Połączenie tapety we wnętrzu

Najlepsze kombinacje tapet w dwóch kolorach: zdjęcie we wnętrzu

Łącząc tapety - to świetny pomysł, aby urozmaicić wnętrze pomieszczenia odpowiedniej kombinacji tapety dwóch lub więcej kolorów we wnętrzu, to jest dobry pomysł, aby różnicować przestrzeni zmienić wygląd pomieszczenia, główne zalety tapety w kombinacji dwóch kolorów: to jest tanie, oryginalne, modne.

Ciekawe pomysły i wskazówki pomogą stworzyć dowolne pomieszczenie, nawet najmniejsze i najciemniejsze, idealne, łącząc tapety w dwóch kolorach.

Najważniejszą rzeczą związaną z łączeniem tapety z kilku kolorów jest prawidłowe połączenie tapety według koloru, co pomoże w zwykłej gamie kolorów i odcieni.

Połączenie tapety we wnętrzu: zasady łączenia

Łącząc tapetę we wnętrzu, jest to całkiem nowy kierunek w świecie napraw i projektowania, ale bardzo udany. Łącząc ze sobą tapetę, uzyskujesz ciekawy widok na pokój, jest okazja, by podkreślić zalety i ukryć niedociągnięcia ścian i pomieszczeń. Ciemny pokój można wizualnie wyjaśnić, ale zbyt jasne, wręcz przeciwnie, ciemnieje. Łączenie tapety nie jest tak łatwym zadaniem, musisz poważnie podejść do niej i zrobić wszystko dobrze.

Warianty kombinacji tapet mogą być trochę:

 • Łącząc tapetę w kolorze i cieniu
 • Łączenie tapety na materiale;
 • Połączenie tapety na fakturze.

Łączenie tapety jest dość trudne i powinno być wykonane z pewną powagą

We wszelkiego rodzaju kombinacje tapet, trzeba zachować odpowiednie kolory do tapety coś wspólnego, takich jak drukarki, wzór lub kolor tła.

W pierwszym wariancie jest to połączenie tapety według ich koloru, odcienia. Zaleca się wykorzystanie spektrum kolorów i odcieni oraz wybór bardziej odpowiednich przejść kolorów. Tapeta Połączenie materiału jest nie mniej skomplikowane, możliwe jest łączenie kilku materiałów tapety, winyl, papier, tapety do malowania, włókniny, ale należy wziąć pod uwagę kolor tapety. Połączenie tapety o dwóch kolorach w fakturze, to połączenie połączonej tapety z kilku tekstur i ozdób na jednej ścianie.

Stwórz połączoną tapetę w pokojach

Możesz łączyć tapety w każdym pomieszczeniu, z dowolnym obszarem i oświetleniem. To wygląda o wiele bardziej korzystne połączenie tapety w dużych i przestronnych pokoi, ponieważ ściana dużego obszaru, sprawiają, że możliwe jest „przyspieszenie” wyobraźnię i do realizacji najśmielszych fantazji do życia.

Ale w małych pomieszczeniach, połączona tapeta kilku kolorów również wygląda dobrze, jeśli możesz wytrzymać ogólny schemat kolorów i fakturę tapety. Połączone tapety świetnie nadają się do wklejania pokoi dziecięcych, salonów, sal.

Stwórz piękne wnętrze dzięki kombinacji tapet, które możesz i w kuchni

W sypialni, przedpokoju i kuchni można również przykleić połączoną tapetę.

Połączona tapeta może być już gotowa, z pomysłami kombinacji, ale możesz sam stworzyć kombinację, odebrać tapetę:

Połączone tapety w pokojach wyglądają bardzo dobrze, mogą przydzielać strefy w pokoju, co sprawia, że ​​akcentują, wizualnie rozprowadzają pomieszczenie, oddzielając ton i fakturę obszaru rekreacyjnego tapety i miejsca pracy. Najważniejsze, żeby nie zapomnieć o jednym szczególe, podstawowy odcień tapet w pokoju powinien być zapisany we wszystkich szczegółach pokoju: obrazkach, wazonach, zabawkach, sztućcach i innych drobiazgach.

Łącząc samą tapetę, można zaoszczędzić budżet na naprawy, kupując resztki tapet w sklepie po obniżonej cenie.

Udane warianty łączenia tapet

Zanim stworzysz kombinację tapet w kilku kolorach w swoim wnętrzu, musisz znać najbardziej udane, a co najważniejsze, odpowiednie pomysły i rodzaje kombinacji tapet.

A więc opcje łączenia tapet:

 • Połączenie wstawek do tapet;
 • Połączenie nakładek tapety;
 • Połączenie w pionie;
 • Połączenie poziome;
 • Pikowanie kombinacji tapet.

Dzięki odpowiedniej kombinacji tapet, pokój będzie oryginalny i piękny

Kiedy łączymy tapetę z insertami, używamy podstawowego koloru tapety i dzielimy ją na różne rodzaje insertów i innych kolorów, odcieni lub faktur w dowolnej odmianie: prosto, pod kątem, poziomo, pionowo, jak chcemy. Kombinacja paneli tapetowych służy jako dekoracja dekoracyjna ściany i służy wyłącznie jako dekoracja.

Ta dekoracja ściany ze skrawkami i wszelkiego rodzaju tapetami, harmonijnie podkreślająca podstawowy kolor tapety w pokoju.

Pionowa kombinacja tapety to połączenie różnych lub identycznych rozmiarów, kolorów i odcieni pasków tapety na ścianie. Poziome połączenie tapety jest ozdobą górnej i dolnej części pomieszczenia. Zazwyczaj wykończenie poziomą linią dzieli pokój na dwie równe części za pomocą tapety, tworząc tło górnej części ścian i nadając pewną kolorystykę dnie ścian.

Kombinacja pozioma ukrywa obszar pomieszczenia, wizualnie zmniejszając wysokość ścian i sufitu, a pionowa kombinacja tapety, wręcz przeciwnie, zwiększa powierzchnię pomieszczenia, wysokość ścian i sufitu.

Połączenie tapety w kolorze

Jak wspomniano wcześniej, gdy łączysz ze sobą tapetę, musisz wybrać jeden podstawowy kolor, który będzie prześledzić w pokoju i małych detalach wnętrza i wybrać odpowiednie kolory z widma, które harmonijnie mieszają się ze sobą. Spektrum kolorów oferuje 9 kolorów podstawowych: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, niebieski, fioletowy, biały i czarny.

Połączenie tapety w skali kolorów może mieć kilka odmian:

 • Prosta kombinacja, dwa sąsiadujące kolory w widmie;
 • Złożona kombinacja, kilka kolorów;
 • Odważna kombinacja, połączenie przeciwnych kolorów w widmie.

W przypadku pomieszczenia o niewielkiej powierzchni lepiej wybrać tapetę i odcienie światła, w dużym pokoju można eksperymentować z kolorem.

Przykłady kombinacji są bardzo różne, w połączeniu z tapetą, dominującą we wnętrzu koloru podstawowego, jest połączenie z głównymi odcieniami.

W przypadku małych pomieszczeń lepiej połączyć jasne kolory tapety

Jeśli utworzysz pokój w jasnych i spokojnych kolorach iw tym samym schemacie kolorów, możesz wybrać sąsiednie kolory w widmie na przykład żółtym i zielonym i ich odcieniach. Cóż, jeśli pokój jest ozdobiony podstawową ciemną tapetą, muszą być połączone w przeciwnych kolorach w widmie.

Jak łączyć ze sobą tapety: porady i wskazówki

Wybierając ideę łączenia tapety we wnętrzu, musisz przestrzegać kilku zasad, które pomogą pięknie, poprawnie i gustownie dekorować pokój tapetą.

W tym celu musisz znać kilka zasad:

 • Wybierz kolor tapety w zależności od obszaru i oświetlenia w pokoju;
 • Nie mieszaj dwóch jasnych kolorów tapety w jednym pokoju;
 • Aby wytrzymać jedną skalę kolorów;
 • Rozcieńczyć pokój drobnymi szczegółami niektórych kolorów.

Kolor tapety powinien podkreślać zalety pomieszczenia i powinien skupiać się na jego wadach. Dlatego do małego pokoju wybierz tapetę jasną, a do dużego pokoju ciemną tapetę. Dwa bogato jaskrawe kolory, nawet w dużym pomieszczeniu, nie znajdą harmonii, więc nie uda się połączyć tylko dwóch jaskrawych kolorów. Jeśli połączysz tapetę w dwóch nasyconych kolorach, musisz dokonać przejścia za pomocą światła lub nawet stonowanej tapety. Dodatkowo, w pomieszczeniu z połączoną tapetą, trzeba utrzymywać jedną gamę kolorów, rozcieńczając wnętrze drobnymi detalami wnętrza.

W jednym pokoju można połączyć do pięciu kolorów i odcieni, w przeciwnym razie nie będzie harmonii w pomieszczeniu.

Jak przykleić połączoną tapetę

Decydując się na kolorystykę, możesz zacząć kleić połączoną tapetę, biorąc pod uwagę wszystkie wskazówki i zalecenia. Sklejanie połączonej tapety rozpoczyna się od przygotowania ścian pomieszczenia, ważne jest, aby ściany były gładkie i pozbawione wad. Obliczenia tapety na pokoju muszą być dokładne, więc nie musisz szukać wszystkich sklepów o podobnym kolorze. Kolejnym ważnym krokiem jest przygotowanie rolki tapety do klejenia. Jeśli tapeta z ornamentem lub z rysunkiem, który wymaga wyboru, musisz odpowiednio dostosować cięcie do wysokości i szerokości pomieszczenia, narożników i złącza. Dopasuj paski, aby zaplanować je z wyprzedzeniem, aby nie pomylić ich z resztą tapety. Jest to trudne do zrobienia w przypadku tapety, które są połączone niezależnie, w oddzielnych pasmach, tutaj musisz użyć miarki i poziomu konstrukcji.

Przyklejanie połączonej tapety również nie jest łatwe:

 • Konieczne jest utrzymanie poziomu linii podczas klejenia tapety poziomej, pionowej i patchworkowej;
 • Dobrze jest skleić fugi tapety;
 • Delikatnie przycinaj krawędzie tapety.

Połączona tapeta Kleit to niezbędny tyłek

Ostrożnie przygotowując materiały do ​​pracy i powierzchni roboczych, tapetowanie zajmie trochę czasu i praca będzie.

Połączona tapeta lepiej się nie nakładać, trzeba unikać nakładania się jednej tkaniny na drugą i tapetowania klatki w stawie.

Jaką rolę odgrywa połączona tapeta we wnętrzu?

Połączone tapety pasują do szerokiej gamy wnętrz, takich jak samowystarczalna dekoracja pokoju.

Bogactwo tapet zapewnia wyjątkową okazję:

 • Wykorzystanie tapety jako niezależnego elementu wystroju;
 • Łącząc kilka stylów w jednym pokoju;
 • Rozkład pomieszczeń na strefy.

Rozkładając pokój na strefy za pomocą tapety, musisz wybrać odpowiednie kolory tapety, aby zapewnić komfortowy pobyt w tych obszarach.

Warianty łączenia tapety na ściany (wideo)

Przy pomocy tapety możesz idealnie wykończyc jednopokojowe mieszkanie lub ogromny wiejski dom nie do poznania. Połączona tapeta pomoże uwypuklić pozytywne cechy pomieszczenia, ukryć niedostatki pomieszczenia i powierzchni, stworzyć przytulny pokój i zrealizować najśmielsze fantazje.

Dodaj komentarz

© 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Połączenie tapety we wnętrzu - 30 pomysłów

Dekoracja ścian mieszkania sięga czasów starożytnych. W Europie ściany były zatkane jedwabiem lub skórą, na Wschodzie używano papieru. Mijają stulecia, technologie, materiały się zmieniają, a ludzkość nadal wykorzystuje tapetę we wnętrzu. Pozwalają ukryć nierówności i wady ścian, poprawiają oświetlenie pomieszczenia, a nawet pochłaniają dźwięk. Mogą być stosowane nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także w warunkach dużej wilgotności lub różnic temperatur.

Wybierając tapetę, trzeba być jasne, o co pokój z naszych domach spełniać pewne obciążenie funkcjonalne różnej wielkości, stopnia oświetlenia, wilgotności. Wpłynie to na materiał, kolor, wzór wybranej tapety. Ocenić, które z pomieszczeń lub sekcji pomieszczeń będzie najbardziej zagrożone skażeniem. Określ, po której stronie są twoje pokoje, jak są oświetlone, ich rozmiar, układ.

Tradycyjnie w naszych apartamentach kuchnia to nie tylko miejsce do gotowania, ale również dla jego przyjęcia jako rodzina. Część roboczą kuchni należy wkleić niezawodną mocną tapetą, łatwą do mycia. Dla reszty pokoju odebrać jaśniejsze odcienie, z ładnym wzorem, który powoduje apetyt, poprawia nastrój, tapety pasują do danego krajobrazu lub martwej natury.

Ściany w łazience lub toalecie nie jest tak często ozdobione tapetą z powodu wysokiej wilgotności w tych dziedzinach, ale tu też możliwe jest umieszczenie tapety z naturalistycznych obrazów jako element wnętrza, uzasadnione jest, aby połączyć je z steklooboyami ze względu na ich odporność na wiele czynników.

Korytarz to miejsce, w którym zanieczyszczenie nie jest rzadkością. Wytryski z parasolami, obuwia, odzieży, toreb uzyskanie na ścianie w stanie spowodować nieodwracalne szkody dla wyglądu ścian. Wybierz trwałe, łatwe do czyszczenia materiały z motywami naturalnymi lub dyskretne światło geometryczne lub bladych odcieniach. Kostiumy winylowe, są piękne, różnorodne i łatwe do czyszczenia.

W przestrzeniach mieszkalnych przestrzeń do wyboru wystroju wnętrza jest z pewnością szersza. W sypialniach pożądane jest stosowanie tapety dziecięcej z naturalnych materiałów, dobrej wymiany powietrza, nie powodującej reakcji alergicznych. Spokojne, relaksujące kolory w sypialni dla dorosłych i jasne kolory we wnętrzu pokoju dziecięcego dla zawsze wesołego, wesołego stanu dziecka. Tapety papierowe są do tego idealne. Ich wystrój jest teraz bardzo różnorodny dzięki zastosowaniu różnych technik rysowania, zyskał inną fakturę, która wygląda na korzystną we wnętrzu.

Salony, hale mogą być tapetami winylowymi, mają też kilka rodzajów, w zależności od metody nakładania warstwy wierzchniej i zastosowanych dodatkowych materiałów: sitodruku, spienionego, gęstego winylu. Tapety winylowe nie wpuszczają powietrza, co może powodować rozwój pleśni pod nimi, ale projektanci chętnie wykorzystują je do projektowania obiektów publicznych i prywatnych. Zaleca się regularną wentylację pomieszczeń ze ścianami pokrytymi tapetami winylowymi. Kolor, faktura, wzór, połączenie różnych rodzajów tapet w salonie jest prawie ograniczone przez wyobraźnię i poczucie proporcji.

Dlaczego je łączymy?

 • dzięki czemu można podzielić pokój lub mieszkanie na różne strefy: kuchnię - na obiad, pracę; dzieci - w strefie gier, rekreacji, miejscu zajęć dla dzieci w wieku szkolnym; Mieszkanie jednopokojowe - w strefie przyjmowania gości i dla reszty właścicieli.
 • łącząc różne tapety można dostosować wizualne wymiary pomieszczeń, usunąć nierówności ścian, inne niedociągnięcia konstrukcyjne.
 • możesz skupić się na dowolnym obiekcie twojej przestrzeni życiowej, bez względu na to, czy jest to miły miękki kącik, zabytkowy kominek, czy tylko zdjęcia twojej rodziny na ścianie.
 • jest to bardzo prosty sposób na zaoszczędzenie na kupowaniu drogich tapet. Nie musisz ich kupować za wklejenie całego pokoju, ich resztki są sprzedawane ze znaczną zniżką.

Nie zapomnij o ważnych momentach dekoracji dzięki kombinacji tapet o różnych kolorach, fakturach, rodzajach przy dekorowaniu pokoi.

Wpływ koloru na wielkość i kształt pomieszczenia

Wymiary małego pokoju można wizualnie zwiększyć, stosując kombinacje jasnej tapety. Duży pokój można zmniejszyć, przyklejając ciemniejsze nasycone kolory. Jeśli utworzysz jedną ścianę ciemną, zostanie ona wizualnie odsunięta, kształt pomieszczenia będzie bardziej podłużny. Poziome słupki zwiększą szerokość, a pionowe słupki sprawią, że pokój będzie wizualnie wyższy. Rozważ naturalne światło.

Pokoje od strony południowej są pokryte ciemnymi lub zimnymi odcieniami. Jeśli pokój znajduje się po stronie północnej, a następnie zatrzymaj się w cieplejszym miejscu, możesz mieć pastelową kolorystykę. Podczas łączenia w pionie używaj tapety o tej samej grubości.

Jeśli z tą kombinacją wkleisz rolki o różnej grubości, miejsca ich połączeń będą bardzo widoczne, nie wyłoni się pojedynczy obraz wnętrza. Wskazane jest kupowanie produktów jednego producenta, z jednej kolekcji, jednej kategorii cenowej, w jednym sklepie.

Kolory, fakturę tapety należy łączyć z wnętrzem.

Kolory tapet muszą być koniecznie powtarzane z poszczególnymi elementami mebli lub wystroju, aby uzyskać poczucie integralności, kompletności wnętrza. Twórz kontrasty, akcenty, ale zachowaj ogólny styl.

Poproś o wdrożenie całej wybranej tapety, upewnij się, że wybór jest właściwy. Kompatybilność tapety na specjalnych stojakach i sprawdź artykuł na rolkach, aby odcienie dokładnie pasowały.

Ustaw tylko jedną ścianę w pokoju.

Nie przytłaczaj wnętrza jasnymi kolorami, pokój nie będzie wygodny do życia. Wyjątek stanowią pokoje dziecięce, pokoje nastolatków, nie można się martwić nadmiernym zamieszaniem kolorów, jest to bardzo podobne do młodszego pokolenia, odpowiada ich temperamentowi, energii życiowej.

Tapety wybiera się po zakupie mebli.

O wiele łatwiej jest wybrać okładkę do ścian lub sufitu pod kolorem dostępnych mebli, niż zaktualizować zestaw mebli. I nie połączenie wszystkich elementów wystroju wnętrza zniweczy wszystkie twoje wysiłki.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów łączenia różnych tapet: dzieląc pomieszczenie w pionie i poziomie; specjalna alokacja, projektowanie nisz i ścianek działowych; użycie techniki patchworku; włączenie paneli, wkładek.

Podział poziomy tradycyjnie obejmuje użycie dwóch rodzajów tapet: górnej zapalniczki z monofonicznym lub drobnym wzorem, im niższa ciemniejsza barwa, tym bardziej wyraźny wzór. Granica ich połączenia jest zamknięta za pomocą taśmy lub krawężnika z różnych materiałów. Ta opcja nadaje się do wnętrz w stylu klasycznym do salonu, biura lub korytarza. Możesz użyć wielu poziomych pasków w różnych kolorach, ale tylko na jednej ścianie. Ta opcja sprawi, że Twój salon będzie nowoczesny i stylowy.

Połączenie pionowe zakłada jednorodną zmianę pasm o różnych kolorach lub wzorach, akcentowanie poszczególnych stref lub obiektów. Może to być ściana za sofą w salonie lub łóżko w sypialni, paski po obu stronach kominka, drzwi lub telewizor. Nie używaj zbyt jasnych tonów, aby uniknąć rozpraszania uwagi przez obiekt. Ta opcja może być odzwierciedleniem dowolnego stylu, w zależności od koloru, tekstury, wzorów użytych tapet. Może być stosowany w prawie każdej przestrzeni mieszkalnej lub publicznej, nada każdemu z nich swój niepowtarzalny styl i wygląd.

Nisz w pomieszczeniu niewygodnego ograniczający element konstrukcyjny może być przekształcona w znakomity dzieła sztuki. Mogą one zostać przekształcone za pomocą kombinacji kontrastujące tapetę lub mimicznych naturalnych materiałów: kamienia, marmuru, tynkiem weneckim. Wnęka w sypialni lub salonie po dobrze dopasowanej kombinacji tapetę będzie prawdziwą ozdobą Twojego domu. Wnęka w przedpokoju mogą być wydawane w formie szafki i powinna być wystające rogi wkleić tapetę silniejszy, która przedłuży trwałość naprawy, dokonania ciekawe akcenty w wizualnej percepcji przestrzeni.

Wkładki tapetowe mogą być duże i małe, są używane w salonach, sypialniach, kuchniach. Wkładka może zajmować całą ścianę, być elementem zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia, a więc być małym kawałkiem tapety umieszczonym nad stołem, kominkiem, za łóżkiem lub sofą. Często w takich przypadkach, przy użyciu tapety w różnych kolorach, działki. Udekoruj ściany małymi kawałkami tapety w ramkach lub wykonuj jako rzymskie zasłony lub panele.

Wklejanie w stylu "patchwork", użycie małych kawałków tapety w różnych kolorach. Możesz dekorować pokoje dzienne i jadalnie w stylu country, Provence, retro, używając delikatnych kolorów i harmonijnie połączonych rysunków. W pokoju dziecięcym wręcz przeciwnie pożądane jasności i kontrastu stosowanego tapetę.

Połączenie kolorów tapet we wnętrzu

Istnieją dwa główne sposoby łączenia tapety o różnych kolorach we wnętrzu: proste - połączenie dwóch kolorów i kompleksu - kilka kolorów i odcieni. Kolory są podzielone na ciepło i zimno, światła i ciemności, absurdalny i absurdalny.

Jeśli pokryjesz pokój różnymi odcieniami pastelowych odcieni, otrzymasz przestronne, lekkie i lekkie wnętrze. Niezmiennie popularne jest połączenie czarnych i białych materiałów podczas tworzenia klasycznego lub zaawansowanego technologicznie wnętrza. Połączenie ciemnej tapety to trudniejsze zadanie, staraj się unikać tłoczenia, ciężkiego wrażenia z projektu. W tym wariancie dobrze jest połączyć odcienie ciemnobrązowe, czarne, zielone i czerwone. Wykorzystana tapeta w kolorze szarym lub beżowym, zmieniająca się z kolorowymi akcentami, może być uzyskana jako jasny modernistyczny i surowy barok.

Opierając się na podstawowym kolorze wnętrza, należy wziąć pod uwagę, że:

 • czerwone tapety łączą się z brązowymi, purpurowymi, odcieniami szarości, złotymi i niebieskimi;
 • pomarańczowy w połączeniu z karmelem, brązowy, biały, szary, zielonkawy, nie łączą się ze wszystkimi odcieniami czerwieni;
 • żółte są wyciszone przez beżowy, brązowy, nie łączą się z czerwonym i różowym;
 • brązowy, beżowy doskonale się uzupełniają, w połączeniu z niebieskim, szarym, zielonym, złotym, nie nadają się do burgunda lub czerwieni;
 • zielony w połączeniu ze spokojnymi ciepłymi odcieniami i tapetą w jaskrawych kolorach;
 • niebieskie mieszanki z białym, niebieskim, szarym, brązowym, bordowym, złotym i srebrnym, nie łączą się z zielonym;
 • fiolet w połączeniu ze złotem, wszystkie odcienie żółtego i pomarańczowego, beżowego i różowego, nie łączone z czerwienią.

Kolorowe tapety w stylu skandynawskim

Rozważ te proste zasady podczas tworzenia własnego, niepowtarzalnego wnętrza projektanta i masz gwarancję doskonałego rezultatu. Nie ma znaczenia, czy wejdzie na szczyt najlepszych projektów projektowych roku, najważniejsze jest to, że przynosi ci radość.

Stylowe połączenie tapet: 9 pomysłów na sukces

Łącząc tapety i niestandardowe rozwiązania, można uzyskać oryginalne efekty wizualne. Łączenie tapet to nie tylko odważne, ale także praktyczne rozwiązanie. Naprawa rzadko jest idealna, a dzięki fakturze tapety można pięknie pokonać nawet niezupełnie płaskie połączenia sufitu i ściany. Jak łączyć różne tapety w jednym pokoju, aby wyglądało dobrze?

Połączenie tapety w dwóch kolorach

We wnętrzu te same zasady dotyczą kompozycji, jak w każdej innej przestrzeni artystycznej, na przykład na płótnie.

Łącząc tapetę w sposób podkreślający horyzonty, harmonijnie wkroczimy w każdy styl projektu

Jakie wyniki można osiągnąć, jeśli prawidłowo wybrana tapeta combi:

 • Podziel przestrzeń pokoju na strefy;
 • Właściwie umieszczaj akcenty we wnętrzu;
 • Wybierz niszę lub oddzielną ścianę;
 • Ukryj wady napraw;
 • Podkreśl stylistyczną orientację pomieszczenia;
 • Spraw, aby pokój był osobisty, wyjątkowy, z nadrukiem smaku i charakteru właściciela.

Wszystkie szczegóły wnętrza powinny albo tworzyć tło, albo przyciągać uwagę. Aby gość, wchodząc do pokoju od razu odniósł właściwe wrażenie, trzeba wyraźnie umieścić akcenty na ścianach. Łączenie tapety wybiera jedną ścianę lub jej część, a ta płaszczyzna staje się głównym światłem uwagi. Pozostałe ściany odgrywają rolę drugorzędną.

Przykłady takiego złożonego roztworu:

 • Jedna ściana - jasna tapeta, 3 inne ściany - jasna, neutralna, bez tapety;
 • Część ściany jest podświetlona jaśniejszymi tapetami niż obramowaniem.

Sposoby łączenia tapet mogą obejmować wiele opcji, ale konieczne jest przestrzeganie wspólnej koncepcji projektowej

Jeśli użyjesz podziału poziomego na tapecie dwóch kolorów, spód powinien być ciemniejszy niż na górze. Przy pionowej separacji należy pamiętać, że tapeta światła optycznie powiększa przestrzeń, a ciemna - wąską i ciężką. Dlatego, jeśli wnętrze zbudowane jest na kontrastach, pionowe oddzielenie ściany od tapety w dwóch kolorach powinno być zrównoważone przez kompozycję.

Przykłady łączenia pionowej tapety:

 • Niszę pokrywa ciemniejsza tapeta niż ściany;
 • Środek ściany jest lżejszy niż krawędzie;
 • Na krawędzi otworu drzwi lub okna - więcej światła tapety niż w pozostałej części pokoju.

Przed przyklejeniem tapety muszą być dobrze dobrane. Aby to zrobić, musimy najpierw wyobrazić sobie, w jaki sposób zostaną umieszczone akcenty we wnętrzu. Aby było jasne, musisz wziąć papier i ołówek, wyrysować pomieszczenie i oszacować, w przybliżeniu, gdzie i jak zostanie wklejona tapeta. Aby znaleźć najlepszą opcję kompozycji, musisz wypróbować kilka różnych kombinacji.

Towarzysze tapet we wnętrzu (wideo)

Jak łączyć tapetę ze sobą: zasady kompatybilności

Tapety mają kolor i fakturę. Aby połączenie tych dwóch kolorów wyglądało dobrze, tapeta powinna mieć tę samą grubość. Tapety winylowe należy łączyć z winylem, a papier z papierem. Zmywalna tapeta służy do przyklejenia pokoju od dołu, na przykład w pokoju dziecinnym. Zgodnie z grubością płótna, muszą one pokrywać się z głównymi, w przeciwnym razie pojawi się brzydki występ w miejscu dokowania. Oprócz koloru tapeta może mieć wzór.

Jakie zasady muszą być przestrzegane, aby połączenie wyglądało dobrze, nie tylko na papierze, ale również we wnętrzu:

 • Użyj nie więcej niż 1 jasnego wzoru;
 • Przykryj ściany tła neutralną tapetą;
 • Jeśli używasz 2 lub więcej wzorów, powinny one być podobne pod względem stylu i koloru.

Pionowe wzory optycznie wydłużają ściany i podnoszą sufit

Poziome wzory wizualnie rozszerzają płaszczyznę ściany, zwiększają ilość miejsca. Między sobą nie zaleca się łączenia wzorów pionowych i poziomych, szczególnie jaskrawych i kontrastowych. Jeśli gość wejdzie do pokoju z epilepsją, może mieć napad drgawkowy.

Aby upewnić się, że wszyscy goście są wygodne, najlepiej używać nie jasne, tylko pionowe lub tylko poziome wzory.

Dobre połączenie tapety we wnętrzu

Niektórzy ludzie męczą się nasyconym kolorem ścian. Design we wnętrzu jest zbudowany na harmonii i akcentach, dzięki czemu pomieszczenie jest zawsze przytulne, warto skupić się na nie więcej niż 1 ścianie.

Jak wybrać tapetę główną i tło:

 • Tapeta w dwóch kolorach powinna być w odcieniach ciepłych lub zimnych, na przykład jasnoniebieski i zielony, delikatny róż i brzoskwinia;
 • Tapeta z dwóch kolorów powinna być taka sama w jasności, błyszcząca lub matowa.

Towarzysze tapet powinny mieć jeden kolor, w innym przypadku projekt będzie dysonansowy

Konieczne jest połączenie tapety w dwóch kolorach w połysku, na tej zasadzie wszystkie serie projektowe są oparte. We wnętrzu wyglądają lepiej matowe połączone tapety o prostej fakturze.

Jak różne tapety w jednym pokoju zmieniają przestrzeń

Pomieszczenie z nietypowym układem tapety powinno być w harmonii z wszystkimi innymi naprawami w mieszkaniu.

Tam, gdzie właściwe jest użycie kombinacji tapety w dwóch kolorach:

 • W małym pokoju, aby wizualnie powiększyć przestrzeń;
 • W korytarzu, aby chronić przed zanieczyszczeniem dolnej części ścian;
 • W przedszkolu użyj zmywalnej tapety na dolnej krawędzi ściany.

W wąskim korytarzu lub jednopokojowym mieszkaniu z niewielkim obszarem będzie to bardzo odpowiednie połączenie tapety w dwóch kolorach

Okazuje się, że jest to nie tylko interesująca, ale także praktyczna opcja do dekoracji ścian.

Opcje łączenia tapet: harmonia i kontrast

Kolor i faktura tapety to pewna informacja o smaku właściciela, dlatego musisz wybrać projekt we wnętrzu zgodnie z własnymi preferencjami. Wtedy miło będzie być w pokoju.

Uderzający kontrast pomiędzy bogatymi i wyblakłymi odcieniami tego samego koloru jest jedną z rzeczywistych zasad łączenia tapety we wnętrzu

Połączenie dwóch kolorów w jednym pomieszczeniu powinno być zbudowane zgodnie z jedną z poniższych zasad:

 • Kontrast między nasyconym i nienasyconym kolorem;
 • Zamknij w palecie układ kolorów, odcieni tego samego koloru;
 • Odmiany w skali ciepłej lub zimnej;
 • Bliskie lub identyczne kolorowe tapety o innym wzorze.

W sprzedaży można znaleźć nie tylko płaskie, ale także reliefowe tapety. Rzeźba ożywia ściany, aby kompozycja wyglądała dobrze, w jednym pomieszczeniu powinno być maksymalnie 1 lub 2 reliefy. Jeśli stosuje się 2 reliefy, tapeta powinna mieć ten sam kolor.

Kombinacje tapet na ścianach (wideo)

Gotowe rozwiązanie: tapeta ścienna do ścian

Wiele kolekcji natychmiast udostępnia szereg opcji dla kombinacji tapet.

Jakie są zalety sparowania tapety od jednego producenta:

 • Nie wątp w swój własny gust, możesz użyć już wybranej kombinacji dwóch kolorów;
 • Nie musisz myśleć o kompozycji, projektant już wcześniej obliczył wszystko;
 • Możesz z dumą pokazać gościom naprawę i upewnić się, że wszyscy to docenią.

Łączenie tapety z gotowym płótnem pozwala zaoszczędzić czas i uzyskać gwarantowany dobry wynik

Często pary tapet z góry przecinają się we właściwy sposób, a naddatek jest określony, aby szew był równy. Instrukcje pokazują, jak prawidłowo przykleić tapetę, w jaki sposób płótna są umieszczone na ścianie względem siebie. Jedyną wadą tej opcji jest brak komponentu kreatywnego.

Praktyczna dekoracja ścian z tapetą w różnych kolorach

Zmywalna tapeta służy przez długi czas i cieszy się prostotą w pielęgnacji. Dlatego jeśli pojawia się pytanie, jak ozdobić dolną część ściany, najlepszym rozwiązaniem jest połączenie tapety z teksturą nadającą się do prania. W przedpokoju, kuchni i pokoju dziecięcym pozioma separacja za pomocą zmywalnej dolnej tkaniny pozwoli zaoszczędzić dużo siły, nerwów i pieniędzy.

Aby nie aktualizować naprawy co 2-3 lata, możesz ułatwić sobie życie i przemyśleć nie tylko projekt, ale także część domową pytania

Piękna zmywalna tapeta może zamknąć przestrzeń na wysokość 1 - 1,5 m od listwy podłogowej. Ta część ściany jest najczęściej zabrudzona, porysowana i narażona na zużycie. Aby przemyśleć kombinacje tapet, zawsze lepiej jest z góry na papierze, a dopiero potem ucieleśnić wnętrze.

Jak przykleić połączoną tapetę: subtelności umiejętności

Proste połączenia między płachtami - jest to warunek wstępny do schludnego i atrakcyjnego wyglądu ścian. Nie ma znaczenia, w jaki sposób zostanie zastosowana kombinacja tapety, w pionie lub w poziomie, jeśli na jednej ścianie mają być użyte dwie lub więcej płócien, należy wprowadzić oznaczenia. Za pomocą miarki, poziomicy i ołówka należy rozróżnić strefy.

Nie jest pożądane przyklejanie się tapety, stopniowo szwy mogą się odsuwać, pęcznieć i tracić atrakcyjny wygląd.

Nawet dokowanie na oznaczeniach na ścianie odbywa się w czterech rękach, z asystentem. Wcześniej trzeba wyraźnie zaznaczyć samo płótno, przyciąć je do wymaganej długości. Najtrudniejszą opcją jest układ poziomy, ponieważ nie musisz tylko wklejać tapety z rogu lub sufitu, a dokładnie z centralnej części ściany.

Niektóre tapety rozciągają się po zaimpregnowaniu klejem. Jeśli naprawa jest naprawdę droga, a doświadczenie w klejeniu jest niewielkie, najpierw musisz się dowiedzieć, jak rozciągnięte jest płótno, a następnie, jak się kurczy,

 • Z poziomym układem dwóch kolorów - najpierw górny, potem dolny;
 • Z pionowym - pierwszy lewy materiał, potem prawy;
 • Wklejenie niszy to najpierw nisza, potem ściany;
 • Wklejanie ukośnie - pierwsza góra, następnie dół.

Między poziomymi przegubami prześwit jest słaby nawet przy 0,1 mm, więc dokładne obliczenia są podstawą do naprawy jakości. Przed klejeniem należy uważnie przeczytać instrukcje na tapetę, użyć odpowiedniego kleju, spróbuj uwzględnić dodatek. Jeśli nie ma doświadczenia w takim przypadku, a naprawy wymagają jakości, lepiej powierzyć kompleksowe palowanie pokoju profesjonalnym budowniczym.

Łącząc tapetę i malując ściany: wygodne i oryginalne

Malowanie za pomocą barwienia aktywnie stosuje się na płaskich ścianach. Ale co, jeśli naprawa nie jest doskonała?

Za pomocą kombinacji farby i tapety możesz ukryć wszystkie wady i nadać pomieszczeniu stylowy i atrakcyjny wygląd

Połączenie farby i tapety dwóch kolorów, pomysłów:

 • Kontrast, lekka farba, jaśniejsza tapeta lub nasycony farbą kolor, tapeta w tle;
 • Harmonia w kolorze, podobna kolorystyka tapet i farby;
 • Wklejanie jednej ściany za pomocą tapety, malowanie innych ścian;
 • Ekstrakcja ściany przez malowanie, wklejanie innych ścian;
 • Pionowy lub poziomy podział ściany na część malowaną i klejoną.

Pokój może wyglądać inaczej w sztucznym i naturalnym oświetleniu, dlatego lepiej wypróbować na ścianie o słabej widoczności, ocenić wynik, a następnie zastosować go w całym mieszkaniu.

Aby pomyślnie połączyć farbę i tapetę, musisz użyć błyszczącej lub matowej błyszczącej faktury

Delikatnie połącz farbę z tapetą tylko wtedy, gdy na szwie znajduje się szczelina o długości 1,5 - 2 cm. Farba powinna przejść pod tapetą, aby płótno mogło gładko i bez wad ukryć skrzyżowanie. Dogodnie zaprojektować w ten sposób łuki, nisze i zbocza otworu okiennego.

Łączenie tapet: porady projektantów (wideo)

Połączenie tapety i farby daje przestrzeń dla kreatywności, ponieważ możesz stworzyć oryginalny i świeży wygląd nawet w standardowym układzie mieszkania. Projekt dwóch rodzajów tapety lub tapety i farby nadaje się nawet do ścian o nieidealnej powierzchni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

− 1 = 4