Nazwa kategorii

Kolaż zdjęć ramki

LiveInternetLiveInternet

 • Projekt wnętrz, dekoracje (63)
 • Zegary, panele i inne drobne przedmioty do domu (52)
 • Decoupage (39)
 • Robić sobie (37)
 • Kursy mistrzowskie dotyczące dekoracji są różne. (37)
 • Szycie, polerowanie obuwia, akcesoria (31)
 • Szkło, witraże, malarstwo (29)
 • Przydatne wskazówki dla domu (29)
 • Książki i czasopisma o tematyce (27)
 • Papier, quilling. (19)
 • Światło, lampy, lampy. (19)
 • Modelowanie z tworzyw sztucznych, fimo (17)
 • Przydatne linki (17)
 • Nowe życie dawnych rzeczy (15)
 • Materiały dla kreatywności (15)
 • Lekcje rysunku i malowania (10)
 • Zwierzęta domowe puszyste i ogoniaste. (8)
 • Zielony kącik w domu. Kwiaty i rośliny. (8)
 • Mydło własnymi rękami (5)
 • Świece (5)
 • Batik, malowanie na tkaninie (4)

-Jestem fotografem

-Zainteresowania

-Czytelnicy regularni

-Transmisje

Jak zrobić kolaż ze zwykłej struktury.

O wiele bardziej interesujący niż tradycyjny portret rodzinny!

Zdjęcie: Lee Meredith

Oto kolaż można zrobić ze zdjęć lub wycinków z czasopism. Ten projekt ramki na zdjęcia to zupełnie wyjątkowy sposób prezentowania swoich ulubionych zdjęć komuś, kto ma puste miejsce na ścianie.

Ramki można dowolnie łączyć w dowolne numery, tak jak lubisz, pod dowolnym rozmiarem ściany.

Kilka drewnianych ramek (na przykład IKEA jest świetna)

Marker lub ołówek

Dwa lub więcej zacisków

Farba do wyboru, pędzel

Zdjęcia do wypełnienia

Najpierw musisz usunąć wszystkie okulary z ramek

Następnie ułóż układ naszego kolażu na podłodze. Najpierw wybieram odpowiednie zdjęcia i rysuję na papierze szorstki układ. Określasz najpierw liczbę wymaganych ramek, a po drugie ich wielkość. Ale możesz i vice versa, jak autor tego artykułu radzi, aby je później odebrać. Najważniejsze jest prawidłowe ustalenie z liczbą pionowych i poziomych ramek.

Następnie zaznacz znacznikiem świetlnym (jeśli planujesz użyć późniejszych kolorów jasnych tonów) lub ołówkiem miejsca, w którym klatki będą pasować do siebie. Co by się wtedy nie zgubiło i zapomnij o tym. Ponadto na etykietach będą łatwiej się ze sobą łączyć.

Przystępujemy do montażu naszej ramki kolażowej, nie zapominając o ochronie powierzchni, na której się skleimy. Nasmaruj krawędzie ramy za pomocą kleju, zaciśnij zaciski i poczekaj, aż klej całkowicie wyschnie. Jeden klip dla każdej pary.

Nie zapomnij usunąć nadmiaru kleju wilgotną szmatką, aby ramy pozostały czyste przed malowaniem. Jeśli wkleisz dwie klatki do jednej, potrzebujesz dwóch zacisków.

Jeśli w trakcie pracy nie masz wystarczającej liczby zacisków, sklej je po kolei. Wstępnie czekać na poprzedni "party9raquo; tak jak powinien, wysuszony i przymocowany tak, aby nasza ramka nie wyschła, nie zaczęła się rozpadać. Radziłbym, ze względu na niezawodność, użyć zszywacza do mebli do dodatkowego mocowania ramek, jeśli oczywiście istnieje.

Jeśli skleimy wszystkie fragmenty naraz, a następnie po złożeniu naszej ramy, po raz kolejny sprawdzimy, czy nie pozostał żaden klej, gdzie klej wyschnie, a następnie wyjmujemy go za pomocą ostrza i zdrapujemy. Następnie zostaw naszą ramę do wyschnięcia na noc.

Gdy rama jest całkowicie sucha. Przechodzimy do malowania. Lepiej jest użyć akrylowej farby na bazie wody, farby w aerozolu (ale nie w domu), jeśli chcesz zachować teksturę drzewa lub zastosować takie techniki jak decoupage lub deco-pack. Ogólnie wszystko zależy tylko od twojej wyobraźni.

W razie potrzeby pomalujemy naszą ramę na kilka warstw.

Po dokładnym malowaniu wszystkie miejsca zostały pomalowane, nie zapomnij o ramkach bocznych.

Gdy rama jest całkowicie sucha po malowaniu, włóż szklankę i przystąp do wypełnienia kolażu swoimi zdjęciami. Rada projektantów, Lee Meredith: Aby nasz kolaż wyglądał przyjemniej dla oka, ułóż zdjęcia tak, aby wyglądały do ​​wewnątrz, a nie poza kadr. (Najwyraźniej jest tak, ponieważ ludzie nie patrzą bezpośrednio na ciebie, ale nieco z boku).

Kolejna wskazówka dla projektanta: Aby uzyskać równowagę wizualną, użyj różnych typów zdjęć. Połącz, na przykład: portret grupowy, niektóre zbliżenia, natura lub przedmioty nieożywione ...

Jeśli masz problemy z ukończeniem frameworka. I wygląda na przytłoczonego dużymi planami, spróbuj zamiast niektórych zdjęć, użyj kawałków materiału, pustych zdjęć (arkusz kolorów zamiast zdjęć), planów, mini-zdjęć lub wydrukuj na papierze. Spróbuj użyć jednego koloru w kilku ramkach. Ogólnie rzecz biorąc, eksperymentuj, aby twój kolaż wyglądał ładnie dla oczu.

Rama-collage jest gotowy. Wiszemy na ścianie i podziwiamy.

Kolaże z ramek: stylowa aranżacja zdjęć na ścianie

Kolaż na ścianie.

Kolaże zdjęć to dobry sposób na przekształcenie przestrzeni pustej ściany. Istotą tego wystroju jest łączenie zdjęć według stylu, rozmiaru, motywu lub projektu ramek w jednej kompozycji. Najczęściej kolaż zdjęć na ścianie to ściśle skomponowana kompozycja podobnych klatek o różnych rozmiarach i rodzinne fotografie więźniów w tych ramach. Taki kolaż może być uformowany natychmiast lub wzrastać wraz z nowymi obiektami w procesie istnienia. Jednak, gdy najpierw przestudiujesz zdjęcia pokazujące przykłady gotowych kolaży, może się wydawać, że nie będzie trudno sformułować indywidualną kompozycję, ale w rzeczywistości istnieje szereg zasad, które pozwolą uniknąć ułożenia różnorodnych zdjęć na ścianie.

Zasady umieszczania zdjęć we wnętrzu.

Aby kolaże ze zdjęć wyglądały najbardziej efektywnie, musisz poważnie podejść do wyboru ściany. Idealnie, taka ściana musi być znana jako pusta, tj. na nim nie powinny wisieć obrazy, kinkiety, plakaty i inne przedmioty. Ponadto lepiej jest preferować dalszą ścianę, która pozwala ocenić wygląd kompozycji z ramek z daleka. Pożądane jest również, aby przejście do niego było wolne, aby każdy mógł podejść bliżej i ocenić wszystkie twoje wysiłki.

Projektanci nie zalecają umieszczania zdjęć w korytarzach i na ścianach zamkniętych klatek schodowych, ponieważ efekt kolażu po prostu nie będzie widoczny, wrażenie będzie tylko na obecności obrazów, a nie pojedynczej kompozycji.

Wspomnieliśmy o wolnym podejściu do obiektu na ścianie nie przez przypadek, faktem jest, że zdjęcia umieszczone nad dużymi meblami, czyli kanapą lub łóżkiem, będą kolidować z podejściem ciekawskich gości, którzy z pewnością będą chcieli ocenić twoje rodzinne zdjęcia. Projektanci doradzają, aby łóżka umieszczały neutralne obrazy nierodzinne, co nie spowoduje tak oczywistego zainteresowania gości. Cóż, lub zawiesić duże zdjęcia umieszczone w rzędzie, opcje są również mile widziane od 4 dużych zdjęć dwóch w rzędzie. W ten sposób ludzie będą w stanie oszacować odległość z odległości i nie muszą pochylać się nad nieporęcznymi meblami.

Krok numer 2. Musisz wybrać gatunek kompozycji.

Pod tym gatunkiem chodzi o pomysł na styl, a mianowicie temat zdjęć. Istnieją rodzinne odmiany kolaży, dzieci, pary (facet i dziewczyna), kolaże ze zwierzętami, natura, reprodukcje znanych artystów. Każda z tych kompozycji powinna być odpowiednio dopasowana do pomieszczenia. Więc, powiedzmy, czarno-białe fotografie pasują do wnętrz w stylu vintage, w klasycznych pokojach imitacje portretów będą dobrze wyglądać. Na tym etapie musisz zdecydować o zdjęciach, które w przyszłości będą pojedynczym kolażem.

Krok 3. Wybór frędzlami zdjęć.

Ta ramka jest ramką, idealnie ramki powinny być identyczne na wszystkich zdjęciach, dlatego lepiej kupić kilka dodatkowych klatek, ponieważ na pewno z czasem będziesz chciał uzupełnić swój kolaż o nowe zdjęcia. Ta metoda nadaje się do surowych wnętrz i na pewno docenią ją ludzie, którzy uwielbiają porządek we wszystkim. Ale tożsamość ramek nie jest wcale istotną i bezdyskusyjną regułą, kompozycje z różnych klatek przypominających ramy nie wyglądają wcale gorzej, aw niektórych przypadkach nawet ciekawszych niż identyczne klatki. Kolaże zdjęć na ścianie są wybierane do kolorystyki pomieszczenia, a także do jego stylu. Powiedzmy, że w pokoju z meblami, framugami i cokołami wenge, idealne są ramki o podobnym ciemnym kolorze.

Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ musisz zdecydować, jak będzie wyglądała kompozycja na ścianie. Jak to zrobić przed wydrukowaniem zdjęcia? To bardzo proste! Konieczne jest sklejanie lub wycinanie rozmiarów zdjęć z arkuszy papieru formatu A4, układanie ich na podłodze w jednej kompozycji, a następnie w tej formie do przymocowania na ścianie, można użyć scotch lub klerykalnych goździków. Technika ta pozwoli ci osobiście ocenić kompozycję, być może, przyniesie kilka nowych uderzeń lub wręcz przeciwnie, aby usunąć coś. No i po określeniu rozmiarów i rozmieszczenia zdjęć należy przejść do salonu fotograficznego i wydrukować wcześniej wybrane zdjęcia.

W jakich pomieszczeniach będą odpowiednie kolaże.

W rzeczywistości nie ma jasnych zasad, można bezpiecznie umieszczać kompozycje ze zdjęć w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, przestronnych kuchniach, jadalniach, biurach i domowej bibliotece. Ponadto można je umieścić na ścianie otwartych schodów. Ale od umieszczenia na zamkniętych klatkach schodowych, a także w wąskich korytarzach, lepiej nie projektować skomplikowanych kompozycji, po prostu nie będą w stanie tego docenić. Jeśli chcesz powielać zdjęcia na korytarzu, lepiej nie martwić się kwestią złożonej kompozycji i powiesić tylko duże zdjęcia z rzędu.

Schematy umieszczania ramek na ścianie.

Poniżej możesz zapoznać się ze schematycznymi przykładami umieszczania zdjęć.

Kolaż zdjęć we wnętrzu (kliknij na zdjęcia, aby je powiększyć):

Pomysł na własny kolaż bez ramek (wideo):

W ten prosty sposób możesz przekształcić swoją domową przestrzeń. Z takich kolaży, jak fan rodzinnego komfortu i ciepła, zdjęcia w kadrach chcę rozważyć i przypomnieć momenty na nich zamknięte.

Kolaż zdjęć - kolaż ze zdjęć

Niezwykłe rozwiązanie do umieszczania zdjęć we wnętrzu - kolaż zdjęć - kolaż ramek fotograficznych.

Zrób sobie kolaż ramek po prostu i nie drogo (cena będzie zależała od ramek, które będą uczestniczyć w tym projekcie). Oto, czego potrzebujesz do realizacji projektu "photocollage - collage of photo frames":

Weź ramki i rozłóż je na podłodze, aby wybrać kształt przyszłego kolażu fotograficznego.

Być może będzie to wygodniejsze, jeśli wstawisz zdjęcia do ramek. Ważne jest nie tylko projektowanie, ważne jest prawidłowe umieszczanie zdjęć. W tym celu nie jest złą rzeczą, aby dowiedzieć się z góry ile zdjęć jest poziomych, a ile pionowych.

Wybierz sposób umieszczania ramek do zdjęć? Należy zauważyć! Zaznacz w punkcie połączenia. Jeśli na koniec kolaż z ramek nie jest pokryty przezroczystą farbą, odważnie zrób znaczniki markerem, długopisem itp. W przeciwnym razie użyj znacznika świetlnego lub ołówka.

Teraz zaczynamy sklejać ze sobą ramki. Miejsca klejenia mocujemy za pomocą zacisków, aż klej całkowicie wyschnie.

Jeśli klej przejdzie, należy go przetrzeć. Jeśli po wyschnięciu znajdziesz brakującą kroplę, można ją usunąć za pomocą noża.

Ostatnim krokiem jest kolorowanie ramek w wybranym kolorze.

Po wyschnięciu farby włóż zdjęcia i umieść kolaż na ścianie.

Pamiętasz, opowiadałem w jednym z moich postów o sprytach projektantów, za pomocą których zawodowcy osiągają efekt wizualnego wzrostu w kosmosie? Musisz umieścić jasny i przyciągający uwagę obiekt w najdalszym kącie pomieszczenia. Uważa się, że w ten sposób widok nie przywiązuje się do bliższych obiektów, ale natychmiast wnika głębiej i przestrzeń wydaje się większa. Projekt "kolaż zdjęć - kolaż zdjęć" został stworzony po to, by poszerzyć horyzonty!

źródło www.craftstylish.com

Dodaj komentarz

91 − = 88