Nazwa kategorii

Kuchnie wykonane z naturalnego drewna

Fasady kuchenne wykonane z naturalnego drewna: zalety i wady kuchni drewnianej i fornirowanej

Obfitość nowych form, jasne materiały do ​​oblicowania, różnorodność opcji indywidualizacji mebli kuchennych sprawiają, że przyjemne dekoracje wnętrz są prawdziwą mąką z wyboru. Ci, którzy nie zgadzają się na zmianę ciepła i luksusu naturalnego drewna na modne tworzywa sztuczne i aluminium, producenci zaoferują drewniane fasady w setkach opcji wzorniczych. Opłata za naturalność jest wysoka, ale istnieje alternatywa - połączenie macierzy z innymi materiałami.

Co kryje się za drewnianą fasadą: tablica lub płyta wiórowa ↑

Naturalne drewno, szczególnie cenne drewno liściaste, nie jest tanie. A gdy spojrzysz na różnorodność propozycji fasad z drewna w różnych segmentach cenowych, pojawiają się wątpliwości: Czy wszystkie produkty wykonane są z litego drewna?

Drewniane meble: luksus i ciepło

Ulga na drewnianej powierzchni

W rzeczywistości istnieje kilka opcji produkcji drewnianych fasad. Drzwi zestawu słuchawkowego można wyprodukować:

 1. Z drewna - najdroższy materiał. Jednoczęściowe pręty są połączone ze sobą za pomocą metody "groove-spike". Związek jest wzmocniony warstwą kleju. Zwykle używa się twardego drewna.

Drzwi z litego drewna z kontrastową wkładką

 1. Tarcza meblowa. Bardziej dostępny niż tablica. Małe kawałki drewna za pomocą prasowania są sklejane w jedną wstęgę.

 1. Kompozyt: ramki panelami drzwi wykonane z tablicy i włożyć (panel), - od fornirowane płyty wiórowe, płyty szklanej, płyty laminowanej.

 1. Fornirowane fasady: płyty MDF lub płyty wiórowe są stosowane jako podstawa, płyta laminowana z niedrogich miękkich skał, licówka to naturalna okleina.

Cena drewnianych fasad w kuchni zależy bezpośrednio od kosztów materiałów i złożoności ich przetwarzania. Składane płyty meblowe są tańsze, ponieważ po ich wyprodukowaniu praktycznie nie ma odpadów.

Aby określić materiał produkcji "z widzenia" tylko mistrz będzie w stanie

Najbardziej dostępne są połączone drzwi. Odcień dekoracyjnej warstwy drewna i wkładki dobiera się tak, aby nie można było wizualnie odróżnić materiału od drewna i płyt.

Pokryte fornirem z cennych ras zestawy słuchawkowe mogą kosztować więcej niż meble z zestawu niedrogich ras.

Kuchnie z naturalnego drewna: rodzaje fasad i cechy produkcyjne ↑

Jeśli wcześniejsze drewniane elewacje były związane wyłącznie z klasycznej kuchni w tradycyjnym formacie (drzwi z panelem, gzymsy i okien w górnej warstwie), dzisiaj wśród produkowanych towarów - meble i nowoczesne zwięzły kuchnia: niewidomych drzwi, form giętych, niezwykłych faktur i odcieni .

Meble z litego drewna w poddaszu wnętrza

Plusy i minusy drewnianych fasad do kuchni ↑

Drewno to drogie i kapryśne rzeczy. Pomimo złożoności przetwarzania i potrzeby szczególnej troski, fasady do kuchni wykonanych z drewna mają niezaprzeczalne zalety:

Luksusowe zestawy do domów wiejskich

 • Trwałość. Wybierając wysokiej jakości produkty z twardych skał, można spokojnie oczekiwać, że meble będą cieszyć się przez kilka pokoleń rodziny.
 • Ekologiczna kompatybilność. W leczeniu stosuje się tylko nieszkodliwy klej PVA, nie stosuje się kompozycji kleju na bazie żywicy syntetycznej. Drewniane fasady nie mogą stać się źródłem niezdrowych oparów, nawet jeśli używają lakieru poliuretanowego do wykończenia powłoki.
 • Wyjątkowość i szeroki wybór rozwiązań kolorystycznych.

Zestaw w niezwykłym stylu

Drewniane meble w ciągu kilku lat można aktualizować poprzez usunięcie górnej warstwy lakieru. Jedną z głównych zalet jest możliwość odbudowy i naprawy. Małe wióry, zadrapania, pęknięcia można łatwo naprawić w domu, a po profesjonalnym uzupełnieniu ślady uszkodzeń nie zostaną wykryte nawet przez specjalistę.

Naturalnie elewacje meblowe wykonane z drewna nie są pozbawione wad. Kuchnia - pomieszczenie o najbardziej nieodpowiednich warunkach dla naturalnego drewna. Stałe wahania temperatury, gorąca para wodna, wysoka wilgotność to czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze elewacji.

Zaleta: meble można przywracać kilka razy

Aby zapewnić, że meble nie straciły na atrakcyjności, zainstaluj mocny kaptur, preferuj elektryczny piekarnik i płytę grzewczą, które nie przesuszają powietrza. Obserwuj poziom wilgotności - wskaźnik powinien być stabilny przez cały rok.

Temperatura otoczenia nie powinna przekraczać 24 ° C, z zestawów barwionych drzwi, lakierowanych, muszą być chronione przed zbyt dużej ilości światła okna na powierzchni, który nie jest spalany plamy.

Wymagania dotyczące materiału: jaki rodzaj drewna robią kuchnie ↑

Bez względu na to, z jakiego rodzaju mebli wykonano meble kuchenne, materiał powinien być równomiernie wysuszony. Wilgotność należy sprawdzić: drewno nie może zawierać więcej niż 10% wilgoci.

Producenci stosują tylko sprawdzone surowce

Do produkcji elementów na zamówienie do pojedynczego zestawu słuchawkowego drewno nie jest używane, suszone na różne sposoby: w przyszłości materiał może zachowywać się nieprzewidywalnie. Tablica jest traktowana środkami ochronnymi, które wnikają głęboko w włókna. Impregnacja jest absolutnie niedostrzegalna dla gotowych produktów, ale doskonale chroni meble przed wilgocią, grzybami, owadami.

Dąb: wyjątkowa tekstura i doskonała wydajność

Najczęstsze drewno liściaste do fasad z drewna do kuchni to buk, dąb i jesion. Najjaśniejszy jest buk. Prawie białe drewno jest łatwo stonowane w każdym odcieniu, a wzór ma wyraźny różowy odcień. Dąb jest ceniony za ciekawą teksturę o głębokim wzorze. Często barwione złotymi nienasyconymi odcieniami, które podkreślają naturalne piękno drewna.

Jasny dźwięk i piękna tekstura: wiśnia

Wśród popularnych ras jest czereśnia. Materiał jest znacznie bardziej miękki niż dąb czy buk, ale ten koneser jest wybierany przez koneserów o bogatym naturalnym wzorze.

Szczegół popiołu w szkliwie i patynie

Budżetowe fasady wykonane z miękkich skał wykonane są z wiśni, brzozy, olchy. Najbardziej dostępne to sosna, świerk.

Drzwi z niedrogiego odcienia drewna pod kosztowną rasą

Miękkie rodzaje drewna są bardziej podatne na odkształcenia i pękanie. Dlatego do kuchni lepiej wybrać twarde kamienie. Meble wykonane z miękkiego drewna muszą być chronione przed uderzeniami.

Fasady fasadowe: solidne drzwi z drewna topionego ↑

Modne fasady z drewna do kuchni w nowoczesnej stylistyce są solidne. Główną dekoracją jest naturalny wzór, faktura i ton drewna. To brak wystroju w postaci paneli, rzeźbionych nakładek, gzymsów nadających takim zestawom elegancji. Projektanci zalecają ukrywanie nawet zewnętrznych elementów wyposażenia, wyposażając przesuwne i wahliwe drzwi w czujniki czujników.

Solidne drzwi roletowe bez gwintów i paneli

Materiał do produkcji może być inny. Najdroższe są fasady połączonych wiązek drogich ras: dębu, orzecha, buka. Używaj i egzotyczne rzadkie rasy - palisander, wenge. Ale cena mebli może stać się po prostu zbyt wysoka.

Kuchnia w drewnie ze ślepymi fasadami

Dostępne fasady - z drewna wiśniowego, olchowego, wiśniowego, iglastego. Więcej stałych produktów stałych z płyty laminowanej. Jeśli głuche drzwi kuchenne wydają się nudne, istnieje alternatywa: fabryka z solidnymi fasadami z fałszywym panelem. Wykończone drzwi są frezowane, tworząc tradycyjny "panelowy" wygląd. Można również zamówić ręczny gwint na produktach panelu.

Drzwi do paneli: funkcje produkcyjne ↑

Drzwi z płaskimi panelami

Drewniane fasady z panelem - klasyczny, nigdy nie wychodzi z mody. Konstrukcja drzwi to zmontowane i sklejone oddzielne części:

Drzwi z panelem klasycznym i kratownicowym

 • Proste detale szkieletowe, frezowane z jednej strony pod wkładką i ozdobione kalevką - dekoracyjny zaokrąglony krój.
 • Włóż cienką częścią dookoła obwodu, który łączy się z rowkiem ramy.

Części są połączone ze sobą za pomocą klejenia. Gotowe fasady są zaciskane na specjalnych maszynach przed suszeniem.

Cena produktów zależy od materiału ramy i wkładki. W przypadku ramy zaleca się wybór gatunków drewna litego.

 • MDF - stosowany jest w giętych fasadach, ponieważ wygięcie osłony pod pożądanym kształtem jest trudne i kosztowne.
 • Krata wykonana z drewna. Stosuj szyny wszelkiego rodzaju: element nie podlega naprężeniom.
 • Wkładka z niedrogiego, miękkiego drewna.
 • Szkło lub witraże są często używane do produkcji drzwi do wyższych warstw mebli.

Drzwi ze szkłem, kratką, standardową wkładką

Część panelu wykonana jest z drogiego drewna, ale cena w tym przypadku wzrasta. Dostępna opcja: solidna kamienna rama i niedroga klejona lub wkładka MDF z okleiną.

Luksusowe rzeźbione fasady: ręczna lub precyzyjna technika komputerowa ↑

Najdroższe i najtrudniejsze do wykonania - rzeźbione fasady wykonane z drewna. Do tej pory w warsztatach oferujemy ręczne rzeźbienie. Każdy detal wzoru na drzewie jest wycinany i szlifowany ręcznie. Takie meble są wyjątkowe, a na życzenie klienta kapitan przeniesie dowolny rysunek do drzwi.

W skali przemysłowej ręczne projektowanie zastąpiono pracą precyzyjnych frezarek. Cały proces - od rysowania rysunku do ukończenia wątku jest kontrolowany przez programy komputerowe.

Rodzaje rzeźbienia na elewacjach kuchennych:

Geometryczny wzór konturu

Nowością na rynku meblarskim są solidne fasady 3D. Te drzwi są wykonane z litych lub MDF płyt. Fale wolumetryczne, plastry miodu, asymetryczne wzory tworzone są przez specjalne frezarki.

Produkty teksturowane nie fornirują. Warianty wystroju - malowanie, tonowanie, lakierowanie. Elewacje o trójwymiarowej fakturze idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz miejskich.

Fasady 3D w kuchni

Opcje wykończenia: tonowanie lub malowanie ↑

Klasyczne wersje projektu drewnianych elewacji - tonowanie i lakierowanie. Impregnacja elewacji specjalnymi barwnikami (często na bazie alkoholu) nie pokrywa całkowicie powierzchni. Kompozycja jest absorbowana nierównomiernie, podkreślając naturalny wzór, nadając drewnu konieczny odcień. Po wyschnięciu warstwy odcienia produkty są lakierowane.

Tonowanie i lakierowanie

Nałóż lakier na bazie wody lub poliuretanu. Lakier wodny jest absolutnie nieszkodliwy, nie ma specyficznego zapachu, szybko schnie. Ale w kuchni lepiej jest użyć klasycznego lakieru. Warstwa chroni drzewo przed wodą i plamami. Lakierowana powierzchnia wymaga staranności i ostrożnego obchodzenia się: warstwa jest szybko pokryta zadrapaniami, a jeśli przegrzanie i wystawienie na działanie niektórych chemikaliów może ciemnieć.

Warstwa wykończeniowa: połysk, emalia

Inną metodą obróbki jest impregnacja specjalnym olejem. Olej przedostaje się do fasady na głębokość 3 mm. Efektem jest wyraźny wzór, wyciszony blask i naturalny złoty odcień. Wada - fasadę, pokryta olejem, nie można przemalować, nanieść lakieru, zmienić koloru. Aby pozbyć się warstwy oleju, trzeba będzie przeszlifować powierzchnię do głębokości impregnacji.

Patynowana matowa fasada

Malowanie szkliwem jest doskonałą opcją dla kuchni od niedrogich ras. Istnieją technologie tworzenia matowej, błyszczącej powierzchni. Malowane fasady patiniruyut, nakładające kontrastujące warstwy na kontury paneli, ramek.

Elewacje z forniru: alternatywa dla drogich kuchni ze stałego ↑

Fornirowane fasady od producentów mebli - niedrogi zamiennik drogich drewnianych zestawów słuchawkowych. Zewnętrznie jest prawie niemożliwe odróżnienie płyty MDF, wykończonej wysokiej jakości okleiną, od fasady masywnego masywu. Różnica widoczna jest tylko z tyłu drzwi. Jeśli podstawą jest stolarka, przejście między warstwą fornirowaną a podstawą jest absolutnie niewidoczne.

Imitacja luksusu: rodzaje forniru w kuchni ↑

Przy produkcji fornirowanych elewacji stosuje się naturalne forniry z twardego drewna. Najczęstsze gatunki to dąb, klon, orzech. Popularne produkty pokryte są egzotycznymi gatunkami - zebrano, wenge, merbau.

Egzotyczna okleina: Zebrano

Wyprodukuj fornir przez sluschivaniya cienkie arkusze drewna ze stałej belki. Paski są suszone. Wklej naturalny fornir do fasady za pomocą zimnego kleju i gorącej metody. W rzeczywistości fornir jest dość mocną warstwą naturalnego drewna. Standardowa grubość blach stosowanych w produkcji mebli wynosi 3 mm.

Tonowanie okleiny dębowej

Ale materiał z twardych i egzotycznych skał jest drogi. Jako niedrogą alternatywę zastosuj nowy rodzaj forniru - fayn-line. Jest to naturalna imitacja forniru cennych odmian. Surowce do produkcji to niedrogie skały miękkie. Cienkie arkusze są wycinane z paska. Płótna specjalne o różnych grubościach noży.

Korzeń orzecha włoskiego: jasny wzór

Uzyskane arkusze są suszone. Barwnik suszymy w różnych odcieniach, w zależności od koloru i tekstury skały, której wzór planuje odtworzyć. Malowane paski są zbierane w stosach, łącząc kilka odcieni. Obróbka za pomocą kleju za pomocą barwnika. Zebrane stosy są przyklejane pod prasą. Następnie z klejonego stosu wycinany jest pasek forniru gotowy do wykładania.

Materiał wykonany przy użyciu technologii file-line

Fornirowane fasady na etapie wykończenia kolor, odcień, lakier.

Plusy i minusy fornirowanych kuchni ↑

Główną zaletą zestawu kuchennego pokrytego okleiną jest przystępna cena. Meble będą kosztować trochę więcej niż zestaw płyty pilśniowej, pokrytej plastikiem. Zalety fornirowanych fasad:

 • Stabilność materiału. Fornirowane drzwi mebla nie pękają przy różnicach temperatur, nie deformują się.

Wenge: okleina z matowym wykończeniem

 • Powierzchnię można naprawić. Zrestartowane witryny są przywracane, powłoka wykończeniowa zostaje przywrócona.
 • Idealny wygląd. Okleina jest nieodróżnialna od drewna w dotyku, ale nie ma drobnych wad, których nie można ukryć w produktach z tablicy: węzłów, małych pęknięć, nieregularnych wzorów.

 • Elastyczność. Można okleić okleiną zarówno wklęsłe, jak i zakrzywione panele. Drzwi promienia wykonane są z płyty MDF, która z łatwością przyjmuje żądany kształt, a następnie fornirowana.
 • Naturalność i trwałość. Z należytą starannością, jakościowo fornirowana fasada może służyć przez dziesięciolecia.

Solidne elewacje z MDF z okleiną

Brak okleiny - konieczność starannego czyszczenia. Do mycia elewacji należy stosować tylko specjalne nieagresywne mieszanki przeznaczone do pielęgnacji drewna i lakieru. Słabe miejsca drzwi pokryte okleiną - krawędzie krawędzi.

Projekt: luksusowa kuchnia z drewnianymi i fornirowanymi fasadami ↑

W przestronnych kuchniach wiejskich domów luksusowo wyglądają klasyczne kuchnie z drewnianymi fasadami, pokryte matową emalią z kontrastującą patyną. Projektanci oferują połączenie w jednym rzędzie kilku odcieni.

Jednostopniowe meble z solidnymi fasadami

Koneserzy tradycyjnych rozwiązań, takich jak kuchnia z białymi fasadami i wstawkami kratowymi w szafach górnej kondygnacji.

Drzwi z kratami i wygiętymi fasadami górnej kondygnacji ze szkłem

Dolną i górną część można stonować w różnych odcieniach: jaśniejszy od podwieszanych, a matowy szary od dolnych.

Naturalne drzewo ma naturalne piękno. Nawet bez rzeźbionych detali, złocistej patyny i rzeźb, drewniane drzwi szafek wyglądają na drogie i eleganckie.

Zabarwione części w matowym lakierze

W nowoczesnych kuchniach zamiast rzeźbienia, złożonego malowania i wierności projektanci grają w niestandardową formę. Wielopoziomowe słuchawki z zestawu w połączeniu z jasnym połyskiem metalu - nowe spojrzenie na tradycyjną kuchnię.

Zakrzywione drzwi i niestandardowy kształt

Nawet niewielka kuchnia ozdobi drzewo i wysokiej jakości okleinę. Aby podkreślić fakturę drzewa, wybierz kontrastowy odcień ścian i miękkie, ciepłe oświetlenie.

Fornir naturalny: meble designerskie

Szczegóły z niedrogich ras są tonowane w ciemnych kolorach. Zestaw w stylu japońskim z miękkich skał z zabarwieniem "pod wenge" - wybór do mieszkania w mieście.

Oryginalne rozwiązanie: ciemny odcień i matowe szkło

Eksperymentuj! Połącz fasady z litego drewna, fornirowane panele z innymi materiałami. Głuchy, błyszczący, fornirowany fasad niższego poziomu rozcieńcza śnieżnobiałym akrylowym połyskiem.

Dolna warstwa - fornir, górny - akryl

Wybierając fasady z drewna lub forniru, nie staraj się oszczędzać na jakości. Daj pierwszeństwo szczegółom fabryk. Będziesz mieć pewność, że drzwi nie będą "prowadzić" w ciągu kilku miesięcy, nie pojawią się pęknięcia, a lakier pozostanie przezroczysty i błyszczący.

Instrukcja wideo na temat wykonania elewacji z naturalnego drewna ↑

W filmie pokazano etapy wykonania elewacji meblowej wykonanej z naturalnego drewna na stole frezarskim za pomocą frezu Anchor:

Zlewozmywaki kuchenne wykonane ze sztucznego kamienia zajęły honorowe miejsce w nowoczesnych kuchniach. Są łatwe w użyciu, praktyczne i trwałe. Ale kochanki są wszystkim.

Zlewozmywaki kuchenne wykonane ze sztucznego kamienia - zalety i wady, wskazówki profesjonalistów + zdjęcie

Stylowy, piękny, funkcjonalny - dokładnie to, co gospodyni chce zobaczyć miejsce do gotowania i jedzenia. Aby poradzić sobie z zadaniami, zestaw pomoże.

Błyszczące kuchnie wykonane z plastiku, plusy i minusy + projekt fotografii

Aby kupić kaptur, który naprawdę działał efektywnie i nie powodował problemów z jego hałasem i niską wydajnością, konieczne jest podjęcie decyzji.

Kuchnie wykonane z naturalnego drewna: zalety i wady, cechy wyboru

Nowoczesne meble kuchenne wykonane są z różnych materiałów, a każda z nich ma zarówno zalety, jak i wady. Ale szczególnie cenione kuchnie z naturalnego drewna.

Na początek jest to konieczne z zalet kuchni z naturalnego drzewa, a jest ich wiele:

 • Drewniana kuchnia może stać się wskaźnikiem nienagannego i wykwintnego smaku, ponieważ taki materiał był zawsze ceniony.
 • Naturalne drzewo we wnętrzu wygląda szlachetnie i kojarzy się z luksusem i bogactwem, jest wskaźnikiem statusu w społeczeństwie.
 • Taki materiał można nazwać niemal uniwersalnym, ponieważ pasuje do wielu stylów: zarówno klasycznych, jak i luksusowych, a nawet nowoczesnych. Drzewo podkreśli eleganckie opanowanie kuchni angielskiej lub klasycznej, stworzy prawdziwie szykowne wnętrze urządzone w stylu rokoko, imperium lub baroku. Ta kuchnia jest równie harmonijna w kierunku Prowansji i kraju. A jeśli konstrukcja jest powściągliwa i nowoczesna, drewniane meble kuchenne mogą stać się odpowiednie nawet w pomieszczeniu, utrzymane w popularnym ostatnio stylu loftowym, a nawet high-tech.
 • Taki materiał jest absolutnie bezpieczny i nieszkodliwy, a także uważany jest za jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska.
 • Ogromny wybór stylistycznych decyzji. Współcześni projektanci doceniają drzewo i są szczególnie wyczuleni na projekt przedmiotów z tego materiału.
 • Wysoka wytrzymałość i trwałość. Przy odpowiedniej pielęgnacji i przestrzeganiu pewnych warunków, kuchnia z litego drewna będzie służyć jako wiara i prawda przez dziesiątki lat, doskonale zachowując cechy, dla których ten materiał jest ceniony.
 • Na szczęście istnieje wiele specjalistycznych narzędzi do ochrony drzewa przed rozkładem, rozwarstwieniem, deformacją i innymi zmianami. I nie bój się kupić zestawu, ponieważ szybko się zawiedzie, to się nie stanie.

 • Drzewo jest jednym z najdroższych materiałów, więc zakup kuchni z takiego materiału będzie wymagał znacznych wydatków.
 • Szereg ma dużą masę, więc meble na zawiasach powinny być pewnie zamocowane.
 • Jeśli meble nie zostaną zaimpregnowane środkiem ochronnym, może to spowodować kontakt z wodą lub agresywnymi substancjami, a także ze zwiększonej wilgotności i innych niesprzyjających warunków.
 • Niestety drzewo nie wytrzymuje istotnych zmian temperatury. Z ich powodu materiał może ulec deformacji, a od uszkodzeń nie będzie chronił ani specjalnych impregnacji, ani lakierowania.
 • Ograniczony wybór kolorów. Oczywiście, różne rasy naturalnego drewna mają różne odcienie od siebie, ale nie są tak różnorodne jak kolory malowanych lub sztucznych materiałów. Więc jeśli potrzebujesz różowego lub czarnego zestawu słuchawkowego, to po prostu nie warto robić zakupów z tablicy.
 • Ten materiał wymaga szczególnej troski i stworzenia specjalnych warunków. Fasady powinny więc być regularnie pokrywane ochronnymi impregnacjami, a wilgotność w pomieszczeniu powinna być stała i wynosić około 60-70%.

Najczęściej do produkcji zestawów kuchennych stosuje się następujące gatunki drzew:

 • Dąb uważany jest za jeden z najtrwalszych materiałów i jest ceniony za szlachetność. Rasa ta jest często wykorzystywana do produkcji mebli, w tym kuchni. I jeszcze jedna z jego godności to różnorodność odcieni, wśród których są zarówno spokojni, powściągliwi, jak i bogaci i głębokie.
 • Buk ma prawie wszystkie cechy dębu, ale ma jaśniejsze odcienie, które wielu bardziej niż nasycone i ciemne. Ponadto materiał ten jest pięknie barwiony, dzięki czemu odcienie stają się jeszcze bardziej różnorodne i interesujące.
 • Popiół można również bezpiecznie przypisać do silnych i trwałych ras, a ponadto ma ciekawą wyraźną strukturę, a także jest podatny na przetwarzanie, co umożliwia wytwarzanie zestawów kuchennych o szerokim zakresie kształtów.
 • Wiśnia jest mniej trwała niż opisane powyżej, ale dzięki tej jakości może być doskonale przetworzona, co daje ogromny wybór form fasady, w tym skomplikowanych.
 • Orzech - dość miękka, ale jednocześnie gęsta rasa, z której powstają kuchnie o najbardziej zawiłych formach. Więc jeśli chcesz kupić rzeźbiony zestaw wykwintny, zwróć uwagę na ten materiał.
 • Sosna - nie jest to najbardziej solidna rasa, ale wciąż dość trwała. Zalety to stosunkowo niski koszt i jedna z charakterystycznych cech - gładka powierzchnia elewacji.

Doceniamy naturalność i jakość materiału

Konstrukcja mebli kuchennych z drzewa może być inna, a każda konfiguracja ma swoją własną charakterystykę:

 1. Najczęściej stosowaną opcją jest połączenie drewna i okleiny. Zazwyczaj rama wykonana jest z drewna, a panel, czyli fasada - z forniru. Takie kuchnie są często spotykane, ale z pewnością nie można ich nazwać naturalnymi, chociaż przy prawidłowym wytwarzaniu i manipulowaniu różnicami zewnętrznymi praktycznie nie ma, szczególnie jeśli stosuje się powłoki maskujące, na przykład farby lub lakiery. Ale obiekt będzie bardziej jasny, a po dokładniejszym zbadaniu można zauważyć, że tekstura nie odpowiada naturalnej, która jest charakterystyczna dla drzewa.
 2. Tablica. W pełni naturalna fasada jest trwalsza i ma znaczną wagę. W związku z tym kuchnia z zestawu będzie kosztować znacznie drożej, ale pod względem jakości będzie absolutnie przewyższać inne materiały.
 3. Tablica wykonana jest z drewnianych listew, które są łączone i sklejane ze sobą. W rezultacie uzyskuje się dość mocny materiał o wszystkich właściwościach macierzy, ale bardziej praktyczny i niedrogi.

Różnorodność stylów kuchni wykonanych z drewna

Kuchnie wykonane z drewna mogą być utrzymane w wielu różnych stylach:

 • Klasyka charakteryzuje się gładkimi lakierowanymi powierzchniami i lakonicznym wyglądem elewacji i okuć. Preferowane jasne kolory.
 • Angielski styl to drogi i szlachetne rasy, głębokie odcienie. Rzeźbione elementy, luksusowe imitujące brązowe elementy są mile widziane.
 • Styl rustykalny charakteryzuje się naturalnymi lub sztucznie i celowo starzonymi powierzchniami, na przykład popękanymi, przetartymi.
 • Kuchnia urządzona w stylu Prowansji może być pokryta cienką warstwą białej farby, lub udekorowana techniką krale, imitującą pęknięcia pojawiające się z upływem czasu na powłoce lakierniczej.
 • Kuchnia w stylu wiejskim nie wymaga żadnego przetwarzania: im bardziej naturalna i szorstka jest faktura, tym lepiej odzwierciedla istotę kierunku.
 • Zestawy wykonane w takich kierunkach, jak imperium, barok czy rokoko są zazwyczaj pokryte błyszczącym lakierem i uzupełnione wykwintnymi kutymi elementami.
 • Nowoczesne kuchnie są zwykle lakoniczne i powściągliwe, powierzchnie elewacji mają naturalną fakturę, ale mimo to są gładkie, zwykle pokryte przezroczystymi lakierami. Uzupełnij cechy kierunków metalowych chromowanych uchwytów.
 • Jasne drewniane słuchawki można pomalować lub ozdobić kontrastowymi wstawkami lub listwami, szklanymi lub lustrzanymi fasadami.

Najczęściej stosowanym i prostym wariantem jest lakierowanie, które może być błyszczące lub matowe. Aby zachować naturalną teksturę drewna, używaj wosków lub olejów. Do sztucznego starzenia używa się technik patynowania lub krakla. Bardziej nowoczesną i jasną opcją jest malowanie. Aby uzyskać delikatny odcień, stosuje się tonizację. Wybierając kuchnię wykonaną z naturalnego drewna, będziesz w stanie w pełni docenić wszystkie jej zalety i udoskonalić wystrój wnętrza.

20 najpiękniejszych kuchni z naturalnego drzewa

Czy nadal jesteś przekonany, że kuchnia wykonana z naturalnego drewna nadaje się tylko do klasycznych wnętrz i nie należy do nowoczesnego mieszkania? Następnie pokażemy 20 pięknych drewnianych kuchni, które wyglądają świetnie w różnych stylach.

Kuchnia z naturalnego drewna dziś nabrała zupełnie innego znaczenia niż 15-20 lat temu. Wcześniej większość producentów starała się jak najgłębiej ukryć piękno i potencjał naturalnego materiału pod grubą warstwą lakieru lub farby. Ale na szczęście sytuacja się zmieniła i dziś widzimy drewniane kuchnie w całej okazałości.

1. Drzewo to nie tylko ekologiczny, ale również uniwersalny materiał, który idealnie pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od jego stylu i kolorystyki.

2. Kuchnia wykonana z naturalnego drewna w mieszkaniu jest dobra, ale w domu - jeszcze lepiej. A jeśli pozwalają na to sufity, to dla większego efektu można je uzupełnić drewnianymi belkami.

3. Aby atmosfera nie była ciasna i ciasna, staraj się trzymać minimalizmu. Użyj mniej elementów wystroju i zachowaj wszystko na swoim miejscu.

4. Meble z jasnego drewna wyglądają bardzo pięknie na tle delikatnych pastelowych ścian. Przyjrzyj się ledwo zauważalnej miętowi, to połączenie naprawdę nie pozostawi nikogo obojętnym.

5. Jeśli drzewo jest obfite i nie chcesz, aby kuchnia wyglądała na masywną, możesz porzucić górne szafki na rzecz otwartych półek. Ta metoda pomoże uczynić zestaw słuchawkowy łatwiejszym i nieważkim.

6. Lub możesz pozostać na niskich szafkach pod sufitem. Dzięki temu będziesz mieć dodatkową przestrzeń, w której na przykład możesz przechowywać potrawy.

7. Nie ma wątpliwości, że kuchnia klasyczna wygląda luksusowo, ale miłośnicy takich mebli z naturalnego drewna powinni pamiętać, że w przypadku małego pokoju ta opcja nie jest całkowicie odpowiednia. W końcu pokój wydaje się jeszcze mniejszy i węższy.

8. Dla tych, którzy są zarówno cieniem na klasykę, jak i nowoczesne opcje, ciepłe drzewo w połączeniu z zimnymi metalowymi powierzchniami będzie doskonałym i eleganckim rozwiązaniem.

9. Naturalne piękno kuchni serii K7 austriackiej firmy Team7 łączy się z doskonałą praktycznością. A tutaj powierzchnia robocza jest regulowana wysokością tylko przez naciśnięcie przycisku. Jej temperament, tak nieokiełznany, jak dziki orzech, z którego została stworzona, nie pozostawi nikogo obojętnym.

10. Kuchnia skandynawska w jasnych kolorach wygląda tak cudownie i przestronnie, że nawet zdjęcia przedstawiające dziewczynę o twarzy krasnoludka wyglądają tu dość harmonijnie.

11. Ale nie tylko lekkie meble będą wyglądać świetnie w skandynawskim stylu. Czarny kolor będzie doskonałym kontrastem i będzie pasował do ogólnego obrazu.

12. Bardzo korzystnie i harmonijnie meble z drewnianej teczki wyglądają w stylu loftu, gdzie na tle gołych ceglanych ścian i metalu ten materiał wnosi do przestrzeni brakujące ciepło.

13. Wyspa lub bar ozdobiony ciemnymi deskami w ciemnych odcieniach, w połączeniu z jasnym blatem, stanie się jasnym akcentem, który nadaje nastrojowi cały pokój.

14. Ci, którzy doceniają niemiecką jakość i nowoczesne wzornictwo, zostaną przygaszeni drewnianą kuchnią bez uchwytów marki Alno, która promieniuje naturalnością i komfortem. Jest prawie w całości wykonany z litego dębu, a panel roboczy jest wykończony kolorem białej magnolii - niesamowita kombinacja.

15. Jak skutecznie ciemne skały naturalnego drzewa wyglądają na tle szorstkiego kamiennego mebla i cegły! Dlatego wszyscy miłośnicy eleganckiej elegancji powinni wziąć pod uwagę tę kombinację.

16. Przestrzegając zasady minimalizmu, nawet w meblach, możemy podkreślić praktyczność i oryginalność jego wnętrza. Biorąc pod uwagę obecny rozwój, brak piór nie wpłynie na funkcjonalność mebli.

17. Ale kuchnia francuskiej firmy Mobalpa wykonana jest z drewna i jest pomalowana na biało. W związku z tym wydaje się, że rozpuszcza się w dekoracji ścian tego samego odcienia, a szkło na elewacjach sprawia, że ​​jest bardziej przewiewny.

18. Stół do jadalni wykonany z drewna połączony z tym samym zestawem kuchennym będzie wyglądał bardzo efektownie, a co najważniejsze - holistycznie, jak części jednej dużej i harmonijnej kompozycji.

19. Naturalne drzewo, pokryte czarnym lakierem, będzie wyglądać bardzo efektownie, zwłaszcza jeśli blat, półki i belki pozostaną w ich naturalnym odcieniu.

20. Kiedy lekkie meble kuchenne płynnie i niepostrzeżenie płyną w tym samym kolorze, materiale i fakturze podłogi, istnieje poczucie harmonii i jedności, a to czasami nie wystarczy.

Dodaj komentarz

5 + 1 =