległość.

Czym jest kozioł?

Kozetka to mała sofa dla dwóch osób, ale nie ma solidnych pleców. Z zewnątrz wygląda tak, jakby ustawili obok siebie kilka miejsc, a przestrzeń między nimi była wypełniona otomanią.

Innymi słowy, koza ma parę pleców, zjednoczonych w środku. Na ich obszarze dokowania jest jednocząca część (niski dodatkowy grzbiet). Latawiec ma zwykle 4 lub 6 nóg.

Na grzbiecie kozy delikatnie wsuń się w podłokietniki. Obszar przelewu do podłokietnika, zwykle okrągły. Kozhetka została zaprojektowana w taki sposób, aby siedzący na niej ludzie siedzieli obok siebie i rozmawiali ze sobą, obserwując się nawzajem. Wygląda na to, że kozy należały do ​​mebli zakochanych par.

Ludzie, którzy widzieli odradzające się kanapy, zauważają ich specyficzne podobieństwo do kozła. Chodzi o to, że kozioł należy do ich potomków. Różnica była tylko że spoczywał na kanap stron, ale wraz z upływem czasu, aby porozmawiać z gośćmi w podobnej sytuacji był brak podjąć. W konsekwencji kanapa retooled miejsce miłosny, posiadające dodatkowe oparcie i podłokietniki.

W dzisiejszym świecie istnieje również miejsce dla kozy. Chociaż obecnie dość trudno jest kupić taki mebel. Najprostszy sposób na znalezienie kozła w europejskich producentach mebli.

Kozy są często instalowane we wnętrzach ozdobionych neobarokiem, klasycyzmem i barokiem. Tutaj są odpowiednio łączone z innymi elementami w stylu vintage.

Kozhetki mogą zmieścić się we wnętrzach nowoczesnych wzorów. Połączenie mebli z różnych stron zawsze wygląda stylowo. Tak więc elegancka koza może wspierać nową sofę zaprojektowaną w stylu minimalizmu.

Znakomita praca kozy w miejscach, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca. Jeśli w pokoju nie będzie można zainstalować prawdziwej sofy, to niewielka koza pomoże w wyjątkowy sposób. Możesz umieścić go przy oknie w sypialni, na korytarzu lub na balkonie.

Kozy wyglądają trochę niecodziennie dla nowoczesnej osoby, dlatego zawsze będą przyciągać uwagę. Ale współczesni mistrzowie czynią z nich jeszcze więcej niestandardowych gatunków. Kosety mają czasami fantastyczne kształty. Ten mebel z pewnością będzie główną atrakcją każdego wnętrza.

Bardzo ważne, jeśli wspomnisz o artykule w grupach społecznych

3 komentarze do wpisu "Co to jest koza?"

Kozy wróciły do ​​mody po stu latach. Ten mebel jest zwykle umieszczany w salonie, aby przyjmować ludzi. Na nim możesz także położyć się i odpocząć.

Zanim położycie się na kozę, musicie go najpierw kupić. Pytanie brzmi: gdzie? I kup coś i nigdzie!

koza

Historyczny słownik galijszczyzny języka rosyjskiego. - M:. ETS Wydawnictwo http://www.ets.ru/pg/r/dict/gall_dict.htm. Nikolai Ivanovich Epishkin [email protected] 2010.

Zobacz, co "koza" w innych słownikach:

POKRYWA - (od przyczyny do przyczyny, od causer do rozmowy). Rodzaj sofy dla dwojga. Słownik obcych słów, które są częścią języka rosyjskiego. Chudinov AN, 1910. COVER ROOM podwójna sofa. Słownik obcych słów, które są częścią języka rosyjskiego. Pavlenkov F., ... ... Słownik obcych słów języka rosyjskiego

POKRYWA - LEGO, koza, żony. (Francuski causette od causer to talk, talk) (niezmieniony). Mała kanapa. Słownik objaśniający Ushakov. D.N. Ushakov. 1935 1940 ... Słownik wyjaśniający Uszakowa

koza - rzeczownik., Liczba synonimów: 2 • sofa (16) • kanapa (6) Słownik synonimów ASIS. V.N. Trishin. 2013 ... Słownik synonimów

Koza - Podwójna sofa: ஐ Przechodząc teraz ze szczególną starannością, bez zdejmowania palca ze spustu blaster do jakiegoś płytkiego wąwozu natknąłem się na gęste zarośla w stylu Ludwika XV; stamtąd bezpośrednio do mnie ... ... World Lem - słownik i przewodnik

koza - mała kanapa (Leskov). Od francuskiego. przyczynić się do łatwej rozmowy ... Etymologiczny słownik języka rosyjskiego autorstwa Max Fasmer

Koza - f. przestarzały. Podwójna sofa. Słownik objaśniający Efraima. T. F. Efremova. 2000 ... Nowoczesny słownik wyjaśniający języka rosyjskiego Efremova

koza - szezlong, szezlong, szezlong, kozetok, uwielbiam siedzenia, siedzenie miłość, uwielbiam siedzenia, szezlong, szezlong, szezlong, szezlong, szezlong, szezlong (Źródło: „Kompletny paradygmat podkreślona przez AA Zaliznyak”) form słów ...

Koza - Sofa dla dwojga. (Warunki rosyjskiego dziedzictwa architektonicznego., Pluzhnikov VI, 1995) ... Słownik architektoniczny

koza - Koza i rodzaj. pl. h. Aktualny słownik rosyjskiej ortografii

koza - i, cóż, zastój. Kanapka ... Ukraiński słownik tlumachny

Udostępnij link do wybranego

Wir verwenden Ciasteczka für die beste Präsentation unserer Witryna. Wenn Sie diese Strona internetowa weiterhin nutzen, stimmen Sie dem zu. OK

Dodaj komentarz

− 2 = 2