Nazwa kategorii

Junkery kolumnowe

Recenzje kolumn gazowych Junkers

Zainstalowany w domowej kolumnie gazowej Junkers zapewni szybkie przygotowanie ciepłej wody i zadowoli swoim doskonałym wyglądem. Jest to nowoczesny sprzęt do podgrzewania wody, produkowany w oparciu o zaawansowane technologie. Jednak wykorzystanie zaawansowanego rozwoju nie pozbawiło kolumn Junkers gazowych pewnych niedociągnięć. Niemniej jednak znajdują się one w wielu domach i mieszkaniach. Oto główne zalety tych kolumn:

 • Doskonały wygląd - kolumna Junkers ma doskonały, ścisły design;
 • Świetny wybór wydajności;
 • Wygodna kontrola - minimum elementów sterujących.

Przy wyborze kupujących dostępny jest duży wybór kolumn różniących się wydajnością, mocą grzewczą i rodzajem układu zapłonowego. Brakuje niektórych rozwiązań projektowych. Główną zaletą jest przystępna cena. Przepływające kolumny gazowe tego producenta są oferowane w wielu sklepach sprzedających urządzenia do ogrzewania wody i urządzenia gazowe. Co mówią przeglądy kolumn gazowych Junkers? Nasza opinia powie o tym.

Kolumny gazowe Junkers otrzymały wiele pozytywnych i negatywnych opinii. Po zapoznaniu się z nimi można dokonać właściwego wyboru i wybrać najbardziej niezawodny gazowy podgrzewacz wody.

Kolumna gazowa Junkers WR 13P

Kupiłem kolumnę gazową Junkers WR 13P mniej niż rok temu i już planuję ją zmienić. Dzięki swojej konstrukcji kolumna przypomina nieszczelne sito - woda wypływa ze wszystkich otworów, a wymiennik ciepła jest lutowany kilka razy. Wydaje się, że sam wymiennik ciepła wykonany jest z cienkiej folii i nie jest w ogóle przystosowany do pracy w sprzęcie gazowym. Nie minął tydzień, więc nie muszę go podnosić ani łatać, po prostu świruje. Uszczelki nieustannie płyną, a reduktor gazu zawodził w ciągu kilku miesięcy eksploatacji. Jeśli chcesz zachować silną nerwowość, nie kupuj tej kolumny, lepiej kupić kolumnę gazową Bosch.

Kolumna gazowa Junkers miniMAXX WR 15P

Za surowym wyglądem i dobrą wydajnością kryje się nieszczęśliwe wypełnienie, podobnie jak wypełnienie domowych gazowych kolumn Oasis. Zacznijmy od wymiennika ciepła - jest nierealistycznie cienki, nieszczelny w pół roku po zakupie kolumny. Następnie uszczelki zaczęły płynąć, musiały być ciągle zmieniane, w przeciwnym razie mogły zostać zalane przez sąsiadów. Czasami zadziałał bezpiecznik, ponieważ kontrola gazu działa - i nie można zrozumieć, dlaczego nagle działa. Niemożliwe jest naprawienie jego "jelita", ponieważ wszystko jest bardzo cienkie, cienkie, niemożliwe do naprawienia, generalnie nie wiem, jak został opracowany i jak jest produkowany - to jedna wielka wada. Nawet fakt, że może pracować z małą główką, nie usprawiedliwia jego zasmarkanej wiotkości. To nie jest kolumna, to udręka.

Palnik gazowy Junkers miniMAXX WR 13G

Ogólnie rzecz biorąc, dobra kolumna, służyłem jej przez trzy lata, po czym zaczęło wyciekać wymiennik ciepła. Demontaż pokazał, że powstało w nim pęknięcie. Była to najpoważniejsza usterka i przez trzy lata była prawidłowo obsługiwana. Jak się okazało, wadliwy wymiennik ciepła jest chorobą wszystkich kolumn gazowych tego producenta. Fakt jest dość dziwny, biorąc pod uwagę, że znak firmowy należy do tak znanej firmy, jak Bosch. Wyrok jest taki, że - jeśli masz szczęście z wymiennikiem ciepła, kolumna gazowa wytrzyma długo. Jeśli masz pecha, będziesz musiał stale podgrzewać wymiennik ciepła.

Kolumna gazowa Junkers miniMAXX WR 10P

Jeśli kolumna gazu Junkers nie zapala palnika, czas wyczyścić zapłonnik. Do tego wniosku doszedłem po roku zamieszania z kolumną miniMAXX WR 10P. Urządzenie nie jest złe, ale nie brakuje w nim wad - a palnik to wymowny dowód na to. Kupiłem tę kolumnę ze względu na oszczędność, więc wziąłem model z minimalną mocą, ponieważ mieszkam sam i zwykle mam dźwig lub prysznic. Kolumna szybko podgrzewa wodę, zapala się bez klaskania i dudnienia. Obecność ochrony przed przegrzaniem i systemem kontroli gazu była przyjemna - dzięki temu kolumna jest bezpieczniejsza.

Kolumna gazowa Junkers Jetatherm WR 275-1KDP

Kupiliśmy tę kolumnę bardzo dawno temu. Czytając recenzje współczesnych prelegentów, nie można się nadziwić, jak bardzo jakość została pomieszana. Ale nasza kolumna służyła przez 7 lub 8 lat, w tym czasie praktycznie niczego nie złamała, tylko kilka razy zmieniła obecne uszczelki. Ale poza tym model zasługuje na pozytywną reakcję - jest niezawodny, działa dobrze w warunkach obniżonego ciśnienia. Spokojnie ogrzewa wodę do 55-60 stopni, to więcej niż wystarcza dla domu. Byłbym jednak szczęśliwy mogąc uzupełnić go za pomocą zapłonu zasilanego bateryjnie - a potem nie byłby wyceniony.

Kolumna gazowa Junkers miniMAXX WR 13P

Chciałem odrzucić to urządzenie natychmiast po jego zakupie. Niestety, z gwarancjami, które nam usunięto, ponieważ mąż postanowił samodzielnie naprawić kolumnę, ale z powodu niedokończonej sytuacji sytuacja tylko się pogorszyła. Jak się okazało, tych kolumn nie można w ogóle naprawić. Łatwiej jest rzucać, niż próbować go naprawić. W rezultacie nie działał przez rok, spięliśmy pieniądze i kupiliśmy normalną kolumnę od Boscha, a ta herezja została wysłana na wysypisko, gdzie należy.

Kolumna gazowa "Junkers": opis i recenzje

Do ogrzewania wody w domach i mieszkaniach coraz częściej stosuje się kolumny gazowe, które są łatwe w obsłudze i pozwalają regulować intensywność ogrzewania. Po wizycie w sklepie możesz napotkać problem wyboru konkretnego modelu.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na popularnych producentów, którzy wytwarzają produkty, które sprawdzają się na współczesnym rynku. To jest kolumna gazowa "Junkers9raquo ;, która ma wiele zalet. Przed nabyciem takiego wyposażenia powinieneś lepiej zapoznać się z charakterystyką, a także instrukcjami dla konkretnego modelu. Nie ingeruj w wybór i opinie użytkowników.

Ogólny opis kolumn gazowych marki Junkers9raquo;

Jak pokazuje praktyka, wszystkie podgrzewacze wody od producenta "Junkers9raquo; są dobrze przystosowane do działania w warunkach Rosji. To urządzenie ma wiele zalet. Na przykład urządzenia są przystosowane do pracy w gazociągach, których ciśnienie osiąga wartość 13 mbar. Jeśli weźmiemy pod uwagę niedostosowane urządzenia, będą one mniej wydajne w takich systemach.

Warto zwrócić uwagę również na niskie ciśnienie wody. Kolumna gazowa "Junkers9raquo; potrafi pracować w tych warunkach. Dotyczy to szczególnie budynków wielopiętrowych. Nawet jeśli ciśnienie wody w układzie wynosi 0,1 atm, kolumna nadal będzie działać.

Te urządzenia mają wysoką wydajność. Za minutę można uzyskać wodę o objętości od 11 do 16 litrów. Mieszanie wody odbywa się w mieszalniku, ale płomień jest modulowany przez automatyczną zmianę mocy, która będzie zależeć od objętości przepływu wody. Możesz liczyć na jakość niemieckiego montażu, bezpieczeństwo i długą żywotność. Producenci udzielają gwarancji na swoje produkty przez 2 lata.

Opis różnych rodzajów kolumn marki "Junkers9raquo;

Jeśli jesteś zainteresowany kolumną gazową "Junkers9raquo ;, powinieneś rozważyć cechy różnych modeli, które odnoszą się do pewnych serii. Na przykład sprzęt z serii B nie ma stale zapalającego się zapalnika. Pożar pochodzi z dwóch baterii. Kolumna włącza się automatycznie, ma kilka systemów kontroli bezpieczeństwa i trakcji.

Możesz użyć funkcji regulacji jonizacji płomienia i liczyć na działanie bezpiecznika. Temperatura i przepływ wody są regulowane, w zależności od tego, jak będzie ciśnienie wody w rurze wodnej. Możesz dowiedzieć się o błędach zgodnie z wyświetlaczem. Kolumny z tej serii wykonane są z wysokiej jakości miedzi, która może trwać 15 lat. Kolumna gazowa "Junkers9raquo; może również odnosić się do serii P, w tym przypadku urządzenie ma iskrę piezoelektryczną, a zapłonnik będzie zapalał się stale. Przepływ i moc są regulowane osobno. Poprzez system termoelektryczny monitorowana jest intensywność płomienia. W sprzęcie należącym do serii G producent dostarczył technologię zapłonu. Najniższa minimalna głowica wody, przy której będzie pracować kolumna, to 0,35 atm. Palnik nie ma palnika, a zapłon jest wykonywany za pomocą generatora hydrodynamicznego. Jeśli wolisz jeden z głośników z serii G, możesz liczyć na to, że możesz podłączyć urządzenie do trzech punktów poboru wody na raz. Wszystkie modele mogą mieć minimalny lub standardowy rozmiar. Obie wersje mają ten sam sprzęt, a różnica jest tylko w rozmiarze. Koszt zależy od aparatury i potrzeby transportu i instalacji.

Kolumna gazowa "Junkers9raquo;, o której można przeczytać poniżej, według użytkowników, może napotkać problem nieprawidłowego działania. Pomimo tego, że projektowanie takich urządzeń jest obecnie jednym z najdoskonalszych na dzień dzisiejszy, awarie wciąż mogą się zdarzyć. Może to spowodować spadki napięcia, korozję powłoki, a także tworzenie się kamienia. Fabryczne małżeństwa są eliminowane za darmo.

Konsumenci podkreślają, że problem może powstać, gdy zgaśnie filtr zapłonu. Jako przyczynę w tym przypadku uszkodzony jest zawór, termopara lub czujnik spalin. Czasami zdarza się, że kolumna nie podgrzewa wody, w tym przypadku należy zwrócić uwagę na przydatność wymiennika ciepła.

Według kupujących, czasami podgrzewacz wody zaczyna hałasować i nagrzewać się. Przyczyna w tym przypadku jest zatkana szumowinami lub uszkodzeniem grzejnika. "Bosch Junkers" to kolumna gazowa, która jest nowoczesną techniką, ale nawet przy działaniu takiego sprzętu mogą pojawić się trudności. Niektórzy użytkownicy zauważają, że sprawa może zacząć wyciekać. Jest to czasami spowodowane przez problemy z wymiennikiem ciepła lub dławnicą. Jeśli zauważysz, że iskra się zapala, kontroler płomienia może być uszkodzony.

Instrukcja obsługi kolumny WR 275

Jeśli kupiłeś kolumnę gazową Junkers WR 275, powinieneś przeczytać instrukcję, z której dowiesz się, że podczas pracy może wydobywać się zapach gazu. W takiej sytuacji konieczne jest natychmiastowe zamknięcie kurka gazowego, otwarcie okna i nie używanie wyłączników elektrycznych. Otwarty płomień powinien zostać zgaszony, wtedy należy natychmiast skontaktować się z firmą gazową.

Aby nie stworzyć sytuacji zagrożenia pożarowego, w pobliżu urządzenia nie powinny znajdować się łatwopalne materiały i płyny. Kolumna gazowa "Junkers9raquo; instrukcja obsługi, do której dostarczane są towary, powinna być używana w pomieszczeniach, w których powietrze jest dostarczane z zewnątrz. Dlatego ważne jest zainstalowanie systemu wentylacji, którego powierzchnia będzie wynosić 0,02 m 2, a moc urządzeń gazowych 30 kW.

Podczas instalacji przewodu spalinowego upewnij się, że jego całkowita długość w kierunku poziomym nie przekracza 3 m, dotyczy to nowych domów. Jeśli urządzenie jest zainstalowane w starym domu, liczba ta może wynosić 6 m.

Jak działa kolumna gazowa Junkers: instrukcja obsługi

Kolumna gazowa JUNKERS WR-13 2B

Pomimo tego, że nowoczesny rynek domowych urządzeń grzewczych jest nasycony różnorodnymi urządzeniami elektrycznymi, kolumna gazowa pozostaje najpopularniejszym sposobem dostarczania przestrzeni z gorącą wodą. To taki instrument zasłużenie na czele wśród najbardziej funkcjonalnych jednostek zdolnych do jednoczesnego dostarczania gorącej wody do kilku punktów wodnych.

Dzisiejsza branża oferuje solidny wybór urządzeń, ale kolumny gazu Junkers, których instrukcje obsługi zostaną opisane poniżej, są produktem łatwym w użyciu, niezawodnym, trwałym i ekonomicznym zużyciem paliwa.

Wszystkie kolumny gazu Junkers zostały dostosowane przez producenta do rosyjskich warunków pracy:

 • Ciśnienie gazu - ten wskaźnik w Rosji jest nieco inny niż europejski. Dlatego kolumna, która nie jest dostosowana do ciśnienia gazu ziemnego według rosyjskich standardów, może znacznie zmniejszyć jej wydajność.

Projektanci Junkers stworzyli specjalną wersję podgrzewaczy wody na rynek rosyjski.

 • Ciśnienie wody - częstym problemem jest niskie ciśnienie wody, zwłaszcza w mieszkaniach znajdujących się na ostatnich piętrach starych domów. Kolumna gazowa Junkers może działać przy dowolnym ciśnieniu wody.
 • Wysoka wydajność - produkty tej marki w żaden sposób nie ustępują tak znanym markom jak Bosch, Ariston czy Mora.
 • Modulacja - wszystkie modele kolumn Junkers są wyposażone w specjalny system modulacji płomienia. Oznacza to, że pojemność urządzenia zmieni się automatycznie, w zależności od ilości wody płynącej w danym momencie.
 • Bezpieczeństwo - produkty tej marki są wyposażone we wszystkie niezbędne elementy gwarantujące bezpieczną pracę, a mianowicie kontrolę trakcji, płomienia i przegrzania.
 • Okres świadczenia usług wynosi 30 lat.

Główną różnicą między różnymi modelami kolumn gazowych jest sposób ich zapalania, niezależnie od tego, czy jest to produkt firmowego junkersa, boscha, Nevy czy Luxa. Obecnie bardzo rzadko zdarza się znaleźć urządzenie oświetlone zapałkami, więc ta opcja nie jest nawet brana pod uwagę.

Najpopularniejszymi kolumnami na dziś są jednostki z zapłonem piezoelektrycznym. Wystarczy kliknąć przycisk znajdujący się na panelu urządzenia. Ponadto w takich jednostkach można ustawić żądaną temperaturę dostarczanej wody.

Kolumny z zapłonem elektrycznym - najdroższa opcja, która pozwala znacznie zaoszczędzić gaz. Urządzenie jest włączane w trybie automatycznym przez przepływ wody. Nabycie takich produktów pozwala zaoszczędzić na nośniku energii i uzyskać podgrzewaną wodę z maksymalną wygodą, co uzasadnia wysoki koszt kolumny.

Nowoczesne kolumny gazowe, które są oferowane przez znane marki, z reguły mają trzypoziomową ochronę:

 • Od tłumienia płomienia.
 • Brak trakcji w rurze.
 • Powstanie takiego procesu jako ciąg powrotny.

Urządzenie jest zabezpieczone przed przegrzaniem za pomocą hydraulicznego zaworu bezpieczeństwa.

Krótka instrukcja obsługi

Najważniejszą rzeczą, jaką musisz zrobić kupującemu po zainstalowaniu kolumny gazu, niezależnie od tego, czy jest to produkt Junkers czy Ariston - jest uważne przeczytanie instrukcji obsługi od producenta.

Żywotność urządzenia zależy w dużej mierze od jego prawidłowego użytkowania. Dlatego:

 • Instalacji, a także późniejszej konserwacji urządzenia powinny zaufać tylko profesjonaliści.
 • Konieczne jest systematyczne czyszczenie zapalnika i wymiennika ciepła.
 • Nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury wody, ponieważ może to prowadzić do szybkiego tworzenia się kamienia na ściankach wymiennika ciepła.
 • Jeśli twardość wody jest zbyt wysoka, konieczne jest wyposażenie kolumny w specjalne urządzenie, aby zapobiec pojawieniu się kamienia.

Asortyment produktów wytwarzanych dzisiaj w tym segmencie rynku jest niezwykle zróżnicowany, więc konsumentom trudno jest zorientować się bez wstępnego przygotowania i konsultacji z profesjonalistą. Nowoczesne kolumny do podgrzewania wody gazowej to stylowa konstrukcja, a także praktyczny i wygodny panel sterowania.

Produkt pod znakiem towarowym Junkers, wyprodukowany w Niemczech, ucieleśniał większość życzeń najbardziej wymagających klientów, co zapewniło mu stabilną popularność przez wiele lat. Równie wartościowe urządzenia to urządzenia produkowane przez takie marki jak Bosch i Electrolux.

Dodaj komentarz

36 − 27 =