Nazwa kategorii

Kolaż na ścianie

Jak zrobić kolaż zdjęć na ścianie własnymi rękami?

Handmade ideas Jak zrobić kolaż zdjęć na ścianie własnymi rękami?

Narzędzia i materiały Czas: 3 godziny • Poziom trudności: 2/10

 • wydrukowane zdjęcia tego samego rozmiaru;
 • plastikowa lub piankowa tablica;
 • nóż biurowy;
 • klej.

Z małych zdjęć możesz zrobić piękne zdjęcie kolażem na ścianie własnymi rękami, które stanie się kanwą historii rodziny i przypomni Ci najjaśniejsze momenty z życia rodziny.

Zacznijmy więc od kolażu fotograficznego na ścianie własnymi rękami.

Ustalić za pomocą odpowiedniej pustej ściany. Na zdjęciu 2 znajduje się po lewej stronie od wejścia do salonu.

Wybierz zdjęcia do przyszłych paneli, posortuj je w kolaże, aby drukować na kolorowej drukarce. Na przykład możesz umieścić obraz na czarnym tle z białą ramką.

Krok 3: wyciąć zdjęcie według rozmiaru

Nożyczki lub nożyce biurowe wycinamy zdjęcia.

Papierowe zdjęcia na ścianie będą wyglądać łagodnie, nieestetycznie. Dlatego można je umieścić na arkuszu zwykłego lub piankowego kartonu, z tworzywa sztucznego. Najważniejsze jest to, że jest to gęsty materiał, który jest w stanie dobrze zachować kształt.

Obrysowujemy podstawę i wycinamy blank nożem biurowym.

Sklej zdjęcia na przygotowanej bazie PVA lub kleju-ołówku. Nawiasem mówiąc, tym samym zaoszczędziliśmy znaczną ilość pieniędzy na ramkach fotograficznych, które nie mogą się nie cieszyć.

Teraz umieść nasze zdjęcia na ścianie.

Należy jednak zauważyć, że Twój kolaż będzie wisiał na ścianie przez bardzo długi czas. A kiedy usuniesz ślady kleju lub dziury pozostaną na tapecie. Ale jeśli potrzebujesz opcji tymczasowej, podstawę zdjęć należy dołączyć do taśmy dwustronnej. Opcjonalnie możesz wkleić wszystkie zdjęcia na dużym arkuszu sklejki i powiesić, jak obrazek, na gwoździu. To prawda, że ​​możesz też przyczepić ciasno wklejony pistolet.

Do dokładności pracy będziesz potrzebował długiej linijki. Wygodnie jest narysować cienką linię na ścianie ołówkiem, który będzie górną granicą panelu. Do tych celów możesz użyć taśmy malarskiej.

Jeśli skleisz pierwszy rząd zdjęć w tej samej odległości od siebie, użyj linijki lub taśmy z farbą, aby uzyskać równy układ następnego rzędu.

Kiedy pewnego dnia stworzyłeś taki kolaż na ścianie własnymi rękami, nie poprzestawaj na tym, a następnie eksperymentuj z pięknymi zdjęciami w aranżacji wnętrz.

Kreatywny sukces dla ciebie!

Jak wkleić kolaż zdjęć na ścianie własnymi rękami, możesz również dowiedzieć się z naszego bonusowego wideo.

Jakie są ramki i kolaże na zdjęcia na ścianie, zasady lokalizacji

Dzięki akcesoriom, takim jak ramki na zdjęcia na ścianie, kolaże mogą zapewnić wykończenie pokoju. Stosowanie ozdobnych przedmiotów we wnętrzu zawsze ozdabia pomieszczenie, przynosząc odrobinę komfortu. Szczególnie popularne są przez cały czas rodzinne ramki na zdjęcia, zawierające zdjęcia wszystkich członków rodziny.

Rodzaje ramek na ścianie do zdjęć

Pomimo faktu, że świat jest zdominowany przez wiek technologii elektronicznej, większość ludzi nie drukuje już obrazów i przechowuje je na komputerze i telefonie, a oprawione w ramki ramki pozwalają zachować ciepło wspomnień z określonego momentu. Nowoczesny design przestrzeni ściennej oznacza stosowanie akcesoriów o różnych kształtach, rozmiarach i materiałach produkcyjnych.

W swojej różnorodności wystrój ten jest praktycznie wykonany w postaci dowolnej figury geometrycznej:

Największy sukces dla użytkowników wygrał prostokątny, zaokrąglony wariant. Kształt ramy może być: wielokątny, sercowy, stylizowany pod kierunkiem sztuki. Optymalną kombinacją kilku form jest wieloprzekrojowa popularna dekoracja. W tej aranżacji możesz ustawić od 3 lub więcej zdjęć, tworząc kolaż zdjęć.

Round Kwadrat Prostokątny Niestandardowy

Najczęstsze rozmiary to formaty, które pasują do standardów zdjęcia. Prostokątne modele zaczynają się od rozmiarów 9 na 13 cm, a kończą na wymiarach od 50 do 60 cm. Powszechnie uważa się również 10 za 15, 15 za 20 i 20 przez 30. Pierwsze dwie opcje są używane dla standardowych zdjęć, reszta dla większych kopii.

Ramki o innym kształcie również odpowiadają określonym parametrom, ale mogą mieć zaokrąglone rogi lub inne niuanse. Aby ozdobić pomieszczenie za pomocą obrazów, stosuje się również ramki o rozmiarach formatu A i B, które w pełni odpowiadają ogólnie przyjętej klasyfikacji standardów papierowych. Ramki kwadratowe mają wymiary równoboczne i są bardziej odpowiednie do portretów dzieci z bliska.

Ze względu na ogromny asortyment surowców rama może być wykonana z drewna, metalu, szkła, tkaniny lub bagietki. Produkty drewniane są uważane za klasyczne, ale wraz z pojawieniem się różnorodnych stylów wnętrza, ludzie wybierają bardziej oryginalne modele.

Multi-frame jest często wykonany z materiału polimerowego, który jest malowany w różnych odcieniach, a następnie wystawia fakturę. Odmiany aluminiowe nadają się do minimalistycznego projektowania, są również oprawione w duże obrazy. Możesz użyć kartonu, mozaiki, naturalnych materiałów, przycisków, a nawet płótna do samodzielnego zrobienia zdjęć.

Szeroka gama produktów pozwala wybrać opcję odpowiednią dla każdego stylu wnętrza, a dostępność materiałów i opis szczegółowych lekcji mistrzowskich sprawia, że ​​samodzielna produkcja urządzenia jest prosta i fascynująca. Nawet dziecko może zrobić własny pokój z zabawnymi ujęciami osobistego wykonania.

Szkło Drewno Plastik

Pomimo tego, że gotowe modele można wybrać na każdy gust, czasami chcesz nieco zmodyfikować produkt. W tym celu stosuje się dodatkowy dekor: farby, cekiny, cyrkonie, kamienie, które są dostępne w sklepach artystycznych. Jeśli planujesz umieścić ramkę na ścianie z wizerunkiem członków rodziny, możesz ozdobić ją dekoracyjnym sznurkiem, który jest wstępnie pomalowany w odpowiednim kolorze. Oryginalnym rozwiązaniem będzie dekorowanie produktu za pomocą gazet - ten wzór nadaje się do pokoju młodzieżowego.

Dobrym pomysłem dla dzieci jest wieloramienne, ozdobione słodkimi koralikami w różnych kolorach. Do wnętrz w stylu vintage wybierz ramki oprawione wzdłuż krawędzi przez starzony drut aluminiowy wygięty przez loki. Aby długo pamiętać letnie wakacje na morzu, możesz udekorować urządzenie kamyczkami morskimi, a następnie przykryć lakierem.

W pokoju nastolatka, lubiącego programowanie lub gry komputerowe, troskliwi rodzice mogą umieścić ramkę fotograficzną ozdobioną przyciskami z klawiatury. Kolejny oryginalny pomysł - kilka produktów o powierzchni wykonanej ze starych błyszczących dysków, tworzących kolaż.

Oto kilka innych opcji dekoracyjnych:

 • nie wiadomo, gdzie umieścić stare kolorowe kredki o różnej wysokości - będą doskonałym pomysłem na projekt ramki na zdjęcia jasnego pokoju dziecięcego;
 • osłony szklanych butelek mogą służyć jako odpowiednie środki do tworzenia mini-ramek i tworzenia kompozycji na ścianie;
 • w rzeczywistości przydadzą się nawet puste kartonowe pojemniki z jajek - nadają się do robienia oryginalnych ramek do zdjęć na kolażach ściennych;
 • odmiany tekstylne przyciągają ich przytulność, tworzą rodzinną atmosferę każdego pomieszczenia - ozdobione wstążkami i kokardkami, miękkie ramki na zdjęcia są bardzo popularne z romantycznymi naturami;
 • produkty z naturalnych materiałów - cienkie gałęzie, suszone płatki i kandyzowane owoce będą odpowiednie we wnętrzu w stylu skandynawskim.

Podobno jest wiele pomysłów na prace, najważniejsze jest dodanie wyobraźni i zaprezentowanie końcowego efektu dekorowania ramkami.

Tworząc kolaż kilku fotografii, głównym zadaniem jest prawidłowe ich ułożenie w jedną całość. Nie umieszczaj obrazów w modelach o tej samej wielkości w pobliżu - to stworzy efekt rygoru i monotonii. Najlepszym rozwiązaniem jest pozycjonowanie produktów w takich odmianach:

 • Układ dekoracji wokół jednego centralnego zdjęcia. Udekoruj ściany zdjęciami, tworząc strukturę kolażu opartą na ramie fotograficznej, umieszczoną pośrodku;
 • stworzenie tripleksu - do tych urządzeń można zastosować popularną metodę rozcieńczania wnętrza za pomocą obrazkowych tripleksów. Jedno duże zdjęcie rodzinne powinno być wydrukowane w trzech częściach, prawidłowo dzieląc je na równe komponenty. Każdy z obrazów powinien być umieszczony w tym samym kwadratowym kształcie i zamocowany na ścianie w odpowiedniej kolejności. Właściwe podejście do wystroju pozwala uzyskać indywidualny styl;
 • kolaż kwadratowy - ta kompozycja nadaje się do stosowania szklanych ramek, z których każda zawiera zdjęcia różnych tematów: portrety, abstrakcje, krajobrazy. Często takie opcje obejmują czarno-białe obrazy - są idealnie dopasowane do retro-wnętrza i niosą atmosferę spokoju i tajemniczości;
 • umiejscowienie mozaiki - dzięki temu układowi zdjęcia w ramach są mocowane do ściany, podążając za określoną figurą geometryczną. Jednocześnie zewnętrzne granice produktów nie powinny przekraczać granic wyimaginowanej liczby;
 • metoda krokowa - tak ustalona wielobok będzie wyglądał harmonijnie na ścianie jako dolna część sceny wizualnej. W przypadku dwóch wyższych sektorów użyj pojedynczych produktów o odpowiednich kształtach.

Wiszące zdjęcia na ścianach mogą znajdować się w każdym pomieszczeniu - wszystko zależy od wyobraźni właścicieli domu. Jeśli zdjęcie rejestruje ciepłe, rodzinne zdjęcia rodziny - są one umieszczane w salonie lub kuchni. W przypadku zdjęć z osobistego archiwum lepiej wybrać bardziej zaciszne miejsce, na przykład sypialnię. W dziecinnie wyglądających jasnych wesołych kolażach ramek fotograficznych, z których również dodajemy oryginalności wnętrzom pokoju.

Jeśli ściany balkonu lub loggii są predysponowane do wystroju - można tam umieścić kompozycję zdjęcia. Będą to profesjonalne fotografie z naturą, martwym życiem, morskimi krajobrazami. Znakomita wieloramka podkreśla styl obrazów.

Każde wnętrze stanie się człowiekiem w momencie jego ukończenia za pomocą zdjęcia. Skorzystaj z tych wskazówek, aby stworzyć swój własny kolaż z najbardziej ulubionych ramek i zdjęć.

Z filmu, który przygotowaliśmy dla Ciebie, możesz nauczyć się, jak prawidłowo i ładnie układać ramki do zdjęć na ścianie i kolaże.

Poniższe zdjęcia pomogą Ci umieścić kolaże i udekorować ramki na ściany.

Photo collage na ścianie ze zdjęcia bez ramek: 17 dobrych pomysłów

Ostatnim trendem w kolażach fotograficznych jest tworzenie kreatywnych form prosto ze zdjęć bez granic. To zabawne i może dać nieoczekiwany rezultat. Dla Twojej inspiracji zebraliśmy 17 najlepszych przykładów stworzonych przez nas. W większości przypadków zdjęcia są montowane bezpośrednio na ścianie, czasem na grubym papierze, płótnie lub zawieszone na drucie. W każdym razie są to bardzo tanie sposoby na stworzenie kolażu fotograficznego. Zajmuje tylko trochę czasu i wyobraźni. Możesz wydrukować zdjęcia o tym samym lub innym rozmiarze. To zależy od twojego pomysłu.

Serce ze zdjęć ma teraz trend

Najnowsza moda to stworzenie kolażu w formie serca ze zdjęć na Instagramie.

Czy jest pusty kącik? Zrób z niego fotokosmaż w kształcie serca. Postalpix.

Elegancki pomysł na połączenie zegara ściennego i kolażu zdjęć

Zdjęcia są dostępne przez całą dobę. Photojojo.

Głowa jelenia jest ostatnio bardzo popularna. Dlaczego nie zrobić tego ze swoich zdjęć?

Świetny pomysł na dekorowanie pokoju dziecięcego.

Użyj struny, aby stworzyć interesujący geometryczny kształt.

Zawieś zdjęcia na drucie

Zestaw kwadratowych zdjęć z Powstania Artylerii

Ta fototapeta na zawieszeniach wygląda bardzo nowocześnie.

Aby stworzyć eklektyczny wystrój, zrób kolaż w formie swobodnej

Kolaż w formie chmury czyni ten pokój bardzo atrakcyjnym. Ten pomysł umieszczenia zdjęcia bez ramek pojawił się w jednym paryskim strychu. Dowiedz się więcej o tym na stronie remodelista.com

Ścisły, gładki, idealny prostokąt ze zdjęcia

Prostokątny kolaż zdjęć ze starannie ułożonymi zdjęciami.

Czy masz dużą ścianę? Wykonaj zdjęcia ułożone według kolorów, gigantyczny kolaż na Instagramie.

Aby stworzyć eklektyczny wystrój, zrób kolaż w formie swobodnej

Ramki i same drzewa są w rzeczywistości naklejkami winylowymi.

Cała ściana jest wielkim kolażem.

Wykonana na zamówienie tapeta.

Kolaż, który może się rozwinąć ...

... i stać się elegancką czarno-białą ścianą fotograficzną.

Mówią, że w czerni i bieli każde zdjęcie jest lepsze.

Udostępnij znajomym

 1. Strona główna
 2. Przydatne artykuły
 3. Photo collage na ścianie ze zdjęcia bez ramek: 17 dobrych pomysłów

Przesyłając dowolny formularz na stronie, zgadzasz się z polityką prywatności tej strony

Fabryka mebli Astron

Zarechny, region Penza, PO Box 344

Od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 17:00

Wnioski są rozpatrywane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Nasz menedżer oddzwoni na wskazany telefon.

Po przetworzeniu zgłoszenia nasz menedżer skontaktuje się z Tobą.

Dodaj komentarz

37 − 35 =