Nazwa kategorii

Kuchnia w drewnianej konstrukcji zdjęcie

Kuchnia w drewnianym domu: TOP-40 oryginalnych pomysłów ze zdjęciem

Kuchenny wnętrze w drewnianym domu

Budynki, których głównym materiałem jest drzewo, również nie są takie same, ponieważ trudno jest porównać ramę lub nowoczesną strukturę prostokątną, wyłożoną naturalną podszewką. A jednak mają też wiele wspólnego, przede wszystkim naturalność materiału i uwzględnienie jego cech w rozwoju wnętrze kuchni w drewnianym domu.

Specyfika drewna polega na niewielkiej zmianie jego kształtu i objętości podczas budowy w ciągu pierwszych kilku lat eksploatacji i powoduje złożoność pracy z taką teksturą. Wcześniej sądzono, że projekt wnętrza pokrojonego domu można zrobić nie wcześniej niż dwa lata po jego budowie, po wszystkich skurczach, zmianie pór roku od ciepła do zimna i tak dalej. Dla współczesnych mieszkańców podmiejskich taki okres to wieczność, więc ruch odbywa się zaraz po zakończeniu budowy. Co polecają budowniczowie i doświadczeni projektanci drewna?

Po pierwsze, nie można użyć wykończenia ścian i sufitu. W końcu same dzienniki lub tablice już wyglądają świetnie. Jest to idealne miejsce dla każdego pomieszczenia, z przednim salonie, a kończąc przytulnej sypialni. Ale podczas dyskusji z kuchni w domu nie można zapomnieć na chwilę, że pokój ten szczególny, jest bardzo często nie będzie podwyższona temperatura i wilgotność rosnących garnki, patelnie, a także potrzebę czyszczenia nie tylko seks, ale czasami nawet ściany i sufit. W każdym razie wszystkie powierzchnie w tym pomieszczeniu należy traktować ze szczególną ostrożnością, ze zwiększoną uwagą.

Środki przeznaczone do tekstur drewna są bardzo często stosowane w projektowaniu drewnianej kuchni. Konieczne jest, aby rozróżnić te, które są zaprojektowane, aby dać połysk, kolor lub odcień, dla elegancji wygląd, i tych, którzy tworzą na powierzchni folii ochronnej, która pozwala nie tylko drzewo nie pęcznieje lub kurczy, ale również zapobiega rozwojowi zgnilizny, pleśni i innych problemów , mogą napotkać właścicieli takich domów. I możesz przetwarzać zarówno jeden, jak i drugi, nie bojąc się przesadzić. Ponadto trzeba zadbać o dodatkowe uszczelnienie wszystkich złączy i szczelin, które mogą powstać, to odbywa się za pomocą specjalnego przezroczysty uszczelniacz, który stosuje się w oryginalnym naprawy, a w razie potrzeby w trakcie pracy.

Wykończenie kuchni w drewnianym domu

Napraw lub początkowe wykończenie kuchni w drewnianym domu - także cała nauka. Osobno warto zwrócić uwagę na wiedzę teoretyczną na temat układania wykładzin, sufitów, ścian. I dopiero wtedy, po stworzeniu podstawy, możesz przejść do dekoracji kuchni, wypełnienia jej meblami lub zaprojektowania dla niej projektu.

Wielokrotnie sprawdzano, że we wnętrzu kuchni podłoga z wykorzystaniem ceramicznych płytek podłogowych działa bardzo dobrze. Wygoda obsługi została doceniona przez kochanki na całym świecie, ponieważ łatwo ją umyć, a jeśli to konieczne, oczyścić i zdezynfekować, nie jest śliska, nie brudzi się, jednym słowem, będziesz mieć z nią minimum kłopotów. Jedyną wadą - jego powierzchnia może być zimna i bosymi stopami na niej nie będzie bardzo wygodne. Jednak system ciepłych podłóg pomoże rozwiązać ten problem w sposób niezawodny. Dzieje się tak, gdy wykładzina w innych pomieszczeniach może być dowolna (laminat, dywan, parkiet), ale tutaj lepiej zacząć od praktyczności. Jeśli się wstydzisz, że w domu, którego wnętrze przypomina starą chatę, pojawi się posadzka z powłoką ceramiczną, a potem zwróć uwagę na kolekcję płytek, które zręcznie naśladują drzewo, co czasem jest trudne do odróżnienia przez dotyk.

Dla tych, którzy wciąż wolą naturalną jedność faktur w stylach domów drewnianych, można zasugerować zastosowanie laminowanej płyty parkietowej lub litej płyty modrzewiowej, która jak wiadomo praktycznie nie obawia się wilgoci. Taki zasięg będzie inteligentny i trwały, ale, oczywiście, trudno nazwać go budżetem.

Nie mniej uwagi w wnętrze kuchni w drewnianym domu, zdjęcie wiele udanych rozwiązań, które już widzieliście w naszym artykule, powinno być podanych do sufitu. Z tego samego rozumowania logiki budynku, sufit nie powinien być w ogóle dotykany, ponieważ jego skurcz będzie prawie nieprzewidywalny. Jednoznacznie niemożliwe jest przyklejenie takiego sufitu i nie tylko dlatego, że będzie to prawdziwe przestępstwo przeciwko stylowi, ale także dlatego, że mogą wystąpić pęknięcia i pęknięcia spowodowane skurczem i deformacją, nawet jeśli małe, na suficie, pokryte tynkiem. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest sufit napinany, jest on również bardzo łatwy w czyszczeniu, co jest ważne w kuchniach, a jego kolor i faktura można dobrać do każdego nowoczesnego stylu. Dla tych, którzy w swoim projekcie chcą gloryfikować piękno starych, klasycznych stylów wnętrz domów, sufity są projektowane z szerokimi belkami. Wygląda naprawdę niesamowicie, poza tym dbanie o takie sufity nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Tajemnica łatwości pielęgnacji w obróbce impregnatów i lakierów o jakości drewna, które pozwolą na czyszczenie na mokro sufitu, a nie tylko na sucho.

Jeśli chodzi o ściany kuchni w drewnianym domu, wtedy warto rozróżnić podejścia do ściany, wzdłuż której stoi zestaw kuchenny, i te inne, wzdłuż których można znaleźć jadalnię lub po prostu miejsce odpoczynku. Jeśli pozostawisz nieobrobioną i nieodebraną powierzchnię dla innych ścian, wówczas fartuch kuchenny lub ściana, wzdłuż której będziesz ciąć produkty, myć naczynia, gotować na kuchence, musisz udekorować. Zaskakująco harmonijny w tym przypadku może działać płytki, a także inne nowoczesne materiały, takie jak plastikowe panele, poliwęglany i tak dalej. Wszystko to, oczywiście, jest trudne do zamontowania na deskach, a kłody są całkowicie niemożliwe, więc najczęściej przy naprawie takich materiałów są przymocowane do płyty gipsowo-kartonowej, która jest przymocowana do profili metalowych przymocowanych do ściany. Nie potrzebujesz zwykłej płyty gipsowo-kartonowej, ale odpornej na wilgoć, dobrej jakości, która będzie w stanie wytrzymać ciężar płytek i wilgoci, która pojawi się podczas czyszczenia.

Projekt kuchni w drewnianym domu

Do projekt kuchni w drewnianym domu był harmonijny, powinieneś wybrać aranżację w jednym z tradycyjnych stylów, które używają dużo tego rodzaju tekstury. W przypadku przestronnych i przestronnych pokoi styl chatki będzie idealny, ale w skromnych kątach, gdzie jest dosłownie kilka szafek i stół, bardziej odpowiedni jest styl rustykalny lub, jak to się nazywa, kraj.

Odmiana kraju kuchnia w drewnianym domu, projekt, zdjęcie który można znaleźć w Internecie, to pokój w stylu rustykalnym. Rustykalne wnętrze można bardzo łatwo odróżnić od innych dużą liczbą drzew. To są meble, dekoracje, a nawet akcesoria. Wszystko to tworzy wyjątkową przytulną atmosferę dla wiejskiego domku.

Aby pokazać udane rozwiązania stylistyczne dla kuchni w drewnianym domu - zdjęcie, które znajdują się poniżej. Postaramy się opisać główne cechy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze mebli i wyposażenia, tekstyliów i oświetlenia.

I właśnie z oświetleniem musimy zacząć, ponieważ drzewo jest znane ze swojej zdolności pochłaniania światła. Z tego, przy niewystarczającej liczbie lamp i lamp, wnętrze może wydawać się ciemne i niewygodne, nie można tego skorygować żadnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Dlatego najczęściej dla tej strefy w wiejskiej chacie próbuje się przydzielić miejsce, które miałoby jedno lub więcej okien, a są one szerokie i nie są zasłonięte ciężkimi, nieprzejrzystymi zasłonami. W ciągu dnia ilość światła powinna być wystarczająca, ale na wieczór trzeba zapewnić dużo jasnego oświetlenia. Może to być reflektor nad powierzchnią pracy, żyrandol na zewnątrz zwisający z sufitu, nie tylko nad piecem, ale także nad stołem jadalnym.

Fasady mebli odgrywają również istotną rolę w zadaniu odświeżania i oświetlenia wnętrza. Najbardziej powszechnym wariantem są fasady, które zgodnie z fakturą i odcieniem pokrywają się ze ścianami, co tworzy wielką iluzję bałaganu. Tak, może to być high-tech i nie ma zastosowania w takich pomieszczeniach, ale wciąż lekkie jednobarwne fasady do szafek - to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz uzyskać modny, nowoczesny design.

Kuchnia-salon w drewnianym domu

Znacznie częściej niż w mieszkaniach, do urządzania w prywatnym domku, mówimy o wnętrzu salonu z kuchnią, które są połączone w jedną strefę. Tak więc w przypadku kuchnia-salon w drewnianym domu, Trudno jest nam zastosować zwykłe metody zagospodarowania przestrzennego, które są najczęściej stosowane. Przecież ani zmiana poziomu podłogi, ani projektowanie sufitów podwieszanych o złożonym kształcie, ani umieszczanie ekranów z partycjami tutaj nie jest całkowicie odpowiednie.

Dlatego, przeciwnie, strefy te nie powinny być strefowane, ale łączone, korzyści, najczęściej wykończenie ścian, sufitu i podłogi będą powszechne. Czy to dla uzgodnienia kuchnia-salon w drewnianym domu, zdjęcie co możesz zobaczyć powyżej, możesz użyć wiązki z oświetleniem, ale w zasadzie to tylko dla wygody, ale kolory, tekstury - wszystko to jest wspólne. Należy pamiętać, że pokrycie podłogowe w tym przypadku może być inne, co wynika z wygody, ale wygląda bardzo atrakcyjnie.

Kuchnia w drewnianym domu

Idealnie, kuchenne wnętrza w prywatnych domach bardzo różnią się od wnętrz kuchni w mieszkaniu, dlatego też należy podchodzić do ich dekoracji również z drugiej strony. Drewniany dom to doskonała trampolina do realizacji wszystkich wnętrz. Ale kuchnia w drewnianym domu zawsze będzie impregnowana atmosferą przytulności i zapachem drewna. Z tego i powinny się opierać na projekcie całego wnętrza.

Kilka wskazówek:

 • Do elementów kuchennych i mebli używaj tego samego drzewa, nie uciekaj się do syntetyków.
 • Malowanie drewnianych paneli też nie jest tego warte, poczucie domu i przytulności jest stracone.
 • Tam, gdzie jest dużo drewna, konieczne jest monitorowanie wilgotności (nie powinno być wysokie, ale nie za niskie)
 • Zwróć uwagę na małe rzeczy. Od nich zależy na wiele sposobów od postrzegania wnętrza kuchni.

W naszej galerii zdjęć zebraliśmy najlepsze zdjęcia kuchni w drewnianym domu.

Ćwicz i zdjęcia pokazują, że najbardziej udane i oryginalne wzornictwo opcja kuchnia w domu drewnianego wnętrza jest rustykalny, najczęściej jest to styl z kraju, albo w stylu rosyjskim. Drewniany dom pomaga utrzymać ducha rustykalnym wystroju domu i atmosfera jest tworzony za pomocą małych rzeczy: elementy i ozdoby.

Projekt kuchni w drewnianym domu zawsze będzie udany, jeśli odpowiednio zaplanujesz przestrzenie i zorganizujesz wszystkie funkcjonalne elementy. Łączenie kolorowych motywów z drewnem też nie jest łatwe! Dlatego w skali kolorów należy również dokładnie przemyśleć.

To połączenie jest jednym z najpiękniejszych, stylowych i oryginalnych rozwiązań we wnętrzu kuchni. Biały.

Plastikowe kuchnie to nowoczesne, stylowe i bardzo różnorodne kompozycje mebli do kuchni. Plastikowa kuchnia.

Kolumna gazowa jest użytecznym i bardzo potrzebnym urządzeniem w domu. Ale zanim go zainstalujesz.

Jeśli ogólnie rzecz biorąc, należy rozważyć pomysł połączenia takich dwóch pomieszczeń jak kuchnia i balkon, a następnie z.

Nie wszyscy mieli szczęście mieć jadalnię w ich domu, ale jeśli nadal ją masz.

Fasady plastikowe (postforming)

W branży meblarskiej tworzywo sztuczne jest znane od dawna i cieszy się zasłużonym szacunkiem. Do produkcji fasad z.

Pomarańczowa kuchnia to wyjątkowo odważna opcja. Taka kuchnia zawsze będzie energizować rano, da.

Kuchnia z bordo? Odważne i luksusowe rozwiązanie. Taka kuchnia jest dość praktyczna, przekazuje jej wygodny kolor z dojrzałym kolorem.

Architektura krajobrazu wiejskiego domu to świat, który chcesz stworzyć na swoim własnym terytorium.

© HouseDiz 2018. Projektowanie wnętrz na zdjęciu

Projekt kuchni w drewnianym domu - 60 przykładów wnętrza na zdjęciu

Drzewo to uniwersalny materiał. Z jego pomocą można budować wszelkiego rodzaju konstrukcje: od skromnych wiejskich chat po ekskluzywne osiedla z domu z bali. Jednak niezależnie od zewnętrznej części drewnianego domu, jego atmosfera w środku musi spełniać wszystkie wymagania przytulności i komfortu. I że wnętrze przypomina gniazdo rodzinne, należy starannie wybrać stylistykę. Na przykład projekt kuchni w drewnianym domu może być wykonany zarówno w stylu vintage country, jak iw ultranowoczesnym minimalizmie. Zaleca się rozpoczęcie domu od studiów zaleceń specjalistów, ponieważ jest to pracochłonna praca. Rozważ główne aspekty projektu kuchni.

Niuanse, które należy uwzględnić podczas naprawy

Jako materiał budowlany można stosować posiekane lub zaokrąglone kłody. Wielu woli także budynki z laminowanej fornirowanej tarcicy. Jednak niezależnie od rodzaju użytego drewna, wszystkie struktury będą się kurczyć. Dlatego zaleca się rozpocząć pracę wewnętrzną po pewnym czasie. Lepiej nie używać tynków dekoracyjnych, ponieważ może pęknąć. Te proste zasady muszą być brane pod uwagę, aby wnętrze kuchni w drewnianym domu trwało jak najdłużej.

Uwaga, proszę! Skurcz konstrukcji drewnianej zależy od właściwości materiału budowlanego. Jeżeli belka charakteryzuje się niewielkim stopniem skurczenia, kłody mogą z łatwością przesuwać ściany domu.

Jest to ważne w kontekście komunikacji inżynierskiej. Jeśli konstrukcja nie ukryje rur w specjalnych skrzynkach i przytrzyma je wewnątrz drewnianych ścian, wówczas taki eksperyment może spowodować nieprzyjemne zerwanie. Lepiej jest użyć metody otwartej i zaprojektować maskowanie okablowania.

Prace wykończeniowe należy wykonywać dopiero po wyschnięciu wszystkich powierzchni, aby grzyb nie mógł się osadzić w tym samym drewnie. Przyklejona belka pod tym względem jest bardziej chroniona.

Warto też pamiętać o banalnych zasadach bezpieczeństwa. Ponieważ materiał drzewny jest palny, wszystkie grzejniki domowe muszą znajdować się w pewnej odległości. Aby uzyskać ubezpieczenie, możesz użyć izolacji i środków ognioodpornych. Oryginalną metodą ochrony może być kamień dekoracyjny. Ten naturalny materiał jest w doskonałej harmonii z drzewem.

Najbardziej ekologiczna opcja dekoracji wnętrza drewnianego domu będzie taka sama. Stworzy to obraz czystego środowiska dla budownictwa mieszkaniowego. Dopiero tutaj trzeba wziąć pod uwagę specyfikę wilgotnego mikroklimatu kuchennego, który jest katastrofalny dla nieobrobionego materiału drzewnego. Najbardziej popularne opcje wykończenia są następujące:

 • Malowanie;
 • Płyta gipsowa z ozdobnymi wkładkami;
 • Zastosowanie paneli ściennych;
 • Wykorzystanie kamienia naturalnego w połączeniu z drewnem.

Rozważmy każdy z nich osobno:

Odnosi się do budżetowych metod wykańczania samolotów. Aby skorzystać z tego prostego wariantu ochrony ściany, należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Oczyść go, zmocz go do połysku, a następnie posmaruj go podkładem i specjalną impregnacją. Procedurę malowania należy przeprowadzać lepiej za pomocą rozpylacza. Po wyschnięciu powierzchni można ją pokryć kilkoma warstwami farby i lakieru.

Rada. Zaleca się stosowanie przezroczystych materiałów w celu zachowania naturalnego odcienia drewna. Jeśli obrabiana powierzchnia charakteryzuje się plamami, wówczas wybór można zatrzymać na lakierze barwiącym.

Doświadczeni projektanci mogą wykorzystać kilka odcieni palety kolorów do dekoracji stylowej kuchni. Ale nawet w tym przypadku nie można obejść się bez impregnacji antyseptycznego drewna.

Kiedy nie ma możliwości lub chęci uporządkowania wewnętrznych samolotów, wówczas w takich przypadkach należy skorzystać z pomocy płyty gipsowo-kartonowej. Zastosowanie tego materiału jest możliwe bez konieczności wyrównania powierzchni. W przypadku okładzin wymagana jest tylko instalacja mocnej ramy lub profilu. W przyszłości arkusze gipsokartonnye mogą być pokryte różnymi wykończeniami: od tynku lub farby - do płytek dekoracyjnych. W tym przypadku praktyczny materiał może być stosowany nie tylko do ścian, ale także do powierzchni sufitu. Niezawodnie ukrywa materiały komunikacyjne, termiczne i dźwiękoszczelne.

Aby zaoszczędzić drewno we wnętrzu kuchni, możesz użyć zwykłej podszewki. Również na ramie można dołączyć i panele z płyty MDF. Ich przewaga nad płytami gipsowo-kartonowymi polega na tym, że te materiały nie wymagają wykończenia. Są początkowo samowystarczalne, ponieważ mają charakterystyczną fakturę drewna. Połączenie malowanego materiału z fakturą naturalnego drewna również będzie wyglądać stylowo. Jednak niektórzy właściciele zastępują drewniane produkty nowoczesnymi panelami PCV. Pozwala to zaoszczędzić na naprawach, a jednocześnie ułatwić życie. Do plastikowych paneli można łatwo ciąć nawet zwykłym nożem, łatwym w utrzymaniu. Są również w stanie imitować fakturę naturalnego drewna.

Zastosowanie belek lub drewnianych desek do poszycia ścian jest bardzo pożądane w przypadku, gdy kuchnia ma dużą powierzchnię. Kiedy nie ma potrzeby wygrywania każdego sektora. Popularny jest blok, który powoduje nostalgię za wioską. Jego przewagą nad ramą jest zapobieganie występowaniu różnych pęknięć. Nowoczesne produkty są wstępnie wyposażone w system "spike-groove", dzięki czemu instalacja jest prosta i łatwa.

Aby poprawnie umieścić akcenty w kuchni, możesz wybrać miejsce w pobliżu urządzeń grzewczych. Do tego zaleca się użycie jakiegoś kamienia. Może to być zarówno materiał naturalny, jak i sztuczny. Wśród stylistycznych wariantów wystroju popularna jest mozaika i malarstwo.

Problem z wykładziną podłogową jest dość prosty. Nadaje się jako laminat lub parkiet i starannie ułożone deski. Płytka z imitacją naturalnego kamienia również będzie dobrze wyglądać. Sufit jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ konieczne jest maskowanie okablowania. Otwarty sposób zainstalowania go w kuchni nie jest tego wart, ponieważ w tym pomieszczeniu jest dość agresywne środowisko do komunikacji. Lepiej schować się w falistej rurze lub za wykończeniem ramy. Może to być wspomniana wcześniej płyta gipsowo-kartonowa lub okładzina.

Cechy konstrukcji naturalnego drewna mogą bezpiecznie eksperymentować z przestrzenią. W zależności od wielkości obszaru można połączyć kuchnię z dużą jadalnią lub przytulnym salonem. Pierwsza opcja jest możliwa w dużych domach, a druga jest łatwa do wyposażenia w każdym domu. Aby to zrobić, wystarczy opuścić pomieszczenie bez wewnętrznej ściany. Pozostałe strefy funkcjonalne można wizualnie podkreślić za pomocą odpowiedniego projektu. Rozważ podział na konkretne przykłady:

 • Licznik barowy. Tutaj możesz korzystać z wielu opcji optymalnego podziału na strefy. Nadaje się jako wąski blat, często używany w mieszkaniach miejskich, oraz trójwymiarowy licznik barowy w formie wyspy w kuchni. Ten ostatni jest bardziej funkcjonalny, ponieważ służy jednocześnie jako stół i powierzchnia robocza. Do tego można postawić wysokie stołki barowe, aby zapewnić szuflady. Nadaje się również powierzchnia do cięcia i dekoracyjny batonik z napojami alkoholowymi. Licznik wolumetryczny powinien być skierowany w stronę atrakcyjną do salonu. Pod każdym względem, wykończenie tego elementu wnętrza za pomocą naturalnego kamienia jest mile widziane.
 • Przegrody meblowe. Inną opcją różnicowania powierzchni użytkowej jest oryginalna aranżacja mebli. Wyznacz granice kanapy, stoły, wyspy kuchenne z dużymi szafkami. Wszystko zależy od właścicieli. Nie ma żadnych ograniczeń, z wyjątkiem zależności od wybranego stylu wystroju.
 • Gradacja w wysokości. Ciekawym rozwiązaniem może być ustawienie podium. Elewacja wizualnie dzieli strefy na segmenty funkcjonalne. Uzupełnieniem wysokiego piętra może być belka sufitowa lub zmiana poziomu samego sufitu. Ponadto dozwolone jest używanie "oszustw". Kiedy gospodarze przechodzą przez ozdobny dywan z długim drzemką w salonie, a obszar roboczy jest ozdobiony belkami z płyty lub płaskich listew wykonanych z drewna. Jeżeli po wybudowaniu domu są nieużywane elementy przyklejonych belek, można również pozwolić na wykonanie gradacji we wnętrzu. Kontrast szorstkiego materiału z miękkim dywanem przekonująco ogranicza przestrzeń kuchenną połączoną z salonem.
 • Kolory i oświetlenie. Kiedy nie ma potrzeby ustanawiania oczywistych granic, można użyć bardziej subtelnych technik projektowania. Odbywa się to za pomocą materiałów wykończeniowych i opraw oświetleniowych. Lokalne oświetlenie obszarów funkcjonalnych kuchni-salonu pozwala na dekorowanie powierzchni w różnych odcieniach. Jeśli jadalnia jest odpowiednia dla ogromnego żyrandola, to w obszarze pracy lepiej jest użyć lamp kierunkowych. Jeśli zamiast stołu obiadowego w strefie rekreacyjnej znajduje się wygodna sofa, jego komfort można podkreślić za pomocą ładnej lampy podłogowej lub kinkietu.

To bardzo ważne! Znajomość podstaw kombinacji kolorów przyda się. Ostatecznie materiały wykończeniowe muszą być dobrane harmonijnie. Może to być gradacja w kolorze jednej gamy lub gra w kontraście.

 • Zmieniając intensywność koloru i światła, możesz stworzyć niesamowitą atmosferę komfortu. I że kontrast nie jest zbyt widoczny, należy go wygładzić elementami jednoczącymi: akcentującą ścianę, kolorowe ozdoby i efektowną listwę.
 • Wykorzystanie tekstyliów. Przegrody tkanek są również odpowiednie w domu z bali. Projekt kuchni z ich pomocą staje się przestronny i nastrojowy. W zależności od gęstości materiału, wystrój tkaniny może zapewnić intymną przytulność lub wrażenie lekkości. Skuteczne draperie mogą z łatwością stać się substytutem zwykłych drzwi między pokojami. Przesuwne panele gwarantują prywatność, a stylowe zasłony zdobią otwory okienne. Aby tekstylia trwały jak najdłużej w kuchni, zaleca się uzupełnienie go o sztuczne włókna. Naturalne zasłony wykonane z nieważkowanej organzy z trudem wytrzymują przez długi czas przy stałych zmianach temperatury. Lepiej jest używać alternatywnych materiałów na zasłony, ponieważ opieka nad nimi jest znacznie łatwiejsza.

Jeśli właściciele posiadają niewielką letnią rezydencję, aranżacja kuchni i salonu nie ma większego sensu. Często przygotowywanie potraw odbywa się na wolnym powietrzu przy pomocy piecyka. Rozważ kilka zaleceń dotyczących dekoracji kuchni:

 1. Lepiej jest bez masywnego wykończenia, bo w małej kuchni będzie to wyglądało zbyt nieporęcznie. Elementy bloku są bardziej odpowiednie dla przestronnych pokoi;
 2. Warto również sprawdzić ilość mebli, aby nie zamieniać kuchni w spiżarnię. Lepiej jest umieścić szeroki blat stołu z pojemnymi półkami, stylową miską i otwartymi półkami;
 3. Niektóre elementy zestawu mebli powinny być udekorowane w stylu "ręcznie", ponieważ jest to niezwykle przydatne w drewnianych budynkach;
 4. Aby skompensować ciasną przestrzeń, możesz użyć przekształcalnego zestawu słuchawkowego. Należą do nich przesuwne stoły, rozkładane półki i szafki.

Wymiary każdego elementu muszą być skorelowane z warunkami jego działania. Jeśli domek jest używany tylko do rzadkich wizyt w weekendy lub święta, część urządzeń domowych może zostać całkowicie porzucona. Wystarczy mieć lodówkę jednokomorową i małą płytę grzewczą. O ile nie można zostawić kompaktowej zmywarki, aby właściciele nie musieli sprzątać kuchni w dniu wolnym od pracy. Przemyślany design daje możliwość przywrócenia porządku w krótkim czasie. A ponieważ styl jest podstawą przytulnego wnętrza, przyjrzymy się następnie najbardziej popularnym opcjom.

Stylistyka wnętrza kuchni

Właściwy dobór zestawu mebli, materiałów dekoracyjnych i dodatków dekoracyjnych zależy bezpośrednio od stylu przyszłego wnętrza. Pomimo cech drewnianych powierzchni, w tym domu można zaplanować absolutnie każdy projekt. Może być pompatycznym i artystycznym barokowym, ultranowoczesnym skandynawskim minimalizmem, a nawet technologicznym high-tech. Jednak profesjonaliści zdecydowanie polecają podkreślić zalety naturalnego materiału, z którego dom jest wykonany. Mówią, że lepiej jest pomyśleć o spektakularnych dostawach faktury drewna, niż ukryć pod ciężkim wykończeniem. Podajmy kilka przykładów na przykład.

Naturalna atmosfera wiejskiej willi niewątpliwie podkreśli ekologiczny design. Ponadto dostępne są już naturalne materiały w formie kłód lub belki klejone. Układ stylu ekologicznego obejmuje następujące aspekty:

 • Używanie macierzy do zestawu mebli;
 • Zastosowanie kamienia naturalnego (zlew kamienny);
 • Paleta kolorów wyraża się w pastelowych, wyciszonych odcieniach (na przykład od kremu do terakoty);
 • Wykorzystanie materiałów roślinnych do dekoracji ścian (bambus, juta);
 • Wykończenie obszaru roboczego za pomocą płytek ceramicznych, kamionki porcelanowej lub dzikiego kamienia;
 • Brak różnorodnych wzorów i złożonych kombinacji materiałów;
 • Korzystanie z gry o różnych fakturach.

Bardzo pożądane jest również wytwarzanie własnych elementów. Mogą to być produkty z różnych materiałów: rattan, winorośl, glina, deski dekoracyjne, suszone kwiaty itp. Stołki wycieków, regały z egzotycznego drewna i kompozycje z suszonych gałęzi zdobią ekologiczne wnętrze budynku. Roślinność żywa może również uczestniczyć w tworzeniu dekoracji. Może to być zielona ściana, dzieląca obszary funkcjonalne, cebula lądująca, ekskluzywny wazon z rzadkimi roślinami. Interesujące są obrazy z przypraw, wyroby z wypalonej gliny itp.

Dostosowanie stylu kraju do poziomu nikogo nie budzi żadnych wątpliwości. Ten rodzaj aranżacji wnętrza zapewnia bogactwo naturalnego drewna, harmonijnie wtapiając się w ogólny wystrój. Przytulną atmosferę podkreśla kontrast szorstkiej faktury mebli i nowoczesnej technologii matowego brzmienia. Poczucie komfortu domu może uzupełnić nawet widoczne wady w pracach wykończeniowych. Naturalne pęknięcie w lesie będzie wyglądało jak punkt kulminacyjny wystroju.

Cnota kraju jest uważana za wiele gałęzi stylistycznych. Do takich, na przykład, należą warianty amerykański, francuski i skandynawski.

 • W pierwszym przypadku nacisk kładzie się na zasady ergonomii. Materiały wykończeniowe charakteryzują się lekką paletą z drewnianymi wstawkami i sprzętem kuchennym - estetyką funkcjonalności. Powierzchnia pomieszczenia powinna być jak największa. Typowym wariantem tego wystroju jest kuchnia z wyspą pośrodku połączona z jadalnią. Rygorystyczne reguły nie są dostępne tutaj.
 • Francuska wersja stylu wiejskiego zwana jest także Prowansją. On oznacza obfitość powietrza i światła. Aby zapewnić podobny komfort, projektanci używają różnych lekkich tkanin, starego drewna, różnych akcesoriów z materiałów tkanych i kutych. Zestaw mebli udekorowany jest eleganckimi zasłonami i otworami okiennymi - o wyśmienitych ramach. Często można znaleźć obrazy przedstawiające życie na wsi, wyroby z gliny z charakterystycznymi postaciami zwierząt domowych.
 • W skandynawskim modelu kraju odczuwany jest poważny wpływ lokalnego klimatu. Lakoniczny wzór charakteryzuje połączenie tekstury drewna z cegiełkami, elementami metalowymi. Nieobrobiony tynk nadaje kolor pomieszczeniu, jeśli jego kolor jest odpowiednio dobrany. Jednocześnie tekstylia pełnią rolę drugorzędną, jeśli w ogóle nie. Wynika to z faktu, że oświetlenie z okien powinno być bez przeszkód, aby wejść do pokoju. Zestaw mebli uzupełnia się zgodnie z zasadą kontrastu: jeśli wszystko jest ściśle i funkcjonalnie w miejscu pracy, to w strefie odpoczynku można znaleźć wiele wygodnych krzeseł i miękkich sof. Ważne jest, aby pamiętać o symetrii położenia wszystkich atrybutów. Wtedy mogą pomieścić całą rodzinę.

Niektórzy eksperci osobno rozróżniają styl chatki. Zobacz go jako alpejską gałąź kraju. Główne cechy tego projektu są często nazywane wielkimi panoramicznymi oknami i kolorowymi kominkami. Dlatego sufity w domach muszą być wysokie, a przestrzeń pokoi jest maksymalnie przestronna.

Eklektyczna stylistyka była w stanie wchłonąć większość znanych modeli wystroju. Dzięki zasadzie shebbie-chic, nawet nowoczesne produkty są sztucznie starzone. Nacisk kładzie się na meble vintage, zużyte powierzchnie drewniane, farby emaliowane. Wiele dodatków unikatowych potraw retro lub etnicznych tkanin dopełni romantyczną atmosferę fuzji. W przeciwieństwie do skandynawskiego lakonizmu, tutaj mile widziane są wszelkiego rodzaju detale i ekstrawaganckie zabytkowe dodatki. Ważne jest, aby pamiętać o harmonii żywiołów. Konieczne jest dokładne zgrywanie z kolorami i fakturą wszystkich materiałów, aby połączyć poszczególne pociągnięcia w jedną kompozycję.

Opracowanie projektu projektu kuchni w drewnianym domu może przynieść ogromną przyjemność jej właścicielom. Pokój może być wykonany w najbardziej nieprzewidywalnym stylu. Zastosowanie ekskluzywnych materiałów, nacisk na naturalne pochodzenie wzornictwa, wygodne nakreślenie obszarów funkcjonalnych - wszystko to docenią znajomi właścicieli. Pokój może być przytulnym miejscem na wieczorne spotkania i luksusową recepcją. Wystarczy tylko "zapomnieć" o zainstalowaniu ściany pokoju z salonem. Jeśli umiejętności projektowe lub czas nie wystarczą, zawsze możesz zwrócić się do profesjonalistów.

Dodaj komentarz

82 + = 89