Nazwa kategorii

Kuchnia w stylu włoskim zdjęcie

Wnętrze kuchni w stylu włoskim

Włochy to kraj jasnego światła i europejskiego wyrafinowania. Każdy z mieszkańców stara się przekazać pokoleniom poczucie piękna przez wieki.

Historia, rodzinne relikty i tradycje jeszcze bardziej podkreślają mentalność kraju i czynią z niego modną i kulturalną część Europy, odzwierciedloną w każdym elemencie, w tym we wnętrzu kuchni w stylu włoskim.

Ma wiele podobieństw do stylów takich jak śródziemnomorski i wiejski.

Na zdjęciu tradycyjna kuchnia włoska w wiejskim domu.

Głównym elementem włoskiego wnętrza jest wykorzystanie w pracy materiału naturalnego, który tworzy efekt lekkiego zaniedbania i harmonii w środowisku.

Na zdjęciu jest nowoczesna kuchnia w stylu włoskim, która idealnie pasuje do mieszkania w mieście.

Nowe światowe trendy w projektowaniu wnętrz, choć nie do końca dotknęły Włochy, ale dały jej nowe możliwości dalszych reinkarnacji. Szczególnie stało się namacalne w dekoracji kuchni.

Przy dekorowaniu ścian często używa się obrazów z owocami i krajobrazami, które można zawiesić na przeciwległej ścianie od miejsca pracy.

Jako ozdoby można użyć glinianych garnków i waz, naczyń z wikliny, butelek z winem owiniętych w wełniane nici, które doskonale zdobią i uzupełnią obszar pracy w kuchni.

Będzie to całkowicie autentyczne, jeśli użyjesz oryginału, sprowadzonego z Włoch, rzeczy.

Dodaj ogólny smak Morza Śródziemnego może być za pomocą pięknych tradycyjnych potraw.

Również do małych akcesoriów należy zwracać uwagę. Powinny przypominać Włochy i mogą to być pamiątki, zaschnięte trawy, karczochy, butelka z oliwą z oliwek, sztuczne oliwki. Takie przedmioty powinny być umieszczone w widocznym miejscu.

Z reguły obszar roboczy zdobi fartuch płytek. Często w obszarze paleniska rozpościera się piękny panel z obrazem martwych natur lub krajobrazów.

Wykładziny podłogowe, zwłaszcza w kuchni w tym stylu, nie są akceptowane. Aby uzyskać gotową działkę we wnętrzu, należy użyć zasłon i zasłon na cappuccino lub jasno beżowy i zapiąć je wzdłuż krawędzi okna z piękną wstążką.

Włoskie meble słyną z różnorodności kolorów, faktur i wykorzystania naturalnych gatunków drewna.

Wyposażenie mebla obejmuje:

 • Interesujące kombinacje gatunków drewna, wzór włókien drzewnych, tonowanie;
 • Niesamowite podejście do szczegółów wykończenia;
 • Staranne planowanie aranżacji rzeczy. Taka dokładność pozwala uzyskać niewielkie artystyczne zaniedbanie przy jednoczesnej obsłudze każdego szczegółu wnętrza kuchni;
 • Używaj wyłącznie materiałów naturalnych (drewno, kamień, metal);
 • Połączenie faktur i kolorów w jednej skali;
 • Kontrast kolorów we wnętrzu. Wielu projektantów woli używać niebieskich kolorów i łączyć je z jasnymi, soczystymi kolorami zieleni, lawendy, jasnożółtego, czerwonego i pomarańczowego odcienia.

Takie meble mają niewielką wartość, ale warto je zobaczyć i wyglądać oryginalnie. Może przypominać meble przekazywane z pokolenia na pokolenie.

W takich zestawach kuchennych używa się masywnych drewnianych ław zamiast zwykłych stołków i krzeseł, a drewnianego zamiast drewnianego blatu.

Szczególną uwagę zwraca się na rzeźbienie każdego drewnianego zestawu kuchennego. Zróżnicowane motywy roślinne i tradycyjne elementy kuchni po prostu nie można przeoczyć. We włoskich kuchniach oprócz dekoracyjnego wyglądu funkcjonuje również każdy z nich.

Tutaj są wiszące szafy, szafki, kominek (elektryczny, jeśli nie zwykły). Wszystkie te szczegóły zestawu słuchawkowego wykonane są z naturalnego drewna, kamienia o różnych wykończeniach.

Oświetlenie we włoskiej kuchni

Ważną rolą w projektowaniu włoskiego stylu kuchni jest światło. Powinien być rozproszony, a lampy w stylu retro.

Taki kontrast zapewni kuchence delikatne światło, które podkreśli głębię zmian kolorów we wnętrzu, moc i majestat naturalnego drewna i kamienia oraz doda romansu i delikatności do pokoju.

Dla lepszej imitacji dawnych czasów idealne są zabytkowe latarnie, żyrandole, kryształowe żyrandole i kinkiety ścienne. Obecność dużej liczby lamp, równomiernie rozmieszczonych w strefach.

Nawet lampa stołowa na powierzchni tnącej w tym wnętrzu będzie ładnie wyglądać i komponować się z innymi elementami.

Układ włoskich domów zwykle składa się z dość niskich sufitów. Efekt ten można uzyskać, stosując sufity podwieszane lub belki na suficie.

Kuchnia jest często dekorowana witrażami. Mogą to być szklane butelki z kolorowego szkła, plafony, szklane drzwi, okna, lampy sufitowe.

Włoski styl we wnętrzu kuchni oznacza zastosowanie wysokiej jakości naturalnego drewna, kamienia i metalu.

Szeroka gama elementów dekoracyjnych we wnętrzu, obrazy, witraże, światło zapewni komfort, elegancję i indywidualność każdemu pomieszczeniu.

Miłość Włochów do kolorów, jasnych kolorów przekazywana jest w dekoracji ścian, paneli, zestawów słuchawkowych, naczyń.

Połączenie różnych ras i faktur w jedną całość sprawiło, że włoski styl stał się tak popularny i wyjątkowy. Prostota i elegancja dzięki impregnacji nowoczesnego wzornictwa pozwala wcielić się w ten styl praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Włoski styl we wnętrzu kuchni (+25 fotek)

 • Starożytna historia, dobroduszna emocjonalność miejscowej ludności, ciepły klimat, a także najsmaczniejsze jedzenie świata - wszystko to co roku przyciąga do Włoch wielu turystów i na zawsze pozostaje w ich pamięci symbolem raju na ziemi. W razie potrzeby część relaksującej atmosfery Morza Śródziemnego można stworzyć w domu! Wystarczy udekorować wnętrze kuchni we włoskim stylu, a następnie w przytulnej atmosferze tak często, jak to możliwe, aby spotkać się tam z rodziną i przyjaciółmi.

  Cechy włoskiego stylu

  Podobnie jak w innych krajach, włoski styl powstał nie w luksusowych pałacach arystokratów, ale w najbardziej zwyczajnych wiejskich domach.

  Najbardziej oryginalna sytuacja była związana z centralnym regionem kraju - słoneczną Toskanią. Ze względu na korzystne położenie geograficzne pomiędzy górami Apenin i wybrzeżem morskim, mieszkańcy tej miejscowości mieli dostęp do dużej liczby naturalnych materiałów. Nawiasem mówiąc, od czasów Imperium Rzymskiego wydobywano najcenniejsze odmiany marmuru - biały kararyjczyk i cypolinę z paskami. Tak więc kamień naturalny i drewno stanowiły podstawę toskańskiego wnętrza.

  Jeśli chodzi o formy, to mieszały klasyczną symetrię i szorstką prostotę. Nie jest to zaskakujące, ponieważ większość artykułów gospodarstwa domowego wykonywana była ręcznie, przy użyciu prostych narzędzi. Z każdym pokoleniem rzemieślnicy doskonalili swoje umiejętności, a teraz włoskie meble są znane na całym świecie jako najbardziej niezawodne, piękne i trwałe.

  Materiały i dekoracja kuchni w stylu włoskim

  Tradycyjny toskański dom jest łatwy do rozpoznania dzięki obfitości tłucznia, ceramiki, gliny i drewna. Żadna plastikowa, szklana, chromowana stal, metalizowane farby w nim nie powinny być. Przy wyborze materiałów warto dać pierwszeństwo naturalności, z efektem starożytności.

  Do podłogi nadaje się drewno morenowe, kamień matowy, granit lub terakota o nierównej kolorystyce z gotyckich kolekcji. Naturalna faktura jest główną atrakcją tego stylu, dlatego lepiej jest odmówić lakierowania i lakierowania. Chroń parkiet przed wilgocią, pomagaj impregnować olejem, a sama wypalona ceramika jest odporna na uderzenia.

  Ściany można otynkować i pomalować jasną farbą z ciepłym pod wodą lub przyciąć ozdobnym kamieniem ozdobnym (piaskowiec, łupek).

  Fartuch jest zwykle pokryty płytkami z czerwonej lub białej gliny, często z jasnymi, ręcznie malowanymi lub małymi mozaikami.

  Aby wytrzymać styl, drzwi wejściowe do kuchni jest pożądane, aby zastąpić szeroki, można nawet całą ścianę, brama z cegły wykończenia wzdłuż krawędzi. W tym przypadku górny łuk portalu powinien być niski, jako połowa elipsy, która jest bardzo wydłużona poziomo.

  Jeśli chodzi o okna, to we włoskich domach są zwykle drewniane bez malowania, prostokątne lub zaokrąglone od góry, z cienkimi mostkami i okiennicami. Ale to nie oznacza, że ​​powinniśmy zrezygnować z metalowo-plastikowych ramek - po prostu laminujemy standardowy biały film pod drzewem.

  Sufity w tym wnętrzu są również wyjątkowe - często są wyłożone cegłą w postaci sklepionego łuku, który nie wznosi się ponad kopułą, ale przypomina tunel. Najlepszą alternatywą dla takiej żmudnej opcji może być sufit z teksturowanym tynkiem i fałszywymi belkami. Oczywiście solidne pnie drzew lub masywne belki wyglądają bardziej solidnie, ale jest to uzasadnione tylko w domach podmiejskich, gdzie jednocześnie są one obciążone funkcjonalnie.

  Włoski styl wnętrza charakteryzuje się delikatną paletą jesiennej, podczas zbiorów, a światło słońca staje się przytulne i stłumione.

  Najjaśniejsze kolory w tym zakresie to mleczna biel, piasek, żółć, jasna brzoskwinia i beż. Kolory te są używane głównie w dekoracji ścian, ale czasami są też zestawy bielonych kolorów. Jasne odcienie gliny - ochra, terakota, cegła, spalona czerwień, słusznie zajmują miejsce wszędzie tam, gdzie używana jest ceramika - czy to podłoga, ściany, sufit czy naczynia.

  Nie działa w kuchni "po włosku" i bez naturalnego drzewa - od zardzewiałej sosny po szlachetny czerwonobrązowy dąb. Z reguły ich powierzchnia ma ciepłą subtelność.

  Kolory otaczającej przyrody - błękitne niebo, błękitne fale morskie, lekko uschnięta trawa, oliwki, winogrona będą wyglądać harmonijnie na ogólnym tle. Nasycone, ale nieco spalone pod jasnymi promieniami, świetnie nadają się do różnych dekoracji, płytek i zestawów słuchawkowych.

  Meble kuchenne w stylu włoskim

  Meble kuchenne w stylu włoskim od pierwszego wejrzenia przyciągają jego monumentalny wygląd, solidność i jakość. Od razu widać, że te rzeczy - przez stulecia, w duchu antyków - służyły nie jednemu pokoleniu.

  Najbardziej odpowiednim materiałem na tak trwały produkt jest tablica z drewna, przetwarzana prosto, ale z duszą. Fasady zdobią panele, czasem - rzeźbione dekoracje lub ażurowe wstawki. Powierzchnia pokryta jest przeźroczystym lub zabarwionym lakierem, ale tak, że tekstura starego drzewa pozostaje silnie zaznaczona. Do jej najbardziej odpowiednich kutych łączników mosiądzu, miedzi, brązu.

  Meble są w symetrycznym kształcie, najwygodniejszym z punktu widzenia ergonomii. Przestronne szafki i szafki z dużymi półkami, szufladami, haczykami, koszami z wikliny umożliwiają przechowywanie wielu różnych przyborów i produktów. Niektóre półki zamiast elewacji zamykają zasłony tekstylne - lekkie, w dwukolorowej klatce lub martwych naturach.

  Blat jest zwykle wykonany z kamienia - naturalnego lub sztucznego, głównie z marmuru.

  Stół jest z pewnością duży, masywny, o gładkiej drewnianej powierzchni i płaskorzeźbach. W formie jest czymś pomiędzy prostokątem a owalem. Aby swobodnie zakwaterować dużą rodzinę, używa się mocnych ławek i szerokich krzeseł z zaokrąglonymi plecami.

  Stylowy dodatek - drewniana sekcja do wina, w której butelki ustawione są poziomo - może ozdobić przestrzeń nad jadalnią.

  Wystrój kuchni w stylu włoskim

  Interesujące jest to, aby urządzić wnętrze w stylu włoskim pomoże rzeczy życia Kraj: wiklinowy kosz, cebuli i czosnku warkocze, pęki suszonych ziół, zioła w doniczkach glinianych (np bazylia, rozmaryn, oregano).

  Będą nieszkliwione wyroby ceramiczne, drewniany koszyk na chleb, mosiężna patelnia i miedziane garnki.

  Na ścianach można powiesić obrazy z pysznych włoskich krajobrazów lub martwa natura jesienią, należy ręcznie malowane freski i mozaiki.

  Ale nadal główną ozdobą tej kuchni powinna być żywność - na przykład jabłka i winogrona, różne sery, oliwki, ciastka.

  Włochy to kraj południowy, dlatego w domach zawsze jest dużo naturalnego światła. Odtwarzając podobne wnętrze w bardziej surowym klimacie, należy zadbać o sztuczną alternatywę dla światła słonecznego.

  Idealne do tego celu są odpowiednie lampy LED o ciepłym białym lub żółtawym spektrum. Mogą być montowane w belkach i półkach zestawu słuchawkowego.

  Żyrandol najlepiej wybrać kuty, w starym, a nawet średniowiecznym stylu. Powinien znajdować się w środku kuchni lub w centrum jadalni nad stołem.

  Wnętrze kuchni w stylu włoskim - zdjęcie

  Więcej pomysłów na dekorowanie kuchni w stylu włoskim można znaleźć w naszej fotografii. Oto piękne opcje dekoracji, mebli i wystroju, dzięki którym można wizualnie zobaczyć, jak będzie wyglądało wnętrze po naprawach. Zainspiruj się!

  Projekt kuchni w stylu włoskim: funkcje i zdjęcia

  Główne cechy kuchni w stylu włoskim. Wybór materiałów wykończeniowych i rozwiązań kolorystycznych dla pomieszczenia. Meble do włoskiego wnętrza.

  Każdy właściciel marzy o tym, by jego wnętrze było malownicze i kolorowe. Kuchnia w stylu włoskim pozwala realizować takie pomysły. Aby to zrobić, użyj naturalnych materiałów i ciepłych kolorów przedmiotów. Charakterystyczną cechą włoskiego wnętrza jest ciepła atmosfera. Dlatego przebywanie w takim pokoju będzie wygodne dla właścicieli i ich gości.

  Główne cechy włoskiego stylu we wnętrzu

  Aby stworzyć prawdziwą włoską kuchnię, musisz wziąć pod uwagę ważne cechy tego projektu:

  1. przewaga naturalnych materiałów;
  2. obecność symbolicznych akcesoriów;
  3. miękkie oświetlenie;
  4. ciepłe i przyjemne kolory.

  Przestrzeganie wszystkich aspektów stworzy niezwykłe wnętrze. Ponadto należy wziąć pod uwagę zalecane kolory do projektu kuchni:

  Zastosowane materiały nie powinny tworzyć wyraźnego kontrastu. Miękkie połączenie sprawi, że atmosfera będzie przyjemna.

  Niuanse w projektowaniu kuchni włoskiej

  Szczególną uwagę w projektowaniu kuchni należy nadać ścianom. Powierzchnię zaleca się ozdobić tapetą do malowania lub dekoracyjnego tynku. Środki te będą podkreślać naturalną teksturę materiałów. Możesz uzupełnić wnętrze o cegły i dekoracyjne stiuki. Zaleca się umieszczanie produktów w niektórych obszarach kuchni.

  W dużym pokoju powinieneś umieścić kominek. Może to być prawdziwa cecha lub wzór z imitacją. Kominek doda słonecznego i wesołego nastroju. W końcu w wielu włoskich budynkach jest ten budynek.

  Cechą charakterystyczną takich wnętrz jest dekoracja podłogi. Specjaliści zalecają stosowanie płytek ceramicznych, wyrobów z marmuru lub kamienia dekoracyjnego do tych celów. Kolor materiałów powinien być wyciszony i mieć naturalne odcienie. Ponadto można użyć deski do parkietu lub laminatu.

  W domach prywatnych integralną cechą włoskiego wzornictwa są dekoracyjne belki. Mogą być wykonane z drewna lub pianki poliuretanowej. Produkty te nadają się do dużych pomieszczeń. Idealnie komponują się z wnętrzem w stylu włoskim. W małej kuchni można użyć standardowego wybielania lub malowania. Niektórzy mistrzowie dekorują sufit drewnianymi szynami i prętami. W ten sposób można łatwo stworzyć rustykalny styl o włoskim smaku.

  Dekorując kuchnię, należy zwrócić uwagę na wybór drzwi i okien. W przypadku włoskiego stylu należy stosować drewniane drzwi i pościel. Parapet i inne elementy składowe mogą być wykonane z kamienia lub granitu. Również elementy kute są mile widziane we wnętrzu. Można je znaleźć w projektowaniu mebli lub okuć drzwiowych.

  Projektanci lokalu zgodnie twierdzą, że zestaw kuchenny powinien być wykonany z naturalnego drewna. Jednak takie konstrukcje są o rząd wielkości wyższe niż elewacje laminowane. Dlatego do kuchni w stylu włoskim można wybrać meble, podobny kolor i fakturę do naturalnego drewna.

  Eksperci zalecają stosowanie zestawów kuchennych z jasnego brązu, orzecha, beżu, piasku lub terakoty. Meble w stylu włoskim są często wyposażone w otwarte półki. Mogą przyprawiać porcelanę lub wszelkiego rodzaju słoiki przyprawami. W jadalni należy zainstalować kredens lub elegancki bufet ze szklanymi drzwiami.

  Kuchnia powinna być dobrze oświetlona. Ale należy unikać jaskrawych i neonowych żarówek. Lampy ze skręconymi kandelabrami lub przedmiotami przypominającymi świece będą doskonałym uzupełnieniem włoskiego wnętrza. Takie projekty idealnie pasują do stylu pomieszczenia.

  Kuchnie w stylu włoskim są szczególnie często używane do dekoracji dużych pomieszczeń. W końcu przedstawiciele tego kraju słyną z dużych rodzin i gościnności. Dlatego wnętrze powinno mieć duży i niezawodny stół. Może być wykonany z litego drewna z kamiennym blatem. Taką powierzchnię można umieścić na środku pokoju.

  Włoskie wnętrze przypomina wyglądem klasyczną lub rustykalną kuchnię. Nie ma w nim technicznych nowości i przedmiotów wielofunkcyjnych. Nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego powinny być ukryte pod zewnętrzną fasadą. Kaptur może być wypukły. Zaleca się wybieranie stylistycznie dekorowanych artykułów gospodarstwa domowego.

  Na ostatnim etapie musisz udekorować kuchnię dekoracyjnymi elementami i akcesoriami. Naczynia kuchenne mogą być umieszczone w widocznych miejscach. Piękna usługa podkreśli elegancką dekorację pokoju. Powinny być również rozprowadzane w naczyniach glinianych, wyrafinowanych wazonach i koszach z wikliny. Takie elementy tworzą przyjemną atmosferę w kuchni.

 • Podoba mi się ten styl. Dla mnie jest to bardzo miłe i przytulne w tym samym czasie. Zrobiłbym to dla siebie.

  Podobał mi się ten styl, jest taki przytulny. Okazuje się, że kuchnia jest w domu moich rodziców we wsi w stylu włoskim. I nie wiedziałem.

  Oryginalny piękny, przytulny styl. To dobrze, że wielu ludzi nie zapomina o tym w erze minimalizmu i high-tech. W takiej kuchni miło będzie zebrać całą rodzinę na kolację i nie będę chciał szybko rozproszyć się w ich interesach.

  Jeśli jesteś na naszym blogu, to szukasz ciekawego rozwiązania w aranżacji wnętrza swojej kuchni. Tutaj możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania! Mamy wiele ciekawych pomysłów na stworzenie przytulnej i funkcjonalnej kuchni dla rodziny i nie tylko.

 • Dodaj komentarz

  + 53 = 63