Nazwa kategorii

Kuchnia bez szafek wiszących

Projekt kuchni bez szafek górnych

z 26 marca 2015 r

Najważniejszą rzeczą w zestawie kuchennym jest wystarczająca liczba powierzchni roboczych i schowków. Jeśli wszystko, co niezbędne w kuchni mieści się w szafkach, obecność wiszących szafek nie jest obowiązkowa. Po co przeładowywać obszar roboczy ciężkimi i pilnymi meblami, jeśli nie ma na to specjalnej potrzeby? Tylko dlatego, że jest akceptowane? Czas pożegnać się z znudzonymi stereotypami. Pamiętaj: meble do kuchni, a nie kuchnia do mebli.

Gotowe standardowe rozwiązania idą w zapomnienie. Tworząc projekty kuchenne na zamówienie, projektanci uwzględniają układ mieszkania i osobiste preferencje właścicieli. Nie chcę górnych szafek - oddaj je. Przede wszystkim jednak zważ wszystkie zalety i wady tej decyzji. Zastanów się, gdzie i jak będziesz przechowywać przybory, przybory, zapasy.

Kuchnia bez szafy: plusy i minusy

1. Dużo światła. Obszar roboczy staje się naprawdę lżejszy, co sprawia, że ​​proces gotowania jest bardziej komfortowy.

2. Przestrzeń. Kuchnia bez dużych szaf wydaje się znacznie wyższa i nieco szersza.

3. Czystość. Górne szafki, znajdujące się obok pieca, szybko się brudzą. Mycie ich nie jest tak łatwe, ponieważ agresywne czyszczenie może uszkodzić wygląd elewacji i szkieletów mebli. Jeśli tylko okap i "fartuch" pozostają nad kuchenką, proces utrzymania czystości jest uproszczony. Umyć wodoodporną powierzchnię ściany, wyłożoną ceramiką lub pokryte szkłem, jest znacznie łatwiejsze niż meble.

4. Oszczędzanie. Po co przepłacać za szkielety, fasady, szklane wkłady i akcesoria do górnych szafek, jeśli prawie nie są używane? Kuchnia, składająca się tylko z niższego rzędu, jest znacznie tańsza.

5. Bezpieczeństwo. Rzadko, ale niestety zdarza się, że spadają wiszące szafki, obładowane sprzętem.

Warto powiedzieć, że szafy górne nie zawsze są wygodne - ludzie o niskim wzroście muszą ciągnąć lub korzystać ze stołka. Szuflady z głębokimi szufladami pasują do wszystkich.

1. Mniej miejsca do przechowywania. Ich brak odczuwany jest znacznie częściej niż nadmiar. Górne moduły są bardzo praktyczne. Gdy długość i szerokość są małe, musisz użyć wysokości. Po opuszczeniu wiszących szafek w małej kuchni właściciele mogą napotkać poważne niedogodności.

2. Wszystko jest w zasięgu wzroku. Górny rząd mebli ocienia dno. Powoduje to niedostrzegalne niedoskonałości. Jeśli kuchnia zostanie pozostawiona bez modułów na zawiasach, wszelkie niedociągnięcia, mały brud, plamy i odciski palców na błyszczących i szklanych powierzchniach będą przekreślone.

3. Kurz na otwartych półkach. Wiele, wybierając jednorzędowy plan swojej kuchni, montuje się nad obszarem roboczym półki. Wyglądają znacznie lżejsze i nie przeciążają przestrzeni. Jednak wszystko, co na nich przechowywane, szybko gromadzi kurz.

Jeśli kuchnia jest mała (mniej niż 10 m kw.), Odrzucenie górnego rzędu zestawu słuchawkowego nie jest zalecane. Co najmniej kilka wiszących szafek powinno zostać uwzględnionych w projekcie.

Kuchnia bez szafek górnych: jak umieścić wszystko?

W wiszących szafkach najczęściej przechowywane naczynia. Jeśli kuchnia-jadalnia ma miejsce dla wolnostojąca szafka, możesz obejść się bez najwyższej serii mebli. Według koloru i stylu bufet nie musi pasować do zestawu kuchennego.

W dużej kuchni można zaaranżować spiżarnia, który pomieści nie tylko przedmioty kuchenne, ale także liczne zapasy. Pod wbudowaną spiżarnią szafka jest zwykle wyjmowana z jednego z rogów.

Jedna strona zestawu kuchennego, który ma kształt kątowy lub równoległy, może być wykonana w postaci Głuchych szafek kolumnowych, w którym zbudowany jest piekarnik, kuchenka mikrofalowa i lodówka. Jednocześnie strona, w której znajduje się obszar roboczy z kuchenką i zlewem, pozostaje tak otwarta i lekka, jak to tylko możliwe.

Inną opcją jest izolacja balkon lub loggia, jeśli są w kuchni. Ta dodatkowa przestrzeń stanie się przestronnym schowkiem na akcesoria kuchenne, które pozwolą na bezbolesne porzucenie górnego rzędu mebli.

Jeśli powierzchnia kuchni jest duża, środek jest ustawiony wyspa. Wyposażony w półki i szuflady, wyspa jest w stanie zastąpić szafkę do przechowywania naczyń.

Co umieścić nad meblami kuchennymi bez górnych szafek?

Jeśli rząd mebli nie jest zbyt długi, można pozostawić ścianę nad obszarem roboczym pustym. Nie zawieszaj niczego poza okapem. Do kuchni w stylu minimalizmu - idealna opcja.

Zazwyczaj montujemy półki. Zaleca się przechowywać na nich tylko te przybory, które są stale używane. Będąc z tyłu, naczynia nie mają czasu kurz. Rzadko używane przedmioty powinny być przechowywane w szafkach i szafkach.

Jeśli obszar roboczy bez wiszących szafek jest pusty, można go ozdobić nisko zawieszonymi lampami.

Wiszą tutaj i balustrada na przybory kuchenne, plakaty pod szkłem i duży zegar ścienny z zmywalnym korpusem i metalowe znaki z pięknymi, zabawnymi lub motywującymi napisami. Czasami wystarczy jasny fartuch, aby obszar roboczy wyglądał na pełny.

Nawiasem mówiąc, "fartuch", jeśli jest monofoniczny i lekki, może zostać podniesiony wyżej, aż do sufitu. Ściana ceramiczna lub szklana odzwierciedla oświetlenie, dzięki czemu wnętrze kuchni będzie jeszcze bardziej przestronne i lżejsze.

Mam kuchnię 3,50х2,20. Drzwi i okno naprzeciw siebie (gdzie ściana wynosi 2,20) nie są wyśrodkowane, są przesunięte w lewo. Kanał po lewej stronie wejścia. Nie mogę znaleźć odpowiedniego wnętrza Pomoc, proszę

Górne szafki są ramionami kuchni, jest to interesująca i ekonomiczna opcja tworzenia otwartych półek, nie jest jasne, z której strony jest to skok z kryzysu lub stylu high-tech, dyktuje nową modę, ale na rynku mebli już się rozwija. Różnorodne opcje, na przykład, tworzą półki z podświetleniem + wybieramy piękne uchwyty lub robimy otwarte półki pod wiszącymi szafkami, ale zmniejszenie ich wysokości wygląda bardzo ładnie, a jeśli bardziej powszechna opcja, cała konstrukcja jest dopasowana tylko po jednej stronie. Piękne i niedrogie.

Mogę się skonsultować, pomogę w doborze materiałów, 8-953-052-66-10 Olesya, fabryka BONAWENTURA.

Projekt kuchni bez szafek górnych

Nowoczesne kuchnie bez szafek górnych to stylowe i skuteczne rozwiązanie. Wielu, po tym, jak pomyśleli, aby zrealizować taki projekt w domu, pomyśl o wygodnym użytkowaniu i przechowywaniu.

Zobacz, jak projekt kuchni jest realizowany na zdjęciu bez szafek górnych. Zobaczysz kilka oryginalnych pomysłów, które pozwolą nie tylko zrekompensować brak wielu sekcji, ale także stworzyć stylowy i efektowny design.

Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z górnych szafek w kuchni, powinieneś najpierw zdecydować się na opcję układu. Od poprawności decyzji zależy nie tylko estetyka, ale także wygoda użytkowania.

W takim przypadku moduły podłogowe są umieszczane wzdłuż ściany pod jednym blatem stołu.

Mycie, obróbka i gotowanie powierzchni - wszystko znajduje się w pobliżu, co samo w sobie jest dość wygodne.

Aby upewnić się, że brak górnego rzędu szaf nie wprowadził dysharmonii do projektu kuchni, wypełnij wolną przestrzeń elementami dekoracyjnymi.

Plakaty, obrazy, oryginalne zegarki, niebanalne kompozycje, zdjęcia wewnątrz - wszystko to stanie się Twoim wiernym asystentem przy realizacji oryginalnego pomysłu.

Udekoruj przedmioty dekoracyjne tak, aby dekorowały pomieszczenie, ale nie zaśmiecaj otaczającej go przestrzeni. Dlatego preferuj produkty płaskie.

Jeśli planujesz zainstalować szafki kolumnowe, powinny one znajdować się w pobliżu przeciwległej ściany. Dozwolone jest również umieszczanie po przekątnej.

Układ liniowy i kątowy są dość podobne. Kluczową różnicą jest tylko to, że szafki są ułożone w formie litery "G".

Wysokie moduły powinny znajdować się również przy drugiej ścianie, gdzie nikomu nie przeszkadzać.

Tutaj również należy zwrócić uwagę na wystrój. Oryginalna kompozycja oparta na kaflach lub mozaikach urozmaica wnętrze, czyniąc go bardziej indywidualnym i niezwykłym.

Początkowo należy rozumieć, że to rozwiązanie może być realizowane tylko w przestronnych kuchniach.

Wybierając tę ​​opcję, możesz bezpiecznie porzucić meble stojąc pod ścianami. "Wyspa", stojąca na środku pokoju - to jest miejsce do gotowania.

Jeśli planujesz budować urządzenia gospodarstwa domowego w wysokich szafach, umieść je w bezpośrednim sąsiedztwie powierzchni roboczej. Dzięki temu proces przygotowywania arcydzieł kulinarnych będzie bardziej przemyślany i wygodny.

Mówiąc o zaletach kuchni bez górnych szafek, należy zauważyć:

 • Światło i przestrzeń. Minimum mebli sprawia, że ​​pokój jest wizualnie lżejszy i bardziej przestronny;

 • Funkcjonalność. Kolumny z wbudowanymi urządzeniami sprawiają, że kuchnia jest wygodniejsza w użyciu;

 • Estetyka. Wolne ściany otwierają nieograniczone możliwości manifestacji fantazji projektowej.

 • Nie obejdzie się bez wad. Kuchnia - jest to pomieszczenie, w którym jest wiele rzeczy, naczyń, akcesoriów do gotowania i innych rzeczy. A wszystko to musi być gdzieś przechowywane.

  Jeśli jesteś gotowy na rezygnację z praktyczności ze względu na estetykę i nietrywialność rozwiązania konstrukcyjnego, kuchnia bez górnych szaf jest dla Ciebie idealna.

  Dodatkowym rozwiązaniem może być dodatkowe użycie kolumn. Dają ergonomię i wygodę otaczającej przestrzeni.

  Wybierając tę ​​opcję, przygotuj się, że większość naczyń i wszystko, czego potrzebujesz w procesie gotowania, można umieścić tuż pod blatem.

  Więc często musisz się schylać. To nie jest najlepsze rozwiązanie dla gospodyń domowych, które mają problemy z plecami.

  Głównym problemem stojącym przed właścicielami kuchni jednopoziomowych jest brak wolnej przestrzeni do przechowywania naczyń, umieszczania sprzętu AGD, żywności, akcesoriów stołowych.

  Dlatego decydując się na tę opcję, weź maksymalny wpływ na optymalizację otaczającej przestrzeni.

  Skorzystaj z kilku porad projektowych, a możesz stworzyć wygodną, ​​wygodną, ​​przestronną i stylową kuchnię swoich marzeń.

  Użyj tego rozwiązania jest możliwe w pomieszczeniach, których powierzchnia przekracza 20 mkw. Sekcje wysokich piórników pozwolą zrekompensować brak wolnej przestrzeni.

  W takich szafach będzie można budować duże urządzenia gospodarstwa domowego: lodówkę, piekarnik, zmywarkę lub pralkę.

  Mogą być umieszczone na przeciwległych i przylegających ścianach, biorąc pod uwagę szczególną konfigurację pomieszczenia. Zobacz, jak powyższe zdjęcia zaimplementowały projekt takiej kuchni bez górnych szafek zawiasowych.

  Jeśli nie masz możliwości przydzielenia wystarczającej ilości miejsca na szafki z kolumnami, preferuj małe kredensy, kredensy, piórniki. W nich będziesz mógł pomieścić dość dużą liczbę przyborów kuchennych.

  Aby uzupełnić wnętrze pomoże i otworzyć półki. Nie są tak masywne i nieporęczne jak szafy wiszące, ale jednocześnie stanowią dodatkowy obszar do przechowywania.

  Najważniejsze jest, aby nie przesadzać z ich liczbą, ponieważ przy dużej liczbie półek kuchnia nie będzie już wyglądać na jednopoziomową. Bądź przygotowany i na to, że czekasz na dodatkową pracę, aby wytrzeć kurz, ponieważ na otwartych półkach jest zawsze bardziej zauważalny.

  Bardziej funkcjonalny taki zestaw jest w stanie wykonać szyny, przemyślane wypełnienie kciuków, wysokiej jakości nowoczesne akcesoria (np. Blum).

  Jaką opcję wybrać dla siebie - to zależy od Ciebie. Spójrz na zdjęcia z tych kuchni, być może zobaczysz coś interesującego dla siebie.

  Luksusowa jednokondygnacyjna kuchnia: zdjęcia i najlepsze pomysły na stworzenie wnętrza bez szafek wiszących

  W dobie niszczenia stereotypów i przekształcania klasycznego wnętrza kuchni w przestrzeń o jasnej osobowości projektanci oferują wiele świeżych pomysłów. Fasady do pełnej wysokości ścian, funkcjonalne wyspy i meble ukryte za meblami to najmodniejsze trendy. Czy chcesz zostać właścicielem niezwykłej kuchni bez szafek górnych? Zdjęcia wzornictwa takich pomieszczeń zdumiewają: minimum mebli, maksimum powietrza i światła, niepowtarzalny wystrój i, co najważniejsze, - ogromna przestrzeń do realizacji własnych ambicji twórczych.

  Kuchnia bez najwyższej kondygnacji: wymagania dotyczące zakwaterowania ↑

  Stylistyka ograniczeń w projektowaniu kuchni bez górnych szafek. Jednopoziomowe aranżacje harmonijnie wkomponowują się w lokal z dekoracją i meblami w dowolnym stylu. Jedyne, co należy wziąć pod uwagę to powierzchnia pomieszczenia i wysokość sufitu.

  Modny design kuchni: bez szafek wiszących

  Mały obszar wymaga profesjonalnego podejścia

  Minimalna powierzchnia budynku wynosi od 8 do 9 metrów kwadratowych. Oczywiście, jeśli to konieczne, możesz zrobić kuchnię tylko z niższymi szafkami i mniejszym obszarem. Ale w tym przypadku ucierpi funkcjonalność i ergonomia. Po odejściu z wyższej kondygnacji właściciele celowo tracą kilka metrów użytecznej powierzchni magazynowej. W przypadku, gdy całkowita powierzchnia pomieszczenia wynosi tylko 6 - 7 m, niezwykle trudno jest znaleźć zamiennik górnych szafek.

  Elegancki wystrój przestronnej kuchni

  W niewielkich pomieszczeniach konieczne jest wdrożenie złożonego technicznie projektu: zorganizowanie magazynów, porzucenie pełnoprawnej grupy lunchowej, zastąpienie standardowej kuchenki niewielką powierzchnią do gotowania. Takie rozwiązania będą pasować do właścicieli, dla których projektant wnętrz jest ważniejszy niż funkcjonalność - do aktywnych młodych rodzin korzystających z kuchni tylko do szybkich przekąsek i porannej kawy.

  Lekkie ściany i jednokondygnacyjne meble dodają przestrzeni

  Wizualnie mała kuchnia, odrzucenie wiszących szafek doda wysokości i światła. Rozwiązania dla mikro-obszaru:

  • Organizacja miejsc przechowywania akcesoriów kuchennych, które są rzadko używane na zewnątrz pomieszczenia: w spiżarni, szafie na loggii.
  • Montaż niestandardowych funkcjonalnych mebli z przekształcalnymi powierzchniami: wysuwanymi, wysuwanymi blatami, stołami.

  Standardowa wysokość sufitu

  Wysokość sufitu jest nie mniej ważna. W kuchniach z niskimi sufitami w starych wieżowcach, sektorze prywatnym, decyzja o pozbawieniu górnych szaf jest prawdziwym zbawieniem. Ale w wąskich prostokątnych kuchniach - piórniki z wysokimi sufitami (3,5-4 m), jak w stalinach, kuchnia bez górnej kondygnacji wizualnie zawęzi pomieszczenie, a sufit będzie wydawał się jeszcze wyższy. Moc wyjściowa to częściowe wyposażenie lokalu z wiszącymi szafkami. Możesz umieścić najwyższe elementy zestawu słuchawkowego w niestandardowej kolejności lub połączyć je z wysokimi szafkami.

  Cechy projektu i układu kuchni jednokondygnacyjnych ↑

  Do kuchni bez skrzynek na zawiasach było nie tylko stylowe, ale także wygodne, konieczne jest zaplanowanie układu mebli i wyposażenia, zorganizowanie odpowiedniej liczby półek i skrzynek do przechowywania.

  Profesjonalny projekt

  Zalety i wady: czy warto zrezygnować z powieszenia szafek ↑

  Uniwersalne rozwiązania idealne do wszystkich typów pomieszczeń, nie. Rezygnacja z wyższego poziomu w kuchni ma również mocne i słabe strony. Przeanalizuj, co jest przechowywane w wiszących szafkach. Zwykle - przyprawy, naczynia, które nie są często używane, i małe przybory kuchenne. Przyczyna: głębokość górnej warstwy zestawu słuchawkowego to połowa głębokości niższych szafek. A uzyskanie ciężkich i wymiarowych przedmiotów z wysokości ludzkiego wzrostu jest niewygodne.

  Przestronny salon z aneksem kuchennym bez szafek wiszących

  Zalety kuchni jednostopniowej:

  • Brak górnych szafek w kuchni jest doskonałym powodem, aby pozbyć się zbędnych drobiazgów, które gromadzą się przez lata.
  • Optymalna organizacja przechowywania: w niższych szafach można rozróżnić strefy na przybory, mały sprzęt, wymiary, tak aby we właściwym czasie wszystko było pod ręką.

  Ergonomiczny schowek

  • Optyczna ekspansja przestrzeni.
  • Więcej możliwości dekoracji.

  Wadą jest konieczność przyzwyczajenia się do nowego układu: ręka automatycznie dotrze do miejsca, w którym stała szafka. Ponadto, w przypadku rzeczy, które były przechowywane w szafkach wiszących, będą musiały szukać miejsca w niższym rzędzie.

  Zamiast starych szafek - nowa przestrzeń do przechowywania

  Zapis na zestawie słuchawkowym jest trudny. Jeśli meble w wersji dwuwarstwowej można wybrać z gotowych zestawów, wówczas zestaw jednowarstwowy będzie musiał zostać wybrany z elementów systemów modułowych, które kosztują o rząd wielkości więcej. Idealnym rozwiązaniem dla małych kuchni jest zamawianie mebli zgodnie z wymiarami pomieszczenia: tylko w tym przypadku będzie można pozbyć się wyższego poziomu, a nie kosztem wygody i funkcjonalności.

  Będziesz musiał wydać więcej pieniędzy na wykończenie ściany nad powierzchnią roboczą. Jeśli instalacja klasycznego zestawu wystarczy, aby uzyskać wysokość fartucha 50 - 60 cm, to w pomieszczeniu z jednostopniową kuchnią może być konieczne zainstalowanie wysokiego ekranu.

  Optymalne opcje układu: jak uporządkować przestrzeń ↑

  Wybór układu kuchni bez skrzynek na zawiasach - trudne zadanie. W końcu nie wystarczy po prostu znaleźć miejsca na wszystko, co zwykle znajduje się w górnym rzędzie, ale także umieścić niezbędny sprzęt. Układ, który jest uważany za najprostszy - pojedynczy rząd - staje się wariantem bez górnej warstwy najbardziej problematycznej, szczególnie jeśli powierzchnia pomieszczenia jest mała. Problem polega na tym, że z użytecznej części mebli trzeba będzie usunąć co najmniej 60 cm przy montażu płyty. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jednorzędowa konstrukcja nie może przekraczać 3,5-4 m, to jest bardzo mało miejsca na przechowywanie.

  Lakoniczne i "fajne" wnętrze

  Optymalne sposoby wyposażenia kuchni bez górnych szafek:

  • Układy kątowe i U-kształtne: zwiększona użyteczna długość mebla pozwoli na zbudowanie techniki, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na wszystkie niezbędne urządzenia.

  Jasne meble narożne

  • Układ wyspy: możesz wybrać opcję z technologią osadzania na wyspie lub z organizacją magazynów wewnątrz wyspy. Projekt idealnie łączy się z instalacją zestawu słuchawkowego jednorzędowego. Powierzchnia lokalu do sprzedaży wynosi od 18 m.

  Projekt wyspy: kuchnia jednopoziomowa

  • Równoległy układ dwurzędowy. Akcesoria kuchenne z szafek górnych zostaną przeniesione na niższy stopień jednej z linii mebli. Szerokość pomieszczenia wynosi od 3 do 4 metrów.

  Projekt jednokondygnacyjnej kuchni połączonej z salonem lub jadalnią ↑

  Wnętrze kuchni bez górnych szafek wiszących wygląda najkorzystniej w połączeniu z salonem lub jadalnią, w otwartej przestrzeni w nowoczesnych apartamentach typu studio.

  Klasyczne wnętrze: elegancki salon

  Decyzja o rezygnacji z jednopoziomowego układu umożliwia stylistyczne zjednoczenie pomieszczenia, zharmonizowanie projektu grupy roboczej ze strefą odpoczynku, bez pozbawiania obszaru kuchennego funkcjonalności.

  Jest w przestronnych pokojach, które wyglądają jak jednorzędowe apartamenty z wyspą - stołem jadalnym. Dodatkową przestrzeń do przechowywania można umieścić w szafie o wysokich ścianach z niewidocznymi fasadami.

  Kuchnia-salon w kolorze czekoladowo-białym

  Wystarczające do zainstalowania wszystkich niezbędnych elementów obszaru pozwala zminimalizować liczbę półek na zawiasach. Gotowe rozwiązania od producentów designerskich mebli to dar niebios dla minimalistów w dziedzinie projektowania.

  Kątowy zestaw z ekranem i kapturem: lakoniczne wnętrze

  Ważna uwaga: w otwartej przestrzeni trzeba rozwiązać "pachnące" pytanie. Bez potężnego kaptura nie można zrobić. Jeśli płyta kuchenna znajduje się na wyspie, musisz poszukać specjalnej techniki ekstrakcji i dokładnie rozważyć projekt.

  Jednopoziomowe poddasze z funkcjonującą wyspą: kaptur ukryty jest w stylowej, wiszącej ramie

  Jako opcję - ukryj kaptur w stylowej niszy wokół linii zestawu słuchawkowego, a na wyspie wbuduj zlew i półki do przechowywania. W kuchni w stylu retro lodówka może być wbudowana w GKL z drewnianą fasadą.

  Obszar roboczy - w niszy z cegły, w lodówce - za fałszywymi drzwiami

  W niewielkim studiu jednopoziomowy zestaw w kształcie litery P delikatnie oddziela przestrzeń do gotowania od przestrzeni wypoczynkowej, a brak górnych szaf spowoduje, że pomieszczenie będzie wyższe i bardziej przestronne.

  Proste i stylowe wnętrze kuchni bez szafek górnych: zestaw w kształcie litery U.

  W dużym salonie jest odpowiedni układ jednorzędowy. Linia montażowa okapu jest ozdobiona półką z gzymsem, a piekarnik jest przesuwany z dolnego poziomu do wysokiej szafki bocznej.

  Połączenie zestawu jednorzędowego z szafką w salonie

  Układ liniowy i równoległy bez szaf górnych ↑

  Długość wolnej ściany, na której planuje się montaż mebli, nie powinna być mniejsza niż 3 m. Z drugiej strony nadmiernie długa linia spowoduje, że kuchnia będzie niewygodna.

  Kontrowersyjna decyzja: zbyt długi zestaw jednopoziomowy

  Jeśli wybierzesz układ kuchni bez szaf górnych z instalacją jednorzędową, musisz przestrzegać kilku zasad, które uczynią przestrzeń ergonomiczną:

  • Instalując w tym samym obszarze gotowania linii z kuchenką lub płytą kuchenną, zlewem, prawidłowe jest określenie odległości między środkami stref. Optymalny wybór wynosi do 1 m między zlewem a kuchenką.

  Zlew i płyta grzewcza - w środku zestawu słuchawkowego z jedną warstwą

  • Biorąc pod uwagę, że wszystko, czego potrzebujesz - w niższym rzędzie, musisz kompetentnie organizować strefy magazynowania. Przedmioty najwyższej konieczności muszą znajdować się w górnej szufladzie szafki, aby nie trzeba było schylać się. Strefa do przechowywania najczęściej używanych rzeczy jest lepiej zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu i płyty grzewczej - w promieniu 1 - 1,5 m.
  • Pomiędzy lodówką a środkiem zlewu i pieca należy pozostawić do 1 m wolnej przestrzeni roboczej.

  Dzięki właściwemu układowi można znaleźć miejsce nawet na pralkę

  Jeśli pozwala na to obszar blatu stołu, to na jego powierzchni można pomieścić niezbędne urządzenia: ekspres do kawy, mikser lub kombajn, toster.

  Maksymalne światło: właściwa organizacja obszaru roboczego

  W małych pomieszczeniach o kwadratowym kształcie najlepiej jest ustawić zestaw kuchenny bez szafek górnych w układzie równoległym: dwie ściany. Projektanci proponują połączenie jednopiętrowych mebli kuchennych w jednym rzędzie z solidnym schowkiem w całej ścianie.

  Równoległe planowanie bez górnego pokładu

  Odległość między rzędami mebli wynosi od 1 do 1,2 m. Takie wcięcie jest konieczne, aby bez trudu otworzyć drzwi szafek i swobodnie poruszać się pomiędzy strefami gotowania i przechowywania.

  Nowoczesna kuchnia z układem równoległym

  Czysta geometria: rozwiązania w zakresie planowania kątowego i w kształcie litery ↑ ↑

  W modnym minimalistycznym wystroju kuchni bez szafek wiszących możesz odrzucić wystrój. Białe ściany, okno bez tekstylnych zasłon, jasny zestaw ze ślepymi fasadami z kontrastującym blatem i wbudowaną techniką z teksturowanymi panelami przednimi - nic nie jest zbyteczne.

  Jedynym jasnym akcentem jest bukiet

  Niewielka kuchnia mieszkania miejskiego może być z powodzeniem pobita zestawem w kształcie z jedną linią w postaci blatu barowego. Regał zastąpi stół jadalny, dodając obszar roboczy do obszaru roboczego. Za fasadą niższego poziomu w takich meblach jest wystarczająco dużo miejsca na wszystkie akcesoria.

  Lakoniczne wnętrze w beżowo-szarej kolorystyce

  Doskonałą opcją dla małej kuchni jest dwukolorowe czarno-białe wnętrze. Meble z błyszczącymi, błyszczącymi fasadami i przeszkloną białą płytką: pokój staje się przestronny.

  Bez górnego pokładu: czarny zestaw narożników

  Układ w kształcie litery U jest idealny do pomieszczeń z dużymi oknami na całej ścianie. Miejsca na trzech ścianach są wystarczające dla maszyn i przyborów kuchennych. Decyzja o użyciu ściany z oknem doda niezbędny materiał do obszaru roboczego.

  Rzymskie zasłony i zestaw w kształcie litery U: lekka jednopoziomowa kuchnia

  Organizacja schowków w kuchniach bez wiszących szafek ↑

  Jak zorganizować miejsca do przechowywania w kuchni bez szafek wiszących? Opcje - masa: otwarte półki, nisze, paski magnetyczne i szyny, szafy z wysokimi zasłonami i klasyczne spiżarnie.

  Stały zestaw słuchawkowy: proste rozwiązanie ↑

  Najprostszym sposobem jest zakup fabrycznego zestawu kuchennego bez szafek górnych. Produkcja takich mebli Zachodni producenci mebli premium. Projektowanie mebli będzie kosztować znacznie więcej niż zestaw wykonany na zamówienie w firmie krajowej.

  Narożnik z wiszącą strukturą i wysokim cokołem

  Naturalnie jakość osprzętu w zestawach mistrzów włoskich i niemieckich jest wysoka, a wewnętrzna organizacja jest przemyślana w najdrobniejszych szczegółach.

  Ciekawe meble z otwartymi półkami wykonanymi ze stali nierdzewnej

  Większość zestawów mebli wyposażona jest w ekrany - wysokie panele ochronne w tonacji z fasadami. Zestawy słuchawkowe są przeznaczone do montażu w otwartej przestrzeni kuchni-jadalni - tylne panele są ozdobione dekoracyjną powłoką.

  Prosty i oryginalny pomysł: meble jednopiętrowe

  Wada - trudno jest wybrać meble do małych pomieszczeń. Cena zestawów mebli ze studiów projektowych jest wysoka.

  Pomieszczenia magazynowe i wbudowane szafy: pomysły na zdjęcia do przestronnych pomieszczeń ↑

  Bez zbędnych kosztów drogich okuć, elewacji i blatów pomoże rozwiązać problem przechowywania w kuchni bez szafy górnej zwykłej niszy lub oddzielnej spiżarni. Strefa magazynowa Zadekorirovat może być używana jako ścianki z płyt gipsowo-kartonowych i konwencjonalne drzwi wewnętrzne.

  Kuchnia z jedną kondygnacją i spiżarnią

  Wewnątrz spiżarni lub szafy wbudowanej wystarczy po prostu zamontować półki o różnych wysokościach. Metalowe wsporniki lub narożniki są używane jako podpory. Materiał półki - części z siatki metalowej, drewna, płyty wiórowej.

  Wewnętrzna przestrzeń małej spiżarni

  Razem z półkami możesz również wyposażyć kilka szuflad na drobne przedmioty.

  Szafa-szuflada z szufladami i półkami

  W wysokiej szafce na urządzenia wbudowane, zapewnij oddzielne miejsce na potrzeby domowe. Za pomocą specjalnych łączników ze spinkami w ciasnej niszy można przechowywać mop, wiadro czyszczące i chemię gospodarczą, które nie znajdują się w szafce na naczynia i żywność.

  Szafka lodówki z dodatkowym schowkiem

  Wysokie szafki i kredki zamiast górnej warstwy ↑

  Standardowe wysokie szafki i piórniki, które są wykorzystywane przy tworzeniu wnętrza kuchni, mogą zamienić się w prawdziwe magazyny: wszystko zależy od wewnętrznego wypełnienia. W jednym projekcie, zewnętrznie przypominającym normalną szafkę, możesz zbudować technikę i znaleźć miejsce dla wszystkich niezbędnych rzeczy.

  Wbudowana lodówka z ciekawą organizacją wewnętrzną

  Standardowy wąski ołówek może być wyposażony w system wysuwny. To rozwiązanie pozwoli Ci znaleźć właściwe rzeczy w ciągu kilku sekund.

  Etui na piórnik z dwustronnym dostępem

  We wnętrzach retro szczególną rolę odgrywają wysokie szafki ze szklanymi drzwiami.

  Bufet: stylowy kredens

  W projektach na całej ścianie można przechowywać tekstylia kuchenne, naczynia i małe urządzenia, które są rzadko używane.

  System przechowywania od podłogi do sufitu

  Otwarte półki i balustrady: zdjęcia ciekawych projektów ↑

  Otwarte półki, półki na zawiasach z ukrytymi zapięciami to nie tylko miejsce do przechowywania przypraw, małych naczyń, ale także element wystroju. Na przykład na białej ścianie - półka na książki kucharskie.

  Naturalne drewniane konstrukcje na zawiasach na białej ścianie w kuchni bez wiszących szafek

  Przezroczyste szklane detale świetnie wyglądają na fartuchu z płyty "pod drzewem".

  Półki na fartuchu kuchennym

  Oprócz niezbędnych detali, na otwartych półkach konieczne jest pozostawienie stylowych dekoracyjnych akcesoriów kuchennych ze starej miedzi, ceramiki.

  Opcje wystroju w kuchni bez najwyższej kondygnacji

  Ciekawy pomysł: zrobić półkę równo z dolną krawędzią okapu na całej długości ściany nad meblami.

  Półka na ścianie z cegły malowane

  Haki, systemy zawieszenia, balustrady - coś, co można zainstalować w dowolnym momencie własnymi rękami. Systemy rozwiercania są odpowiednie w obszarze roboczym, dzięki czemu kadzie, kije i małe zapasy są widoczne.

  Reiling do zawieszenia przyborów kuchennych nad blatem

  Czy ściana wydaje się nudna? Zainstaluj kilka białych półek z drzewa na ukrytych zapięciach. Oświetlenie i jasne naczynia pomogą umieścić akcenty.

  Stylowe rozwiązanie: symetryczne półki

  Projekt otwartych ścian w kuchni jednopoziomowej: przestrzeń dla kreatywności ↑

  Szczególna uwaga w kuchni bez szaf górnych będzie musiała być podana do ścian. Obszar nad miejscem pracy powinien być chroniony przed rozpryskami wody, smaru. Jako rozwiązanie budżetowe odpowiedni jest fartuch płyt lub panel ścienny z dekoracją.

  Możesz wybrać panel z wzorem w cieniu i fakturze naturalnego drewna.

  Luksusowa kuchnia z fartuszkiem pod drzewem

  Zamknięcie ściany nad powierzchnią roboczą może być również panelem ściennym z dekoracyjną "płytką" powłoką.

  Fartuszek z dekoracją imitującą naturalny odłupany kamień

  Chroń ścianę zwykłych płytek ceramicznych. Wybór wysokości muru zależy od całkowitej wysokości pomieszczenia. W pokojach o niskim standardzie można ułożyć całą ścianę do sufitu.

  Retro płytki ścienne

  Jako opcję - podziel obszar ściany na biały fartuch. Górna część jest pomalowana ciemną matową farbą. Jasny asymetryczny wystrój sprawi, że kuchnia nie będzie zwyczajna.

  Biały fartuch i matowa czarna ściana

  Udekoruj pokój lampami nad meblami.

  Lampy na zawiesiach przewodów

  Białe naczynia ożywią szarą septę monofoniczną.

  "Ażurowe" metalowe półki

  Wybierając jednopoziomową konstrukcję w kuchni, starannie przemyśleć wewnętrzną organizację zestawu słuchawkowego. Z góry znajdź miejsce na każdą małą rzecz. Zwróć uwagę na ergonomię zestawu. Jeśli to możliwe, powierz rozmieszczenie i rozwój systemów pamięci masowej specjalistom - trudno jest nawigować w nieobliczalnej liczbie wariantów.

  Odpowiednia kuchnia to taka, w której można wygodnie umieścić potrzebne przedmioty: "świąteczne" i codzienne przybory, urządzenia, jedzenie.

  Wybierz wypełnienie szafek kuchennych: najlepsze pomysły na kompetentną organizację przestrzeni

  Układ kuchni został opracowany wcześniej niż naprawa, ponieważ dekoracja ścian, sufitu i podłogi jest całkowicie uzależniona od montażu mebli. Jest ich wiele.

  Kuchnia bezpośrednia - uniwersalna opcja do tworzenia stylowego wnętrza

  Powierzchnia kuchni 8 metrów kwadratowych - typowa opcja dla typowych domów panelowych. Pomimo stosunkowo niewielkiego rozmiaru pomieszczenia można zrobić.

  Dodaj komentarz

  82 − 80 =