Nazwa kategorii

Krzewy na żywopłoty

Contents

Przegląd szybko rosnących bylinowych krzewów na żywopłoty w kraju

Każda strona wymaga bezpiecznego ogrodzenia. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego ogrodzenia byłoby to zabezpieczenie, uprawy, długoterminowy, to będzie nie tylko chronić dobytek przed wzrokiem ciekawskich i intruzami, ale również będzie malować całe terytorium.

Dzięki przemyślanej selekcji krzewów nie trzeba poświęcać dużo czasu i energii, aby w zamian przedstawić naturalnie odnawialny płot, który spełnia jednocześnie kilka ważnych funkcji.

Wymagania dla szybko rosnących krzewów i żywopłotów

Wieloletnie rośliny krzewiaste, wybrane do obramowania miejsca, mogą być liściaste i zimozielone, wysokie i bardzo małe, ozdobne-liściaste, kwitnące, a nawet owocowe.

W tym przypadku zabezpieczenie na ich podstawie nie tylko pełni rolę "zielonej granicy", to:

 • pomaga podzielić przestrzeń wewnętrzną na strefy funkcjonalne;
 • oczyszcza powietrze, a przy wyborze kwitnących krzewów jest nosicielem miodem i poważną przynętą dla owadów zapylających;
 • zmieniając kształt w ciągu roku, zdobi terytorium;
 • Utrzymuje luźne gleby na zboczach wąwozów, zapobiega erozji gleby;
 • chroni plantacje ogrodowe i ogrodowe przed zimnym powietrzem przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Dla szybko rosnących krzewów na żywopłot jest kilka ważnych wymagań. Takie rośliny należy odróżniać nie tylko szybkością strzelania, ale także:

 • bezpretensjonalność, to znaczy bez starannej opieki;
 • odporność na mróz, szczególnie w regionach o surowych zimach i groźbie nawracających przymrozków wiosennych;
 • długowieczność;
 • zdolność do tworzenia jednolicie gęstej zielonej ściany;
 • dobra tolerancja na regularne przycinanie formy.

Dbałość o sadzenie będzie znacznie łatwiejsza, jeśli szybko rosnące żywopłoty na żywopłoty nie będą rosły z czasem, pozostawiając limity przypisanych im miejsc.

Jednak nie zawsze można znaleźć takie kultury. Dlatego mieszkańcy lata korzystają z prostych technik rolniczych, które pomagają powstrzymać nieugięte pragnienie krzewów, aby wziąć jak najwięcej miejsca. Najprostszym podczas sadzenia jest ograniczenie okopów sadzenia, wykopywanie łupków na głębokość systemu korzeniowego.

Które krzewy na żywopłoty szybko rosną i najprawdopodobniej spełniają wyżej wymienione wymagania?

Rodzaje szybko rosnących krzewów na żywopłoty

Aby stworzyć żywopłot, często używane są wiecznie zielone skały. Takie nasadzenia zachowują jasność koloru niezależnie od pory roku. Juniper i thai można łatwo ścinać i doskonale utrzymywać pożądany kształt. Jednak drzewa iglaste mają jedną wadę - w większości przypadków rosną powoli.

W uprawach liściastych tempo wzrostu jest znacznie wyższe niż w przypadku drzew iglastych, a wysoka dekoracyjność od wiosny do jesieni kompensuje brak liści w zimie.

Jakie rodzaje krzewów nadają się do odwiecznego, szybko rosnącego żywopłotu? Mały wybór dobrze znanych roślin ze zdjęciami pomoże dokonać właściwego wyboru.

Jednym z pierwszych miejsc popularności wśród takich ras zasłużenie zajmuje barbaris. Rośliny o gęsto pokrytych gęstych pędach liści doskonale znoszą zarówno fryzurę, jak i rosyjskie zimy. Można je bezpiecznie polecić jako szybko rosnące rośliny na żywopłoty dla regionu moskiewskiego, inne obszary środkowego pasa, a nawet na północy.

Dzięki długo zachowanym liściom i owocom na gałęziach, żywopłot, zmieniając swój wygląd, pozostaje atrakcyjny przez cały rok. Obecność cierni na gęstych gałęziach zwiększa jego niezawodność. Do dyspozycji letnich mieszkańców jest wystarczająco dużo ortów nie tylko z tradycyjnymi zielonymi liśćmi, ale także purpurowo-fioletowymi, złotymi. Od klasy do odmiany, maksymalna możliwa wysokość roślin, a co za tym idzie również płoty, również zmienia się poważnie.

W przypadku ogrodzeń o średniej wysokości, jako pęcherzyk często wybiera się formę ścisłą lub wolną. Liście rośliny wyglądają jak listowia, bujne kwitnienie w pierwszej połowie lata jest nie mniej imponujące niż Kaliny czy kręgu. Ponadto, średni przyrost w tym zimowo-hardy i całkowicie nieselektywny krzew w ciągu roku pozostawia około 40 cm.

Dzięki regularnej strzyżeniu, wieloletnie żywopłot z szybko rosnących krzewów nie jest tak gęsto pokryty kwiatami, ale zyskuje dodatkową gęstość i solidność. Jeśli pęcherzyk nie jest przycięty, szerokość i wysokość korony może osiągnąć 4 metry.

W przypadku małych ozdobnych ogrodzeń i krawężników nie ma lepszego krzewu niż pnącza. Żywopłot na bazie rośliny rośnie do 80-120 cm i chociaż nie ma wystarczającej gęstości, jest interesujący o każdej porze roku.

Od końca żyły do ​​połowy lata, pomiędzy owalnymi, niebiesko-zielonymi liśćmi, białymi lub różowymi kwiatami. Następnie na ich miejscu pojawiają się niezwykłe owoce, podobne do grudek śniegu. Pozostają w buszu nawet w zimie.

Głóg jest niezwykle popularny wśród projektantów krajobrazu. Na zdjęciu szybko rosnącego krzewu na żywopłot jest jasne, że roślina nie tylko spełnia wszystkie wymagania dla takich upraw, zachowuje dekoracyjny od wiosny do głębokiej jesieni.

Wybierając jeden z wysokich gatunków głogu, można otoczyć dom i ogród gęstą zieloną ścianą, która wiosną aktywnie przyciąga pszczoły, a pod koniec lata cieszy się dojrzewającymi owocami.

Na gałęziach wielu odmian głogu występują osobliwe, wyrośnięte wyrostki, podobne do długich kolców. Pomogą uczynić ogrodzenie nie tylko wysokim i atrakcyjnym, ale również nie do pokonania.

Niesamowite pod każdym względem, szybko rosnący krzew na żywopłoty jest dobry dla obudów o wysokości od 120 do 180 cm.

Ze względu na szeroką koronę rośliny potrzebna jest regularna i dość częsta fryzura. Ale żywopłot w zimie, dzięki jasno czerwonemu odcień pędów, będzie doskonałym punktem odniesienia.

Wiosna krzew o pstrych liściach w srebrnej-zielone, różowe i zielone lub żółto-zielonych kwiatach palety i jesienią na miejscu pojawiają się białe ręce białe kuliste owoce.

Ta dekoracyjna roślina jest wyjątkowo odporna na zimę, bezpretensjonalna i łatwa w obsłudze bez regularnego podlewania.

Żółta akacja może być używana jako drzewo lub szybko rosnący krzew do żywopłotów. Sadzenie w tym przypadku jest gęste, plastikowe, dekoracyjne. Wysokość takiego ogrodzenia może sięgać 4 metrów. Roślina nie ma złego kształtu i nie chce tworzyć wielu drzew. W ogrodzie przyda się jako doskonała roślina miodowa.

Niesamowicie piękny, bujny i stylowy wygląd żywopłotów z parku i róż polanthus.

Rośliny jedyne w swoim rodzaju tworzą atmosferę wiktoriańskiego ogrodu, podczas gdy takie żywopłoty nie mają ścisłego kształtu, a jedynie utrzymują dekoracyjny krzew. Należy jednak pamiętać, że wszystkie róże mają tendencję do wydawania pędów, które są starannie wycięte.

Wspaniały żywopłot w wolnym stylu uzyskuje się z różnych gatunków kąkolu, które dobrze odpowiadają na strzyżenie Chubushnika, jak również tradycyjnie uprawiane na brazylijskich stronach. Wszystkie te kultury doskonale kwitną i tolerują zimę bez strat.

Tarnina i inne kolczaste, szybko rosnące krzewy na żywopłoty

Nic dziwnego, że na zielone ogrodzenie ogrodowe często wybierane są kultury z kolcami. Zarośnięte byliny żywopłot szybko rosnących gatunków, nawet o niewystarczającej gęstości i braku liści, staje się przeszkodą nie do pokonania nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt ulicznych i zwierząt gospodarskich. Przy takim ogrodzeniu dla strony możesz być spokojny!

Jeden z najsilniejszych krzaków używanych w ogrodnictwie, tylko nieznacznie gorszy od róży psa. Jest to cierń lub cierń z owalnymi ciemnozielonymi liśćmi i okrągłymi niebiesko-niebieskimi tartymi pestkami owoców. Mrozoodporna, doskonale cięcia krzewów niosąc kilka lat zamienia się w gęstej części jednolitych zabezpieczeń, które mogą nie tylko wyznaczać obszar, ale również dobrze wzmocnić nachylenie ciała wąwozu lub wody.

Ogrodzenia z krzaków mają nie mniejszy wpływ:

 • rokitnik, dobrze rozgałęziony z przycinaniem, bezpretensjonalny i obficie dając pędy korzeniowe;
 • Japońska pigwa, odpowiednia do tworzenia niskich dekoracyjnych obramowań.

Aby utworzyć wysokie ogrodzenia ogrodowe, z wyjątkiem ochrony, zapewniając właścicielom smaczne owoce, roślinę irgu i aronii. Rośliny te są w stanie uformować żywopłot o wysokości do 3 metrów i wyższej.

Są odporne na zimę, niewymagające warunków wzrostu i podziwiania nie tylko świątecznego białego kwiatu, ale także frędzli jadalnych owoców, a także zmiany liści jesienią.

Dekoracyjne krzewy, krzewy i drzewa na żywopłoty

Żywe żywopłoty kwitnących roślin zdobiły ogrody w Starym Babilonie i starożytnym Egipcie, były szeroko rozpowszechnione w Europie i Rosji od XVIII wieku. I nawet teraz, mimo obfitości tradycyjnych drewnianych ogrodzeń, ogrodzenia kosztów falistej nieprzepuszczalną cegły i betonowych ogrodzeń kutych i ażurowym ogrodzeniem, niektórzy właściciele domów letniskowych i domów prywatnych używać wysokich drzew i krzewów dla małych żywopłotów.

Rośliny na wysokie żywopłoty

Czy jest sens na długi czas do uprawy roślin na żywopłoty i spędzać czas regularną opiekę nad nimi, kiedy zawsze można zainstalować gotowego ogrodzenia dowolnego materiału budowlanego - od niedrogich blachy ekskluzywnych kutych ogrodzeń z arystokratycznych monogramy?

wiecznie zielone drzewa i bujne krzewy na żywopłoty może znacznie przekształcić witrynę będą obejmować budynki gospodarcze, ogrodzenia i nieestetyczne nieestetyczne widoki, tworzyć działkę na terenie specjalnej atmosferze, pełnej harmonii i spokoju, będzie wspaniałym tłem dla klombów. Jest godne uwagi i korzystne właściwości takie żywopłotów w celu stworzenia korzystnego klimatu i strony ochronę przed kurzem, hałasem, ciekawskimi oczami, nieproszonych intruzów. I oczywiście, nie z drewna lub murowane ogrodzenia trwałość nie może być porównywana z zieloną ścianą, zwłaszcza jeżeli składa się z jałowca, głogu, świerk, tui lub lipy, żyjący od setek lat.

Zielona ściana o wysokości do czterech metrów wygląda najlepiej na dużych obszarach. Aby utworzyć go można użyć: klon tatarski, zachodni Thuja, Berlin topolę, wiąz, lipa drobnolistna, krzak głogu i kapryfolium syberyjski Golden.

Jeśli stała fryzurę i formowanie korony nie chcą angażować się, rosną Unshaped wysoki żywopłot kanadyjskiego irgi, irgi kolosotsvetkovoy, wspólny bzu lub węgierskiego, złoty wiciokrzew i Tatarski, chubushnika zwyczajny, jabłka i kalina syberyjskiego równinę. Szybko rosnące krzewy na żywopłoty są sadzone w rzędzie przez każdy metr, w dwurzędowych żywopłotach, między rzędami należy utrzymywać pół metra.

Zielona ściana o wysokości do czterech metrów wygląda najlepiej na dużych obszarach

Drzewa iglaste na żywopłoty są dobre pod tym względem, że nie tracą swojej urody przez rok, a ponadto nasycają powietrze przydatnymi fitoncydami. Doskonałe wysokiej ogrodzenie jest otrzymany z drzew iglastych: Cyprysik Lawsona, świerk kanadyjski, jałowiec chiński zadziorami, kolumnowy, średni, Thuja occidentalis, cyprysik groszkowy, cis. Dwie ostatnie rośliny są egzotyczne, chociaż można znaleźć odporne na zimno odmiany nadające się do uprawy w Rosji.

Krzewy na żywopłoty średniej wysokości

W większości przypadków prywatne zabezpieczenie wystarcza na prywatne działki o wysokości do dwóch metrów. Taka zielona ściana pozwala ukryć budynki gospodarcze i chronić się przed światem zewnętrznym, a także chronić drzewa owocowe w ogrodzie przed zimowymi wiatrami.

Taka zielona ściana pozwala ukryć budynki gospodarcze i odgrodzić się od świata zewnętrznego

Krzewy na żywopłoty (zdjęcia wymienionych roślin, które można łatwo znaleźć w Internecie):

 • porzeczka złota,
 • porzeczka alpejska,
 • berberys fioletowy,
 • berberys pospolity,
 • klon Ginnala,
 • Żółta akacja,
 • głóg,
 • deren biały,
 • cotoneaster świeci,
 • cotoneous blady kwiat,
 • Vangut się kręci,
 • Chaebus Lemoine.

Dobrze dopasowane i wiecznie zielone na żywopłoty średniej wysokości - świerkowe kanadyjskie, laurowe i zachodnie tuje. Rasy iglaste i liściaste mogą być przemienione - wtedy zimą, gdy nie ma wystarczającej ilości światła słonecznego, żywopłot będzie wyglądał łatwiej, bardziej przejrzysto. A jeśli posadzisz jeden gatunek drzew o różnych kolorach liści i kwiatów (na przykład barberry fioletowy i zwykły), żywopłot będzie grał w jaskrawe kolory. Gęstość sadzonek dla średnich żywopłotów waha się od 04 m do 0,8 m, w zależności od charakterystyki krzewów.

Dobrze dopasowane i evergreeny na żywopłoty średniej wysokości - jodły kanadyjskie

Nisko wyrośnięte żywopłoty i krawężniki

Jeśli nie wyznaczać cele dla siebie, aby ukryć swoją witrynę od wścibskich oczu przechodniów, ale wręcz przeciwnie, chcesz zwiększyć piękno ogrodu, rosną niskie żywopłoty nawet do jednego metra wysokości. Dla formowanych niskie płoty garnitur takich roślin: Złota porzeczka, Alpine, irga genialny, kolumnowy jałowca, berberys pospolity (fioletowy i zielony), Klon ginnala, Thuja occidentalis.

Uncut niewymiarowe ogrodzenia mogą być tworzone z krasnolistnyh biodrach Cyprysik Lawsona, tetracorals róża, Spirea Bumalda, Snowberry. Bardzo ładne wyglądają kwitnące krzewy: Spirea Vangutta, Maak wiciokrzew, mock pomarańczowy, liliowy Amur i węgierskich, Żylistek Lemoine, Wilson i Amur, Heather, dzika róża, hortensja i róży.

Wybierając krzewy ozdobne na żywopłoty, że trzeba rośliny kolczaste (róże, dzikiej róży, kruszyna, berberys) lub Thornless (Golden porzeczki, wiciokrzew, Ligustrum vulgare)? Kłujące krzewy zapewniają dodatkową ochronę przed niepożądanym wtargnięciem na miejsce, ale w obecności małych dzieci lepiej nie uprawiać takich roślin.

Jeśli chcesz osiągnąć najlepszy efekt wizualny i, jeśli to możliwe, uniknąć pomyłek, wybierz takie krzewy z żywopłotem, które są dobrze dostosowane do klimatu w Twojej okolicy i są w stanie skutecznie rosnąć na typie gleby, która jest charakterystyczna dla twojej witryny. Pożądane jest również, aby rośliny miały małe listki i szybko formowały się pędy.

Krzewy na żywopłoty są mrozoodporne i szybko rosnące, rośliny do nich używane

W przeciwieństwie do zwykłego ogrodzenia, które może być nie tylko niezawodne, ale także piękne, ściana żywych roślin wygląda na bogatszą i bardziej elegancką. Czy można po prostu przejść i przynajmniej się nie uśmiechnąć, mijając kwitnącą, pachnącą świeżość zielonego krawężnika lub nie usiąść w chłodnym, wysokim, zacienionym zaułku.

Oprócz przyjemności estetycznej zielony kordon spełnia dość praktyczne funkcje: chroni dziedziniec dworku przed wiatrem, hałasem i spalinami.

Sadzenie i pielęgnacja żywopłotów: główne zalecenia

Żywopłot nazywany jest ogrodzeniem o wysokości do 1,5 m. Chodzi o krzaki i drzewa o takim wzroście, że rozmowa będzie trwała.

Jakie są zielone ogrodzenia

Wybierz rośliny urządzenia zielone ściany jest konieczne w zależności od pożądanego wyniku, a mianowicie:

 • krawężnik (do 50 cm wysokości)
 • ogrodzenie (od 60 do 1,5 m)
 • wysokie ogrodzenie (powyżej 1,5 m)
 • kwitnienie
 • owocowanie
 • iglaki
 • liściasty

Należy wcześniej zdecydować, z jakiego rodzaju kordu na żywo czujesz się komfortowo, czy jest to swobodnie rosnący, czy ma surowe geometryczne formy (to jest poddaje się cięciu włosów).

W przypadku formowanych żywopłotów najlepiej wybrać drobnolistne krzewy, ponieważ mają one grubszą koronę.

Konieczne będzie także zaplanowanie struktury zielonego ogrodzenia. Najczęściej stosuje się nasadzenia jednorzędowe, ale w niektórych przypadkach również schodki wielopoziomowe stosuje się również kompozycje barwne.

Jeśli funkcją żywopłotu jest ochrona terenu przed nieproszonymi gośćmi, możesz użyć ciernistych roślin, na przykład jabłkowego pyracantusa, którego igły są dość długie i ostre.

Oczywiście ważną rolę w tym odegra mrozoodporność, szybki wzrost i wymagająca troska o nie.

Dlatego przy wyborze roślin do sadzenia pożądane jest, aby preferencyjnie zaaklimatyzować się w okolicy aborygenu, bezpretensjonalne, szybko odzyskując po przycinaniu.

Jakie szybko rosnące rośliny wykorzystują na żywopłoty

Brak żywego ogrodzenia to jego dość długi wzrost. Na przykład, wiecznie zielone iglaste ogrodzenie do wysokości 1,5 m może rosnąć od 5 do 8 lat. Dlatego warto zwrócić uwagę na szybko rosnące krzewy na żywopłoty takie jak:

W sprzyjających warunkach rośliny te mogą rosnąć do 1 metra lub więcej w ciągu roku.

Rośliny zdolne przetrwać mroźne zimy

Jednym z najważniejszych momentów w aranżacji zewnętrznego obwodu dworu jest zimotrwalosc obsadzonych sadzonek. To także decyduje o estetycznym wyglądzie zielonego ogrodzenia.

Aby nie był z łysymi plamami lub otwartymi dziurami, musisz wybrać mrozoodporne krzewy na żywopłot. Wśród drzew liściastych przetrwać niskie temperatury zimowe są w stanie:

jak również iglaste:

 • jałowiec, łuskowaty
 • Cis cisa
 • świerk kanadyjski
 • Jodła syberyjska

Opis krzaków na żywopłoty

Lista nazw krzewów na żywopłoty może być dość obszerna, ale w tym artykule będzie brany pod uwagę tylko gatunek spełniający dwa wymagania - szybko rosnący i mrozoodporny.

Ta kategoria obejmuje:

 • owocowanie - gra, głóg, róża psa
 • kwitnąca - liliowa, drzewiasta piwonia
 • liściaste - wierzba, akacja itp.

Dla ułożenia żywopłotu najlepiej jest używać bzu bez dziko rosnącego, ponieważ rośliny odmiany są wystawione od dołu za kilka lat, tracąc swoją atrakcyjność.

Głóg odnosi się do wielu liściastych roślin liściastych, oprócz doskonałych miododajnych. Jego nisko rosnące odmiany osiągają wysokość 3-4 m. Może rosnąć przez długi czas w jednym miejscu, jest odporny na mróz i suszę, bezpretensjonalny na płodność gleb, łatwo znosi strzyżenie.

Jednak zakład domaga się oświetlenia. Źle zapuszcza się na gliny o wysokiej kwasowości. Sadzenie roślin na takich obszarach jest możliwe dopiero po wapnowaniu i odwadnianiu.

Okres wegetacji głogu trwa około 4 miesięcy w roku. Krzew ma gęste liście, przez całe lato zachwyca oko elegancją zieleni i pomarańczowoczerwoną pokrywą jesienią.

W zależności od odmiany kwiaty są malowane na biało lub różowo. Owoce w postaci dużych pomarańczowo-żółtych, jasnoczerwonych, a nawet czarnych jagód.

Hawthorn jest najczęściej używany do budowy żywopłotu wokół obwodu miejsca, ponieważ prawie wszystkie jego odmiany mają ostre kolce o długości od 1 do 6 cm.

Piwonia dla ochrony terenu

Pikantne drzewo z właściwą pielęgnacją osiąga wysokość do 1,5 m.

W okresie kwitnienia, który trwa średnio 10 dni, w jednym buszu kwitnie do 70 pąków.

Każdy osiąga średnicę ¼ m.

Terry i pół-podwójne kwiatostany mają zróżnicowane ubarwienie z licznymi jasnożółtymi pręcikami w środku.

Ale nawet po kwitnieniu piwonia pozostaje równie atrakcyjną rośliną ozdobną ze względu na bujną roślinność.

piwonie drzewa może przetrwać krótkoterminowych w niskich temperaturach (do - 27-30 ° C), chociaż w bardzo niskich zimy może całkowicie zamrozić stałe, ale wkrótce odzyskuje się ze względu na nowy główny pobegov.Sohrannosti rośliny po wystąpieniu pierwszego mrozu pomaga przycinają łodygi i obejmują warstwę szyjki korzeniowej torfu .

Konstruując żywopłot z drzewiastej piwonii, należy zauważyć, że roślina ta nie lubi przeciągów, palących promieni słonecznych i nadmiernego podlewania. Nieprzestrzeganie tych warunków doprowadzi do śmierci sadzonek i zmarnowanego wysiłku i pieniędzy.

Piwonie nie tolerują wilgoci, więc tereny z wysokimi wodami gruntowymi są przeciwwskazane do ich uprawy. Te rośliny czują się doskonale na alkalicznych, dobrze przepuszczalnych glebach.

Piwonie wymagają również przeszczepu. Zakorzenienie ich w stałym miejscu jest pożądane od połowy sierpnia do końca września. Szyja korzeniowa podczas sadzenia powinna znajdować się na poziomie gleby.

Pierwsze 1-2 lata sadzonek zostają przywrócone, więc nie zaleca się kwitnienia krzewu w tym okresie. Dojrzewające pąki muszą zostać usunięte przed ich otwarciem.

Rozpowszechniona choroba trelikalnych pionów - szara zgnilizna jest wynikiem nadmiaru wilgoci lub azotu w glebie lub silnego zacienienia terenu.

Dzika róża - najbardziej bezpretensjonalna roślina do układania żywopłotów. Jego jedyną wadą jest bardzo szybko rozwijający się system korzeniowy, zdolny do rozszerzania znacznej odległości w różnych kierunkach. Aby zapobiec takim problemom podczas zakładania zielonego kordonu, musisz użyć ograniczników. W swojej roli kawałki łupków lub blachy falistej mogą być wystawiane na głębokość co najmniej 50 cm wzdłuż całego obwodu wykopu.

Dzika róża rośnie tak szybko, że za kilka lat na stronie pojawi się piękny i kłujący strażnik, uzupełniając główne ogrodzenie lub serwując w zamian.

Wolno rosnące biodra róży mogą osiągnąć wysokość do 2 m. Kwitnie późną wiosną z białymi i jasnoróżowymi kwiatami. Owoce mają kolor od pomarańczowego do czerwonego w kształcie okrągłym lub owalnym.

Dzika róża dobrze znosi strzyżenie. Zrób to jesienią po upadku liści. Można nadać mu pożądany kształt.

Willow - najbardziej powszechna roślina na całym świecie. Możesz przygotować sadzonki do sadzenia siebie. Rozmnaża się przez sadzonki. Do cięcia potrzebne są 2-3-letnie pędy, które łatwo można ukorzenić poprzez bezpośrednie sadzenie w ziemi i szybko uformowane w zdrowe krzewy.

Willow odnosi się do rodzajów żywopłotów kratowych, to znaczy do ich wzrostu wymaga podpór, do których będą dołączone pędy niestabilne. Aby stworzyć ciasne ogrodzenie, ścinki z boków są cięte i łączone razem z konwencjonalną liną.

Pręty topione tworzą wysoką ścianę, chroniąc miejsce bardziej niż jakiekolwiek inne ogrodzenie wykonane przez człowieka.

Zdejmij żywopłot z samej wierzby pod władzą nawet niedoświadczonego przybysza. Co więcej, prostota sadzenia i opiekowania się nim nie wymaga specjalnego wysiłku.

W przypadku zielonego ogrodzenia młode, dwuletnie, trzyletnie krzewy i drzewa w wieku od trzech do sześciu lat, mające dobrze rozwiniętą koronę, mogą z łatwością osiąść w nowym miejscu. Konieczne jest również wzięcie pod uwagę indywidualnych cech wzrostu każdego gatunku, kwasowości gleby, potrzeby oświetlenia, wilgoci i składników odżywczych.

W ciężką zimę sadzenie sadzonek najlepiej wykonywać wiosną. Oczywiście możliwe jest także jesienne sadzenie gatunków odpornych na zimę, ale dla większego bezpieczeństwa młode rośliny będą musiały być pokryte i pokryte śniegiem.

Krzewy roślinne na żywopłoty muszą znajdować się w odległości co najmniej 2 m od struktury kapitału i 0,5-1,5 m od ogrodzenia.

Należy zauważyć, że metalowe ogrodzenie z tektury falistej na okres wzrostu zielonego kordonu najlepiej pokrywać drewnianymi osłonami. Rozgrzewając się pod promieniami palącego słońca w ciągu dnia, żelazo jest w stanie spalić młodą niedojrzałą roślinę.

Podczas sadzenia roślin dla ogrodzenia należy przestrzegać określonych parametrów:

 • 0,3-0,5 m między krzewami
 • 0,75-1,5 m między drzewami w jednym rzędzie
 • 0,5 m głębokości wykopu
 • 50 cm szerokości w sadzeniu jednorzędowym
 • 1 m, gdy rośliny są sadzone w dwóch rzędach

Kiedy dwurzędowe rośliny sadzenia są umieszczane w szachownicy, zachowując odległość między sadzonkami, w zależności od ich spodziewanej wysokości i wielkości korony. Bardzo spektakularnie wyglądają kaskadowe wielorzędowe kordony na żywo, łączące swobodnie rosnące drzewa z formowanymi krzewami.

Przybliżony obszar sadzenia sadzonek na 1 metr bieżący będzie wynosił:

 • 5-7 niskich krzewów
 • 4-5 średnio
 • 1-2 wysokie drzewa lub krzak

W przypadku roślin wolno rosnących parametry te można zwiększyć.

Przed posadzeniem roślin, owiń położenie ogrodzenia, a następnie wykop w wykopie. Dno jest rozluźnione i nawożone żyzną glebą o pożądanej kompozycji.

W żadnym przypadku podczas sadzenia roślin iglastych nie można stosować jako nawozu świeżego obornika.

Umieścić sadzonki w wymaganej odległości od siebie, rozłożyć korzenie, zasnąć i zagęścić ziemię. Po tym ostrożnie wylać rowek wodą i ściółką.

Który sposób sadzenia zastosować, pogłębić lub zasadzić na wzgórzu, będzie zależeć od poziomu występowania wód podziemnych w miejscu i rodzaju roślin. Zapytaj z góry!

W ciągu pierwszych 2 lat życia sadzonek liściastych, pielęgnacja sprowadza się do regularnego podlewania, obluzowywania i nawożenia gleby, pielenia chwastów, sadzonek należy zaaklimatyzować w nowym miejscu i wzmocnić, wtedy można zacząć tworzyć zielony płot.

Pierwszy etap prowadzi się konopiami. Ta metoda pozwala znacznie zagęścić koronę rośliny i zmniejszyć jej wysokość. Operacja przeprowadzana jest jesienią podczas opadania liści.

Tylko wtedy, gdy średnica pnia osiągnie 1,5-2 cm / można wykonać procedurę cięcia wierzchołka na wysokości 20-25 cm od podstawy korzenia. Takie przycinanie sprzyja wzrostowi młodych silnych pędów.

W następnym roku po konopie roślina musi zostać przywrócona. Dopiero po jednym sezonie następuje pierwsze przycinanie, które tworzy szkieletowe gałęzie sadzonki. Krzewy pocięte, nadając żywopłocie kształt trójkąta.

Dzięki tej fryzurze możesz dostosować wymiary żywej osłony. W przypadku wąskiego i wysokiego zielonego ogrodzenia górna część trójkąta jest unoszona, a szerokość podstawy jest zmniejszona, dla niskiego - wszystko robi odwrotnie, góra jest obniżana, podstawa jest powiększona.

Jeśli korona rośliny nie jest wystarczająco gruba, to rok później przeprowadza się kolejne stymulujące przycinanie gałęzi szkieletowych.

W przyszłości profil zielonego ogrodzenia zostanie zwiększony do pożądanego rozmiaru wysokości i szerokości, co roku wycina roślinę 3-4 cm powyżej poprzedniej. Osiągając gęstość korony, lepiej nie spieszyć się z ekstrakcją rośliny.

Po osiągnięciu wymaganej wysokości przystępujemy do nadania żądanej formie żywopłotu. Następnie 2-3 razy w sezonie przeprowadzamy korektę fryzury.

Skrócenie młodych pędów nie wymaga więcej niż 2/3 wzrostu, zbyt krótkie fryzury mogą doprowadzić do łysiny żywopłotu.

Tworząc zielony płot

Opieka nad zielonym kordonem polega na terminowym podlewaniu, nawożeniu gleby i utrzymywaniu pni w dobrym stanie.

Najważniejsze to przestrzegać zaleceń dotyczących uprawy poszczególnych gatunków roślin, nie zapomnij karmić zwierząt domowych podczas karmienia.

Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli przez wiele lat cieszyć się pięknym zielonym ogrodzeniem, nie tylko chroniąc wewnętrzny świat dworu przed agresywnymi wpływami zewnętrznymi, ale także przyczyniając się do oczyszczenia zamkniętego mikroklimatu.

Ciężki żywopłot w projektowaniu krajobrazu

Bardzo szeroko zielone ogrodzenia są stosowane przez projektantów krajobrazu. Z ich pomocą powstają oryginalne zespoły parkowe, galerie, altany, a nawet kompozycje rzeźbiarskie.

Ale na 6 akrach domu wiejskiego można z powodzeniem łączyć elementy krajobrazu z uprawą kapusty i marchwi. Aby wyposażyć bramkę, można użyć mieszanego żywopłotu, łączącego rośliny tego samego gatunku z różnymi kolorami kwiatów, liści lub igieł.

Z gęsto obsadzonych drzew i krzewów uzyskuje się zaciszne zielone pomieszczenia - doskonałe miejsce na relaks i pogawędkę przy filiżance herbaty.

Do dekoracji głównego ogrodzenia można użyć kręconych roślin - jeżyn, dziewczęcych dziewcząt. Nieskomplikowane w pielęgnacji, szybko rosnące, będą skutecznie patrzeć na każdą matową powierzchnię i proszę właścicieli o swoje owoce. Jasne czerwone jesienne liście winogron doskonale udekorują ścianę domu.

Na dużych obszarach zielone kordony są tak rozmieszczone, aby wytyczać przestrzeń, tworzyć bardziej przytulną, świąteczną atmosferę.

Urządzenie żywopłotu jest twórczym i fascynującym procesem. Obfitość nazw szybko rosnących i mrozoodpornych krzewów do ich stworzenia pozwoli dobrać rośliny do każdego, nawet najbardziej wyrafinowanego i wymagającego smaku.

W jaki sposób stworzyć zabezpieczenie, możesz obejrzeć film:

Znalazłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, poinformować nas.

Uwagi: Krzewy na żywopłoty są odporne na mróz i szybko rosnące, używane rośliny dla nich

Ogólnie jestem zwolennikiem żywopłotów. lubią mnie bardziej niż nudne surowe ogrodzenia. Co więcej, żywopłot w lecie zbiera cały pył, który próbuje dostać się do twojego podwórka.

Od dawna marzyłem o żywopłocie, ale próba sadzenia i uprawiania jałowca zawiodła - pies srał i wszystko umarło. Podobał mi się pomysł z kolczastym jabłkiem, mógł przestraszyć psa i piękny krzew.

Żywopłot wygląda całkiem nieźle, zawsze marzyłem o zrobieniu tego, szkoda, że ​​nie dostaję rąk, ale w tym roku dołożę wszelkich starań i nadal będę to robił za wszelką cenę.

Podziwiam takie rzeczy, ale ja sam nie odważam się na takie piękno. Nie rozwinie się sama. Trzeba będzie wiele wysiłku, aby utrzymać krzewy w odpowiednim stanie i formie w przyszłości.

Podoba mi się, gdy płot jest ukryty za gładkimi krzewami. Lub jest to możliwe, nawet bez ogrodzenia, tylko krzaki. Fabuła natychmiast wygląda szlachetnie, zadbana, w stylu europejskim. Tylko jeden minus, w zimie krzaki stoją bez liści, to nie jest takie piękne.

Nowe artykuły

Sztuczny kamień do cokołu: jeden z najlepszych sposobów podszewki

 • Poszycie domu z profilowanego arkusza przy użyciu różnych materiałów

 • Jak zamontować gzyms do ściany: podstawowe zasady

 • Klej stolarski własnymi rękami: proporcje i zalecenia mistrzów

 • Obróbka ścian z grzybów i pleśni: technologia, materiały, kolejność prac

  Obliczanie aktualnego przekroju kabla: popularny na temat prądu elektrycznego

  Jak przykleić dachówkę na suficie jakościowo i szybko

  System wentylacji w prywatnym domu własnymi rękami: odmiany i instalacja

  Co to jest regulacja drzwi?

  Podłoga była uszkodzona, nie ma znaczenia: jak naprawić chip na laminacie w domu

  Dekoracja wnętrz, rodzaje i cechy materiałów

  Jak korzystać z układanki: porady od mistrza

  Baby Pump: specyfikacje i zakres

  Jak wybrać grzejnik do loggi

  Układanie płytek metalowych własnymi rękami: funkcje i niuanse

  Copyright © 2015 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • Dodaj komentarz

  − 1 = 1