Łączenie tapet w pomysłach na zdjęcia z salonu

Połączone tapety do salonu: zasady kombinacji

Atmosfera, w której odbywać się będą najważniejsze wydarzenia rodzinne, zależy w dużej mierze od otoczenia. To meble, światło i efekty wizualne stworzone przez ściany hali. Dlatego wybór ubrań dla nich jest poważnym zadaniem.

Jedna z tych opcji do salonu - połączenie tapety, przykłady projektów fotograficznych, które szczegółowo omówimy później.

Po pierwsze, połączenie różnych rodzajów pokrycia pozwala zrealizować pomysły właścicieli dotyczące idealnego wnętrza. Zdjęcie z ideą połączonej tapety do salonu podobnego do twojego można zobaczyć w katalogach wyspecjalizowanych stron internetowych.

Ale czasami to rozwiązanie projektowe ma inne cele:

 1. Ukryj wady. Podczas gdy solidny wzór może uwydatnić krzywiznę, można ją wyrównać za pomocą dobrze dobranych kombinacji kolorów.
 2. Przeznaczenie. Często sala służy również do lunchu, pracy lub spania. Oddziel poszczególne obszary w celu umożliwienia im wyznaczenia ich inaczej niż główny kolor lub wzór.
 3. Zrównoważyć geometrię sali. Wąski pokój nie stanie się szerszy, a sufit nie podniesie się, jakiego rodzaju tapety nie siusią. Należy jednak wizualnie zwiększyć objętość stopniowania odcieni ścian od ciemniejszego do lżejszego.
 4. Wizualnie wypełnij przestrzeń pomieszczenia minimalną atmosferą, kontrastując z tapicerką mebli pozwoli zaakcentować jedną ścianę.
 5. Zwróć uwagę na znaczącą strefę, czy to galerię zdjęć czy telewizor, tworząc punkt skupienia. W miejscu barwnym rzeczy, które są bliskie sercu, będą wyglądać szczególnie korzystnie.

Istnieje również piąty powód, niezwiązany z kategorią wzornictwa, ale miłe dla właścicieli.

Sklepy budowlane sprzedają salda ze znaczną zniżką. Możesz wybrać wysokiej jakości materiały-towarzysze z drogiej kolekcji za bardzo rozsądną cenę.

Najważniejszą rzeczą w tej recepcji jest właściwy wybór ściany.

W salonie w stylu high-tech lub minimalistycznym dopełni atmosferę i przyciągnie uwagę do siebie.

Właściwe wykorzystanie tej techniki może rozwiązać kilka zadań jednocześnie. Ale dla jego pomyślnej implementacji trzeba wziąć pod uwagę kilka zasad.

Aby nie przesycić pomieszczenia, nie można przydzielić więcej niż dwóch pionowych powierzchni.

W wąskim pomieszczeniu krótkie ściany przykleja się do jasnych kolorów, a długie do cichych. Spowoduje to rozszerzenie przestrzeni sali bez niepotrzebnych zmian aranżacji. Połączenie miękkich, ciepłych i chłodnych kolorów pozwala również wizualnie zwiększyć lub zmniejszyć obszar.

Najczęściej akcentowana jest strefa aktywna (miejsce z telewizorem) lub miejsce odpoczynku (za sofą). Przegroda z blokiem okiennym - tylko po to, aby podkreślić tekstylny wzór. Wybierz określoną strefę i pokonaj teksturę materiałów powłokowych, ton pozostanie niezmieniony.

Ściana akcentująca ustawia dźwięk w całym pomieszczeniu. Wybór jego rozwiązania kolorystycznego powinien być pierwotny, główny ton pomieszczenia - zgodny z nim.

Najprostszym sposobem na wykonanie tej metody jest pokrycie tapety. Prawdziwe zdjęcia, kwieciste rysunki lub zacienione projekcje odmienią przestrzeń w salonie i ustawią oś stylu we wnętrzu.

To jest klasyczna technika. W wersji tradycyjnej wybierane są dwa materiały towarzyszące - ciemny monofoniczny i lżejszy ze wzorem.

Złącze znajduje się na poziomie drzwi lub na górze siedzeń i krzeseł. Linię łączącą wykonuje się za pomocą krawężnika, pręta lub odlewu w tej samej skali.

Jednak nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz umożliwiają odświeżenie tej techniki. Harmonijne tkaniny zmieniają się od podłogi do sufitu z dowolną częstotliwością.

Gładka granica między tapetą jest kluczem do udanego wdrożenia pomysłu. Zmieniając poziom podłogi lub sufitu, oryginalny przewodnik musi pozostać niezmieniony.

Jeśli złącze jest zorientowane w linii górnej siedzeń, krawężnik będzie również służyć jako ochrona przed tarciem.

Zaletą metody łączenia poziomego jest jego wszechstronność. Jest to najbardziej skuteczny sposób łączenia różnych grubości i tekstury tapety.

Papier i tekstylia, winyle i włókniny będą wyglądać harmonijnie i oryginalnie. Ograniczenia w doborze kolorów również nie występują.

Spokojne kolory stworzą spokojną atmosferę angielskiego domu. Jasny i kontrastowy - dynamiczny styl młodzieżowy. Wszystko zależy od pomysłu i natury właścicieli.

Obrót tapety wzdłuż pionu służy głównie do wizualnego zwiększenia wysokości sufitu. Im cieńsze naprzemienne pasma, tym bardziej oczywisty efekt.

Zbyt długa ściana wyda się krótsza, jeśli zastosujesz tę samą metodę. Paski mogą zmieniać się z różną częstotliwością i regularnością.

To także prosty sposób na poprawienie oświetlenia. Wystarczy umieścić w jaśniejszych miejscach, w których nie ma wystarczającej ilości światła.

Liczba połączonych materiałów może wynosić od dwóch do pięciu. Linia połączenia nie musi być pionowa - możesz eksperymentować z zygzakiem lub miękką falą.

Połączenie jasnych i ciemnych wariantów jednego spektrum stworzy wrażenie grania cieni, kontrastujące paski przyniosą dynamikę. Gładkie płótna przeplatane rysunkiem na tym samym tle nadają salonowi uroczystość sali kolumnowej.

Przy całej prostocie doboru i klejenia pionowych pasków należy pamiętać o kilku zasadach:

 • Bardzo uderzająca jest przemiana w proporcjach jednego do dwóch jasnych płócien i monochromatycznych;
 • Towarzysze tapet powinni mieć tę samą grubość;
 • Możesz eksperymentować z najbardziej śmiałymi kolorami, w tym czarnymi i czerwonymi, ale z interesującą fakturą.

Z reguły ta metoda służy wyłącznie jako element dekoracyjny.

Na bazie powłoki są przyklejane na dowolne kawałki tapety z różnych wzorów i faktur. Brak ograniczeń co do liczby i formy - wszystko zależy od pożądanej formy.

Pierwszym krokiem jest wybór miejsca na ozdobną wkładkę. Półki, lustra i wysokie szafki przyciągną uwagę, dlatego lepiej wybrać powierzchnię nie pokrytą meblami.

Wstawki z fragmentów będą wyglądały jak pełnoprawne zdjęcia, jeśli przycinamy każdą listwę. Ta opcja nadaje się do salonów w stylu klasycznym.

Aby nadać wnętrzu smak neoklasycznych ozdób o złożonych geometrycznych kształtach. Prostokątny i kwadratowy przyniesie ducha baroku.

Ze względu na swoją prostotę wkłady do tapet mogą również pełnić funkcję strefy zagospodarowania przestrzennego. Umieszczenie w ramach kolorowych fragmentów może oznaczać teren rekreacyjny lub gry dla dzieci.

Różne wstawki można uznać za panel mozaiki. Jego celem jest stworzenie jasnego miejsca w otoczeniu pokoju, więc jest miejsce na kreatywność.

W takim przypadku używana jest dowolna liczba klipów tapet o różnych rozmiarach i kolorach. Jedyną regułą w realizacji jest zgodność faktur z "klap".

Nisze w salonie nadają mu niepowtarzalny kształt i służą do pomieszczenia wyposażenia lub wystroju wnętrza. A dzięki udanej selekcji stylistyki dodają wnętrzu jasnych akcentów i stają się ozdobą.

Osobliwością tego projektu jest to, że został już wybrany. Trzeba ją tylko zaakcentować lub urozmaicić małą grą kolorów.

Kombinacja pozwala uwydatnić przestrzeń niszową i stworzyć najbardziej dochodowe tło dla umieszczonego w niej obiektu. Kiedy monotonna podstawowa konstrukcja ścian dla nisz, będą pasować tapety z bardziej wyciszonymi tonami lub ze wzorem.

Bardzo imponujące jest połączenie materiałów wewnątrz niszy. Na przykład, mur cięty przez zęby na gładkiej powierzchni, jakby wynurzył się z gipsu.

Klasyfikowanie odcieni od jasnego do ciemnego i grzbietu wygląda nietrywialnie i dodaje głębi niszowej przestrzeni. Również interesująca opcja do rejestracji - tapeta fabularna.

Teksturowana powłoka na powierzchni niszowej, imitująca naturalne materiały, stworzy iluzję tajnego pomieszczenia i doda komfortu.

 1. Zasada spektralna opiera się na doborze szat na ściany w jednym zakresie barw, różniących się odcieniem. Możesz przejść z czekolady do beżu, od akwamaryny do błękitnego nieba lub od cytryny do pomarańczy - wybór jest nieograniczony.

Rygorystyczne reguły w doborze różnych tapet nie istnieją - to kwestia gustu i wyobraźni. Ale aby stworzyć harmonijną i skuteczną kombinację tapet, warto poznać tajniki profesjonalistów.

Wybierz kombinację tapety do salonu z katalogu jednego producenta. Z reguły oferują gotowe opcje z prawdziwymi zdjęciami. Do salonu w stylu eklektyzmu minimalizm i hi-tech są tak samo dobrane do faktury, ale różnią się kolorem lub wzorem pokrycia.

Dla miłośników klasyki najlepiej wybrać parę ze wzorem na tapetę jednokolorową lub dwa lub cztery odcienie ciemniejszymi. Jasne, nasycone kolory są równoważone przez stłumione, neutralne.

Wzory kwiatów wyglądają dobrze z teksturowanymi płachtami pod drzewem, paskami i klatką - z abstrakcjami. Aby nie odkryć plasterków, w przypadku kombinacji pionowej tapeta powinna być odpowiednia dla grubości i jakości.

Próbki wybrane przez Ciebie mogą wyglądać zupełnie inaczej w warunkach oświetlenia i wyposażenia Twojego salonu. Bez względu na to, jakie są rzeczywiste zdjęcia, dobrze byłoby je sprawdzić na stronie naprawy. Kolor wybranych okładzin ściennych musi być powielony w szczegółach wyposażenia, wtedy wnętrze salonu będzie wyglądało na wykończone.

Czego unikać, łącząc tapety

Jeśli lubisz robić wszystko sam, bez pomocy specjalistów, to powinieneś zacząć od obejrzenia zdjęć przykładów projektów różnych wnętrz salonu połączonych tapet.

W przypadku salonu o wąskim lub niskim stropie wybór pionowego wzoru zakończy się sukcesem, poziome rysowanie wzdłuż całej długiej ściany nie jest pożądane.

Nadmiernie kontrastujące tkaniny i kombinacja więcej niż dwóch towarzyszy w małym pokoju mogą mieć "tłoczący" efekt wizualny. Jasne kolory wizualnie zwiększą jego powierzchnię.

Powłoki ciemnych kolorów wymagają dodatkowego oświetlenia. W salonie od strony północnej będą wyglądać ponuro;

Meble, obejmujące pionowe pasma, spowodują przeciążenie przestrzeni i zmniejszą efekt w taki sposób;

Gdy pionowe wyrównanie różnych grubości płótna będzie widoczne sekcje. Będą musiały być ozdobione krawężnikami lub listwami.

Kluczem do pomyślnej realizacji twoich pomysłów - w twojej wyobraźni i wyborze wysokiej jakości materiałów, najlepiej połączonych tonów i wzorów pozostanie tylko kwestia czasu.

Szczegółowa analiza, opis zalet i porównanie różnych rodzajów tapet.

Czy chcesz wiedzieć, jakie modele tapet są dziś w modzie? Przeczytaj naszą szczegółową recenzję najnowszej mody.

Opowiadamy o funkcjach wyboru tapety do malowania. Czy wiesz, że są 4 rodzaje?

Łącząc tapetę w salonie - pomysł łączenia różnych rodzajów tapet

Pokój dzienny - pokój do odpoczynku i odbioru. Jego konstrukcja w dużej mierze zależy od dekoracji ścian. Nowoczesny projektant mody to połączenie tapet. Ten oryginalny ruch sprawi, że przestrzeń salonu stanie się niezwykła i podkreśli motyw całego wnętrza pokoju.

Wybierając tapetę, musisz wziąć pod uwagę podstawowe zasady łączenia różnych struktur i kolorów, zawierać fantazję i zmysł smaku lub szukać gotowych rozwiązań w Internecie.

Funkcje łączenia tapet

Nie jest tak łatwo z powodzeniem tworzyć różne materiały pod względem tekstury i koloru. Zanim pójdziesz kupić je, musisz ocenić swój pokój i jego rozmiar, wziąć pod uwagę to, czego potrzebujesz, aby go ukryć, rozwinąć i może zrobić sufit powyżej.

Warto wziąć pod uwagę, że przed wyborem kombinacji tapet najpierw trzeba określić gamę kolorystyczną mebli i różnych elementów dekoracyjnych, przypuszczalnie znajdujących się w pomieszczeniu.

Jest to jedna z ważnych zasad, reszta to:

 • Kolory. Nadmierny entuzjazm dla innowacyjnych kombinacji jasnych kolorów nie pomoże stworzyć komfortu. Nasycone odcienie przyciągają uwagę innych i "biją" je w oczy.

 • Kupowanie tapet. Jeśli zdecydujesz się wybrać je samodzielnie, bez katalogów i pomocy projektantów, to musisz kupić wybrane bułki, dołączyć je do siebie i sprawdzić, czy pasują do siebie. Najlepiej, jeśli próbki pokrywają się z fakturą i ceną, najlepiej jeśli są one produkowane przez jednego producenta. Konieczne jest zapisanie liczby odcieni i partii tapety, aby dokładnie kupić ten sam kolor, jeśli to konieczne.

 • Gra kontrastów.Niezwykle wyglądają solidne tapety w połączeniu z ich odpowiednikami o dużym wzorze. Układy kolorów w tym przypadku odgrywają rolę drugorzędną, wersja jednokolorowa może być pastelowym odcieniem, a motywy kwiatowe lub inne odmiany rysunków będą jaśniejsze. Teksturowane tapety wyglądają harmonijnie z płynnymi opcjami.

 • Wizualne oszustwo. Dzięki tapetom można rozszerzyć pomieszczenie lub zwiększyć jego wysokość. Jasne kolory w delikatnym wzorze i poziome pasy rozdzielone listwami lub listwami sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne, a tapeta kontynuująca na suficie optycznie ją podniesie.

  Trzymając się tych prostych niuansów możesz wybrać interesującą tapetę i stworzyć wygodne otoczenie, które pomoże we właściwym układzie.

  Istnieje pięć sprawdzonych systemów dekorowania salonu różnymi rodzajami tapet:

  1. Ustawienie w pionie.
  2. Połączenie poziome.
  3. Fototapety ścienne.
  4. Połączenie mozaiki.
  5. Wstawki.

  Zastanów się nad niuansami łączenia każdego z nich.

  Zazwyczaj wybierają kontrastową tapetę w dwóch kolorach, ale są to w zasadzie szerokie pasma, a jeśli zdecydujesz się użyć trzech odcieni, powinny być wąskie. Dla bardziej zrelaksowanego rodzaju warto zastanowić się nad sąsiednimi kolorami. Naprzemienne paski można uzyskać interesujący rodzaj pokoju, jeśli ich kolory są kontrastowe, to musisz wybrać tapetę o tej samej szerokości.

  Mogą mieć różne wzorce lub być monofoniczne. Takie paski są łączone w zwykły sposób "na złączu", ale można wykonać przejście zygzakiem z jednej rolki na drugą.

  Kolejność pasm może być różna, gdy używane są dwa kolory, uważa się za optymalne połączenie dwóch pasków jednego tonu i drugiego. Jeśli wybierzesz motyw kwiatowy lub skomplikowane wzory, możesz je przykryć częścią ściany za sofą, aby podświetlić obszar odpoczynku. Na skrzyżowaniach wielobarwnej tapety możesz wkleić deski lub listwy i powielić je na suficie.

  Ta kombinacja wymaga szczególnej troski. Najczęściej używa się go do absolutnie płaskich ścian, w przeciwnym razie wszystkie wady powierzchni będą widoczne. W przypadku poziomej kombinacji tapety organicznie wyglądają w komplecie z drewnianymi panelami. Dadzą one pokojowy wygląd.

  Wskazówka: Połączenie różnej tekstury tapety może pomóc w dobraniu właściwych akcentów.

  Światło tapety osadzona na górnej części ściany i ciemnych odpowiedników u góry, pomiędzy dwiema granicami piaskowych w postaci elementów kształtowych i drewnianych listew pokrytych lakierem, a także odpowiedniki papierowych, ale powinien być silniej się tapety. W przypadku dużych pomieszczeń stosuje się poziome połączenie wykładzin ściennych. Jeśli pokój jest szeroki, ale niski, tapeta nie powinna mieć więcej niż metr szerokości.

  Podczas klejenia pomieszczenia należy wyraźnie zmierzyć i zaprojektować każde połączenie pomiędzy tapetą, ponieważ trudno jest przykleić dużą długość rolki. Poziom tapety jest mierzony poziomem podłogi, a nie sufitu, ponieważ wizualnie linia tapety musi pasować do poziomu mebli.

  Zwykle znajdują się za sofą lub przed nią. Przechodzą obok jednego dużego płótna, przedstawiającego jakąś fabułę lub motyw kwiatowy. Umieszcza się je na jednej ścianie, przyklejając je częściowo lub całkowicie, a reszta pomieszczenia jest zwykle ozdobiona monofoniczną tapetą. Dzięki fototapetom możesz wizualnie dzielić przestrzeń i podświetlać określone strefy.

  Ściany ze zdjęciami są używane od ponad 40 lat, ale nadal nie straciły na aktualności, a wręcz przeciwnie, zyskują popularność, szczególnie ich trójwymiarowe odpowiedniki i warianty z perspektywą. Te ostatnie mogą znacznie zwiększyć przestrzeń, co jest ważne w małych pomieszczeniach mieszkalnych.

  Fototapety, zamknięte w listwach, mogą być ciekawe do dekoracji przestrzeni pomieszczenia i pomóc w stworzeniu jednego z klasycznych stylów.

  Do ich stworzenia wykorzystywane są nie tylko różne tapety, ale także kawałki tkaniny, cyfrowe malowidła.

  Podczas ich używania najpierw trzeba wykonać tło z bardziej monofoniczną tapetą, a następnie na wierzchu dekorowanych ścian wkłada się płytki i ogranicza się do dekoracyjnych listew lub listew. Przy wyborze wkładek materiałowych należy wziąć pod uwagę, że muszą one być gęstsze niż główne tło ścian.

  Wskazówka: Ściany można nie tylko wkleić tapetą, ale także pomalować jasną lub pastelową farbą.

  Duże wkładki służą do podziału na strefy przestronnego salonu, jeśli pomieszczenie jest wąskie i wysokie, wtedy odpowiednio dobrane wkładki zmniejszają jego wysokość i sprawiają, że jest on szerszy wizualnie.

  Rzadko są wykorzystywane do dekoracji sali, są preferowane przez kreatywnych ludzi, którzy lubią otaczać się niezwykłymi rzeczami. W przypadku tego rodzaju kombinacji tapet musisz mieć kilka kawałków lub rolek o różnych odmianach. Kolory i tekstury w ogóle nie mają wpływu, im większy kontrast, tym lepiej.

  Za pomocą klapek, które można ciąć w dowolny kształt: kwadratowy, prostokątny, romboidalny, można tworzyć panele lub dekorować otwory drzwiowe i okienne.

  W wykonaniu swoich pomysłów w praktyce, należy rozszerzyć pierwsze cięcie kawałki i zobaczyć jak wyglądają razem, a następnie dołączyć je do wybranej lokalizacji, ale najważniejsze - nie przesadzaj, w przeciwnym razie pomysłem byłoby złym kreskówek. Jedna ściana lub kawałek łatki będzie wyglądać pięknie, ale cały pokój, pokryty nimi, jest śmieszny. Reszta tła salonu powinna być dopasowana do jednej z skali kolorów znajdujących się na większości klap.

  Przed wykonaniem takiej twórczej pracy warto zapoznać się z wariantami oferowanymi przez projektantów, a następnie wybrać najbardziej odpowiedni.

  Połączona metoda klejenia tapet w salonie może nadać mu szczególny urok. Konieczne jest jedynie przestrzeganie wszystkich zasad i gustu, a pokój będzie grał z nietypowymi kombinacjami. Ale każda firma wymaga dokładnego podejścia, każda z proponowanych kombinacji powinna być najpierw przemyślana w najdrobniejszych szczegółach, aby harmonijnie połączyć się z meblami i dobrze wyglądała w samym pomieszczeniu.

  Nie ma jeszcze komentarzy, ale możesz napisać swoją opinię lub zadać pytanie.

  Połączenie tapety z dwóch kwiatów w salonie zdjęcie

  Ściany mają duży wpływ na postrzeganie projektu pomieszczenia. Korzystanie z różnych tapet w salonie i ich łączenie pozwala stworzyć piękne wnętrze, które można zobaczyć na prawdziwych zdjęciach w katalogach i witrynach projektowych. Jednak, aby tapeta różniła się kolorem i fakturą wyglądała harmonijnie i korzystnie, należy przestrzegać wielu zasad. We wnętrzu sali można łączyć kilka kolorów, różnych faktur, monochromatycznych i wzorzystych tapet itp. Asortyment dostępnych materiałów jest świetny, co samo w sobie jest już przestrzenią kreatywności i nowych pomysłów.

  Dlaczego musisz łączyć tapety

  Zastosowanie różnych odcieni i faktur jest nie tylko walorem estetycznym przy dekoracji wnętrza salonu. Czasami te lub inne kombinacje tapet pozwalają korygować drobne defekty w ścianach lub wizualnie dopasowywać pomieszczenie. W jakich przypadkach są różne sposoby łączenia:

  • Pokój o małych wymiarach z wysokimi sufitami wygląda wizualnie jak pudełko, które wygląda na niewygodne. Przy pomocy odpowiednio dobranej kombinacji tapety na ścianach można to naprawić.
  • Jeśli chcesz oddzielić jeden pokój na kilka stref lub oddzielne pokoje od siebie pod nieobecność drzwi.
  • Zbyt długo salon może być wizualnie powiększany lub skracany.
  • W obecności pustej ściany, która nie kosztuje mebli, różni się kolorem i fakturą tapety na niej da dynamikę.
  • Aby podświetlić ścianę akcentującą lub jej stronę. Często łączy się to ze strefowaniem przestrzeni, na przykład oddzielając ścianę od boku łóżka lub sofy.

  Oczywiście nie są to jedyne sytuacje, w których konieczne może być łączenie pokryć ściennych ze sobą. Trochę wyszukane i poczucie stylu - a salon zamieni się w arcydzieło.

  Jak prawidłowo połączyć tapetę

  Przed naprawą należy pamiętać, że bez wstępnego przygotowania i pewnej wiedzy nie można stworzyć pięknego wnętrza. Musisz wziąć pod uwagę wszystko - jak zachowuje się faktura w tym lub innym oświetleniu, w jaki sposób kolory i różne materiały są ze sobą połączone, co jest odpowiednie dla salonu, a co nie. Dlatego konieczne jest wcześniejsze określenie kryteriów wyboru tapety ścian w salonie:

  • Określić podstawowy ton ścian, od tego będzie zależeć od dalszej ilości wystroju, dodatkowych kolorów i ogólnej atmosfery w pomieszczeniu;
  • Wybierz, którą teksturę chcesz zobaczyć (z reguły wybór między gładką tapetą i reliefem);
  • Zastanów się, czy na ścianach będą ornamenty, a także czy planujesz łączyć je ze sobą (wzory mogą różnić się rozmiarem, być
  • Roślinne, abstrakcyjne, mają ścisłe geometryczne formy, a nawet całe działki);
  • Wybraną tapetę należy połączyć z wystrojem wnętrza, zasłonami, meblami.

  Przemyślany plan i wykonanie szkiców, możesz sam rozpocząć naprawę. Możliwości łączenia tapet są ogromne. Różne kombinacje koloru i tekstury połączonej tapety we wnętrzu salonu można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

  Kolory

  Kolor wpływa nie tylko na postrzeganie samego wnętrza, ale także na stan psychiczny osoby. Różne kolory są postrzegane przez ludzi na różne sposoby, jednak istnieje kilka ogólnych zasad. Czerwony, pomarańczowy i jasnożółty to bardzo intensywne kolory, które należy stosować ostrożnie, na przykład jako oddzielne akcesoria lub część ściany. Niebieskie tony uspokajają i dostosowują się do trybu pracy, a zielona skala charakteryzuje się wesołością.

  Od wyboru kolorów zależy od percepcji salonu. W typowych mieszkaniach pokoje są często bardzo małe, dlatego lepiej jest używać głównie jasnych kolorów w dekoracji ścian i nie przeciążać ich dużymi ozdobami. Lekka dekoracja i paski optycznie powiększają przestrzeń. Jednocześnie ciemne kolory pomogą uczynić pomieszczenie zbyt dużym, cieplejszym i wygodniejszym, wizualnie je zmniejszając.

  Ważne! Ciemne kolory mogą być używane jako akcenty w pomieszczeniach o nieregularnym kształcie. Jeśli ściany końcowe będą ciemniejsze niż ściany długie, wizualnie sprawi to, że pomieszczenie będzie krótsze.

  Bez względu na wielkość tapety salon w pastelowych kolorach będzie opcja wygrana-wygrana. Neutralne tło służy jako puste płótno, które można udekorować zgodnie z oczekiwaniami. Do wnętrza salonu nie wygląda zbyt blado i nudno, można go rozcieńczyć jeszcze kilkoma kolorami lub użyć jasnych akcentów. Ważne jest, aby pamiętać, że tapeta powinna być połączona według typu lub tekstury. Jeśli planujesz użyć różnych ozdób, tło powinno być tego samego koloru i odwrotnie - jeden wzór na tapecie o różnych odcieniach. Dobrze wyglądające kombinacje kontrastu, nadają wnętrzu dynamikę i jasność. Warianty kombinacji tapet dwóch i więcej kolorów w salonie można obejrzeć na zdjęciu.

  Rodzaje łączenia

  Dzięki właściwemu połączeniu krat ze sobą i innymi materiałami, możesz stworzyć wyjątkowe wnętrze. Dekoracja ta nie tylko jest w stanie wizualnie rozjaśnić niedociągnięcia w pomieszczeniu, ale także korzystnie podkreśli motyw wnętrza salonu i smak właścicieli domu. Tapetę można łączyć nie tylko w kolorze, fakturze czy wzorach, ale także łączyć z innymi materiałami wykończeniowymi - tynkiem, stiukiem, drewnem.

  Użycie prętów pionowych jest starą techniką, dzięki której można wizualnie rozciągnąć przestrzeń i podnieść sufit. Aby łatwo wkleić jeden po innym pasmach o różnych kolorach, szczególnie jeśli jest to cień towarzyszy. Trudności mogą powstać, gdy połączenie kontrastowych kolorów. Kontrastujące pasy przecinają oczy iw dużych ilościach taki wystrój nie jest warty użycia. Paski mogą mieć ten sam odcień, ale mają różne tekstury.

  Różne paski tapety na kolorze lub teksturze nie mogą być wklejone na ścianę, ponieważ konieczne jest użycie pewnych proporcji dla harmonijnego połączenia. Tak więc, jeśli użyjesz odcieni-towarzyszy, na przykład, trawiasta zieleń i jasnozielona, ​​najbardziej harmonijna będzie wyglądać na kombinację 2 do 1, gdy pasek jednego odcienia będzie się zamieniał z dwoma pasmami drugiego. Kontrastująca tapeta będzie wyglądać bardziej korzystnie, jeśli będą miały ten sam wzór.

  Rada! Połączenie pionowych pasów o różnych odcieniach, ale o tym samym wzorze, będzie wyglądało dobrze, jeśli obszar z rysunkiem nie jest zbyt duży. Wystarczy pokryć w ten sposób tylko jedną ze ścian lub jej część, w przeciwnym razie wnętrze salonu będzie wyglądać bez smaku.

  W przeciwieństwie do kombinacji pionowej, pozioma jest nieco bardziej skomplikowana. W tym przypadku, w przypadku tego rodzaju dekoracji ścian w salonie, można uzupełnić tapetę innymi materiałami wykończeniowymi, na przykład panelami drewnianymi lub panelami MDF. Ta kombinacja dobrze pasuje do klasycznych wnętrz, szczególnie w stylu angielskim i wiktoriańskim.

  Za pomocą kombinacji różnych faktur i materiałów można zidentyfikować konkretne szczegóły w pomieszczeniu mieszkalnym, szczególnie meble o takim wyglądzie tła. Należy wziąć pod uwagę, że poziome pasy sprawią, że pomieszczenie będzie nieco niższe wizualnie, ale może rozszerzyć salon.

  To najbardziej kreatywny wariant łączenia tapet na ścianach w salonie. Za pomocą kontrastujących kolorów na tapecie można wyróżnić dowolne szczegóły wnętrza - meble, okna i drzwi, nisz, półki. Jednak ta opcja wykończenia wymaga odpowiedniego podejścia i nienagannego smaku, w przeciwnym razie wnętrze może stać się absurdalnym rysunkiem. Ta metoda jest odpowiednia w nowoczesnych stylach, na przykład w stylu pop lub nowoczesnym.

  Podobnie jak w przypadku poprzednich typów kombinacji, te same zasady obowiązują dla panelu patchwork. Tapeta powinna mieszać się ze sobą i być połączona z resztą wnętrza. Wykończenie można wybrać dla mebli, konkretnych akcesoriów, tkanin lub wybrać neutralne kolory, w harmonii z dowolnymi odcieniami i stylami.

  Patchworkowa dekoracja ścian salonu z właściwym doborem kolorów i faktur wygląda stylowo i pięknie. Na zdjęciu można zobaczyć warianty połączonej tapety w dekoracji ścian w odrapanej technice.

  Oddzielny pokój i strefa

  Jeśli zdecydujesz się połączyć pokoje w jeden lub odwrotnie, pokój dzienny podzielony na strefy, ta prosta metoda pomoże Ci wyznaczyć przestrzeń. Przegrody mogą wyglądać zbyt obszerne we wnętrzu, więc do pokoju zonirovat, można użyć innej tapety.

  Każdy pokój lub strefę można wkleić w inny sposób, korzystając z tapety kolorowej i teksturowej, ale tutaj należy zachować ostrożność. Staraj się wybierać kolory bliskie spektrum, aby wnętrze wyglądało bardziej harmonijnie.

  Jeśli kolory są zbyt różne i nie mieszają się ze sobą zbyt dobrze, można poprawić sytuację za pomocą zasłon, dywanów, narzut. Odcienie tkanin lub tapicerki meblowej w jednym pomieszczeniu powinny odpowiadać kolorowi ścian drugiej.

  Ozdobne wstawki z jasnej pięknej tapety urozmaicają każde wnętrze. Nie zawsze można kupić tapetę z bardzo ciekawymi ozdobami i bogatą paletą kolorów. W tej sytuacji istnieje opcja - kupić jedną rolkę i wykorzystać ją jako dekorację na tle bardziej neutralnie dekorowanych ścian salonu. Wkładki mogą służyć nie tylko zwykłej tapecie, ale także tapetom, tkaninie, freskom.

  Jeśli planujesz urozmaicić wnętrze salonu jaskrawymi wstawkami, przede wszystkim musisz zadbać o odpowiednie tło dla nich. Do wykończenia ścian można użyć farby, tynku, tapety monofonicznej. Same wkładki powinny być bardziej gęste niż materiały użyte do dekoracji ścian w salonie.

  Ważne! Wstawki będą wyglądać bardziej efektownie i jaśniej, jeśli wybierzesz je dodatkowo za pomocą listew, listew lub stiuku.

  Dzięki dużym wkładkom możesz podzielić salon na kilka stref. Wkładki z tapet i innych materiałów mogą ozdobić nie tylko ściany, ale także sufit. Często taki element dekoracyjny znajduje się pośrodku sufitu. Należy jednak pamiętać, że taki wystrój wizualnie zmniejsza wysokość pomieszczenia. Jak to wygląda? Połączenie tapety z wkładkami we wnętrzu salonu można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

  Udekorowanie salonów i innych pomieszczeń z tapetami z nałożonym na nie obszernym zdjęciem stało się prawie pół wieku temu. Od tego czasu zmieniła się technologia, ale jednocześnie jakość tapet - obrazy stały się niewiarygodnie szczegółowe i realistyczne. Taka dekoracja jednej ze ścian lub sufitu salonu pozwoli podzielić salę na strefy lub, odwrotnie, zjednoczyć różne części pomieszczenia w jedną.

  Fototapety i obrazy na nich są dobierane w zależności od stylu wnętrza. Taki obraz zaleca się przykleić do ściany od strony strefy odpoczynku lub na ścianie naprzeciwko. Obrazy mogą być różne. Tak więc, w stylu wiejskim i prowansalskim odpowiednie są krajobrazy pasterskie lub widok z okna na wybrzeżu lub w ogrodzie. Dla ethno odpowiednie są obrazy dzikich zwierząt na sawannie lub w dżungli. A w salonie w stylu loft zmieści się zdjęcie z obrazami przemysłowymi.

  Wersja z efektem 3D staje się coraz bardziej popularna. Za pomocą obszernych obrazów można wizualnie uczynić przestrzeń salonu niemal nieskończoną. Tapeta z perspektywą powoduje zwiększenie przestrzeni o 1,5 lub więcej razy. Jednak pomimo tak niesamowitych rezultatów, fototapety nie są zalecane do stosowania jako wykończenia w małych pomieszczeniach.

  Na pierwszy rzut oka tapeta wydaje się dość zwyczajnym materiałem, w którym trudno znaleźć coś ciekawego i oryginalnego. Jednak łączenie różnych rodzajów gobelinów w salonie zapewni wnętrzu jasność i indywidualność.

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  + 40 = 47