Nazwa kategorii

Kuchnia w stylu amerykańskim

15 cech kuchni w stylu amerykańskim

Trudno znaleźć kogoś, kto nie oglądał jednego hollywoodzkiego filmu. I na pewno prawie wszyscy podziwiali projekt domów w nich - to nie jest podobne do tego, co tu przyjęto.

Powiemy Ci około 15 funkcji, które stworzą amerykańskie wnętrze kuchni: porady ekspertów, małe, ale ważne niuanse i oczywiście zdjęcia! Czy mamy kontynuować?

1. Łączenie kuchni i salonu

Jeśli zwróciłeś na to uwagę, prawdopodobnie zauważyłeś, że pokoje są duże, łącznie z kuchnią.

Jest to jedna z głównych cech układu amerykańskich apartamentów, w których kuchnia często łączy się z salonem i jadalnią.

W naszej rzeczywistości możliwe jest realizowanie podobnych projektów w studiu lub w prywatnym domu, ponieważ mieszkania typowego budynku kuchennego często nie są zbyt duże.

Zanim zaczniesz planowanie, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca - w klasycznym amerykańskim stylu potrzebujesz dużo miejsca i światła.

O sztucznym oświetleniu, porozmawiamy osobno, ale naturalne powinno wystarczyć - najlepiej potrzebujesz pokoju z dwoma lub więcej oknami.

Ważny niuans: Oprócz tego, że kuchnia-jadalnia z salonem nie jest dostępna w każdym domu, musisz zadbać o dobranie odpowiedniego kaptura (a nawet nie jednego). Zapamiętaj to przy obliczaniu budżetu.

W stylu amerykańskim nie można się bez niego obejść - nietypowe jest, aby meble układały się wyłącznie wzdłuż ścian. Tutaj lepiej wybrać centrum i wyspę kuchenną - najlepszy wybór.

Amerykanie świadomie kochają ten mebel: jest nie tylko piękny, ale także funkcjonalny. Przekonaj się sam:

 • Już niejednokrotnie wspomniano o kwestii zagospodarowania przestrzennego - nawet bezpośrednio w kuchni czasem trzeba oddzielić jeden segment od drugiego.
 • Dodatkowa powierzchnia robocza.
 • W kuchni z wyspą nie ma konieczności kupowania osobnego stołu. Dotyczy to zwłaszcza kuchni z salonem bez jadalni urządzonej w stylu amerykańskim.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia: nigdy nie zwracałeś uwagi na to, że w większości amerykańskich domów w kuchni znajduje się specjalne pomieszczenie do przechowywania sprzętu kuchennego i dodatkowych przyborów, które nie są używane codziennie?

Z wyspą kuchenną poradzisz sobie bez niej - najważniejsze jest zamówienie nie monolitycznego modelu, ale z wbudowanymi półkami.

Jeśli Amerykanie mają tendencję do maksymalnego łączenia wszystkiego w jednym pokoju, dlaczego nie dostają chaosu?

Chodzi o prawidłowy podział na strefy - pomimo braku ścian nie są one mieszane ze względu na odpowiednie ustawienie mebli, stosowanie przejść kolorów i dekoracji.

Na przykład pasek. Więcej na ten temat, mówimy w odpowiednim akapicie naszej recenzji, ale również doskonale sobie z tym radzi, pomagając odgrodzić kuchnię od salonu z jadalnią.

W tym samym celu można wykorzystać stół jadalny, doniczki lub różne elementy konstrukcyjne.

Prostota i naturalność w wysokiej jakości to podstawa amerykańskiego wzornictwa. Pozostaw pretensjonalność i skomplikowane faktury stylom barokowym i boho-chic.

Nic dziwnego, że w tym kraju narodził się teraz popularny kraj - zwróć uwagę na rodzaje wykończeń, które są tam używane. Oczywiście jest to tylko jedna gałąź, ale daje ona pojęcie o tym, do czego jest warta nawigacja.

Dotyczy to jednak tylko napraw. A co z sytuacją?

Oglądając amerykańskie filmy wydaje się, że nawet rodzina o przeciętnym dochodzie mieszka w luksusowych apartamentach.

Istnieją dwie podstawowe zasady: wysokiej jakości naturalne materiały (lub dobre imitacje) i elegancja. Najprostsze i najbardziej funkcjonalne sylwetki są tym, czego potrzebujesz.

Jest jeszcze jeden niuans: wszystko zależy od wybranego stylu. Nie myśl, że amerykański design jest monotonne - wszystko zależy od jego kierunku.

Chcesz retro? Kup lakierowane sofy i półki z błyszczącym blatem. Jeśli lubisz klasyczny - wybierz tapicerkę z tkaniny i naturalne drewno.

Najpopularniejszy rodzaj elewacji jest panelowany. Ale w przeciwieństwie do naszych szerokości geograficznych, gdzie często próbują udekorować zdobionymi uchwytami lub malowaniem, Amerykanie preferują prosty styl - monofoniczne drzewo w jasnych kolorach.

Dotyczy to również innych części mebli - im prostsze, tym lepiej. Funkcjonalny, praktyczny i piękny.

Tutaj trudno jest wyodrębnić unikalny zestaw odcieni: wszystko zależy od tego, co chcemy uzyskać.

Czy lubisz wnętrza klasycznych filmów o Bożym Narodzeniu? Wtedy będziesz bardziej odpowiedni brązowy, beżowy, zielonkawy ton - te, które są uważane za naturalne. Unikaj krzyków, staraj się, aby kuchnia była elegancka i dyskretna.

Istnieje opinia, że ​​większość Amerykanów produkuje białe meble - tak nie jest. Odcień może być dowolny, nawet kawa - ważne jest, aby był naturalny.

Inną rzeczą jest, jeśli planujesz niezwykłe wnętrze w stylu amerykańskiej kawiarni. Tutaj są przydatne - jasne, soczyste kolory, dokładnie to, czego potrzebujesz.

Ale tutaj też są niuanse: najważniejsze, żeby nie przesadzić. Jeden podstawowy ton powinien być podkreślony przez powściągliwe tło. W przeciwnym razie kuchnia jest zbyt kolorowa. To nie jest amerykański projekt, ale kicz - dlaczego tego potrzebujesz?

Jeśli spojrzysz na zdjęcie kuchni amerykańskiej, zobaczysz dwa szczegóły:

 • Nie ma gromadzenia przyborów, przyborów kuchennych i innych drobiazgów kuchennych;
 • Wiele szafek i półek.

To nie jest przypadkowe. Jedna z podstawowych zasad tego wnętrza - wszystko, co może być ukryte, musi być ukryte. Wyżej wymienione przedmioty można zobaczyć tylko wtedy, gdy są używane nie tylko do ich zamierzonego celu, ale również jako dekoracja.

Ukrywamy wszystko inne! W dużych amerykańskich domach dla tych celów oddzielna spiżarnia jest czasami odkładana na bok.

Należy pamiętać, że nie są to nasze antresole - nie ma drabin, wszystko powinno być tak wygodne, jak to tylko możliwe. Zazwyczaj jest on zamknięty w oddzielnym kącie w kuchni - tak, że wszystko, co potrzebne, jest pod ręką.

Powyżej napisaliśmy, że taka kuchnia wymaga dużo przestrzeni i światła. A jeśli jest jasne z pierwszym, to drugie należy powiedzieć osobno - zwłaszcza jeśli zdecydujesz się spróbować zrobić małą kuchnię, urządzoną w amerykańskim stylu.

Po pierwsze, to naturalne oświetlenie - im więcej okien, tym lepiej. To prawda, że ​​zamienianie ścian w jednolite akwarium nadal nie jest dobrym pomysłem.

Po drugie, starannie przemyślany sztucznie. Tam zaczynają się trudności. Brak masywnych żyrandoli i ciężkich lamp podłogowych.

Jeśli w strefie rekreacyjnej chcesz stworzyć przytulny kącik z kominkiem, ciepły dywan i sofy, możesz umieścić tam jeden elegancki żyrandol - nic więcej.

Do reszty pomieszczenia zalecamy wybór reflektorów. Po pierwsze idealnie wpasowują się w koncepcję amerykańskiego wnętrza - nic zbędnego tam, gdzie go nie potrzebujesz. Po drugie, wygodnie jest dla nich wykonać okablowanie do oświetlenia strefy.

Alternatywą mogą być lampy wiszące z najprostszymi kloszami - ale to wymaga pewnej wysokości ścian.

Wygodne rozwiązanie: oprócz oświetlenia na suficie, umieść reflektory nad ważnymi pod względem funkcjonalnym miejscami. Może to być piec, zlew, powierzchnia robocza - wszystko, gdzie często potrzebne jest dobre światło.

A może w razie potrzeby przyciemnić pokój? Bez zasłon i zasłon w kuchni! Rolety, rolowane lub rzymskie zasłony. W rzeczywistości jest to logiczne - cienka tkanina w kuchni jest łatwa do plamienia lub uszkodzenia. Decyzja ta jest podyktowana nie tylko stylem, ale także względami praktycznymi.

Zwróć uwagę na teksturę: wersje błyszczące lub drukowane nie pasują do wnętrza.

Optymalne opcje - pionowe drewniane żaluzje lub bambusowe stojaki. Jeśli mieszkasz w prywatnym domu, zdecydowanie warto pomyśleć o okiennicach - wtedy zgodność z amerykańskim stylem będzie kompletna.

Wspomnieliśmy już o liczniku barów. Prawie niezbędny element do mieszkania typu studio z kuchnią amerykańską.

Dopuszczalne jest używanie go jako dodatkowej szafki na drobiazgi kuchenne, oraz jako separatora dwóch stref i, oczywiście, zgodnie z przeznaczeniem.

Ponadto oryginalny pasek jest już ozdobą wnętrza. W twoim miejscu nie zaniedbalibyśmy takiego połączenia stylu i praktyczności.

A ponieważ już zaczęliśmy mówić o estetyce, płynnie przejdź do wystroju.

Znowu wracamy do kina. Zwróć uwagę na sposób ozdabiania ich kuchni. Z jednej strony wydaje się, że prawie nie ma dekoracji - nie znajdziesz kolekcji posążków, obfitości zdjęć ...

Z drugiej strony nie można powiedzieć, że Amerykanie są zwolennikami minimalizmu. Po prostu biżuteria powinna być również funkcjonalna. Jasne słoiki przypraw, niezwykłe potrawy, motywujące napisy - wszystko to jest nie tylko estetyczne, ale także odgrywa pewną rolę praktyczną.

W tym charakterze czasami działa także oprawa - na szerokiej drewnianej ramie z żarówkami na cienkich łańcuchach można powiesić nie ciężkie patelnie i patelnie, małe przybory kuchenne. I piękne i praktyczne - czego potrzebujesz!

Bardzo mocno temat będzie zielony. I niekoniecznie są to kwiaty ozdobne - ostatnio mini-ogrody na parapetach stały się modne. A moda na nich pochodzi z Ameryki. Osobiście polecamy: to nie tylko dekoracja, ale także naturalne przyprawy lub warzywa do stołu!

Radzieckie lodówki i kuchenki gazowe będą musiały być unieszkodliwiane. W amerykańskim wnętrzu, wbudowana technika harmonijnie wygląda.

Nawiasem mówiąc, powinno to być dużo: miłość Amerykanów do technicznych innowacji jest znana wszystkim. Dlatego, jeśli od dawna chciałeś kupić urządzenie, nie zaprzeczaj sobie: wybierz blender, opiekacz do kanapek, elektryczny grill ... Wszystko to idealnie pasuje do koncepcji.

Zwróć uwagę na kanalizację: szerokie i głębokie myjnie, w których wszystkie naczynia są łatwo składane po przygotowaniu na uroczysty obiad - czego potrzebujesz. Lepiej wybrać naturalne materiały - tutaj stal nierdzewna nie pasuje.

Nawet jeśli masz małą rodzinę, przestronna i wygodna jadalnia jest masztowa.

Jedyną ulgą jest możliwość korzystania z wyspy kuchennej lub blatu barowego.

Ale najlepiej powinien to być piękny stół z ogromnym blatem w jadalni.

Wyspa, szerokie blaty w apartamentach, jadalnia ... Amerykanie uważają, że to nie wystarczy.

Dobrym sposobem jest wyposażyć jeszcze jedno miejsce do odpoczynku - na śniadanie lub lunch. Możesz ustawić pasek dla niego lub mały stolik kawowy.

Zwróć uwagę, ile elementów tkanin Amerykanie używają we wnętrzu. Łatwo to wytłumaczyć nawet z punktu widzenia historii - nadal są dumni ze swoich produktów bawełnianych.

Dlatego wybierz naturalne tkaniny do tapicerki i akcesoriów. Nie bądźcie zbyteczni i są tu obrusy, serwetki - bez papieru!

Oczywiście, na pierwszy rzut oka nie jest to bardzo wygodne dla tych, którzy są przyzwyczajeni do papierowych chusteczek do nosa - ale pomaga to zapewnić prawdziwą amerykańską atmosferę.

16. Premia za tworzenie atmosfery

W przypadku Ameryki istnieją różnego rodzaju bonusy i dodatkowe opcje. Zdecydowaliśmy, że jeśli nie użyjemy tej tradycji, artykuł nie będzie kompletny.

Pamiętasz, jak obchodzono święta w USA? Obfitość akcesoriów tematycznych jest w stanie zmienić kuchnię w strefę w strefie świątecznej. Nie zaniedbuj ich - pomoże Ci nie tylko urozmaicić, ale także zachować prawdziwy amerykański styl kuchni niezależnie od pory roku.

W tym stylu nie ma drobiazgów. Jego rolą mogą odgrywać nawet plastikowe naczynia - na przykład znane wszystkim z serii czerwonych pucharów.

Wyciągamy wnioski: koszty stworzenia amerykańskiego wnętrza w kuchni będą wymagały znacznych nakładów. Głównie ze względu na jakość materiałów i zapotrzebowanie na duży obszar. Ale jeśli zaryzykujesz, rezultat sprawi Ci przyjemność przez wiele lat: ten styl nie odnosi się do tych, które szybko mijają.

Kuchnia w stylu amerykańskim: 20 kluczowych elementów

W sercu amerykańskich wnętrz zawsze był klasyczny styl Anglii i Starego Świata, ale ich charakterystyczną cechą było pragnienie większej praktyczności i mniej pretensjonalności. W rezultacie kuchnia w stylu amerykańskim okazała się piękna, a jednocześnie superfunkcjonalna.

 • W tym materiale nauczysz się jak stworzyć amerykański projekt kuchni z 20 podstawowych elementów i możesz uzyskać pomysły na aranżację 60 przykładów fotografii małych i duże kuchnie.

20 podstawowych elementów kuchni w stylu amerykańskim

Wszystkie meble i sprzęt w typowej kuchni amerykańskiej są zbudowane wokół obwodu pomieszczenia w kształcie litery G, P lub C, a na środku jest wyspa lub grupa restauracyjna. Ta grupa obiektów jest wygodna, ponieważ pozwala maksymalnie zmniejszyć przestrzeń swobodnego ruchu i skomponować zlew, lodówkę i kuchenkę zgodnie z zasadą "trójkąta roboczego".

Nie sposób wyobrazić sobie kuchni amerykańskiej bez dużej wyspy w centrum. Czasem jest to kilka wysp jednocześnie, jeśli pozwala na to rozmiar pomieszczenia. Wyspa jest wielofunkcyjnym biurkiem wyposażonym w wiele półek, a także w kuchenkę, zlew, szafkę na wino i / lub blat barowy.

 • Wyspa musi powtórzyć formę pokoju lub przestrzeni roboczej.
 • Przejścia wokół wyspy powinny wynosić co najmniej 90 cm, najlepiej - 120 cm, ale nie więcej. Dlatego nie można go założyć mała kuchnia.
 • Jeśli twój Kuchnia ma powierzchnię 18-21 metrów kwadratowych. m, następnie wybierz małą wyspę nie większą niż 0 × 120 cm. Jeśli jest to urządzenie mobilne, to w razie potrzeby możesz przenieść je w inne miejsce.

 • Bardziej kompaktowym zamiennikiem wyspy jest półwysep, który wyróżnia się tym, że jeden z jego końców jest wbudowany w zestaw kuchenny lub opiera się o ścianę.

Kuchnie w stylu amerykańskim sugerują umieszczenie zlewu pod oknem. Jest to po pierwsze bardzo wygodne, ponieważ światło naturalne dobrze oświetla strefę myjącą, a po drugie jest przyjemne dla oczu. Niestety, w mieszkaniu w mieście przeniesienie zlewu nie zawsze jest możliwe, ponieważ znaczne wydłużenie komunikacji jest wysoce niepożądane.

Drewno jest najpopularniejszym materiałem w kuchni amerykańskiej. Drewniane meble są wszędzie używane. Na przykład może to być zestaw kuchenny z drewnianymi (najczęściej fornirowanymi) elewacjami, blatem, stołami i krzesłami, kredens. Drewniane belki często zdobią sufity amerykańskiej kuchni-jadalni, a panele służą do dekoracji ścian.

Drewniana podłoga jest również integralną częścią stylu amerykańskiego we wnętrzu.

Kuchnia w stylu amerykańskiej klasyki zawsze ma panelowe fasady, ale niezbyt elegancka, ale lakoniczna. Błyszczące, solidne fasady są typowe tylko dla kuchni w stylu amerykańskich kawiarni retro.

Nawiasem mówiąc, Amerykanie nie boją się kilkakrotnie przemalowywać swoją kuchnię

6. Duża liczba miejsc do przechowywania

Każda amerykańska kuchnia ma wiele różnych szafek i półek, a apartament w niej jest zbudowany na suficie. Amerykanie używają oddzielnych szafek do przechowywania talerzy i kubków, różnorodnych przyborów, świątecznej usługi, tekstyliów, książek kucharskich i drobnego sprzętu AGD.

Otwarte półki "ułatwiają" wnętrze, ale komplikują czyszczenie - kurz na nich gromadzi się bardzo szybko

Czasami do przechowywania żywności i artykułów spożywczych obok kuchni jest osobna spiżarnia (patrz suwak zdjęć).

Cechą charakterystyczną kuchni amerykańskiej jest jej zjednoczenie z jadalnią, salonem, a często korytarzem lub korytarzem. Z jednej strony ta technika zwiększa przestrzeń i pozwala szefowi kuchni komunikować się z resztą mieszkańców domu lub gości. Z drugiej strony na otwartym planie jest też wystarczająco dużo minusów. Na przykład niechlujna kuchnia, w której po prostu gotujesz w pośpiechu, zakłóci komfort salonu lub wielkiej jadalni. Inne wady: przenikanie zapachów z kuchni do salonu, z których wszystkie tkaniny z czasem zaczynają pachnieć żywnością, a także hałas z kuchni, powiedzmy, z działającego okapu, często zakłócając resztę w salonie.

Kuchnia w stylu amerykańskim jest zawsze wyraźnie podzielona na strefy, na przykład na pracownię, jadalnię i bar. Jako wizualny lub fizyczny separator, meble (np. Kontuar barowy, wyspa, półwysep, stół itp.), Przegroda, belka stropowa, duże rośliny w doniczkach, dywany i chodniki, lampy.

Przykład podziału na strefy kuchnia-jadalnia przez przegrodę

Przykład podziału na strefy z belką stropową

9. Przestronna i przytulna jadalnia

Bez względu na wielkość rodziny, stół w amerykańskiej kuchni powinien być obszerny (dla 6-8 osób, a nawet więcej) i masywny. Stół uzupełniają proste drewniane / metalowe krzesła lub bardziej eleganckie pół-fotele z miękką tapicerką. Sam stół ozdobiony jest ścieżką i centralnym ozdobą, na przykład wazonem z kwiatami, daniem z owoców, topiary, batonika i innymi dekoracjami.

Jednolity, monolityczny blat służy do pokrycia obszaru roboczego. Może być wykonany z naturalnego lub sztucznego kamienia, wykonanego z naturalnego drewna, a nawet betonu. Ale płyta MDF lub płyta wiórowa, popularna w naszym kraju i Europie, w Ameryce nie jest zbyt mile widziany.

 • Najczęstsze opcje malowania ścian - białe, beżowe i jasnoszare odcienie.
 • Fasady kuchni są przeważnie białe, ale cieszą się także jasnoszarym i oliwkowym odcieniem.
 • Podłoga jest prawie zawsze brązowa lub ciemnobrązowa (drewniana), dzięki czemu kuchnia amerykańska znajduje spektakularny kontrast ciemnych i jasnych kolorów.

Przykłady kuchni kolorystycznych w stylu amerykańskich klasyków, zobacz następny suwak zdjęć.

12. Płytka "dzika" lub mała mozaika w fartuchu

Prostokątna płytka ceramiczna "kabanchik" ("metro") jest najbardziej typowa dla skierowania w obszar roboczy. Zwykle jest biały lub jasnoszary.

Inne odpowiednie opcje aranżacji: małe kwadratowe płytki, małe płytki mozaikowe, kręcone płytki, płytki układane w jodełkę, a także blaty z kamienia lub drewniane panele.

Amerykańskie wnętrze kuchni jest niewyobrażalne bez tkanin bawełnianych lub lnianych:

 • Zasłony i zasłony w oknach;
 • Wąskie dywaniki w miejscu pracy i duży dywan w jadalni;
 • Tkaniny na biurko - tory lub serwetki pod talerze;
 • Serwetki w zakresie wnętrza;
 • Barnykh lub główne krzesła w tapicerce tkaniny.

W Stanach Zjednoczonych zwykle wyposaża się kuchnię w nowoczesny sprzęt gospodarstwa domowego. Oto minimalny zestaw urządzeń i gadżetów, które będą przydatne w każdej kuchni:

15. Duży wbudowany lub kopułkowy kaptur

Wbudowany lub kopuły kaptur jest obligatoryjnym atrybutem kuchni amerykańskiej, mimo wszystko, jak już wspomniano, prawie zawsze jest połączony z salonem. Często okap i cała przestrzeń wokół niego jest elegancko udekorowana - kopuła ma rzeźbę lub łuk, czasem duże godziny lub inne dekoracje wisi na elewacji, a fartuszek pod kapturem jest zazwyczaj inaczej uformowany niż reszta obszaru roboczego. Na przykład w tym miejscu płytka jest złożona mozaiką lub w całości za płytką umieszcza się obraz / panel.

16. Klasyczne lampy w każdej ze stref

Tworzenie jednolitego oświetlenia za pomocą kilku lamp, a nie centralnego żyrandola - to zasada wyposażenia kuchni, na którą warto zwrócić uwagę.

 • Obszar roboczy oświetlony jest meblami lub kinkietami.
 • Wyspa i / lub podstawa baru jest oświetlona dużym żyrandolem lub dwoma lub trzema wieszakami.
 • Jadalnia oświetlona jest jednym lub dwoma eleganckimi żyrandolami zawieszonymi bezpośrednio nad stołem na wysokości 70 cm od blatu.

Wiele amerykańskich domów ma bar lub kredens, który przechowuje napoje alkoholowe, szklanki i kieliszki, często jest tam szafa na wino lub przynajmniej piekarz i wózek z napojami. Poniżej znajduje się wybór pomysłów na aranżację dużego i małego baru w stylu amerykańskim.

Praktycznie każda kuchnia ma główną i dodatkową jadalnię w pobliżu miejsca pracy. Szybkie śniadania i przekąski serwowane są w barze przy barze lub za wyspą / półwyspem z miejscami do siedzenia lub przy stoliku kawowym z narożnym bankietem.

Amerykanie ceniĘ ... takie rzeczy jak duch miejsca lub ducha rzeczy, które należy cenić i doceniać. Dlatego w ich kuchniach często można zobaczyć rzeczy z historią, czy to wazę znalezioną na pchlim targu, pamiątkę rodzinną, czy też starą szafę, która została po prostu przemalowana. Z tego samego powodu, podczas planowania wnętrza od zera, właściciele domów są powolni do radykalnej przebudowy lub całkowitej renowacji wykończenia.

20. Myjnie ceramiczne lub kamienne

Jeśli chcesz wyposażyć kuchnię w amerykański sposób, wybierz umywalkę z ceramiki w kolorze białym lub ze sztucznego / naturalnego kamienia. Mikser lepiej wybrać klasyczne podwójne.

Kuchnia z ceramicznym zlewem

Wspieraj projekt - udostępnij materiał znajomym w sieciach społecznościowych:

Projekt kuchni w stylu amerykańskim

Na pewno miłośnicy amerykańskich filmów lub seriali telewizyjnych pamiętają filmy, w których rodziny były urocze w przytulnych, przestronnych kuchniach. Dzisiaj będzie o nich. O projektowaniu kuchni w stylu amerykańskim.

Jak więc wyposażyć kuchnię w stylu amerykańskim?

Na początek nowoczesne wnętrze kuchni w stylu amerykańskim wymaga dużej powierzchni, w której można z łatwością umieścić wszystko, czego potrzebujesz.

Najczęściej kuchnia jest połączona z salonem, jadalnią, czasami przedpokojem i korytarzem, co pozwala na znaczny wzrost przestrzeni.

Plus: Właściciel może komunikować się z gośćmi podczas gotowania.

Mniej: Nieporządna kuchnia, w której pośpiesznie gotujesz jedzenie, zakłóci komfort salonu.

Rozwiązanie: Wcześniej pomyśl o potężnym okapie i systemie wentylacyjnym Jestem.

Przy dekorowaniu kuchni w stylu amerykańskim muszą być obecne następujące elementy:

- Klasyczny stół jadalny z krzesłami;

- Obszar wyspowy (smażenie, mycie lub po prostu powierzchnia robocza z sąsiadującym kontuarem baru);

- Wszystkie rodzaje szafek i półek;

- Akcesoria wykonane własnymi rękami;

Jeśli kuchnia jest mała, powinna być połączona z salonem. Do tego trzeba poświęcić jedną ścianę. Ale w końcu dostaniesz prawdziwy salon z kuchnią w stylu amerykańskim.

Ściany w kuchni w stylu amerykańskim są przeważnie malowane w jasnych kolorach lub wykładane poziomo przebitą blachą.

Część ścian w najbardziej "brudnym" 9quo; strefa może być pokryta dachówką ceramiczną.

Na podłodze w większości przypadków parkiet (masywne deski w kolorze złotym lub wiśniowym) lub płytki podłogowe w jasnych odcieniach.

Sufit może być obszyty deskami lub innymi materiałami, które naśladują drewniane pokrycie. Sufit można zawiesić nisko wiszące ciężkie żyrandole.

W nowoczesnym stylu kuchnie w stylu amerykańskim używają tapety z różnymi ornamentami i rysunkami.

Meble kuchenne w stylu amerykańskim powinny być wykonane z drewna: lakierowanego lub dekorowanego na biało.

Charakterystyczną cechą kuchni amerykańskiej jest wyspa kuchenna. Jest to wielofunkcyjne biurko wyposażone w wiele półek do przechowywania, a także piec, zmywarkę, zlew kuchenny, szafkę na wino i / lub blat barowy.

W klasycznym stylu kuchni w stylu amerykańskim zlew umieszczany jest pod oknem. Naturalne światło dobrze oświetla strefę myjącą, dzięki czemu jest bardzo wygodne. Ponadto jest piękny.

Każda amerykańska kuchnia ma wiele różnych szafek i półek, a apartament w niej jest zbudowany na suficie. Amerykanie używają oddzielnych szafek do przechowywania talerzy i kubków, różnorodnych przyborów kuchennych, świątecznego serwisu, tekstyliów, książek kucharskich i drobnego sprzętu AGD.

Kuchnia w stylu amerykańskim nie może obejść się bez ogromnej ilości domowego sprzętu. Poza ogólną chłodnicą i mocnym okapem, potrzebujesz obecności innych urządzeń (tostery, roboty kuchenne i miksery, frytownice i miksery itp.).

Kaptur jest niezwykle niezbędnym elementem. Doskonale pozwoli pozbyć się różnych zapachów i aromatów, które bardzo szybko wchłaniają się w miękkie meble i inne elementy.

I trochę więcej miejsca. Zestaw kuchenny jest zwykle instalowany w kształcie litery U, a stół (głównie okrągły) jest umieszczony na środku pokoju.

W przypadku przekąsek można użyć licznika lub blatu barowego.

Kolorystyka kuchni w stylu amerykańskim oparta jest na naturalnych, naturalnych kolorach. Zasadniczo to ciepłe kolory, miłe dla oka, wypełniające pomieszczenie światłem i rozszerzającą się przestrzenią.

Należą do nich:

Lampy do kuchni w stylu amerykańskim

Salon w stylu amerykańskim wymaga naturalnego oświetlenia, dlatego w takich kuchniach miejsce pracy często znajduje się przy oknie - na parapecie. Okna powinny być duże lub panoramiczne.

Okna mogą być zdobione zasłonami z falbankami, roletami lub żaluzjami.

Jako sztuczne oświetlenie kuchni używa się skromnego żyrandola, wbudowanych lamp sufitowych i kinkietów ściennych.

Jako dekorację możesz użyć:

- wazony z bukietami świeżych kwiatów;

- obrazy z martwymi naturami i krajobrazami;

- szklane słoiki z przyprawami;

- Naszywki na krzesła w stylu patchworkowym;

- płytki porcelanowe z listą;

- zdjęcia i magnesy przyczepione do lodówki;

Jak odwiedzić międzynarodową wystawę designu i nie zepsuć

Znajdź odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące tego, jak i co warto odwiedzić, i niczego nie przegap

Zwiedzanie holenderskiego studia diederendirrix. Ekskluzywny reportaż

Odkrywamy sekrety jednego z najbardziej zaawansowanych studiów architektonicznych w Holandii

Dźwigi w podziemnych przejściach Kijowa

Kijów przeznaczy 30 milionów na ścieżkę rowerową

Wnętrze małej kuchni: pomysły na projekt

Kuchnia w prywatnym domu: pomysły na projekt

White Kitchen Design: Design Ideas

o palecie kolorów

Projekt kuchni w skandynawskim stylu

parkować jako wielonarodową przestrzeń

Jak stworzyć atrakcyjny park dla 60 narodowości? Duńczycy znają odpowiedź!

Dodaj komentarz

26 + = 32