Kitchen Gloss Photo

Błyszczące kuchnie - eleganckie lub efektowne wnętrze?

Błyszczące kuchnie - ucieleśnienie wygody, praktyczności, wygody i elegancji. Ze względu na nowoczesne materiały wykończeniowe, zestawy kuchenne, które różniły się dosłownie 10 lat temu, były typowe i nie różniły się specjalną różnorodnością.

Dziś sklepy pełne są kolorowych fasad i modeli mebli kuchennych, które spełniają najwyższe wymagania.

Klasyka i nowoczesność

Każdy z nas zastanawia się nad wnętrzem własnego mieszkania, zwracając szczególną uwagę na projekt kuchni - pomieszczenia, w którym spędzamy większość naszego wolnego czasu. Dziś prawie niemożliwe jest spotkanie z osobą, która lubi typowy dyskretny zestaw kuchenny, który łączy się ze ścianami i nie tworzy atmosfery komfortu i przytulności, która jest nam tak potrzebna. W tym samym czasie nie każdy może sobie pozwolić na nowoczesne pomysły na projekt. Na szczęście wielu z nas ma okazję zapoznać się z istniejącymi modelami lśniących kuchni i wyrobić sobie własną opinię na temat tej lub tej decyzji, a także wybrać najbardziej odpowiednią opcję. I to nie ma znaczenia - klasyczna jest kuchnia, kuchnia jest w stylu high-tech lub loft.

Nowoczesna kuchnia powinna być wygodna i najwygodniejsza, nie powinna zajmować przestrzeni, sprawiać, by była nudna i pozbawiona twarzy. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań stworzy eleganckie i przytulne otoczenie, nawet w najmniejszych pomieszczeniach, najważniejsze jest poprawne dobranie materiału kuchni i koloru jej elewacji.

Błyszczące fasady są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy kochają życie i są zadowoleni z każdego nowego dnia. Jasne i przyciągające wzrok błyszczące kuchnie optycznie zwiększają przestrzeń, czyniąc ją bardziej lekką i miękką. Główną zasadą stosowania błyszczących fasad nie jest przesadzanie z błyszczącymi powierzchniami, w przeciwnym razie poczujesz się jak Alicja w zimnym i niewygodnym Looking Glass. Projektanci nie polecają łączenia błyszczących fasad kuchni z rozciągliwymi, błyszczącymi sufitami i błyszczącą dekoracją ścienną. W przeciwnym razie będzie zbyt dużo połysku.

Błyszcząca kuchnia jest naprawdę magiczna i czarująca w promieniach słońca lub sztuczne oświetlenie, codziennie tworząc atmosferę świętowania i łatwości. Z pewnością zaskoczysz swoich przyjaciół i gości, którzy po prostu nie będą chcieli opuścić atmosfery stylu i elegancji, oddychając ciepłem i wygodą.

Należy zauważyć, że aby zachować połysk i połysk, błyszczące fasady wymagają specjalnej troski, ponieważ każda kropla wody lub odcisk palca natychmiast pozostawia ślad na powierzchni, widoczny gołym okiem.

Wybór odcienia elewacji kuchennych to indywidualna decyzja każdego z nich. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę nie tylko osobiste preferencje, ale także główny kolor kuchni, a także jej powierzchnię. Na przykład W przypadku małych kuchni nie wybieraj ciemnych i nasyconych odcieni (fioletowy, czerwony, ciemnozielony itp.), pokoje te idealnie nadają się do fasad z kości słoniowej lub klasycznego białego połysku. Nie zaleca się również stosowania kombinacji kilku kolorów, rozwiązanie to jest optymalne dla dużych i przestronnych kuchni.

Jeśli wolisz spokojne i neutralne kolory, Jasny fartuch lub ozdobne wstawki na nim pomogą zdywersyfikować błyszczącą kuchnię i uczynić ją bardziej atrakcyjną.

Niezależnie od pory roku, zawsze pozostają kontrastujące kombinacje kolorów (czerwony z czarnym, biały z czarnym, żółty z zielonym itp.), Które również pasują do przestronnych, dobrze oświetlonych pomieszczeń.

Błyszczące kuchnie - dbałość o fasady

Do produkcji błyszczących fasad są najczęściej używane:

Aby właściwie wybrać środki do pielęgnacji błyszczącej powierzchni, musisz znać technologię używaną podczas produkcji zestawu słuchawkowego. Warianty ekonomiczne kuchni błyszczących są najczęściej wykonywane przy użyciu płyt wiórowych, na których przyklejane jest tworzywo sztuczne. Do czyszczenia takich powierzchni należy używać łagodnych środków czyszczących, które nie zawierają cząstek ściernych.

Podobne narzędzia służą również do pielęgnacji powierzchni akrylowych, lakierniczych lub malowanych. Jeśli panele PVC zostaną zastosowane na elewacjach mebli, unikaj kontaktu fasad z wilgocią, ponieważ może to prowadzić do łuszczenia.

Błyszcząca kuchnia w designie (70+ prawdziwych zdjęć)

Błyszczące błyszczące powierzchnie nadają kuchni spektakularny wygląd, przyciągając uwagę miłośników luksusu i blasku. Takie fasady mają swoje zalety i wady, które warto poznać, podejmując decyzję o zaprzestaniu ich zbierania.

 • Kuchnia wizualnie się zwiększa.
 • Pokój wydaje się lżejszy dzięki odbiciu światła przez fasady.
 • Duży wybór kolorów.
 • Estetyczny wygląd, nawet ciemne kolory, które w matowym wykonaniu będą wydawać się wulgarne i ponure.
 • Błyszczące powłoki są łatwe do czyszczenia.
 • Fasady nie są całkowicie praktyczne - pozostawiają plamy, plamy, plamy, odciski palców.
 • Wrażliwy na wpływy mechaniczne.
 • Wymaga regularnego wycierania w celu zachowania gatunku - do 2 razy dziennie.
 • Pielęgnacja odbywa się za pomocą wyspecjalizowanych środków, zwykłe detergenty nie są odpowiednie.

Oprócz typowych zalet i wad, kuchnie z błyszczącymi fasadami posiadają cechy związane z materiałem do produkcji:

 • Najbardziej praktycznym i ekonomicznym materiałem jest plastik (postforming). Odporny na działanie chemii gospodarczej i wysokich temperatur. Minus to nieodwracalność zadrapań i drobnych wad.
 • Folia PVC jest plusem, niską ceną i łatwym do czyszczenia detergentami domowymi. Wady, jest w stanie wypalić i złuszczają pod wpływem wysokiej wilgotności i temperatury.
 • Malowana elewacja, zabezpieczona warstwą lakieru. Drobne defekty można naprawić, ale rozdrobnione mogą powstawać z nieostrożnością. Koszt jest wyższy niż w dwóch poprzednich przypadkach.

Elegancki wygląd, gdy górne półki i szafki są błyszczące, a dolne są matowe.

Połysk może być obecny w każdym nowoczesnym stylu - poddaszu, nowoczesnym, zaawansowanym technicznie itp. Jedynym warunkiem jest przemyślenie kształtu zestawu słuchawkowego, aby połysk nie wydawał się zbyteczny.

Gładkie błyszczące fasady doskonale łączą się z naturalnymi materiałami - tablicą z drewna, naturalnego kamienia. Znakomicie wyglądają szklane rogi na błyszczących meblach.

Lśniące i matowe fasady - porównanie

Matowe powierzchnie są mniej klejące i bardziej praktyczne. Są one preferowane, gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta. Minus - również pranie jest trudniejsze, chociaż wymagają rzadszego czyszczenia niż błyszczące. Wiele osób uważa, że ​​to matowe powierzchnie zapewniają komfort mieszkania.

Połysk tworzy atmosferę połysku i nowoczesną technologię. Jest idealny do stylu high-tech. Błyszczące powierzchnie, chociaż wymagają częstszego mycia, ale są prane łatwiej. Od profesjonalistów - błyszcząca kuchnia wydaje się lżejsza i bardziej przestronna niż matowa.

Troska o błyszczące fasady wymaga znacznego wysiłku i czasu. Mycia i polerowania powierzchni są niezbędne do takiej kuchni każdego dnia. Idealnie - po każdym gotowaniu. Przestrzeganie zasad opieki zapewni długą obsługę zestawu słuchawkowego i doskonały wygląd.

Podczas pracy należy unikać zadrapań i drobnych uszkodzeń. Nadmiar wilgoci w kuchni może prowadzić do pęcznienia płyty MDF, a następnie pękania lub łuszczenia się powłoki.

Aby aranżacja mebli była taka, aby bezpośrednie światło słoneczne nie spadło na błyszczącą fasadę - może to doprowadzić do ich blaknięcia i utraty połysku.

Nie myć zwykłymi detergentami i środkami do czyszczenia domu, twardymi szczotkami. Najlepszym rozwiązaniem jest roztwór do prania lub środek do czyszczenia szkła.

Odpowiednie ciekłe środki piorące, które wskazują "na błyszczące powierzchnie", oznaczają mycie naczyń.

W przypadku powłok akrylowych warto pamiętać, że pranie jest zbyt przeciwwskazane wilgotną ściereczką. Dobrze wyczyść wilgotne ściereczki domowe. Po umyciu powierzchnię należy polerować miękką szmatką wykonaną z mikrofibry, aby usunąć plamy i nadać połysk.

Do polerowania, specjalne pasty lub woski są czasem używane do błyszczących fasad. Pasty z woskiem działają jak antystatycy. Bez chemikaliów można się obejść bez użycia odkurzacza parowego.

Rada! Aby zminimalizować czas potrzebny na pielęgnację i czyszczenie, pożądane jest zatrzymanie selekcji w jaśniejszych odcieniach - ponieważ ciemne i soczyste kolory są bardziej charakterystyczne. Uchwyty najlepiej wybierać duże, tak aby po otwarciu szafy, gospodarstwa domowe rzadziej same drzwi.

Rozwiązania kolorystyczne (prawdziwe zdjęcia)

Nowoczesna kuchnia błyszcząca charakteryzuje się ogromną różnorodnością kolorystyczną. Każdy kolor tworzy własny nastrój i atmosferę.

Biały kolor rozszerza obszar wizualny, a wybór białej błyszczącej kuchni jest idealny do małych pomieszczeń. Kolor jest dobry we wszystkich decyzjach dotyczących stylu - od klasyki i baroku po minimalizm i hi-tech, i jest łączony z dowolnymi innymi kolorami. Na białym tle chromowane detale wyglądają wspaniale, pasują do drewna i szkła.

Kolor jest uważany za praktyczny - choć jest zauważalny i ma jakiekolwiek plamy, ale łatwiej je usunąć natychmiast, gdy są świeże. Plus - odciski palców i plamy na białym tle są mniej widoczne.

Czarny w wersji błyszczącej nie naciska, jak w matowym, i pozostawia pomieszczenie całkiem jasne. Ta kuchnia będzie wyglądać wyśmienicie.

Czarne można łączyć z dowolnym wesołym kolorem - powiedzmy pomarańczowym. Pozwala to na tworzenie ciekawych i kolorowych wnętrz. Nowoczesny i technologiczny wygląd w połączeniu z metalicznymi kolorami i chromowanymi detalami.

Do kuchni wyglądała stylowo, nie przesadzaj z czernią. Warto pamiętać, że czerń ma wiele odcieni - zarówno ciepłych, jak i zimnych, a ciepłe i zimne odcienie wyglądają źle w tym samym wnętrzu.

Kolor beżowy zapewnia atmosferę spokoju i komfortu. Charakter wnętrza wyznacza wybrany odcień beżu - może nim być kawa z mlekiem, karmel, żółtawy lub szaro-beżowy itp.

W kuchni beż jest idealny - jest ciepły i wywołuje przepyszne towarzystwa. W tym kolorze wyglądają dobrze monochromatyczne wnętrza, a nie rzadkie kombinacje. Najbardziej udane kombinacje to brąz o różnym stopniu kontrastu, metaliczny szary, czerwony, zielony, niebieski lub niebieski.

Czerwony ma intensywny kolor: może ożywić wnętrze, ale jednocześnie naciska i szybko się męczy, jeśli jest za dużo. Pasuje do jasnych kolorów - biały, beżowy, szary.

Jasny czerwony kolor kojarzy się z kuchnią w nowoczesnym stylu. Spokojne odcienie - bordo, wiśnia, terakota mogą występować w klasycznym stylu kuchni lub we wnętrzu wiejskiego stylu.

Zielony kolor tworzy uczucie świeżości, spokoju i wyciszenia, uspokaja wzrok. Kuchnia może być ozdobiona czysto zielonym kolorem w różnych odcieniach (wszystkie odcienie zieleni są połączone) lub w połączeniu z białym, czarnym, beżowym, szarym, różowym lub fioletowym, żółtym lub pomarańczowym.

W zależności od odcienia i połączenia z innymi kolorami, zielona błyszcząca kuchnia może być wykonana w jednym z nowoczesnych stylów - high-tech, minimalizm, techno, w stylu klasycznym, wiejskim lub nowoczesnym.

Wygląda jasno i słonecznie. Idealne dla pokoi z widokiem na zacienionym boku, małe kuchnie. Żółty kolor jest praktyczny, nadaje się do ozdabiania fartuchów kuchennych i blatów. Jasne kolory nadają się do kuchni w jednym z nowoczesnych stylów.

Skuteczne połączenie ciepłych odcieni żółtego z brązowymi, pomarańczowymi, czerwonymi kolorami. Zimne kolory (na przykład cytryna) łączone są z zielonym, niebieskim, niebieskim, srebrnym i szarym. Kombinacje z bielą lub czernią będą wyglądać jasno.

Fiolet jest szlachetnym wykwintnym kolorem, tworząc atmosferę spokoju. Jasne i ciemnofioletowe fasady tworzą surowość we wnętrzu kuchni, wyciszone barwy dodają przytulności, a jasny liliowo nadaje świeżość i blask. Kolor doskonale pasuje do kuchni minimalistycznych, high-tech, awangardowych kierunków.

Błyszcząca kuchnia - zalety i wady. Zdjęcie wnętrza

We wnętrzach, które odpowiadają wszystkim współczesnym trendom, dziś coraz więcej elementów można znaleźć w dekoracjach tak, aby powierzchnia miała gładką powierzchnię i błyszczące wykończenie. Wynika to z wielu powodów, z których jednym jest wysoki poziom nowoczesnego społeczeństwa, wyrażony w prostych zwięzłych formach, połączony z jakościowym przetwarzaniem części i akcesoriów wykonanych z wysokiej jakości materiałów.

Czasami takim szczegółem może być dość duży obiekt, który jest istotną częścią wnętrza danego pokoju, na przykład dzisiaj w modzie i błyszczących kuchniach są wysoko cenione. To rozwiązanie w nowoczesnym mieszkaniu tworzy prawdziwie spektakularne wydarzenie w jego przestrzeni. Zwłaszcza, jeśli kuchnia jest połączona z salonem. Piękne i efektowne meble powinny być widoczne i miłe oczom zarówno gospodarzy, jak i wszystkich gości, którzy przyjeżdżają odwiedzić.

Błyszczące zdjęcie kuchenne

Dziś w artykule rozważymy ważne zalety i wady blasku powierzchni w kuchni, pokażemy, w jakie szczegóły takie rozwiązanie może zostać zrealizowane, a także dowiemy się, jakie zasady należy łączyć z innymi elementami.

Błyszcząca kuchnia Zdjęcie

Wszystkie plusy i minusy błyszczącej kuchni

Główną ich zaletą jest oczywiście imponujący design, nie pozostanie bez uwagi żadnego gościa, jeśli chcesz wprowadzić do tego pokoju nowoczesną estetykę, to wystarczy zestaw kuchenny z błyszczącymi elementami.

Co więcej, takie przetwarzanie podkreśli najbardziej nowoczesne style. High-tech, nowoczesne, strych, neoklasycystycznym, pop art, fyuzhn itd We wszystkich tych stylów, połysk byłoby istotne, ważne jest, aby wybrać odpowiedni schemat kolorów i kształtu zarówno zestaw słuchawkowy, ponieważ i jego poszczególne części.

Kolejną ważną zaletą może być fakt, że ten zestaw jest równie odpowiedni zarówno dla przestronnych kuchni, jak i małych powierzchni. W drugim przypadku, nawet lepszym, pod względem percepcji wzrokowej. W końcu każdy błyszczący detal we wnętrzu małego pokoju może wizualnie go rozszerzyć. Z tym, co jest dobre i poradzi sobie z błyszczącymi fasadami kuchennymi.

Biała błyszcząca kuchnia Zdjęcie

Wszelkie zanieczyszczenia na gładkiej, błyszczącej powierzchni są myte w mgnieniu oka, ponieważ błoto nie ma dosłownie nic do łapania.

Główną wadą jest fakt, że dbałość o błyszczące kuchnie wymaga dużej uwagi. Wszakże na idealnej powierzchni wszelkie obce przedmioty są bardzo dobrze widoczne, a powierzchnia odbijająca przydziały te obiekty jeszcze bardziej. Dlatego przed zakupem lub zamówieniem należy dokładnie przeanalizować, czy jesteś na to gotowy, czy nie.

Ale powyższy problem można złagodzić, jeśli eksperymentujesz z połyskiem w różnych szczegółach zestawu słuchawkowego, ale porozmawiamy o tym nieco później.

Również wady można przypisać temu, że w przypadku uszkodzenia: zadrapania. wgniecenia itd. na błyszczącej powierzchni będą bardzo dobrze widoczne i naprawione bez wymiany całej części, problem ten nie działa.

Kuchnia na zamówienie - jakie szczegóły sprawiają, że połysk?

Jeśli zamówisz zestaw w warsztacie meblarskim, zawsze masz wybór. Aby zminimalizować problemy z taką kuchnią, projektantom zaleca się, aby zabieg był tak płynny, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że kuchenne elewacje, blat, fartuch nie powinny odetchnąć. Pomoże to utrzymać w czystości zestaw słuchawkowy.

Należy również stwierdzić, że obszary robocze - blaty, kuchnia fartuch powinny być wykonane z materiałów, które są odporne na wszelkie naprężenia mechaniczne działanie detergentów, wody, ciepła itp to lepiej wybrać kamień i szkło blatu kuchennego fartucha ..

Specjaliści często zalecają stosowanie różnych elewacji dla modułów górnych i dolnych - odpowiednio błyszczących i matowych.

Jak prawidłowo łączyć z innymi szczegółami

Warto powiedzieć, że każdy połysk powinien być używany umiarkowanie, w przeciwnym razie wnętrze okaże się zimne, odpychające, że dla kuchni wszystko nie pasuje.

Ponieważ każda powierzchnia odbijająca ma dość dużą aktywność, nie powinna być zbyt wielka w jednym pomieszczeniu. W związku z tym tak duży element, jak zestaw kuchenny, należy łączyć z innymi detalami wnętrza, które mają bardziej swobodną konstrukcję i obsługę.

Błyszczące kuchnie we wnętrzu zdjęcia

Na przykład, jeśli masz na myśli błyszczący zestaw, to projekt sufitu, podłogi i ścian powinien być bez połysku. Dozwolone małe działanie, tylko w drobnych szczegółach - zdjęcie z błyszczącą ramką, błyszczący zegar na ścianie w kuchni itp.

Nierzadko aktywny zestaw można łączyć w kuchni z drewnianymi matowymi detalami, na przykład drewnianymi podłogami, meblami z drogich lasów itp.

Kuchnie czarno-białe błyszczące

Jako takie elementy mogą być szczotkowany metal w różnych akcesoriów kuchennych, takich jak stół i krzesła z przetwarzaniem pod matowego srebra, często błyszczące fasady w połączeniu z metalem uchwyty z matowym wykończeniem, sprzęt kuchenny: lodówka, kuchenka mikrofalowa, itp Jest również nie rzadko stosowanych w Połączone fasady z matowego szkła.

Błyszczące kuchnie mogą mieć inną kolorystykę, białe słuchawki, czarny, czerwony, niebieski itd. Są szczególnie popularne, często łączone są nawet przez przypisanie jednego koloru do górnych modułów, a drugiego do dołu.

Stołki barowe do kuchni - zdjęcie nowoczesnych mebli we wnętrzu

Niż do wykończenia ścian w kuchni - praktyczne materiały, fotomodelki!

Jak wykorzystać mozaikę w kuchni? Zdjęcia

Dekoracja ścian w kuchni - nowoczesne, oryginalne sposoby.

Magazyn "Zdjęcie wnętrza", kuchnia. Problem №5

Projekt kuchni z balkonem photo. Łączymy dwie przestrzenie

Projekt kuchni z wykuszem: pomysły na projekty fotograficzne

Projekt kuchni 10 m.kw. Nowe trendy

Nowoczesne wbudowane kuchnie - optymalizuj przestrzeń!

Zlewozmywaki kuchenne - zdjęcia nowoczesnych modeli

Kuchnia z wyspą - nowoczesny i funkcjonalny układ

Glynets z pewnością wymaga więcej uwagi, ale gdy wszystko jest czyste, wygląda o wiele bardziej efektywnie niż matowa powierzchnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

43 − = 41