Nazwa kategorii

Fotografia kuchenna kątowa mała

Kuchnia kątowa: zalety i wady, zasady projektowania, przydatne porady

Układ kątowy jest bardzo wygodny, dlatego często jest stosowany w projektach kuchni. Taki układ byłby odpowiedni zarówno w dużym, jak i małym pokoju. Narożne kuchnie, których zdjęcia widać poniżej, są często instalowane w studiach, ponieważ oszczędzają miejsce.

Taka kuchnia jest strefą trójkątną. Meble i urządzenia znajdują się w pobliżu sąsiednich ścian. Dzięki takiemu rozmieszczeniu meble z reguły przeplatają się z elementami urządzeń gospodarstwa domowego. Na przykład lodówka, powierzchnia robocza, zlew, powierzchnia robocza i płyta.

Zalety i wady kuchni narożnej

Niewątpliwe zalety kuchni w kształcie litery L:

  • Nadaje się do aranżacji pomieszczeń o różnej wielkości - zarówno dużych, jak i małych.
  • Za pomocą jednego z narożników zwiększa się powierzchnia powierzchni roboczej.
  • W kuchniach narożnych często stosuje się specjalne obrotowe systemy do przechowywania naczyń i innych przyborów kuchennych, które zwiększają ergonomię i przestronność kuchni.
  • Pod blatem można dowolnie umieszczać duże urządzenia gospodarstwa domowego (na przykład zmywarkę);
  • Za pomocą zestawu słuchawkowego w kształcie litery L można inteligentnie zaaranżować strefę, instalując stół jadalny i krzesła w jednym rogu, aw drugim - wyposażenie strefy gotowania.
  • Jeśli kuchnia jest mała, można na niej postawić ladę barową, która posłuży jako stół jadalny lub pełni funkcję innej powierzchni roboczej.
  • Narożna kuchnia wygląda atrakcyjnie i może stać się ozdobą każdego wnętrza.

Wady układu w kształcie litery L:

  • Zestaw narożny nie nadaje się do instalacji w wąskim pomieszczeniu lub w pomieszczeniu o złożonym terenie i występach w ścianach.
  • Często w kącie znajduje się zlew, który nie jest bardzo wygodny w użyciu.

Kuchnia narożna można nazwać uniwersalną, dzięki czemu można urządzić taki pokój w dowolnym stylu. Najbardziej popularne opcje powinny być szczegółowo omówione.

Wnętrze w klasycznym stylu - oznacza wykorzystanie drogich materiałów naturalnych i obecność średniej lub dużej powierzchni pomieszczenia. Zestaw narożny powinien mieć proste, wyraźne i gładkie linie, kolor może być biały, beżowy lub mieć naturalny wzór lakierowanego drewna.

Korzystanie z wbudowanych urządzeń ukrytych za fasadami jest mile widziane. Wszystkie elementy wystroju powinny być połączone i harmonijnie się uzupełniać.

Wnętrze w stylu "high-tech" - Świetne do kuchni narożnej. Styl ten charakteryzuje się ostrymi liniami, zwięzłością, prostotą i brakiem elementów dekoracyjnych. Zaleca się stosowanie lekkich konstrukcji metalowych, materiałów syntetycznych, błyszczących powierzchni. Preferowane kolory: biały, szary, czerwony, czarny, indygo, pomarańczowy, metaliczny.

Wnętrze w stylu "country" - najbardziej odpowiednie do wyposażenia w wiejskim domu. Zestaw w kształcie litery L powinien być wykonany z naturalnego drewna. Jeśli ta opcja nie jest odpowiednia ze względu na wysoki koszt, można zastąpić drzewo płytą MDF i płytą wiórową. Do dekoracji i nadawania pomieszczeniu wykorzystywane są charakterystyczne cechy wybranego stylu, tkaniny z ornamentem kwiatowym lub w kratkę.

Wnętrze w stylu "eklektyzmu" - Świetnie pasuje również do układu kuchennego w kształcie litery L. Dobra opcja dla małego lub średniego pokoju. Ten styl jest dobry, ponieważ gdy go tworzysz, możesz bezpiecznie używać różnorodnych materiałów, zarówno syntetycznych, jak i naturalnych.

W takim wnętrzu elementy, które nie są kompatybilne na pierwszy rzut oka idealnie pasują. Nadaje się dla osób o dobrym guście, rozwiniętej szacie artystycznej i bogatej wyobraźni.

Od sposobu łączenia mebli w zestaw narożny zależy wygoda korzystania z samej kuchni. Istnieją trzy sposoby wykonania tego połączenia, co skutkuje prostą, ukośną lub półokrągłą strukturą. Każda z tych opcji ma pewne cechy i zalety.

Dokuj elementy zestawu słuchawkowego pod kątem prostym - ta metoda jest dobra, ponieważ pozwala na użycie bardziej zwartych mebli, co jest bardzo wygodne w przypadku pomieszczenia o niewielkiej powierzchni. W tej beczce miodu jest jednak mucha w maści. Faktem jest, że dostęp do przestrzeni takiej szafki narożnej jest dość trudny. Szczególnie ostry sens tego niedoboru mają osoby z nadwagą.

Fazowana szafka narożna - bardzo wygodny w użyciu, ale ma skromne ogólne wymiary. Ta opcja jest idealna, jeśli kuchnia jest bardzo mała, a właściciele muszą oszczędzać każdy jej metr.

Szafka narożna zaokrąglona do wewnątrz - Świetne do instalacji w przestronnych i małych pomieszczeniach. Jedyną wadą tego modelu można nazwać jego wyższym kosztem, co wiąże się z potrzebą stosowania wygiętych promieni.

W rogu można ustawić umywalkę. Montaż możliwy jest z niewielkim przesunięciem w prawo lub w lewo, w zależności od rodzaju zastosowanego prania. Na górze mogą znajdować się schowki, w jednym z nich można wyposażyć suszarkę.

Powierzchnia robocza może być również umieszczona w narożniku. Zwykle jest reprezentowana przez pojedynczy materiał lub połączenie dwóch cokołów. Najważniejsze jest to, że drzwi otwierają się pod różnymi kątami z boku. Powyżej można umieścić szafki. Może być również półką narożną, uzupełnioną o konwencjonalne szafki.

Prawidłowe rozmieszczenie urządzeń gospodarstwa domowego

Rozpocznij, aby projekt był najważniejszy, to znaczy z prawidłowym umieszczeniem lodówki, zlewu i pieca. Te trzy elementy muszą stanowić tak zwany "trójkąt roboczy", którego długość boków nie przekracza dwóch metrów.

Instalując powierzchnię roboczą, nie rozbijaj jej na części za pomocą szafek lub innych elementów zestawu słuchawkowego. Idealnie, jego długość powinna wynosić do 2,5 metra. Jeśli sam blat składa się z dwóch części, konieczne jest staranne uszczelnienie jego połączeń.

Jeśli pozwalają na to wymiary pomieszczenia, to długość jednej strony zestawu słuchawkowego powinna wynosić około 4 metry, wtedy możliwe będzie bardziej wydajne i racjonalne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni.

Lokalizacja stołu zależy od wielkości pokoju. Jeśli kuchnia jest mała, należy ją umieścić w rogu naprzeciwko zestawu słuchawkowego. Zamiast stołu obiadowego można użyć licznika barowego. Ustawienie stołu w środku jest możliwe tylko w przypadku przestronnej kuchni lub w połączeniu z salonem.

Prawidłowe ułożenie kątowej kuchni o niewłaściwej formie

Jeśli kuchnia narożna ma nieregularny kształt, lokalizacja każdego elementu wnętrza musi zostać starannie przemyślana. Za mały pokój można połączyć z balkonem, zwiększając tym samym potencjał kuchni.

Podział pod oknem można pozostawić, budując z niego stojak na belki, który służy jako stół jadalny.

Jeśli w kuchni znajduje się okno wykuszowe, można w nim zorganizować jadalnię, stawiając niewielki okrągły stół z krzesłami.

Jeśli w ścianach występują występy zakłócające instalację zestawu słuchawkowego, należy zrozumieć, w jaki sposób można je prawidłowo wykorzystać. To samo dotyczy nisz. Być może będą one doskonałym miejscem do zainstalowania niektórych urządzeń gospodarstwa domowego - na przykład kuchenki mikrofalowej, robotów kuchennych i tak dalej. Niewygodne elementy ścienne, które nie przenoszą obciążenia funkcjonalnego, mogą być po prostu ukryte za elewacją mebla.

Niezależnie od tego, który styl wystroju wnętrz został wybrany, zaleca się użycie elementów dekoracyjnych, aby nadać kuchni pełny wygląd i dodać odrobinę połysku. Warto zauważyć, że koszt zestawu słuchawkowego jako całości prawie nie ma wpływu.

Jednym z najbardziej popularnych elementów, które są coraz częściej instalowane w nowoczesnych kuchniach, jest licznik barowy. Materiał tego wnętrza zależy od ogólnego stylu pomieszczenia.

Na przykład klasyczna konstrukcja wymaga użycia naturalnego drewna, należy również wyglądać jak marmur lub kamień syntetyczny.

Jeśli wnętrze pokoju jest nowoczesne ("high-tech", "minimalism" lub "modern"), możesz zainstalować stojak barowy wykonany z tworzywa sztucznego, mocnego szkła hartowanego lub metalu.

Sam pasek można przymocować do jednej ze ścian lub przenieść na środek pokoju (jeśli jest wystarczająco duży).

Kolejnym ważnym elementem każdej kuchni jest balustrada. Sprawiają, że apartament jest bardziej wygodny i funkcjonalny, tworząc więcej miejsca na niezbędne przybory kuchenne.

W razie potrzeby można go zastosować w każdym wnętrzu, zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym.

Nie mniej istotną częścią pracy jest instalacja niezbędnego oświetlenia. Wymagana będzie zarówno główna oprawa, jak i dodatkowe oświetlenie obszarów roboczych. W kuchni o nowoczesnych wnętrzach można zastosować oświetlenie LED.

Jeśli kuchnia wykonana jest w stylu "Prowansji", "kraju", "Morza Śródziemnego" lub "klasycznego", jako dodatkowe oświetlenie mogą działać małe kinkiety i lampy, wykonane w formie świeczników i lampionów.

Nie przełamią harmonii designu, idealnie wpasują się w wnętrze i podkreślą to. Dzięki dodatkowemu oświetleniu strefy narożnej kuchnia stanie się bardziej przytulna i wygodna.

Fotografia małych narożnych kuchni w nowoczesnym stylu

Kuchnia to pomieszczenie w domu, w którym gospodyni spędza najwięcej czasu. Przygotowując jedzenie, wkłada w nią swoją duszę i miłość. Dlatego bardzo ważne jest, aby zestaw mebli i wszystkie dodatkowe urządzenia były wygodne i przynosiły radość. Ale wielu po prostu nie przedstawia, jak w małym aneksie kuchennym można osiągnąć wygodę. Aby ułatwić rozwiązanie, należy skontaktować się z profesjonalistami, którzy pomogą poradzić sobie z tym problemem. Projektanci wykonają komputerowy model umieszczenia wszystkiego, co konieczne.

Zdjęcie nowoczesnych zestawów kuchennych do małych kuchni narożnych

Każdego roku rośnie liczba nowoczesnych zestawów kuchennych dla małych kuchni narożnych. Może się wydawać, że ceny małej kuchni są mniejsze, ale tak nie jest. Może być konieczne wykonanie mebli na zamówienie, a indywidualna praca jest droższa. Niemniej jednak możesz wyposażyć ten pokój do woli i najnowszych trendów.

Blaty w kuchni mogą być nie tylko proste

Minimalistki będą mogły łatwo obrócić się w małej kuchni

Nawet w małej kuchni można znaleźć miejsce na pralkę

Jeśli w małym pokoju jest niewiele światła słonecznego, lepiej jest ozdobić je w jasnych kolorach

Przez ostatnie 10 lat jego popularność nie traci wbudowanej kuchenki z piekarnikiem

Doskonały przykład łączenia tylko trzech kolorów mebli

W wygodnych otwartych półkach narożnych można umieścić wszystko: dekoracyjne naczynia lub baton

Lekkie odcienie mebli sprawią, że nawet najciemniejsza kuchnia będzie najlżejsza

Marmur może być nie tylko blatem, ale także ścianami obszaru roboczego

Dla wygody hostessy w dolnej części górnych półek możesz zrobić reflektor

Kuchnia urządzona w stylu secesyjnym, w której wygodne ustawienie piekarnika: od nielicznych już się przyzwyczaiło, ale na wysokości jednego metra

Zdjęcie projektu małych narożnych kuchni z blatem barowym

Wielu właścicieli małych kuchni narożnikowych marzy o zestawie słuchawkowym z kontuarem barowym, ale uważa, że ​​po prostu nie można go tam umieścić. Jest to błędny błąd, nawet w niewielkim obszarze można zainstalować meble, aby bar mógł łatwo znaleźć swoje miejsce. Dobry przykład znajduje się w katalogach popularnych projektantów mebli.

Regał prętowy można umieścić nawet w najmniejszej kuchni

Po umieszczeniu zlewu w rogu pokoju, jest więcej miejsca na powierzchnię roboczą

Kolor barda zawsze wygląda dobrze w połączeniu z bielą

Ci, którzy kochają żywe życie, będą w stanie to odzwierciedlić nawet w zestawie kuchennym

Połączenie pastelowych odcieni zieleni i żółci pozytywnie wpływa na przyswajanie pokarmu

Po umieszczeniu kuchni na podeście można podzielić mały pokój na strefę gotowania i strefę żywienia

Na dolnej półce baru umieść butelki z ulubionym napojem

Niewystarczająca ilość miejsca, ale marzenie o stojaku na barek - ustaw go nieco ponad powierzchnią roboczą stołu - aby miejsce zostało uratowane, a marzenie się spełni

Przykłady kombinacji białej techniki z ciemnym pomarańczowym i czarnym zestawem znajdują się w katalogach popularnych projektantów

Zamiast parapetu można zainstalować licznik prętów, który będzie również pełnił funkcję pulpitu

Często używane naczynia (talerze i kubki) można pozostawić na specjalnym stojaku

Zdjęcie wnętrza małych narożnych kuchni w Chruszczow

Właściciele mieszkania-Chruszczow nie cierpieli przez długi czas z faktu, że kuchnia jest mała i po prostu nie ma gdzie się odwrócić. Ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na małe kuchnie narożne, w każdym sezonie fabryki mebli produkują coraz więcej zestawów specjalnie zaprojektowanych do tego układu. Teraz jest tak wiele możliwości wyboru różnych zestawów mebli, że oczy po prostu biegną. Wygodnie jest zainstalować kolumnę gazową, która nie będzie kolidować z resztą mebli. Sprawiając, że powierzchnia robocza nie jest płaska, ale zakrzywiona, nadasz kuchni niepowtarzalny, niepowtarzalny wygląd.

Nawet w najmniejszej przestrzeni można umieścić zestaw wielofunkcyjny

Wybierając projekt kuchni, nietrudno umieścić ładnie kolumnę gazową

Miłośnicy różu będą zadowoleni z połączenia tego koloru z jasnożółtym

Wyciągany kaptur chwyta nawet najmniejszą parę

Styl Prowansji nadaje się nawet do kuchni w Chruszczow

W przypadku zestawu kuchennego o takim zabarwieniu łatwiej się nim zająć

Wszystko czego potrzebujesz dla hostessy można umieścić na małym obszarze

Doskonałe rozwiązanie do montażu obudowy piórkowej

Jasny kolor mebli i ich niezwykły kształt zawsze zachwycą oko

Spojrzałaś na wybrane zdjęcia małych narożnych kuchni. Więcej zdjęć można zobaczyć w dziale Kuchnia.

Zdjęcie małych kuchni

Fotografia kuchennego studia projekt

Zdjęcie liczników barów do kuchni

Foto zasłony do kuchni

Fotografia fartuchy w kuchni

Duży wybór pięknych zdjęć małych kuchni narożnych w dobrej jakości.

Bezpłatny katalog zdjęć natury, kobiecego piękna i wnętrz mieszkań.

Możesz oglądać zdjęcie online, a także umieścić zdjęcie na pulpicie lub na av.

Wszelkie prawa zastrzeżone i chronione prawem.

Kopiowanie materiałów na stronie bez naszej pisemnej zgody jest ZABRONIONE!

Kuchnia narożna jest idealnym wariantem umieszczania zestawów w przestrzeni pomieszczenia, ponieważ powierzchnie do gotowania znajdują się z dwóch lub nawet trzech stron, co jest bardzo wygodne. Ten sposób organizacji przestrzeni zwiększa szybkość gotowania ze względu na bliższe położenie półek, powierzchni i szafek.

Ponadto narożne kuchnie wyglądają estetycznie. Z drugiej strony takie kuchnie są naprawdę drogie i często zajmują znaczną powierzchnię.

Narożna kuchnia z barem śniadaniowym

Takie kuchni jest najczęściej wykonane w kształcie litery U, w której dwie sąsiednie ściany określoną bezpośrednio w kuchni i pręt znajduje się na trzeciej ścianie, lub tworzy z nim. Ta konfiguracja jest idealna dla apartamentów typu studio z jednym lub dwoma mieszkańcami, ponieważ kontuar może służyć jako stół jadalny, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w pozostałej części mieszkania.

Jeśli obszar na to pozwala, licznik słupków można zastąpić pełnowartościowym minibarem zawierającym napoje i miejscem na płynne przybory kuchenne. Taka kuchnia może stać się centrum imprezy lub przyjacielskim spotkaniem w domu.

W połączeniu z salonem kuchnia może stać się prawdziwie główną dekoracją całego domu. Projektanci przy takim planowaniu starają się, aby kuchnia była w centrum uwagi, korzystała z najlepszych materiałów i najśmielszych rozwiązań.

Z reguły duże kuchnie są uzyskiwane z szlachetnych drzew szlachetnych odcieni, często duże stoły stoją obok tego samego drewna. Do tak obszernego stołu można zebrać dużą firmę, a ze względu na bliskość powierzchni kuchennych hostessa będzie wygodnie podawać posiłki i napoje.

W każdym razie nie koncentruj się zbytnio na kuchni, ponieważ oprócz niego w salonie jest dużo więcej mebli i przedmiotów, które nie powinny być "w cieniu" kuchni.

Większość okien, w kontekście kuchni, stanowi problem. Zmniejszają liczbę opcji umieszczania szafek i postumentów, kolidują z pomysłami projektowymi, nie zawsze otwierają przyjemny wygląd.

Ogólnie rzecz biorąc, spróbuj ustawić kuchnię tak, aby podczas gotowania okno znajdowało się po twojej prawej lub lewej stronie, więc będzie to więcej. Nie otaczaj okien szafkami - wygląda na bez smaku i okropności. W skrajnym przypadku okno można zawsze ułożyć.

W przypadku zlewów w kuchniach narożnych miejsce to jest prawie zawsze ustalone z góry: jest to połączenie dwóch ścian, to znaczy samego kąta. Wybór takich myjni jest świetny, więc nie powinno być problemów kosztem wyboru. Z reguły muszle kątowe są znacznie większe niż inne, co jest bardzo wygodne dla dużych rodzin.

Najważniejsze, aby pamiętać, że zwykłe mycie samochodów do „bezpośredniego” kuchni jedna ściana po prostu nie można przejść, ponieważ są zorientowane prostopadle do ściany, więc jeśli umieścić zlew w rogu kuchni, trzeba być bardzo niewygodne w użyciu.

Wybór koloru jest drugim krokiem w projektowaniu kuchni, po wybraniu jej konfiguracji i materiału. Podstawową zasadą do naśladowania jest: nie używaj więcej niż dwóch kolorów podstawowych. Jeśli wybierzesz dwukolorową wersję zestawu słuchawkowego, nadal musisz wybrać dominujący kolor, który we wnętrzu będzie większy.

Tylko nie zapominaj, że na górze kuchni, jeśli jest dwukolorowy, powinien być o jeden lub dwa odcienie jaśniejsze niż spód. Dobrym pomysłem jest kontrast pomiędzy meblami i ścianami. Jeśli masz blady set, jaśniejsze ściany i na odwrót.

Biała kuchnia to doskonały wybór dla tych, którzy chcą wizualnie powiększyć przestrzeń. Nawet najmniejszy aneks kuchenny będzie wyglądał bardziej lub mniej solidnie, jeśli jest wykonany w kolorze białym. Ponadto, w kolorze białym, metaliczny kolor jest dobrze połączony, a także gradacja szarości i czerni. Jest to bardzo dobre, ponieważ większość modeli gadżetów kuchennych jest albo czarna, albo srebrna, albo biała.

Poważną wadą jest jednak skłonność białych powierzchni do szybkiego zanieczyszczenia: nawet kilka okruchów lub mała plamka stworzy obraz obrzydliwej brudnej kuchni. Dzięki temu możesz walczyć z częstym czyszczeniem, ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

Niewiele osób zamawia meble na czarno. Faktem jest, że czarne przypisuje się mistycznym właściwościom, tak jakby przynosiło nieszczęście panom, jest przyczyną wszystkich chorób i ogólnie tworzy ponurą atmosferę. W rzeczywistości czerń jest bardzo stylowym kolorem, łączy się z prawie każdym innym i oczywiście nie przynosi żadnych nieszczęść.

Trzeba tylko uważać, aby nie zgasić i "wycisnąć" przestrzeni kuchennej, ponieważ ciemne kolory wizualnie ją redukują. W tym celu wystarczy zastosować kontrastującą dekorację ścienną, na przykład kolor kawy z mlekiem lub paski poziome, które rozszerzają przestrzeń.

Red jest najbardziej eleganckim, świątecznym i atrakcyjnym kolorem wszystkich. Jednocześnie jest bardzo agresywny i potrafi zepsuć pozostałe elementy dekoracyjne pokoju przez swoją nadmierną obecność lub zmęczyć swoich gospodarzy z nadmierną jasnością i wytrwałością.

Takie wady są pozbawione wariacji czerwonego - bordo i różu, ale mają także swoje własne: wizualne ograniczenie przestrzeni dla burgunda i nadmierna pretensjonalność różu.

Jeśli nadal decydujesz się na przygotowanie kuchni w "prawdziwym" czerwonym kolorze, upewnij się, że reszta przedmiotów i mebli w pokoju nieco zmiękczy tyle czerwieni.

Jedna z najczęstszych opcji kolorów. Beżowa kuchnia wizualnie powiększa przestrzeń, łatwo jest wybrać tapety lub płytki. Okucia wykonane z drewna lub złotego koloru będą szczególnie skuteczne w połączeniu z beżowym kolorem.

Nie zapomnij o dobrej kompatybilności z kamieniami naturalnymi: granitem, marmurem o różnych odcieniach.

Innym popularnym rodzajem barwienia jest zielony. Kuchnie w takich kolorach wyglądają bardzo jasno i zawsze przyciągają uwagę. Ta opcja jest idealna dla apartamentów typu studio i apartamentów w ogóle, gdzie kuchnia jest połączona z innym pokojem.

Kuchnia, wokół której zazwyczaj projektuje się reszta pomieszczenia, może stać się centralnym elementem przyciągającym uwagę gości. Istnieją również odmiany pochodnych na zielono: turkus, malachit, kolor, trawa, zielony, wapno, bagno, khaki, etc.

Dobrym eksperymentem będzie nasycenie kuchni kwiatami i innymi roślinami: muszą one odbijać się echem od zielonego koloru mebli.

Rzadko używana, ale dość piękna kolorystyka kuchni. Ten kolor jest odpowiedni dla aktywnych i wesołych ludzi, którzy są z żółtymi "na tej samej fali". Należy jednak wziąć pod uwagę, że zbyt szybkie decyzje, na przykład kolor cytryny, mogą zagrać okrutny żart: oczy szybko męczą się nadmiariem jasności i prowadzą do ogólnego zmęczenia osoby w kuchni.

Wenge, czyli rzadkie tropikalne drewno ciemnego koloru, wygląda dokładnie i bogato. Kuchnie z takiego drewna są oczywiście bardzo drogie, ale kosztowny wygląd i podwyższona odporność na zużycie. Szczególnie dobre wenge łączy się z "kamiennymi" ziarnistymi odcieniami szarości, różu, bieli i beżu.

Istnieje również możliwość odbioru kolorystyki blatów w kolorze parkietu lub laminatu, co doda harmonii Twojej kuchni.

Szare kuchnie są rzadkością, poza tym niewiele osób lubi kolor szary, nie wspominając o tym, że szara jest słabo połączona z "kolorowymi" tonami. Ale pomimo wszystkich niedociągnięć dobrze dobrana kuchnia w odcieniach szarości może stać się ozdobą całego domu.

Dobrym pomysłem jest granie z intensywnością, na przykład jasnoszarym blatem, środkowym dnem i ciemnoszarymi powierzchniami oraz akcesoriami. Tylko nie zapominaj, że kolor szary jest dobrze połączony z kolorami metalicznymi, które możesz wykorzystać przy wyborze przyborów kuchennych.

Oczywiście, pod wieloma względami kolor determinuje naturę i atmosferę w kuchni. Ale w mniejszym stopniu wpływa na nie ogólny styl. Nie zapominaj, że styl, to nie tylko i nie tyle rodzaj biżuterii i kolor mebli. Ta koncepcja obejmuje funkcjonalność prezentowaną w kuchni, materiały, z których jest wykonana, a nawet geometryczne formy, które dominują we wnętrzu.

Styl klasyczny można scharakteryzować tylko trzema słowami: powściągliwość, godność, wygoda. Preferowane są pastelowe odcienie. Ozdoby nie są nieobecne, ale nie są widoczne. Stół najprawdopodobniej będzie okrągły lub owalny, podczas gdy reszta mebli będzie kwadratowa. Klasyczny styl jest najbardziej powszechny ze wszystkich.

Kuchnie w stylu Art Nouveau odznaczają się jasnością i szczyptą kolorów w połączeniu z gładkością linii i praktycznie bez ozdób czy wzorów. Takie kuchnie są prezentowane, gdy myślisz o kosmitach i ich statkach. Stół w takich kuchniach w ogóle nie istnieje lub ma zaokrąglone, skomplikowane kontury.

Kuchnie w tym stylu mogą wyglądać niemalże wszystko, ponieważ w tym przypadku cała koncentracja koncentruje się w wypełnieniu, a nie w owijce. Najczęściej jednak hi-tech ma regularne prostokątne kształty.

Ta zaawansowana technologia jest wyposażona w różnego rodzaju gadżety i urządzenia, które ułatwiają życie. Młynki do jogurtu, kuchenki do gotowania jaj, nowoczesne kuchenki indukcyjne, multiwary, kombajny, ekspresy do kawy i wszystko do wszystkiego.

Najnowocześniejsze z popularnych stylów można nazwać minimalizmem. Jak wynika z tytułu, stara się zminimalizować wszystkie niepotrzebne, koncentrując się tylko na tym, co jest konieczne. W takich kuchniach wszystko ma odpowiedni prostokątny kształt, zupełnie nie ma dekoracji. Każdy element ma swój własny cel funkcjonalny.

Zestaw mebli niezbędnych do narożnej kuchni jest praktycznie taki sam jak w przypadku tradycyjnej kuchni jednościennej. Podobnie jak w zwykłej kuchni, potrzebujemy szafek i szuflad z szufladami, w odpowiedniej ilości.

Będziesz także potrzebował panelu z osłoną, stojaka na piekarnik i płytę grzewczą, szafki do suszenia i przechowywania naczyń, krawężnika pod zlewem (lepiej użyć opcji narożnej). Być może chcesz dodać piórnik i licznik barów i stołki 1-3 bar.

Nie zapomnij zostawić miejsca pod zmywarką, urną i lodówką. Opcjonalnie można zamówić do niego stół jadalny i krzesła. Zrób to tylko wtedy, gdy stół znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni.

Wybór lodówki w kuchni jest raczej sprzeczny. Z jednej strony powinien być połączony z całą kuchnią, z drugiej - lodówki są tak duże, że tworzą własną podprzestrzeń z jej stylem.

W każdym razie, standardowy kolor dla wielu marek lodówek "matte metallic" nie będzie sprzeczny z prawie każdym wnętrzem. Jeśli nadal chcesz podporządkować lodówkę do wspólnego stylu, wybierz model osadzony, ponieważ można go "przyciąć" tymi panelami, które są dla ciebie interesujące.

Stół do jadalni, jeśli stoi obok kuchni, po prostu musi być zgodny z ogólnym stylem. Lepiej jest, jeśli jest wykonany z tych samych materiałów lub w tym samym tonie, co główne meble w kuchni. Dotyczy to również krzeseł.

Oblicz wielkość stołu w zależności od wielkości kuchni i liczby członków rodziny. Pamiętaj, że dla wygodnego lądowania każdy będzie potrzebował minimum 80 centymetrów szerokości, a także metr za plecami, aby nie przeszkadzać w ruchu.

Mała kuchenna sofa nadaje się do małych i średnich kuchni z małymi rodzinami. Wtedy możesz złamać regułę "stół i kuchnia w jednym stylu", ponieważ sofa z stołem tworzy niezależny obszar.

To oczywiście nie oznacza, że ​​konieczne jest połączenie niezgodności, ale można pozwolić sobie na pewną swobodę. Podnieś najpierw kanapę, a potem stół. Stół powinien odpowiadać szerokości i wysokości sofy, aby można było na niej wygodnie usiąść. Powierzchnia stołu powinna być nieco lżejsza od powierzchni sofy.

Sufit w narożnym projekcie kuchni

W przypadku większości kuchni odpowiedni jest normalny biały sufit. Nie będzie się wyróżniał i nie będzie mógł zepsuć tego pomysłu. W razie potrzeby można go lekko zabarwić tonem kolorystycznym do głównego koloru w kuchni. Ale nie daj się ponieść. Im ciemniejszy sufit, tym gorzej odbija światło z żyrandola, a tym samym ciemniej w kuchni.

Niemal każda kuchnia w Chruszczow jest kanciasta, ponieważ na powierzchni 5 metrów po prostu niemożliwe jest zmieszczenie wszystkich mebli w jednym rzędzie. Aby bardziej efektywnie wykorzystać przestrzeń, możesz doradzić, aby wybrać węższe opcje blatu, podczas korzystania z techniki, aby włączyć parapet do blatu.

Najprawdopodobniej musisz zrezygnować ze zmywarki, która zajmuje zbyt dużo miejsca. Ale nawet w tym przypadku miejsce na zwykłym stole jadalnym najprawdopodobniej nie pozostanie, więc będzie musiało zostać przeniesione do innych części mieszkania.

Fartuch do kuchni (ponad 70 zdjęć). Fartuch odnosi się do obszaru ściany, który znajduje się powyżej zlewu, pieca, a także powierzchni roboczej w kuchni.

Kuchnia w Chreszczowce: ponad 150 najlepszych zdjęć wnętrz! Który kolor? Jakie meble umieścić? Stylistyka i zasady aranżacji kuchni.

Co całkowicie uzupełniłoby zdjęcie, zobacz zdjęcia prawdziwych wnętrz, w których kuchnie są już udekorowane salonami w całej okazałości.

Tapeta kuchenna (90 + prawdziwe zdjęcie). Kiedy myślisz o całym wnętrzu pomieszczenia, wiele uwagi poświęca się projektowi ścian.

4 Pokój dzienny + kuchnia. . 11 Projekt salonu (prawdziwe zdjęcie). Podstawowe zasady rejestracji.

Powiązane artykuły

Fartuch do kuchni (ponad 70 zdjęć). Fartuch odnosi się do obszaru ściany, który znajduje się powyżej zlewu, pieca, a także powierzchni roboczej w kuchni.

Kuchnia w Chreszczowce: ponad 150 najlepszych zdjęć wnętrz! Który kolor? Jakie meble umieścić? Stylistyka i zasady aranżacji kuchni.

Co całkowicie uzupełniłoby zdjęcie, zobacz zdjęcia prawdziwych wnętrz, w których kuchnie są już udekorowane salonami w całej okazałości.

Tapeta kuchenna (90 + prawdziwe zdjęcie). Kiedy myślisz o całym wnętrzu pomieszczenia, wiele uwagi poświęca się projektowi ścian.

4 Pokój dzienny + kuchnia. . 11 Projekt salonu (prawdziwe zdjęcie). Podstawowe zasady rejestracji.

Zasłony na oczkach we wnętrzu (zdjęcie). Jednym z głównych elementów wystroju wnętrza są zasłony. . Krótkie zasłony do kuchni.

Galeria zdjęć pomysłów na łazienkę (160 prawdziwych zdjęć). . Zdjęcie z prawdziwymi kuchennymi wnętrzami (galeria zdjęć).

Zobacz także zdjęcia prawdziwych wnętrz kuchni z krótkimi zasłonami. . Krótkie zasłony do kuchni prawdziwe zdjęcie. Powiązane zapisy.

Dodaj komentarz

63 + = 67