Nazwa kategorii

Kombinowana płyta indukcyjna i elektryczna

Płyty indukcyjne i elektryczne połączone

Coraz więcej gospodyń domowych preferuje prefabrykowane sprzęty domowe, ich wygodę i zwartość już podbiły wiele. Wśród wielu opcji urządzeń do gotowania, najbardziej popularne są płyty o kształcie prostokątnym lub kwadratowym, pracujące z połączonych źródeł zasilania. Jakie są różnice między podobnym sprzętem a innymi typami paneli i paneli?

W jaki sposób zorganizowana jest zasada działania?

Jak wynika z nazwy, połączone panele mogą jednocześnie otrzymywać energię z różnych źródeł - przewodów gazowych i kabli elektrycznych. Na powierzchni znajdują się m.in. płyty gazowe i sama powierzchnia gotowania, podłączone do prądu, więc mają taką nazwę. Takie talerze pomogą gospodyni ugotować obiad w każdym przypadku, a przy braku gazu lub elektryczności. Zwłaszcza są one wygodne w wiejskim domu, gdzie rozłączenia tego lub innego rodzaju energii są bardzo częste.

Wygląda więc jak połączona płyta grzejna

Wyróżniają się one wysokimi wskaźnikami funkcjonalnymi, praktycznością i możliwością dostosowania do różnych warunków gotowania. Mają różne typy palników, użycie gazu jest racjonalne w przypadku dużej ilości gotowanych posiłków, a elektryczne są przydatne do przygotowywania potraw na śniadanie. Ale coraz więcej producentów zamiast tradycyjnych paneli elektrycznych instaluje innowacyjne, indukcyjne płyty kuchenne, które różnią się wysoką wydajnością w gotowaniu, smażeniu lub hartowaniu tych lub innych produktów.

Gospodyni może sama wybrać właściwy tryb pracy i zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ niektóre potrawy wykorzystują energię dostarczaną gazem, a inne przygotowują energię elektryczną. Na rynkach można znaleźć szeroką gamę modeli połączonych powierzchni do gotowania, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagającą gospodynię.

Na wideo - opis połączonego panelu:

Produkcja połączonych płyt grzewczych opiera się na trzech zasadniczych różnicach:

 • Tak zwany "Gaz na szkle""Czy palniki gazowe znajdują się na szklano-ceramicznej powierzchni płyty. W pobliżu może być powierzchnia elektryczna lub indukcyjna do ogrzewania.

Doskonała opcja dla tych, którzy używają gazu i elektryczności na talerzu

Typowa płyta grzewcza w stylu Hi-Light

Jakie są zalety i czy są jakieś braki w połączonych panelach do gotowania?

Wśród oczywistych zalet są:

 • Jest to wymienny, użyteczny sprzęt gospodarstwa domowego: jeśli balon balonowy się skończy, możesz przygotować jedzenie na elementach elektrycznych. I odwrotnie, kiedy firma zasilająca z jakiegoś powodu wyłączyła zasilanie elektryczne, piec gazowy zawsze może pomóc.
 • Mistrzyni może zawsze dostosować się do szybkości gotowania - na części gazowej szybko ogrzać wodę, a na elektrycznym kontynuować powolne gaszenie.

Mają tylko jedną wadę:

Wymagania dotyczące naczyń do urządzeń gazowych i elektrycznych lub indukcyjnych są różne, dlatego należy monitorować wybór niezbędnej pojemności dla danego rodzaju gotowania.

Na rynku domowych naczyń kuchennych znajdują się różne modele od znanych i nieznanych producentów. Kto jest liderem wśród nich?

 • Autonomiczny panel mieszany typu firmy Electrolux EHM 6335 K. Dostępne są 3 palniki gazowe o różnej pojemności i jedna strefa do ogrzewania typu Hi-Light. Do przełączników gazowych podłączone są mechanizmy kontrolne od przypadkowego włączenia oraz uchwyty mocnego żeliwa do naczyń. Strefa grzewcza wykonana jest z ceramiki szklanej w ciemnych odcieniach, ma obrotowe regulatory typu 4 szt. dostosować moc. Możesz użyć automatycznego zapłonu kuchenki gazowej. Koszt to około 340 dolarów.

Nowoczesny panel do stylowych kuchni

Kombinowana płyta grzejna Gorenje to bardzo znana marka, z której najczęściej korzystają konsumenci

Świetna opcja za niewielkie pieniądze

Główna rada dla tych, którzy chcą zaktualizować swoją kuchnię: płyty najlepiej kupować od znanych marek, ponieważ mają dużą liczbę centrów usług i dobry montaż urządzeń. Ponadto ich modele będą działać dłużej niż podobne urządzenia pochodzące od nieznanego producenta.

Każdy model musi mieć gwarancję na naprawę, jeśli coś pójdzie nie tak, oprócz technicznej strony jest zawsze niezawodny.

Jeśli twoja rodzina jest mała, nie musisz kupować drogiego panelu, 3 palniki elektryczne mogą z łatwością wystarczyć na ogrzewanie gazowe do szybkiego nagrzania.

Ale jeśli cenicie czas spędzony w kuchni, wtedy lepiej wybrać indukcję + gaz, taki sprzęt pomoże szybciej poradzić sobie z zadaniem gotowania.

Na wideo - jak wybrać płytę kuchenną:

Jeśli cena nie ma dla ciebie znaczenia, lepiej wybrać panel ze stali nierdzewnej - trwa on znacznie dłużej niż ceramika szklana. Ponadto, powierzchnia ze szkła ceramicznego może szybko zawieść, jeśli zostanie potraktowana z nieostrożnością, np. Wyrzucając naczynia.

Dla oszczędnych gospodyń domowych odpowiednie są panele z powłokami emaliowymi - są niedrogie i mogą trwać bardzo długo.

Jeśli masz możliwość podłączenia powierzchni do gotowania z gazem i elektrycznością, lepiej kupić wersję łączoną, taka płyta może pomóc w każdej sytuacji.

Poczuj różnicę: połączoną płytę grzejną i jej funkcje

Wbudowane urządzenia nie są już nowością dla nowoczesnych gospodyń domowych. Kupując płytę grzewczą do kuchni, dokonujesz wyboru na korzyść praktyczności, wygody i ergonomii. Jednak takie przejęcie może być jeszcze bardziej funkcjonalne i wygodne w użyciu, jeśli płyta nie jest standardem, ale połączona. Zapewniając dostępność różnych typów palników, taki piec rozszerza możliwości jego działania, aw niektórych przypadkach oszczędza czas i zasoby energetyczne związane z gotowaniem. Zainteresowany? Następnie nasza recenzja jest specjalnie dla Ciebie.

Klasyczny gaz i elektryczny

Kombinowana płyta kuchenna to propozycja dla ludzi praktycznych i nadążających za duchem czasu. Jeśli nie możesz wybrać jednego rodzaju ogrzewania, zbuduj schemat najbardziej oszczędnego wykorzystania gazu lub elektryczności, nie obniżając komfortu i jakości gotowania, warto skupić się na mieszanych modelach. Mogą być reprezentowane w różnych odmianach - zazwyczaj trzy warianty połączonych palników. Rozważ te:

 • klasyczny gaz i elektryczny (naleśniki);
 • Światło i gaz na szkle;
 • indukcja i "gaz na szkle".

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym typom palników:

 1. Gaz - szybko ogrzewać i chłodzić, zwykle mają jeden rząd płomienia (z tego powodu dno szkła jest nierównomiernie podgrzewane). Ekonomiczne.
 2. Żeliwne - spiralne elementy grzejne, zamknięte "naleśnikami z żeliwa" dla równomiernego rozprowadzania ciepła po powierzchni. Ich koszt jest niski, ale tempo ogrzewania i chłodzenia jest również niskie.

Z takich palników jest bardziej prawdopodobne, że się spalą, a ich czyszczenie nie jest zbyt proste.

Połączona płyta grzejna może być zarówno gazowa, indukcyjna jak i elektryczna na ceramice szklanej. Współcześni producenci oferują także modele "kostek domina", które pozwalają łączyć na jednej powierzchni te typy palników, w jakiej ilości samemu chcesz.

Połączone płyty grzejne - dobre rozwiązanie dla wyposażenia technicznego Twojej kuchni. Są wygodne do przerw w gazie lub elektryczności, a także do różnych celów użytkowania - gotowanie w dużych ilościach, rozgrzewanie lub szybkie śniadanie. Weź pod uwagę główne zalety tego wyboru:

 • doskonała opcja kopii zapasowej, gdy odcięta zostanie energia elektryczna lub odcięty dopływ gazu;
 • możliwość regulacji prędkości i mocy gotowania - elektryczny zapewnia lepsze ogrzewanie, a gaz przyspiesza;
 • pozwalają oszczędzać zasoby w procesie gotowania.

Wadą tego typu powierzchni jest ciągła obserwacja, jakich urządzeń należy używać - panele elektryczne i gazowe mają różne wymagania dla materiału dennego. Do indukcji najlepiej nadają się naczynia ze stali emaliowanej i żeliwa.

Przy zakupie takiego sprzętu należy zwrócić uwagę na producenta. Znane duże marki mają znaczną przewagę - ogromną bazę do rozwoju technicznego i dobrze wyposażoną produkcję. Wybierając wbudowany zestaw palników mieszanych od popularnego producenta, otrzymasz automatycznie doskonałe wskaźniki techniczne i wydajnościowe, długą żywotność i stylowy wygląd.

Decydując się na zakup, należy wziąć pod uwagę tak ważny parametr jak materiał powierzchniowy. Może być inaczej. Rozważmy cechy każdego z wariantów:

 • szkliwo - Używany do niedrogiej technologii, trudnej do pielęgnacji, z biegiem czasu pojawia się zadrapania i wióry;
 • stal nierdzewna - wygląda dobrze i ma dłuższą żywotność, ale nie jest łatwo się nimi zaopiekować (nawet rozwody są trudne do usunięcia);
 • szkło-ceramika - wystarczająco mocne, łatwe w użyciu i łatwe w utrzymaniu, ale również nie chronione przed uszkodzeniem.

W połączeniu z palnikiem Combi dostępne są różne typy palników z tym samym rodzajem powłoki, na przykład - 2-indukcyjne i 2-szklano-ceramiczne, a także inne warianty.

Przy zakupie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe parametry, ale także mniej oczywiste (które często odgrywają ważną rolę). Zobaczmy, na co jeszcze patrzeć, dokonując wyboru:

 1. Rodzaj zarządzania - może to być niedroga i niezawodna opcja mechaniczna lub atrakcyjny panel dotykowy. Ta ostatnia jest wygodniejsza do czyszczenia, ale zgodnie z doświadczeniem konsumentów będzie działać szybciej.
 2. Lokalizacja sterowników mocy - muszą być usunięte z elementów grzewczych, w przeciwnym razie szybko ulegną awarii z powodu przegrzania.
 3. Obecność kraty żeliwnej, jeśli panel ma palniki gazowe.
 4. Czy wybrana kombinacja obejmuje indukcyjny typ ogrzewania. Z pewnością docenisz to z co najmniej dwóch powodów: oszczędza elektryczność i nie pozwala na spalenie (co jest szczególnie ważne, jeśli w domu są małe dzieci).
 5. Obecność wszystkich rzeczywistych funkcji.

Ten ostatni parametr jest czysto indywidualnym kryterium. Nowoczesne płyty grzejne charakteryzują się szerokim zakresem funkcji, które mogą znacznie ułatwić ich obsługę i sam proces gotowania. Będziemy zwracać większą uwagę na ten punkt dalej.

Nowoczesne modele osadzonych powierzchni charakteryzują się szerokimi możliwościami zastosowania. Jeśli chcesz zapłacić trochę więcej, aby uzyskać dodatkowe "żetony" połączonego panelu, możesz liczyć na takie funkcje:

 • zapłon elektryczny - jeśli istnieją palniki gazowe;
 • timer - wyłącza ogrzewanie o określonej godzinie;
 • wskaźnik ciepła - wskazuje, czy płyta grzejna ostygła, czy nie;
 • kontrola gazu - zatrzymuje dopływ gazu, gdy ogień zanika;
 • tryb przestań&idź aby utrzymać ciepło - idzie w kierunku bardziej optymalnej wydajności, na wypadek gdybyś nie był obecny i nie przerywał gotowania;
 • ochrona przed musowaniem - automatyczne wyłączanie palników, jeśli na przykład kapie na nie kapie mleko.

Wymienione możliwości są rozszerzone i nie występują we wszystkich modelach powierzchni. W takim przypadku wybór opiera się wyłącznie na Twoich preferencjach i potrzebach. Tak więc, jeśli masz małe dziecko, wskazane jest włączenie funkcji wskaźnika ciepła resztkowego w must-have. A dla zapominalskich "ochrona przed wrzeniem" będzie z pewnością obowiązkowa przy wyborze. Pomyśl z wyprzedzeniem o wszystkich tych niuansach, a następnie przejdź w poszukiwaniu idealnego panelu kombinacji.

Współcześni producenci dają konsumentom możliwość nie dokonywania wyboru, kupując płytę grzejną. Może być jednocześnie kilku typów - wszystko zależy od twojego pragnienia i portfela. Połączone powierzchnie pozwalają rozjaśnić proces gotowania, ułatwić, przyspieszyć i uprzyjemnić. Ponadto są często doskonałym sposobem na oszczędzanie zasobów - energii elektrycznej, co oznacza pieniądze, czas i energię. Nasza opinia pozwoli Ci zaoszczędzić czas na zapoznanie się z funkcjami tej techniki i pomoże Ci dokonać właściwego zakupu.

Kombinowane płyty grzewcze: przegląd, rodzaje i opis. Kombinowana płyta indukcyjna i elektryczna: opis, zalety i recenzje

Kombinowana płyta grzejna jest doskonałą opcją dla tych, którzy mają do dyspozycji energię elektryczną i gaz. Ta kombinacja pozwala elastycznie wykorzystywać płytę grzewczą, ponieważ różne palniki charakteryzują się temperaturą ocieplającą, roboczą. Ale główną zaletą korzystania z połączonej opcji jest ubezpieczenie od nagłych awarii głównych napraw elektryczności lub gazu.

Kombinowane płyty grzewcze: odmiany

Nowoczesne technologie umożliwiły łączenie możliwości kuchenek gazowych i elektrycznych w różny sposób w jednym urządzeniu. Zatem połączone płyty mogą składać się z:

 • Palniki gazowe na metalowej powierzchni (jedno lub kilka) i żeliwnych klasycznych "naleśnikach".
 • Palniki indukcyjne i gazowe na szkle.
 • Hi-Light (palnik płytowy) i "gaz na szkle".
 • Może to być również połączona płyta indukcyjna i elektryczna płyta kuchenna.

Istnieje wiele odmian takich połączonych instrumentów pod względem liczby palników elektrycznych i gazowych. Najpopularniejsze to: "2 plus 2" i "3 plus 1", gdzie 3 elementy są na gazie i 1 elektrycznie. Możliwe są inne kombinacje, na przykład "1 plus 3" lub "3 plus 2", ale są one znacznie mniej powszechne.

Kombinowane płyty mogą być niezależne i zależne od pieca, różnią się rodzajem materiału, z którego wykonana jest powierzchnia robocza i mają różne metody sterowania.

Liczba typów palników elektrycznych i gazowych, z którymi wyposażona jest powierzchnia płyty, może się różnić, co pozwala na zakup łączonej płyty grzejnej z zestawem, którego potrzebujesz.

Ceny dla różnych modeli takich urządzeń zależą od producenta, konstrukcji i rodzaju instalacji.

Zalety korzystania z takich urządzeń kuchennych

Głównymi przyczynami popularności połączonych płyt grzewczych są ich wszechstronność i funkcjonalność. Ogrzewanie gazowe zapewnia szybkość i wiele możliwości gotowania. Strefa elektryczna jest zadowolona z mocy ogrzewania, wygody, ekonomiczności działania, dodatkowego bezpieczeństwa użytkowania.

Nowoczesne płyty grzewcze są prezentowane przez producentów w różnych modyfikacjach.

Główne powody zakupu takich urządzeń kuchennych:

 • Wybór różnych typów palników. Jest to doskonała opcja reasekuracyjna, jeśli występują problemy z elektrycznością lub z dostawami gazu.
 • Wygoda w działaniu. Gaz pozwala szybko gotować, a kuchenka elektryczna zapewnia więcej mocy.
 • Rzeczywisty funkcjonalny (od elektrycznego zapłonu do kontroli gazu).
 • Kombinowane płyty grzewcze (elektryczne i gazowe) zapewniają wygodną kontrolę.
 • Ogromna gama producentów i różne modele.

Taka połączona technika nie ma praktycznie żadnych wad. Czy konieczne jest monitorowanie używanych naczyń. Do indukcji potrzebne są garnki, palniki elektryczne i gazowe - inne.

Płyta połączona z płytą gazową

Najpopularniejsze są modele łączące płyty gazowe na panelu z piekarnikiem elektrycznym (w wersjach zależnych). Według niektórych właścicieli takie płyty są dobre do pieczenia, a inne procesy (smażenie, gotowanie, gaszenie) najlepiej wykonywać na gazie. Tutaj możesz wybrać nie tylko tradycyjne, ale także bardziej oryginalne kompozycje. Na przykład CATA LCI 631 A BK, którego powierzchnia jest wykonana ze szkła hartowanego. Cztery palniki gazowe są reprezentowane przez potrójną koronę, która przyspiesza gotowanie. Istnieje również wygodna funkcja - zapłon elektryczny.

Nie mniej popularne są łączone płyty grzewcze elektryczne i gazowe. Uzupełniają się nawzajem. Gotowanie odbywa się szybko i wygodnie. Jednocześnie nie należy obawiać się opuszczenia gospodarstwa domowego bez świeżej żywności z powodu przypadkowej przerwy w dostawie jakiegokolwiek rodzaju. Przedstawiono tu również wiele propozycji. Bardzo popularne wśród klientów są produkty firmy Bosch. Na przykład model PME675K01E jest wyposażony w stylową powierzchnię ze szkła ceramicznego z 3 palnikami gazowymi (z których jeden jest wzmocniony) i 1 palnikiem elektrycznym.

Najnowocześniejsze, stylowe i jednocześnie wygodne rozwiązania - gdy jedna szklana płyta ceramiczna łączy opcje gazowe i elektryczne. Takie modele są produkowane przez Hotpoint-Ariston (można również znaleźć kombinację samego materiału, na przykład ze szkła i stali nierdzewnej). A w marek Kaiser, Neff, Electrolux i Gorenje, palniki Hi-Light są idealnie dopasowane do palników gazowych na ceramice szklanej. A to nie jest pełna lista propozycji. Na przykład w Electrolux EGE 6182 NOK wszystko jest ergonomiczne i stylowe: piękna szklana powierzchnia ceramiczna z 1 palnikiem elektrycznym i 3 palnikami gazowymi. Ta kombinacja gazu i gazu elektrycznego ma funkcję elektrycznego zapłonu.

W połączeniu elektryczna kuchenka

Takie modele można łączyć nie tylko z palnikami gazowymi - w asortymencie można znaleźć ciekawe kombinacje różnych technologii. Dzięki doborowi urządzeń kuchennych taka wielofunkcyjność może służyć dobrej obsłudze.

Combined Induction Cooktop

Jednym z przedstawicieli innowacyjnych technologii jest połączona indukcyjna i elektryczna kuchenka, której zasada działania radykalnie różni się od klasycznych sposobów podgrzewania potraw. Ponieważ element grzejny służy jako jednostka indukcyjna, która znajduje się pod powłoką szklano-ceramiczną. A on tylko podgrzewa naczynia, a sam palnik pozostaje praktycznie zimny. Zaletą palników indukcyjnych jest bardzo szybkie nagrzewanie, szeroki zakres regulacji temperatury i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Taka elektryczna płyta grzewcza jest wielofunkcyjna i bardzo wygodna. Podobne propozycje można znaleźć w Neff, Bosch, Gorenje, Electrolux, Zanussi, Hotpoint-Ariston.

Dodaj komentarz

54 + = 60